Wine - en to tr translation catalogue (4053 entries)

en: Security
tr: Güvenlik

en: &Group or user names:
tr: &Grup veya kullanıcı adları:

en: Allow
tr: İzin ver

en: Deny
tr: Reddet

en: Permissions for %1
tr: %1 için izinler

en: Install/Uninstall
tr: Yükle/Kaldır

en: To install a new program from a floppy disk, CD-ROM drive, or your hard drive, click Install.
tr: Disketten, CD-ROM sürücüsünden veya sabit diskinizden yeni bir program yüklemek için, Yükle'yi tıklatın.

en: &Install...
tr: &Yükle...

en: The following software can be automatically removed. To remove a program or to modify its installed components, select it from the list and click Modify/Remove.
tr: Aşağıdaki yazılımlar otomatik olarak kaldırılabilir. Bir uygulamayı kaldırmak veya yüklü bileşenlerini yapılandırmak için listeden seçtikten sonra Değiştir/Kaldır'ı tıklatın.

en: &Support Information
tr: &Destek Bilgisi

en: &Modify...
tr: &Değiştir...

en: &Remove
tr: &Kaldır

en: Support Information
tr: Destek Bilgisi

en: OK
tr: Tamam

en: The following information can be used to get technical support for %s:
tr: Aşağıdaki bilgi %s için teknik destek almak amacıyla kullanılabilir:

en: Publisher:
tr: Yayımcı:

en: Version:
tr: Sürüm:

en: Contact:
tr: Bağlantı:

en: Support Information:
tr: Destek Bilgisi:

en: Support Telephone:
tr: Destek Telefonu:

en: Readme:
tr: Benioku:

en: Product Updates:
tr: Ürün Güncellemeleri:

en: Comments:
tr: Açıklamalar:

en: Wine Gecko Installer
tr: Wine Gecko Yükleyicisi

en: Wine could not find a Gecko package which is needed for applications embedding HTML to work correctly. Wine can automatically download and install it for you.
    
    Note: it is recommended to use your distribution's packages instead. See <a href="https://wiki.winehq.org/Gecko">https://wiki.winehq.org/Gecko</a> for details.
tr: Wine, HTML'yi gömülü kullanan uygulamaların düzgün çalışması için gerekli olan Gecko paketini bulamadı. Wine, paketi sizin için otomatik indirip yükleyebilir.
    
    Not: kendi dağıtımınızın paketlerini kullanmanız önerilir. Ayrıntılar için <a href="https://wiki.winehq.org/Gecko">https://wiki.winehq.org/Gecko</a> adresini ziyaret edin.

en: &Install
tr: &Yükle

en: Cancel
tr: İptal

en: Wine Mono Installer
tr: Wine Mono Yükleyicisi

en: Wine could not find a wine-mono package which is needed for .NET applications to work correctly. Wine can automatically download and install it for you.
    
    Note: it is recommended to use your distribution's packages instead. See <a href="https://wiki.winehq.org/Mono">https://wiki.winehq.org/Mono</a> for details.
tr: Wine, .NET uygulamalarının düzgün çalışması için gerekli olan wine-mono paketini bulamadı. Wine, paketi sizin için otomatik indirip yükleyebilir.
    
    Not: kendi dağıtımınızın paketlerini kullanmanız önerilir. Ayrıntılar için <a href="https://wiki.winehq.org/Mono">https://wiki.winehq.org/Mono</a> adresini ziyaret edin.

en: Add/Remove Programs
tr: Program Ekle/Kaldır

en: Allows you to install new software, or remove existing software from your computer.
tr: Bilgisayarınıza yeni yazılım yüklemenizi veya bilgisayarınızdan yazılım kaldırmanızı sağlar.

en: Applications
tr: Uygulamalar

en: Unable to execute the uninstaller, '%s'. Do you want to remove the uninstall entry for this program from the registry?
tr: '%s' kaldırma programı çalıştırılamadı. Sistem kaydından bu kaldırma girdisini silmek ister misiniz?

en: Not specified
tr: Belirlenmedi

en: Name
tr: Ad

en: Publisher
tr: Yayıncı

en: Version
tr: Sürüm

en: Installation programs
tr: Yükleme programları

en: Programs (*.exe)
tr: Programlar (*.exe)

en: All files (*.*)
tr: Tüm dosyalar (*.*)

en: &Modify/Remove
tr: &Değiştir/Kaldır

en: Downloading...
tr: İndiriliyor...

en: Installing...
tr: Yükleniyor...

en: Unexpected checksum of downloaded file. Aborting installation of corrupted file.
tr: İndirilen dosyada beklenmeyen sağlama toplamı. Bozuk dosyanın yüklenmesi iptal ediliyor.

en: Compress options
tr: Sıkıştırma seçenekleri

en: &Choose a stream:
tr: &Bir akış seçin:

en: &Options...
tr: &Seçenekler...

en: &Interleave every
tr: &Her şu değerde yenile

en: frames
tr: kare

en: Current format:
tr: Geçerli biçim:

en: Waveform: %s
tr: Dalga formu: %s

en: Waveform
tr: Dalga formu

en: All multimedia files
tr: Tüm çokluortam dosyaları

en: audio
tr: ses

en: Wine AVI-default-filehandler
tr: Wine AVI-varsayılan-dosyadenetçisi

en: uncompressed
tr: sıkıştırılmamış

en: Canceling...
tr: İptal ediliyor...

en: %1!u! %2 remaining
tr: %1!u! %2 kaldı

en: %1!u! %2 and %3!u! %4 remaining
tr: %1!u! %2 ve %3!u! %4 kaldı

en: seconds
tr: saniye

en: minutes
tr: dakika

en: hours
tr: saat

en: Properties for %s
tr: %s Özellikleri

en: &Apply
tr: &Uygula

en: Help
tr: Yardım

en: Wizard
tr: Sihirbazı

en: < &Back
tr: < &Geri

en: &Next >
tr: &İleri >

en: Finish
tr: Son

en: Customize Toolbar
tr: Araç Çubuğunu Özelleştir

en: &Close
tr: &Kapat

en: R&eset
tr: &Sıfırla

en: &Help
tr: &Yardım

en: Move &Up
tr: &Yukarı Taşı

en: Move &Down
tr: &Aşağı Taşı

en: A&vailable buttons:
tr: K&ullanılabilir butonlar:

en: &Add ->
tr: &Ekle ->

en: <- &Remove
tr: <- &Kaldır

en: &Toolbar buttons:
tr: &Araç Çubuğu butonları:

en: Separator
tr: Ayraç

[ctx: hotkey]
en: None
tr: Hiçbiri

en: &Yes
tr: &Evet

en: &No
tr: &Hayır

en: &Retry
tr: &Yeniden Dene

en: Hide details
tr: Ayrıntıları gizle

en: See details
tr: Ayrıntıları gör

en: Close
tr: Kapat

en: Today:
tr: Bugün:

en: Go to today
tr: Bugüne git

en: Open
tr: Aç

en: File &Name:
tr: Dosya &Adı:

en: &Directories:
tr: &Klasörler:

en: List Files of &Type:
tr: Listelenecek Dosya &Türleri:

en: Dri&ves:
tr: Sürü&cüler:

en: &Read Only
tr: &Salt Okunur

en: Save As...
tr: Farklı Kaydet...

en: Save As
tr: Farklı Kaydet

en: Print
tr: Yazdır

en: Printer:
tr: Yazıcı:

en: Print range
tr: Yazdırma aralığı

en: &All
tr: &Tümü

en: S&election
tr: &Seçim

en: &Pages
tr: &Sayfalar

en: &Setup
tr: &Ayarla

en: &From:
tr: &Başlangıç:

en: &To:
tr: Biti&ş:

en: Print &Quality:
tr: Baskı &Kalitesi:

en: Print to Fi&le
tr: D&osyaya Yaz

en: Condensed
tr: Yoğun

en: Print Setup
tr: Yazdırma Ayarları

en: Printer
tr: Yazıcı

en: &Default Printer
tr: &Varsayılan Yazıcı

en: [none]
tr: [Hiçbiri]

en: Specific &Printer
tr: Özel &Yazıcı

en: Orientation
tr: Yönlendirme

en: Po&rtrait
tr: Po&rtre

en: &Landscape
tr: &Yatay

en: Paper
tr: Kağıt

en: Si&ze
tr: Bo&yut

en: &Source
tr: &Kaynak

en: Font
tr: Yazı Tipi

en: &Font:
tr: &Yazı Tipi:

en: Font St&yle:
tr: Yazı Tipi Biç&imi:

en: &Size:
tr: &Boyut:

en: Effects
tr: Efektler

en: Stri&keout
tr: &Üstü Çizili

en: &Underline
tr: &Altı Çizili

en: &Color:
tr: &Renk:

en: Sample
tr: Örnek

en: Scr&ipt:
tr: Bet&ik:

en: Color
tr: Renk

en: &Basic Colors:
tr: &Temel Renkler:

en: &Custom Colors:
tr: &Özel Renkler:

en: |S&olid
tr: |Kat&ı

en: &Red:
tr: &Kırmızı:

en: &Green:
tr: &Yeşil:

en: &Blue:
tr: &Mavi:

en: &Hue:
tr: &Ton:

[ctx: Saturation]
en: &Sat:
tr: &Doy:

[ctx: Luminance]
en: &Lum:
tr: &Par:

en: &Add to Custom Colors
tr: &Özel Renklere Ekle

en: &Define Custom Colors >>
tr: &Özel Renkleri Tanımla >>

[ctx: Solid]
en: &o
tr: &k

en: Find
tr: Bul

en: Fi&nd What:
tr: Şu&nu Bul:

en: Match &Whole Word Only
tr: Yalnızca &Tam Sözcükleri Bul

en: Match &Case
tr: BÜYÜK/küçük Harf &Duyarlı

en: Direction
tr: Yön

en: &Up
tr: &Yukarı

en: &Down
tr: A&şağı

en: &Find Next
tr: &Sonrakini Bul

en: Replace
tr: Değiştir

en: Re&place With:
tr: &Yeni Değer:

en: &Replace
tr: &Değiştir

en: Replace &All
tr: Tü&münü Değiştir

en: &Properties
tr: &Özellikler

en: Print to fi&le
tr: D&osyaya Yaz

en: &Name:
tr: &Ad:

en: Status:
tr: Durum:

en: Type:
tr: Tür:

en: Where:
tr: Konum:

en: Comment:
tr: Açıklama:

en: Pa&ges
tr: Sa&yfalar

en: &Selection
tr: &Seçim

en: &from:
tr: &başlangıç:

en: &to:
tr: biti&ş:

en: Copies
tr: Kopyalar

en: Number of &copies:
tr: &Kopya sayısı:

en: C&ollate
tr: &Harmanla

en: Si&ze:
tr: &Size:

en: &Source:
tr: &Kaynak:

en: P&ortrait
tr: P&ortre

en: L&andscape
tr: M&anzara

en: Setup Page
tr: Sayfa Ayarları

en: &Tray:
tr: &Tepsi:

en: &Portrait
tr: &Düşey

en: L&eft:
tr: S&ol:

en: &Right:
tr: S&ağ:

en: T&op:
tr: &Üst:

en: &Bottom:
tr: A&lt:

en: P&rinter...
tr: Ya&zıcı...

en: Look &in:
tr: Bak&:

en: File &name:
tr: D&osya adı:

en: Files of &type:
tr: Dosya &türü:

en: Open as &read-only
tr: Salt-okunu&r olarak aç

en: &Open
tr: &Aç

en: File name:
tr: Dosya adı:

en: Files of type:
tr: Dosya türü:

en: File not found
tr: Dosya bulunamadı

en: Please verify that the correct file name was given
tr: Doğru dosya adı verildiğinden emin olun

en: File does not exist.
    Do you want to create file?
tr: Dosya mevcut değil.
    Dosyayı oluşturmak ister misiniz?

en: File already exists.
    Do you want to replace it?
tr: Dosya zaten var.
    Değiştirmek ister misiniz?

en: Invalid character(s) in path
tr: Dosya yolunda geçersiz karakter(ler)

en: A filename cannot contain any of the following characters:
                              / : < > |
tr: Bir dosya adı aşağıdaki karakterleri içeremez:
                              / : < > |

en: Path does not exist
tr: Dosya yolu mevcut değil

en: File does not exist
tr: Dosya mevcut değil

en: The selection contains a non-folder object
tr: Seçim klasör olmayan bir öge içeriyor

en: Up One Level
tr: Bir Klasör Yukarı

en: Create New Folder
tr: Yeni Klasör Oluştur

en: List
tr: Liste

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Browse to Desktop
tr: Masaüstüne Git

en: Regular
tr: Düzenli

en: Bold
tr: Kalın

en: Italic
tr: Eğik

en: Bold Italic
tr: Kalın Eğik

en: Black
tr: Siyah

en: Maroon
tr: Koyu Kırmızı

en: Green
tr: Yeşil

en: Olive
tr: Koyu Sarı

en: Navy
tr: Koyu Mavi

en: Purple
tr: Mor

en: Teal
tr: Deniz Mavisi

en: Gray
tr: Gri

en: Silver
tr: Gümüş

en: Red
tr: Kırmızı

en: Lime
tr: Parlak Yeşil

en: Yellow
tr: Sarı

en: Blue
tr: Mavi

en: Fuchsia
tr: Pembe

en: Aqua
tr: Turkuaz

en: White
tr: Beyaz

en: Unreadable Entry
tr: Okunamayan Girdi

en: This value does not lie within the page range.
    Please enter a value between %1!d! and %2!d!.
tr: Bu değer sayfa aralığında değil.
    Lütfen %1!d! ve %2!d! arasında bir değer girin.

en: The 'from' entry cannot exceed the 'to' entry.
tr: 'Başlangıç' değeri 'Bitiş' değerini geçemez.

en: Margins overlap or fall outside Paper boundaries.
    Please reenter margins.
tr: Kenarlıklar çakışıyor ya da kağıt sınırlarının dışına çıkıyor.
    Lütfen kenarlıkları yeniden girin.

en: The 'Number of copies' field cannot be empty.
tr: 'Kopya sayısı' alanı boş olamaz.

en: This large number of copies is not supported by your printer.
    Please enter a value between 1 and %d.
tr: Bu kadar büyük sayıda kopya yazıcınız tarafından desteklenmiyor.
    Lütffen 1 ile %d arasında bir değer girin.

en: A printer error occurred.
tr: Bir yazıcı hatası oluştu.

en: No default printer defined.
tr: Varsayılan yazıcı tanımlanmamış.

en: Cannot find the printer.
tr: Yazıcı bulunamıyor.

en: Out of memory.
tr: Bellek dolu.

en: An error occurred.
tr: Bir hata oluştu.

en: Unknown printer driver.
tr: Bilinmeyen yazıcı sürücüsü.

en: Before you can perform printer-related tasks such as page setup or printing a document, you need to install a printer. Please install one and retry.
tr: Sayfa düzeni veya belge yazdırmak gibi yazıcıyla ilgili işlemlerden önce bir yazıcı sürücüsü kurmalısınız. Lütfen bir tane kurun ve yeniden deneyin.

en: Select a font size between %1!d! and %2!d! points.
tr: %1!d! ile %2!d! arasında bir yazı tipi boyutu seçin.

en: &Save
tr: &Kaydet

en: Save &in:
tr: Kayıt &Yeri:

en: Save
tr: Kaydet

en: Open File
tr: Dosya Aç

en: Select Folder
tr: Klasör Seç

en: Font size has to be a number.
tr: Yazı tipi boyutu bir sayı olmalıdır.

en: Ready
tr: Hazır

en: Paused;
tr: Durakladı;

en: Error;
tr: Hata;

en: Pending deletion;
tr: Silme bekleniyor;

en: Paper jam;
tr: Kağıt sıkışması;

en: Out of paper;
tr: Kağıt yok;

en: Feed paper manual;
tr: El ile kağıt besleme;

en: Paper problem;
tr: Kağıt sorunu;

en: Printer offline;
tr: Yazıcı çevrimdışı;

en: I/O Active;
tr: G/Ç Etkin;

en: Busy;
tr: Meşgul;

en: Printing;
tr: Yazdırıyor;

en: Output tray is full;
tr: Çıkış tepsisi doldu;

en: Not available;
tr: Kullanılamıyor;

en: Waiting;
tr: Bekliyor;

en: Processing;
tr: İlerliyor;

en: Initializing;
tr: Hazırlanıyor;

en: Warming up;
tr: Isınıyor;

en: Toner low;
tr: Kartuş az;

en: No toner;
tr: Kartuş yok;

en: Page punt;
tr: Sayfa atışı;

en: Interrupted by user;
tr: Kullanıcı tarafından iptal edildi;

en: Out of memory;
tr: Bellek dolu;

en: The printer door is open;
tr: Yazıcı kapağı açık;

en: Print server unknown;
tr: Yazıcı sunucusu bilinmiyor;

en: Power save mode;
tr: Güç tasarruf kipi;

en: Default Printer;
tr: Varsayılan Yazıcı;

en: There are %d documents in the queue
tr: Kuyrukta %d belge var

en: Margins [inches]
tr: Kenarlıklar [inç]

en: Margins [mm]
tr: Kenarlıklar [mm]

en: Properties
tr: Özellikler

en: Options
tr: Seçenekler

en: Default
tr: Öntanımlı

en: &User name:
tr: &Kullanıcı adı:

en: &Password:
tr: &Parola:

en: &Remember my password
tr: &Parolamı hatırla

en: Connect to %s
tr: %s'ye bağlan

en: Connecting to %s
tr: %s'ye bağlanıyor

en: Logon unsuccessful
tr: Oturum açılamadı

en: Make sure that your user name
    and password are correct.
tr: Kullanıcı adınızın ve şifrenizin
    doğru olduğundan emin olun.

en: Having Caps Lock on may cause you to enter your password incorrectly.
    
    Press the Caps Lock key on your keyboard to turn off Caps Lock before
    entering your password.
tr: Caps Lock tuşunun açık olması, şifrenizi yanlış girmenize neden olabilir.
    
    Büyük harfi kapatmak için, şifrenizi girmeden önce klavyenizdeki Caps Lock
    tuşuna basın.

en: Caps Lock is On
tr: Caps Lock Açık

en: Authority Key Identifier
tr: Yetki Anahtarı Tanımlayıcı

en: Key Attributes
tr: Anahtar Özellikleri

en: Key Usage Restriction
tr: Anahtar Kullanım Sınırlaması

en: Subject Alternative Name
tr: Konu Alternatif İsmi

en: Issuer Alternative Name
tr: Yayınlayıcı Alternatif İsmi

en: Basic Constraints
tr: Temel Sınırlamalar

en: Key Usage
tr: Anahtar Kullanımı

en: Certificate Policies
tr: Sertifika İlkeleri

en: Subject Key Identifier
tr: Konu Anahtar Kimliği

en: CRL Reason Code
tr: CRL Neden Kodu

en: CRL Distribution Points
tr: CRL Dağıtım Noktaları

en: Enhanced Key Usage
tr: İyileştirilmiş Anahtar Kullanımı

en: Authority Information Access
tr: Yetki Bilgisi Erişimi

en: Certificate Extensions
tr: Sertifika Uzantıları

en: Next Update Location
tr: Sonraki Güncelleme Konumu

en: Yes or No Trust
tr: Güven veya Güvenme

en: Email Address
tr: E-posta Adresi

en: Unstructured Name
tr: Yapısız İsim

en: Content Type
tr: İçerik Türü

en: Message Digest
tr: Mesaj Özeti

en: Signing Time
tr: İmza Tarihi

en: Counter Sign
tr: Sayaç İşareti

en: Challenge Password
tr: Şifre Sor

en: Unstructured Address
tr: Yapısız Adres

en: S/MIME Capabilities
tr: S/MIME Yetenekleri

en: Prefer Signed Data
tr: İmzalı Veriyi Tercih Et

en: User Notice
tr: Kullanıcı Notu

en: On-line Certificate Status Protocol
tr: Çevrimiçi Sertifika Durum Protokolü

en: Certification Authority Issuer
tr: Sertifika Sahipliği Sağlayıcı

en: Certification Template Name
tr: Sertifika Şablon Adı

en: Certificate Type
tr: Sertifika Türü

en: Certificate Manifold
tr: Sertifika Kopyası

en: Netscape Cert Type
tr: Netscape Ser. Türü

en: Netscape Base URL
tr: Netscape Temel URL

en: Netscape Revocation URL
tr: Netscape İptal URL'si

en: Netscape CA Revocation URL
tr: Netscape CA İptal URL'si

en: Netscape Cert Renewal URL
tr: Netscape Sert. Yenileme URL'si

en: Netscape CA Policy URL
tr: Netscape CA İlke URL'si

en: Netscape SSL ServerName
tr: Netscape SSL SunucuAdı

en: Netscape Comment
tr: Netscape Yorumu

en: Country/Region
tr: Ülke/Bölge

en: Organization
tr: Kuruluş

en: Organizational Unit
tr: Kurumsal Birim

en: Common Name
tr: Ortak İsim

en: Locality
tr: Konum

en: State or Province
tr: Eyalet veya İl

en: Title
tr: Başlık

en: Given Name
tr: Verilen İsim

en: Initials
tr: Baş Harfler

en: Surname
tr: Soyisim

en: Domain Component
tr: Alan Adı Bileşeni

en: Street Address
tr: Sokak Adresi

en: Serial Number
tr: Seri Numarası

en: CA Version
tr: CA Sürümü

en: Cross CA Version
tr: Çapraz CA Sürümü

en: Serialized Signature Serial Number
tr: Numaralandırılmış İmza Seri Numarası

en: Principal Name
tr: Yönetici Adı

en: Windows Product Update
tr: Windows Ürün Güncelleme

en: Enrollment Name Value Pair
tr: Kayıt İsmi Değeri Çifti

en: OS Version
tr: İşletim Sistemi Sürümü

en: Enrollment CSP
tr: Kayıt CSP'si

en: CRL Number
tr: CRL Numarası

en: Delta CRL Indicator
tr: Delta CRL Belirteci

en: Issuing Distribution Point
tr: Sağlayan Dağıtım Noktası

en: Freshest CRL
tr: En Yeni CRL

en: Name Constraints
tr: İsim Kısıtlamaları

en: Policy Mappings
tr: İlke Eşleştirmeleri

en: Policy Constraints
tr: İlke Kısıtlamaları

en: Cross-Certificate Distribution Points
tr: Çapraz Sertifika Dağıtım Noktaları

en: Application Policies
tr: Uygulama İlkeleri

en: Application Policy Mappings
tr: Uygulama İlke Atamaları

en: Application Policy Constraints
tr: Uygulama İlke Kısıtlamaları

en: CMC Data
tr: CMC Verisi

en: CMC Response
tr: CMC Yanıtı

en: Unsigned CMC Request
tr: İmzasız CMC Yanıtı

en: CMC Status Info
tr: CMC Durum Bilgisi

en: CMC Extensions
tr: CMC Uzantıları

en: CMC Attributes
tr: CMC Öznitelikleri

en: PKCS 7 Data
tr: PKCS 7 Verisi

en: PKCS 7 Signed
tr: PKCS 7 İmzalı

en: PKCS 7 Enveloped
tr: PKCS 7 Zarflanmış

en: PKCS 7 Signed Enveloped
tr: PKCS 7 İmzalanmış Zarflanmış

en: PKCS 7 Digested
tr: PKCS 7 Özetli

en: PKCS 7 Encrypted
tr: PKCS 7 Şifreli

en: Previous CA Certificate Hash
tr: Önceki CA Sertifika Kodu

en: Virtual Base CRL Number
tr: Sanal Temel CRL Numarası

en: Next CRL Publish
tr: Sonraki CRL Yayımı

en: CA Encryption Certificate
tr: CA Şifreleme Sertifikası

en: Key Recovery Agent
tr: Anahtar Kurtarma Yardımcısı

en: Certificate Template Information
tr: Sertifika Şablon Bilgisi

en: Enterprise Root OID
tr: Kuruluş Kök OID

en: Dummy Signer
tr: Sahte İmzalayıcı

en: Encrypted Private Key
tr: Şifrelenmiş Özel Anahtar

en: Published CRL Locations
tr: Dağıtılmış CRL Konumları

en: Enforce Certificate Chain Policy
tr: Sertifika Zincir Politikasını Zorla

en: Transaction Id
tr: İşlem Kimliği

en: Sender Nonce
tr: Şimdiki Gönderici

en: Recipient Nonce
tr: Şimdiki Alıcı

en: Reg Info
tr: Kayıt Bilgisi

en: Get Certificate
tr: Sertifika Al

en: Get CRL
tr: CRL Al

en: Revoke Request
tr: İsteği İptal Et

en: Query Pending
tr: Sorgu Bekliyor

en: Certificate Trust List
tr: Sertifika Güven Listesi

en: Archived Key Certificate Hash
tr: Arşivlenen Anahtar Sertifika Kodu

en: Private Key Usage Period
tr: Özel Anahtar Kullanım Periyodu

en: Client Information
tr: İstemci Bilgisi

en: Server Authentication
tr: Sunucu Yetkilendirmesi

en: Client Authentication
tr: İstemci Yetkilendirmesi

en: Code Signing
tr: Kod İmzalama

en: Secure Email
tr: E-Postayı Güvenli Kıl

en: Time Stamping
tr: Zaman Damgalaması

en: Microsoft Trust List Signing
tr: Microsoft Güven Listesi İmzalaması

en: Microsoft Time Stamping
tr: Microsoft Zaman Damgalaması

en: IP security end system
tr: IP güvenlik sonu sistemi

en: IP security tunnel termination
tr: IP güvenlik tünel sonlandırması

en: IP security user
tr: IP güvenlik kullanıcısı

en: Encrypting File System
tr: Dosya Sistemi Şifrelemesi

en: Windows Hardware Driver Verification
tr: Windows Donanım Sürücü Doğrulaması

en: Windows System Component Verification
tr: Windows Sistem Bileşeni Doğrulama

en: OEM Windows System Component Verification
tr: OEM Windows Sistem Bileşen Doğrulama

en: Embedded Windows System Component Verification
tr: Gömülü Windows Sistem Bileşen Doğrulaması

en: Key Pack Licenses
tr: Anahtar Paketi Lisansları

en: License Server Verification
tr: Lisans Sunucu Doğrulaması

en: Smart Card Logon
tr: Akıllı Kart ile Oturum Açma

en: Digital Rights
tr: Dijital Haklar

en: Qualified Subordination
tr: Nitelikli Bağlılık

en: Key Recovery
tr: Anahtar Kurtarma

en: Document Signing
tr: Belge İmzalama

en: IP security IKE intermediate
tr: IP güvenlik IKE arası

en: File Recovery
tr: Dosya Kurtarma

en: Root List Signer
tr: Kök Liste İmzalayıcı

en: All application policies
tr: Tüm uygulama ilkeleri

en: Directory Service Email Replication
tr: Dizin Hizmeti E-posta Çoğaltması

en: Certificate Request Agent
tr: Sertifika Talebi Yardımcısı

en: Lifetime Signing
tr: Sonsuz İmzalama

en: All issuance policies
tr: Tüm yayın ilkeleri

en: Trusted Root Certification Authorities
tr: Güvenilen Kök Sertifika Yetkilileri

en: Personal
tr: Kişisel

en: Intermediate Certification Authorities
tr: Ara Sertifika Yetkilileri

en: Other People
tr: Diğer Kişiler

en: Trusted Publishers
tr: Güvenilir Dağıtıcılar

en: Untrusted Certificates
tr: Güvenilmeyen Sertifikalar

en: KeyID=
tr: AnahtarKimliği=

en: Certificate Issuer
tr: Sertifika Yayıncısı

en: Certificate Serial Number=
tr: Sertifika Seri Numarası=

en: Other Name=
tr: Diğer Adı=

en: Email Address=
tr: E-posta Adresi=

en: DNS Name=
tr: DNS Adı=

en: Directory Address
tr: Dizin Adresi

en: IP Address=
tr: IP Adresi=

en: Mask=
tr: Maske=

en: Registered ID=
tr: Kayıtlı Kimlik=

en: Unknown Key Usage
tr: Bilinmeyen Anahtar Kullanımı

en: Subject Type=
tr: Konu Türü=

en: End Entity
tr: Öge Sonu

en: Path Length Constraint=
tr: Yol Uzunluk Sınırlaması=

[ctx: path length]
en: None
tr: Hiçbiri

en: Information Not Available
tr: Kullanılabilir Bilgi Yok

en: Authority Info Access
tr: Yetki Bilgisi Erişimi

en: Access Method=
tr: Erişim Yöntemi=

en: CA Issuers
tr: CA Dağıtıcıları

en: Unknown Access Method
tr: Bilinmeyen Erişim Yöntemi

en: Alternative Name
tr: Alternatif İisim

en: CRL Distribution Point
tr: CRL Dağıtım Noktası

en: Distribution Point Name
tr: Dağıtım Nokta Adı

en: Full Name
tr: Tam Adı

en: RDN Name
tr: RDN Adı

en: CRL Reason=
tr: CRL Sebebi=

en: CRL Issuer
tr: CRL Dağıtıcı

en: Key Compromise
tr: Anahtar Uzlaşması

en: CA Compromise
tr: CA Uzlaşması

en: Affiliation Changed
tr: Üyelik Değişti

en: Superseded
tr: Yerini Aldı

en: Operation Ceased
tr: İşlem Durduruldu

en: Certificate Hold
tr: Sertifika Tutuluyor

en: Financial Information=
tr: Finansal Bilgiler=

en: Available
tr: Kullanılabilir

en: Not Available
tr: Kullanılamaz

en: Meets Criteria=
tr: Şu Kriteri Sağlıyor=

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Digital Signature
tr: Dijital İmza

en: Non-Repudiation
tr: Yadsımasız

en: Key Encipherment
tr: Anahtar Şifreleme

en: Data Encipherment
tr: Veri Şifreleme

en: Key Agreement
tr: Anahtar Anlaşması

en: Certificate Signing
tr: Sertifika İmzalama

en: Off-line CRL Signing
tr: Çevrimdışı CRL İmzalama

en: CRL Signing
tr: CRL İmzalama

en: Encipher Only
tr: Sadece Şifrele

en: Decipher Only
tr: Sadece Şifre Çöz

en: SSL Client Authentication
tr: SSL İstemci Yetkilendirmesi

en: SSL Server Authentication
tr: SSL Sunucu Yetkilendirmesi

en: Signature
tr: İmza

en: Signature CA
tr: İmza CA

en: Certificate Policy
tr: Sertifika İlkeleri

en: Policy Identifier:
tr: İlke Tanımlayıcı:

en: Policy Qualifier Info
tr: İlke Nitelik Bilgisi

en: Policy Qualifier Id=
tr: İlke Nitelik Kimliği=

en: Qualifier
tr: Niteleyici

en: Notice Reference
tr: Bilgi Referansı

en: Organization=
tr: Kuruluş=

en: Notice Number=
tr: Bilgi Numarası=

en: Notice Text=
tr: Bildirim Metni=

en: General
tr: Genel

en: &Install Certificate...
tr: Sertifika &Yükle...

en: Issuer &Statement
tr: Dağıtıcı &Beyanı

en: &Show:
tr: &Göster:

en: &Edit Properties...
tr: &Özellikleri Düzenle...

en: &Copy to File...
tr: Dosyaya &Kopyala...

en: Certification Path
tr: Sertifika Yolu

en: Certification path
tr: Sertifika yolu

en: &View Certificate
tr: &Sertifikayı Görüntüle

en: Certificate &status:
tr: Sertifika &durumu:

en: Disclaimer
tr: Sorumluluk Reddi

en: More &Info
tr: Daha Fazla B&ilgi

en: &Friendly name:
tr: &Kolayca hatırlanabilir isim:

en: &Description:
tr: &Açıklama:

en: Certificate purposes
tr: Sertifika amaçları

en: &Enable all purposes for this certificate
tr: Bu s&ertifika için tüm amaçları etkinleştir

en: D&isable all purposes for this certificate
tr: Bu s&ertifika için tüm amaçları devre dışı bırak

en: Enable &only the following purposes for this certificate:
tr: Bu sertifika i&çin sadece aşağıdaki amaçları etkinleştir:

en: Add &Purpose...
tr: &Amaç Ekle...

en: Add Purpose
tr: Amaç Ekle

en: Add the object identifier (OID) for the certificate purpose you wish to add:
tr: Eklemek istediğiniz sertifika amacı için nesne kimliği (OID) ekleyin:

en: Select Certificate Store
tr: Sertifika Deposunu Seç

en: Select the certificate store you want to use:
tr: Kullanmak istediğiniz sertifika deposunu seçin:

en: &Show physical stores
tr: Fizik&sel depoları göster

en: Certificate Import Wizard
tr: Sertifika Alma Sihirbazı

en: Welcome to the Certificate Import Wizard
tr: Sertifika Alma Sihirbazına Hoş Geldiniz

en: This wizard helps you import certificates, certificate revocation lists, and certificate trust lists from a file to a certificate store.
    
    A certificate can be used to identify you or the computer with which you are communicating. It can also be used for authentication, and to sign messages. Certificate stores are collections of certificates, certificate revocation lists, and certificate trust lists.
    
    To continue, click Next.
tr: Bu sihirbaz; sertifikaları, sertifika iptal listesini ve sertifika güven listesini bir dosyadan sertifika deposuna aktarmanıza yardım eder.
    
    Bir sertifika, sizi veya iletişim kurduğunuz bilgisayarınızı tanımlamanızda kullanılabilir. Ayrıca yetkilendirme ve iletileri imzalamada da kullanılabilir. Sertifika depoları; sertifikalar, sertifika iptal listeleri ve sertifika güven listelerinden oluşan koleksiyonlardır.
    
    Devam etmek için İleri'yi tıklatın.

en: &File name:
tr: &Dosya adı:

en: B&rowse...
tr: &Gözat...

en: Note: The following file formats may contain more than one certificate, certificate revocation list, or certificate trust list:
tr: Not: Aşağıdaki dosya biçimleri, bir veya birden fazla sertifika, sertifika iptal listesi veya sertifika güven listesi içerebilir:

en: Cryptographic Message Syntax Standard/PKCS #7 Messages (*.p7b)
tr: Kriptografik İleti Sözdizimi Standardı/PKCS #7 İletileri (*.p7b)

en: Personal Information Exchange/PKCS #12 (*.pfx; *.p12)
tr: Kişisel Bilgi Değişimi/PKCS #12 (*.pfx; *.p12)

en: Microsoft Serialized Certificate Store (*.sst)
tr: Microsoft Numaralandırılmış Sertifika Deposu (*.sst)

en: Wine can automatically select the certificate store, or you can specify a location for the certificates.
tr: Wine otomatik olarak bir sertifika deposu seçebilir veya sertifikalar için siz de bir konum belirleyebilirsiniz.

en: &Automatically select certificate store
tr: Sertifik&a deposunu otomatik seç

en: &Place all certificates in the following store:
tr: &Tüm sertifikaları aşağıdaki depoya yerleştir:

en: Completing the Certificate Import Wizard
tr: Sertifika Alma Sihirbazı Tamamlanıyor

en: You have successfully completed the Certificate Import Wizard.
tr: Sertifika Alma Sihirbazını başarıyla tamamladınız.

en: You have specified the following settings:
tr: Aşağıdaki ayarları belirttiniz:

en: Certificates
tr: Sertifikalar

en: I&ntended purpose:
tr: İste&nen amaç:

en: &Import...
tr: &İçe aktar...

en: &Export...
tr: &Dışa aktar...

en: &Advanced...
tr: &Gelişmiş...

en: Certificate intended purposes
tr: Sertifikada istenen amaçlar

en: &View
tr: &Görünüm

en: Advanced Options
tr: Gelişmiş Seçenekler

en: Certificate purpose
tr: Sertifika amacı

en: Select one or more purposes to be listed when Advanced Purposes is selected.
tr: Gelişmiş Amaçlar seçildiğinde listelenecek bir veya birden fazla amacı seçin.

en: &Certificate purposes:
tr: &Sertifika amaçları:

en: Certificate Export Wizard
tr: Sertifika Dışa Aktarım Sihirbazı

en: Welcome to the Certificate Export Wizard
tr: Sertifika Dışa Aktarım Sihirbazına Hoş Geldiniz

en: This wizard helps you export certificates, certificate revocation lists, and certificate trust lists from a certificate store to a file.
    
    A certificate can be used to identify you or the computer with which you are communicating. It can also be used for authentication, and to sign messages. Certificate stores are collections of certificates, certificate revocation lists, and certificate trust lists.
    
    To continue, click Next.
tr: Bu sihirbaz; bir sertifika deposundan sertifika, sertifika iptal listesi ve sertifika güven listesini bir dosyaya aktarmanıza yardım edecektir.
    
    Bir sertifika, sizi ve iletişim kurduğunuz bilgisayarınızı tanımlamada kullanılabilir. Ayrıca yetkilendirme ve iletileri imzalama da kullanılabilir. Sertifika depoları; sertifikalar, sertifika iptal listesi ve sertifika güven listesinden oluşan koleksiyonlardır.
    
    Devam etmek için İleri'yi tıklatın.

en: If you choose to export the private key, you will be prompted for a password to protect the private key on a later page.
tr: Eğer özel anahtarınızı aktarmayı seçerseniz, ileriki adımlarda özel anahtarınızı korumanız için bir parola sorulacaktır.

en: Do you wish to export the private key?
tr: Özel anahtarı dışarı aktarmak ister misiniz?

en: &Yes, export the private key
tr: Evet, özel anahtarı &dışa aktar

en: N&o, do not export the private key
tr: Hayır, dışa aktar&ma

en: &Confirm password:
tr: &Parolayı onayla:

en: Select the format you want to use:
tr: Kullanmak istediğiniz biçimi seçin:

en: &DER-encoded X.509 (*.cer)
tr: &DER-Kodlu X.509 (*.cer)

en: Ba&se64-encoded X.509 (*.cer):
tr: Ba&se64-Kodlu X.509 (*.cer):

en: &Cryptographic Message Syntax Standard/PKCS #7 Message (*.p7b)
tr: &Kriptografik İleti Sözdizimi Standardı/PKCS #7 İletisi (*.p7b)

en: &Include all certificates in the certification path if possible
tr: M&ümkün olduğunca tüm sertifikaları sertifikalama yoluna dahil et

en: &Personal Information Exchange/PKCS #12 (*.pfx)
tr: &Kişisel Bilgi Değişimi/PKCS #12 (*.pfx)

en: Incl&ude all certificates in the certification path if possible
tr: Mümkün &olduğunda sertifika yolundaki tüm sertifikaları dahil et

en: &Enable strong encryption
tr: Güçlü şifr&elemeyi etkinleştir

en: Delete the private &key if the export is successful
tr: A&ktarım başarılı olursa özel anahtarı sil

en: Completing the Certificate Export Wizard
tr: Sertifika Dışa Aktarım Sihirbazı Tamamlanıyor

en: You have successfully completed the Certificate Export Wizard.
tr: Sertifika Dışa Aktarım Sihirbazını başarıyla tamamladınız.

en: Select Certificate
tr: Sertifikayı Seç

en: Select a certificate you want to use
tr: Kullanmak istediğiniz sertifikayı seçin

en: Certificate
tr: Sertifika

en: Certificate Information
tr: Sertifika Bilgisi

en: This certificate has an invalid signature. The certificate may have been altered or corrupted.
tr: Bu sertifika geçersiz bir imzaya sahip. Sertifika değiştirilmiş veya bozuk olabilir.

en: This root certificate is not trusted. To trust it, add it to your system's trusted root certificate store.
tr: Bu kök sertifikasına güvenilmiyor. Güvenmek için, sisteminizin güvenilir kök sertifika deposuna eklemeniz gerekli.

en: This certificate could not be validated to a trusted root certificate.
tr: Bu sertifika, güvenilir bir kök sertifikası ile doğrulanamadı.

en: This certificate's issuer could not be found.
tr: Bu sertifikanın dağıtımcısı bulunamadı.

en: All the intended purposes of this certificate could not be verified.
tr: Bu sertifikanın istenen tüm amaçları doğrulanamadı.

en: This certificate is intended for the following purposes:
tr: Bu sertifika aşağıdaki istekler için amaçlanıyor:

en: Issued to:
tr: Verilen:

en: Issued by:
tr: Veren:

en: Valid from
tr: Geçerlilik başlangıcı

en:  to
tr:  bitişi

en: This certificate has an invalid signature.
tr: Bu sertifikanın geçersiz bir imzası var.

en: This certificate has expired or is not yet valid.
tr: Bu sertifikanın süresi dolmuş veya sertifika henüz geçerli değil.

en: This certificate's validity period exceeds that of its issuer.
tr: Bu sertifikanın geçerlilik süresi dağıtıcısının geçerlilik süresini aşmakta.

en: This certificate was revoked by its issuer.
tr: Bu sertifika dağıtıcısı tarafından iptal edildi.

en: This certificate is OK.
tr: Bu sertifika sorunsuz.

en: Field
tr: Alan

en: Value
tr: Değer

en: Version 1 Fields Only
tr: Sadece Sürüm 1 Alanları

en: Extensions Only
tr: Sadece Eklentiler

en: Critical Extensions Only
tr: Sadece Kritik Eklentiler

en: Properties Only
tr: Sadece Özellikler

en: Serial number
tr: Seri numarası

en: Issuer
tr: Dağıtıcı

en: Valid from
tr: Geçerlilik başlangıcı

en: Valid to
tr: Geçerlilik bitişi

en: Subject
tr: Konu

en: Public key
tr: Açık anahtar

en: %1 (%2!d! bits)
tr: %1 (%2!d! bit)

en: SHA1 hash
tr: SHA1 sağlaması

en: Enhanced key usage (property)
tr: İyileştirilmiş anahtar kullanımı (özellik)

en: Friendly name
tr: Kolay hatırlanabilir isim

en: Description
tr: Tanımlama

en: Certificate Properties
tr: Sertifika Özellikleri

en: Please enter an OID in the form 1.2.3.4
tr: Lütfen 1.2.3.4 biçiminde bir OID girin

en: The OID you entered already exists.
tr: Girdiğiniz OID zaten mevcut.

en: Please select a certificate store.
tr: Lütfen bir sertifika deposu seçin.

en: The file contains objects that do not match the given criteria. Please select another file.
tr: Bu dosya belirtilen kriterlerle eşleşmeyen nesneler içeriyor. Lütfen başka bir dosya seçin.

en: File to Import
tr: Alınacak Dosya

en: Specify the file you want to import.
tr: Almak istediğiniz dosyayı belirtin.

en: Certificate Store
tr: Sertifika Deposu

en: Certificate stores are collections of certificates, certificate revocation lists, and certificate trust lists.
tr: Sertifika depoları; sertifikalar, sertifika iptal listesi ve sertifika güven listelerinin koleksiyonlarıdır.

en: X.509 Certificate (*.cer; *.crt)
tr: X.509 Sertifika (*.cer; *.crt)

en: Personal Information Exchange (*.pfx; *.p12)
tr: Kişisel Bilgi Değişimi (*.pfx; *.p12)

en: Certificate Revocation List (*.crl)
tr: Sertifika İptal Listesi (*.crl)

en: Certificate Trust List (*.stl)
tr: Sertifika Güven Listesi (*.stl)

en: CMS/PKCS #7 Messages (*.spc; *.p7b)
tr: CMS/PKCS #7 İletileri (*.spc; *.p7b)

en: Please select a file.
tr: Lütfen bir dosya seçin.

en: The file format is not recognized. Please select another file.
tr: Dosya biçimi bilinmiyor. Lütfen başka dosya seçin.

en: Could not open
tr: Açılamadı

en: Determined by the program
tr: Program tarafından karar verildi

en: Please select a store
tr: Lütfen bir mağaza seçin

en: Certificate Store Selected
tr: Seçilen Sertifika Deposu

en: Automatically determined by the program
tr: Program tarafından otomatik karar verildi

en: File
tr: Dosya

en: Content
tr: İçerik

en: Certificate Revocation List
tr: Sertifika İptal Listesi

en: CMS/PKCS #7 Message
tr: CMS/PKCS #7 İletisi

en: Personal Information Exchange
tr: Kişisel Bilgi Değişimi

en: The import was successful.
tr: Alma başarılı.

en: The import failed.
tr: Alınamadı.

en: <Advanced Purposes>
tr: <Gelişmiş Amaçlar>

en: Issued To
tr: Verilen

en: Issued By
tr: Veren

en: Expiration Date
tr: Son Kullanma Tarihi

en: Friendly Name
tr: Kolay Hatırlanabilir İsim

en: <None>
tr: <Hiçbiri>

en: You will no longer be able to decrypt messages with this certificate, or sign messages with it.
    Are you sure you want to remove this certificate?
tr: Artık bu sertifika ile iletileri çözemeyecek veya iletileri imzalayamayacaksınız.
    Bu sertifikayı silmek istediğinizden emin misiniz?

en: You will no longer be able to decrypt messages with these certificates, or sign messages with them.
    Are you sure you want to remove these certificates?
tr: Artık bu sertifikalar ile iletileri çözemeyecek veya iletileri imzalayamayacaksınız.
    Bu sertifikaları silmek istediğinizden emin misiniz?

en: You will no longer be able to encrypt messages with this certificate, or verify messages signed with it.
    Are you sure you want to remove this certificate?
tr: Bu sertifikayı kullanarak iletileri şifrelemeyecek ve imzalanmış iletileri doğrulayamayacaksınız.
    Bu sertifikayı silmek istediğinizden emin misiniz?

en: You will no longer be able to encrypt messages with these certificates, or verify messages signed with them.
    Are you sure you want to remove these certificates?
tr: Artık bu sertifikalar ile iletileri şifreleyemeyecek veya imzalanmış iletileri doğrulayamayacaksınız.
    Bu sertifikaları silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Certificates issued by this certification authority will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove this certificate?
tr: Bu sertifika yetkilisi tarafından sağlanmış sertifikalara artık güvenilmeyecek.
    Bu sertifikayı silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Certificates issued by these certification authorities will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove these certificates?
tr: Bu sertifika yetkilileri tarafından sağlanmış sertifikalara artık güvenilmeyecek.
    Bu sertifikaları silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Certificates issued by this root certification authority, or any certification authorities it issued, will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove this trusted root certificate?
tr: Bu kök sertifika yetkilisi tarafından sağlanan sertifikalara veya sertifika sağladığı kişilere artık güvenilmeyecek.
    Bu kök sertifikasını silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Certificates issued by these root certification authorities, or any certification authorities they issued, will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove these trusted root certificates?
tr: Bu kök sertifika yetkilisi tarafından sağlanan sertifikalara veya sertifika sağladığı kişilere artık güvenilmeyecek.
    Bu kök sertifikalarını silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Software signed by this publisher will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove this certificate?
tr: Bu yayıncı tarafından imzalanan yazılıma artık güvenilmeyecek.
    Bu sertifikayı kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: Software signed by these publishers will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove these certificates?
tr: Bu yayıncılar tarafından imzalanan yazılıma güvenilmeyecek.
    Bu sertifikaları kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove this certificate?
tr: Bu sertifikayı kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove these certificates?
tr: Bu sertifikaları kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: Ensures the identity of a remote computer
tr: Uzak bir bilgisayarın kimliğini kanıtlar

en: Proves your identity to a remote computer
tr: Uzak bir bilgisayara kimliğinizi kanıtlar

en: Ensures software came from software publisher
    Protects software from alteration after publication
tr: Yazılımın yazılım dağıtıcısından geldiğinden emin kılar
    Yazılımın dağıtımdan sonra değiştirilmesini önler

en: Protects e-mail messages
tr: E-posta mesajlarını korur

en: Allows secure communication over the Internet
tr: İnternet üzerinden güvenli iletişime izin verir

en: Allows data to be signed with the current time
tr: Şu anki zaman ile verinin imzalanmasına izin verir

en: Allows you to digitally sign a certificate trust list
tr: Bir sertifika güven listesini dijital olarak imzalamanıza izin verir

en: Allows data on disk to be encrypted
tr: Diskteki verinin şifrelenmesine izin verir

en: Private Key Archival
tr: Özel Anahtar Arşivlemesi

en: Export Format
tr: Dışa Aktarım Biçimi

en: Choose the format in which the content will be saved.
tr: İçeriğin kaydedileceği biçimi seçin.

en: Export Filename
tr: Dışa aktarma dosya adı

en: Specify the name of the file in which the content will be saved.
tr: İçeriğin kaydedileceği dosyanın adını belirtin.

en: The specified file already exists. Do you want to replace it?
tr: Belirtilen dosya zaten mevcut. Üzerine yazılsın mı?

en: DER-Encoded Binary X.509 (*.cer)
tr: DER-Kodlu İkili X.509 (*.cer)

en: Base64-Encoded X.509 (*.cer)
tr: Base64-Kodlu X.509 (*.cer)

en: CMS/PKCS #7 Messages (*.p7b)
tr: CMS/PKCS #7 İletileri (*.p7b)

en: Personal Information Exchange (*.pfx)
tr: Kişisel Bilgi Değişimi (*.pfx)

en: File Format
tr: Dosya Biçimi

en: Include all certificates in certificate path
tr: Sertifika yolundaki tüm sertifikaları dahil et

en: Export keys
tr: Anahtarları aktar

en: The export was successful.
tr: Dışa aktarma başarılı.

en: The export failed.
tr: Aktarılamadı.

en: Export Private Key
tr: Özel Anahtarı Aktar

en: The certificate contains a private key which may be exported along with the certificate.
tr: Bu sertifika, sertifika ile birlikte dışa aktarılabilecek özel bir anahtar içeriyor.

en: Enter Password
tr: Parola Gir

en: You may password-protect a private key.
tr: Özel bir anahtarı parola ile koruyabilirsiniz.

en: The passwords do not match.
tr: Parolalar eşleşmiyor.

en: Note: The private key for this certificate could not be opened.
tr: Not: Bu sertifika için özel anahtar açılamaz.

en: Note: The private key for this certificate is not exportable.
tr: Not: Bu sertifika için özel anahtar aktarılamaz.

en: Intended Use
tr: Kullanım Amacı

en: Location
tr: Konum

en: Select a certificate
tr: Bir sertifika seç

en: Not yet implemented
tr: Henüz eklenmedi/tamamlanmadı

en: Configure Devices
tr: Aygıtları Yapılandır

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Player
tr: Oyuncu

en: Device
tr: Aygıt

en: Actions
tr: Eylemler

en: Mapping
tr: Eşleme

en: Show Assigned First
tr: İlk Atananları Göster

en: Action
tr: Eylem

en: Object
tr: Nesne

en: Regional Setting
tr: Bölgesel Ayar

en: %1!u!MB used, %2!u!MB available
tr: %2!u!MB mevcut, %1!u!MB kullanımda

en: Western
tr: Batı

en: Central European
tr: Orta Avrupa

en: Cyrillic
tr: Kiril

en: Greek
tr: Yunanca

en: Turkish
tr: Türkçe

en: Hebrew
tr: İbranice

en: Arabic
tr: Arapça

en: Baltic
tr: Baltık

en: Vietnamese
tr: Vietnamca

en: Thai
tr: Tayca

en: Japanese
tr: Japonca

en: CHINESE_GB2312
tr: ÇİNCE_GB2312

en: CHINESE_BIG5
tr: ÇİNCE_BIG5

en: Symbol
tr: Simge

en: Other
tr: Diğer

en: Files on Camera
tr: Kameradaki Dosyalar

en: Import Selected
tr: Seçilenleri İçe Aktar

en: Preview
tr: Önizle

en: Import All
tr: Tümünü İçe Aktar

en: Skip This Dialog
tr: Bu İletiyi Atla

en: Exit
tr: Çıkış

en: Transferring
tr: Aktarılıyor

en: Transferring... Please Wait
tr: Aktarılıyor... Lütfen Bekleyin

en: Connecting to camera
tr: Kameraya bağlanılıyor

en: Connecting to camera... Please Wait
tr: Kameraya bağlanılıyor... Lütfen Bekleyin

en: S&ync
tr: &Eşle

en: &Back
tr: &Geri

en: &Forward
tr: &İleri

[ctx: table of contents]
en: &Home
tr: &Ev

en: &Stop
tr: &Durdur

en: &Refresh
tr: &Yenile

en: &Print...
tr: Ya&zdır...

en: Select &All
tr: &Tümünü Seç

en: &View Source
tr: &Kaynağı Göster

en: Proper&ties
tr: &Özellikler

en: Cu&t
tr: &Kes

en: &Copy
tr: &Kopyala

en: Paste
tr: Yapıştır

en: &Print
tr: &Yazdır

en: &Contents
tr: &İçindekiler

en: I&ndex
tr: Di&zin

en: &Search
tr: &Ara

en: Favor&ites
tr: &Sık Kullanılanlar

en: Hide &Tabs
tr: Sekmeleri &Gizle

en: Show &Tabs
tr: &Sekmeleri Göster

en: Show
tr: Göster

en: Hide
tr: Gizle

en: Stop
tr: Durdur

en: Refresh
tr: Yenile

en: Back
tr: Geri

[ctx: table of contents]
en: Home
tr: Ev

en: Sync
tr: Eşitle

en: Forward
tr: İleri

en: Cinepak Video codec
tr: Cinepak Video çözücü

en: &File
tr: &Dosya

en: &New
tr: &Yeni

en: &Window
tr: &Pencere

en: &Open...
tr: &Aç...

en: Save &as...
tr: &Farklı Kaydet...

en: Print &format...
tr: &Yazdırma biçimi...

en: Pr&int...
tr: &Yazdır...

en: Print previe&w
tr: Y&azdırma önizleme

en: &Toolbars
tr: &Araç Çubuğu

en: &Standard bar
tr: &Standart çubuk

en: &Address bar
tr: &Adres çubuğu

en: &Favorites
tr: &Sık Kullanılanlar

en: &Add to Favorites...
tr: Sık Kullanılanlara Ekle...

en: &About Internet Explorer
tr: &Internet Explorer Hakkında

en: Open URL
tr: Bağlantıyı Aç

en: Specify the URL you wish to open in Internet Explorer
tr: Internet Explorer'de açmak istediğiniz URL'yi belirtin

en: Open:
tr: Aç:

[ctx: home page]
en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Print...
tr: Yazdır...

en: Address
tr: Adres

en: Searching for %s
tr: Aranan %s

en: Start downloading %s
tr: %s indirmesine başla

en: Downloading %s
tr: %s İndiriliyor

en: Asking for %s
tr: Sorulan %s

en: Home page
tr: Ana sayfa

en: You can choose the address that will be used as your home page.
tr: Ana sayfanız olmasını istediğiniz adresi seçebilirsiniz.

en: &Current page
tr: &Şimdiki sayfa

en: &Default page
tr: Varsa&yılan sayfa

en: &Blank page
tr: Boş sa&yfa

en: Browsing history
tr: Gezinme geçmişi

en: You can delete cached pages, cookies and other data.
tr: Önbelleğe alınmış sayfaları, çerezleri ve diğer verileri silebilirsiniz.

en: Delete &files...
tr: &Dosyaları sil...

en: &Settings...
tr: &Ayarlar...

en: Delete browsing history
tr: Gezinme geçmişini sil

en: Temporary internet files
    Cached copies of web pages, images and certificates.
tr: Geçici internet dosyaları
    Web sayfaları, resimler ve sertifikaların önbellek kopyaları.

en: Cookies
    Files saved on your computer by websites, which store things like user preferences and login information.
tr: Çerezler
    Gezdiğiniz sitelerın sakladığı tercih ve oturum bilgileri gibi bilgiler.

en: History
    List of websites you have accessed.
tr: Geçmiş
    Eriştiğiniz web sitelerinin listesi.

en: Form data
    Usernames and other information you have entered into forms.
tr: Form verileri
    Formlara girdiğiniz kullanıcı adı ve diğer bilgiler.

en: Passwords
    Saved passwords you have entered into forms.
tr: Şifreler
    Formlara girdiğiniz kayıtlı şifreler.

en: Delete
tr: Sil

en: Certificates are used for your personal identification and to identify certificate authorities and publishers.
tr: Sertifikalar kişisel kimliğiniz için ve sertifika yetkilileri ile yayıncılarını tanımlamak için kullanılırlar.

en: Certificates...
tr: Sertifikalar...

en: Publishers...
tr: Yayımcılar...

en: Connections
tr: Bağlantılar

en: Automatic configuration
tr: Otomatik yapılandırma

en: Use Web Proxy Auto-Discovery (WPAD)
tr: Web Vekil Sunucu Otomatik Bulma (WPAD) kullan

en: Use Proxy Auto-Config (PAC) script
tr: Vekil Sunucu Otomatik Yapılandırma betiği (PAC) kullan

en: Address:
tr: Adres:

en: Proxy server
tr: Vekil sunucu

en: Use a proxy server
tr: Bir vekil sunucu kullan

en: Internet Settings
tr: İnternet Ayarları

en: Configure Wine Internet Browser and related settings
tr: Wine Internet Tarayıcısı ve ilgili ayarları yapılandır

en: Security settings for zone:
tr: Şu bölge için güvenlik ayarları:

en: Custom
tr: Özel

en: Very Low
tr: Çok Düşük

en: Low
tr: Düşük

en: Medium
tr: Orta

en: Increased
tr: Arttırılmış

en: High
tr: Yüksek

en: Indeo Video Interactive version 5 video codec
tr: Indeo Video Etkileşimli sürüm 5 video codec bileşeni

en: Joysticks
tr: Oyun Kolları

en: &Disable
tr: &Devre Dışı Bırak

en: &Reset
tr: &Sıfırla

en: &Enable
tr: &Etkinleştir

en: &Override
tr: &Geçersiz kıl

en: Connected
tr: Bağlı

en: Connected (xinput device)
tr: Bağlandı (xgiriş aygıtı)

en: Disabled
tr: Devre dışı

en: After disabling or enabling a device, the connected joysticks won't be updated here until you restart this applet.
tr: Bir aygıtı etkinleştirdiğinizde veya kapattığınızda, siz bu ayarlara yeniden girene kadar bağlı oyun kolları burada güncellenmeyecektir.

en: DInput
tr: DGirişi

en: Axes
tr: Eksenler

en: Buttons
tr: Düğmeler

en: Force Feedback Effect
tr: Zorunlu Geri Besleme Etkisi

en: Press any button in the controller to activate the chosen effect. The effect direction can be changed with the controller axis.
tr: Seçili efekti etkinleştirmek için denetleyicide bir tuşa basın. Efekt yönü denetleyici ekseni ile değiştirilebilir.

en: XInput
tr: XGirişi

en: User #0
tr: Kullanıcı #0

en: User #1
tr: Kullanıcı #1

en: User #2
tr: Kullanıcı #2

en: User #3
tr: Kullanıcı #3

en: No user detected on slot #0, make sure your gamepad is plugged in, and not overridden for DInput in the Joysticks tab.
tr: #0 numaralı yuvada kullanıcı algılanmadı, oyun kumandanızın takılı olduğundan ve Oyun Çubukları sekmesinde DGirişi için geçersiz kılınmadığından emin olun.

en: No user detected on slot #1, make sure your gamepad is plugged in, and not overridden for DInput in the Joysticks tab.
tr: #1 numaralı yuvada kullanıcı algılanmadı, oyun kumandanızın takılı olduğundan ve Oyun Çubukları sekmesinde DGirişi için geçersiz kılınmadığından emin olun.

en: No user detected on slot #2, make sure your gamepad is plugged in, and not overridden for DInput in the Joysticks tab.
tr: #2 numaralı yuvada kullanıcı algılanmadı, oyun kumandanızın takılı olduğundan ve Oyun Çubukları sekmesinde DGirişi için geçersiz kılınmadığından emin olun.

en: No user detected on slot #3, make sure your gamepad is plugged in, and not overridden for DInput in the Joysticks tab.
tr: #3 numaralı yuvada kullanıcı algılanmadı, oyun kumandanızın takılı olduğundan ve Oyun Çubukları sekmesinde DGirişi için geçersiz kılınmadığından emin olun.

en: Rumble
tr: Gürlemek

en: Game Controllers
tr: Oyun Denetleyicileri

en: Test and configure game controllers.
tr: Oyun denetleyicilerini sınayın ve yapılandırın.

en: Error converting object to primitive type
tr: Nesneyi ilkel birime dönüştürürken hata

en: Invalid procedure call or argument
tr: Geçersiz yordam çağırımı veya değişkeni

en: Subscript out of range
tr: Alt indis kapsama dışında

en: Out of stack space
tr: Yetersiz yığın alanı

en: Object required
tr: Nesne gerekli

en: Automation server can't create object
tr: Otomasyon sunucusu nesneyi oluşturamadı

en: Object doesn't support this property or method
tr: Nesne bu özelliği veya yöntemi desteklemiyor

en: Object doesn't support this action
tr: Nesne bu işlemi desteklemiyor

en: Argument not optional
tr: Değişken isteğe bağlı değil

en: Syntax error
tr: Sözdizimi hatası

en: Expected ';'
tr: Beklenen ';'

en: Expected '('
tr: Beklenen '('

en: Expected ')'
tr: Beklenen ')'

en: Expected identifier
tr: Beklenen kimlik

en: Expected '='
tr: Beklenen '='

en: Invalid character
tr: Geçersiz karakter

en: Unterminated string constant
tr: Sonlandırılmamış dize sabiti

en: 'return' statement outside of function
tr: 'return' komutu fonksiyon dışında

en: Can't have 'break' outside of loop
tr: Döngü dışında 'break' olamaz

en: Can't have 'continue' outside of loop
tr: Döngü dışında 'continue' olamaz

en: Label redefined
tr: Etiket tekrar tanımlandı

en: Label not found
tr: Etiket bulunamadı

en: Expected '@end'
tr: Beklenen '@end'

en: Conditional compilation is turned off
tr: Şartlı derleme kapatıldı

en: Expected '@'
tr: Beklenen '@'

en: Microsoft JScript compilation error
tr: Microsoft JScript derleme hatası

en: Microsoft JScript runtime error
tr: Microsoft JScript çalışma zamanı hatası

en: Unknown runtime error
tr: Bilinmeyen çalışma zamanı hatası

en: Number expected
tr: Beklenen sayı

en: Function expected
tr: Beklenen fonksiyon

en: '[object]' is not a date object
tr: '[object]' bir tarih nesnesi değil

en: Object expected
tr: Beklenen nesne

en: Illegal assignment
tr: Geçersiz atama

en: '|' is undefined
tr: '|' tanımsız

en: Boolean object expected
tr: Beklenen mantıksal nesne

en: Cannot delete '|'
tr: '|' silinemedi

en: VBArray object expected
tr: Beklenen VBArray nesnesi

en: JScript object expected
tr: Beklenen JScript nesnesi

en: Enumerator object expected
tr: Beklenen sıralayıcı nesne

en: Regular Expression object expected
tr: Beklenen Düzenli İfade nesnesi

en: Syntax error in regular expression
tr: Düzenli ifadede sözdizimi hatası

en: Exception thrown and not caught
tr: Hata verildi ve yakalanmadı

en: URI to be encoded contains invalid characters
tr: Kodlanacak URI geçersiz karakterler içeriyor

en: URI to be decoded is incorrect
tr: Kodu çözülecek URI geçersiz

en: Number of fraction digits is out of range
tr: Kesirli rakam sayısı aralık dışı

en: Precision is out of range
tr: Aralık erişim dışında

en: Array length must be a finite positive integer
tr: Dizi adı pozitif sonlu bir sayı olmalıdır

en: Array object expected
tr: Beklenen dizi nesnesi

en: 'writable' attribute on the property descriptor cannot be set to 'true' on this object
tr: Nesne açıklayıcısındaki 'yazılabilir' özelliği bu nesnede 'doğru' olarak ayarlananmıyor

en: Cyclic __proto__ value
tr: Döngüsel __protokol__ değeri

en: Cannot create property for a non-extensible object
tr: Genişletilemez bir nesne için özellik oluşturulamaz

en: Cannot define property '|': object is not extensible
tr: '|' özelliği tanımlanamıyor: nesne genişletilebilir değil

en: Cannot redefine non-configurable property '|'
tr: '|' yapılandırılamayan nesnesi yeniden tanımlanamıyor

en: Cannot modify non-writable property '|'
tr: '|' yazılamayan nesnesi değiştirilemiyor

en: 'this' is not a | object
tr: 'bu' bir | nesne değil

en: Property cannot have both accessors and a value
tr: Nesnenin erişimcisi ve değeri birden olamaz

en: Wine kernel DLL
tr: Wine çekirdek DLL'si

en: Western Europe and United States
tr: Batı Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri

en: Central Europe
tr: Orta Avrupa

en: Turkic
tr: Türkçe

en: Korean
tr: Korece

en: Traditional Chinese
tr: Geleneksel Çince

en: Simplified Chinese
tr: Basitleştirilmiş Çince

en: Indic
tr: Hintçe

en: Georgian
tr: Gürcüce

en: Armenian
tr: Ermenice

en: Success.
tr: Başarılı.

en: Invalid function.
tr: Geçersiz fonksiyon.

en: File not found.
tr: Dosya bulunamadı.

en: Path not found.
tr: Yol bulunamadı.

en: Too many open files.
tr: Çok fazla dosya açık.

en: Access denied.
tr: Erişim engellendi.

en: Invalid handle.
tr: Geçersiz işleme.

en: Memory trashed.
tr: Bellekte bozukluk.

en: Not enough memory.
tr: Yeterli bellek yok.

en: Invalid block.
tr: Geçersiz blok.

en: Bad environment.
tr: Yanlış çevre.

en: Bad format.
tr: Yanlış biçim.

en: Invalid access.
tr: Geçersiz erişim.

en: Invalid data.
tr: Geçersiz veri.

en: Out of memory.
tr: Yetersiz bellek.

en: Invalid drive.
tr: Geçersiz sürücü.

en: Can't delete current directory.
tr: Şimdiki klasör silinemiyor.

en: Not same device.
tr: Aynı aygıt değil.

en: No more files.
tr: Daha fazla dosya yok.

en: Write protected.
tr: Yazma korumalı.

en: Bad unit.
tr: Bozuk birim.

en: Not ready.
tr: Hazır değil.

en: Bad command.
tr: Yanlış komut.

en: CRC error.
tr: CRC hatası.

en: Bad length.
tr: Yanlış uzunluk.

en: Seek error.
tr: Arama hatası.

en: Not DOS disk.
tr: DOS diski değil.

en: Sector not found.
tr: Sektör bulunamadı.

en: Out of paper.
tr: Kağıt bitti.

en: Write fault.
tr: Yazma hatası.

en: Read fault.
tr: Okuma hatası.

en: General failure.
tr: Genel hata.

en: Sharing violation.
tr: Paylaşma ihlali.

en: Lock violation.
tr: Kilit ihlali.

en: Wrong disk.
tr: Yanlış disk.

en: Sharing buffer exceeded.
tr: Paylaşım arabelleği aşıldı.

en: End of file.
tr: Dosya sonu.

en: Disk full.
tr: Disk dolu.

en: Request not supported.
tr: İstek desteklenmiyor.

en: Remote machine not listening.
tr: Uzak makine dinlemiyor.

en: Duplicate network name.
tr: Yinelenmiş ağ adı.

en: Bad network path.
tr: Yanlış ağ yolu.

en: Network busy.
tr: Ağ meşgul.

en: Device does not exist.
tr: Aygıt mevcut değil.

en: Too many commands.
tr: Çok fazla komut.

en: Adapter hardware error.
tr: Adaptör donanım hatası.

en: Bad network response.
tr: Yanlış ağ yanıtı.

en: Unexpected network error.
tr: Beklenmeyen ağ hatası.

en: Bad remote adapter.
tr: Yanlış uzak adaptör.

en: Print queue full.
tr: Yazdırma kuyruğu dolu.

en: No spool space.
tr: Yazdırma boşluğu yok.

en: Print canceled.
tr: Yazma iptal edildi.

en: Network name deleted.
tr: Ağ adı silindi.

en: Network access denied.
tr: Ağa erişim engellendi.

en: Bad device type.
tr: Yanlış aygıt türü.

en: Bad network name.
tr: Yanlış ağ adı.

en: Too many network names.
tr: Çok sayıda ağ adı.

en: Too many network sessions.
tr: Çok sayıda ağ oturumu.

en: Sharing paused.
tr: Paylaşım bekletildi.

en: Request not accepted.
tr: İstek kabul edilmedi.

en: Redirector paused.
tr: Yönlendirici bekletildi.

en: File exists.
tr: Dosya mevcut.

en: Cannot create.
tr: Oluşturulamıyor.

en: Int24 failure.
tr: Int24 başarısız.

en: Out of structures.
tr: Yapı dışı.

en: Already assigned.
tr: Zaten atanmış.

en: Invalid password.
tr: Geçersiz parola.

en: Invalid parameter.
tr: Geçersiz değişken.

en: Net write fault.
tr: Net yazım hatası.

en: No process slots.
tr: İşlem yeri yok.

en: Too many semaphores.
tr: Çok fazla bayrak işareti.

en: Exclusive semaphore already owned.
tr: Dışsal bayrak işareti zaten sahipli.

en: Semaphore is set.
tr: Bayrak işareti ayarlanmış.

en: Too many semaphore requests.
tr: Çok fazla bayrak işareti talebi.

en: Invalid at interrupt time.
tr: Kesme zamanında geçersiz.

en: Semaphore owner died.
tr: Bayrak işareti sahibi sonlandı.

en: Semaphore user limit.
tr: Bayrak işareti kullanıcı sınırı.

en: Insert disk for drive %1.
tr: %1 sürücüsü için disk yerleştirin.

en: Drive locked.
tr: Sürücü kilitli.

en: Broken pipe.
tr: Bozuk iletişim tüneli.

en: Open failed.
tr: Açılamadı.

en: Buffer overflow.
tr: Arabellek aşıldı.

en: No more search handles.
tr: Daha fazla arama işleyici yok.

en: Invalid target handle.
tr: Geçersiz hedef alıcı.

en: Invalid IOCTL.
tr: IOCTL geçersiz.

en: Invalid verify switch.
tr: Geçersiz doğrulama anahtarı.

en: Bad driver level.
tr: Yanlış sürücü seviyesi.

en: Call not implemented.
tr: Çağrı eklenmemiş.

en: Semaphore timeout.
tr: Bayrak işareti zaman aşımı.

en: Insufficient buffer.
tr: Yetersiz arabellek.

en: Invalid name.
tr: Geçersiz ad.

en: Invalid level.
tr: Geçersiz seviye.

en: No volume label.
tr: Yığın etiketi yok.

en: Module not found.
tr: Modül bulunamadı.

en: Procedure not found.
tr: Yordam bulunamadı.

en: No children to wait for.
tr: Beklenilecek alt görev yok.

en: Child process has not completed.
tr: Alt görev tamamlanmadı.

en: Invalid use of direct access handle.
tr: Doğrudan erişim kullanımı hatalı kullanıldı.

en: Negative seek.
tr: Negatif arama.

en: Drive is a JOIN target.
tr: Sürücü bir JOIN hedefi.

en: Drive is already JOINed.
tr: Sürücü zaten JOIN halinde.

en: Drive is already SUBSTed.
tr: Sürücü zaten SUBST halinde.

en: Drive is not JOINed.
tr: Sürücü JOIN halinde değil.

en: Drive is not SUBSTed.
tr: Sürücü SUBST halinde değil.

en: Attempt to JOIN onto a JOINed drive.
tr: JOIN halindeki sürücüye JOIN denemesi.

en: Attempt to SUBST onto a SUBSTed drive.
tr: SUBST halindeki sürücüye SUBST denemesi.

en: Attempt to JOIN to a SUBSTed drive.
tr: SUBST halindeki sürücüye JOIN denemesi.

en: Attempt to SUBST to a JOINed drive.
tr: JOIN halindeki sürücüye SUBST denemesi.

en: Drive is busy.
tr: Sürücü meşgul.

en: Same drive.
tr: Aynı sürücü.

en: Not top-level directory.
tr: Üst seviye klasör değil.

en: Directory is not empty.
tr: Klasör boş değil.

en: Path is in use as a SUBST.
tr: Yol bir SUBST olarak kullanımda.

en: Path is in use as a JOIN.
tr: Yol bir JOIN olarak kullanımda.

en: Path is busy.
tr: Yol meşgul.

en: Already a SUBST target.
tr: Zaten bir SUBST hedefi.

en: System trace not specified or disallowed.
tr: Sistem izi belirtilmemiş veya izin verilmiyor.

en: Event count for DosMuxSemWait incorrect.
tr: DosMuxSemWait için olay sayacı doğru değil.

en: Too many waiters for DosMuxSemWait.
tr: DosMuxSemWait için çok fazla bekleyen.

en: DosSemMuxWait list invalid.
tr: DosSemMuxWait listesi geçersiz.

en: Volume label too long.
tr: Birim etiketi çok uzun.

en: Too many TCBs.
tr: Çok sayıda TCB.

en: Signal refused.
tr: Sinyal reddedildi.

en: Segment discarded.
tr: Bölüm silindi.

en: Segment not locked.
tr: Bölüm kilitli değil.

en: Bad thread ID address.
tr: Yanlış iş parçacığı kimlik adresi.

en: Bad arguments to DosExecPgm.
tr: DosExecPgm için hatalı değişken.

en: Path is invalid.
tr: Yol geçersiz.

en: Signal pending.
tr: Sinyal bekliyor.

en: Max system-wide thread count reached.
tr: Sistem çapında azami iş parçacığı sayısına ulaşıldı.

en: Lock failed.
tr: Kilitlenemedi.

en: Resource in use.
tr: Kaynak kullanımda.

en: Cancel violation.
tr: İptal etmede ihlal.

en: Atomic locks not supported.
tr: Atomik kilitler desteklenmiyor.

en: Invalid segment number.
tr: Geçersiz segment numarası.

en: Invalid ordinal for %1.
tr: %1 için geçersiz sıra.

en: File already exists.
tr: Dosya zaten mevcut.

en: Invalid flag number.
tr: Geçersiz bayrak numarası.

en: Semaphore name not found.
tr: Bayrak işareti adı bulunamadı.

en: Invalid starting code segment for %1.
tr: %1 için geçersiz başlangıç kod bölümü.

en: Invalid starting stack segment for %1.
tr: %1 için geçersiz başlangıç yığın bölümü.

en: Invalid module type for %1.
tr: %1 için geçersiz modül türü.

en: Invalid EXE signature in %1.
tr: %1 içinde geçersiz EXE imzası.

en: EXE %1 is marked invalid.
tr: EXE %1 geçersiz olarak işaretlenmiş.

en: Bad EXE format for %1.
tr: %1 için bozuk EXE biçimi.

en: Iterated data exceeds 64k in %1.
tr: Yinelenmiş veri %1 içinde 64k'yı aşıyor.

en: Invalid MinAllocSize in %1.
tr: %1 içinde geçersiz MinAllocSize.

en: Dynlink from invalid ring.
tr: Geçersiz katmandan dinamik bağlantı.

en: IOPL not enabled.
tr: IOPL etkin değil.

en: Invalid SEGDPL in %1.
tr: %1 içinde geçersiz SEGDPL.

en: Auto data segment exceeds 64k.
tr: Otomatik veri segmenti 64k'yı aşıyor.

en: Ring 2 segment must be movable.
tr: Katman 2 segmenti taşınabilir olmalı.

en: Relocation chain exceeds segment limit in %1.
tr: Yeniden konumlandırma dizisi %1'de bölüm sınırını aşıyor.

en: Infinite loop in relocation chain in %1.
tr: %1 yeniden konumlandırma dizisinde sonsuz döngü.

en: Environment variable not found.
tr: Çevresel değişken bulunamadı.

en: No signal sent.
tr: Gönderilen sinyal yok.

en: File name is too long.
tr: Dosya adı çok uzun.

en: Ring 2 stack in use.
tr: Katman 2 yığını kullanımda.

en: Error in use of filename wildcards.
tr: Dosya adı joker karakteri kullanımında hata.

en: Invalid signal number.
tr: Geçersiz sinyal numarası.

en: Error setting signal handler.
tr: Sinyal işleyicisi ayarlanırken hata.

en: Segment locked.
tr: Bölüm kilitli.

en: Too many modules.
tr: Çok fazla modül.

en: Nesting LoadModule calls not allowed.
tr: LoadModule çağrılarını gömmeye izin verilmiyor.

en: Machine type mismatch.
tr: Makine türü uyumsuzluğu.

en: Bad pipe.
tr: Yanlış iletişim tüneli.

en: Pipe busy.
tr: İletişim tüneli meşgul.

en: Pipe closed.
tr: İletişim tüneli kapalı.

en: Pipe not connected.
tr: İletişim tüneli bağlı değil.

en: More data available.
tr: Daha fazla veri kullanılabilir.

en: Session canceled.
tr: Oturum iptal edildi.

en: Invalid extended attribute name.
tr: Geçersiz uzatılmış özellik adı.

en: Extended attribute list inconsistent.
tr: Uzatılmış özellik listesi tutarsız.

en: No more data available.
tr: Daha fazla veri kullanılabilir değil.

en: Cannot use Copy API.
tr: Kopyalama API'si kullanılamaz.

en: Directory name invalid.
tr: Klasör adı geçersiz.

en: Extended attributes didn't fit.
tr: Genişletilmiş özellikler uymadı.

en: Extended attribute file corrupt.
tr: Genişletilmiş özellik dosyası bozuk.

en: Extended attribute table full.
tr: Genişletilmiş özellik dosyası dolu.

en: Invalid extended attribute handle.
tr: Yanlış genişletilmiş özellik işlemesi.

en: Extended attributes not supported.
tr: Genişletilmiş özellikler desteklenmiyor.

en: Mutex not owned by caller.
tr: Çağıran, karşılıklı dışlamaya sahip değil.

en: Too many posts to semaphore.
tr: İşaretlemek için çok fazla ileti.

en: Read/WriteProcessMemory partially completed.
tr: Read/WriteProcessMemory kısmen tamamlandı.

en: The oplock wasn't granted.
tr: Fırsatçı kilitlemeye izin verilmedi.

en: Invalid oplock message received.
tr: Geçersiz fırsatçı kilitleme mesajı alındı.

en: Message 0x%1 not found in file %2.
tr: 0x%1 iletisi %2 dosyasında bulunamadı.

en: Invalid address.
tr: Geçersiz adres.

en: Arithmetic overflow.
tr: Aritmetik taşma.

en: Pipe connected.
tr: İletişim tüneli bağlandı.

en: Pipe listening.
tr: İletişim tüneli dinleniyor.

en: Extended attribute access denied.
tr: Genişletilmiş özellik erişimi reddedildi.

en: I/O operation aborted.
tr: G/Ç işlemi iptal edildi.

en: Overlapped I/O incomplete.
tr: Örtüşmeli G/Ç tamamlanmadı.

en: Overlapped I/O pending.
tr: Örtüşmeli G/Ç askıda bekliyor.

en: No access to memory location.
tr: Bellek konumuna erişim yok.

en: Swap error.
tr: Takas hatası.

en: Stack overflow.
tr: Yığın bellek taştı.

en: Invalid message.
tr: Geçersiz mesaj.

en: Cannot complete.
tr: Tamamlanamadı.

en: Invalid flags.
tr: Geçersiz bayraklar.

en: Unrecognized volume.
tr: Bilinmeyen disk bölümü.

en: File invalid.
tr: Dosya geçersiz.

en: Cannot run full-screen.
tr: Tam ekran çalışamıyor.

en: Nonexistent token.
tr: Bulunmayan veri kümesi.

en: Registry corrupt.
tr: Kayıt defteri bozuk.

en: Invalid key.
tr: Geçersiz anahtar.

en: Can't open registry key.
tr: Kayıt anahtarı açılamıyor.

en: Can't read registry key.
tr: Kayıt anahtarı okunamıyor.

en: Can't write registry key.
tr: Kayıt anahtarı yazılamıyor.

en: Registry has been recovered.
tr: Kayıt defteri kurtarıldı.

en: Registry is corrupt.
tr: Kayıt defteri bozuk.

en: I/O to registry failed.
tr: Kayıt defterine G/Ç başarısız.

en: Not registry file.
tr: Kayıt dosyası değil.

en: Key deleted.
tr: Anahtar silindi.

en: No registry log space.
tr: Kayıt günlük boşluğu yok.

en: Registry key has subkeys.
tr: Kayıt anahtarının alt anahtarı var.

en: Subkey must be volatile.
tr: Alt anahtar geçici olmalı.

en: Notify change request in progress.
tr: Bildirim değiştirme isteği işleniyor.

en: Dependent services are running.
tr: Bağlı hizmetler çalışıyor.

en: Invalid service control.
tr: Hizmet denetimi geçersiz.

en: Service request timeout.
tr: Hizmet isteği zaman aşımına uğradı.

en: Cannot create service thread.
tr: Hizmet iş parçacığı oluşturulamıyor.

en: Service database locked.
tr: Hizmet veritabanı kilitli.

en: Service already running.
tr: Hizmet zaten çalışıyor.

en: Invalid service account.
tr: Geçersiz hizmet hesabı.

en: Service is disabled.
tr: Hizmet etkin değil.

en: Circular dependency.
tr: Döngüsel bağlılık.

en: Service does not exist.
tr: Hizmet bulunmuyor.

en: Service cannot accept control message.
tr: Hizmet, denetim iletisini kabul edemiyor.

en: Service not active.
tr: Hizmet etkin değil.

en: Service controller connect failed.
tr: Hizmet denetleyicisine bağlantı başarısız.

en: Exception in service.
tr: Hizmette hata.

en: Database does not exist.
tr: Veritabanı bulunmuyor.

en: Service-specific error.
tr: Hizmete özel hata.

en: Process aborted.
tr: İşlem durduruldu.

en: Service dependency failed.
tr: Hizmet bağlılığı başarısız.

en: Service login failed.
tr: Hizmet oturumu açılamadı.

en: Service start-hang.
tr: Hizmet, başlarken dondu.

en: Invalid service lock.
tr: Geçersiz hizmet kilidi.

en: Service marked for delete.
tr: Hizmet silinmek üzere işaretlendi.

en: Service exists.
tr: Hizmet mevcut.

en: System running last-known-good config.
tr: Sistem, bilinen son iyi yapılandırmada çalışıyor.

en: Service dependency deleted.
tr: Hizmet bağlılığı silindi.

en: Boot already accepted as last-good config.
tr: Önyükleme zaten son iyi yapılandırma olarak kabul edildi.

en: Service not started since last boot.
tr: Hizmet, son açılıştan beri başlatılmamış.

en: Duplicate service name.
tr: Aynı hizmet adı.

en: Different service account.
tr: Farklı hizmet hesabı.

en: Driver failure cannot be detected.
tr: Sürücü hatası belirlenemedi.

en: Process abort cannot be detected.
tr: İşlem durdurulması belirlenemedi.

en: No recovery program for service.
tr: Hizmet için kurtarma programı yok.

en: Service not implemented by exe.
tr: Hizmet, çalıştırılabilir dosya olarak eklenmedi.

en: End of media.
tr: Ortamın sonu.

en: Filemark detected.
tr: Dosya işareti bulundu.

en: Beginning of media.
tr: Ortamın başlangıcı.

en: Setmark detected.
tr: Ayar işareti bulundu.

en: No data detected.
tr: Veri tespit edilemedi.

en: Partition failure.
tr: Disk bölümü hatası.

en: Invalid block length.
tr: Geçersiz blok boyutu.

en: Device not partitioned.
tr: Aygıt bölümlendirilmemiş.

en: Unable to lock media.
tr: Ortam kilitlenemedi.

en: Unable to unload media.
tr: Ortam çıkartılamadı.

en: Media changed.
tr: Ortam değiştirildi.

en: I/O bus reset.
tr: G/Ç veriyolu sıfırlaması.

en: No media in drive.
tr: Sürücüde ortam yok.

en: No Unicode translation.
tr: Unicode çeviri yok.

en: DLL initialization failed.
tr: DLL başlatılamadı.

en: Shutdown in progress.
tr: Kapatılıyor.

en: No shutdown in progress.
tr: Devam eden bir kapatma yok.

en: I/O device error.
tr: G/Ç aygıt hatası.

en: No serial devices found.
tr: Herhangi bir seri aygıt bulunamadı.

en: Shared IRQ busy.
tr: Paylaşılan IRQ meşgul.

en: Serial I/O completed.
tr: Seri G/Ç tamamlandı.

en: Serial I/O counter timeout.
tr: Seri G/Ç sayacı zaman aşımına uğradı.

en: Floppy ID address mark not found.
tr: Disket kimlik adres işareti bulunamadı.

en: Floppy reports wrong cylinder.
tr: Disket yanlış silindir ana sektörü bildiriyor.

en: Unknown floppy error.
tr: Bilinmeyen disket hatası.

en: Floppy registers inconsistent.
tr: Disket uyumsuz olarak kayıt yapıyor.

en: Hard disk recalibrate failed.
tr: Sabit disk yeniden ayarlanamadı.

en: Hard disk operation failed.
tr: Sabit disk işlemi başarısız.

en: Hard disk reset failed.
tr: Sabit disk sıfırlanamadı.

en: End of tape media.
tr: Kaset ortamının sonu.

en: Not enough server memory.
tr: Sunucuda yeterli bellek yok.

en: Possible deadlock.
tr: Olası kilitlenme.

en: Incorrect alignment.
tr: Yanlış sıralama.

en: Set-power-state vetoed.
tr: Güç durumunun ayarlanması reddedildi.

en: Set-power-state failed.
tr: Güç durumu ayarlanamadı.

en: Too many links.
tr: Çok fazla bağlantı.

en: Newer Windows version needed.
tr: Daha yeni Windows sürümü gerekli.

en: Wrong operating system.
tr: Yanlış işletim sistemi.

en: Single-instance application.
tr: Tek durumlu uygulama.

en: Real-mode application.
tr: Gerçek kipte DOS uygulaması.

en: Invalid DLL.
tr: Geçersiz DLL.

en: No associated application.
tr: İlişkili uygulama yok.

en: DDE failure.
tr: DDE hatası.

en: DLL not found.
tr: DLL bulunamadı.

en: Out of user handles.
tr: Kullanıcı işlemi yok.

en: Message can only be used in synchronous calls.
tr: Mesaj sadece eşli çağrılarda kullanılabilir.

en: The source element is empty.
tr: Kaynak bileşen boş.

en: The destination element is full.
tr: Konum elementi dolu.

en: The element address is invalid.
tr: Element adresi geçersiz.

en: The magazine is not present.
tr: Kartuş deposu hazır değil.

en: The device needs reinitialization.
tr: Aygıtın yeniden başlatılması gerekli.

en: The device requires cleaning.
tr: Aygıtın temizlenmesi gerekli.

en: The device door is open.
tr: Aygıtın kapağı açık.

en: The device is not connected.
tr: Aygıt bağlı değil.

en: Element not found.
tr: Eleman bulunamadı.

en: No match found.
tr: Eşleşme bulunamadı.

en: Property set not found.
tr: Özellik ayarı bulunamadı.

en: Point not found.
tr: İşaret bulunamadı.

en: No running tracking service.
tr: Çalışan bir izleme hizmeti yok.

en: No such volume ID.
tr: Böyle bir birim etiketi yok.

en: Unable to remove the file to be replaced.
tr: Yenilenecek dosya kaldırılamıyor.

en: Unable to move the replacement file into place.
tr: Yenileme dosyası hedef noktaya taşınamıyor.

en: Moving the replacement file failed.
tr: Yenileme dosyası taşınamıyor.

en: The journal is being deleted.
tr: Günlük siliniyor.

en: The journal is not active.
tr: Günlük etkin değil.

en: Potential matching file found.
tr: Olası eşleşen dosya bulundu.

en: The journal entry was deleted.
tr: Günlük giridisi silinmiş.

en: Invalid device name.
tr: Geçersiz aygıt adı.

en: Connection unavailable.
tr: Bağlantı kullanılamıyor.

en: Device already remembered.
tr: Aygıt zaten biliniyor.

en: No network or bad path.
tr: Ağ yok veya yanlış dosya yolu.

en: Invalid network provider name.
tr: Geçersiz ağ sağlayıcı adı.

en: Cannot open network connection profile.
tr: Ağ bağlantı profili açılamıyor.

en: Corrupt network connection profile.
tr: Ağ bağlantı profili bozuk.

en: Not a container.
tr: Taşıyıcı veri tipi değil.

en: Extended error.
tr: Geniş hata.

en: Invalid group name.
tr: Geçersiz grup adı.

en: Invalid computer name.
tr: Geçersiz bilgisayar adı.

en: Invalid event name.
tr: Geçersiz olay adı.

en: Invalid domain name.
tr: Geçersiz alan adı.

en: Invalid service name.
tr: Geçersiz hizmet adı.

en: Invalid network name.
tr: Geçersiz ağ adı.

en: Invalid share name.
tr: Geçersiz paylaşım adı.

en: Invalid message name.
tr: Geçersiz mesaj adı.

en: Invalid message destination.
tr: Geçersiz mesaj konumu.

en: Session credential conflict.
tr: Oturuma güvenilmiyor.

en: Remote session limit exceeded.
tr: Uzak oturum sınırı aşıldı.

en: Duplicate domain or workgroup name.
tr: Yinelenmiş alan adı veya çalışma grubu adı.

en: No network.
tr: Ağ yok.

en: Operation canceled by user.
tr: İşlem kullanıcı tarafından iptal edildi.

en: File has a user-mapped section.
tr: Dosyada kullanıcı tarafından kullanılan bir bölüm var.

en: Connection refused.
tr: Bağlantı reddedildi.

en: Connection gracefully closed.
tr: Bağlantı sorunsuzca kapatıldı.

en: Address already associated with transport endpoint.
tr: Adres zaten taşımanın bitiş noktasıyla bağlı.

en: Address not associated with transport endpoint.
tr: Adres taşımanın bitiş noktasıyla bağlı değil.

en: Connection invalid.
tr: Bağlantı geçersiz.

en: Connection is active.
tr: Bağlantı etkin.

en: Network unreachable.
tr: Ağa ulaşılamıyor.

en: Host unreachable.
tr: Uzak sunucuya ulaşılamıyor.

en: Protocol unreachable.
tr: Protokole ulaşılamıyor.

en: Port unreachable.
tr: Bağlantı noktasına ulaşılamıyor.

en: Request aborted.
tr: İstek iptal edildi.

en: Connection aborted.
tr: Bağlantı iptal edildi.

en: Please retry operation.
tr: Lütfen işlemi yeniden deneyin.

en: Connection count limit reached.
tr: Bağlantı sayısı sınırına ulaşıldı.

en: Login time restriction.
tr: Oturum süresi kısıtlaması.

en: Login workstation restriction.
tr: İş istasyonuna giriş kısıtlaması.

en: Incorrect network address.
tr: Yanlış ağ adresi.

en: Service already registered.
tr: Hizmet zaten kayıtlı.

en: Service not found.
tr: Hizmet bulunamadı.

en: User not authenticated.
tr: Kullanıcı yetkilendirilmemiş.

en: User not logged on.
tr: Kullanıcı oturum açmamış.

en: Continue work in progress.
tr: Devam ediliyor.

en: Already initialized.
tr: Zaten başlatılmış.

en: No more local devices.
tr: Daha fazla yerel sürücü yok.

en: The site does not exist.
tr: Site mevcut değil.

en: The domain controller already exists.
tr: Bu alan adı denetleyicisi zaten mevcut.

en: Supported only when connected.
tr: Sadece bağlanıldığında desteklenir.

en: Perform operation even when nothing changed.
tr: Hiçbir şey değişmediğinde dahi işlemi gerçekleştir.

en: The user profile is invalid.
tr: Kullanıcı profili geçersiz.

en: Not supported on Small Business Server.
tr: Küçük İş Sunucusunda desteklenmiyor.

en: Not all privileges assigned.
tr: Tüm yetkiler atanmamış.

en: Some security IDs not mapped.
tr: Bazı güvenlik kimlikleri eşlenmemiş.

en: No quotas for account.
tr: Bu hesap için sınır yok.

en: Local user session key.
tr: Yerel kullanıcı oturum anahtarı.

en: Password too complex for LM.
tr: Şifre LM için çok karmaşık.

en: Unknown revision.
tr: Bilinmeyen revizyon.

en: Incompatible revision levels.
tr: Uyumsuz revizyon seviyeleri.

en: Invalid owner.
tr: Geçersiz sahip.

en: Invalid primary group.
tr: Geçersiz birincil grup.

en: No impersonation token.
tr: Taklit veri kümesi yok.

en: Can't disable mandatory group.
tr: Zorunlu grup devre dışı bırakılamaz.

en: No logon servers available.
tr: Kullanılabilir oturum sunucusu yok.

en: No such logon session.
tr: Böyle bir oturum yok.

en: No such privilege.
tr: Böyle bir yetki yok.

en: Privilege not held.
tr: Yetki sahiplenemedi.

en: Invalid account name.
tr: Yanlış hesap adı.

en: User already exists.
tr: Kullanıcı zaten mevcut.

en: No such user.
tr: Böyle bir kullanıcı yok.

en: Group already exists.
tr: Grup zaten mevcut.

en: No such group.
tr: Böyle bir grup bulunamadı.

en: User already in group.
tr: Kullanıcı zaten grupta.

en: User not in group.
tr: Kullanıcı grupta değil.

en: Can't delete last admin user.
tr: Son yönetici kullanıcı silinemedi.

en: Wrong password.
tr: Hatalı şifre.

en: Ill-formed password.
tr: Geçersiz parola.

en: Password restriction.
tr: Parola kısıtlaması.

en: Logon failure.
tr: Oturum açılamadı.

en: Account restriction.
tr: Hesap sınırlaması.

en: Invalid logon hours.
tr: Geçersiz oturum açma saatleri.

en: Invalid workstation.
tr: Geçersiz iş istasyonu.

en: Password expired.
tr: Parolanın geçerlilik süresi dolmuş.

en: Account disabled.
tr: Hesap devre dışı.

en: No security ID mapped.
tr: Kullanılan kimlik yok.

en: Too many LUIDs requested.
tr: Çok fazla LUID isteniyor.

en: LUIDs exhausted.
tr: LUID'ler bitti.

en: Invalid sub authority.
tr: Geçersiz alt yetki.

en: Invalid ACL.
tr: Geçersiz ACL.

en: Invalid SID.
tr: Geçersiz SID.

en: Invalid security descriptor.
tr: Geçersiz güvenlik tanımlayıcısı.

en: Bad inherited ACL.
tr: Alınan ACL bozuk.

en: Server disabled.
tr: Sunucu devre dışı.

en: Server not disabled.
tr: Sunucu devre dışı değil.

en: Invalid ID authority.
tr: Geçersiz kimlik yetkisi.

en: Allotted space exceeded.
tr: Paylaştırılmış alan aşıldı.

en: Invalid group attributes.
tr: Geçersiz grup özellikleri.

en: Bad impersonation level.
tr: Geçersiz taklit seviyesi.

en: Can't open anonymous security token.
tr: Anonim güvenlik işareti açılamıyor.

en: Bad validation class.
tr: Yanlış doğrulama sınıfı.

en: Bad token type.
tr: Yanlış güvenlik veri kümesi türü.

en: No security on object.
tr: Nesnede güvenlik yok.

en: Can't access domain information.
tr: Alan adı bilgisine erişilemiyor.

en: Invalid server state.
tr: Geçersiz sunucu durumu.

en: Invalid domain state.
tr: Geçersiz alan adı durumu.

en: Invalid domain role.
tr: Geçersiz alan adı görevi.

en: No such domain.
tr: Böyle bir etki alanı yok.

en: Domain already exists.
tr: Etki alanı zaten mevcut.

en: Domain limit exceeded.
tr: Etki alanı sınırı aşıldı.

en: Internal database corruption.
tr: İç veri tabanında bozukluk.

en: Internal error.
tr: İç hata.

en: Generic access types not mapped.
tr: Temel erişim türleri ilişkilendirilmemiş.

en: Bad descriptor format.
tr: Yanlış tanımlayıcı biçim.

en: Not a logon process.
tr: Oturum açma işlemi değil.

en: Logon session ID exists.
tr: Oturum açma kimliği bulunuyor.

en: Unknown authentication package.
tr: Bilinmeyen yetkilendirme paketi.

en: Bad logon session state.
tr: Yanlış oturum açma durumu.

en: Logon session ID collision.
tr: Oturum açma kimlik çakışması.

en: Invalid logon type.
tr: Geçersiz oturum açma türü.

en: Cannot impersonate.
tr: Taklit edilemiyor.

en: Invalid transaction state.
tr: Geçersiz iş durumu.

en: Security DB commit failure.
tr: Güvenlik veritabanı işleme hatası.

en: Account is built-in.
tr: Yerleşik hesap.

en: Group is built-in.
tr: Yerleşik grup.

en: User is built-in.
tr: Yerleşik kullanıcı.

en: Group is primary for user.
tr: Grup, kullanıcı için birincil.

en: Token already in use.
tr: Veri kümesi zaten kullanılıyor.

en: No such local group.
tr: Böyle bir yerel grup yok.

en: User not in local group.
tr: Kullanıcı yerel grupta değil.

en: User already in local group.
tr: Kullanıcı zaten yerel grupta.

en: Local group already exists.
tr: Yerel grup zaten bulunuyor.

en: Logon type not granted.
tr: Giriş türüne izin verilmedi.

en: Too many secrets.
tr: Çok fazla parola.

en: Secret too long.
tr: Parola çok uzun.

en: Internal security DB error.
tr: İç güvenlik veritabanı hatası.

en: Too many context IDs.
tr: Çok fazla kaynak kimlik.

en: Cross-encrypted NT password required.
tr: Çapraz şifrelenmiş NT parolası gerekli.

en: No such member.
tr: Böyle bir üye yok.

en: Invalid member.
tr: Geçersiz üye.

en: Too many SIDs.
tr: Çok fazla SID.

en: Cross-encrypted LM password required.
tr: Çapraz şifrelenmiş LM parolası gerekli.

en: No inheritable components.
tr: Alınabilecek bileşen yok.

en: File or directory corrupt.
tr: Dosya veya klasör bozuk.

en: Disk is corrupt.
tr: Disk bozuk.

en: No user session key.
tr: Kullanıcı oturum anahtarı yok.

en: License quota exceeded.
tr: Lisans kotası aşıldı.

en: Wrong target name.
tr: Hatalı hedef adı.

en: Mutual authentication failed.
tr: Karşılıklı yetkilendirme başarısız.

en: Time skew between client and server.
tr: Sunucu ve istemci arasında zamanlama hatası.

en: Invalid window handle.
tr: Yanlış pencere işlemesi.

en: Invalid menu handle.
tr: Yanlış menü işlemesi.

en: Invalid cursor handle.
tr: Yanlış imleç işlemesi.

en: Invalid accelerator table handle.
tr: Yanlış hızlandırıcı tablo işlemesi.

en: Invalid hook handle.
tr: Yanlış yönlendirme işlemesi.

en: Invalid DWP handle.
tr: Yanlış DWP işlemesi.

en: Can't create top-level child window.
tr: Üst seviye küçük pencere oluşturulamıyor.

en: Can't find window class.
tr: Pencere sınıfı bulunamıyor.

en: Window owned by another thread.
tr: Pencereye başka bir iş parçacığı sahip.

en: Hotkey already registered.
tr: Kısayol zaten kayıtlı.

en: Class already exists.
tr: Sınıf zaten bulunuyor.

en: Class does not exist.
tr: Sınıf bulunmuyor.

en: Class has open windows.
tr: Sınıfın açık pencereleri var.

en: Invalid index.
tr: Geçersiz dizin.

en: Invalid icon handle.
tr: Geçersiz simge işlemesi.

en: Private dialog index.
tr: Özel iletişim dizini.

en: List box ID not found.
tr: Liste kutusu kimliği bulunamadı.

en: No wildcard characters.
tr: Joker karakter yok.

en: Clipboard not open.
tr: Pano açık değil.

en: Hotkey not registered.
tr: Kısayol kaydedilemedi.

en: Not a dialog window.
tr: İletişim penceresi değil.

en: Control ID not found.
tr: Denetim kimliği bulunamadı.

en: Invalid combo box message.
tr: Geçersiz birleşik giriş kutusu mesajı.

en: Not a combo box window.
tr: Birleşik giriş kutusu penceresi değil.

en: Invalid edit height.
tr: Uzunluk ayarı geçersiz.

en: DC not found.
tr: DC bulunamadı.

en: Invalid hook filter.
tr: Geçersiz yönlendirme filtresi.

en: Invalid filter procedure.
tr: Geçersiz filtreleme yordamı.

en: Hook procedure needs module handle.
tr: Yönlendirme yordamının modül işlemesine ihtiyacı var.

en: Global-only hook procedure.
tr: Sadece genel yönlendirme yordamı.

en: Journal hook already set.
tr: İzleyici yönlendirme zaten ayarlanmış.

en: Hook procedure not installed.
tr: Yönlendirme yordamı yüklenmemiş.

en: Invalid list box message.
tr: Geçersiz liste kutusu mesajı.

en: Invalid LB_SETCOUNT sent.
tr: Geçersiz LB_SETCOUNT gönderildi.

en: No tab stops on this list box.
tr: Bu liste kutusunda sekme durağı yok.

en: Can't destroy object owned by another thread.
tr: Başka bir iş parçacığının sahip olduğu nesne silinemiyor.

en: Child window menus not allowed.
tr: Alt pencere menülerine izin verilmiyor.

en: Window has no system menu.
tr: Pencerenin sistem menüsü yok.

en: Invalid message box style.
tr: Geçersiz mesaj kutusu stili.

en: Invalid SPI parameter.
tr: Geçersiz SPI parametresi.

en: Screen already locked.
tr: Ekran zaten kilitli.

en: Window handles have different parents.
tr: Pencere işlemeleri farklı üst işlemelere sahip.

en: Not a child window.
tr: Alt pencere değil.

en: Invalid GW command.
tr: Geçersiz GW komutu.

en: Invalid thread ID.
tr: Geçersiz iş parçacığı kimliği.

en: Not an MDI child window.
tr: MDI alt penceresi değil.

en: Popup menu already active.
tr: Açılır menü zaten etkin.

en: No scrollbars.
tr: Kaydırma çubuğu yok.

en: Invalid scrollbar range.
tr: Geçersiz kaydırma çubuğu aralığı.

en: Invalid ShowWin command.
tr: Geçersiz ShowWin komutu.

en: No system resources.
tr: Sistem kaynağı yok.

en: No non-paged system resources.
tr: Sayfalanmamış sistem kaynağı yok.

en: No paged system resources.
tr: Sayfalanmış sistem kaynağı yok.

en: No working set quota.
tr: Çalışan ayarlı bir kota yok.

en: No page file quota.
tr: Disk belleği kotası yok.

en: Exceeded commitment limit.
tr: Ayrılma sınırı aşıldı.

en: Menu item not found.
tr: Menü ögesi bulunamadı.

en: Invalid keyboard handle.
tr: Geçersiz klavye işlemesi.

en: Hook type not allowed.
tr: Yönlendirme türüne izin verilmiyor.

en: Interactive window station required.
tr: İnteraktif pencere istasyonu gerekli.

en: Timeout.
tr: Zamanaşımı.

en: Invalid monitor handle.
tr: Geçersiz monitör işlemesi.

en: Event log file corrupt.
tr: Olay günlük dosyası bozuk.

en: Event log can't start.
tr: Olay günlüğü başlatılamıyor.

en: Event log file full.
tr: Olay günlük dosyası dolu.

en: Event log file changed.
tr: Olay günlük dosyası değiştirilmiş.

en: Installer service failed.
tr: Kurulum hizmeti başarısız.

en: Installation aborted by user.
tr: Kurulum, kullanıcı tarafından iptal edildi.

en: Installation failure.
tr: Kurulum hatası.

en: Installation suspended.
tr: Kurulum duraklatıldı.

en: Unknown product.
tr: Bilinmeyen ürün.

en: Unknown feature.
tr: Bilinmeyen özellik.

en: Unknown component.
tr: Bilinmeyen bileşen.

en: Unknown property.
tr: Bilinmeyen özellik.

en: Invalid handle state.
tr: Geçersiz işleme durumu.

en: Bad configuration.
tr: Hatalı yapılandırma.

en: Index is missing.
tr: Dizin yok.

en: Installation source is missing.
tr: Kurulum kaynağı yok.

en: Wrong installation package version.
tr: Kurulum paketi sürümü hatalı.

en: Product uninstalled.
tr: Ürün kaldırıldı.

en: Invalid query syntax.
tr: Geçersiz sorgu sözdizimi.

en: Invalid field.
tr: Geçersiz alan.

en: Device removed.
tr: Aygıt kaldırıldı.

en: Installation already running.
tr: Kurulum zaten çalışıyor.

en: Installation package failed to open.
tr: Kurulum paketi açılamadı.

en: Installation package is invalid.
tr: Kurulum paketi geçersiz.

en: Installer user interface failed.
tr: Kurulumun kullanıcı arayüzü başarısız.

en: Failed to open installation log file.
tr: Kurulum günlük dosyası açılamadı.

en: Installation language not supported.
tr: Kurulum dili desteklenmiyor.

en: Installation transform failed to apply.
tr: Kurulum dönüştürülemedi.

en: Installation package rejected.
tr: Kurulum paketi reddedildi.

en: Function could not be called.
tr: Fonksiyon çağrılamadı.

en: Function failed.
tr: Fonksiyon başarısız.

en: Invalid table.
tr: Geçersiz tablo.

en: Data type mismatch.
tr: Veri türü eşleşmiyor.

en: Unsupported type.
tr: Desteklenmeyen tür.

en: Creation failed.
tr: Oluşturulamıyor.

en: Temporary directory not writable.
tr: Geçici klasöre yazılamıyor.

en: Installation platform not supported.
tr: Kurulum platformu desteklenmiyor.

en: Installer not used.
tr: Kurulum programı kullanılmamış.

en: Failed to open the patch package.
tr: Yama paketini açılamadı.

en: Invalid patch package.
tr: Geçersiz yama paketi.

en: Unsupported patch package.
tr: Desteklenmeyen yama paketi.

en: Another version is installed.
tr: Başka bir sürüm yüklenmiş.

en: Invalid command line.
tr: Geçersiz komut satırı.

en: Remote installation not allowed.
tr: Uzaktan kuruluma izin verilmiyor.

en: Reboot initiated after successful install.
tr: Başarılı bir kurulumdan sonra yeniden başlatıldı.

en: Invalid string binding.
tr: Geçersiz dize değeri ilişkilendirmesi.

en: Wrong kind of binding.
tr: Yanlış ilişkilendirme türü.

en: Invalid binding.
tr: Geçersiz ilişkilendirme.

en: RPC protocol sequence not supported.
tr: RPC protokol sıralaması desteklenmiyor.

en: Invalid RPC protocol sequence.
tr: Geçersiz RPC protokol sıralaması.

en: Invalid string UUID.
tr: Geçersiz dize değeri UUID'i.

en: Invalid endpoint format.
tr: Geçersiz bitiş noktası biçimi.

en: Invalid network address.
tr: Geçersiz ağ adresi.

en: No endpoint found.
tr: Bitiş noktası bulunamadı.

en: Invalid timeout value.
tr: Zaman aşımı değeri geçersiz.

en: Object UUID not found.
tr: Nesne UUID'i bulunamadı.

en: UUID already registered.
tr: UUID zaten kayıtlı.

en: UUID type already registered.
tr: UUID türü zaten kayıtlı.

en: Server already listening.
tr: Sunucu zaten dinliyor.

en: No protocol sequences registered.
tr: Herhangi bir protokol sıralaması kaydedilmemiş.

en: RPC server not listening.
tr: RPC sunucusu dinlemiyor.

en: Unknown manager type.
tr: Bilinmeyen yönetici tipi.

en: Unknown interface.
tr: Bilinmeyen arayüz.

en: No bindings.
tr: İlişkilendirme yok.

en: No protocol sequences.
tr: Protokol sıralaması yok.

en: Can't create endpoint.
tr: Bitiş noktası oluşturulamıyor.

en: Out of resources.
tr: Kaynak yok.

en: RPC server unavailable.
tr: RPC sunucusu kullanılamıyor.

en: RPC server too busy.
tr: RPC sunucusu meşgul.

en: Invalid network options.
tr: Geçersiz ağ ayarları.

en: No RPC call active.
tr: Etkin bir RPC çağrısı yok.

en: RPC call failed.
tr: RPC çağrısı başarısız.

en: RPC call failed and didn't execute.
tr: RPC çağrısı başarısız ve çalıştırılmadı.

en: RPC protocol error.
tr: RPC protokol hatası.

en: Unsupported transfer syntax.
tr: Desteklenmeyen transfer sözdizimi.

en: Invalid tag.
tr: Geçersiz etiket.

en: Invalid array bounds.
tr: Geçersiz dizi sınırı.

en: No entry name.
tr: Girdi adı yok.

en: Invalid name syntax.
tr: Geçersiz ad söz dizimi.

en: Unsupported name syntax.
tr: Desteklenmeyen ad söz dizimi.

en: No network address.
tr: Ağ adresi yok.

en: Duplicate endpoint.
tr: Yinelenmiş bitiş noktası.

en: Unknown authentication type.
tr: Bilinmeyen yetkilendirme türü.

en: Maximum calls too low.
tr: Maksimum çağrı sayısı çok az.

en: String too long.
tr: Dize değeri çok uzun.

en: Protocol sequence not found.
tr: Protokol sıralaması bulunamadı.

en: Procedure number out of range.
tr: Yordam numarası aralık dışında.

en: Binding has no authentication data.
tr: İlişkilendirmenin yetkilendirme verisi yok.

en: Unknown authentication service.
tr: Bilinmeyen yetkilendirme hizmeti.

en: Unknown authentication level.
tr: Bilinmeyen yetkilendirme seviyesi.

en: Invalid authentication identity.
tr: Geçersiz yetkilendirme kimliği.

en: Unknown authorization service.
tr: Bilinmeyen yetkilendirme hizmeti.

en: Invalid entry.
tr: Geçersiz giriş.

en: Can't perform operation.
tr: İşlem yapılamıyor.

en: Endpoints not registered.
tr: Bitiş noktaları kaydedilmemiş.

en: Nothing to export.
tr: Dışa verilecek bir şey yok.

en: Incomplete name.
tr: Eksik ad.

en: Invalid version option.
tr: Geçersiz sürüm seçeneği.

en: No more members.
tr: Daha başka bir üye yok.

en: Not all objects unexported.
tr: Bütün nesneler dışarı verilmedi.

en: Interface not found.
tr: Arayüz bulunamadı.

en: Entry already exists.
tr: Girdi zaten var.

en: Entry not found.
tr: Girdi bulunamadı.

en: Name service unavailable.
tr: Ad hizmeti kullanılamıyor.

en: Invalid network address family.
tr: Ağ adresi ailesi geçersiz.

en: Operation not supported.
tr: İşlem desteklenmiyor.

en: No security context available.
tr: Kullanılabilir güvenlik kaynağı yok.

en: RPCInternal error.
tr: RPC iç hatası.

en: RPC divide-by-zero.
tr: RPC'de sıfıra bölme.

en: Address error.
tr: Adres hatası.

en: Floating-point divide-by-zero.
tr: Kayan noktada sıfıra bölme.

en: Floating-point underflow.
tr: Kayan noktada alt taşma.

en: Floating-point overflow.
tr: Kayan noktada taşma.

en: No more entries.
tr: Başka bir girdi yok.

en: Character translation table open failed.
tr: Karakter çevrim tablosu açılamıyor.

en: Character translation table file too small.
tr: Karakter çevrim tablo dosyası çok küçük.

en: Null context handle.
tr: Boş kaynak işlemesi.

en: Context handle damaged.
tr: Kaynak işlemesi bozuk.

en: Binding handle mismatch.
tr: İlişkilendirme işlemesi eşleşmiyor.

en: Cannot get call handle.
tr: Çağrı işlemesi alınamıyor.

en: Null reference pointer.
tr: Referans işaretçisi yok.

en: Enumeration value out of range.
tr: Sıralama değeri aralık dışında.

en: Byte count too small.
tr: Bit sayısı çok küçük.

en: Bad stub data.
tr: Bozuk taslak verisi.

en: Invalid user buffer.
tr: Geçersiz kullanıcı arabelleği.

en: Unrecognized media.
tr: Tanınmayan ortam.

en: No trust secret.
tr: Güvenilir parola yok.

en: No trust SAM account.
tr: Güvenilir SAM hesabı yok.

en: Trusted domain failure.
tr: Güvenilir alan adı başarısız.

en: Trusted relationship failure.
tr: Güvenilir ilişki başarısız.

en: Trust logon failure.
tr: Güvenilir giriş başarısız.

en: RPC call already in progress.
tr: RPC çağrısı zaten işleniyor.

en: NETLOGON is not started.
tr: NETLOGON başlatılmamış.

en: Account expired.
tr: Hesabın süresi doldu.

en: Redirector has open handles.
tr: Yeniden yönlendiricinin açık işlemleri var.

en: Printer driver already installed.
tr: Yazıcı sürücüsü zaten yüklenmiş.

en: Unknown port.
tr: Bilinmeyen port.

en: Unknown printer driver.
tr: Bilinmeyen yazıcı sürücüsü.

en: Unknown print processor.
tr: Bilinmeyen yazdırma işlemcisi.

en: Invalid separator file.
tr: Geçersiz ayırıcı dosya.

en: Invalid priority.
tr: Geçersiz öncelik.

en: Invalid printer name.
tr: Geçersiz yazıcı adı.

en: Printer already exists.
tr: Yazıcı zaten var.

en: Invalid printer command.
tr: Geçersiz yazıcı komutu.

en: Invalid data type.
tr: Geçersiz veri türü.

en: Invalid environment.
tr: Geçersiz ortam.

en: No more bindings.
tr: Başka bir ilişkilendirme yok.

en: Can't log on with inter-domain trust account.
tr: Alan adları-arası güven hesabıyla oturum açılamıyor.

en: Can't log on with workstation trust account.
tr: İş istasyonu güven hesabıyla oturum açılamıyor.

en: Can't log on with server trust account.
tr: Sunucu güven hesabıyla oturum açılamıyor.

en: Domain trust information inconsistent.
tr: Alan adı güven bilgisi uyumsuz.

en: Server has open handles.
tr: Sunucunun açık işlemleri var.

en: Resource data not found.
tr: Kaynak verisi bulunamadı.

en: Resource type not found.
tr: Kaynak türü bulunamadı.

en: Resource name not found.
tr: Kaynak adı bulunamadı.

en: Resource language not found.
tr: Kaynak dili bulunamadı.

en: Not enough quota.
tr: Yeterli kota yok.

en: No interfaces.
tr: Arayüz yok.

en: RPC call canceled.
tr: RPC çağrısı iptal edildi.

en: Binding incomplete.
tr: Atama tamamlanmadı.

en: RPC comm failure.
tr: RPC iletişim hatası.

en: Unsupported authorization level.
tr: Desteklenmeyen yetkilendirme seviyesi.

en: No principal name registered.
tr: Herhangi bir ana ad kayıtlı değil.

en: Not an RPC error.
tr: RPC hatası değil.

en: UUID is local only.
tr: Sadece yerel UUID.

en: Security package error.
tr: Güvenlik paketi hatası.

en: Thread not canceled.
tr: İş parçacığı iptal edilmemiş.

en: Invalid handle operation.
tr: Geçersiz işleme.

en: Wrong serializing package version.
tr: Hatalı serileştirme paket sürümü.

en: Wrong stub version.
tr: Hatalı taslak sürümü.

en: Invalid pipe object.
tr: Geçersiz tünel nesnesi.

en: Wrong pipe order.
tr: Geçersiz tünel sırası.

en: Wrong pipe version.
tr: Hatalı tünel sürümü.

en: Group member not found.
tr: Grup üyesi bulunamadı.

en: Can't create endpoint mapper DB.
tr: Bitiş noktası ilişkilendirici veritabanı oluşturulamıyor.

en: Invalid object.
tr: Geçersiz nesne.

en: Invalid time.
tr: Geçeriz zaman.

en: Invalid form name.
tr: Geçersiz form adı.

en: Invalid form size.
tr: Geçersiz form boyutu.

en: Already awaiting printer handle.
tr: Zaten bir yazıcı işlemi bekleniyor.

en: Printer deleted.
tr: Yazıcı silindi.

en: Invalid printer state.
tr: Geçersiz yazıcı durumu.

en: User must change password.
tr: Kullanıcı şifresini değiştirmeli.

en: Domain controller not found.
tr: Alan adı denetleyici bulunamadı.

en: Account locked out.
tr: Hesap kilitli.

en: Invalid pixel format.
tr: Geçersiz piksel biçimi.

en: Invalid driver.
tr: Geçersiz sürücü.

en: Invalid object resolver set.
tr: Geçersiz nesne çözücü ayarlanmış.

en: Incomplete RPC send.
tr: Eksik RPC göndermesi.

en: Invalid asynchronous RPC handle.
tr: Geçersiz eşzamansız RPC işlemesi.

en: Invalid asynchronous RPC call.
tr: Geçersiz eşzamansız RPC çağrısı.

en: RPC pipe closed.
tr: RPC tüneli kapalı.

en: Discipline error on RPC pipe.
tr: RPC tünelinde düzen hatası.

en: No data on RPC pipe.
tr: RPC tünelinde veri yok.

en: No site name available.
tr: Kullanılabilir site adı yok.

en: The file cannot be accessed.
tr: Dosyaya erişilemiyor.

en: The filename cannot be resolved.
tr: Dosya adı çözülemedi.

en: RPC entry type mismatch.
tr: RPC giriş türü uyumsuzluğu.

en: Not all objects could be exported.
tr: Tüm nesneler çıkartılamadı.

en: The interface could not be exported.
tr: Arayüz çıkartılamadı.

en: The profile could not be added.
tr: Profil eklenemedi.

en: The profile element could not be added.
tr: Profil elemanı eklenemedi.

en: The profile element could not be removed.
tr: Profil elemanı kaldırılamadı.

en: The group element could not be added.
tr: Grup elemanı eklenemedi.

en: The group element could not be removed.
tr: Grup elemanı kaldırılamadı.

en: The username could not be found.
tr: Kullanıcı adı bulunamadı.

en: This network connection does not exist.
tr: Ağ bağlantısı mevcut değil.

en: Call interrupted.
tr: Çağrı kesildi.

en: Invalid file handle.
tr: Geçersiz dosya tanıtıcısı.

en: Invalid pointer address.
tr: Geçersiz işaretçi adresi.

en: Invalid argument.
tr: Geçersiz argüman.

en: Connection reset by peer.
tr: Bağlantı eş tarafından sıfırlandı.

en: Host not found.
tr: Ana bilgisayar bulunamadı.

en: Nonauthoritative host not found.
tr: Yetkili olmayan ana bilgisayar bulunamadı.

en: Nonrecoverable error.
tr: Kurtarılamaz hata.

en: Name valid, no data record.
tr: İsim geçerli, veri kaydı yok.

en: Not implemented.
tr: Eklenmedi/Geliştirilmedi.

en: Call failed.
tr: Çağrı başarısız.

en: No Signature found in file.
tr: Dosyada imza bulunamadı.

en: Invalid call.
tr: Geçersiz çağrı.

en: Resource is not currently available.
tr: Kaynak şu an kullanılamıyor.

en: Letter
tr: Mektup

en: Letter Small
tr: Küçük Zarf

en: Tabloid
tr: Sıkıştırılmış

en: Ledger
tr: Defter

en: Legal
tr: Resmi

en: Statement
tr: İfade

en: Executive
tr: Yönetici

en: A4 Small
tr: A4 Küçük

en: Folio
tr: Yaprak

en: Quarto
tr: 4 yaprak

en: Note
tr: Not

en: Envelope #9
tr: Zarf #9

en: Envelope #10
tr: Zarf #10

en: Envelope #11
tr: Zarf #11

en: Envelope #12
tr: Zarf #12

en: Envelope #14
tr: Zarf #14

en: C size sheet
tr: C boyut sayfası

en: D size sheet
tr: D boyut sayfası

en: E size sheet
tr: E boyut sayfası

en: Envelope DL
tr: Zarf DL

en: Envelope C5
tr: Zarf C5

en: Envelope C3
tr: Zarf C3

en: Envelope C4
tr: Zarf C4

en: Envelope C6
tr: Zarf C6

en: Envelope C65
tr: Zarf C65

en: Envelope B4
tr: Zarf B4

en: Envelope B5
tr: Zarf B5

en: Envelope B6
tr: Zarf B6

en: Envelope
tr: Zarf

en: Envelope Monarch
tr: Zarf Monarş

en: 6 3/4 Envelope
tr: 6 3/4 Zarf

en: US Std Fanfold
tr: ABD Std Yelpazesi

en: German Std Fanfold
tr: Alman Std Yelpazesi

en: German Legal Fanfold
tr: Alman Yasal Yelpazesi

en: Japanese Postcard
tr: Japon Kartpostalı

en: Envelope Invite
tr: Zarf Davetiyesi

en: Letter Extra
tr: Ekstra Mektup

en: Legal Extra
tr: Ekstra Yasal

en: Tabloid Extra
tr: Gazete Ekstra

en: A4 Extra
tr: A4 Ekstra

en: Letter Transverse
tr: Mektup Enine

en: A4 Transverse
tr: A4 Enine

en: Letter Extra Transverse
tr: Harf Ekstra Enine

en: Super A
tr: Süper A

en: Super B
tr: Süper B

en: Letter Plus
tr: Artı Mektup

en: A4 Plus
tr: At Artı

en: A5 Transverse
tr: A5 Enine

en: B5 (JIS) Transverse
tr: B5 (JIS) Enine

en: A3 Extra
tr: A3 Ekstra

en: A5 Extra
tr: A5 Ekstra

en: B5 (ISO) Extra
tr: B5 (ISO) Ekstra

en: A3 Transverse
tr: A3 Enine

en: A3 Extra Transverse
tr: A3 Ekstra Enine

en: Japanese Double Postcard
tr: Japon Çift Kartpostal

en: Japanese Envelope Kaku #2
tr: Japon Zarfı Kaku #2

en: Japanese Envelope Kaku #3
tr: Japon Zarfı Kaku #3

en: Japanese Envelope Chou #3
tr: Japon Zarfı Chou # 3

en: Japanese Envelope Chou #4
tr: Japon Zarfı Chou # 4

en: Letter Rotated
tr: Mektup Döndürülmüş

en: A3 Rotated
tr: A3 Döndürülmüş

en: A4 Rotated
tr: A4 Döndürülmüş

en: A5 Rotated
tr: A5 Döndürülmüş

en: B4 (JIS) Rotated
tr: B4 (JIS) Döndürülmüş

en: B5 (JIS) Rotated
tr: B5 (JIS) Döndürülmüş

en: Japanese Postcard Rotated
tr: Döndürülmüş Japon Kartpostalı

en: Double Japan Postcard Rotated
tr: Döndürülmüş Çift Japon Kartpostalı

en: A6 Rotated
tr: A6 Döndürülmüş

en: Japan Envelope Kaku #2 Rotated
tr: Japon Zarfı Kaku #2 Döndürülmüş

en: Japan Envelope Kaku #3 Rotated
tr: Japon Zarfı Kaku #3 Döndürülmüş

en: Japan Envelope Chou #3 Rotated
tr: Japon Zarfı Chou #3 Döndürülmüş

en: Japan Envelope Chou #4 Rotated
tr: Japon Zarfı Chou #4 Döndürülmüş

en: B6 (JIS) Rotated
tr: B6 (JIS) Döndürülmüş

en: Japan Envelope You #4
tr: Japon Size Zarf #4

en: Japan Envelope You #4 Rotated
tr: Japon Zarfı You #4 Döndürülmüş

en: PRC 32K(Big)
tr: ÇHC 32K(Büyük)

en: PRC Envelope #1
tr: PRC Zarf #1

en: PRC Envelope #2
tr: PRC Zarf #2

en: PRC Envelope #3
tr: PRC Zarf #3

en: PRC Envelope #4
tr: PRC Zarf #4

en: PRC Envelope #5
tr: PRC Zarf #5

en: PRC Envelope #6
tr: PRC Zarf #6

en: PRC Envelope #7
tr: PRC Zarf #7

en: PRC Envelope #8
tr: PRC Zarf #8

en: PRC Envelope #9
tr: PRC Zarf #9

en: PRC Envelope #10
tr: PRC Zarf #10

en: PRC 16K Rotated
tr: ÇHC 16K Döndürülmüş

en: PRC 32K Rotated
tr: ÇHC 32K Döndürülmüş

en: PRC 32K(Big) Rotated
tr: ÇHC 32K(Büyük) Döndürülmüş

en: PRC Envelope #1 Rotated
tr: PRC Zarf #1 Döndürülmüş

en: PRC Envelope #2 Rotated
tr: PRC Zarf #2 Döndürülmüş

en: PRC Envelope #3 Rotated
tr: PRC Zarf #3 Döndürülmüş

en: PRC Envelope #4 Rotated
tr: PRC Zarf #4 Döndürülmüş

en: PRC Envelope #5 Rotated
tr: PRC Zarf #5 Döndürülmüş

en: PRC Envelope #6 Rotated
tr: PRC Zarf #6 Döndürülmüş

en: PRC Envelope #7 Rotated
tr: PRC Zarf #7 Döndürülmüş

en: PRC Envelope #8 Rotated
tr: PRC Zarf #8 Döndürülmüş

en: PRC Envelope #9 Rotated
tr: PRC Zarf #9 Döndürülmüş

en: PRC Envelope #10 Rotated
tr: PRC Zarf #10 Döndürülmüş

en: Local Port
tr: Yerel Bağlantı Noktası

en: Local Monitor
tr: Yerel İzleyici

en: Add a Local Port
tr: Yerel Bir Giriş Ekle

en: &Enter the port name to add:
tr: &Eklenecek giriş adı:

en: Configure LPT Port
tr: LPT Girişini Yapılandır

en: Timeout (seconds)
tr: Zaman aşımı (saniye)

en: &Transmission Retry:
tr: &Aktarım Yeniden Denemesi:

en: '%s' is not a valid port name
tr: '%s' geçerli bir giriş adı değil

en: Port %s already exists
tr: %s girişi zaten mevcut

en: This port has no options to configure
tr: Bu girişin düzenlenecek seçeneği bulunmuyor

en: Mail sending failed as you do not have a MAPI mail client installed.
tr: Bir MAPI e-posta istemcisi kurulu olmadığından posta gönderilemedi.

en: Send Mail
tr: Posta Gönder

en: Begin request has already been made.
tr: Başlama isteği zaten yapıldı.

en: Sink has not been finalized.
tr: Ses çıkışı bitirilmedi.

en: Clock was stopped
tr: Saat durduruldu

en: Media Foundation platform is not initialized.
tr: Media Foundation platformu başlatılmadı.

en: Buffer is too small.
tr: Arabellek çok küçük.

en: Invalid request.
tr: Geçersiz istek.

en: Invalid stream number.
tr: Geçersiz akış numarası.

en: Invalid media type.
tr: Geçersiz ortam türü.

en: No more input is accepted.
tr: Başka giriş kabul edilmiyor.

en: Object is not initialized.
tr: Nesne başlatılmadı.

en: Representation is not supported.
tr: Temsil desteklenmiyor.

en: No more types in the list of suggested media types.
tr: Önerilen ortam türlerinde daha fazla tür yok.

en: Unsupported service.
tr: Desteklenmeyen hizmet.

en: Unexpected error.
tr: Beklenmeyen hata.

en: Invalid type.
tr: Geçersiz tür.

en: Invalid file format.
tr: Geçersiz dosya biçimi.

en: Invalid timestamp.
tr: Geçeriz zaman damgası.

en: Unsupported scheme.
tr: Desteklenmeyen şema.

en: Unsupported bytestream type.
tr: Desteklenmeyen bit akış şeması.

en: Unsupported time format.
tr: Desteklenmeyen zaman biçimi.

en: Timestamp is not set for the sample.
tr: Örnek için zaman damgası ayarlanmamış.

en: No duration set for the sample.
tr: Örnek için süre ayarlanmamış.

en: Invalid stream data.
tr: Geçersiz akış verisi.

en: Realtime support is not available.
tr: Gerçek zamanlı destek kullanılamıyor.

en: Unsupported rate.
tr: Desteklenmeyen oran.

en: Unsupported thinning.
tr: Desteklenmeyen sıkıştırma.

en: Reversing is not supported.
tr: Geri sarma desteklenmiyor.

en: Unsupported rate transition.
tr: Desteklenmeyen oran çevrimi.

en: Rate change was preempted.
tr: Oran değişimi öne alındı.

en: Object or value wasn't found.
tr: Nesne veya değer bulunamadı.

en: Value is not available.
tr: Değer kullanılamıyor.

en: Clock is not available.
tr: Saat kullanılamıyor.

en: Multiple subscribers are not supported.
tr: Çoklu imzalayanlar desteklenmiyor.

en: The timer was orphaned.
tr: Zamanlayıcı tek kaldı.

en: State transition is pending.
tr: Durum değişimi bekliyor.

en: Unsupported state transition.
tr: Desteklenmeyen hal değişimi.

en: Unrecoverable error occurred.
tr: Kurtarılamaz hata oluştu.

en: Sample has too many buffers.
tr: Örnekte çok fazla arabellek var.

en: Sample is not writable.
tr: Örneğe yazılamıyor.

en: Key is invalid.
tr: Anahtar geçersiz.

en: Bad startup version.
tr: Hatalı başlangıç sürümü.

en: Unsupported caption.
tr: Desteklenmeyen başlık.

en: Invalid position.
tr: Geçersiz konum.

en: Attribute is not found.
tr: Özellik bulunamadı.

en: Property type is not allowed.
tr: Özellik türüne izin verilmiyor.

en: Property type is not supported.
tr: Özellik türü desteklenmiyor.

en: Property is empty.
tr: Özellik boş.

en: Property is not empty.
tr: Özellik boş değil.

en: Vector property is not allowed.
tr: Vektör özelliğine izin verilmiyor.

en: Vector property is required.
tr: Vektör özelliği gerekli.

en: Operation was cancelled.
tr: İşlem iptal edildi.

en: Bytestream is not seekable.
tr: Bit akışında arama yapılamıyor.

en: Platform is disabled in safe mode.
tr: Güvenli modda platform devre dışıdır.

en: Cannot parse bytestream.
tr: Bit akışı ayrılamıyor.

en: Mutually exclusive flags passed to source resolver.
tr: Karşılıklı dışlama bayrakları, kaynak çözücüsüne geçirildi.

en: Unknown bytestream length.
tr: Bilinmeyen bit akış uzunluğu.

en: Invalid work queue index.
tr: Geçersiz iş kuyruğu dizini.

en: No events available.
tr: Olay yok.

en: Invalid media source state transition.
tr: Desteklenmeyen ortam kaynağı durum çevrimi.

en: End of media stream has been reached.
tr: Ortam akışının sonuna ulaşıldı.

en: Shutdown() was called.
tr: Shutdown() işlevi çağırıldı.

en: Media stream has no duration set.
tr: Ortam akışına süre ayarlanmamış.

en: Media format was recognized but is invalid.
tr: Ortam biçimi tanındı ancak geçersiz.

en: Property wasn't found.
tr: Özellik bulunamadı.

en: Property is read-only.
tr: Özellik salt okunur.

en: Property is not allowed.
tr: Özelliğe izin verilmiyor.

en: Media source is not started.
tr: Ortam kaynağı başlatılmadı.

en: Unsupported media format.
tr: Desteklenmeyen ortam türü.

en: Media source is in wrong state.
tr: Ortam kaynağı yanlış durumda.

en: No media streams were selected.
tr: Bir ortam akışı seçilmedi.

en: Unsupported media source characteristics.
tr: Desteklenmeyen ortam akış karakteristiği.

en: Stream sink was removed.
tr: Akış çıkışı kaldırıldı.

en: Stream sinks are out of sync.
tr: Akış çıkışı eşlenmedi.

en: Media sink stream sinks set is fixed.
tr: Ortam çıkışının akış çıkışları düzeltildi.

en: Stream sink already exists.
tr: Akış çıkışı zaten mevcut.

en: Sample allocation was canceled.
tr: Örnek konumlandırması iptal edildi.

en: Sample allocator is empty.
tr: Örnek konumlandırıcısı boş.

en: Sink was already stopped.
tr: Çıkış zaten durduruldu.

en: Bitrate was unknown for ASF file sink.
tr: ASF dosya çıkışı için bit oranı bilinmiyor.

en: No streams were selected for the sink.
tr: Çıkış için bir akış seçilmedi.

en: Metadata was too long.
tr: Üst veri çok uzun.

en: No samples were processed by the sink.
tr: Çıkış tarafından bir örnek işlenmedi.

en: Sink was not provided with required headers.
tr: Çıkış için gerekli üstbilgi sağlanmamış.

en: Optional node is invalid.
tr: Ek düğüm geçersiz.

en: Cannot find decryptor.
tr: Çözücü bulunamıyor.

en: Codec was not found.
tr: Codec bulunamadı.

en: Cannot connect topology nodes.
tr: Topoloji düğümlerine bağlanılamıyor.

en: Topology request is not supported.
tr: Topoloji isteği desteklenmiyor.

en: Invalid topology time attributes.
tr: Geçersiz topoloji zaman özellikleri.

en: Found loops in topology.
tr: Topolojide döngü bulundu.

en: Presentation descriptor is missing.
tr: Sunum tanımlayıcısı yok.

en: Stream descriptor is missing.
tr: Akış tanımlayıcısı yok.

en: Stream descriptor is not selected.
tr: Akış tanımlayıcısı seçilmedi.

en: Source is missing.
tr: Kaynak yok.

en: Topology loader does not support sink activates.
tr: Topoloji yükleyicisi çıkış etkinleşmesini desteklemiyor.

en: Clock has no time source set.
tr: Saatin zaman kaynağı ayarlanmamış.

en: Clock state was already set.
tr: Saat durumu zaten ayarlı.

en: Clock is not simple
tr: Saat basit değil.

en: Enter Network Password
tr: Ağ Parolanızı Girin

en: Please enter your username and password:
tr: Lütfen kullanıcı adınızı ve parolanızı girin:

en: Proxy
tr: Vekil

en: User
tr: Kullanıcı

en: Password
tr: Parola

en: &Save this password (insecure)
tr: Bu parolayı &sakla (güvensiz)

en: Entire Network
tr: Tüm Ağ

en: Sound Selection
tr: Ses Seçimi

en: &Save As...
tr: &Farklı Kaydet...

en: &Format:
tr: &Biçim:

en: &Attributes:
tr: &Öznitelikler:

en: Hyperlink
tr: Bağlantı

en: Hyperlink Information
tr: Bağlantı Bilgisi

en: &Type:
tr: &Tür:

en: HTML Document
tr: HTML Belgesi

en: Downloading from %s...
tr: %s'ten indiriliyor...

en: Done
tr: Bitti

en: The specified installation package could not be opened. Please check the file path and try again.
tr: Belirtilen kurulum paketi açılamadı. Lütfen dosya yolunu kontrol edip tekrar deneyin.

en: path %s not found
tr: %s yolu bulunamadı

en: insert disk %s
tr: %s numaralı diski yerleştirin

en: Windows Installer %s
    
    Usage:
    msiexec command {required parameter} [optional parameter]
    
    Install a product:
    	/i {package|product_code} [property]
    	/package {package|product_code} [property]
    	/a package [property]
    Repair an installation:
    	/f[p|o|e|d|c|a|u|m|s|v] {package|product_code}
    Uninstall a product:
    	/uninstall {package|product_code} [property]
    	/x {package|product_code} [property]
    Advertise a product:
    	/j[u|m] package [/t transform] [/g languageid]
    Apply a patch:
    	/p patch_package [property]
    	/p patch_package /a package [property]
    Log and user interface modifiers for the above commands:
    	/l[*][i|w|e|a|r|u|c|m|o|p|v|][+|!] log_file
    	/q{|n|b|r|f|n+|b+|b-}
    Register the MSI Service:
    	/y
    Unregister the MSI Service:
    	/z
    Display this help:
    	/help
    	/?
tr: Windows Yükleyici %s
    
    Kullanım:
    msiexec komut {gerekli parametre} [isteğe bağlı parametre]
    
    Bir ürün yükle:
    	/i {paket|ürün_kodu} [özellik]
    	/package {paket|ürün_kodu} [özellik]
    	/a paket [özellik]
    Bir kurulumu onar:
    	/f[p|o|e|d|c|a|u|m|s|v] {paket|ürün_kodu}
    Bir ürünü kaldır:
    	/uninstall {paket|ürün_kodu} [özellik]
    	/x {paket|ürün_kodu} [özellik]
    Bir ürünü yay:
    	/j[u|m] paket [/t dönüştür] [/g dilkimliği]
    Bir yama uygula:
    	/p yama_paketi [özellik]
    	/p yama_paketi /a paket [özellik]
    Yukarıdaki komutlar için günlük ve kullanıcı arayüz değiştiricileri:
    	/l[*][i|w|e|a|r|u|c|m|o|p|v|][+|!] günlük_dosyası
    	/q{|n|b|r|f|n+|b+|b-}
    MSI Hizmetini kaydet:
    	/y
    MSI Hizmetini kaldır:
    	/z
    Bu yardımı göster:
    	/help
    	/?

en: enter which folder contains %s
tr: %s ögesini içeren klasörü girin

en: install source for feature missing
tr: özellik için kurulum kaynağı bulunamadı

en: network drive for feature missing
tr: özellik için ağ sürücüsü bulunamadı

en: feature from:
tr: buradan özellik:

en: choose which folder contains %s
tr: %s ögesini içeren klasörü seçin

en: New Folder
tr: Yeni Klasör

en: Allocating registry space
tr: Kayıt günlük boşluğu ayarlanıyor

en: Searching for installed applications
tr: Yüklü uygulamalar aranıyor

en: Binding executables
tr: Çalıştırılabilir dosyalar eşleniyor

en: Searching for qualifying products
tr: Uygun ürünler aranıyor

en: Computing space requirements
tr: Yer gereksinimi hesaplanıyor

en: Creating folders
tr: Klasörler oluşturuluyor

en: Creating shortcuts
tr: Kısayol oluşturuluyor

en: Deleting services
tr: Hizmetler siliniyor

en: Creating duplicate files
tr: Tekrarlanmış dosyalar oluşturuluyor

en: Searching for related applications
tr: İlgili uygulamalar aranıyor

en: Copying network install files
tr: Ağdan yükleme dosyaları kopyalanıyor

en: Copying new files
tr: Yeni dosyalar kopyalanıyor

en: Installing ODBC components
tr: ODBC bileşenleri yükleniyor

en: Installing new services
tr: Yeni hizmetler yükleniyor

en: Installing system catalog
tr: Sistem kataloğu yükleniyor

en: Validating install
tr: Yükleme doğrulanıyor

en: Evaluating launch conditions
tr: Başlangıç koşulları değerlendiriliyor

en: Migrating feature states from related applications
tr: İlgili uygulamalardan özellik durumları alınıyor

en: Moving files
tr: Dosyalar taşınıyor

en: Publishing assembly information
tr: Derleme bilgisi yayınlanıyor

en: Unpublishing assembly information
tr: Derleme bilgisi yayından kaldırılıyor

en: Patching files
tr: Dosyalar yamanıyor

en: Updating component registration
tr: Bileşen kaydı güncelleniyor

en: Publishing Qualified Components
tr: Uygun Bileşenler Yayınlanıyor

en: Publishing Product Features
tr: Ürün Özellikleri Yayınlanıyor

en: Publishing product information
tr: Ürün bilgisi yayınlanıyor

en: Registering Class servers
tr: Sınıf sunucuları kaydediliyor

en: Registering COM+ Applications and Components
tr: COM+ Uygulamaları ve Bileşenleri Kaydediliyor

en: Registering extension servers
tr: Eklenti sunucuları kaydediliyor

en: Registering fonts
tr: Yazı tipleri kaydediliyor

en: Registering MIME info
tr: MIME bilgisi kaydediliyor

en: Registering product
tr: Ürün kaydediliyor

en: Registering program identifiers
tr: Uygulama tanımlayıcıları kaydediliyor

en: Registering type libraries
tr: Tür kitaplıkları kaydediliyor

en: Registering user
tr: Kullanıcı kaydediliyor

en: Removing duplicated files
tr: Tekrarlanmış dosyalar kaldırılıyor

en: Updating environment strings
tr: Çevresel değişkenler güncelleniyor

en: Removing applications
tr: Uygulamalar kaldırılıyor

en: Removing files
tr: Dosyalar kaldırılıyor

en: Removing folders
tr: Klasörler kaldırılıyor

en: Removing INI files entries
tr: INI dosya girdileri kaldırılıyor

en: Removing ODBC components
tr: ODBC bileşenleri kaldırılıyor

en: Removing system registry values
tr: Kayıt defter değerleri kaldırılıyor

en: Removing shortcuts
tr: Kısayollar kaldırılıyor

en: Registering modules
tr: Modüller kaydediliyor

en: Unregistering modules
tr: Modül kayıtları kaldırılıyor

en: Initializing ODBC directories
tr: ODBC dizinleri başlatılıyor

en: Starting services
tr: Hizmetler başlatılıyor

en: Stopping services
tr: Hizmetler durduruluyor

en: Unpublishing Qualified Components
tr: Uygun Bileşenler Yayından Kaldırılıyor

en: Unpublishing Product Features
tr: Ürün Özellikleri Yayından Kaldırılıyor

en: Unpublishing product information
tr: Ürün bilgisi yayından kaldırılıyor

en: Unregister Class servers
tr: Sınıf sunucuları kaldırılıyor

en: Unregistering COM+ Applications and Components
tr: COM+ Uygulamaları ve Bileşenleri Kayıttan Kaldırılıyor

en: Unregistering extension servers
tr: Eklenti sunucuları kayıttan kaldırılıyor

en: Unregistering fonts
tr: Yazı tipleri kayıttan kaldırılıyor

en: Unregistering MIME info
tr: MIME bilgisi kayıttan kaldırılıyor

en: Unregistering program identifiers
tr: Uygulama tanımlayıcıları kayıttan kaldırılıyor

en: Unregistering type libraries
tr: Tür kitaplıkları kayıttan kaldırılıyor

en: Writing INI files values
tr: INI dosya değerleri yazılıyor

en: Writing system registry values
tr: Kayıt defter değerleri yazılıyor

en: Free space: [1]
tr: Boş alan: [1]

en: Property: [1], Signature: [2]
tr: Özellik: [1], İmza: [2]

en: File: [1]
tr: Dosya: [1]

en: Folder: [1]
tr: Klasör: [1]

en: Shortcut: [1]
tr: Kısayol: [1]

en: Service: [1]
tr: Hizmet: [1]

en: File: [1],  Directory: [9],  Size: [6]
tr: Dosya: [1],  Klasör: [9],  Boyut: [6]

en: Found application: [1]
tr: Şu uygulama bulundu: [1]

en: File: [1], Directory: [9], Size: [6]
tr: Dosya: [1], Klasör: [9], Boyut: [6]

en: Service: [2]
tr: Hizmet: [2]

en: File: [1],  Dependencies: [2]
tr: Dosya: [1],  Bağlılıklar: [2]

en: Application: [1]
tr: Uygulama: [1]

en: Application Context:[1], Assembly Name:[2]
tr: Uygulama İçeriği:[1], Derleme Adı:[2]

en: File: [1],  Directory: [2],  Size: [3]
tr: Dosya: [1],  Klasör: [2],  Boyut: [3]

en: Component ID: [1], Qualifier: [2]
tr: Bileşen Kimliği: [1], Yayıncı: [2]

en: Feature: [1]
tr: Özellik: [1]

en: Class Id: [1]
tr: Sınıf Kimliği: [1]

en: AppId: [1]{{, AppType: [2], Users: [3], RSN: [4]}}
tr: Uygulama Kimliği: [1]{{, Uygulama Türü: [2], Kullanıcılar: [3], RSN: [4]}}

en: Extension: [1]
tr: Eklenti: [1]

en: Font: [1]
tr: Yazı Tipi: [1]

en: MIME Content Type: [1], Extension: [2]
tr: MIME İçerik Türü: [1], Eklenti: [2]

en: ProgId: [1]
tr: Uygulama Kimliği: [1]

en: LibID: [1]
tr: Kitaplık Kimliği: [1]

en: File: [1], Directory: [9]
tr: Dosya: [1], Klasör: [9]

en: Name: [1], Value: [2], Action [3]
tr: Ad: [1], Değer: [2], Eylem: [3]

en: Application: [1], Command line: [2]
tr: Uygulama: [1], Komut satırı: [2]

en: File: [1],  Section: [2],  Key: [3], Value: [4]
tr: Dosya: [1],  Bölüm: [2],  Anahtar: [3], Değer: [4]

en: Key: [1], Name: [2]
tr: Anahtar: [1], Ad: [2]

en: File: [1], Folder: [2]
tr: Dosya: [1], Klasör: [2]

en: AppId: [1]{{, AppType: [2]}}
tr: Uygulama Kimliği: [1]{{, Uygulama Türü: [2]}}

en: Key: [1], Name: [2], Value: [3]
tr: Anahtar: [1], Ad: [1], Değer: [3]

en: {{Fatal error: }}
tr: {{Ciddi hata: }}

en: {{Error [1]. }}
tr: {{Hata [1]. }}

en: Warning [1].
tr: Uyarı [1].

en: Info [1].
tr: Bilgi [1].

en: The installer has encountered an unexpected error installing this package. This may indicate a problem with this package. The error code is [1]. {{The arguments are: [2], [3], [4]}}
tr: Yükleyici, bu paketi yüklerken beklenmedik bir hatayla karşılaştı. Bu, pakette bir sorun olduğunu gösterebilir. Hata kodu: [1]. {{Değişkenler: [2], [3], [4]}}

en: {{Disk full: }}
tr: {{Disk dolu: }}

en: Action [Time]: [1]. [2]
tr: Eylem [Time]: [1]. [2]

en: Message type: [1], Argument: [2]{, [3]}
tr: İleti türü: [1], Değişken: [2]{, [3]}

en: === Logging started: [Date]  [Time] ===
tr: === Günlük başlangıcı: [Date]  [Time] ===

en: Action start [Time]: [1].
tr: Eylem başlangıcı [Time]: [1].

en: Action ended [Time]: [1]. Return value [2].
tr: Eylem bitişi [Time]: [1]. Dönüş değeri [2].

en: Please insert the disk: [2]
tr: Lütfen şu diski yerleştirin: [2]

en: Source file not found{{(cabinet)}}: [2]. Verify that the file exists and that you can access it.
tr: Kaynak dosyası bulunamadı{{{cabinet}}}: [2]. Dosyanın bulunduğundan ve dosyaya erişebildiğinizden emin olun.

en: Wine MS-RLE video codec
tr: Wine MS-RLE video çözücü

en: Wine MS-RLE video codec
    Copyright 2002 by Michael Guennewig
tr: Wine MS-RLE video çözücü
    Telif Hakkı 2002 Michael Günnewig

en: Video Compression
tr: Video Sıkıştırma

en: &Compressor:
tr: &Sıkıştırıcı:

en: Con&figure...
tr: Ya&pılandır...

en: &About
tr: &Hakkında

en: Compression &Quality:
tr: Sıkıştırma &Kalitesi:

en: &Key Frame Every
tr: &Anahtar Kare Her

en: &Data Rate
tr: &Veri Oranı

en: Full Frames (Uncompressed)
tr: Tüm Çerçeveler (Sıkıştırılmamış)

en: Wine Video 1 video codec
tr: Wine Video 1 video çözücü

en: unknown object
tr: bilinmeyen nesne

en: title bar
tr: başlık çubuğu

en: menu bar
tr: menü çubuğu

en: scroll bar
tr: kaydırma çubuğu

en: grip
tr: tutamaç

en: sound
tr: ses

en: cursor
tr: imleç

en: caret
tr: inceltme işareti

en: alert
tr: uyarı

en: window
tr: pencere

en: client
tr: istemci

en: popup menu
tr: açılır menü

en: menu item
tr: menü ögesi

en: tool tip
tr: araç ipucu

en: application
tr: uygulama

en: document
tr: belge

en: pane
tr: pano

en: chart
tr: grafik

en: dialog
tr: ileti

en: border
tr: kenar

en: grouping
tr: gruplama

en: separator
tr: ayraç

en: tool bar
tr: araç çubuğu

en: status bar
tr: durum çubuğu

en: table
tr: tablo

en: column header
tr: sütun başlığı

en: row header
tr: satır başlığı

en: column
tr: sütun

en: row
tr: satır

en: cell
tr: hücre

en: link
tr: bağlantı

en: help balloon
tr: yardım balonu

en: character
tr: karakter

en: list
tr: liste

en: list item
tr: liste ögesi

en: outline
tr: anahat

en: outline item
tr: anahat ögesi

en: page tab
tr: sayfa sekmesi

en: property page
tr: özellik sayfası

en: indicator
tr: belirteç

en: graphic
tr: grafik

en: static text
tr: sabit yazı

en: text
tr: metin

en: push button
tr: basma düğmesi

en: check button
tr: işaret kutusu

en: radio button
tr: seçme düğmesi

en: combo box
tr: açılır kutu

en: drop down
tr: açılır kutu

en: progress bar
tr: ilerleme çubuğu

en: dial
tr: ara

en: hot key field
tr: kısayol alanı

en: slider
tr: kaydırıcı

en: spin box
tr: dönme kutusu

en: diagram
tr: diyagram

en: animation
tr: animasyon

en: equation
tr: eşitlik

en: drop down button
tr: açılır düğme

en: menu button
tr: menü düğmesi

en: grid drop down button
tr: ızgara açılır düğmesi

en: white space
tr: boşluk

en: page tab list
tr: sayfa sekme listesi

en: clock
tr: saat

en: split button
tr: ayır düğmesi

en: IP address
tr: IP adresi

en: outline button
tr: anahat düğmesi

[ctx: object state]
en: unavailable
tr: kullanılamaz

[ctx: object state]
en: selected
tr: seçili

[ctx: object state]
en: focused
tr: odaklanmış

[ctx: object state]
en: pressed
tr: sıkıştırılmış

[ctx: object state]
en: checked
tr: kontrol edilmiş

[ctx: object state]
en: mixed
tr: karışık

[ctx: object state]
en: read only
tr: salt Okunur

[ctx: object state]
en: hot tracked
tr: aktif izlenen

[ctx: object state]
en: default
tr: varsayılanlar

[ctx: object state]
en: expanded
tr: genişletilmiş

[ctx: object state]
en: collapsed
tr: daraltılmış

[ctx: object state]
en: busy
tr: meşgul

[ctx: object state]
en: floating
tr: kayan

[ctx: object state]
en: marqueed
tr: kayan

[ctx: object state]
en: animated
tr: animasyon

[ctx: object state]
en: invisible
tr: görünmez

[ctx: object state]
en: offscreen
tr: ekran dışında

[ctx: object state]
en: sizeable
tr: boyutlandırılabilir

[ctx: object state]
en: moveable
tr: taşınabilir

[ctx: object state]
en: self voicing
tr: kendi kendini seslendiren

[ctx: object state]
en: focusable
tr: odaklanabilir

[ctx: object state]
en: selectable
tr: seçilebilir

[ctx: object state]
en: linked
tr: bağlı

[ctx: object state]
en: traversed
tr: çapraz

[ctx: object state]
en: multi selectable
tr: çoklu seçim

[ctx: object state]
en: extended selectable
tr: genişletilmiş seçim

[ctx: object state]
en: alert low
tr: düşük öncelikli uyarı

[ctx: object state]
en: alert medium
tr: orta öncelikli uyarı

[ctx: object state]
en: alert high
tr: yüksek öncelikli uyarı

[ctx: object state]
en: protected
tr: korumalı

[ctx: object state]
en: has popup
tr: açılır penceresi var

en: True
tr: Doğru

en: False
tr: Yanlış

en: On
tr: Açık

en: Off
tr: Kapalı

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Select the data you want to connect to:
tr: Bağlanmak istediğiniz veriyi seçin:

en: Connection
tr: Bağlantı

en: Specify the following to connect to ODBC data:
tr: ODBC verisine bağlanmak için şunları belirtin:

en: 1. Specify the source of data:
tr: 1. Verinin kaynağını belirtin:

en: Use &data source name
tr: &Veri kaynağı adını kullan

en: Use c&onnection string
tr: &Bağlantı dizesini kullan

en: &Connection string:
tr: B&ağlantı dizesi:

en: B&uild...
tr: &Derle...

en: 2. Enter information to log on to the server
tr: 2. Sunucuya bağlanmak için bilgileri girin

en: User &name:
tr: &Kullanıcı adı:

en: &Blank password
tr: B&oş parola

en: Allow &saving password
tr: &Parolayı kaydetmeye izin ver

en: 3. Enter the &initial catalog to use:
tr: 3. Kullanılacak &ilk kataloğu girin:

en: &Test Connection
tr: Bağlantıyı &Sına

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Network settings
tr: Ağ ayarları

en: &Impersonation level:
tr: Tak&lit seviyesi:

en: P&rotection level:
tr: Ko&ruma seviyesi:

en: Connect:
tr: Bağlan:

en: seconds.
tr: saniye.

en: A&ccess:
tr: &Erişim:

en: All
tr: Tümü

en: These are the initialization properties for this type of data. To edit a value, select a property, then choose Edit Value below.
tr: Bunlar, bu türden verinin başlatılma özellikleridir. Bir değeri düzenlemek için, bir özelliği seçin, sonra alttan Değeri Düzenle'yi tıklatın.

en: &Edit Value...
tr: Değeri Dü&zenle...

en: Data Link Error
tr: Veri Bağlama Hatası

en: Please select a provider.
tr: Lütfen bir sağlayıcı seçin.

en: Provider is no longer available. Ensure that the provider is installed properly.
tr: Sağlayıcı kullanılamıyor. Sağlayıcının düzgün yüklendiğinden emin olun.

en: Data Link Properties
tr: Veri Bağlantısı Özellikleri

en: OLE DB Provider(s)
tr: OLE Veritabanı Sağlayıcısı

en: Read
tr: Okuma

en: ReadWrite
tr: Okuma-yazma

en: Share Deny None
tr: Yasak olmadan paylaş

en: Share Deny Read
tr: Okuma iznini yasakla

en: Share Deny Write
tr: Yazma iznini yasakla

en: Share Exclusive
tr: Okuma ve yazmayı yasakla

en: Write
tr: Yazma

en: Insert Object
tr: Nesne Ekle

en: Object Type:
tr: Nesne Türü:

en: Result
tr: Sonuç

en: Create New
tr: Yeni Oluştur

en: Create Control
tr: Denetim Oluştur

en: Create From File
tr: Dosyadan Oluştur

en: &Add Control...
tr: &Denetim Ekle...

en: Display As Icon
tr: Simge Olarak Göster

en: Browse...
tr: Gözat...

en: File:
tr: Dosya:

en: Paste Special
tr: Özel Yapıştır

en: Source:
tr: Kaynak:

en: &Paste
tr: &Yapıştır

en: Paste &Link
tr: Bağ&lantı Yapıştır

en: &As:
tr: &Farklı:

en: &Display As Icon
tr: &Simge Olarak Göster

en: Change &Icon...
tr: Simge &değiştir...

en: Insert a new %s object into your document
tr: Belgenize yeni bir %s nesnesi ekleyin

en: Insert the contents of the file as an object into your document so that you may activate it using the program which created it.
tr: Dosya içeriğini belgenize nesne olarak ekleyin. Böylece kendisini oluşturan programı kullanarak onu etkinleştirebilirsiniz.

en: Browse
tr: Gözat

en: File does not appear to be a valid OLE module. Unable to register OLE control.
tr: Dosya geçerli bir OLE modülü olarak görünmüyor. OLE denetimi kaydedilemiyor.

en: Add Control
tr: Denetim Ekle

en: &Convert...
tr: &Dönüştür...

en: %1 %2 &Object
tr: %1 %2 &Nesnesi

en: %1 &Object
tr: %1 &Nesnesi

en: &Object
tr: &Nesne

en: Inserts the contents of the clipboard into your document as %s.
tr: Panonun içeriklerini belgenize %s olarak ekler.

en: Inserts the contents of the clipboard into your document so that you can activate it using %s.
tr: Panonun içeriklerini belgenize ekler ve %s kullanarak etkinleştirebilirsiniz.

en: Inserts the contents of the clipboard into your document so that you can activate it using %s. It will be displayed as an icon.
tr: Panonun içeriklerini belgenize ekler ve %s kullanarak etkinleştirebilirsiniz. Simge olarak gösterilecektir.

en: Inserts the contents of the clipboard into your document as %s. The data is linked to the source file so that changes to the file will be reflected in your document.
tr: Panonun içeriklerini belgenize %s olarak ekler. Veri kaynak dosyasına bağlanılır ve dosyadaki değişiklikler dokümanınıza yansıtılır.

en: Inserts a picture of the clipboard contents into your document. The picture is linked to the source file so that changes to the file will be reflected in your document.
tr: Belgenize pano içeriğinin resmini ekler. Resim, kaynak dosyasına bağlanır ve dosyadaki değişiklikler belgenize yansıtılır.

en: Inserts a shortcut which points to the location of the clipboard contents. The shortcut is linked to the source file so that changes to the file will be reflected in your document.
tr: Pano içeriklerinin konumunu belirten bir kısayol ekler. Kısayol kaynak dosyasına bağlanır ve böylece dosyaya yapılan değişiklikler belgenize yansıtılır.

en: Inserts the contents of the clipboard into your document.
tr: Panonun içeriklerini belgenize ekler.

en: Unknown Type
tr: Bilinmeyen Tür

en: Unknown Source
tr: Bilinmeyen Kaynak

en: the program which created it
tr: oluşturan program

en: Scanning
tr: Tarıyor

en: SCANNING... Please Wait
tr: TARIYOR... Lütfen Bekleyin

[ctx: unit: bits]
en: b
tr: bayt

en: Settings for %s
tr: %s için Ayarlar

en: Baud Rate
tr: Baud Hızı

en: Parity
tr: Eşlik

en: Flow Control
tr: Akış Denetimi

en: Data Bits
tr: Veri Bitleri

en: Stop Bits
tr: Durma Bitleri

en: Copying Files...
tr: Dosyalar Kopyalanıyor...

en: Destination:
tr: Hedef:

en: Files Needed
tr: Dosya Gerekli

en: Insert the manufacturer's installation disk, and then
    make sure the correct drive is selected below
tr: Üreticinin kurulum diskini yerleştirin ve ardından
    aşağıda doğru sürücünün seçildiğinden emin olun

en: Copy manufacturer's files from:
tr: Üretici dosyalarını şuradan kopyala:

en: The file '%1' on %2 is needed
tr: %2 üzerindeki '%1' dosyası gerekli

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Copy files from:
tr: Dosyaları şuradan kopyala:

en: Type the path where the file is located, and then click OK.
tr: Dosyanın bulunduğu yolu yazın ve Tamam'ı tıklatın.

en: F&orward
tr: İ&leri

en: &Save Background As...
tr: &Arkaplanı Farklı Kaydet...

en: Set As Back&ground
tr: Arka&plan Yap

en: &Copy Background
tr: Arkaplanı Ko&pyala

en: Set as &Desktop Item
tr: &Masaüstü Ögesi Yap

en: Create Shor&tcut
tr: K&ısayol Oluştur

en: Add to &Favorites...
tr: Sık Ku&llanılanlara Ekle...

en: &Encoding
tr: &Kodlama

en: Pr&int
tr: Ya&zdır

en: &Open Link
tr: &Bağlantıyı Aç

en: Open Link in &New Window
tr: &Yeni Pencerede Aç

en: Save Target &As...
tr: Hedefi &Farklı Kaydet...

en: &Print Target
tr: Hedefi Y&azdır

en: S&how Picture
tr: Resmi &Göster

en: &Save Picture As...
tr: &Resmi Farklı Kaydet...

en: &E-mail Picture...
tr: Resmi &E-postala...

en: Pr&int Picture...
tr: Resmi Ya&zdır...

en: &Go to My Pictures
tr: Resimlerim Klasörüne &Git

en: Set as Back&ground
tr: Arka&plan Yap

en: Set as &Desktop Item...
tr: Masaüstü Ö&gesi Yap...

en: Copy Shor&tcut
tr: &Kısayol Kopyala

en: P&roperties
tr: Ö&zellikler

en: &Undo
tr: &Geri Al

en: &Delete
tr: &Sil

en: &Select
tr: &Seç

en: &Cell
tr: &Hücre

en: &Row
tr: &Satır

en: &Column
tr: &Sütun

en: &Table
tr: &Tablo

en: &Cell Properties
tr: &Hücre Özellikleri

en: &Table Properties
tr: &Tablo Özellikleri

en: Open in &New Window
tr: &Yeni Pencerede Aç

en: Cut
tr: &Kes

en: &Save Video As...
tr: &Videoyu Farklı Kaydet...

en: Play
tr: Yürüt

en: Rewind
tr: Geri Çevir

en: Trace Tags
tr: İzleme Etiketleri

en: Resource Failures
tr: Kaynak Hataları

en: Dump Tracking Info
tr: İzleme Bilgisini Yığ

en: Debug Break
tr: Kesme Hata Ayıklaması Yap

en: Debug View
tr: Hata Ayıklama Görünümü

en: Dump Tree
tr: Yığın Ağacı

en: Dump Lines
tr: Yığın Satırları

en: Dump DisplayTree
tr: Yığın GörüntülemeAğacı

en: Dump FormatCaches
tr: Döküm Biçimi Önbellekleri

en: Dump LayoutRects
tr: Yığın DüzenDikd

en: Memory Monitor
tr: Bellek İzleyici

en: Performance Meters
tr: Performans Ölçücüleri

en: Save HTML
tr: HTML Kaydet

en: &Browse View
tr: &Görünüme Gözat

en: &Edit View
tr: G&örünümü Düzenle

en: Scroll Here
tr: Buraya Kaydır

en: Top
tr: Üst

en: Bottom
tr: Alt

en: Page Up
tr: Üstteki Sayfa

en: Page Down
tr: Alttaki Sayfa

en: Scroll Up
tr: Yukarı Kaydır

en: Scroll Down
tr: Aşağı Kaydır

en: Left Edge
tr: Sol Kenar

en: Right Edge
tr: Sağ Kenar

en: Page Left
tr: Soldaki Sayfa

en: Page Right
tr: Sağdaki Sayfa

en: Scroll Left
tr: Sola Kaydır

en: Scroll Right
tr: Sağa Kaydır

en: Wine Internet Explorer
tr: Wine Internet Tarayıcısı

en: &w&bPage &p
tr: &w&bSayfa &p

en: Lar&ge Icons
tr: Bü&yük Simgeler

en: S&mall Icons
tr: Kü&çük Simgeler

en: &List
tr: &Liste

en: &Details
tr: &Ayrıntılar

en: Arrange &Icons
tr: &Simgeleri Düzenle

en: By &Name
tr: &Ada Göre

en: By &Type
tr: &Türe Göre

en: By &Size
tr: &Boyuta Göre

en: By &Date
tr: &Zamana Göre

en: &Auto Arrange
tr: &Otomatik Düzenle

en: Line up Icons
tr: Simgeleri Düzenle

en: Paste as Link
tr: Kısayol Yapıştır

en: New
tr: Yeni

en: New &Folder
tr: Yeni Kl&asör

en: New &Link
tr: Yeni &Kısayol

[ctx: recycle bin]
en: &Restore
tr: &Geri Yükle

en: &Erase
tr: &Sil

en: E&xplore
tr: A&raştır

en: C&ut
tr: &Kes

en: Create &Link
tr: Kısayol O&luştur

en: &Rename
tr: &Yeniden Adlandır

en: E&xit
tr: &Çıkış

en: &About Control Panel
tr: &Denetim Masası Hakkında

en: Browse for Folder
tr: Klasöre Gözat

en: Folder:
tr: Klasör:

en: &Make New Folder
tr: &Yeni Klasör Oluştur

en: Message
tr: Mesaj

en: Yes to &all
tr: T&ümüne evet

en: About %s
tr: %s Hakkında

en: Wine &license
tr: Wine &lisansı

en: Running on %s
tr: %s üzerinde çalışıyor

en: Wine was brought to you by:
tr: Wine'yi size sunan geliştiriciler:

en: Run
tr: Çalıştır

en: Type the name of a program, folder, document, or Internet resource, and Wine will open it for you.
tr: Herhangi bir program, klasör, belge veya İnternet kaynağı yazın ve Wine sizin için açsın.

en: &Open:
tr: &Aç:

en: &Browse...
tr: &Gözat...

en: File type:
tr: Dosya türü:

en: Location:
tr: Konum:

en: Size:
tr: Boyut:

en: Creation date:
tr: Oluşturma tarihi:

en: Attributes:
tr: Öznitelikler:

en: H&idden
tr: &Gizli

en: &Archive
tr: &Arşiv

en: Open with:
tr: Birlikte aç:

en: &Change...
tr: &Değiştir...

en: Last modified:
tr: Son değişiklik:

en: Last accessed:
tr: Son erişim:

en: Size
tr: Boyut

en: Type
tr: Tür

en: Modified
tr: Düzenlenme

en: Attributes
tr: Özellikler

en: Size available
tr: Kullanılabilir alan

en: Comments
tr: Açıklamalar

en: Original location
tr: Özgün konum

en: Date deleted
tr: Silinme tarihi

[ctx: display name]
en: Desktop
tr: Masaüstü

en: My Computer
tr: Bilgisayarım

en: Control Panel
tr: Denetim Masası

en: Select
tr: Seç

en: Restart
tr: Yeniden Başlat

en: Do you want to simulate a Windows reboot?
tr: Windows'u yeniden başlatma canlandırılsın mı?

en: Shutdown
tr: Oturumu Kapat

en: Do you want to shutdown your Wine session?
tr: Wine oturumunuzu kapatmak istediğinizden emin misiniz?

en: Programs
tr: Programlar

en: Documents
tr: Belgeler

en: Favorites
tr: Sık Kullanılanlar

en: StartUp
tr: Başlangıç

en: Start Menu
tr: Başlat Menüsü

en: Music
tr: Müzik

en: Videos
tr: Videolar

[ctx: directory]
en: Desktop
tr: Masaüstü

en: NetHood
tr: Ağ Bağlantıları

en: Templates
tr: Şablonlar

en: PrintHood
tr: Paylaşılan Yazıcılar

en: History
tr: Geçmiş

en: Program Files
tr: Program Dosyaları

en: Pictures
tr: Resimler

en: Common Files
tr: Ortak Dosyalar

en: Administrative Tools
tr: Yönetim Araçları

en: Program Files (x86)
tr: Program Dosyaları (x86)

en: Contacts
tr: Bağlantılar

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Slide Shows
tr: Slayt Gösterileri

en: Playlists
tr: Çalma Listeleri

en: Status
tr: Durum

en: Sample Music
tr: Örnek Müzik

en: Sample Pictures
tr: Örnek Resimler

en: Sample Playlists
tr: Örnek Çalma listesi

en: Sample Videos
tr: Örnek Videolar

en: Saved Games
tr: Kayıtlı Oyunlar

en: Searches
tr: Aramalar

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Downloads
tr: İndirilenler

en: Unable to create new Folder: Permission denied.
tr: Yeni klasör oluşturulamıyor: Erişim engellendi.

en: Error during creation of a new folder
tr: Klasör oluşturma sırasında hata

en: Confirm file deletion
tr: Dosya silmeyi onayla

en: Confirm folder deletion
tr: Klasör silmeyi onayla

en: Are you sure you want to delete '%1'?
tr: '%1' ögesini silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete these %1 items?
tr: Bu %1 ögeyi silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Confirm file overwrite
tr: Dosya üzerine yazmayı Onayla

en: This folder already contains a file called '%1'.
    
    Do you want to replace it?
tr: Bu klasör zaten '%1' isminde farklı bir dosya içeriyor.
    
    Üzerine yazmak istiyor musunuz?

en: Are you sure you want to delete the selected item(s)?
tr: Seçili ögeleri silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure that you want to send '%1' and all its content to the Trash?
tr: '%1' adlı ögeyi ve tüm içeriğini çöpe göndermek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure that you want to send '%1' to the Trash?
tr: '%1' adlı ögeyi çöpe göndermek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure that you want to send these %1 items to the Trash?
tr: Bu %1 ögeyi çöpe göndermek istediğinizden emin misiniz?

en: The item '%1' can't be sent to Trash. Do you want to delete it instead?
tr: '%1' adlı öge çöpe gönderilemiyor. Tamamen silmek ister misiniz?

en: This folder already contains a folder named '%1'.
    
    If the files in the destination folder have the same names as files in the
    selected folder they will be replaced. Do you still want to move or copy
    the folder?
tr: Bu klasör zaten '%1' adında bir klasör içeriyor.
    
    Eğer hedef klasördeki dosyalar seçilen klasördeki dosyalar ile aynı isimleri
    taşıyorlarsa, üzerlerine yazılacaktır. Hala klasörü kopyalamak veya taşımak
    istiyor musunuz?

en: Wine Control Panel
tr: Wine Denetim Masası

en: Unable to display Run dialog box (internal error)
tr: Çalıştır iletişim kutusu görüntülenemedi (iç hata)

en: Unable to display Browse dialog box (internal error)
tr: Gözat iletişim kutusu görüntülenemedi (iç hata)

en: Executable files (*.exe)
tr: Çalıştırılabilir dosyalar (*.exe)

en: There is no Windows program configured to open this type of file.
tr: Bu dosya türünü açmak üzere hiçbir Windows programı yapılandırılmamış.

en: Are you sure you wish to permanently delete '%1'?
tr: '%1' ögesini silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you wish to permanently delete these %1 items?
tr: Bu %1 ögeyi silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Confirm deletion
tr: Silme işlemini onayla

en: A file already exists at the path %1.
    
    Do you want to replace it?
tr: %1 yolunda bir dosya zaten mevcut.
    
    Üzerine yazmak istiyor musunuz?

en: A folder already exists at the path %1.
    
    Do you want to replace it?
tr: %1 yolunda bir klasör zaten mevcut.
    
    Üzerine yazmak istiyor musunuz?

en: Confirm overwrite
tr: Üzerine yazmayı onayla

en: Wine is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
    
    Wine is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU Lesser General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU Lesser General Public License along with Wine; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
tr: Wine ücretsiz bir yazılım olup; Free Software Foundation tarafından dağıtılan GNU Kısıtlı Genel Kamu Lisansı'nın 2.1 veya herhangi bir sonraki sürümü (seçimi size bağlı) altında şartlara bağlı kalınarak tekrar dağıtılabilir ve/veya düzenlenebilir.
    
    Wine, yararlı olabileceği umularak dağıtılmaktadır, fakat hiçbir GARANTİSİ YOKTUR; hatta BU FERAGATNAMEDE BELİRTİLDİĞİ GİBİ TİCARÎ veya HERHANGİ BAŞKA BİR AMACA UYGUNLUĞU bile garanti edilmez. Daha fazla bilgi için GNU Kısıtlı Genel Kamu Lisansı'na bakın.
    
    Wine ile birlikte GNU Kısıtlı Genel Kamu Lisansı'nın bir kopyasını almış olmanız gereklidir. Eğer almamışsanız Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA adresine yazın.

en: Wine License
tr: Wine Lisansı

en: Trash
tr: Çöp

en: Error
tr: Hata

en: Don't show me th&is message again
tr: Bu iletiyi bir daha &gösterme

en: %d bytes
tr: %d bayt

[ctx: time unit: hours]
en:  hr
tr:  sa

[ctx: time unit: minutes]
en:  min
tr:  dak

[ctx: time unit: seconds]
en:  sec
tr:  sn

en: Select Source
tr: Kaynak Seç

[ctx: maximum 31 characters]
en: China Standard Time
tr: Çin Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: China Daylight Time
tr: Çin Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: North Asia Standard Time
tr: Kuzey Asya Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: North Asia Daylight Time
tr: Kuzey Asya Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Georgian Standard Time
tr: Gürcistan Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Georgian Daylight Time
tr: Gürcistan Yaz Saati

en: (UTC+12:00) Coordinated Universal Time+12
tr: (UTC+12:00) Eşgüdümlü Evrensel Saat+12

[ctx: maximum 31 characters]
en: Nepal Standard Time
tr: Nepal Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Nepal Daylight Time
tr: Nepal Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Cape Verde Standard Time
tr: Yeşil Burun Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Cape Verde Daylight Time
tr: Yeşil Burun Adaları Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Haiti Standard Time
tr: Haiti Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Haiti Daylight Time
tr: Haiti Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central European Standard Time
tr: Orta Avrupa Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central European Daylight Time
tr: Orta Avrupa Yaz Saati

en: (UTC+01:00) Sarajevo, Skopje, Warsaw, Zagreb
tr: UTC+01:00) Saraybosna, Üsküp, Varşova, Zagreb

[ctx: maximum 31 characters]
en: Morocco Standard Time
tr: Fas Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Morocco Daylight Time
tr: Fas Yaz Saati

en: (UTC+01:00) Casablanca
tr: (UTC+01:00) Kazablanka

en: (UTC-08:00) Coordinated Universal Time-08
tr: (UTC-08:00) Eşgüdümlü Evrensel Saat-08

[ctx: maximum 31 characters]
en: Altai Standard Time
tr: Altay Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Altai Daylight Time
tr: Altay Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Europe Standard Time
tr: Orta Avrupa Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Europe Daylight Time
tr: Orta Avrupa Yaz Saati

en: (UTC+01:00) Belgrade, Bratislava, Budapest, Ljubljana, Prague
tr: (UTC+01:00) Belgrad, Bratislava, Budapeşte, Ljubljana, Prag

[ctx: maximum 31 characters]
en: Iran Standard Time
tr: İran Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Iran Daylight Time
tr: İran Yaz Saati

en: (UTC+03:30) Tehran
tr: (UTC+03:30) Tahran

[ctx: maximum 31 characters]
en: Saint Pierre Standard Time
tr: Saint Pierre Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Saint Pierre Daylight Time
tr: Saint Pierre Yaz Saati

en: (UTC-03:00) Saint Pierre and Miquelon
tr: (UTC-03:00) Saint Pierre ve Miquelon

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sao Tome Standard Time
tr: Sao Tome Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sao Tome Daylight Time
tr: Sao Tome Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Namibia Standard Time
tr: Namibya Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Namibia Daylight Time
tr: Namibya Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tonga Standard Time
tr: Tonga Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tonga Daylight Time
tr: Tonga Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Mountain Standard Time (Mexico)
tr: Dağ Standart Saati (Meksika)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Mountain Daylight Time (Mexico)
tr: Dağ Yaz Saati (Meksika)

[ctx: maximum 31 characters]
en: GMT Standard Time
tr: GMT Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: GMT Daylight Time
tr: GMT Yaz Saati

en: (UTC+00:00) Dublin, Edinburgh, Lisbon, London
tr: (UTC+00:00) Dublin, Edinburg, Lizbon, Londra

[ctx: maximum 31 characters]
en: South Sudan Standard Time
tr: Güney Sudan Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: South Sudan Daylight Time
tr: Güney Sudan Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Asia Standard Time
tr: Orta Asya Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Asia Daylight Time
tr: Orta Asya Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Lord Howe Standard Time
tr: Lord Howe Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Lord Howe Daylight Time
tr: Lord Howe Yaz Saati

en: (UTC+10:30) Lord Howe Island
tr: (UTC+10:30) Lord Howe Adası

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arabic Standard Time
tr: Arabistan Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arabic Daylight Time
tr: Arabistan Yaz Saati

en: (UTC+03:00) Baghdad
tr: (UTC+03:00) Bağdat

en: (UTC+13:00) Coordinated Universal Time+13
tr: (UTC+13:00) Eşgüdümlü Evrensel Saat+13

[ctx: maximum 31 characters]
en: Magadan Standard Time
tr: Magadan Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Magadan Daylight Time
tr: Magadan Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Newfoundland Standard Time
tr: Newfoundland Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Newfoundland Daylight Time
tr: Newfoundland Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sudan Standard Time
tr: Sudan Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sudan Daylight Time
tr: Sudan Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: West Pacific Standard Time
tr: Batı Pasifik Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: West Pacific Daylight Time
tr: Batı Pasifik Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pacific Standard Time
tr: Pasifik Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pacific Daylight Time
tr: Pasifik Yaz Saati

en: (UTC-08:00) Pacific Time (US & Canada)
tr: (UTC-08:00) Pasifik Saati (ABD ve Kanada)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Azerbaijan Standard Time
tr: Azerbaycan Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Azerbaijan Daylight Time
tr: Azerbaycan Yaz Saati

en: (UTC+04:00) Baku
tr: (UTC+04:00) Bakü

[ctx: maximum 31 characters]
en: Magallanes Standard Time
tr: Macellan Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Magallanes Daylight Time
tr: Macellan Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Samoa Standard Time
tr: Samoa Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Samoa Daylight Time
tr: Samoa Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Kaliningrad Standard Time
tr: Kaliningrad Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Kaliningrad Daylight Time
tr: Kaliningrad Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pacific Standard Time (Mexico)
tr: Pasifik Standart Saati (Meksika)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pacific Daylight Time (Mexico)
tr: Pasifik Yaz Saati (Meksika)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Middle East Standard Time
tr: Ortadoğu Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Middle East Daylight Time
tr: Ortadoğu Yaz Saati

en: (UTC+02:00) Beirut
tr: (UTC+02:00) Beyrut

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tokyo Standard Time
tr: Tokyo Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tokyo Daylight Time
tr: Tokyo Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Line Islands Standard Time
tr: Line Adaları Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Line Islands Daylight Time
tr: Line Adaları Yaz Saati

en: (UTC+14:00) Kiritimati Island
tr: (UTC+14:00) Kiritimati Adası

[ctx: maximum 31 characters]
en: Cuba Standard Time
tr: Küba Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Cuba Daylight Time
tr: Küba Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Jordan Standard Time
tr: Ürdün Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Jordan Daylight Time
tr: Ürdün Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Standard Time
tr: Orta Amerika Standart Time

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Daylight Time
tr: Orta Amerika Yaz Saati

en: (UTC-06:00) Central Time (US & Canada)
tr: (UTC-06:00) Merkezi Saat (ABD ve Kanada)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Russia Time Zone 3
tr: Rusya Saat Dilimi 3

[ctx: maximum 31 characters]
en: Volgograd Standard Time
tr: Volgograd Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Volgograd Daylight Time
tr: Volgograd Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Azores Standard Time
tr: Azor Adaları Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Azores Daylight Time
tr: Azor Adaları Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: North Asia East Standard Time
tr: Kuzey Asya Doğu Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: North Asia East Daylight Time
tr: Kuzey Asya Doğu Yaz Saati

en: (UTC+08:00) Irkutsk
tr: UTC+08:00) Irkutsk

en: (UTC-11:00) Coordinated Universal Time-11
tr: (UTC-11:00) Eşgüdümlü Evrensel Saat-11

[ctx: maximum 31 characters]
en: Argentina Standard Time
tr: Arjantin Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Argentina Daylight Time
tr: Arjantin Yaz Saati

en: (UTC-03:00) City of Buenos Aires
tr: (UTC-03:00) Buenos Aires Şehri

[ctx: maximum 31 characters]
en: Turks And Caicos Standard Time
tr: Turks ve Caicos Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Turks And Caicos Daylight Time
tr: Turks ve Caicos Yaz Saati

en: (UTC-05:00) Turks and Caicos
tr: (UTC-05:00) Turks ve Caicos Adaları

[ctx: maximum 31 characters]
en: Marquesas Standard Time
tr: Markiz Adaları Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Marquesas Daylight Time
tr: Markiz Adaları Yaz Saati

en: (UTC-09:30) Marquesas Islands
tr: (UTC-09:30) Markiz Adaları

[ctx: maximum 31 characters]
en: Myanmar Standard Time
tr: Myanmar Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Myanmar Daylight Time
tr: Myanmar Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Coordinated Universal Time
tr: Eşgüdümlü Evrensel Saat

en: (UTC) Coordinated Universal Time
tr: (UTC) Eşgüdümlü Evrensel Saat

[ctx: maximum 31 characters]
en: India Standard Time
tr: Hindistan Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: India Daylight Time
tr: Hindistan Yaz Saati

en: (UTC+05:30) Chennai, Kolkata, Mumbai, New Delhi
tr: (UTC+05:30) Chennai, Kalküta, Bombay, Yeni Delhi

[ctx: maximum 31 characters]
en: GTB Standard Time
tr: GTB Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: GTB Daylight Time
tr: GTB Yaz Saati

en: (UTC+02:00) Athens, Bucharest
tr: (UTC+02:00) Atina, Bükreş

[ctx: maximum 31 characters]
en: Turkey Standard Time
tr: Türkiye Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Turkey Daylight Time
tr: Türkiye Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Astrakhan Standard Time
tr: Astrahan Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Astrakhan Daylight Time
tr: Astrahan Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Fiji Standard Time
tr: Fiji Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Fiji Daylight Time
tr: Fiji Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Canada Central Standard Time
tr: Orta Kanada Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Canada Central Daylight Time
tr: Orta Kanada Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Yukon Standard Time
tr: Yukon Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Yukon Daylight Time
tr: Yukon Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Taipei Standard Time
tr: Taipei Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Taipei Daylight Time
tr: Taipei Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Europe Standard Time
tr: Batı Avrupa Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Europe Daylight Time
tr: Batı Avrupa Yaz Saati

en: (UTC+01:00) Amsterdam, Berlin, Bern, Rome, Stockholm, Vienna
tr: (UTC+01:00) Amsterdam, Berlin, Bern, Roma, Stockholm, Viyana

[ctx: maximum 31 characters]
en: Montevideo Standard Time
tr: Montevideo Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Montevideo Daylight Time
tr: Montevideo Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pakistan Standard Time
tr: Pakistan Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pakistan Daylight Time
tr: Pakistan Yaz Saati

en: (UTC+05:00) Islamabad, Karachi
tr: (UTC+05:00) İslamabad, Karaçi

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tomsk Standard Time
tr: Tomsk Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tomsk Daylight Time
tr: Tomsk Yaz Saati

en: (UTC+07:00) Tomsk
tr: UTC+07:00) Tomsk

[ctx: maximum 31 characters]
en: Caucasus Standard Time
tr: Kafkasya Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Caucasus Daylight Time
tr: Kanarya Yaz Saati

en: (UTC+04:00) Yerevan
tr: (UTC+04:00) Erivan

[ctx: maximum 31 characters]
en: AUS Eastern Standard Time
tr: Doğu Avustralya Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: AUS Eastern Daylight Time
tr: Doğu Avustralya Yaz Saati

en: (UTC+10:00) Canberra, Melbourne, Sydney
tr: (UTC+10:00) Canberra, Melbourne, Sidney

[ctx: maximum 31 characters]
en: N. Central Asia Standard Time
tr: Kuzey Orta Asya Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: N. Central Asia Daylight Time
tr: Kuzey Orta Asya Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Eastern Standard Time
tr: Doğu Amerika Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Eastern Daylight Time
tr: Doğu Amerika Yaz Saati

en: (UTC-05:00) Eastern Time (US & Canada)
tr: (UTC-05:00) Doğu Saati (ABD ve Kanada)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Transbaikal Standard Time
tr: Transbaikal Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Transbaikal Daylight Time
tr: Transbaikal Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. Europe Standard Time
tr: E. Avrupa Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. Europe Daylight Time
tr: E. Avrupa Yaz Saati

en: (UTC+02:00) Chisinau
tr: (UTC+02:00) Kişinev

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Standard Time (Mexico)
tr: Orta Amerika Standart Saati (Meksika)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Daylight Time (Mexico)
tr: Orta Amerika Yaz Saati (Meksika)

en: (UTC-06:00) Guadalajara, Mexico City, Monterrey
tr: (UTC-06:00) Guadalajara, Meksika Şehri, Monterrey

[ctx: maximum 31 characters]
en: Saratov Standard Time
tr: Saratov Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Saratov Daylight Time
tr: Saratov Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Atlantic Standard Time
tr: Atlas Okyanusu Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Atlantic Daylight Time
tr: Atlas Okyanusu Yaz Saati

en: (UTC-04:00) Atlantic Time (Canada)
tr: (UTC-04:00) Atlantik Saati (Kanada)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Mountain Standard Time
tr: Dağlık Amerika Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Mountain Daylight Time
tr: Dağlık Amerika Yaz Saati

en: (UTC-07:00) Mountain Time (US & Canada)
tr: (UTC-07:00) Dağ Saati (ABD ve Kanada)

[ctx: maximum 31 characters]
en: US Eastern Standard Time
tr: Doğu Amerika Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: US Eastern Daylight Time
tr: Doğu Amerika Yaz Saati

en: (UTC-05:00) Indiana (East)
tr: (UTC-05:00) Indiana (Doğu)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sakhalin Standard Time
tr: Sakhalin Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sakhalin Daylight Time
tr: Sakhalin Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: North Korea Standard Time
tr: Kuzey Kore Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: North Korea Daylight Time
tr: Kuzey Kore Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tasmania Standard Time
tr: Tazmanya Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tasmania Daylight Time
tr: Tazmanya Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central America Standard Time
tr: Orta Amerika Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central America Daylight Time
tr: Orta Amerika Yaz Saati

en: (UTC-06:00) Central America
tr: (UTC-06:00) Orta Amerika

en: (UTC-02:00) Coordinated Universal Time-02
tr: (UTC-02:00) Eşgüdümlü Evrensel Saat-02

[ctx: maximum 31 characters]
en: US Mountain Standard Time
tr: Dağlık Amerika Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: US Mountain Daylight Time
tr: Dağlık Amerika Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: South Africa Standard Time
tr: Güney Afrika Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: South Africa Daylight Time
tr: Güney Afrika Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Cen. Australia Standard Time
tr: Orta Avustralya Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Cen. Australia Daylight Time
tr: Orta Avustralya Yaz Saati

en: (UTC-09:00) Coordinated Universal Time-09
tr: (UTC-09:00) Eşgüdümlü Evrensel Saat-09

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sri Lanka Standard Time
tr: Sri Lanka Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sri Lanka Daylight Time
tr: Sri Lanka Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Afghanistan Standard Time
tr: Afganistan Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Afghanistan Daylight Time
tr: Afganistan Yaz Saati

en: (UTC+04:30) Kabul
tr: UTC+04:30) Kabul

[ctx: maximum 31 characters]
en: Yakutsk Standard Time
tr: Yakutsk Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Yakutsk Daylight Time
tr: Yakutsk Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Eastern Standard Time
tr: SA Doğu Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Eastern Daylight Time
tr: Güney Amerika Doğu Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arab Standard Time
tr: Arap Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arab Daylight Time
tr: Arap Yaz Saati

en: (UTC+03:00) Kuwait, Riyadh
tr: (UTC+03:00) Kuveyt, Riyad

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arabian Standard Time
tr: Arabistan Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arabian Daylight Time
tr: Arabistan Yaz Saati

en: (UTC+04:00) Abu Dhabi, Muscat
tr: (UTC+04:00) Abu Dabi, Maskat

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tocantins Standard Time
tr: Tocantins Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tocantins Daylight Time
tr: Tocantins Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Russian Standard Time
tr: Rusya Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Russian Daylight Time
tr: Rusya Yaz Saati

en: (UTC+03:00) Moscow, St. Petersburg
tr: (UTC+03:00) Moskova, St. Petersburg

[ctx: maximum 31 characters]
en: Aus Central W. Standard Time
tr: Aus Merkezi W. Standart Saat

[ctx: maximum 31 characters]
en: Aus Central W. Daylight Time
tr: Orta Batı Avustralya Yaz Saati

en: (UTC+08:45) Eucla
tr: (UTC+08:45) Ökla

[ctx: maximum 31 characters]
en: Romance Standard Time
tr: Romanya Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Romance Daylight Time
tr: Romanya Yaz Saati

en: (UTC+01:00) Brussels, Copenhagen, Madrid, Paris
tr: (UTC+01:00) Brüksel, Kopenhag, Madrid, Paris

[ctx: maximum 31 characters]
en: Ekaterinburg Standard Time
tr: Ekaterinburg Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Ekaterinburg Daylight Time
tr: Ekaterinburg Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Russia Time Zone 11
tr: Rusya Saat Dilimi 11

[ctx: maximum 31 characters]
en: West Bank Standard Time
tr: Batı Şeria Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: West Bank Daylight Time
tr: Batı Şeria Yaz Saati

en: (UTC+02:00) Gaza, Hebron
tr: (UTC+02:00) Gazze, El Halil

[ctx: maximum 31 characters]
en: Syria Standard Time
tr: Suriye Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Syria Daylight Time
tr: Suriye Yaz Saati

en: (UTC+02:00) Damascus
tr: (UTC+02:00) Şam

[ctx: maximum 31 characters]
en: AUS Central Standard Time
tr: Orta Avustralya Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: AUS Central Daylight Time
tr: Orta Avustralya Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Greenwich Standard Time
tr: Greenwich Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Greenwich Daylight Time
tr: Greenwich Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Ulaanbaatar Standard Time
tr: Ulan Bator Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Ulaanbaatar Daylight Time
tr: Ulan Bator Yaz Saati

en: (UTC+08:00) Ulaanbaatar
tr: (UTC+08:00) Ulan Batur

[ctx: maximum 31 characters]
en: Norfolk Standard Time
tr: Norfolk Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Norfolk Daylight Time
tr: Norfolk  Yaz Saati

en: (UTC+11:00) Norfolk Island
tr: (UTC+11:00) Norfolk Adası

[ctx: maximum 31 characters]
en: Israel Standard Time
tr: İsrail Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Israel Daylight Time
tr: İsrail Yaz Saati

en: (UTC+02:00) Jerusalem
tr: (UTC+02:00) Kudüs

[ctx: maximum 31 characters]
en: Bangladesh Standard Time
tr: Bangladeş Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Bangladesh Daylight Time
tr: Bangladeş Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Pacific Standard Time
tr: SA Pacific Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Pacific Daylight Time
tr: Güney Amerika Pasifik Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: West Asia Standard Time
tr: Batı Asya Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: West Asia Daylight Time
tr: Batı Asya Yaz Saati

en: (UTC+05:00) Ashgabat, Tashkent
tr: (UTC+05:00) Aşkabat, Taşkent

[ctx: maximum 31 characters]
en: Alaskan Standard Time
tr: Alaska Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Alaskan Daylight Time
tr: Alaska Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Paraguay Standard Time
tr: Paraguay Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Paraguay Daylight Time
tr: Paraguay Yaz Saati

en: (UTC-04:00) Asuncion
tr: (UTC-04:00) Gündoğumu

[ctx: maximum 31 characters]
en: Dateline Standard Time
tr: Tarih Değiştirme Çizgisi Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Dateline Daylight Time
tr: Tarih Değiştirme Çizgisi Yaz Saati

en: (UTC-12:00) International Date Line West
tr: (UTC-12:00) Uluslararası Tarih Çizgisi Batı

[ctx: maximum 31 characters]
en: Libya Standard Time
tr: Libya Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Libya Daylight Time
tr: Libya Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Bahia Standard Time
tr: Bahia Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Bahia Daylight Time
tr: Bahia Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Venezuela Standard Time
tr: Venezuela Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Venezuela Daylight Time
tr: Venezuela Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Bougainville Standard Time
tr: Bougainville Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Bougainville Daylight Time
tr: Bougainville Yaz Saati

en: (UTC+11:00) Bougainville Island
tr: (UTC+11:00) Bougainville Adası

[ctx: maximum 31 characters]
en: Hawaiian Standard Time
tr: Hawaii Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Hawaiian Daylight Time
tr: Hawaii Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: SE Asia Standard Time
tr: Güneydoğu Asya Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: SE Asia Daylight Time
tr: Güneydoğu Asya Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Qyzylorda Standard Time
tr: Qyzylorda Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Qyzylorda Daylight Time
tr: Qyzylorda Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Mongolia Standard Time
tr: W. Moğolistan Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Mongolia Daylight Time
tr: W. Moğolistan Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: New Zealand Standard Time
tr: Yeni Zelanda Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: New Zealand Daylight Time
tr: Yeni Zelanda Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Aleutian Standard Time
tr: Aleut Adaları Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Aleutian Daylight Time
tr: Aleut Adaları Yaz Saati

en: (UTC-10:00) Aleutian Islands
tr: (UTC-10:00) Aleut Adaları

[ctx: maximum 31 characters]
en: Omsk Standard Time
tr: Omsk Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Omsk Daylight Time
tr: Omsk Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Brazilian Standard Time
tr: Orta Brezilya Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Brazilian Daylight Time
tr: Orta Brezilya Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Belarus Standard Time
tr: Belarus Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Belarus Daylight Time
tr: Belarus Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Western Standard Time
tr: Güney Amerika Batı Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Western Daylight Time
tr: Güney Amerika Batı Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Greenland Standard Time
tr: Grönland Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Greenland Daylight Time
tr: Grönland Yaz Saati

en: (UTC-03:00) Greenland
tr: (UTC-03:00) Grönland

[ctx: maximum 31 characters]
en: Easter Island Standard Time
tr: Paskalya Adası Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Easter Island Daylight Time
tr: Paskalya Adası Yaz Saati

en: (UTC-06:00) Easter Island
tr: (UTC-06:00) Paskalya Adası

[ctx: maximum 31 characters]
en: Russia Time Zone 10
tr: Rusya Saat Dilimi 10

[ctx: maximum 31 characters]
en: Egypt Standard Time
tr: Mısır Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Egypt Daylight Time
tr: Mısır Yaz Saati

en: (UTC+02:00) Cairo
tr: (UTC+02:00) Kahire

[ctx: maximum 31 characters]
en: Eastern Standard Time (Mexico)
tr: Doğu Standart Saati (Meksika)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Eastern Daylight Time (Mexico)
tr: Doğu Yaz Saati (Meksika)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Mauritius Standard Time
tr: Mauritius Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Mauritius Daylight Time
tr: Mauritius Yaz Saati

en: (UTC+04:00) Port Louis
tr: (UTC+04:00) Louis Limanı

[ctx: maximum 31 characters]
en: Vladivostok Standard Time
tr: Vladivostok Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Vladivostok Daylight Time
tr: Vladivostok Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Singapore Standard Time
tr: Singapur Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Singapore Daylight Time
tr: Singapur Yaz Saati

en: (UTC+08:00) Kuala Lumpur, Singapore
tr: (UTC+08:00) Kuala Lumpur, Singapur

[ctx: maximum 31 characters]
en: Korea Standard Time
tr: Kore Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Korea Daylight Time
tr: Kore Yaz Saati

en: (UTC+09:00) Seoul
tr: (UTC+09:00) Seul

[ctx: maximum 31 characters]
en: Chatham Islands Standard Time
tr: Chatham Adaları Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Chatham Islands Daylight Time
tr: Chatham Adaları Yaz Saati

en: (UTC+12:45) Chatham Islands
tr: (UTC+12:45) Chatham Adaları

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. Africa Standard Time
tr: Doğu Afrika Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. Africa Daylight Time
tr: Doğu Afrika Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: FLE Standard Time
tr: FLE Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: FLE Daylight Time
tr: FLE Yaz Saati

en: (UTC+02:00) Helsinki, Kyiv, Riga, Sofia, Tallinn, Vilnius
tr: (UTC+02:00) Helsinki, Kiev, Riga, Sofya, Tallinn, Vilnius

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. South America Standard Time
tr: E. Güney Amerika Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. South America Daylight Time
tr: Güney Amerika Doğu Yaz Saati

en: (UTC-03:00) Brasilia
tr: (UTC-03:00) Brezilya

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Pacific Standard Time
tr: Orta Pasifik Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Pacific Daylight Time
tr: Orta Pasifik Yaz Saati

en: (UTC+11:00) Solomon Is., New Caledonia
tr: (UTC+11:00) Solomon Is., Yeni Kaledonya

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Central Africa Standard Time
tr: Orta Afrika Batı Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Central Africa Daylight Time
tr: Orta Afrika Batı Yaz Saati

en: (UTC+01:00) West Central Africa
tr: (UTC+01:00) Batı Orta Afrika

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pacific SA Standard Time
tr: Pacific SA Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pacific SA Daylight Time
tr: Güney Amerika Batı Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. Australia Standard Time
tr: Doğu Avustralya Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. Australia Daylight Time
tr: Doğu Avustralya Yaz Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Australia Standard Time
tr: Batı Avustralya Standart Saati

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Australia Daylight Time
tr: Batı Avustralya Yaz Saati

en: Security Warning
tr: Güvenlik Uyarısı

en: Do you want to install this software?
tr: Bu yazılımı yüklemek istiyor musunuz?

en: Don't install
tr: Yükleme

en: When installed, an ActiveX component has full access to your computer. Do not click install unless you have absolute trust in the above source.
tr: Yüklendiğinde, bir ActiveX bileşeni bilgisayarınıza tam erişime sahip olur. Eğer yukarıdaki kaynağa tamamen güvenmiyorsanız, Yükle'yi tıklatmayın.

en: Installation of component failed: %08x
tr: Bileşen yüklenemedi: %08x

en: Install (%d)
tr: (%d) Kur

en: Install
tr: Kur

[ctx: window]
en: &Restore
tr: &Geri Yükle

en: &Move
tr: &Taşı

en: &Size
tr: &Boyutlandır

en: Mi&nimize
tr: Kü&çült

en: Ma&ximize
tr: Bü&yüt

en: &Close	Alt+F4
tr: &Kapat	Alt+F4

en: &About Wine
tr: &Wine Hakkında

en: &Close	Ctrl+F4
tr: &Kapat	Ctrl+F4

en: Nex&t	Ctrl+F6
tr: İle&ri	Ctrl+F6

en: &Abort
tr: &Vazgeç

en: &Ignore
tr: Y&oksay

en: &Try Again
tr: &Yeniden Dene

en: &Continue
tr: &Devam Et

en: Select Window
tr: Pencere Seç

en: &More Windows...
tr: &Daha Fazla Pencere...

en: Overflow
tr: Taşma

en: Out of memory
tr: Bellek dolu

en: This array is fixed or temporarily locked
tr: Bu dizi sabit veya geçici olarak kilitli

en: Type mismatch
tr: Tür eşleşmiyor

en: Device I/O error
tr: Aygıt G/Ç hatası

en: File already exists
tr: Dosya zaten mevcut

en: Disk full
tr: Disk dolu

en: Too many files
tr: Çok fazla dosya

en: Permission denied
tr: İzin engellendi

en: Path/File access error
tr: Dosya veya dosya yolu erişim hatası

en: Path not found
tr: Yol bulunamadı

en: Object variable not set
tr: Nesne değişkeni belirlenmemiş

en: Invalid use of Null
tr: 'Null' hatalı kullanılmış

en: Can't create necessary temporary file
tr: Gereken geçici dosya oluşturulamıyor

en: ActiveX component can't create object
tr: ActiveX bileşeni nesneyi oluşturamadı

en: Class doesn't support Automation
tr: Sınıf otomasyonu desteklemiyor

en: File name or class name not found during Automation operation
tr: Otomasyon işlemi sırasında dosya adı veya sınıf adı bulunamadı

en: Object doesn't support named arguments
tr: Nesne isimlendirilmiş değişkenleri desteklemiyor

en: Object doesn't support current locale setting
tr: Nesne şimdiki konum ayarını desteklemiyor

en: Named argument not found
tr: İsimlendirilmiş değişken bulunamadı

en: Wrong number of arguments or invalid property assignment
tr: Hatalı değişken sayısı veya geçersiz özellik ataması

en: Object not a collection
tr: Nesne bir koleksiyon değil

en: Specified DLL function not found
tr: Belirtilen DLL fonksiyonu bulunamadı

en: Variable uses an Automation type not supported in VBScript
tr: Değişken, VBScript'te desteklenmeyeb bir otomasyon türü kullanıyor

en: The remote server machine does not exist or is unavailable
tr: Uzak sunucu makinesi yok veya kullanılamıyor

en: Invalid or unqualified reference
tr: Geçersiz veya yetersiz referans

en: Microsoft VBScript compilation error
tr: Microsoft VBScript derleme hatası

en: Microsoft VBScript runtime error
tr: Microsoft VBScript çalışma zamanı hatası

en: Hide %@
tr: %@ Ögesini Gizle

en: Hide Others
tr: Diğerlerini Gizle

en: Show All
tr: Hepsini Göster

en: Quit %@
tr: %@'den Çık

en: Quit
tr: Çık

en: Window
tr: Pencere

en: Minimize
tr: Simge Durumuna Küçült

en: Zoom
tr: Yakınlaştır

en: Enter Full Screen
tr: Tam Ekrana Geç

en: Bring All to Front
tr: Öne Getir

en: Paper Si&ze:
tr: Kağıt &Boyutu:

en: Duplex:
tr: Çift Yönlü:

en: Authentication Required
tr: Yetkilendirme Gerekli

en: Server
tr: Sunucu

en: There is a problem with the certificate for this site.
tr: Bu sitenin sertifikasında bir sorun var.

en: Do you want to continue anyway?
tr: Yine de devam edilsin mi?

en: LAN Connection
tr: LAN Bağlantısı

en: The certificate is issued by an unknown or untrusted publisher.
tr: Sertifika bilinmeyen veya güvenilmeyen bir dağıtıcı tarafından sağlanmış.

en: The date on the certificate is invalid.
tr: Sertifikada yazılı tarih geçersiz.

en: The name on the certificate does not match the site.
tr: Sertifikadaki isim site ile eşleşmiyor.

en: There is at least one unspecified security problem with this certificate.
tr: Bu sertifika ile en az bir tane belirtilmemiş güvenlik problemi var.

en: Effective Date
tr: Geçerlilik Tarihi

en: Security Protocol
tr: Güvenlik Protokolü

en: Signature Type
tr: İmza Türü

en: Encryption Type
tr: Şifreleme Türü

en: Privacy Strength
tr: Gizlilik Gücü

en: bits
tr: bit

en: The request has timed out.
tr: İstek zaman aşımına uğradı.

en: An internal error has occurred.
tr: Bir iç hata oluştu.

en: The URL is invalid.
tr: URL geçersiz.

en: The URL scheme could not be recognized or is not supported.
tr: URL şeması tanınamadı veya desteklenmiyor.

en: The server name could not be resolved.
tr: Sunucu adı çözülemedi.

en: The requested operation is invalid.
tr: İstenen işlem geçersiz.

en: The operation was canceled, usually because the handle on which the request was operating was closed before the operation completed.
tr: İşlem iptal edildi, bu durum genellikle isteğin çalıştığı işlemin, işlem bitmeden önce kapatılmasından kaynaklanır.

en: The requested item could not be located.
tr: İstenen nesne bulunamadı.

en: The attempt to connect to the server failed.
tr: Sunucuya bağlanılamadı.

en: The connection with the server has been terminated.
tr: Sunucuyla bağlantı sonlandırıldı.

en: SSL certificate date that was received from the server is bad. The certificate is expired.
tr: Sunucudan alınan SSL sertifika tarihi uygun değil. Sertifikanın süresi geçmiş.

en: SSL certificate common name (host name field) is incorrect.
tr: SSL sertifika ortak adı (sunucu adı) yanlış.

en: The specified command was carried out.
tr: Belirtilen komut gerçekleştirildi.

en: Undefined external error.
tr: Tanımlanamayan dış hata.

en: A device ID has been used that is out of range for your system.
tr: Sisteminiz için geçerli olmayan bir aygıt kimliği kullanıldı.

en: The driver was not enabled.
tr: Sürücü etkinleştirilmemiş.

en: The specified device is already in use. Wait until it is free, and then try again.
tr: Belirtilen aygıt kullanımda. Boş kalana kadar bekleyip yeniden deneyin.

en: The specified device handle is invalid.
tr: Belirtilen aygıt işleyici geçersiz.

en: There is no driver installed on your system!
tr: Sisteminizde yüklü sürücü yok!

en: Not enough memory available for this task. Quit one or more applications to increase available memory, and then try again.
tr: Bu görev için yeterli kullanılabilir bellek yok. Kullanılabilen belleği arttırmak için bir veya daha fazla uygulamayı kapatıp yeniden deneyin.

en: This function is not supported. Use the Capabilities function to determine which functions and messages the driver supports.
tr: Bu işlev desteklenmiyor. Sürücünün hangi işlevleri ve iletileri desteklediğini belirlemek için Yetenekler işlevini kullanın.

en: An error number was specified that is not defined in the system.
tr: Sistemde tanımlanmamış bir hata numarası belirtilmiş.

en: An invalid flag was passed to a system function.
tr: Bir sistem fonksiyonuna geçersiz bir bayrak geçilmiş.

en: An invalid parameter was passed to a system function.
tr: Bir sistem fonksiyonuna geçersiz bir parametre geçilmiş.

en: The specified format is not supported or cannot be translated. Use the Capabilities function to determine the supported formats.
tr: Belirtilen biçim desteklenmiyor veya çevrilemiyor. Desteklenen biçimleri belirlemek için Yetenekler işlevini kullanın.

en: Cannot perform this operation while media data is still playing. Reset the device, or wait until the data is finished playing.
tr: Ortam verisi oynatılırken bu işlem yürütülemez. Aygıtı sıfırlayın veya verinin yürütülmesinin tamamlanmasını bekleyin.

en: The wave header was not prepared. Use the Prepare function to prepare the header, and then try again.
tr: Dalga başlığı hazırlanmamış. Başlığı hazırlamak için Hazırla işlevini kullanıp yeniden deneyin.

en: Cannot open the device without using the WAVE_ALLOWSYNC flag. Use the flag, and then try again.
tr: WAVE_ALLOWSYNC bayrağı kullanılmadan aygıt açılamıyor. Bayrağı kullanıp yeniden deneyin.

en: The MIDI header was not prepared. Use the Prepare function to prepare the header, and then try again.
tr: MIDI başlığı hazırlanmamış. Başlığı hazırlamak için Hazırla işlevini kullanıp yeniden deneyin.

en: A MIDI map was not found. There may be a problem with the driver, or the MIDIMAP.CFG file may be corrupt or missing.
tr: MIDI haritası bulunamadı. Sürücüde bir sorun olabilir veya MIDIMAP.CFG dosyası bozuk veya eksik olabilir.

en: The port is transmitting data to the device. Wait until the data has been transmitted, and then try again.
tr: Bağlantı noktası aygıta veri gönderiyor. Veri gönderilene kadar bekleyip yeniden deneyin.

en: The current MIDI Mapper setup refers to a MIDI device that is not installed on the system.
tr: Geçerli MIDI Eşleyicisi kurulumu sistemde yüklü olmayan bir MIDI aygıtını gösteriyor.

en: The current MIDI setup is damaged. Copy the original MIDIMAP.CFG file to the Windows SYSTEM directory, and then try again.
tr: Geçerli MIDI kurulumu bozuk. Özgün MIDIMAP.CFG dosyasını Windows SYSTEM klasörüne kopyalayın ve yeniden deneyin.

en: Invalid MCI device ID. Use the ID returned when opening the MCI device.
tr: Geçersiz MCI aygıt kimliği. MCI aygıtı açıldığında döndürülen kimliği kullanın.

en: The driver cannot recognize the specified command parameter.
tr: Sürücü kullanılan komut parametresini tanımıyor.

en: The driver cannot recognize the specified command.
tr: Sürücü kullanılan komutu tanımıyor.

en: There is a problem with your media device. Make sure it is working correctly or contact the device manufacturer.
tr: Ortam aygıtınızda bir sorun var. Doğru çalıştığından emin olun veya aygıt üreticisine başvurun.

en: The specified device is not open or is not recognized by MCI.
tr: Belirtilen aygıt açık değil veya MCI tarafından tanınmıyor.

en: The device name is already being used as an alias by this application. Use a unique alias.
tr: Aygıt adı bu uygulama tarafından zaten bir takma ad olarak kullanılıyor. Benzersiz bir takma ad kullanın.

en: There is an undetectable problem in loading the specified device driver.
tr: Belirtilen aygıt sürücüsü yüklenirken bilinmeyen bir sorun oluştu.

en: No command was specified.
tr: Komut belirtilmemiş.

en: The output string was too large to fit in the return buffer. Increase the size of the buffer.
tr: Çıkış dizesi dönüş arabelleğine sığmayacak kadar büyük. Arabelleğin boyutunu büyütün.

en: The specified command requires a character-string parameter. Please provide one.
tr: Belirtilen komut karakter dizisinden oluşan bir parametre gerektiriyor. Lütfen bir tane girin.

en: The specified integer is invalid for this command.
tr: Girilen tamsayı bu komut için geçersiz.

en: The device driver returned an invalid return type. Check with the device manufacturer about obtaining a new driver.
tr: Aygıt sürücüsü geçersiz bir tür döndürdü. Yeni sürücüyü edinmek için aygıt üreticisine başvurun.

en: There is a problem with the device driver. Check with the device manufacturer about obtaining a new driver.
tr: Aygıt sürücüsünde bir sorun var. Yeni bir sürücü edinmek için aygıtın üreticisine başvurun.

en: The specified command requires a parameter. Please supply one.
tr: Belirtilen komut için bir parametre gerekir. Lütfen bir tane girin.

en: The MCI device you are using does not support the specified command.
tr: Kullandığınız MCI aygıtı belirtilen komutu desteklemiyor.

en: Cannot find the specified file. Make sure the path and filename are correct.
tr: Belirtilen dosya bulunamıyor. Yol ve dosya adının doğru olduğundan emin olun.

en: The device driver is not ready.
tr: Aygıt sürücüsü hazır değil.

en: A problem occurred in initializing MCI. Try restarting Windows.
tr: MCI başlatılırken bir sorun oluştu. Windows'u yeniden başlatmayı deneyin.

en: There is a problem with the device driver. The driver has closed. Cannot access error.
tr: Aygıt sürücüsünde bir sorun var. Sürücü kapatıldı. Hataya ulaşılamıyor.

en: Cannot use 'all' as the device name with the specified command.
tr: Belirtilen komut ile 'all' aygıt adı kullanılamaz.

en: Errors occurred in more than one device. Specify each command and device separately to determine which devices caused the error.
tr: Birden fazla aygıtta hatalar oluştu. Hangi aygıtların hataya neden olduğunu anlamak için her komutu ve aygıtı ayrı ayrı belirleyin.

en: Cannot determine the device type from the given filename extension.
tr: Verilen dosya uzantısından aygıt türü belirlenemiyor.

en: The specified parameter is out of range for the specified command.
tr: Belirtilen parametre kullanılan komut için aralık dışında.

en: The specified parameters cannot be used together.
tr: Belirtilen parametreler birlikte kullanılamaz.

en: Cannot save the specified file. Make sure you have enough disk space or are still connected to the network.
tr: Belirtilen dosya kaydedilemiyor. Yeterli boş disk alanına sahip olduğunuzdan ya da ağa bağlı olduğunuzdan emin olun.

en: Cannot find the specified device. Make sure it is installed and that the device name is spelled correctly.
tr: Belirtilen aygıt bulunamadı. Aygıtın kurulu olduğundan ya da adının doğru yazıldığından emin olun.

en: The specified device is now being closed. Wait a few seconds, and then try again.
tr: Belirtilen aygıt şimdi kapatılıyor. Lütfen birkaç saniye bekleyip yeniden deneyin.

en: The specified alias is already being used in this application. Use a unique alias.
tr: Belirtilen takma ad bu uygulamada zaten kullanılıyor. Benzersiz bir takma ad kullanın.

en: The specified parameter is invalid for this command.
tr: Belirtilen parametre bu komut için geçersiz.

en: The device driver is already in use. To share it, use the 'shareable' parameter with each 'open' command.
tr: Aygıt sürücüsü zaten kullanımda. Paylaşmak için her 'open' komutuyla beraber 'shareable' parametresini kullanın.

en: The specified command requires an alias, file, driver, or device name. Please supply one.
tr: Belirtilen komut bir takma ad, dosya, sürücü veya aygıt adı gerektiriyor. Lütfen bir tane girin.

en: The specified value for the time format is invalid. Refer to the MCI documentation for valid formats.
tr: Saat biçimi için belirtilen değer geçersiz. Geçerli biçimler için MCI belgelerine başvurun.

en: A closing double-quotation mark is missing from the parameter value. Please supply one.
tr: Parametre değerinde çift tırnak kapatma işareti eksik. Lütfen tırnağı kapatın.

en: A parameter or value was specified twice. Only specify it once.
tr: Bir parametre veya değer iki kez belirtilmiş. Sadece bir kez tanımlayın.

en: The specified file cannot be played on the specified MCI device. The file may be corrupt, or not in the correct format.
tr: Belirtilen dosya belirtilen MCI aygıtı üzerinde yürütülemiyor. Dosya bozulmuş olabilir veya doğru biçimde olmayabilir.

en: A null parameter block was passed to MCI.
tr: 'MCI'ya bir boş parametre bloğu geçildi.

en: Cannot save an unnamed file. Supply a filename.
tr: Adsız bir dosya kaydedilemez. Bir dosya adı belirtin.

en: You must specify an alias when using the 'new' parameter.
tr: 'yeni' parametresini kullanırken bir takma ad kullanın.

en: Cannot use the 'notify' flag with auto-opened devices.
tr: Otomatik açılan aygıtlarla 'bildir' bayrağı kullanılamaz.

en: Cannot use a filename with the specified device.
tr: Belirtilen aygıtla bir dosya adı kullanılamaz.

en: Cannot carry out the commands in the order specified. Correct the command sequence, and then try again.
tr: Komutlar belirtilen sırada gerçekleştirilemiyor. Komut sıralamasını düzeltip yeniden deneyin.

en: Cannot carry out the specified command on an auto-opened device. Wait until the device is closed, and then try again.
tr: Belirtilen komut, otomatik açılan aygıtta çalıştırılamaz. Aygıt kapanana kadar bekleyin ve yeniden deneyin.

en: The filename is invalid. Make sure the filename is not longer than 8 characters, followed by a period and an extension.
tr: Dosya adı geçersiz. Dosya adının 8 karakterden uzun olmadığından ve nokta ile uzantı içerdiğinden emin olun.

en: Cannot specify extra characters after a string enclosed in quotation marks.
tr: Tırnak işaretleri içindeki bir dizeden sonra fazladan karakterler belirtemezsiniz.

en: The specified device is not installed on the system. Use the Drivers option in Control Panel to install the device.
tr: Belirtilen aygıt sistemde yüklü değil. Aygıtı yüklemek için Denetim Masası'ndan Sürücüler seçeneğini kullanın.

en: Cannot access the specified file or MCI device. Try changing directories or restarting your computer.
tr: Belirtilen dosyaya veya MCI aygıtına erişilemiyor. Klasörleri değiştirmeyi veya bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyin.

en: Cannot access the specified file or MCI device because the application cannot change directories.
tr: Belirtilen dosyaya veya MCI aygıtına erişilemiyor. Çünkü uygulama klasörleri değiştiremiyor.

en: Cannot access specified file or MCI device because the application cannot change drives.
tr: Belirtilen dosyaya veya MCI aygıtına erişilemiyor. Çünkü uygulama sürücüleri değiştiremiyor.

en: Specify a device or driver name that is less than 79 characters.
tr: 79 karakterden daha az bir aygıt veya sürücü adı belirtin.

en: Specify a device or driver name that is less than 69 characters.
tr: 69 karakterden daha az bir aygıt veya sürücü adı belirtin.

en: The specified command requires an integer parameter. Please provide one.
tr: Belirtilen komut bir tamsayı parametre gerektiriyor. Lütfen bir tamsayı girin.

en: All wave devices that can play files in the current format are in use. Wait until a wave device is free, and then try again.
tr: Şimdiki biçimde olan dosyaları yürüten tüm dalga aygıtları kullanımda. Bir dalga aygıtı boşalana kadar bekleyin ve yeniden deneyin.

en: Cannot set the current wave device for play back because it is in use. Wait until the device is free, and then try again.
tr: Şimdiki dalga aygıtı kullanımda olduğundan yürütme için açılamıyor. Aygıt boşalana kadar bekleyin ve yeniden deneyin.

en: All wave devices that can record files in the current format are in use. Wait until a wave device is free, and then try again.
tr: Şimdiki biçimde olan dosyaları kaydedebilen tüm dalga aygıtları kullanımda. Bir dalga aygıtı boşalana kadar bekleyin ve yeniden deneyin.

en: Cannot set the current wave device for recording because it is in use. Wait until the device is free, and then try again.
tr: Şimdiki dalga aygıtı kullanımda olduğundan kaydetme işlemi için ayarlanamıyor. Aygıt boşalana kadar bekleyin ve yeniden deneyin.

en: Any compatible waveform playback device may be used.
tr: Herhangi bir uyumlu dalga çıkış aygıtı belirlenmemiş.

en: Any compatible waveform recording device may be used.
tr: Herhangi bir uyumlu dalga giriş aygıtı kullanılabilir.

en: No wave device that can play files in the current format is installed. Use the Drivers option to install the wave device.
tr: Şimdiki biçimde olan dosyaları yürütebilen bir dalga aygıtı yüklenmemiş. Dalga aygıtını yüklemek için Sürücüler seçeneğini kullanın.

en: The device you are trying to play to cannot recognize the current file format.
tr: Yürütmeye çalıştığınız aygıt şimdiki dosya biçimini tanımıyor.

en: No wave device that can record files in the current format is installed. Use the Drivers option to install the wave device.
tr: Şimdiki biçimde olan dosyaları kaydedebilen bir dalga aygıtı yüklenmemiş. Dalga aygıtını yüklemek için Sürücüler seçeneğini kullanın.

en: The device you are trying to record from cannot recognize the current file format.
tr: Kaydetmeye çalıştığınız aygıt şimdiki dosya biçimini tanımıyor.

en: The time formats of the "song pointer" and SMPTE are mutually exclusive. You can't use them together.
tr: "Şarkı işaretçisi" saat biçimini ve SMPTE saat biçimini birlikte kullanamazsınız.

en: The specified MIDI port is already in use. Wait until it is free, and then try again.
tr: Belirtilen MIDI aygıtı şu an kullanımda. Boşalana kadar bekleyip yeniden deneyin.

en: The specified MIDI device is not installed on the system. Use the Drivers option from the Control Panel to install a MIDI device.
tr: Belirtilen MIDI aygıtı sistemde yüklü değil. Bir MIDI aygıtı yüklemek için Denetim Masası'ndan Sürücüler seçeneğini kullanın.

en: An error occurred with the specified port.
tr: Belirtilen bağlantı noktasında hata oluştu.

en: All multimedia timers are being used by other applications. Quit one of these applications, and then try again.
tr: Tüm çokluortam zamanlayıcıları diğer uygulamalar tarafından kullanılıyor. Bu uygulamalardan birini kapatıp yeniden deneyin.

en: The system doesn't have a current MIDI port specified.
tr: Sistemde belirtilen bir MIDI bağlantı noktası yok.

en: The system has no installed MIDI devices. Use the Drivers option from the Control Panel to install a MIDI driver.
tr: Sistemde MIDI aygıtı yüklü değil. Bir MIDI sürücüsü yüklemek için Denetim Masası'ndan Sürücüler seçeneğini kullanın.

en: There is no display window.
tr: Hiç görüntü penceresi yok.

en: Could not create or use window.
tr: Pencere oluşturulamıyor veya kullanılamıyor.

en: Cannot read the specified file. Make sure the file is still present, or check your disk or network connection.
tr: Belirtilen dosya okunamadı. Dosyanın var olduğundan emin olun ya da diskinizi veya ağ bağlantızı denetleyin.

en: Cannot write to the specified file. Make sure you have enough disk space or are still connected to the network.
tr: Belirtilen dosyaya yazılamıyor. Yeterli kullanılabilir disk alanına sahip olduğunuzdan veya ağa bağlı olduğunuzdan emin olun.

en: Wine Sound Mapper
tr: Wine Ses Haritalayıcısı

en: Volume
tr: Ses Düzeyi

en: Master Volume
tr: Ana Ses Düzeyi

en: Mute
tr: Sessiz

en: Print to File
tr: Dosyaya Yaz

en: &Output File Name:
tr: &Çıktı Dosyası:

en: The output file already exists. Click OK to overwrite.
tr: Çıktı dosyası zaten var. Üzerine yazmak için Tamam'ı tıklatın.

en: Unable to create the output file.
tr: Çıktı dosyası oluşturulamıyor.

en: Success
tr: Başarılı

en: Operations Error
tr: İşlem Hatası

en: Protocol Error
tr: Protokol Hatası

en: Time Limit Exceeded
tr: Zaman Sınırı Aşıldı

en: Size Limit Exceeded
tr: Boyut Sınırı Aşıldı

en: Compare False
tr: Karşılaştırma Yanlış

en: Compare True
tr: Karşılaştırma Doğru

en: Authentication Method Not Supported
tr: Yetkilendirme Yöntemi Desteklenmiyor

en: Strong Authentication Required
tr: Güçlü Yetkilendirme Gerekli

en: Referral (v2)
tr: Başvuru (v2)

en: Referral
tr: Başvuru

en: Administration Limit Exceeded
tr: Yönetim Sınırı Aşıldı

en: Unavailable Critical Extension
tr: Kullanılamayan Kritik Uzantı

en: Confidentiality Required
tr: Gizlilik Gerekli

en: SASL Bind in Progress
tr: SASL İlişkilendirmesi Yürütülüyor

en: No Such Attribute
tr: Böyle Bir Öznitelik Yok

en: Undefined Type
tr: Tanımlanmamış Tür

en: Inappropriate Matching
tr: Uygunsuz Eşleşme

en: Constraint Violation
tr: Kısıtlama İhlali

en: Attribute Or Value Exists
tr: Varolan Öznitelik Veya Değer

en: Invalid Syntax
tr: Geçersiz Sözdizimi

en: No Such Object
tr: Böyle Bir Nesne Yok

en: Alias Problem
tr: Takma Ad Sorunu

en: Invalid DN Syntax
tr: Geçersiz DN Sözdizimi

en: Is Leaf
tr: Yaprak Konumunda

en: Alias Dereference Problem
tr: Takma Ad Başvuru Sorunu

en: Inappropriate Authentication
tr: Uygunsuz Yetkilendirme

en: Invalid Credentials
tr: Geçersiz Belgeler

en: Insufficient Rights
tr: Geçersiz Yetkiler

en: Busy
tr: Meşgul

en: Unavailable
tr: Kullanılamaz

en: Unwilling To Perform
tr: Yürütmeye İsteksiz

en: Loop Detected
tr: Döngü Algılandı

en: Sort Control Missing
tr: Sıralama Denetimi Eksik

en: Index range error
tr: Eksik Dizin Aralığı Hatası

en: Naming Violation
tr: Adlandırma İhlali

en: Object Class Violation
tr: Nesne Sınıfı İhlali

en: Not allowed on Non-leaf
tr: Yaprak olmayan konumda izinli değil

en: Not allowed on RDN
tr: RDN üzerinde izin verilmiyor

en: Already Exists
tr: Zaten Var

en: No Object Class Mods
tr: Nesne Sınıfı Modülleri Yok

en: Results Too Large
tr: Sonuçlar Çok Büyük

en: Affects Multiple DSAs
tr: Birden Fazla DSA'yı Etkiler

en: Server Down
tr: Sunucu Kapalı

en: Local Error
tr: Yerel Hata

en: Encoding Error
tr: Kodlama Hatası

en: Decoding Error
tr: Kod Çözme Hatası

en: Timeout
tr: Zaman Aşımı

en: Auth Unknown
tr: Yazar Bilinmiyor

en: Filter Error
tr: Süzme Hatası

en: User Canceled
tr: Kullanıcı İptal Etti

en: Parameter Error
tr: Parametre Hatası

en: No Memory
tr: Bellek Yok

en: Can't connect to the LDAP server
tr: LDAP sunucusuna bağlanamıyor

en: Operation not supported by this version of the LDAP protocol
tr: İşlem LDAP iletişim kuralının bu sürümünce desteklenmiyor

en: Specified control was not found in message
tr: İletide belirtilen denetim bulunamadı

en: No result present in message
tr: İletide sonuç yok

en: More results returned
tr: Dönen diğer sonuçlar

en: Loop while handling referrals
tr: Başvuruları işlerken dön

en: Referral hop limit exceeded
tr: Paketin gönderildiği yönlendirici sınırı aşıldı

en: Not Yet Implemented
tr: Henüz Geliştirilmedi

en: %1: File Not Found
tr: %1: Dosya Bulunamadı

en: ATTRIB - Displays or changes file attributes.
    
    Syntax:
    ATTRIB [+R | -R] [+A | -A ] [+S | -S] [+H | -H] [drive:][path][filename]
           [/S [/D]]
    
    Where:
    
      +   Sets an attribute.
      -   Clears an attribute.
      R   Read-only file attribute.
      A   Archive file attribute.
      S   System file attribute.
      H   Hidden file attribute.
      [drive:][path][filename]
          Specifies a file or files for attrib to process.
      /S  Processes matching files in the current folder and all subfolders.
      /D  Processes folders as well.
tr: ATTRIB - Dosya özniteliklerini görüntüler veya değiştirir.
    
    Sözdizimi:
    ATTRIB [+R | -R] [+A | -A ] [+S | -S] [+H | -H] [sürücü:][yol][dosyaadı]
           [/S [/D]]
    
    Şöyle ki:
    
      +   Bir öznitelik ayarlar.
      -   Bir özniteliği temizler.
      R   Salt okunur dosya niteliği.
      A   Arşiv dosyası niteliği.
      S   Sistem dosyası niteliği.
      H   Gizli dosya niteliği.
      [sürücü:][yol][dosyaadı]
          Öznitelikleme için işlenecek dosya veya dosyaları belirtir.
      /S  Geçerli klasör ve alt klasörlerinde eşleşen dosyaları işler.
      /D  Klasörleri de işler.

en: Active code page: %1!u!
tr: Etkin kod sayfası: %1!u!

en: Invalid code page
tr: Geçersiz kod sayfası

en: CHCP [number]
    
      Sets or displays the active console code page.
    
      number   The console code page to activate.
    
      Type CHCP without a number to display the active console code page.
tr: CHCP [sayı]
    
      Etkin konsol kod sayfasını ayarlar veya görüntüler.
    
      numara Etkinleştirilecek konsol kod sayfası.
    
      Etkin konsol kod sayfasını görüntülemek için numara olmadan CHCP yazın.

en: Digi&tal
tr: Sa&yısal

en: &Font...
tr: &Yazıtipi...

en: &Without Titlebar
tr: &Başlık Çubuğunu Kaldır

en: &Seconds
tr: &Saniyeler

en: &Date
tr: &Tarih

en: &Always on Top
tr: &Her zaman üstte

en: &About Clock
tr: &Saat Hakkında

en: Clock
tr: Saat

en: CALL <batchfilename> is used within a batch file to execute commands from
    another batch file. When the batch file exits, control returns to the file
    which called it. The CALL command may supply parameters to the called
    procedure.
    
    Changes to default directory, environment variables etc made within a
    called procedure are inherited by the caller.
tr: CALL <topluişlemdosyası> komutu bir toplu işlem dosyasında başka bir toplu
    işlem dosyasındaki komutları çalıştırmak için kullanılır. Eğer dosya
    mevcutsa, kontrol yine onu çağıran dosyaya döner. CALL komutu çağrılan
    yordamlar için parametre verebilir.
    
    Çağrılan bir yordamda değiştirilen klasörler, çevre değişkenleri vb.
    kendisini çağıran tarafından alınır.

en: CD <directory> is the short version of CHDIR. It changes the current
    default directory.
tr: CD <klasör> CHDIR komutunun kısa şeklidir. Şimdiki klasörü
    değiştirir.

en: CHDIR <directory> changes the current default directory.
tr: CHDIR <klasör> şimdiki klasörü değiştirir.

en: CLS clears the console screen.
tr: CLS konsol ekranını temizler.

en: COPY <filename> copies a file.
tr: COPY <dosyaadı> bir dosya kopyalar.

en: CTTY changes the input/output device.
tr: CTTY girdi/çıktı aygıtını değiştirir.

en: DATE shows or changes the system date.
tr: DATE sistem tarihini gösterir ve değiştirir.

en: DEL <filename> deletes a file or set of files.
tr: DEL <dosyaadı> bir veya daha fazla dosyayı siler.

en: DIR lists the contents of a directory.
tr: DIR bir klasörün içindekileri listeler.

en: ECHO <string> displays <string> on the current terminal device.
    
    ECHO ON causes all subsequent commands in a batch file to be displayed on
    the terminal device before they are executed.
    
    ECHO OFF reverses the effect of a previous ECHO ON (ECHO is OFF by
    default). The ECHO OFF command can be prevented from displaying by
    preceding it with an @ sign.
tr: ECHO <ileti> geçerli uçbirim aygıtında <ileti>'yi gösterir.
    
    ECHO ON bir toplu işlem dosyasında tüm komutların çalıştırılmadan önce
    uçbirim aygıtında görüntülenmesini sağlar.
    
    ECHO OFF bir önceki ECHO ON (ECHO varsayılan olarak kapalıdır)komutunun
    tersini yapar. ECHO OFF çıktısının görüntülenmesini başına @ işareti
    getirerek engelleyebilirsiniz.

en: ERASE <filename> deletes a file or set of files.
tr: ERASE <dosyaadı> bir veya daha fazla dosyayı siler.

en: The FOR command is used to execute a command for each of a set of files.
    
    Usage: FOR %variable IN (set) DO command
    
    The % sign must be doubled when using FOR in a batch file.
tr: FOR komutu bir dosya kümesinin her ögesi için bir komut çalıştırmada
    kullanılır.
    
    Kullanım: FOR %değişken IN (küme) DO komut
    
    % sembolü toplu iş dosyasında FOR kullanılırken iki kez kullanılmalıdır.

en: The GOTO command transfers execution to another statement within a batch
    file.
    
    The label which is the target of a GOTO may be up to 255 characters long
    but may not include spaces (this is different from other operating
    systems). If two or more identical labels exist in a batch file the first
    one will always be executed. Attempting to GOTO a nonexistent label
    terminates the batch file execution.
    
    GOTO has no effect when used interactively.
tr: GOTO komutu çalışma satırını toplu işlem dosyasındaki başka bir satıra
    yönlendirir.
    
    GOTO komutunun hedefi olacak etiket en fazla 255 karakterden oluşabilir;
    ancak boşluk içeremez (bu diğer işletim sistemlerinden farklıdır). Eğer
    toplu işlem dosyasında aynı etiket bir veya daha fazla yerde kullanılmışsa
    her zaman ilk etiket kullanılacaktır. GOTO var olmayan bir etiket alırsa
    toplu işlem dosyası sonlanacaktır.
    
    GOTO komutunun etkileşimli olarak kullanımının bir etkisi yoktur.

en: HELP <command> shows brief help details on a topic.
    HELP without an argument shows all CMD built-in commands.
tr: HELP <komut> bir konuda özet yardımı gösterir.
    Bir değişken kullanılmazsa HELP, tüm dahili CMD komutlarını gösterir.

en: IF is used to conditionally execute a command.
    
    Syntax: IF [NOT] EXIST filename command
            IF [NOT] string1==string2 command
            IF [NOT] ERRORLEVEL number command
    
    In the second form of the command, string1 and string2 must be in double
    quotes. The comparison is not case-sensitive.
tr: IF bir komutu koşula bağlı olarak çalıştırmada kullanılır.
    
    Sözdizimi:   IF [NOT] EXIST dosyaadı komut
            IF [NOT] dize1==dize2 komut
            IF [NOT] ERRORLEVEL sayı komut
    
    İkinci biçimde dize1 ve dize2 çift tırnak içerisinde olmalıdır.
    Karşılaştırma BÜYÜK/küçük harf duyarlı değildir.

en: LABEL is used to set a disk volume label.
    
    Syntax: LABEL [drive:]
    The command will prompt you for the new volume label for the given drive.
    You can display the disk volume label with the VOL command.
tr: LABEL bir disk bölümüne etiket verir.
    
    Sözdizimi: LABEL [sürücü:]
    Komut sizden verilen sürücü için yeni bir etiket girmenizi bekleyecektir.
    Disk birim etiketini VOL komutu ile gösterebilirsiniz.

en: MD <name> is the short version of MKDIR. It creates a subdirectory.
tr: MD <isim> MKDIR komutunun kısa şeklidir. Bir alt klasör oluşturur.

en: MKDIR <name> creates a subdirectory.
tr: MKDIR <isim> bir alt klasör oluşturur.

en: MOVE relocates a file or directory to a new point within the file system.
    
    If the item being moved is a directory then all the files and
    subdirectories below the item are moved as well.
    
    MOVE fails if the old and new locations are on different DOS drive letters.
tr: MOVE bir dosya veya klasörü dosya sistemi içinde yeni bir noktaya taşır.
    
    Eğer taşınacak öge bir klasörse klasör içerisindeki tüm dosyalar ve alt
    klasörler de birlikte taşınacaktır.
    
    Eğer eski ve yeni konumlar farklı DOS sürücüleri üzerindeyse MOVE hata
    verecektir.

en: PATH displays or changes the cmd search path.
    
    Entering PATH will display the current PATH setting (initially taken from
    the registry). To change the setting follow the PATH command with the new
    value.
    
    It is also possible to modify the PATH by using the PATH environment
    variable, for example:
    PATH %PATH%;c:\temp
tr: PATH cmd arama yolunu gösterir veya değiştirir.
    
    Sadece PATH girmek geçerli PATH ayarını gösterecektir (başlangıçta bu,
    kayıt defterinden alınan değer olacaktır). Ayarı değiştirmek için PATH
    komutuna yeni değeri ekleyiniz.
    
    Ayrıca PATH ayarını düzenlemek için PATH çevre değişkenini de
    kullanabilirsiniz, örneğin:
    PATH %PATH%;c:\temp

en: PAUSE displays a message on the screen asking the user to press a key.
    
    It is mainly useful in batch files to allow the user to read the output of
    a previous command before it scrolls off the screen.
tr: PAUSE Ekranda kullanıcının bir tuşa basmasını bekleyen bir mesaj gösterir.
    
    Çoğunlukla toplu işlem dosyalarında kullanıcıya önceki komutun çıktısını
    ekrandan çıkmadan önce okumak için kullanılır.

en: PROMPT sets the command-line prompt.
    
    The string following the PROMPT command (and the space immediately after)
    appears at the beginning of the line when cmd is waiting for input.
    
    The following character strings have the special meaning shown:
    
    $$    Dollar sign         $_    Linefeed            $b    Pipe sign (|)
    $d    Current date        $e    Escape              $g    > sign
    $l    < sign              $n    Current drive       $p    Current path
    $q    Equal sign          $t    Current time        $v    cmd version
    
    Note that entering the PROMPT command without a prompt-string resets the
    prompt to the default, which is the current directory (which includes the
    current drive letter) followed by a greater-than (>) sign.
    (like a command PROMPT $p$g).
    
    The prompt can also be changed by altering the PROMPT environment variable,
    so the command 'SET PROMPT=text' has the same effect as 'PROMPT text'.
tr: PROMPT komut istemini değiştirir.
    
    PROMPT komutunu izleyen dize (ve hemen ardından bir boşluk) cmd sizden
    komut beklerken satır başında görünür.
    
    Aşağıdaki karakter dizeleri gösterilen özel anlamları içerir:
    
    $$    Dolar işareti       $_    Alt satır           $b    boru işareti (|)
    $d    Geçerli tarih       $e    Kaçış               $g    > işareti
    $l    < işareti           $n    Geçerli sürücü      $p    Geçerli yol
    $q    Eşittir işareti     $t    Geçerli saat        $v    cmd sürümü
    
    Sadece PROMPT komutunu girerseniz komut istemi şimdiki klasörü (sürücü harfi
    dahil) ve onu izleyen büyüktür (>) işareti içeren varsayılan değerlere
    dönecektir.
    (PROMPT $p$g komutu gibi).
    
    Komut istemi ayrıca PROMPT çevre değişkeni değiştirilerek de
    belirlenebilir.
    Yani 'SET PROMPT=metin' ile 'PROMPT metin' aynı işi görür.

en: A command line beginning with REM (followed by a space) performs no action,
    and can therefore be used as a comment in a batch file.
tr: REM (ardından da bir boşluk) ile başlayan bir komut satırının hiçbir işlevi
    yoktur; dolayısıyla toplu işlem dosyalarında açıklama olarak
    kullanılabilir.

en: REN <filename> is the short version of RENAME. It renames a file.
tr: REN <dosyaadı> RENAME komutunun kısa şeklidir. Bir dosyayı yeniden adlandırır.

en: RENAME <filename> renames a file.
tr: RENAME <dosyaadı> bir dosyayı yeniden adlandırır.

en: RD <directory> is the short version of RMDIR. It deletes a directory.
tr: RD <klasör> RMDIR komutunun kısa şeklidir. Bir klasörü siler.

en: RMDIR <directory> deletes a directory.
tr: RMDIR <klasör> bir klasörü siler.

en: SET displays or changes the cmd environment variables.
    
    SET without parameters shows all of the current environment.
    
    To create or modify an environment variable the syntax is:
    
    SET <variable>=<value>
    
    where <variable> and <value> are character strings. There must be no space
    before the equals sign, nor can the variable name have embedded spaces.
    
    Under Wine, the environment of the underlying operating system is included
    into the Win32 environment, there will generally therefore be many more
    values than in a native Win32 implementation. Note that it is not possible
    to affect the operating system environment from within cmd.
tr: SET cmd çevre değişkenlerini gösterir veya değiştirir.
    
    Parametresiz girilen SET geçerli çevrenin tümünü gösterir.
    
    Bir çevre değişkenini oluşturmak veya düzenlemek için sözdizimi:
    
    SET <değişken>=<değer>
    
    <değişken> ve <değer> karakter dizeleridir. Ne eşittir işaretinden önce ne
    de değişken adı içerisinde boşluk bulunabilir.
    
    Wine altında, üzerinde çalışılan işletim sistemi çevresi Win32 çevresine
    dahil edilir. Dolayısıyla doğal bir Win32 gerçeklemesinden daha fazla değer
    bulunacaktır. Komut isteminde işletim sistemi çevresini değiştirmek mümkün
    değildir.

en: SHIFT is used in a batch file to remove one parameter from the head of the
    list, so parameter 2 becomes parameter 1 and so on. It has no effect if
    called from the command line.
tr: SHIFT toplu işlem dosyasında parametre listesinin başından bir tanesini
    siler. Böylece 2. parametre 1. parametre olacaktır. Komut satırında
    çağrıldığında bir etkisi yoktur.

en: Start a program, or open a document in the program normally used for files
    with that suffix.
    Usage:
    start [options] program_filename [...]
    start [options] document_filename
    
    Options:
    "title"        Specifies the title of the child windows.
    /d directory   Start the program in the specified directory.
    /b             Don't create a new console for the program.
    /i             Start the program with fresh environment variables.
    /min           Start the program minimized.
    /max           Start the program maximized.
    /low           Start the program in the idle priority class.
    /normal        Start the program in the normal priority class.
    /high          Start the program in the high priority class.
    /realtime      Start the program in the realtime priority class.
    /abovenormal   Start the program in the abovenormal priority class.
    /belownormal   Start the program in the belownormal priority class.
    /node n        Start the program on the specified NUMA node.
    /affinity mask Start the program with the specified affinity mask.
    /wait          Wait for the started program to finish, then exit with its
    exit code.
    /unix          Use a Unix filename and start the file like Windows
    Explorer.
    /ProgIDOpen    Open a document using the specified progID.
    /?             Display this help and exit.
tr: Bir uygulama başlatır, veya bir dosyayı, uzantısı için normalde kullanılan
    uygulamayla açar.
    Kullanım:
    start [seçenekler] program_dosyaadı [...]
    start [seçenekler] belge_dosyaadı
    
    Seçenekler:
    "başlık"        Alt pencerelerin başlığını belirtir.
    /d klasör        Programı belirtilen klasörde başlatır.
    /b              Program için yeni bir konsol oluşturmaz.
    /i              Programı taze ortam değişkenleri ile başlatır.
    /min            Programı simge durumunda başlatır.
    /max            Programı ekranı kaplamış olarak başlatır.
    /low            Programı boşta öncelik sınıfı ile başlatır.
    /normal         Programı normal öncelik sınıfı ile başlatır.
    /high           Programı yüksek öncelik sınıfı ile başlatır.
    /realtime       Programı gerçek zaman öncelik sınıfı ile başlatır.
    /abovenormal    Programı normal üstü öncelik sınıfı ile başlatır.
    /belownormal    Programı normal altı öncelik sınıfı ile başlatır.
    /node n         Programı belirtilen NUMA düğümünde başlatır.
    /affinity mask Programı belirtilen yakınlık maskesi ile başlatır.
    /wait           Başlatılan programın bitmesini bekler ve ardından çıkış
                    koduyla çıkar.
    /unix           Bir Unix dosya adı kullanır ve dosyayı Windows Gezgini
                    benzeri bir biçimde başlatır.
    /ProgIDOpen     Belirtilen program kimliğini kullanarak bir belge açar.
    /?              Bu yardımı görüntüler ve çıkar.

en: TIME sets or shows the current system time.
tr: TIME şimdiki sistem tarihini görüntüler veya değiştirir.

en: TITLE <string> sets the window title for the cmd window.
tr: TITLE <dize> komut penceresi için pencere başlığını ayarlar.

en: TYPE <filename> copies <filename> to the console device (or elsewhere if
    redirected). No check is made that the file is readable text.
tr: TYPE <dosyaadı> komutu <dosyaadı>'nı konsol aygıtına kopyalar (eğer
    yönlendirilmişse başka yere). Dosyanın okunabilirliği denetlenmez.

en: VERIFY is used to set, clear or test the verify flag. Valid forms are:
    
    VERIFY ON	Set the flag.
    VERIFY OFF	Clear the flag.
    VERIFY		Displays ON or OFF as appropriate.
    
    The verify flag has no function in Wine.
tr: VERIFY doğrulama bayrağını açar, kapatır veya sınar. Geçerli biçimler:
    
    VERIFY ON	Bayrağı aç.
    VERIFY OFF	Bayrağı kaldır.
    VERIFY		Bayrağın durumunu göster.
    
    Doğrulama bayrağının Wine'de bir işlevi yoktur.

en: VER displays the version of cmd you are running.
tr: VER şu anda çalıştırdığınız komut isteminin sürümünü görüntüler.

en: VOL shows the volume label of a disk device.
tr: VOL bir disk sürücüsünün birim etiketini görüntüler.

en: ENDLOCAL ends localization of environment changes in a batch file which
    were introduced by a preceding SETLOCAL.
tr: ENDLOCAL bir toplu iş dosyasında daha önce SETLOCAL tarafından başlatılan
    ortam değişikliklerinin yerelleştirilmesini sonlandırır.

en: SETLOCAL starts localization of environment changes in a batch file.
    
    Environment changes done after a SETLOCAL are local to the batch file, and
    are preserved until the next ENDLOCAL is encountered (or at the end of the
    file, whichever comes first), at which point the previous environment
    settings are restored.
tr: SETLOCAL bir toplu iş dosyasında ortam değişikliklerinin yerelleştirilmesini başlatır.
    
    Bir SETLOCAL'dan sonra başlatılan çevresel değişiklikler (toplu iş dosyasında yerel)
    sonraki ENDLOCAL ile karşılaşılana dek, (veya dosya sonunda, hangisi önce gelirse)
    önceki ortam ayarlarının tutulduğu yerde korunur.

en: PUSHD <directory> saves the current directory onto a stack, and then
    changes the current directory to the supplied one.
tr: PUSHD <klasör> şimdiki klasörü bir yığın belleğe kaydeder, sonra şimdiki
    klasör yerine verilen klasöre geçer.

en: POPD changes current directory to the last one saved with PUSHD.
tr: POPD şimdiki klasörü en son PUSHD ile kaydedilen klasöre değiştirir.

en: ASSOC shows or modifies file extension associations.
    
    Syntax: ASSOC [.ext[=[fileType]]]
    
    ASSOC without parameters displays current file associations.
    If used with only a file extension, displays the current association.
    Specifying no file type after the equal sign removes the current
    association, if any.
tr: ASSOC dosya uzantı ilişkilendirmelerini görüntüler veya değiştirir.
    
    Sözdizimi: ASSOC[.ext[=[dosyatürü]]]
    
    Parametreler olmadan ASSOC şimdiki dosya ilişkilendirmelerini görüntüler.
    Eğer sadece bir dosya türüyle kullanılırsa, şimdiki ilişkilendirmeyi görüntüler.
    Eşittir işaretinin yanında dosya tipi belirtilmezse, varsa şimdiki ilişkilendirmeyi
    kaldırır.

en: FTYPE shows or modifies open commands associated with file types.
    
    Syntax: FTYPE [fileType[=[openCommand]]]
    
    Without parameters, shows the file types for which open command strings are
    currently defined.
    If used with only a file type, displays the associated open command string,
    if any.
    Specifying no open command after the equal sign removes the command string
    associated to the specified file type.
tr: FTYPE dosya türleriyle ilişkili açık komutları görüntüler veya değiştirir.
    
    Sözdizimi: FTYPE [dosyatürü[=[açıkkomut]]]
    
    Parametreler olmadan, açık komutların tanımlandığı dosya türleri görüntülenir.
    Eğer tek bir dosya türüyle kullanılırsa, varsa ilişkili açık komut görüntülenir.
    Eşittir işaretinden sonra açık komut belirtilmezse, o dosya türü için şimdiki
    ilişkilendirme kaldırılır.

en: MORE displays output of files or piped input in pages.
tr: MORE dosya çıktılarını veya tünellenmiş girdiyi sayfalar halinde
    görüntüler.

en: CHOICE displays a text and waits, until the User presses an allowed Key
    from a selectable list.
    CHOICE is mainly used to build a menu selection in a batch file.
tr: CHOICE bir metin görüntüler ve Kullanıcı seçilebilir listeden izin verilen
    bir tuşa basıncaya kadar bekler.
    CHOICE çoğu zaman bir toplu iş dosyasında menü seçimi inşası için kullanılır.

en: Create a symbolic link.
    
    Syntax: MKLINK [options] link_name target
    
    Options:
    /d             Create a directory symbolic link.
    /h             Create a hard link.
    /j             Create a directory junction.
    link_name is the name of the new symbolic link.
    target is the path that link_name points to.
tr: Simgesel bir bağlantı oluşturur.
    
    Sözdizimi: MKLINK [seçenekler] bağlantı_adı hedef
    
    Seçenekler:
    /d             Bir klasör simgesel bağlantısı yaratır.
    /h             Bir sabit bağlantı yaratır.
    /j              Bir klasör kavşak noktası yaratır.
    bağlantı_adı, yeni simgesel bağlantının adıdır.
    hedef, bağlantı_adı'nın işaret ettiği dosya yoludur.

en: EXIT terminates the current command session and returns to the operating
    system or shell from which you invoked cmd.
tr: EXIT şimdiki komut oturumunu sonlandırır ve komut istemini çağırdığınız
    yerden işletim sistemine döner.

en: CMD built-in commands are:
    ASSOC		Show or modify file extension associations
    ATTRIB		Show or change DOS file attributes
    CALL		Invoke a batch file from inside another
    CD (CHDIR)	Change current default directory
    CHOICE		Wait for an keypress from a selectable list
    CLS		Clear the console screen
    COPY		Copy file
    CTTY		Change input/output device
    DATE		Show or change the system date
    DEL (ERASE)	Delete a file or set of files
    DIR		List the contents of a directory
    ECHO		Copy text directly to the console output
    ENDLOCAL	End localization of environment changes in a batch file
    FTYPE		Show or modify open commands associated with file types
    HELP		Show brief help details on a topic
    MD (MKDIR)	Create a subdirectory
    MKLINK	Create a symbolic link
    MORE		Display output in pages
    MOVE		Move a file, set of files or directory tree
    PATH		Set or show the search path
    PAUSE		Suspend execution of a batch file
    POPD		Restore the directory to the last one saved with PUSHD
    PROMPT		Change the command prompt
    PUSHD		Change to a new directory, saving the current one
    REN (RENAME)	Rename a file
    RD (RMDIR)	Delete a subdirectory
    SET		Set or show environment variables
    SETLOCAL	Start localization of environment changes in a batch file
    START		Start a program, or open a document in the associated program
    TIME		Set or show the current system time
    TITLE		Set the window title for the CMD session
    TYPE		Type the contents of a text file
    VER		Show the current version of CMD
    VOL		Show the volume label of a disk device
    XCOPY		Copy source files or directory trees to a destination
    EXIT		Close down CMD
    
    Enter HELP <command> for further information on any of the above commands.
tr: CMD ile gelen komutlar:
    ASSOC		Dosya uzantısı ilişkilendirmelerini göster veya düzenle
    ATTRIB		DOS dosya özelliklerini göster veya değiştir
    CALL		Toplu işlem dosyası içerisinden bir diğerini çalıştır
    CD (CHDIR)	Şimdiki klasörü değiştir
    CHOICE		Seçilebilir listeden bir tuşa basılmasını bekle
    CLS		Konsol ekranını temizle
    COPY		Dosya kopyala
    CTTY		Giriş/çıkış aygıtını değiştir
    DATE		Sistem tarihini göster veya değiştir
    DEL (ERASE)	Bir veya daha fazla dosyayı sil
    DIR		klasör içeriğini listele
    ECHO		Metni doğrudan konsol çıkışına kopyala
    ENDLOCAL	Ortam değişiklikleri yerelleştirmesini, bir toplu dosyada
    		sonlandır
    FTYPE		Dosya türleri ile ilişkilendirilmiş aç komutlarını göster veya
    		düzenle
    HELP		Bir konu üzerine özet yardım göster
    MD (MKDIR)	Alt klasör oluştur
    MKLINK		Bir simgesel bağlantı oluştur
    MORE		Çıktıyı sayfalar halinde görüntüle
    MOVE		Bir veya daha fazla dosyayı ya da klasör ağacını taşı
    PATH		Arama yolunu düzenle veya göster
    PAUSE		Bir toplu iş dosyasının çalışmasını durdur
    POPD		PUSHD ile kaydedilen son klasörü onar
    PROMPT		Komut istemini değiştir
    PUSHD		Yeni klasöre geçiş yap, şimdikini kaydet
    REN (RENAME)	Dosyayı yeniden adlandır
    RD (RMDIR)	Alt klasörü sil
    SET		Çevre değişkenlerini düzenle veya göster
    SETLOCAL	Ortam değişiklikleri yerelleştirmesini bir toplu dosyada başlat
    START		İlişkili programda bir program başlat veya bir belge aç
    TIME		Şimdiki sistem saatini düzenle veya göster
    TITLE		Komut istemi oturumu için pencere başlığını belirle
    TYPE		Metin dosyasının içeriğini göster
    VER		Şimdiki komut istemi sürümünü göster
    VOL		Disk aygıtının birim etiketini göster
    XCOPY		Kaynak dosyaları veya klasör ağaçlarını bir hedefe kopyala
    EXIT		Komut istemini kapat
    
    Yukarıdaki komutlar hakkında daha fazla bilgi için HELP <komut> yazınız.

en: Are you sure?
tr: Emin misiniz?

[ctx: Yes key]
en: Y
tr: E

[ctx: No key]
en: N
tr: H

en: File association missing for extension %1
tr: %1 uzantısı için dosya ilişkilendirmesi eksik

en: No open command associated with file type '%1'
tr: '%1' dosya türü için ilişkilendirilmiş bir açma komutu yok

en: Overwrite %1?
tr: %1 üzerine yazılsın mı?

en: More...
tr: Daha Fazla...

en: Line in Batch processing possibly truncated. Using:
tr: Toplu iş dosyası işlemesindeki satır olasılıkla kesik. Şu kullanılıyor:

en: Argument missing
tr: Eksik değişken

en: Syntax error
tr: Sözdizimi hatası

en: No help available for %1
tr: %1 için yardım kullanılabilir bir yardım yok

en: Target to GOTO not found
tr: GOTO'ya hedef bulunamadı

en: Current Date is %1
tr: Şimdiki Tarih %1

en: Current Time is %1
tr: Şimdiki Saat %1

en: Enter new date:
tr: Yeni tarih giriniz:

en: Enter new time:
tr: Yeni zaman giriniz:

en: Environment variable %1 not defined
tr: %1 ortam değişkeni tanımlı değil

en: Failed to open '%1'
tr: '%1' açılamadı

en: Cannot call batch label outside of a batch script
tr: Toplu iş dosyası kodlarının dışından yığın etiketi çağrılamıyor

[ctx: All key]
en: A
tr: T

en: Delete %1?
tr: %1 sil ?

en: Echo is %1
tr: Çıktı %1

en: Verify is %1
tr: Doğrulama %1

en: Verify must be ON or OFF
tr: Doğrulama AÇIK veya KAPALI olmalıdır

en: Parameter error
tr: Parametre hatası

en: Volume Serial Number is %1!04x!-%2!04x!
tr: Birim Seri Numarası %1!04x!-%2!04x!

en: Volume label (11 characters, <Enter> for none)?
tr: Birim etiketi (11 karakter, <Enter> hiçbir şey)?

en: PATH not found
tr: PATH bulunamadı

en: Press any key to continue...
tr: Devam etmek için bir tuşa basın...

en: Wine Command Prompt
tr: Wine Komut İstemi

en: More?
tr: Daha Fazla?

en: The input line is too long.
tr: Girdi satırı çok uzun.

en: Volume in drive %1!c! is %2
tr: %1!c! sürücüsündeki birim %2

en: Volume in drive %1!c! has no label.
tr: %1!c! sürücüsündeki birimin etiketi yok.

en:  (Yes|No)
tr:  (Evet|Hayır)

en:  (Yes|No|All)
tr:  (Evet|Hayır|Tümü)

en: Can't recognize '%1' as an internal or external command, or batch script.
tr: '%1', iç veya dış komut olarak, veya toplu iş dosyası olarak tanınmıyor.

en: Division by zero error.
tr: Sıfır ile bölme hatası.

en: Expected an operand.
tr: Bir terim bekleniyor.

en: Expected an operator.
tr: Bir işleç bekleniyor.

en: Mismatch in parentheses.
tr: Parantezler eşleşmiyor.

en: Badly formed number - must be one of decimal (12),
     hexadecimal (0x34) or octal (056).
tr: Hatalı numara biçimi - ondalık (12), onaltılı (0x34) veya sekizli (056) olmalıdır.

en: Cursor size
tr: İmleç boyutu

en: &Small
tr: &Küçük

en: &Medium
tr: &Orta

en: &Large
tr: &Büyük

en: Command history
tr: Komut geçmişi

en: &Buffer size:
tr: &Önbellek boyutu:

en: &Remove duplicates
tr: &Tekrarları sil

en: Popup menu
tr: Açılır menü

en: &Control
tr: &Kontrol

en: S&hift
tr: K&aydır

en: Console
tr: Konsol

en: &Quick Edit mode
tr: &Hızlı düzenleme modu

en: &Insert mode
tr: &Mod ekleyin

en: &Font
tr: &Yazı Tipi

en: &Color
tr: &Renk

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Buffer zone
tr: Önbellek bölgesi

en: &Width:
tr: &Genişlik :

en: &Height:
tr: &Yükseklik :

en: Window size
tr: Pencere boyutu

en: W&idth:
tr: &Genişlik :

en: H&eight:
tr: &Yükseklik :

en: End of program
tr: Program sonu

en: &Close console
tr: &Konsolu kapat

en: Edition
tr: Yayın

en: &Edit
tr: &Düzen

en: Set &Defaults
tr: &Varsayılan Ayarlar

en: &Mark
tr: &İşaretle

en: &Select all
tr: &Tümünü seç

en: Sc&roll
tr: Ka&ydır

en: S&earch
tr: A&ra

en: Setup - Default settings
tr: Ayarla - Varsayılan ayarlar

en: Setup - Current settings
tr: Ayarla - Geçerli ayarlar

en: Configuration error
tr: Yapılandırma hatası

en: The size of the screen buffer must be greater than or equal to the size of the window.
tr: Ekran arabelleğinin boyutu, pencerenin boyutundan büyük veya ona eşit olmalıdır.

en: Each character is %1!u! pixels wide and %2!u! pixels high
tr: Her karakter %1!u! piksel geniş ve %2!u! piksel yüksek

en: This is a test
tr: Bu bir sınamadır

en: DirectX Diagnostic Tool
tr: DirectX Tanı Aracı

en: Usage: dxdiag [/whql:off | /whql:on] [/t filename | /x filename]
tr: Kullanım: dxdiag [/whql:off | /whql:on] [/t dosyaadı | /x dosyaadı]

en: Wine Explorer
tr: Wine Gezgini

en: Start
tr: Başlangıç

en: &Run...
tr: &Çalıştır...

en: - Supported Commands -
    
    hardlink      hardlink management
tr: - Desteklenen Komutlar -
    
    hardlink      sabit bağlantıları düzenler

en: - Hardlink - Supported Commands -
    
    create        create a hardlink
tr: - Hardlink - Desteklenen Komutlar -
    
    create        bir sabit bağlantı oluşturur

en: Syntax: fsutil hardlink create <new> <existing>
tr: Sözdizimi: fsutil hardlink create <yeni> <bulunan>

en: Usage: hostname
tr: Kullanım: hostname

en: Error: Invalid option '%c'.
tr: Hata: '%c' geçersiz seçenek.

en: Error: Could not get hostname: %u.
tr: Hata: Sunucu adı alınamadı: %u.

en: Error: Setting the system hostname is not possible with the hostname utility.
tr: Hata: hostname aracı ile sistem adı ayarlanamaz.

en: Usage: ipconfig [ /? | /all ]
tr: Kullanım: ipconfig [ /? | /all ]

en: Error: Unknown or invalid command line parameters specified
tr: Hata: Bilinmeyen veya geçersiz komut satırı parametreleri belirtildi

en: %1 adapter %2
tr: %1 bağdaştırıcı %2

en: Connection-specific DNS suffix
tr: Bağlantıya-özel DNS son eki

en: IPv4 address
tr: IPv4 adresi

en: Hostname
tr: Makine adı

en: Node type
tr: Düğüm türü

en: Broadcast
tr: Yayın

en: Peer-to-peer
tr: Paylaşımcı

en: Mixed
tr: Karışık

en: Hybrid
tr: Karma

en: IP routing enabled
tr: IP yönlendirmesi etkin

en: Physical address
tr: Fiziksel adres

en: DHCP enabled
tr: DHCP etkin

en: Default gateway
tr: Varsayılan ağ geçidi

en: IPv6 address
tr: IPv6 adresi

en: Primary DNS suffix
tr: Birincil DNS soneki

en: System Information
tr: Sistem Bilgisi

en: The syntax of this command is:
    
    NET command [arguments]
        -or-
    NET command /HELP
    
    Where 'command' is one of HELP, START, STOP or USE.
tr: Bu komutun sözdizimi:
    
    NET komut [değişkenler]
        -veya-
    NET komut /HELP
    
    'komut'; HELP, START, STOP veya USE komutlarından biridir.

en: The syntax of this command is:
    
    NET START [service]
    
    Displays the list of running services if 'service' is omitted. Otherwise 'service' is the name of the service to start.
tr: Bu komutun sözdizimi:
    
    NET START [hizmet]
    
    Eğer 'hizmet' belirtilmemişse, çalışan hizmetlerin listesi görüntülenir. Aksi halde 'hizmet', başlatılacak hizmetin adıdır.

en: The syntax of this command is:
    
    NET STOP service
    
    Where 'service' is the name of the service to stop.
tr: Bu komutun sözdizimi:
    
    NET STOP hizmet
    
    'hizmet, durdurulacak hizmetin adıdır.

en: Stopping dependent service: %1
tr: Bağımlı hizmet durduruluyor: %1

en: Could not stop service %1
tr: %1 hizmeti durdurulamadı

en: Could not get handle to service control manager.
tr: İşleme, hizmet kontrol yöneticisine alınamıyor.

en: Could not get handle to service.
tr: İşleme, hizmete alınamıyor.

en: The %1 service is starting.
tr: %1 hizmeti başlatılıyor.

en: The %1 service was started successfully.
tr: %1 hizmeti başarıyla başlatıldı.

en: The %1 service failed to start.
tr: %1 hizmeti başlatılamadı.

en: The %1 service is stopping.
tr: %1 hizmeti durduruluyor.

en: The %1 service was stopped successfully.
tr: %1 hizmeti başarıyla durduruldu.

en: The %1 service failed to stop.
tr: %1 hizmeti durdurulamadı.

en: There are no entries in the list.
tr: Listede herhangi bir girdi yok.

en: 
    Status  Local   Remote
    ---------------------------------------------------------------
tr: 
    Durum  Yerel   Uzak
    ---------------------------------------------------------------

en: %1      %2      %3      Open resources: %4!u!
tr: %1      %2      %3      Açık kaynaklar: %4!u!

en: Paused
tr: Duraklatıldı

en: Disconnected
tr: Bağlantı kesildi

en: A network error occurred
tr: Bir ağ hatası oluştu

en: Connection is being made
tr: Bağlantı kuruluyor

en: Reconnecting
tr: Tekrar bağlanılıyor

en: The following services are running:
tr: Aşağıdaki hizmetler çalışıyor:

en: Active Connections
tr: Etkin Bağlantılar

en: Local Address
tr: Yerel Adres

en: Foreign Address
tr: Yabancı Adres

en: State
tr: Durum

en: Interface Statistics
tr: Arayüz İstatistikleri

en: Sent
tr: Gönderilen

en: Received
tr: Alınan

en: Bytes
tr: Bayt

en: Unicast packets
tr: Tek yöne yayın paketleri

en: Non-unicast packets
tr: Çok yöne yayın paketleri

en: Discards
tr: Atlananlar

en: Errors
tr: Hatalar

en: Unknown protocols
tr: Bilinmeyen protokoller

en: TCP Statistics for IPv4
tr: IPv4 için TCP İstatistikleri

en: Active Opens
tr: Etkin Açıklar

en: Passive Opens
tr: Devre Dışı Açıklar

en: Failed Connection Attempts
tr: Başarısız Bağlantı Denemeleri

en: Reset Connections
tr: Bağlantıları Sıfırla

en: Current Connections
tr: Şimdiki Bağlantılar

en: Segments Received
tr: Alınan Parçalar

en: Segments Sent
tr: Gönderilen Parçalar

en: Segments Retransmitted
tr: Yeniden İletilen Parçalar

en: UDP Statistics for IPv4
tr: IPv4 için UDP İstatistikleri

en: Datagrams Received
tr: Alınan Datagramlar

en: No Ports
tr: Giriş Yok

en: Receive Errors
tr: Alış Hataları

en: Datagrams Sent
tr: Gönderilen Datagramlar

en: &New	Ctrl+N
tr: &Yeni	Ctrl+N

en: &Open...	Ctrl+O
tr: &Aç...	Ctrl+O

en: &Save	Ctrl+S
tr: &Kaydet	Ctrl+S

en: &Print...	Ctrl+P
tr: &Yazdır...	Ctrl+P

en: Page Se&tup...
tr: Sa&yfa Ayarı...

en: P&rinter Setup...
tr: Yazıcı &Ayarları...

en: &Undo	Ctrl+Z
tr: &Geri Al	Ctrl+Z

en: Cu&t	Ctrl+X
tr: &Kes	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
tr: &Kopyala	Ctrl+C

en: &Paste	Ctrl+V
tr: Ya&pıştır	Ctrl+V

en: &Delete	Del
tr: &Sil	Del

en: Select &all	Ctrl+A
tr: &Tümünü seç	Ctrl+A

en: &Time/Date	F5
tr: S&aat/Tarih	F5

en: &Wrap long lines
tr: &Uzun satırları kaydır

en: &Search...	Ctrl+F
tr: &Bul...	Ctrl+F

en: &Search next	F3
tr: &Sonrakini bul	F3

en: &Replace...	Ctrl+H
tr: &Değiştir...	Ctrl+H

en: &Go To...	Ctrl+G
tr: &Git...	Ctrl+G

en: &Status Bar
tr: &Durum Çubuğu

en: &Contents	F1
tr: &İçerikler	F1

en: &About Notepad
tr: &Notepad Hakkında

en: Page Setup
tr: Sayfa Ayarları

en: &Header:
tr: &Sayfa Başı:

en: &Footer:
tr: &Sayfa Sonu:

en: Margins (millimeters)
tr: Boşluklar (milimetre)

en: &Left:
tr: &Sol:

en: &Top:
tr: &Üst:

en: Go To Line
tr: Satıra Git

en: &Line Number:
tr: &Satır Numarası:

en: Go To
tr: Git

en: Encoding:
tr: Kodlama:

en: Page &p
tr: &p. Sayfa

en: Notepad
tr: Not Defteri

en: ERROR
tr: HATA

en: Untitled
tr: Adsız

en: Text files (*.txt)
tr: Metin Dosyaları (*.txt)

en: File '%s' does not exist.
    
    Do you want to create a new file?
tr: '%s' dosyası mevcut değil.
    
    Yeni bir dosya oluşturmak ister misiniz?

en: File '%s' has been modified.
    
    Would you like to save the changes?
tr: '%s' dosyası değiştirildi.
    
    Değişiklikleri kaydetmek ister misiniz?

en: '%s' could not be found.
tr: '%s' bulunamıyor.

en: %1
    This file contains Unicode characters which will be lost if
    you save this file in the %2 encoding.
    To keep these characters, click Cancel, and then select
    one of the Unicode options in the Encoding drop down list.
    Continue?
tr: %1
    Bu dosya, %2 kodlaması ile kaydettiğinizde kaybedilecek Unicode
    karakterler içeriyor.
    Bu karakterleri korumak için İptal'i tıklatın ve ardından Kodlama açılır
    listesinden Unicode seçeneklerinden birini seçin.
    Devam edilsin mi?

en: &Bind to file...
tr: &Dosyaya ata...

en: &View TypeLib...
tr: &TypeLib'i Göster...

en: &System Configuration
tr: &Sistem Yapılandırma

en: &Run the Registry Editor
tr: &Kayıt Defteri Düzenleyicisini Çalıştır

en: &CoCreateInstance Flag
tr: &CoCreateInstance Bayrağı

en: &In-process server
tr: &İşlem içi sunucu

en: In-process &handler
tr: İşlem içi &işleyici

en: &Local server
tr: &Yerel sunucu

en: &Remote server
tr: &Uzak sunucu

en: View &Type information
tr: &Tür bilgisini görüntüle

en: Create &Instance
tr: Örnek &Oluştur

en: Create Instance &On...
tr: &Şunun Üzerinde Örnek Oluştur...

en: &Release Instance
tr: &Örneği Bırak

en: Copy C&LSID to clipboard
tr: C&LSID'i panoya kopyala

en: Copy &HTML object Tag to clipboard
tr: &HTML nesne etiketini panoya kopyala

en: &Expert mode
tr: &Uzman kipi

en: &Hidden component categories
tr: &Gizli bileşen kategorileri

en: &Toolbar
tr: &Araç Çubuğu

en: &Refresh	F5
tr: &Yenile	F5

en: &About OleView
tr: &OleView Hakkında

en: &Save as...
tr: &Farklı Kaydet...

en: &Group by type kind
tr: Tür çeşidine göre g&rupla

en: Connect to another machine
tr: Başka bir makineye bağlan

en: &Machine name:
tr: &Makine adı:

en: System Configuration
tr: Sistem Yapılandırma

en: System Settings
tr: Sistem Ayarları

en: &Enable Distributed COM
tr: &Dağıtılmış COM'u Etkinleştir

en: Enable &Remote Connections (Win95 only)
tr: &Uzaktan Bağlantılar'ı Etkinleştir (sadece Win95)

en: These settings change only registry values.
    They have no effect on Wine performance.
tr: Bu ayarlar sadece kayıt defteri değerlerini değiştirir.
    Wine performansı üzerine bir etkileri yoktur.

en: Default Interface Viewer
tr: Varsayılan Arayüz Gösterici

en: Interface
tr: Arayüz

en: &View Type Info
tr: &Tür Bilgisini Göster

en: IPersist Interface Viewer
tr: IPersist Arayüz Gösterici

en: Class Name:
tr: Sınıf Adı:

en: IPersistStream Interface Viewer
tr: IPersistStream Arayüz Gösterici

en: ITypeLib viewer
tr: ITypeLib Görüntüleyicisi

en: OleView - OLE/COM Object Viewer
tr: OleView - OLE/COM Nesne Görüntüleyicisi

en: TypeLib files (*.tlb; *.olb; *.dll; *.ocx; *.exe)
tr: TypeLib dosyaları (*.tlb; *.olb; *.dll; *.ocx; *.exe)

en: Bind to file via a File Moniker
tr: Dosyaya File Moniker ile ilişkilendir

en: Open a TypeLib file and view the contents
tr: Bir TypeLib dosyası aç ve içindekileri görüntüle

en: Change machine wide Distributed COM settings
tr: Genel Dağıtılan COM ayarlarını değiştir

en: Run the Wine registry editor
tr: Wine kayıt defteri düzenleyicisini çalıştır

en: Quit the application. Prompts to save changes
tr: Uygulamadan çık. Değişiklikleri kaydetmenizi ister

en: Create an instance of the selected object
tr: Seçilen nesnenin örneğini oluştur

en: Create an instance of the selected object on a specific machine
tr: Seçilen nesnenin örneğini özel bir makinede oluştur

en: Release the currently selected object instance
tr: Seçili nesne örneğini bırak

en: Copy the GUID of the currently selected item to the clipboard
tr: Seçilen nesnenin GUID'ini panoya kopyala

en: Display the viewer for the selected item
tr: Seçilen nesne için görüntüleyiciyi göster

en: Toggle between expert and novice display mode
tr: Uzman ve acemi görüntüleme kipleri arasında geçiş yap

en: Toggle the display of component categories that are not meant to be visible
tr: Görüntülenmesi istemeyen bileşen kategorilerinin görünümünü kapat

en: Show or hide the toolbar
tr: Araç çubuğunu göster veya gizle

en: Show or hide the status bar
tr: Durum çubuğunu göster veya gizle

en: Refresh all lists
tr: Tüm listeyi yenile

en: Display program information, version number and copyright
tr: Program bilgisi, sürüm numarası ve telif hakkını gösterir

en: Ask for an in-process server when calling CoGetClassObject
tr: CoGetClassObject'i çağırırken işlem içi sunucu iste

en: Ask for an in-process handler when calling CoGetClassObject
tr: CoGetClassObject'i çağırırken işlem içi işleyici iste

en: Ask for a local server when calling CoGetClassObject
tr: CoGetClassObject'i çağırırken yerel sunucu iste

en: Ask for a remote server when calling CoGetClassObject
tr: CoGetClassObject'i çağırırken uzak sunucu iste

en: ObjectClasses
tr: NesneSınıfları

en: Grouped by Component Category
tr: Bileşen Kategorisine Göre Sınıflandırıldı

en: OLE 1.0 Objects
tr: OLE 1.0 Nesneleri

en: COM Library Objects
tr: COM Kütüphane Nesneleri

en: All Objects
tr: Bütün Nesneler

en: Application IDs
tr: Uygulama Kimlikleri

en: Type Libraries
tr: Tür Kitaplıkları

en: ver.
tr: sürüm.

en: Interfaces
tr: Arayüzler

en: Registry
tr: Kayıt

en: Implementation
tr: Gerçekleme

en: Activation
tr: Etkinleştirme

en: CoGetClassObject failed.
tr: CoGetClassObject başarısız.

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: bytes
tr: bayt

en: LoadTypeLib( %1 ) failed ($%2!x!)
tr: LoadTypeLib ( %1 ) başarısız ($%2!x!)

en: Inherited Interfaces
tr: Alınan Arayüzler

en: Save as an .IDL or .H file
tr: .IDL veya .H dosyası olarak kaydet

en: Close window
tr: Pencereyi kapat

en: Group typeinfos by kind
tr: Tür bilgilerini türe göre grupla

en: &New...
tr: &Yeni...

en: O&pen	Enter
tr: &Aç	Enter

en: &Move...	F7
tr: &Taşı...	F7

en: &Copy...	F8
tr: &Kopyala...	F8

en: &Properties	Alt+Enter
tr: &Özellikler	Alt+Enter

en: &Execute...
tr: Çalı&ştır...

en: E&xit Windows
tr: &Windows'tan Çık

en: &Options
tr: &Seçenekler

en: &Arrange automatically
tr: Otomatik &düzenle

en: &Minimize on run
tr: &Simge halinde çalıştır

en: &Save settings on exit
tr: &Çıkışta ayarları kaydet

en: &Windows
tr: &Pencereler

en: &Overlapped	Shift+F5
tr: &Üst üste diz	Shift+F5

en: &Side by side	Shift+F4
tr: &Yan yana diz	Shift+F4

en: &Arrange Icons
tr: &Simgeleri düzenle

en: &About Program Manager
tr: &Program Yöneticisi Hakkında

en: Program &group
tr: Program &grubu

en: Move Program
tr: Programı Taşı

en: Move program:
tr: Taşınacak program:

en: From group:
tr: Kaynak grup:

en: &To group:
tr: &Hedef grup:

en: Copy Program
tr: Program Kopyala

en: Copy program:
tr: Kopyalanacak program:

en: Program Group Attributes
tr: Program Grubu Özellikleri

en: &Group file:
tr: &Grup dosyası:

en: Program Attributes
tr: Program Özellikleri

en: &Command line:
tr: &Komut satırı:

en: &Working directory:
tr: &Çalışma klasörü:

en: &Key combination:
tr: &Tuş kombinasyonu:

en: &Minimize at launch
tr: &Simge halinde çalıştır

en: Change &icon...
tr: Simge &değiştir...

en: Change Icon
tr: Simge Değiştir

en: &Filename:
tr: &Dosya adı:

en: Current &icon:
tr: Geçerli &simge:

en: Execute Program
tr: Program Çalıştır

en: Program Manager
tr: Program Yöneticisi

en: WARNING
tr: UYARI

en: Information
tr: Bilgi

en: Delete group `%s'?
tr: '%s' grubu silinsin mi?

en: Delete program `%s'?
tr: '%s' programı silinsin mi?

en: Not implemented
tr: Eklenmedi/Geliştirilmedi

en: Error reading `%s'.
tr: '%s' okunurken hata.

en: Error writing `%s'.
tr: '%s' yazılırken hata.

en: The group file `%s' cannot be opened.
    Should it be tried further on?
tr: '%s' grup dosyası açılamadı.
    Daha sonra denensin mi?

en: Help not available.
tr: Yardım kullanılamıyor.

en: Unknown feature in %s
tr: %s içinde bilinmeyen özellik

en: File `%s' exists. Not overwritten.
tr: '%s' dosyası mevcut. Üzerine yazılmadı.

en: Save group as `%s' to prevent overwriting original files.
tr: Asıl dosya üzerine yazmayı engellemek için dosyayı '%s' adıyla kaydet.

en: Libraries (*.dll)
tr: Kitaplıklar (*.dll)

en: Icon files
tr: Simge dosyaları

en: Icons (*.ico)
tr: Simgeler (*.ico)

en: reg: Invalid syntax.
tr: reg: Geçersiz sözdizimi.

en: Type "REG %1 /?" for help.
tr: Yardım için "REG %1 /?" yazın.

en: reg: Unable to access or create the specified registry key
tr: kayıt: Belirtilen kayıt defteri anahtarına erişilemiyor veya oluşturulamıyor

en: reg: The operation completed successfully
tr: kayıt:İşlem başarıyla tamamlandı

en: reg: The registry operation was cancelled
tr: kayıt: Kayıt işlemi iptal edildi

en: reg: Unable to find the specified registry key
tr: kayıt: Belirtilen kayıt defteri anahtarı bulunamadı

en: reg: Unable to find the specified registry value
tr: kayıt: Belirtilen kayıt defteri değeri bulunamadı

en: (Default)
tr: (Standart)

en: Type "REG /?" for help.
tr: Yardım için "REG /?" yazın.

en: Usage:
      REG [operation] [parameters]
    
    Supported operations:
      ADD | COPY | DELETE | EXPORT | IMPORT | QUERY
    
    For help on a specific operation, type:
      REG [operation] /?
tr: Kullanım:
      KAYIT [işlem] [parametreler]
    
    Desteklenen işlemler:
      EKLE | SİL | İÇE AKTAR | DIŞA AKTAR | SORGU
    
    Belirli bir işlemle ilgili yardım için şunu yazın:
      KAYIT [işlem] /?

en: REG ADD <key> [/v value_name | /ve] [/t type] [/s separator] [/d data] [/f]
    
      Adds a key to the registry or adds a new value to a given registry key.
    
      <key>
         The registry key to add or, if either [/v] or [/ve] is specified,
         the key in which to add the new registry data.
    
         Format: ROOT\Subkey
    
         ROOT: A predefined registry key. This must be one of the following:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Subkey: The full path to a registry key under a given ROOT key.
    
      /v <value_name>
         The name of the registry value to add.
    
      /ve
         Add an unnamed registry value. This option modifies the (Default)
         registry value.
    
      /t <type>
         The type of data to add to the registry. If [/t] is specified,
         <type> must be one of the following:
    
             REG_SZ    | REG_MULTI_SZ | REG_EXPAND_SZ
             REG_DWORD | REG_QWORD    | REG_BINARY   | REG_NONE
    
         If [/t] is not specified, the default data type is REG_SZ.
    
      /s <separator>
         The character used to separate strings in REG_MULTI_SZ data.
         If [/s] is not specified, the default separator is \0.
    
      /d <data>
         The data to add to the new registry value.
    
      /f
         Modify the registry without prompting for confirmation.
tr: KAYIT EKLE <key> [/v değer_adı | /ve] [/t türü] [/s ayırıcı] [/d verisi] [/f]
    
      Kayıt defterine bir anahtar ekler veya belirli bir kayıt defteri anahtarına yeni bir değer ekler.
    
      <key>
         Eklenecek kayıt defteri anahtarı veya [/v] veya [/ve] belirtilmişse,
         yeni kayıt defteri verilerinin ekleneceği anahtar.
    
         Biçim: KÖK\Alt anahtar
    
         KÖK: Önceden tanımlanmış bir kayıt defteri anahtarı. Bu, aşağıdakilerden biri olmalıdır:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT | HKCR
             HKEY_USERS | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Alt Anahtar: Belirli bir KÖK anahtarı altındaki bir kayıt defteri anahtarının tam yolu.
    
      /v <değer_adı>
         Eklenecek kayıt defteri değerinin adı.
    
      / ve
         Adsız bir kayıt defteri değeri ekleyin. Bu seçenek, (Varsayılan)
         kayıt değeri.
    
      /t <type>
         Kayıt defterine eklenecek veri türü. [/t] belirtilirse,
         <type> aşağıdakilerden biri olmalıdır:
    
            REG_SZ | REG_MULTI_SZ | REG_EXPAND_SZ
             REG_DWORD | REG_QWORD | REG_BINARY | REG_NONE
    
         [/t] belirtilmezse, varsayılan veri türü REG_SZ'dir.
    
      /s <separator>
         REG_MULTI_SZ verilerinde dizileri ayırmak için kullanılan karakter.
         [/s] belirtilmezse, varsayılan ayırıcı \0'dır.
    
      /d <data>
         Yeni kayıt defteri değerine eklenecek veriler.
    
      /F
         Onay istemeden kayıt defterini değiştirin.

en: REG COPY <key1> <key2> [/s] [/f]
    
      Copies the contents of a specified registry key to another location.
      By default, this operation only copies registry values. Use [/s] to
      recursively copy all subkeys and values.
    
      <key1>, <key2>
         Registry keys specifying the source (<key1>) and destination (<key2>)
         of the data. If <key2> does not exist, it is created.
    
         Format: ROOT\Subkey
    
         ROOT: A predefined registry key. This must be one of the following:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Subkey: The full path to a registry key under a given ROOT key.
    
      /s
         Copy all subkeys and values from <key1> to <key2>.
    
      /f
         Overwrite all registry data in <key2> without prompting for confirmation.
         This option does not modify subkeys and values that only exist in <key2>.
tr: KAYIT KOPYALAMA <key1> <key2> [/s] [/f]
    
      Belirli bir kayıt defteri anahtarının içeriğini başka bir konuma kopyalar.
      Varsayılan olarak, bu işlem yalnızca kayıt defteri değerlerini kopyalar. Için kullanır
      tüm alt anahtarları ve değerleri yinelemeli olarak kopyalayın.
    
      <key1>, <key2>
         Kaynağı (<key1>) ve hedefi (<key2>) belirten kayıt defteri anahtarları
         verilerin <key2> yoksa, oluşturulur.
    
         Biçim: KÖK\Alt anahtar
    
         KÖK: Önceden tanımlanmış bir kayıt defteri anahtarı. Bu, aşağıdakilerden biri olmalıdır:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT | HKCR
             HKEY_USERS | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Alt Anahtar: Belirli bir KÖK anahtarı altındaki bir kayıt defteri anahtarının tam yolu.
    
      /S
         <key1>'den <key2>'ye tüm alt anahtarları ve değerleri kopyalayın.
    
       /F
         Onay istemeden <key2> içindeki tüm kayıt defteri verilerinin üzerine yazın.
         Bu seçenek, yalnızca <key2> içinde bulunan alt anahtarları ve değerleri değiştirmez.

en: REG DELETE <key> [/v value_name | /ve | /va] [/f]
    
      Deletes a registry key (including all subkeys and values), or deletes
      one or more values from a given registry key.
    
      <key>
         The registry key to delete or, if one of [/v], [/ve] or [/va] is
         specified, the registry key in which to delete one or more values.
    
         Format: ROOT\Subkey
    
         ROOT: A predefined registry key. This must be one of the following:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Subkey: The full path to a registry key under a given ROOT key.
    
      /v <value_name>
         The name of the registry value to delete.
    
      /ve
         Delete an unnamed registry value. This option deletes the (Default)
         registry value.
    
      /va
         Delete all values from a registry key.
    
      /f
         Delete a registry key (including all subkeys and values) without
         prompting for confirmation.
tr: REG DELETE <key> [/v değer_adı | /ve | /va] [/f]
    
      Bir kayıt defteri anahtarını (tüm alt anahtarlar ve değerler dahil) siler veya siler
      belirli bir kayıt defteri anahtarından bir veya daha fazla değer.
    
      <key>
         Silinecek kayıt defteri anahtarı veya [/v], [/ve] veya [/va] anahtarlarından biri
         belirtilen, bir veya daha fazla değerin silineceği kayıt defteri anahtarı.
    
         Biçim: KÖK\Alt anahtar
    
         KÖK: Önceden tanımlanmış bir kayıt defteri anahtarı. Bu, aşağıdakilerden biri olmalıdır:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT | HKCR
             HKEY_USERS | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Alt Anahtar: Belirli bir KÖK anahtarı altındaki bir kayıt defteri anahtarının tam yolu.
    
      /v <value_name>
         Silinecek kayıt defteri değerinin adı.
    
      / ve
         Adsız bir kayıt defteri değerini silin. Bu seçenek, (Varsayılan)
         kayıt değeri.
    
      / va
         Bir kayıt defteri anahtarından tüm değerleri silin.
    
      /F
         olmadan bir kayıt defteri anahtarını (tüm alt anahtarlar ve değerler dahil) silin.
         onay istemek.

en: REG EXPORT <key> <file> [/y]
    
      Exports a specified registry key (including all subkeys and values)
      to a file.
    
      <key>
         The registry key to export.
    
         Format: ROOT\Subkey
    
         ROOT: A predefined registry key. This must be one of the following:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Subkey: The full path to a registry key under a given ROOT key.
    
      <file>
         The name and path of the registry file that will be created.
         This file must have a .reg extension.
    
      /y
         Overwrite <file> without prompting for confirmation.
tr: KAYIT DIŞA AKTARMA <key> <file> [/y]
    
      Belirli bir kayıt defteri anahtarını dışa aktarır (tüm alt anahtarlar ve değerler dahil)
      bir dosyaya.
    
      <key>
         Dışa aktarılacak kayıt defteri anahtarı.
    
         Biçim: KÖK\Alt anahtar
    
         KÖK: Önceden tanımlanmış bir kayıt defteri anahtarı. Bu, aşağıdakilerden biri olmalıdır:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT | HKCR
             HKEY_USERS | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Alt Anahtar: Belirli bir KÖK anahtarı altındaki bir kayıt defteri anahtarının tam yolu.
    
      <file>
         Oluşturulacak kayıt defteri dosyasının adı ve yolu.
         Bu dosyanın bir .reg uzantısı olmalıdır.
    
      /y
         Onay istemeden <file> dosyasının üzerine yaz.

en: REG IMPORT <file>
    
      Imports keys, values and data from a given file into the registry.
    
      <file>
         The name and path of the registry file to import.
tr: KAYIT İÇE AKTARMA <file>
    
      Belirli bir dosyadaki anahtarları, değerleri ve verileri kayıt defterine aktarır.
    
      <file>
         İçe aktarılacak kayıt defteri dosyasının adı ve yolu.

en: REG QUERY <key> [/v value_name | /ve] [/s]
    
      Queries a specified registry key and lists all immediate subkeys, values
      and data within that key. Use [/s] to recursively query each subkey.
    
      <key>
         The registry key to query.
    
         Format: ROOT\Subkey
    
         ROOT: A predefined registry key. This must be one of the following:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE  | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER   | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT   | HKCR
             HKEY_USERS          | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Subkey: The full path to a registry key under a given ROOT key.
    
      /v <value_name>
         The name of the registry value to query. If neither [/v] nor [/ve] is
         specified, all values under <key> are listed.
    
      /ve
         Query an unnamed registry value. This option queries the (Default)
         registry value.
    
      /s
         List all registry entries under <key> and its subkeys.
tr: KAYIT SORGUSU <key> [/v değer_adı | /ve] [/s]
    
      Belirli bir kayıt defteri anahtarını sorgular ve tüm anlık alt anahtarları, değerleri listeler
       ve bu anahtarın içindeki veriler. Her bir alt anahtarı yinelemeli olarak sorgulamak için [/s] kullanın.
    
       <key>
         Sorgulanacak kayıt defteri anahtarı.
    
         Biçim: KÖK\Alt anahtar
    
         KÖK: Önceden tanımlanmış bir kayıt defteri anahtarı. Bu, aşağıdakilerden biri olmalıdır:
    
             HKEY_LOCAL_MACHINE | HKLM
             HKEY_CURRENT_USER | HKCU
             HKEY_CLASSES_ROOT | HKCR
             HKEY_USERS | HKU
             HKEY_CURRENT_CONFIG | HKCC
    
         Alt Anahtar: Belirli bir KÖK anahtarı altındaki bir kayıt defteri anahtarının tam yolu.
    
      /v <değer_adı>
         Sorgulanacak kayıt defteri değerinin adı. Ne [/v] ne de [/ve] değilse
         belirtilen, <key> altındaki tüm değerler listelenir.
    
      / ve
         Adsız bir kayıt defteri değerini sorgulayın. Bu seçenek, (Varsayılan)
         kayıt değeri.
    
      /S
         <key> ve alt anahtarları altındaki tüm kayıt defteri girdilerini listeleyin.

en:   /reg:32
         Access the registry using the 32-bit view.
    
      /reg:64
         Access the registry using the 64-bit view.
tr:   /kayıt:32
          32 bit görünümü kullanarak kayıt defterine erişin.
    
      /kayıt:64
          64 bit görünümü kullanarak kayıt defterine erişin.

en: reg: Invalid registry key
tr: kayıt: Geçersiz kayıt defteri anahtarı

en: reg: Unable to access remote machine
tr: reg: Uzak makineye erişilemiyor

en: reg: Invalid system key
tr: kayıt: Geçersiz sistem anahtarı

en: reg: Invalid option [%1].
tr: kayıt: Geçersiz seçenek [%1].

en: reg: The option [/d] must be followed by a valid numeric value
tr: kayıt: [/d] seçeneğinin ardından geçerli bir sayısal değer gelmelidir

en: reg: The option [/d] must be followed by a valid hexadecimal value
tr: uninstaller: [/d] seçeneğinden sonra geçerli bir onaltılık değer girilmelidir

en: reg: The option [/d] must be followed by a valid string
tr: reg: [/d] seçeneğinden sonra geçerli bir dize girilmelidir

en: reg: Unhandled registry data type [/t 0x%1!x!, /d %2]
tr: reg: İşlenmeyen [/t 0x%1!x!, /d %2] kayıt defteri veri türü

en: reg: Unsupported registry data type [%1]
tr: kayıt: Desteklenmeyen kayıt veri türü [%1]

en: The registry value '%1' already exists. Do you want to overwrite it?
tr: Belirtilen '%1' kayıt defteri değeri zaten var. Üzerine yazılsın mı?

en: reg: Invalid command line parameters
tr: reg: Geçersiz komut satırı parametreleri

en: reg: The source and destination keys cannot be the same
tr: kayıt: Kaynak ve hedef anahtarlar aynı olamaz

en: The value '%1\%2' already exists in the destination key. Do you want to overwrite it?
tr: Hedef anahtarında '%1\%2' değeri zaten var. Üzerine yazmak istiyor musunuz?

en: Are you sure you want to delete the registry value '%1'?
tr: '%1' kayıt defteri değerini silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete all registry values in '%1'?
tr: %1' içindeki bütün kayıt defteri değerlerini silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete the registry key '%1'?
tr: '%1' kayıt defteri anahtarını silmek istediğinizden emin misiniz?

en: reg: Unable to delete all registry values in '%1'
tr: kayıt: '%1' içindeki tüm kayıt defteri değerleri silinemiyor

en: The file '%1' already exists. Do you want to overwrite it?
tr: Belirtilen '%1' dosyası zaten var. Üzerine yazılsın mı?

en: reg: Unrecognized escape sequence [\%1!c!]
tr: reg: Bilinmeyen kaçış sırası [\%1!c!]

en: reg: Unable to import the registry key '%1'
tr: kayıt: '%1' kayıt defteri anahtarı içe aktarılamıyor

en: reg: The file '%1' was not found.
tr: reg: '%1' dosyası bulunamadı.

en: (value not set)
tr: (değer belirlenmemiş)

en: Search complete. Number of matches found: %1!d!
tr: Arama tamamlandı. Bulunan eşleşmelerin sayısı: %1!d!

en: &Registry
tr: &Kayıt Defteri

en: &Import Registry File...
tr: Kayıt Dosyası &Al...

en: &Export Registry File...
tr: Kayıt Dosyası &Kaydet...

en: &Key
tr: &Anahtar

en: &String Value
tr: &Dize Değeri

en: &Binary Value
tr: &İkili Değer

en: &DWORD Value
tr: &DWORD Değeri

en: &QWORD Value
tr: &QWORD Değeri

en: &Multi-String Value
tr: &Çoklu Dize Değeri

en: &Expandable String Value
tr: &Genişletilebilir Dize Değeri

en: &Rename	F2
tr: &Yeniden Adlandır	F2

en: &Copy Key Name
tr: &Anahtar Adını Kopyala

en: &Find...	Ctrl+F
tr: &Bul...	Ctrl+F

en: Find Ne&xt	F3
tr: &Sonrakini Bul	F3

en: Status &Bar
tr: Durum &Çubuğu

en: Sp&lit
tr: A&yır

en: &Remove Favorite...
tr: &Sık Kullanılanlardan Sil...

en: &About Registry Editor
tr: Kayıt Defteri Düzenleyicisi &Hakkında

en: Expand
tr: Genişlet

en: Modify &Binary Data...
tr: İkili &Değeri Değiştir...

en: Export registry
tr: Kayıt defterini ver

en: S&elected branch:
tr: S&eçilen kısım:

en: Find:
tr: Bul:

en: Find in:
tr: Konum:

en: Keys
tr: Anahtarlar

en: Value names
tr: Değer adları

en: Value content
tr: Değer içeriği

en: Whole string only
tr: Yalnızca tüm sözcükler

en: Add Favorite
tr: Sık Kullanılanlara Ekle

en: Name:
tr: Ad:

en: Remove Favorite
tr: Sık Kullanılanlardan Sil

en: Edit String
tr: Dizeyi Düzenle

en: Value name:
tr: Değer adı:

en: Value data:
tr: Değer verisi:

en: Edit DWORD
tr: DWORD Düzenle

en: Base
tr: Taban

en: Hexadecimal
tr: Onaltılık

en: Decimal
tr: Onluk

en: Edit Binary
tr: İkili Dizeyi Düzenle

en: Edit Multi-String
tr: Çoklu Dizeyi Düzenle

en: Contains commands for working with the whole registry
tr: Tüm kayıtlarla çalışmak için komutları içerir

en: Contains commands for editing values or keys
tr: Değerleri veya anahtarları düzenlemek için komutları içerir

en: Contains commands for customizing the registry window
tr: Kayıt defteri penceresini özelleştirmek için komutları içerir

en: Contains commands for accessing frequently used keys
tr: Sık kullanılan anahtarlara erişmek için komutları içerir

en: Contains commands for displaying Help and information about Registry Editor
tr: Kayıt Defteri Düzenleyicisi hakkında yardım ve bilgi göstermek için komutları içerir

en: Contains commands for creating new keys or values
tr: Yeni anahtarlar ve değerler oluşturmak için komutları içerir

en: Data
tr: Veri

en: Registry Editor
tr: Kayıt Defteri Düzenleyicisi

en: Import Registry File
tr: Kayıt Dosyasından Al

en: Export Registry File
tr: Kayıt Dosyasına Ver

en: Registry files (*.reg)
tr: Kayıt dosyaları (*.reg)

en: Win9x/NT4 Registry files (REGEDIT4)
tr: Win9X/NT4 Kayıt Dosyaları (REGEDIT4)

en: (cannot display value)
tr: (değer görüntülenemiyor)

en: (unknown %d)
tr: (bilinmeyen %d)

en: Unable to modify the selected registry value.
tr: Seçilen kayıt değeri değiştirilemiyor.

en: Unable to create a new registry key.
tr: Yeni bir kayıt anahtarı oluşturulamıyor.

en: Unable to create a new registry value.
tr: Yeni bir kayıt değeri oluşturulamıyor.

en: Unable to rename the key '%1'.
    The specified key name already exists.
tr: '%1' anahtarı yeniden adlandırılamıyor.
    Belirtilen anahtar adı zaten var.

en: Unable to rename the value '%1'.
    The specified value name already exists.
tr: '%1' değeri yeniden adlandırılamıyor.
    Belirtilen değer adı zaten var.

en: Unable to delete the selected registry key.
tr: Seçilen kayıt anahtarı silinemiyor.

en: Unable to rename the selected registry key.
tr: Seçilen kayıt anahtarı yeniden adlandırılamıyor.

en: Unable to rename the selected registry value.
tr: Seçilen kayıt değeri yeniden adlandırılamıyor.

en: The keys and values contained in %1 were successfully added to the registry.
tr: %1 dosyasında bulunan kayıt anahtarları ve değerleri, kayıt defterine başarıyla eklendi.

en: Unable to import %1. The specified file is not a valid registry file.
tr: %1 dosyası alınamıyor. Belirtilen dosya geçerli bir kayıt defteri dosyası değil.

en: Usage:
      regedit [options] [filename] [reg_key]
    
    Options:
      [no option]    Launch the graphical version of this program.
      /L:system.dat  The location of the system.dat file to be modified.
                     Compatible with any other switch. Ignored.
      /R:user.dat    The location of the user.dat file to be modified.
                     Compatible with any other switch. Ignored.
      /C             Import the contents of a registry file.
      /D             Delete a specified registry key.
      /E             Export the contents of a specified registry key to a file.
                     If no key is specified, the entire registry is exported.
      /S             Silent mode. No messages will be displayed.
      /V             Launch the GUI in advanced mode. Ignored.
      /?             Display this information and exit.
      [filename]     The location of the file containing registry information to
                     be imported. When used with [/E], this option specifies the
                     file location where registry information will be exported.
      [reg_key]      The registry key to be modified.
    
    Usage examples:
      regedit "import.reg"
      regedit /E "export.reg" "HKEY_CURRENT_USER\Console"
      regedit /D "HKEY_LOCAL_MACHINE\Key\Path"
tr: Kullanım:
      regedit [seçenek] [dosyaadı] [kayıt_anahtarı]
    
    Seçenekler:
      [seçenek yok]    Programın grafik sürümünü başlatır.
      /L:system.dat  Değiştirilecek system.dat dosyasının konumu.
                     Diğer seçeneklerle uyumludur. Önemsenmez.
      /R:user.dat    Değiştirilecek user.dat dosyasının konumu.
                     Diğer seçeneklerle uyumludur. Önemsenmez.
      /C             Bir kayıt defteri dosyasının içeriğini alır.
      /D             Belirtilen bir kayıt anahtarını siler.
      /E             Belirtilen bir kayıt anahtarının içeriğini bir dosyaya verir.
                     Eğer bir kayıt anahtarı belirtilmezse, bütün kayıt defterini verir.
      /S             Sessiz kip. Herhangi bir ileti gösterilmez.
      /V             Kullanıcı arayüzü gelişmiş kipte başlatılır. Önemsenmez.
      /?             Bu yardımı gösterir.
      [dosyaadı]     Dışarıya verilecek kayıt bilgileri içeren dosyanın konumu.
                     [/E] seçeneğiyle kullanıldığında, kayıt bilgileri içeren dosyanın
                     nereye kaydedileceği belirtilir.
      [kayıt_anahtarı]      Değiştirilecek kayıt defteri anahtarı.
    
    Kullanım örnekleri:
      regedit "import.reg"
      regedit /E "export.reg" "HKEY_CURRENT_USER\Console"
      regedit /D "HKEY_LOCAL_MACHINE\Anahtar\Yol"

en: regedit: Invalid or unrecognized switch [%1]
tr: regedit: Geçersiz veya bilinmeyen değişken [%1]

en: Type "regedit /?" for help.
tr: Yardım için "regedit /?" yazın.

en: regedit: No filename was specified.
tr: regedit: Dosya adı belirtilmemiş.

en: regedit: No registry key was specified for removal.
tr: regedit: Kaldırmak için kayıt anahtarı belirtilmemiş.

en: regedit: The file '%1' was not found.
tr: regedit: '%1' dosyası bulunamadı.

en: regedit: Unable to open the file '%1'.
tr: regedit: '%1' dosyası açılamıyor.

en: regedit: Unhandled action.
tr: regedit: İşlenmeyen eylem.

en: regedit: Out of memory! (%1!S!, line %2!u!)
tr: regedit: Yetersiz bellek! (%1!S!, satır %2!u!)

en: regedit: Invalid hexadecimal value.
tr: regedit: Geçersiz onaltılık değer.

en: regedit: Unable to convert hexadecimal data. An invalid value was encountered at '%1'.
tr: regedit: Onaltılık değeri çevrilemiyor. '%1''de geçersiz bir değerle karşılaşıldı.

en: regedit: Unrecognized escape sequence [\%1!c!]
tr: regedit: Bilinmeyen kaçış sırası [\%1!c!]

en: regedit: Unsupported registry data type [0x%1!x!]
tr: regedit: Desteklenmeyen kayıt defteri veri türü [0x%1!x!]

en: regedit: Unexpected end of line in '%1'.
tr: regedit: '%1''de beklenmeyen satır sonu.

en: regedit: The line '%1' was not recognized.
tr: regedit: '%1' satırı bilinmiyor.

en: regedit: Unable to add the registry value '%1' to '%2'.
tr: regedit: '%1' kayıt değeri, '%2''ye eklenemiyor.

en: regedit: Unable to open the registry key '%1'.
tr: regedit: '%1' kayıt anahtarı açılamıyor.

en: regedit: Unsupported registry data type [0x%1!x!] encountered in '%2'.
tr: regedit: Desteklenmeyen [0x%1!x!] kayıt defteri veri türüyle '%2''de karşılaşıldı.

en: regedit: The registry value '%1' will be exported as binary data.
tr: regedit: '%1' kayıt değeri ikili veri olarak dışa verilecek.

en: regedit: Invalid system key [%1]
tr: regedit: Geçersiz sistem anahtarı [%1]

en: regedit: Unable to export '%1'. The specified registry key was not found.
tr: regedit: '%1' verilemiyor. Belirtilen kayıt anahtarı bulunamadı.

en: regedit: Unable to delete the registry key '%1'.
tr: regedit: '%1' kayıt anahtarı silinemiyor.

en: regedit: The line contains invalid syntax.
tr: regedit: Satır sözdizimi geçersiz.

en: Quits the Registry Editor
tr: Kayıt Defteri Düzenleyicisinden çıkar

en: Adds keys to the favorites list
tr: Sık kullanılanlar listesine anahtarları ekler

en: Removes keys from the favorites list
tr: Sık kullanılanlar listesinden anahtarları siler

en: Shows or hides the status bar
tr: Durum çubuğunu gösterir veya gizler

en: Changes the position of the split between two panes
tr: İki panel arasındaki ayracın konumunu değiştirir

en: Refreshes the window
tr: Pencereyi yeniler

en: Deletes the selection
tr: Seçimi siler

en: Renames the selection
tr: Seçimi yeniden adlandırır

en: Copies the name of the selected key to the clipboard
tr: Seçili anahtar adını panoya kopyalar

en: Finds a text string in a key, value or data
tr: Bir anahtar, değer veya veri içerisindeki metin dizesini bulur

en: Finds next occurrence of text specified in previous search
tr: Önceki aramada belirtilen metnin bir sonraki eşleşmesini bulur

en: Modifies the value's data
tr: Değer verisini değiştirir

en: Adds a new key
tr: Yeni bir anahtar ekler

en: Adds a new string value
tr: Yeni bir dize değeri ekler

en: Adds a new binary value
tr: Yeni bir ikili değer ekler

en: Adds a new 32-bit value
tr: Yeni bir 32-bit değer ekler

en: Imports a text file into the registry
tr: Sistem kaydına bir metin dosyasını aktarır

en: Exports all or part of the registry to a text file
tr: Sistem kaydının bir kısmını veya tümünü bir metin dosyasına aktarır

en: Prints all or part of the registry
tr: Sistem kaydının bir kısmını veya tümünü yazdırır

en: Opens Registry Editor Help
tr: Kayıt Defteri Düzenleyicisi Yardımını açar

en: Displays program information, version number and copyright
tr: Program bilgisini, sürüm numarasını ve telif hakkını gösterir

en: Unable to query the registry value '%1'.
tr: '%1' kayıt değeri sorgulanamıyor.

en: Unable to edit registry keys of this type (%1!u!).
tr: Bu tür (%1!u!) kayıt anahtarları değiştirilemez.

en: The value is too big (%1!u!).
tr: Değer çok büyük (%1!u!).

en: Confirm Value Delete
tr: Değer Silmeyi Onayla

en: Are you sure you want to delete the selected registry value?
tr: Seçilen kayıt defteri değerini silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Search complete. The string '%1' was not found.
tr: Arama tamamlandı. '%1' dizesi bulunamadı.

en: Are you sure you want to delete these values?
tr: Bu değerleri silmek istediğinizden emin misiniz?

en: New Key #%d
tr: Yeni Anahtar #%d

en: New Value #%d
tr: Yeni Değer #%d

en: Unable to query the registry key '%1'.
tr: '%1' kayıt anahtarı sorgulanamıyor.

en: Modifies the value's data in binary form
tr: Değer verisini ikili biçimde değiştirir

en: Adds a new multi-string value
tr: Yeni bir çoklu dize değeri ekler

en: Exports the selected branch of the registry to a text file
tr: Sistem kaydının seçilen kısmını metin dosyasına aktarır

en: Adds a new expandable string value
tr: Yeni bir genişletilebilir dize değeri ekler

en: Confirm Key Delete
tr: Anahtar Silmeyi Onayla

en: Are you sure you want to delete this registry key and all of its subkeys?
tr: 'Bu kayıt defteri anahtarını ve bütün alt anahtarlarını silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Expands or collapses the selected node
tr: Seçili düğümü genişletir veya daraltır

en: Collapse
tr: Daralt

en: Adds a new 64-bit value
tr: 64 bitlik yeni bir değer ekler

en: Edit QWORD
tr: QWORD'ü düzenle

en: Wine DLL Registration Utility
    
    Provides DLL registration services.
tr: Wine DLL Kayıt Aracı
    
    DLL kayıt hizmetlerini yürütür.

en: Usage:
      regsvr32 [/u] [/s] [/n] [/i[:cmdline]] DllName
    
    Options:
      [/u]  Unregister a server.
      [/s]  Silent mode (no messages will be displayed).
      [/i]  Call DllInstall, passing an optional [cmdline].
    	When used with [/u] DllInstall is called in uninstall mode.
      [/n]  Do not call DllRegisterServer. This option must be used with [/i].
tr: Kullanım:
      regsvr32 [/u] [/s] [/n] [/i[:komutsatırı]] DllAdı
    
    Seçenekler:
      [/u]  Bir sunucunun kaydını kaldırır.
      [/s]  Sessiz (hiçbir mesaj görüntülenmeyecek).
      [/i]  DllInstall'ı, isteğe bağlı [komutsatırı] geçirerek çağırır.
    	[/u] ile kullanıldığında DllInstall kaldırma kipinde çağrılır.
      [/n]  DllRegisterServer'i çağırmaz. Bu seçenek [/i] ile kullanılır.

en: regsvr32: Invalid or unrecognized switch [%1]
tr: regsvr32: Geçersiz veya bilinmeyen değişken [%1]

en: regsvr32: Failed to load DLL '%1'
tr: regsvr32: '%1' DLL dosyası yüklenemedi

en: regsvr32: '%1!S!' not implemented in DLL '%2'
tr: regsvr32: '%1!S!', '%2% DLL dosyasında yok

en: regsvr32: Failed to register DLL '%1'
tr: regsvr32: '%1' DLL dosyası kaydedilemedi

en: regsvr32: Successfully registered DLL '%1'
tr: regsvr32: '%1' DLL dosyası başarıyla kaydedildi

en: regsvr32: Failed to unregister DLL '%1'
tr: regsvr32: '%1' DLL dosyası kayıttan kaldırılamadı

en: regsvr32: Successfully unregistered DLL '%1'
tr: regsvr32: '%1' DLL dosyası başarıyla kayıttan kaldırıldı

en: regsvr32: Failed to install DLL '%1'
tr: regsvr32: '%1' DLL dosyası yüklenemedi

en: regsvr32: Successfully installed DLL '%1'
tr: regsvr32: '%1' DLL dosyası başarıyla yüklendi

en: regsvr32: Failed to uninstall DLL '%1'
tr: regsvr32: '%1' DLL dosyası kaldırılamadı

en: regsvr32: Successfully uninstalled DLL '%1'
tr: regsvr32: '%1' DLL dosyası başarıyla kaldırıldı

en: Application could not be started, or no application associated with the specified file.
    ShellExecuteEx failed
tr: Uygulama başlatılamadı veya belirtilen dosya ile ilişkili bir uygulama yok.
    ShellExecuteEx başarısız

en: Could not translate the specified Unix filename to a DOS filename.
tr: Belirtilen Unix dosya adı, bir DOS dosya adına çevrilemedi.

en: Usage: taskkill [/?] [/f] [/im ProcessName | /pid ProcessID]
tr: Kullanım: taskkill [/?] [/f] [/im İşlemAdı | /pid İşlemKimliği]

en: Error: Unknown or invalid command line option specified.
tr: Hata: Bilinmeyen veya geçersiz komut satırı seçeneği.

en: Error: Invalid command line parameter specified.
tr: Hata: Geçersiz komut satırı parametresi.

en: Error: One of options /im or /pid must be specified.
tr: Hata: /im veya /pid belirlenmeli.

en: Error: Option %1 expects a command line parameter.
tr: Hata: %1 ayarı komut satırı parametresi bekliyor.

en: Error: Options /im and /pid are mutually exclusive.
tr: Hata: /im ve /pid ayarları ayrışık.

en: Close message sent to top-level windows of process with PID %1!u!.
tr: PID'i %1!u! olan üst seviye pencere işlemine kapanma mesajı gönderildi.

en: Close message sent to top-level windows of process "%1" with PID %2!u!.
tr: PID'i %2!u! olan "%1" üst seviye pencere işlemine kapanma mesajı gönderildi.

en: Process with PID %1!u! was forcibly terminated.
tr: PID'i %1!u! olan işlem zorla sonlandırıldı.

en: Process "%1" with PID %2!u! was forcibly terminated.
tr: PID'i %2!u! olan "%1" işlemi zorla sonlandırıldı.

en: Error: Could not find process "%1".
tr: Hata: "%1" işlemi bulunamıyor.

en: Error: Unable to enumerate the process list.
tr: Hata: İşlem listesi oluşturulamıyor.

en: Error: Unable to terminate process "%1".
tr: Hata: "%1" işlemi sonlandırılamıyor.

en: Error: Process self-termination is not permitted.
tr: Hata: İşlemin kendini sonlandırmasına izin verilmiyor.

en: Image Name
tr: Görüntü Adı

en: Mem Usage
tr: Bellek Kullanımı

en: &New Task (Run...)
tr: &Yeni Görev (Çalıştır...)

en: E&xit Task Manager
tr: Görev Yöneticisinden &Çık

en: &Minimize On Use
tr: &Kullanım Sırasında Küçült

en: &Hide When Minimized
tr: Küçültüldüğünde &Gizle

en: &Show 16-bit tasks
tr: &16-bit görevleri göster

en: &Refresh Now
tr: Şimdi &Yenile

en: &Update Speed
tr: &Güncelleme Hızı

en: &High
tr: &Yüksek

en: &Low
tr: &Düşük

en: &Paused
tr: D&uraklamış

en: &Select Columns...
tr: &Sütunları Seç...

en: &CPU History
tr: &CPU Geçmişi

en: &One Graph, All CPUs
tr: &Bir Grafikte Tüm CPU'lar

en: One Graph &Per CPU
tr: &Her CPU için Ayrı Grafik

en: &Show Kernel Times
tr: &Çekirdek Sürelerini Göster

en: Tile &Horizontally
tr: &Yatay Döşe

en: Tile &Vertically
tr: &Dikey Döşe

en: &Minimize
tr: &Simge Durumuna Küçült

en: &Cascade
tr: &Diz

en: &Bring To Front
tr: &Öne Getir

en: &About Task Manager
tr: Görev Yöneticisi &Hakkında

en: &Switch To
tr: Pencere &Değiştir

en: &End Task
tr: &Görevi Sonlandır

en: &Go To Process
tr: İ&şleme Git

en: &End Process
tr: İşlemi &Sonlandır

en: End Process &Tree
tr: İşlem A&ğacını Sonlandır

en: &Debug
tr: &Hata Ayıkla

en: Set &Priority
tr: &Önceliği Ayarla

en: &Realtime
tr: &Gerçek Zamanlı

en: &Above Normal
tr: Normalin &Üzerinde

en: &Below Normal
tr: Normalin &Altında

en: Set &Affinity...
tr: İ&lişkiyi Ayarla...

en: Edit Debug &Channels...
tr: Hata Ay&ıklama Kanallarını Düzenle...

en: Task Manager
tr: Görev Yöneticisi

en: &New Task...
tr: &Yeni Görev...

en: &Show processes from all users
tr: &Tüm kullanıcı işlemlerini göster

en: CPU usage
tr: CPU kullanımı

en: Mem usage
tr: Bellek kullanımı

en: Totals
tr: Toplamlar

en: Commit charge (K)
tr: Ayrılmış bellek (K)

en: Physical memory (K)
tr: Fiziksel bellek (K)

en: Kernel memory (K)
tr: Çekirdek belleği (K)

en: Handles
tr: İşleyiciler

en: Threads
tr: İş parçacıkları

en: Processes
tr: İşlemler

en: Total
tr: Toplam

en: Limit
tr: Sınır

en: Peak
tr: En Yüksek

en: System Cache
tr: Sistem Önbelleği

en: Paged
tr: Sayfalanmış

en: Nonpaged
tr: Sayfalanmamış

en: CPU usage history
tr: CPU kullanım geçmişi

en: Memory usage history
tr: Bellek kullanım geçmişi

en: Debug Channels
tr: Hata Ayıklama Kanalları

en: Processor Affinity
tr: İşlemci İlişkisi

en: The Processor Affinity setting controls which CPUs the process will be allowed to execute on.
tr: İşlemci İlişkisi sekmesi, işlemin hangi işlemcilerin üzerinde çalışmasına izin verileceğini ayarlar.

en: Select Columns
tr: Sütunları Seç

en: Select the columns that will appear on the Process page of the Task Manager.
tr: Görev Yöneticisinin İşlem sekmesinde görüntülenecek sütunları seçiniz.

en: &Image Name
tr: &İmaj Adı

en: &PID (Process Identifier)
tr: &PID (İşlem Kimliği)

en: &CPU Usage
tr: &CPU Kullanımı

en: CPU Tim&e
tr: CPU S&üresi

en: &Memory Usage
tr: &Bellek Kullanımı

en: Memory Usage &Delta
tr: Bellek Kullanımı F&arkı

en: Pea&k Memory Usage
tr: En &Yüksek Bellek Kullanımı

en: Page &Faults
tr: Sayfalama &Hataları

en: &USER Objects
tr: &KULLANICI Nesneleri

en: I/O Reads
tr: G/Ç Okuma

en: I/O Read Bytes
tr: G/Ç Okunan Bayt

en: &Session ID
tr: &Oturum Kimliği

en: User &Name
tr: Kullanıcı &Adı

en: Page F&aults Delta
tr: Sayfalama Hatası &Farkı

en: &Virtual Memory Size
tr: Sana&l Bellek Boyutu

en: Pa&ged Pool
tr: Say&falanmış Havuz

en: N&on-paged Pool
tr: Sayfalan&mamış Havuz

en: Base P&riority
tr: Temel Ö&ncelik

en: &Handle Count
tr: İş&leyici Sayısı

en: &Thread Count
tr: &İş Parçacığı Sayısı

en: GDI Objects
tr: GDI Nesneleri

en: I/O Writes
tr: G/Ç Yazım

en: I/O Write Bytes
tr: G/Ç Yazılan Bayt

en: I/O Other
tr: G/Ç Diğer

en: I/O Other Bytes
tr: G/Ç Diğer Baytlar

en: Create New Task
tr: Yeni Görev Oluştur

en: Runs a new program
tr: Yeni bir program çalıştırır

en: Task Manager remains in front of all other windows unless minimized
tr: Görev Yöneticisi küçültülünceye kadar diğer tüm pencerelerin üstünde kalır

en: Task Manager is minimized when a SwitchTo operation is performed
tr: Görev Yöneticisi başka bir pencereye geçildiğinde küçültülür

en: Hide the Task Manager when it is minimized
tr: Simge durumuna getirildiğinde Görev Yöneticisini gizle

en: Force Task Manager to update now, regardless of Update Speed setting
tr: Güncelleme hızına bakılmaksızın Görev Yöneticisini güncellemeye zorla

en: Displays tasks by using large icons
tr: Büyük simgeler kullanarak görevleri gösterir

en: Displays tasks by using small icons
tr: Küçük simgeler kullanarak görevleri gösterir

en: Displays information about each task
tr: Her görev hakkında bilgi gösterir

en: Updates the display twice per second
tr: Ekranı saniyede iki defa günceller

en: Updates the display every two seconds
tr: Ekranı iki saniyede bir günceller

en: Updates the display every four seconds
tr: Ekranı dört saniyede bir günceller

en: Does not automatically update
tr: Otomatik güncelleme yapılmaz

en: Tiles the windows horizontally on the desktop
tr: Masaüstündeki pencereleri yatay döşer

en: Tiles the windows vertically on the desktop
tr: Masaüstündeki pencereleri dikey döşer

en: Minimizes the windows
tr: Pencereleri simge durumuna getirir

en: Maximizes the windows
tr: Pencereleri büyütür

en: Cascades the windows diagonally on the desktop
tr: Masaüstündeki pencereleri çapraz döşer

en: Brings the window front, but does not switch to it
tr: Pencereyi öne getirir; ama ona odaklanmaz

en: Displays Task Manager help topics
tr: Görev Yöneticisi yardım konularını gösterir

en: Displays program information, version number, and copyright
tr: Program bilgisi, sürüm numarası ve telif hakkını gösterir

en: Exits the Task Manager application
tr: Görev Yöneticisi uygulamasından çıkar

en: Shows 16-bit tasks under the associated ntvdm.exe
tr: 16-bit işlemleri ilişkili ntvdm.exe altında gösterir

en: Select which columns will be visible on the Process page
tr: Hangi işlemlerin İşlem sekmesinde görünebilir olacağını seçin

en: Displays kernel time in the performance graphs
tr: Performans grafiklerinde çekirdek sürelerini gösterir

en: A single history graph shows total CPU usage
tr: Tek bir geçmiş grafiği toplam işlemci kullanımını gösterir

en: Each CPU has its own history graph
tr: Her işlemcinin kendi geçmiş grafiği olur

en: Brings a task to the foreground, switch focus to that task
tr: Bir görevi önplana getirir ve o göreve odaklanır

en: Tells the selected tasks to close
tr: Seçili görevlere kapanmasını bildirir

en: Switches the focus to the process of the selected task
tr: Seçili işleme odaklanır

en: Restores the Task Manager from its hidden state
tr: Görev Yöneticisini gizli konumundan geri getirir

en: Removes the process from the system
tr: İşlemi sistemden kaldırır

en: Removes this process and all descendants from the system
tr: Bu işlemi ve onun alt dallarını sistemden kaldırır

en: Attaches the debugger to this process
tr: Hata ayıklayıcıyı bu işleme iliştirir

en: Controls which processors the process will be allowed to run on
tr: İşlemin hangi işlemciler üzerinde çalışabileceğini denetler

en: Sets process to the REALTIME priority class
tr: İşlemi GERÇEKZAMAN öncelik sınıfında çalışmaya ayarlar

en: Sets process to the HIGH priority class
tr: İşlemi YÜKSEK öncelik sınıfında çalışmaya ayarlar

en: Sets process to the ABOVE NORMAL priority class
tr: İşlemi NORMAL ÜZERİ öncelik sınıfında çalışmaya ayarlar

en: Sets process to the NORMAL priority class
tr: İşlemi NORMAL öncelik sınıfında çalışmaya ayarlar

en: Sets process to the BELOW NORMAL priority class
tr: İşlemi NORMAL ALTI öncelik sınıfında çalışmaya ayarlar

en: Sets process to the LOW priority class
tr: İşlemi DÜŞÜK öncelik sınıfında çalışmaya ayarlar

en: Controls Debug Channels
tr: Hata Ayıklama Kanallarını Denetler

en: Performance
tr: Performans

en: CPU Usage: %3d%%
tr: CPU Kullanımı: %3d%%

en: Processes: %d
tr: İşlemler: %d

en: Mem Usage: %1!u!kB / %2!u!kB
tr: Bellek Kullanımı: %1!u!kB / %2!u!kB

en: CPU Time
tr: CPU Zamanı

en: Mem Delta
tr: Bellek Farkı

en: Peak Mem Usage
tr: En Yüksek Bellek Kullanımı

en: Page Faults
tr: Sayfa Hataları

en: USER Objects
tr: KULLANICI Nesneleri

en: Session ID
tr: Oturum Kimliği

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: PF Delta
tr: Sayfa Dosyası Değişimi

en: VM Size
tr: Sanal Bellek Boyutu

en: Paged Pool
tr: Sayfalanmış Havuz

en: NP Pool
tr: Sayfalanmamış Havuz

en: Base Pri
tr: Temel Öncelik

en: Task Manager Warning
tr: Görev Yöneticisi Uyarısı

en: WARNING: Changing the priority class of this process may
    cause undesired results including system instability. Are you
    sure you want to change the priority class?
tr: UYARI: Bu işlemin öncelik sınıfını değiştirmek sistem kararsızlığı
    dahil, istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Öncelik sınıfını değiştirmek
    istediğinizden emin misiniz?

en: Unable to Change Priority
tr: Görev Önceliği Değiştirilemiyor

en: WARNING: Terminating a process can cause undesired
    results including loss of data and system instability. The
    process will not be given the chance to save its state or
    data before it is terminated. Are you sure you want to
    terminate the process?
tr: UYARI: Bir işlemi sonlandırmak, veri kaybı ve sistem kararsızlığı
    gibi istenmeyen sonuçlar doğurabilir. İşleme, sonlandırılmadan
    önce durumunu veya verilerini kaydetme şansı verilmeyecek.
    İşleme sonlandırmak istediğinizden emin misiniz?

en: Unable to Terminate Process
tr: İşlem Sonlandırılamıyor

en: WARNING: Debugging this process may result in loss of data.
    Are you sure you wish to attach the debugger?
tr: UYARI: Bu işlemde hata ayıklaması yapmak veri kaybı ile sonuçlanabilir.
    Hata ayıklayıcıya iliştirmek istiyor musunuz?

en: Unable to Debug Process
tr: İşlemde Hata Ayıklanamıyor

en: The process must have affinity with at least one processor
tr: İşlem en az bir işlemciyle ilgili olmalıdır

en: Invalid Option
tr: Geçersiz Seçenek

en: Unable to Access or Set Process Affinity
tr: İşlem İlişkisine Erişilemiyor veya İlişki Ayarlanamıyor

en: System Idle Process
tr: Boş Sistem İşlemi

en: Not Responding
tr: Yanıt Vermiyor

en: Running
tr: Çalışıyor

en: Task
tr: Görev

en: Wine Application Uninstaller
tr: Wine Uygulama Kaldırıcı

en: Execution of uninstall command '%s' failed, perhaps due to missing executable.
    Do you want to remove the uninstall entry from the registry?
tr: '%s' kaldırma komutu büyük olasılıkla dosya olmadığından çalıştırılamadı.
    Kayıt defterinden bu kaldırma girdisini silmek ister misiniz?

en: uninstaller: The application with GUID '%1' was not found
tr: uninstaller: GUID'i '%1' olan uygulama bulunamadı

en: uninstaller: The option '--remove' must be followed by an application GUID
tr: uninstaller: --remove seçeneğinden sonra bir uygulama GUID'i girilmelidir

en: uninstaller: Invalid option [%1]
tr: uninstaller: '%1' geçersiz seçenek

en: Wine Application Uninstaller
    
    Uninstall applications from the current Wine prefix.
tr: Wine Uygulama Kaldırıcısı
    
    Şimdiki Wine yapılandırmanızdan uygulamaları kaldırır.

en: Usage:
      uninstaller [options]
    
    Options:
      --help	    Display this information.
      --list	    List all applications installed in this Wine prefix.
      --remove {GUID}   Uninstall the specified application.
    		    Use '--list' to determine the application GUID.
      [no option]       Launch the graphical version of this program.
tr: Kullanım:
      uninstaller [seçenekler]
    
    Seçenekler:
      --help	    Yardımı görüntüler.
      --list	    Bu Wine yapılandırmasında yüklü bütün uygulamaları listeler.
      --remove {GUID}   Belirtilen uygulamayı kaldırır.
    		    Uygulama GUID'ini belirlemek için '--list' seçeneğini kullanın.
      [no option]       Bu programın grafik sürümünü başlatır.

en: &Pan
tr: &Gezinme

en: &Scale to Window
tr: &Pencere Ölçekle

en: &Left
tr: S&ol

en: &Right
tr: S&ağ

en: Regular Metafile Viewer
tr: Genel Meta Dosya Görüntüleyicisi

en: Metafiles (*.wmf, *.emf)
tr: Meta dosyalar (*.wmf, *.emf)

en: Waiting for Program
tr: Program Bekleniyor

en: Terminate Process
tr: İşlemi Sonlandır

en: A simulated log-off or shutdown is in progress, but this program isn't responding.
    
    If you terminate the process you may lose all unsaved data.
tr: Bir oturumu veya bilgisayarı kapatma canlandırması yapılıyor ancak bu program yanıt vermiyor.
    
    Eğer işlemi sonlandırırsanız, kaydedilmemiş tüm verileri kaybedebilirsiniz.

en: The Wine configuration in %s is being updated, please wait...
tr: %s içerisindeki Wine yapılandırması güncelleniyor, lütfen bekleyin...

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
tr: Bu program ücretsiz bir yazılım olup; Free Software Foundation tarafından dağıtılan GNU Kısıtlı Genel Kamu Lisansı'nın 2.1 veya herhangi bir sonraki sürümü (seçimi size bağlı) altında şartlara bağlı kalınarak tekrar dağıtılabilir ve/veya düzenlenebilir.

en: Windows registration information
tr: Windows kayıt bilgisi

en: &Owner:
tr: &Kullanıcı:

en: Organi&zation:
tr: K&uruluş:

en: Application settings
tr: Uygulama ayarları

en: Wine can mimic different Windows versions for each application. This tab is linked to the Libraries and Graphics tabs to allow you to change system-wide or per-application settings in those tabs as well.
tr: Wine her uygulama için değişik Windows sürümlerini taklit edebilir. Bu sekme Kitaplıklar ve Grafik sekmeleri ile bağlantılı olup bu sekmelerde de sistem çapındaki veya uygulamaya özel ayarları yapmanıza izin verir.

en: Add appli&cation...
tr: Uygulama &Ekle...

en: &Remove application
tr: Uygulama &Kaldır

en: &Windows Version:
tr: &Windows Sürümü:

en: Window settings
tr: Pencere ayarları

en: Automatically capture the &mouse in full-screen windows
tr: Fareyi ta&m ekran pencerelerde otomatik olarak yakala

en: Allow the window manager to &decorate the windows
tr: Pencere yöneticisinin pencereleri &düzenlemesine izin ver

en: Allow the &window manager to control the windows
tr: Pencere yöneticisinin &pencereleri yönetmesine izin ver

en: &Emulate a virtual desktop
tr: Sanal &masaüstü kullan

en: Desktop &size:
tr: Masaüstü &boyutu:

en: Screen resolution
tr: Ekran çözünürlüğü

en: This is a sample text using 10 point Tahoma
tr: Bu, 10 punto Tahoma kullanan örnek bir metindir

en: DLL overrides
tr: DLL öncelikleri

en: Dynamic Link Libraries can be specified individually to be either builtin (provided by Wine) or native (taken from Windows or provided by the application).
tr: Devingen Bağlı Kitaplıkların her biri yerleşik (Wine ile gelen) veya doğal (Windows'tan alınan ya da uygulama tarafından sağlanan) olarak belirtilebilir.

en: &New override for library:
tr: Kitaplık için &yeni öncelik:

en: A&dd
tr: Ek&le

en: Existing &overrides:
tr: Var olan &öncelikler:

en: &Edit...
tr: &Düzenle...

en: Edit Override
tr: Öncelik Düzenle

en: Load order
tr: Yükleme sırası

en: &Builtin (Wine)
tr: &Yerleşik (Wine)

en: &Native (Windows)
tr: &Doğal (Windows)

en: Buil&tin then Native
tr: Önce Yerl&eşik sonra Doğal

en: Nati&ve then Builtin
tr: Önce D&oğal sonra Yerleşik

en: Select Drive Letter
tr: Sürücü Harfini Seçin

en: Drive configuration
tr: Sürücü yapılandırması

en: Failed to connect to the mount manager; the drive configuration cannot be edited.
tr: Bağlama yöneticisine bağlanılamadı, sürücü yapılandırması düzenlenemiyor.

en: A&dd...
tr: &Ekle...

en: &Path:
tr: &Yol:

en: Show Advan&ced
tr: Gelişmiş A&yarlar

en: De&vice:
tr: Ay&gıt:

en: Bro&wse...
tr: Gö&zat...

en: &Label:
tr: &Etiket:

en: S&erial:
tr: S&eri No:

en: &Show dot files
tr: &Noktayla başlayan dosyaları göster

en: Driver diagnostics
tr: Sürücü tanıları

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Output device:
tr: Çıktı aygıtı:

en: Voice output device:
tr: Ses çıkış aygıtı:

en: Input device:
tr: Girdi aygıtı:

en: Voice input device:
tr: Ses girdi aygıtı:

en: &Test Sound
tr: &Ses Testi

en: Speaker configuration
tr: Hoparlör yapılandırması

en: Speakers:
tr: Hoparlörler:

en: Appearance
tr: Görünüm

en: &Theme:
tr: &Tema:

en: &Install theme...
tr: &Tema yükle...

en: It&em:
tr: &Öge:

en: C&olor:
tr: Re&nk:

en: MIME types
tr: MIME türleri

en: Folders
tr: Klasörler

en: &Link to:
tr: Hedef k&lasör:

en: Libraries
tr: Kitaplıklar

en: Drives
tr: Sürücüler

en: Select the Unix target directory, please.
tr: Lütfen Unix hedef klasörünü seçin.

en: Hide Advan&ced
tr: Te&mel Ayarlar

en: (No Theme)
tr: (Tema Yok)

en: Graphics
tr: Grafik

en: Desktop Integration
tr: Masaüstü Bütünleştirmesi

en: Audio
tr: Ses

en: About
tr: Hakkında

en: Wine configuration
tr: Wine yapılandırması

en: Theme files (*.msstyles; *.theme)
tr: Tema dosyaları (*.msstyles; *.theme)

en: Select a theme file
tr: Tema dosyası seçin

en: Folder
tr: Klasör

en: Links to
tr: Hedef klasör

en: Wine configuration for %s
tr: %s için Wine yapılandırması

en: Selected driver: %s
tr: Seçili sürücü: %s

en: (None)
tr: (Hiçbiri)

en: Audio test failed!
tr: Ses sınaması başarısız!

en: (System default)
tr: (Sistem varsayılan)

en: 5.1 Surround
tr: 5.1 Çevresel

en: Quadraphonic
tr: Kadrafonik

en: Changing the load order of this library is not recommended.
    Are you sure you want to do this?
tr: Bu kitaplığın yükleme sırasının değiştirilmesi önerilmez.
    Bunu yapmak istediğinizden emin misiniz?

en: Warning: system library
tr: Uyarı: sistem kitaplığı

en: native
tr: doğal

en: builtin
tr: yerleşik

en: native, builtin
tr: doğal, yerleşik

en: builtin, native
tr: yerleşik, doğal

en: disabled
tr: devre dışı

en: Default Settings
tr: Varsayılan Ayarlar

en: Wine Programs (*.exe; *.exe.so)
tr: Wine Programları (*.exe,*.exe.so)

en: Use global settings
tr: Genel ayarları kullan

en: Select an executable file
tr: Çalıştırılabilir bir dosya seçin

en: Autodetect
tr: Otomatik Algıla

en: Local hard disk
tr: Yerel sabit disk

en: Network share
tr: Ağ paylaşımı

en: Floppy disk
tr: Disket sürücü

en: You cannot add any more drives.
    
    Each drive must have a letter, from A to Z, so you cannot have more than 26.
tr: Daha fazla sürücü ekleyemezsiniz.
    
    Her sürücünün A-Z aralığında bir harfi olmalıdır. Dolayısıyla 26'dan fazla sürücü tanımlayamazsınız.

en: System drive
tr: Sistem sürücüsü

en: Are you sure you want to delete drive C?
    
    Most Windows applications expect drive C to exist, and will die messily if it doesn't. If you proceed, remember to recreate it!
tr: C sürücüsünü silmek istediğinizden emin misiniz?
    
    Çoğu Windows uygulaması C sürücüsünün var olmasını bekler ve yoksa istenmeyen bir şekilde sonlanır. Eğer devam ederseniz, daha sonra yeniden oluşturmayı unutmayın!

[ctx: Drive letter]
en: Letter
tr: Sürücü Harfi

en: Target folder
tr: Hedef Klasör

en: You don't have a drive C. This is not so great.
    
    Remember to click 'Add' in the Drives tab to create one!
tr: C sürücünüz yok. Bu beklenen bir durum değil.
    
    Bir tane oluşturmak için Sürücüler sekmesinden Ekle'yi tıklatmayı unutmayın!

en: Controls Background
tr: Arkaplan Denetimi

en: Controls Text
tr: Metin Denetimi

en: Menu Background
tr: Menü Arkaplanı

en: Menu Text
tr: Menü Metni

en: Scrollbar
tr: Kaydırma Çubuğu

en: Selection Background
tr: Seçim Arkaplanı

en: Selection Text
tr: Metin Seçimi

en: Tooltip Background
tr: İpucu Arkaplanı

en: Tooltip Text
tr: İpucu Metni

en: Window Background
tr: Pencere Arkaplanı

en: Window Text
tr: Pencere Metni

en: Active Title Bar
tr: Etkin Başlık Çubuğu

en: Active Title Text
tr: Etkin Başlık Metni

en: Inactive Title Bar
tr: Etkin Olmayan Başlık Çubuğu

en: Inactive Title Text
tr: Etkin Olmayan Başlık Metni

en: Message Box Text
tr: İleti Kutusu Metni

en: Application Workspace
tr: Uygulama Çalışma Alanı

en: Window Frame
tr: Pencere Çerçevesi

en: Active Border
tr: Etkin Çerçeve

en: Inactive Border
tr: Etkin Olmayan Çerçeve

en: Controls Shadow
tr: Gölge Denetimi

en: Gray Text
tr: Gri Metin

en: Controls Highlight
tr: Belirtme Denetimi

en: Controls Dark Shadow
tr: Koyu Gölge Denetimi

en: Controls Light
tr: Işık Denetimi

en: Controls Alternate Background
tr: Arkaplan Sıra Denetimi

en: Hot Tracked Item
tr: Etkin İzlenen Nesne

en: Active Title Bar Gradient
tr: Etkin Başlık Çubuğu Gradyanı

en: Inactive Title Bar Gradient
tr: Etkin Olmayan Başlık Çubuğu Gradyanı

en: Menu Highlight
tr: Menü Belirtmesi

en: Menu Bar
tr: Menü çubuğu

en: wineconsole: Starting program %s failed.
    The command is invalid.
tr: wineconsole: %s programı başlatılamadı.
    Komut geçersiz.

en: Program Error
tr: Program Hatası

en: The program %s has encountered a serious problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience.
tr: %s programı ciddi bir problemle karşılaştı ve kapatılacak. Bu durumdan dolayı özür dileriz.

en: This can be caused by a problem in the program or a deficiency in Wine. You may want to check the <a href="https://appdb.winehq.org">Application Database</a> for tips about running this application.
tr: Bu durum, programdaki veya Wine'deki bir sorundan dolayı olabilir. Bu uygulamayı çalıştırma hakkında ipuçları için <a href="https://appdb.winehq.org">Uygulama Veritabanı</a> sayfasını kontrol etmek isteyebilirsiniz.

en: Show &Details
tr: Ayrıntıları &Göster

en: Program Error Details
tr: Program Hata Ayrıntıları

en: If this problem is not present under Windows and has not been reported yet, you can save the detailed information to a file using the "Save As" button, then <a href="https://wiki.winehq.org/Bugs">file a bug report</a> and attach that file to the report.
tr: Eğer bu sorun Windows'ta yoksa ve henüz bildirilmemişse, "Farklı Kaydet" düğmesi kullanarak ayrıntılı bilgiyi bir dosyaya kaydedebilir; ardından bu dosyayı ekleyerek bir <a href="https://wiki.winehq.org/Bugs">hata raporu</a> gönderebilirsiniz.

en: A program on your system has crashed, but WineDbg was unable to attach to the process to obtain a backtrace.
tr: Sisteminizdeki bir program çöktü, ancak WineDbg yığın izleme verisi almak için işleme bağlanamadı.

en: (unidentified)
tr: (tanımsız)

en: Saving failed
tr: Kaydedilemedi

en: Loading detailed information, please wait...
tr: Ayrıntılı bilgi yükleniyor, lütfen bekleyin...

en: &Open	Enter
tr: &Aç	Enter

en: Re&name...
tr: Ye&niden Adlandır...

en: Propert&ies	Alt+Enter
tr: &Özellikler	Alt+Enter

en: Cr&eate Directory...
tr: &Klasör Oluştur...

en: Connect &Network Drive...
tr: &Ağ Sürücüsüne Bağlan...

en: &Disconnect Network Drive
tr: Ağ Sürücüsüne Bağlantıyı &Kes

en: &Name
tr: &Ad

en: &All File Details
tr: &Tüm Dosya Ayrıntıları

en: &Sort by Name
tr: &Ada Göre Sırala

en: Sort &by Type
tr: &Türe Göre Sırala

en: Sort by Si&ze
tr: &Boyuta Göre Sırala

en: Sort by &Date
tr: &Tarihe Göre Sırala

en: Filter by&...
tr: Filtrele &...

en: &Drive Bar
tr: &Sürücü Çubuğu

en: F&ull Screen	Ctrl+Shift+S
tr: &Tam Ekran	Ctrl+Shift+S

en: New &Window
tr: &Yeni Pencere

en: Cascading	Ctrl+F5
tr: Diz	Ctrl+F5

en: Tile &Vertically	Ctrl+F4
tr: Di&key Döşe	Ctrl+F4

en: &About Wine File Manager
tr: &Wine Dosya Yöneticisi Hakkında

en: Select destination
tr: Hedefi seç

en: By File Type
tr: Dosya Türüne Göre

en: File type
tr: Dosya türü

en: &Directories
tr: &Klasörler

en: &Programs
tr: &Programlar

en: Docu&ments
tr: &Belgeler

en: &Other files
tr: &Diğer dosyalar

en: Show Hidden/&System Files
tr: Gizli Dosyaları/Sistem Dosyalarını &Göster

en: &File Name:
tr: &Dosya Adı:

en: Full &Path:
tr: Tam &Yol:

en: Last Change:
tr: Son Değişiklik:

en: Cop&yright:
tr: &Telif Hakkı:

en: &System
tr: &Sistem

en: &Compressed
tr: S&ıkıştırılmış

en: Version information
tr: Sürüm bilgisi

en: Applying font settings
tr: Yazı tipi ayarları uygulanıyor

en: Error while selecting new font.
tr: Yeni yazı tipi seçerken hata.

en: Wine File Manager
tr: Wine Dosya Yöneticisi

en: root fs
tr: kök ds

en: Shell
tr: Kabuk

en: Creation date
tr: Oluşturma tarihi

en: Access date
tr: Erişim tarihi

en: Modification date
tr: Düzenlenme tarihi

en: Index/Inode
tr: Dizin/Düğüm

en: %1 of %2 free
tr: %1 / %2 boş

en: &Game
tr: &Oyun

en: &New	F2
tr: &Yeni	F2

en: Question &Marks
tr: Soru &İşaretleri

en: &Beginner
tr: &Acemi

en: &Intermediate
tr: &Orta Seviye

en: &Expert
tr: &Uzman

en: &Custom...
tr: &Özel...

en: &Fastest Times
tr: &En hızlı zamanlar

en: &About WineMine
tr: &WineMine Hakkında

en: Fastest Times
tr: En Kısa Süreler

en: Fastest times
tr: En hızlı zamanlar

en: Beginner
tr: Acemi

en: Intermediate
tr: Orta Seviye

en: Expert
tr: Uzman

en: Reset Results
tr: Sonuçları Sıfırla

en: Congratulations!
tr: Tebrikler!

en: Please enter your name
tr: Lütfen adınızı girin

en: Custom Game
tr: Özel Oyun

en: Rows
tr: Satırlar

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Mines
tr: Mayınlar

en: All results will be lost. Are you sure?
tr: Bütün sonuçlar silinecektir. Emin misiniz?

en: WineMine
tr: Wine Mayın Tarlası

en: Nobody
tr: Hiç kimse

en: Copyright 2000 Joshua Thielen
tr: Telif hakkı 2000 Joshua Thielen

en: Printer &setup...
tr: &Yazıcı ayarları...

en: &Annotate...
tr: &Dipnot koy...

en: &Bookmark
tr: Yer İ&mleri

en: &Define...
tr: &Tanımla...

en: Always on &top
tr: &Her Zaman Üstte

en: Fonts
tr: Yazı Tipleri

en: Small
tr: Küçük

en: Large
tr: Geniş

en: &Help on help	F1
tr: &Yardım üzerine yardım	F1

en: &About Wine Help
tr: &Wine Yardım Hakkında

en: Annotation...
tr: Not...

en: Copy
tr: Kopyala

en: Index
tr: İçindekiler

en: Search
tr: Ara

en: Wine Help
tr: Wine Yardım

en: Error while reading the help file `%s'
tr: '%s' yardım dosyası açılırken hata

en: Summary
tr: Özet

en: &Index
tr: &İçindekiler

en: Help files (*.hlp)
tr: Yardım dosyaları (*.hlp)

en: Cannot find '%s'. Do you want to find this file yourself?
tr: '%s' bulunamadı. Bu dosyayı kendiniz bulmak ister misiniz?

en: Cannot find a richedit implementation... Aborting
tr: Zengin metin uygulaması bulunamadı... Çıkılıyor

en: Help topics:
tr: Yardım konuları:

en: Error: Command line not supported
tr: Hata: Komut satırı desteklenmiyor

en: Error: Alias not found
tr: Hata: Takma ad bulunamadı

en: Error: Invalid query
tr: Hata: Geçersiz sorgu

en: Error: Invalid syntax for PATH
tr: Hata: PATH için geçersiz sözdizimi

en: &New...	Ctrl+N
tr: &Yeni...	Ctrl+N

en: R&edo	Ctrl+Y
tr: &Yinele	Ctrl+Y

en: &Clear	Del
tr: &Sil	Del

en: &Select all	Ctrl+A
tr: &Tümünü seç	Ctrl+A

en: Find &next	F3
tr: Sonrakini &bul	F3

en: Read-&only
tr: Salt-&okunur

en: &Modified
tr: &Değişmiş

en: E&xtras
tr: D&iğerleri

en: Selection &info
tr: Seçim &bilgisi

en: Character &format
tr: Karakter bi&çimi

en: &Def. char format
tr: &Öntanımlı kar. biçimi

en: Paragrap&h format
tr: Paragra&f biçimi

en: &Get text
tr: &Metni al

en: &Format Bar
tr: &Biçim Kutusu

en: &Ruler
tr: &Cetvel

en: &Insert
tr: &Ekle

en: &Date and time...
tr: &Tarih ve saat...

en: F&ormat
tr: &Biçim

en: &Lists
tr: &Listeler

en: &Bullet points
tr: &Numaralandırma noktaları

en: Numbers
tr: Numaralar

en: Letters - lower case
tr: Küçük harfler

en: Letters - upper case
tr: Büyük harfler

en: Roman numerals - lower case
tr: Küçük harfli Romen rakamları

en: Roman numerals - upper case
tr: Büyük harfli Romen rakamları

en: &Paragraph...
tr: &Paragraf...

en: &Tabs...
tr: &Sekmeler...

en: Backgroun&d
tr: &Arkaplan

en: &System	Ctrl+1
tr: S&istem	Ctrl+1

en: &Pale yellow	Ctrl+2
tr: &Soluk sarı	Ctrl+2

en: &About Wine Wordpad
tr: &Wine Wordpad Hakkında

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Date and time
tr: Tarih ve saat

en: Available formats
tr: Mevcut biçimler

en: New document type
tr: Yeni belge türü

en: Paragraph format
tr: Paragraf biçimi

en: Indentation
tr: Girintileme

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: First line
tr: İlk satır

en: Alignment
tr: Hizalama

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Tab stops
tr: Sekme durakları

en: &Add
tr: &Ekle

en: Remove al&l
tr: Tümünü &kaldır

en: Line wrapping
tr: Satır kaydırma

en: &No line wrapping
tr: &Satır kaydırma yok

en: Wrap text by the &window border
tr: Metni &pencere sınırına göre kaydır

en: Wrap text by the &margin
tr: Metni &boşluğa göre kaydır

en: Toolbars
tr: Araç Çubuğu

[ctx: accelerator Bold]
en: B
tr: K

[ctx: accelerator Italic]
en: I
tr: T

[ctx: accelerator Underline]
en: U
tr: A

en: All documents (*.*)
tr: Tüm belgeler (*.*)

en: Text documents (*.txt)
tr: Metin belgeleri (*.txt)

en: Unicode text documents (*.txt)
tr: Unicode metin belgesi (*.txt)

en: Rich text format (*.rtf)
tr: Zengin metin belgesi (*.rtf)

en: Rich text document
tr: Zengin metin belgesi

en: Text document
tr: Metin belgesi

en: Unicode text document
tr: Unicode metin belgesi

en: Printer files (*.prn)
tr: Yazıcı dosyaları (*.prn)

en: Center
tr: Merkez

en: Text
tr: Metin

en: Rich text
tr: Zengin metin

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Two pages
tr: İki sayfa

en: One page
tr: Tek sayfa

en: Zoom in
tr: Yakınlaştır

en: Zoom out
tr: Uzaklaştır

en: Page
tr: Sayfa

en: Pages
tr: Sayfalar

[ctx: unit: inch]
en: in
tr: inç

en: inch
tr: inç

[ctx: unit: point]
en: pt
tr: nk

en: Document
tr: Belge

en: Save changes to '%s'?
tr: Değişiklikler '%s' dosyasına kaydedilsin mi?

en: Finished searching the document.
tr: Belgeyi arama tamamlandı.

en: Failed to load the RichEdit library.
tr: RichEdit kitaplığı yüklenemedi.

en: You have chosen to save in plain text format, which will cause all formatting to be lost. Are you sure that you wish to do this?
tr: Sade metin biçiminde kaydetmeyi seçtiniz, bu durumda tüm biçimlendirme kaybolacak. Bunu yapmak istediğinizden emin misiniz?

en: Invalid number format.
tr: Geçersiz sayı biçimi.

en: OLE storage documents are not supported.
tr: OLE kayıt belgeleri desteklenmiyor.

en: Could not save the file.
tr: Dosya kaydedilemedi.

en: You do not have access to save the file.
tr: Dosyayı kaydetme erişiminiz yok.

en: Could not open the file.
tr: Dosya açılamadı.

en: You do not have access to open the file.
tr: Dosyayı açma erişiminiz yok.

en: Printing not implemented.
tr: Yazdırma eklenmedi.

en: Cannot add more than 32 tab stops.
tr: 32'den fazla sekme durağı eklenemez.

en: Starting Wordpad failed
tr: Wordpad başlatılamadı

en: Invalid number of parameters - Use xcopy /? for help
tr: Hatalı parametre sayısı - Yardım için xcopy /? kullanın

en: Invalid parameter '%1' - Use xcopy /? for help
tr: Geçersiz parametre '%1' - Yardım için xcopy /? kullanın

en: Press <Enter> to begin copying
tr: Kopyalamaya başlamak için <Enter>'e basın

en: %1!d! file(s) would be copied
tr: %1!d! dosya kopyalanacak

en: %1!d! file(s) copied
tr: %1!d! dosya kopyalandı

en: Is '%1' a filename or directory
    on the target?
    (F - File, D - Directory)
tr: Hedefteki '%1' bir dosya mı
    yoksa klasör mü?
    (F - Dosya, D - Klasör)

en: %1? (Yes|No)
tr: %1? (Evet|Hayır)

en: Overwrite %1? (Yes|No|All)
tr: %1 üzerine yazılsın mı? (Evet|Hayır|Tümü)

en: Copying of '%1' to '%2' failed with r/c %3!d!
tr: '%1', '%2' konumuna kopyalanırken r/c %3!d! hatası oluştu!

en: Failed during reading of '%1'
tr: '%1' okunurken hata

en: XCOPY - Copies source files or directory trees to a destination.
    
    Syntax:
    XCOPY source [destination] [/I] [/S] [/Q] [/F] [/L] [/W] [/T] [/N] [/U]
    	     [/R] [/H] [/C] [/P] [/A] [/M] [/E] [/D] [/Y] [/-Y] [/K]
    
    Where:
    
    [/I]  Assume directory if destination does not exist and copying two or
    	more files.
    [/S]  Copy directories and subdirectories.
    [/E]  Copy directories and subdirectories, including any empty ones.
    [/Q]  Do not list names during copy; that is, be quiet.
    [/F]  Show full source and destination names during copy.
    [/L]  Simulate operation, showing names which would be copied.
    [/W]  Prompts before beginning the copy operation.
    [/T]  Creates empty directory structure but does not copy files.
    [/Y]  Suppress prompting when overwriting files.
    [/-Y] Enable prompting when overwriting files.
    [/P]  Prompts on each source file before copying.
    [/N]  Copy using short names.
    [/U]  Copy only files which already exist in destination.
    [/R]  Overwrite any read-only files.
    [/H]  Include hidden and system files in the copy.
    [/C]  Continue even if an error occurs during the copy.
    [/A]  Only copy files with archive attribute set.
    [/M]  Only copy files with archive attribute set, removes the
    	archive attribute.
    [/K]  Copy file attributes; without this, attributes are not preserved.
    [/D | /D:m-d-y] Copy new files or those modified after the supplied date.
    		If no date is supplied, only copy if destination is older
    		than source.
tr: XCOPY - Kaynak dosya ve klasörleri hedefe kopyalar.
    
    Sözdizimi:
    XCOPY kaynak [hedef] [/I] [/S] [/Q] [/F] [/L] [/W] [/T] [/N] [/U]
    	     [/R] [/H] [/C] [/P] [/A] [/M] [/E] [/D] [/Y] [/-Y] [/K]
    
    Nerede:
    
    [/I]  Hedef klasör bulunmuyorsa oluşturup iki veya daha fazla dosyayı
    	kopyalar.
    [/S]  Klasör ve alt klasörleri kopyalar.
    [/E]  Boş olanlar hariç klasör ve alt klasörleri kopyalar.
    [/Q]  Kopyalama sırasında isimleri göstermez, işi sessiz yapar.
    [/F]  Kopyalama sırasında tüm kaynak ve hedef isimlerini gösterir.
    [/L]  İşlemi canlandırır, kopyalanacak isimleri gösterir.
    [/W]  Kopyalama işlemi sırasında komut sorar.
    [/T]  Boş klasör yapısını oluşturur ancak dosyaları kopyalamaz.
    [/Y]  Dosyalar üzerine yazılsın mı sorgusunu atlar.
    [/-Y] Dosyalar yazılırken onay alır.
    [/P]  Kopyalamadan önce her kaynak dosya için onay alır.
    [/N]  Kısa isimler kullanarak kopyalar.
    [/U]  Sadece hedefte bulunan dosyaları kopyalar.
    [/R]  Tüm salt okunur dosyaların üzerine yazar.
    [/H]  Kopyalarken gizli ve sistem dosyalarını da dahil eder.
    [/C]  Kopyalama sırasında bir hata oluşursa devam eder.
    [/A]  Sadece arşiv nitelikli dosyaları kopyalar.
    [/M]  Sadece arşiv nitelikli dosyaları kopyalar, arşiv niteliklerini
    	kaldırır.
    [/K]  Dosya özniteliklerini kopyalar, bu seçenek olmadan
    	öznitelikler kopyalanmaz.
    [/D | /D:a-g-y] Belirtilen tarihten sonra düzenlenmiş yeni dosya
    		ve klasörleri kopyalar. Tarih belirtilmemişse, sadece hedef
    		kaynaktan yeniyse kopyalar.
