Wine - en to si translation catalogue (2598 entries)

en: Security
si: ආරක්ෂණය

en: Install/Uninstall
si: ස්ථාපනය/අස්ථාපනය කරන්න

en: To install a new program from a floppy disk, CD-ROM drive, or your hard drive, click Install.
si: නම්‍ය ඩිස්කයකින්, CD-ROM තැටියකින් හෝ දෘඪ තැටියකින් අලුත් වැඩසටහනක් ස්ථාපනය කරන්නට, "ස්ථාපනය කරන්න" ඔබන්න.

en: &Install...
si: ස්ථාපනය කරන්න... (&I)

en: The following software can be automatically removed. To remove a program or to modify its installed components, select it from the list and click Modify/Remove.
si: පහත මෘදුකාංග ස්වයංක්රීයවට ඉවත් කරන්න පුළුවන්. වැඩසටහනක් ඉවත් හෝ වෙනස් කරන්නට, ඒක ලැයිස්තුවෙන් තෝරලා "වෙනස්/ඉවත් කරන්න" ඔබන්න.

en: &Support Information
si: තොරතුරු සඳහා සහාය (&S)

en: &Modify...
si: වෙනස් කරන්න... (&M)

en: &Remove
si: ඉවත් කරන්න (&R)

en: Support Information
si: තොරතුරු සඳහා සහාය

en: OK
si: හරි

en: The following information can be used to get technical support for %s:
si: පහලෙ විස්තර පාවිච්චි කරන්න පුළුවන් %s එකට තාක්ෂණික සහාය ගන්නට:

en: Publisher:
si: ප්රකාශකයා:

en: Version:
si: අනුවාදය:

en: Contact:
si: අමතන්න:

en: Support Information:
si: තොරතුරු සඳහා සහාය:

en: Support Telephone:
si: සහාය දුරකතනය:

en: Readme:
si: කියවන්න:

en: Product Updates:
si: නිෂ්පාදිතයේ යාවත්කාල:

en: Comments:
si: අදහස්:

en: Wine Gecko Installer
si: Wine Gecko ස්ථාපකය

en: Wine could not find a Gecko package which is needed for applications embedding HTML to work correctly. Wine can automatically download and install it for you.
    
    Note: it is recommended to use your distribution's packages instead. See <a href="https://wiki.winehq.org/Gecko">https://wiki.winehq.org/Gecko</a> for details.
si: Wine වලට Gecko පැකේජයක් සොයා ගන්න බැරි උනා අවශ්ය වෙන්නේ HTML යෙදුන යෙදුම් හරියට වැඩ කරන්නට. Wine වලට ඔයා වෙනුවෙන් ඒක ස්වයංක්රීයවට බාගත කරන්න හා ස්ථාපනය කරන්න පුළුවන්.
    
    සටහන: නිර්දේශ කරලා තියෙන්නේ ඔබගේ බෙදාහැරීම එකේ පැකේජ පාවිච්චි කරන්න. <a href="https://wiki.winehq.org/Gecko">https://wiki.winehq.org/Gecko</a> බලන්න විස්තර වලට.

en: &Install
si: ස්ථාපනය කරන්න (&I)

en: Cancel
si: අවලංගු කරන්න

en: Wine Mono Installer
si: Wine Mono ස්ථාපකය

en: Wine could not find a wine-mono package which is needed for .NET applications to work correctly. Wine can automatically download and install it for you.
    
    Note: it is recommended to use your distribution's packages instead. See <a href="https://wiki.winehq.org/Mono">https://wiki.winehq.org/Mono</a> for details.
si: Wine වලට wine-mono පැකේජයක් සොයා ගන්න බැරි උනා අවශ්ය වෙන්නේ .NET යෙදුම් හරියට වැඩ කරන්නට. Wine වලට ඔයා වෙනුවෙන් ඒක ස්වයංක්රීයවට බාගත කරන්න හා ස්ථාපනය කරන්න පුළුවන්.
    
    සටහන: නිර්දේශ කරලා තියෙන්නේ ඔබගේ බෙදාහැරීම එකේ පැකේජ පාවිච්චි කරන්න. <a href="https://wiki.winehq.org/Mono">https://wiki.winehq.org/Mono</a> බලන්න විස්තර වලට.

en: Add/Remove Programs
si: ක්‍රමලේඛයන් එක්/ඉවත් කරන්න

en: Allows you to install new software, or remove existing software from your computer.
si: ඔබට ඉඩ දෙනවා අලුත් මෘදුකාංග ස්ථාපනය කරන්නට, හෝ තියෙන මෘදුකාංග ඔබගේ පරිගණකෙන් ඉවත් කරන්නට.

en: Applications
si: යෙදුම්

en: Unable to execute the uninstaller, '%s'. Do you want to remove the uninstall entry for this program from the registry?
si: '%s' අස්ථාපකය ක්රියාත්මක කරන්න බැහැ. ඔබට මේ ක්‍රමලේඛයේ අස්ථාපනය සටහන රෙජිස්ටරයෙන් ඉවත් කරන්න ඕනෙද?

en: Not specified
si: සඳහන් කරල නැහැ

en: Name
si: නම

en: Publisher
si: ප්රකාශකයා

en: Version
si: අනුවාදය

en: Installation programs
si: ස්ථාපන ක්‍රමලේඛයන්

en: Programs (*.exe)
si: ක්‍රමලේඛයන් (*.exe)

en: All files (*.*)
si: සියලු ගොනු (*.*)

en: &Modify/Remove
si: වෙනස්/ඉවත් කරන්න (&M)

en: Downloading...
si: බාගැනීම කරනවා...

en: Installing...
si: ස්ථාපනය කරනවා...

en: Unexpected checksum of downloaded file. Aborting installation of corrupted file.
si: බාගත කරපු ගොනුවේ අපේක්ෂා කර නැති checksum එකක් තියෙනවා. සදොස් වෙච්ච ගොනුවේ ස්ථාපනය කිරීම අහෝසි කරනවා.

en: Compress options
si: හකුළන්නට විකල්ප

en: &Choose a stream:
si: ධාරාවක් තෝරන්න (&C):

en: &Options...
si: අභිරුචි... (&O)

en: frames
si: රාමු

en: Current format:
si: වත්මන් හැඩතලය:

en: Waveform: %s
si: තරංග ආකාරය: %s

en: Waveform
si: තරංග ආකාරය

en: All multimedia files
si: සියලු බහුමාධ්ය ගොනු

en: video
si: වීඩියෝ

en: audio
si: ශ්රව්ය උපකරණ

en: Wine AVI-default-filehandler
si: Wine AVI පෙරනිමි ගොනු හසුරුවය

en: uncompressed
si: අසමත් විය

en: Canceling...
si: අවලංගු කරනවා...

en: %1!u! %2 remaining
si: %1!u! %2 ඉතුරුවෙලා තියෙනවා

en: %1!u! %2 and %3!u! %4 remaining
si: %1!u! %2 සහ %3!u! %4 ඉතුරුවෙලා තියෙනවා

en: seconds
si: තප්පර

en: minutes
si: විනාඩි

en: hours
si: පැය

en: Properties for %s
si: %s එකේ ගුණාංග

en: &Apply
si: යොදන්න (&A)

en: Help
si: උදව්

en: Wizard
si: විශාරද

en: < &Back
si: < ආපසු (&B)

en: &Next >
si: ඊළඟ (&N) >

en: Finish
si: ඉවර කරන්න

en: Customize Toolbar
si: මෙවලම් තීරුව අභිමතකරණය කරන්න

en: &Close
si: වහන්න (&C)

en: R&eset
si: යලි සකසන්න (&E)

en: &Help
si: උදව් (&H)

en: Move &Up
si: උඩට යන්න (&U)

en: Move &Down
si: පහලට යන්න (&D)

en: A&vailable buttons:
si: පවතින බොත්තම් (&V):

en: &Add ->
si: එක් කරන්න (&A) ->

en: <- &Remove
si: <- ඉවත් කරන්න (&R)

en: &Toolbar buttons:
si: මෙවලම් තීරුවේ බොත්තම් (&T):

en: Separator
si: වෙන්කරණය

[ctx: hotkey]
en: None
si: කිසිවක් නැත

en: &Yes
si: ඔව් (&Y)

en: &No
si: නැ (&N)

en: &Retry
si: අයෙත් කරන්න හදන්න (&R)

en: Hide details
si: විස්තර හංගන්න

en: See details
si: විස්තර පෙන්නන්න

en: Close
si: වහන්න

en: Today:
si: අද:

en: Go to today
si: අදට යන්න

en: Open
si: විවෘත කරන්න

en: File &Name:
si: ගොනුව නම (&N):

en: &Directories:
si: ඩිරෙක්ටරියන් (&D):

en: List Files of &Type:
si: වර්ගයක ගොනු ලිස්ට් කරන්න (&T):

en: Dri&ves:
si: ධාවක (&V):

en: &Read Only
si: කියවීම් පමණි (&R)

en: Save As...
si: මෙසේ සුරකින්න...

en: Save As
si: මෙසේ සුරකින්න

en: Print
si: මුද්‍රණය කරන්න

en: Printer:
si: මුද්‍රකය:

en: Print range
si: මුද්‍රිත පරාසය

en: &All
si: ඔක්කොම (&A)

en: S&election
si: තේරීම (&E)

en: &Pages
si: පිටු (&P)

en: &Setup
si: සැකසුම (&S)

en: &From:
si: ඉඳලා (&F):

en: &To:
si: වෙනකං (&T):

en: Print &Quality:
si: මුද්‍රණ ගුණය (&Q):

en: Print to Fi&le
si: මුද්‍රණය කරන්න ගොනුවකකට (&L)

en: Condensed
si: කැටි කරන ලද

en: Print Setup
si: මුද්‍රණ සැකසුම

en: Printer
si: මුද්‍රකය

en: &Default Printer
si: පෙරනිමි මුද්‍රකය (&D)

en: [none]
si: [කිසිවක් නැත]

en: Specific &Printer
si: නිශ්චිත මුද්‍රකය (&P)

en: Orientation
si: දිශානතිය

en: Po&rtrait
si: සිරස් (&R)

en: &Landscape
si: තිරස් (&L)

en: Paper
si: කොල

en: Si&ze
si: තරම (&Z)

en: &Source
si: මූලය (&S)

en: Font
si: ෆොන්ටය

en: &Font:
si: ෆොන්ටය (&F):

en: Font St&yle:
si: ෆොන්ට විලාසය (&Y):

en: &Size:
si: තරම (&S):

en: Effects
si: ප්‍රයෝග

en: Stri&keout
si: මැදි ඉරැති (&K)

en: &Underline
si: යටිඉරි (&U)

en: &Color:
si: පාට (&C)

en: Sample
si: නියැදිය

en: Scr&ipt:
si: විධානාවලිය (&I):

en: Color
si: පාට

en: &Basic Colors:
si: මූලික පාට (&B):

en: &Custom Colors:
si: චාරිත්ර පාට (&C):

en: &Red:
si: රතු (&R):

en: &Green:
si: හරිත:

en: &Blue:
si: නිල් (&B):

en: &Hue:
si: පැහැය (&H):

[ctx: Saturation]
en: &Sat:
si: සන්තෘප්තිය (&S):

[ctx: Luminance]
en: &Lum:
si: දීප්තිය (&L):

en: &Add to Custom Colors
si: චාරිත්ර පාට වලට එක් කරන්න (&A)

en: &Define Custom Colors >>
si: චාරිත්ර පාට අර්ථ කරන්න (&D) >>

en: Find
si: සොයා ගන්න

en: Fi&nd What:
si: මොකක් සොයන්න (&N):

en: Match &Whole Word Only
si: සම්පූර්ණ වචනය පමණක් ගැලපේ (&W)

en: Direction
si: දිශාව

en: &Up
si: උඩ (&U)

en: &Down
si: පහල (&D)

en: &Find Next
si: ඊළඟ සොයන්න (&F)

en: Replace
si: ප්රතිස්ථාපනය කරන්න

en: Re&place With:
si: ප්රතිස්ථාපනය කරන්න:

en: &Replace
si: ප්රතිස්ථාපනය කරන්න (&R)

en: Replace &All
si: සියලුම ප්රතිස්ථාපනය කරන්න (&A)

en: &Properties
si: ගුණාංග

en: Print to fi&le
si: මුද්‍රණය කරන්න ගොනුවකකට (&L)

en: &Name:
si: නම (&N):

en: Status:
si: තත්ත්වය:

en: Type:
si: වර්ගය:

en: Where:
si: කොහෙද:

en: Comment:
si: අදහස:

en: Pa&ges
si: පිටු

en: &Selection
si: තේරීම (&S)

en: &from:
si: ඉඳලා (&F):

en: &to:
si: වෙනකං (&T):

en: Copies
si: පිටපත්

en: Number of &copies:
si: පිටපත් ගණන (&C):

en: C&ollate
si: සංසන්දනය කරන්න (&O)

en: Si&ze:
si: තරම (&Z):

en: &Source:
si: මූලය (&S):

en: P&ortrait
si: සිරස් (&O)

en: L&andscape
si: තිරස් (&A)

en: Setup Page
si: සැකසුම් පිටුව

en: &Tray:
si: තැටිය (&T):

en: &Portrait
si: සිරස්

en: L&eft:
si: වම (&E):

en: &Right:
si: දකුණ (&R):

en: T&op:
si: ඉහළ (&O):

en: &Bottom:
si: පතුල (&B):

en: P&rinter...
si: මුද්‍රකය... (&R)

en: Look &in:
si: ඇතුලේ බලන්න (&I):

en: File &name:
si: ගොනුව නම (&N):

en: Files of &type:
si: වර්ගයේ ගොනු (&T):

en: Open as &read-only
si: විවෘත කරන්න කියවීම පමණි (&R)

en: &Open
si: විවෘත කරන්න (&C)

en: File name:
si: ගොනුව නම:

en: Files of type:
si: වර්ගයේ ගොනු:

en: File not found
si: ගොනුව හම්බු උනේ නැහැ

en: Please verify that the correct file name was given
si: කරුණාකරලා බලන්න හරි ගොනුවේ නම දුන්නද කියලා

en: File does not exist.
    Do you want to create file?
si: ගොනුව පවතින්නේ නැහැ.
    ඔබට ගොනුව හදන්න ඕනෙද?

en: File already exists.
    Do you want to replace it?
si: ගොනුව දැනටමත් පවතිනවා.
    ඔබට ඒක ප්රතිස්ථාපනය කරන්න ඕනෙද?

en: Invalid character(s) in path
si: පෙතේ වලංගු නැති අනුලකුණක් (අනුලකුණු) තියෙනවා

en: A filename cannot contain any of the following characters:
                              / : < > |
si: ගොනුව නමක මේ අකුරු තියෙන්න බැහැ:
                              / : < > |

en: Path does not exist
si: පෙත පවතින්නේ නැත

en: File does not exist
si: ගොනුව පවතින්නේ නැත

en: Create New Folder
si: අලුත් ෆෝල්ඩරයක් හදන්න

en: List
si: ලැයිස්තුව

en: Details
si: විස්තර

en: Browse to Desktop
si: වැඩතලය පිරික්සන්න

en: Regular
si: සාමාන්‍ය

en: Bold
si: තදකුරු

en: Italic
si: ඇලකුරු

en: Bold Italic
si: තදකුරු හා ඇලකුරු

en: Black
si: කළු

en: Maroon
si: මොළය

en: Green
si: හරිත

en: Olive
si: ඔලිව්

en: Navy
si: තද නිල්

en: Purple
si: දම්

en: Teal
si: හරිත නිල

en: Gray
si: අළු

en: Silver
si: රිදී

en: Red
si: රතු

en: Lime
si: කොළට හුරු කහ

en: Yellow
si: කහ

en: Blue
si: නිල්

en: Fuchsia
si: රෝස

en: Aqua
si: ලා නිල්

en: White
si: සුදු

en: Unreadable Entry
si: කියවන්න බැරි සටහනක්

en: This value does not lie within the page range.
    Please enter a value between %1!d! and %2!d!.
si: මේ අගය පිටු පරාසය ඇතුලේ නැහැ.
    කරුණාකරලා %1!d! හා %2!d! මැද්දෙ අගයක් ඇතුල්කරන්න.

en: The 'from' entry cannot exceed the 'to' entry.
si: 'ඉඳලා' ගණන 'වෙනකං' ගණනට වඩා වෙඩි වෙන්න බැහැ.

en: The 'Number of copies' field cannot be empty.
si: 'පිටපත් ගණන' ක්ෂේත්රය හිස් වෙන්න බැහැ.

en: This large number of copies is not supported by your printer.
    Please enter a value between 1 and %d.
si: මේ ලොකු පිටපත් ගණන ඔබගේ මුද්‍රකයට මුද්‍රණ කරන්න බැහැ.
    කරුණාකරලා අගයක් 1 හා %d මැද්දේ ඇතුල් කරන්න.

en: A printer error occurred.
si: මුද්‍රකයේ දෝෂයක් උනා.

en: No default printer defined.
si: පෙරනිමි මුද්‍රකයක් අර්ථ කරලා නැහැ.

en: Cannot find the printer.
si: මුද්‍රකය සොයාගන්න බැහැ.

en: Out of memory.
si: මතකය ඉවරයි.

en: An error occurred.
si: දෝෂයක් උනා.

en: Unknown printer driver.
si: මුද්‍රකයේ ධාවකය දන්නේ නැහැ.

en: Before you can perform printer-related tasks such as page setup or printing a document, you need to install a printer. Please install one and retry.
si: පිටු හැඩතල හෝ ලේඛයක් මුද්‍රණ කරන්න වගේ මුද්‍රකයක වැඩ කරන්නට කලිං, මුද්රකයක් ස්ථාපන කරන්න ඕනේ. කරුණාකරලා එකක් ස්ථාපනය කරන්න හා අයෙත් කරන්න හදන්න.

en: Select a font size between %1!d! and %2!d! points.
si: ෆොන්ට තරමක් %1!d! හා %2!d! පොයින්ට් මැදදෙ තෝරන්න.

en: &Save
si: සුරකින්න (&S)

en: Save &in:
si: සුරකින්න ඇතුලේ (&I):

en: Save
si: සුරකින්න

en: Open File
si: ගොනුව විවෘත කරන්න

en: Select Folder
si: ෆෝල්ඩරය තෝරන්න

en: Font size has to be a number.
si: ෆොන්ට තරමය නොම්බරයක් වෙන්න ඕනේ.

en: Ready
si: ලැස්ති

en: Paused;
si: නැවතුණා;

en: Error;
si: දෝෂයක්;

en: Pending deletion;
si: මැකීම වෙන්න යනවා;

en: Paper jam;
si: කොල හිර වෙලා;

en: Out of paper;
si: කඩදාසි ඉවරයි;

en: Paper problem;
si: කොල ප්‍රශ්නයක්;

en: Printer offline;
si: මුද්‍රකය නොබැඳි;

en: I/O Active;
si: I/O සක්‍රියයි;

en: Busy;
si: කාර්යබහුලයි;

en: Printing;
si: මුද්‍රණය කරනවා;

en: Output tray is full;
si: ප්‍රතිදාන තැටිය පිරිලා;

en: Not available;
si: ලද හැකි නැහැ;

en: Waiting;
si: බලාගෙන ඉන්නවා;

en: Processing;
si: සැකසුම් කරනවා;

en: Initializing;
si: මුලපුරනවා;

en: Warming up;
si: සූදානම් වේ;

en: Toner low;
si: ටෝනර් අඩුයි;

en: No toner;
si: ටෝනර් නැහැ;

en: Page punt;
si: පිටු තල්ලුව;

en: Interrupted by user;
si: පරිශීලකයා විසින් බාධා;

en: Out of memory;
si: මතකය ඉවරයි;

en: The printer door is open;
si: මුද්‍රකයේ දොර ඇරලා;

en: Print server unknown;
si: මුද්‍රණ සේවාදායකය දන්නේ නැහැ;

en: Power save mode;
si: බල සුරැකුම් ප්‍රකාරය;

en: Default Printer;
si: පෙරනිමි මුද්‍රකය;

en: There are %d documents in the queue
si: ලේඛ %d පෝලිමේ තියෙනවා

en: Margins [inches]
si: මායිම් ඉඩ [අඟල්]

en: Margins [mm]
si: මායිම් ඉඩ [mm]

en: Properties
si: ගුණාංග

en: Options
si: විකල්ප

en: &User name:
si: පරිශීලක නම (&U):

en: &Password:
si: මුර පදය:

en: &Remember my password
si: මුර පදය මතක තියාගන්න (&R)

en: Connect to %s
si: %s එකට සබඳින්න

en: Connecting to %s
si: %s එකට සබඳිනවා

en: Logon unsuccessful
si: පුරන්න අසාර්ථකයි

en: Make sure that your user name
    and password are correct.
si: බලන්න ඔබගේ පරිශීලක නම
    හා මුර පදය හරිද කියලා.

en: Caps Lock is On
si: Caps Lock ක්රියාත්මක වේ

en: Key Attributes
si: යතුරේ උපලක්ෂණ

en: Key Usage Restriction
si: යතුරු භාවිතය තහනම

en: Key Usage
si: යතුරු භාවිතය

en: Certificate Policies
si: සහතික වල ප්‍රතිපත්ති

en: CRL Reason Code
si: CRL හේතුව කේතය

en: CRL Distribution Points
si: CRL බෙදාහැරීම තැන්

en: Enhanced Key Usage
si: වර්ධිත යතුරු භාවිතය

en: Certificate Extensions
si: සහතික දිගු

en: Yes or No Trust
si: ඔව් හෝ නෑ විශ්වාසය

en: Email Address
si: ඊමේල් ලිපිනය

en: Content Type
si: අන්තර්ගතයේ වර්ගය

en: Message Digest
si: පණිවිඩයේ සාරසංග්‍රහය

en: Signing Time
si: අත්සන් කරන වෙලාව

en: S/MIME Capabilities
si: S/MIME හැකියාවන්

en: User Notice
si: පරිශීලක දැන්වීම

en: Certificate Type
si: සහතික වර්ගය

en: Certificate Manifold
si: සහතික Manifold

en: Netscape Cert Type
si: Netscape සහතික වර්ගය

en: Netscape Base URL
si: Netscape පාදක URL එක

en: Netscape Revocation URL
si: Netscape අවලංගුකිරීම URL එක

en: Netscape CA Revocation URL
si: Netscape CA අවලංගුකිරීම URL එක

en: Netscape Cert Renewal URL
si: Netscape සහතිකය අලුත් කිරීම URL එක

en: Netscape CA Policy URL
si: Netscape CP ප්‍රතිපත්තියේ URL එක

en: Netscape SSL ServerName
si: Netscape SSL සේවාදායකයේ නම

en: Netscape Comment
si: Netscape අදහස

en: Country/Region
si: රට/කලාපය

en: Organization
si: සංවිධානය

en: Organizational Unit
si: සංවිධානය ඒකකය

en: Common Name
si: පොදු නම

en: Locality
si: ප්‍රදේශය

en: State or Province
si: ප්රාන්තය හෝ පළාත

en: Title
si: ශීර්ෂය

en: Given Name
si: දීපු නම

en: Initials
si: ආරම්භය

en: Surname
si: වාසගම

en: Domain Component
si: වසම සංරචකය

en: Street Address
si: වීදියේ ලිපිනය

en: Serial Number
si: අනුක්රමික අංකය

en: CA Version
si: CA අනුවාදය

en: Cross CA Version
si: Cross CA අනුවාදය

en: Principal Name
si: ප්‍රධාන නම

en: Windows Product Update
si: Windows නිෂ්පාදන යාවත්කාල

en: OS Version
si: OS අනුවාදය

en: Enrollment CSP
si: බඳවා ගැනීම CSP

en: CRL Number
si: CRL නොම්බරය

en: Delta CRL Indicator
si: ඩෙල්ටා CRL දර්ශකය

en: Freshest CRL
si: අලුත්ම CRL එක

en: Application Policies
si: යෙදුම් වල ප්‍රතිපත්ති

en: Application Policy Mappings
si: යෙදුම් වල ප්‍රතිපත්ති ගැළපුම්

en: Application Policy Constraints
si: යෙදුම් වල ප්‍රතිපත්ති බාධක

en: CMC Data
si: CMC දත්ත

en: CMC Response
si: CMC ප්‍රතිචාරය

en: Unsigned CMC Request
si: අත්සන් කරපු නැති CMC ඉල්ලීම

en: CMC Status Info
si: CMC තත්වය තතු

en: CMC Extensions
si: CMC දිගු

en: CMC Attributes
si: CMC උපලක්ෂණ

en: PKCS 7 Data
si: PKCS 7 දත්ත

en: PKCS 7 Signed
si: PKCS 7 අත්සන් කල

en: PKCS 7 Encrypted
si: PKCS 7 සංකේතික

en: Previous CA Certificate Hash
si: කලින් CA සහතික හෑෂ් එක

en: CA Encryption Certificate
si: CA ගුප්ත කේතනය සහතිකය

en: Certificate Template Information
si: සහතික අච්චුව තොරතුරු

en: Transaction Id
si: ගනුදෙනුව හැඳුනුම්පත

en: Sender Nonce
si: යවන්නා එකම අවස්ථාව

en: Recipient Nonce
si: ලාභියා එකම අවස්ථාව

en: Get Certificate
si: සහතිකය ගන්න

en: Get CRL
si: CRL ගන්න

en: Certificate Trust List
si: සහතික සංගත ලැයිස්තුව

en: Archived Key Certificate Hash
si: සංරක්ෂණය කරපු යතුර සහතික හෑෂ් එක

en: Client Information
si: සේවාලාභීයාවේ තොරතුරු

en: Server Authentication
si: සේවාදායකයේ සත්යාපනය

en: Client Authentication
si: සේවාලාභීයාවේ සත්යාපනය

en: Code Signing
si: කේතය අත්සන් කිරීම

en: Secure Email
si: ආරක්ෂිත ඊමේල්

en: Time Stamping
si: කාල මුද්රාව කිරීම

en: Microsoft Time Stamping
si: Microsoft කාල මුද්රාව කිරීම

en: IP security end system
si: IP ආරක්ෂණ අවසාන පද්ධතිය

en: IP security tunnel termination
si: IP ආරක්ෂණ උමග නිමා කිරීම

en: IP security user
si: IP ආරක්ෂණ පරිශීලකය

en: Encrypting File System
si: සංකේතනය කරන ගොනු පද්ධතිය

en: Windows Hardware Driver Verification
si: Windows දෘඪාංග ධාවක තහවුරු කිරීම

en: Windows System Component Verification
si: Windows පද්ධතිය සංරචක තහවුරු කිරීම

en: OEM Windows System Component Verification
si: OEM Windows පද්ධතිය සංරචක තහවුරු කිරීම

en: Embedded Windows System Component Verification
si: කාවැද්දූ Windows පද්ධතිය සංරචක තහවුරු කිරීම

en: License Server Verification
si: වරපත සේවාදායකය තහවුරු කිරීම

en: Digital Rights
si: ඩිජිටල් හිමිකම්

en: Key Recovery
si: යතුරු ප්රතිසාධන

en: Document Signing
si: ලේඛ අත්සන් කිරීම

en: File Recovery
si: ගොනු ප්රතිසාධන

en: All application policies
si: ඔක්කොම යෙදුම් වල ප්‍රතිපත්ති

en: Personal
si: ‍පුද්ගලික

en: Other People
si: අනිත් මිනිස්සු

en: Trusted Publishers
si: විශ්වාස ප්රකාශකයෝ

en: Untrusted Certificates
si: අවිශ්වාස සහතික

en: KeyID=
si: යතුරේ ID=

en: Certificate Issuer
si: සහතිකය නිකුත් කරන්නා

en: Certificate Serial Number=
si: සහතිකයේ අනුක්රමික අංකය=

en: Other Name=
si: අනිත් නම=

en: Email Address=
si: ඊමේල් ලිපිනය=

en: DNS Name=
si: DNS නම=

en: Directory Address
si: ඩිරෙක්ටරිය ලිපිනය

en: IP Address=
si: IP යොමුව=

en: Mask=
si: වසනය=

en: Unknown Key Usage
si: දන්නේ නැති යතුරු භාවිතය

en: Subject Type=
si: විෂය වර්ගය=

[ctx: path length]
en: None
si: කිසිවක් නැත

en: Information Not Available
si: තොරතුරු ලද නොහැකි

en: Access Method=
si: ප්‍රවේශ ක්‍රමය=

en: CRL Distribution Point
si: CRL බෙදාහැරීම තැන

en: Distribution Point Name
si: බෙදාහැරීම තැනේ නම

en: Full Name
si: මුළු නම

en: RDN Name
si: RDN නම

en: CRL Reason=
si: CRL හේතුව=

en: CRL Issuer
si: CRL නිකුත් කරන්නා

en: Financial Information=
si: මූල්‍ය තොරතුරු=

en: Available
si: ලද හැකි

en: Not Available
si: ලද හැකි නැහැ

en: Yes
si: ඔව්

en: No
si: නෑ

en: Digital Signature
si: ඩිජිටල් අත්සන

en: Key Agreement
si: යතුර ගිවිසුම

en: Certificate Signing
si: සහතිකයේ අත්සන් කිරීම

en: CRL Signing
si: CRL අත්සන් කිරීම

en: SSL Client Authentication
si: SSL සේවාලාභීයාවේ සත්යාපනය

en: SSL Server Authentication
si: SSL සේවාදායකයේ සත්යාපනය

en: Signature
si: අත්සන

en: Signature CA
si: අත්සනේ CA

en: Certificate Policy
si: සහතික ප්‍රතිපත්තිය

en: Policy Identifier:
si: ප්‍රතිපත්තිය අනන්‍යකාරකය:

en: Policy Qualifier Info
si: ප්‍රතිපත්තිය යෝග්‍යතාවකය තතු

en: Policy Qualifier Id=
si: ප්‍රතිපත්තිය යෝග්‍යතාවකය Id=

en: Qualifier
si: යෝග්‍යතාවකය

en: Notice Reference
si: දැන්වීමය පරිශීලනය

en: Organization=
si: සංවිධානය=

en: Notice Number=
si: දැන්වීමය නොම්බරය=

en: Notice Text=
si: දැන්වීමය පෙළ=

en: General
si: පොදු

en: &Install Certificate...
si: සහතිකය ස්ථාපනය කරන්න... (&I)

en: &Show:
si: පෙන්නන්න (&S):

en: &Edit Properties...
si: ගුණාංග සකසන්න... (&E)

en: &Copy to File...
si: ගොනුවකකට පිටපත් කරන්න... (&C)

en: Certification Path
si: සත්යාපන පෙත

en: Certification path
si: සත්යාපන පෙත

en: &View Certificate
si: සහතිකය බලන්න (&V)

en: Certificate &status:
si: සහතිකයේ තත්වය (&S):

en: Disclaimer
si: වගකීම් හරුව

en: More &Info
si: තව තතු (&I)

en: &Friendly name:
si: මිත්‍රශීලි නම (&F):

en: &Description:
si: විස්තර (&D):

en: Certificate purposes
si: සහතිකය අරමුණු

en: Add &Purpose...
si: අරමුණක් එක් කරන්න...

en: Add Purpose
si: අරමුණක් එක් කරන්න

en: Select Certificate Store
si: සහතික ගබඩාව තෝරන්න

en: Select the certificate store you want to use:
si: ඔබට පාවිච්චි කරන්න ඕනෙ සහතික ගබඩාව තෝරන්න:

en: Certificate Import Wizard
si: සහතික ආයාත කිරීම විශාරද

en: &File name:
si: ගොනුව නම (&F):

en: B&rowse...
si: පිරික්සන්න... (&R)

en: Cryptographic Message Syntax Standard/PKCS #7 Messages (*.p7b)
si: පණිවිඩය වාග් රීතිය සම්මතය/PKCS #7 පණිවිඩ (*.p7b)

en: Personal Information Exchange/PKCS #12 (*.pfx; *.p12)
si: පුද්ගලික තොරතුරු හුවමාරුව/PKCS #12 (*.pfx; *.p12)

en: Microsoft Serialized Certificate Store (*.sst)
si: Microsoft අනුක්‍රමගත කරපු සහතික ගබඩාව (*.sst)

en: Completing the Certificate Import Wizard
si: සහතික ආයාත කිරීම විශාරදය ඉවර කරනවා

en: Certificates
si: සහතික

en: I&ntended purpose:
si: අපේක්ෂිත අරමුණය (&N):

en: &Import...
si: ආයාත කරන්න... (&I)

en: &Export...
si: නිර්යාත කරන්න... (&E)

en: &Advanced...
si: උසස්... (&A)

en: &View
si: බලන්න (&V)

en: Advanced Options
si: උසස් අභිරුචි

en: Certificate purpose
si: සහතිකය අරමුණ

en: &Certificate purposes:
si: සහතිකය අරමුණු (&C):

en: Certificate Export Wizard
si: සහතිකය නිර්යාත කිරීම විශාරද

en: Do you wish to export the private key?
si: ඔබට පෞද්ගලික යතුර නිර්යාත කරන්න ඕනෙද?

en: &Yes, export the private key
si: ඔව්, පෞද්ගලික යතුර නිර්යාත කරන්න

en: N&o, do not export the private key
si: නෑ, පෞද්ගලික යතුර නිර්යාත කරන්න එපා (&O)

en: &Confirm password:
si: මුර පදය තහවුරු කරන්න (&C)

en: Select the format you want to use:
si: ඔබට පාවිච්චි කරන්න ඕනේ ආකෘතිය තෝරන්න:

en: &DER-encoded X.509 (*.cer)
si: &DER-කේත කරපු X.509 (*.cer)

en: Ba&se64-encoded X.509 (*.cer):
si: Ba&se64-කේත කරපු X.509 (*.cer)

en: &Cryptographic Message Syntax Standard/PKCS #7 Message (*.p7b)
si: පණිවිඩය වාග් රීතිය සම්මතය/PKCS #7 පණිවිඩය (*.p7b)

en: &Personal Information Exchange/PKCS #12 (*.pfx)
si: පුද්ගලික තොරතුරු හුවමාරුව (&P)/PKCS #12 (*.pfx)

en: Delete the private &key if the export is successful
si: පෞද්ගලික යතුර මකන්න නිර්යාත කිරීම හරියට උනොත් (&K)

en: Select Certificate
si: සහතිකය තෝරන්න

en: Select a certificate you want to use
si: පාවිච්චි කරන්න ඕන සහතිකය තෝරන්න

en: Certificate
si: සහතිකය

en: Certificate Information
si: සහතිකයේ තොරතුරු

en: This certificate has an invalid signature. The certificate may have been altered or corrupted.
si: මේ සහතිකයට වලංගු නැති අත්සනක් තියෙනවා. සහතිකය වෙනස් කරලා හෝ සදොස් වෙලා ඇති.

en: Issued to:
si: නිකුත් කිරීම ලැබුවේ:

en: Issued by:
si: නිකුත් කළේ:

en: Valid from
si: වලංගු ඉඳලා

en:  to
si:  වෙනකං

en: This certificate has an invalid signature.
si: මේ සහතිකයට වලංගු නැති අත්සනක් තියෙනවා.

en: This certificate has expired or is not yet valid.
si: මේ සහතිකය ඉකුත් වෙලා හෝ තවම වලංගු නැතුව ඇති.

en: This certificate is OK.
si: මේ සහතිකය හරි.

en: Field
si: ක්ෂේත්රය

en: Value
si: අගය

en: <All>
si: <ඔක්කොම>

en: Version 1 Fields Only
si: අනුවාදය 1 ක්ෂේත්ර විතරක්

en: Extensions Only
si: දිගු විතරක්

en: Critical Extensions Only
si: අත්යවශ්ය දිගු විතරක්

en: Properties Only
si: ගුණාංග විතරක්

en: Serial number
si: අනුක්රමික අංකය

en: Issuer
si: නිකුත් කරන්නා

en: Valid from
si: වලංගු ඉඳලා

en: Valid to
si: වලංගු වෙනකං

en: Subject
si: විෂය

en: Public key
si: පොදු යතුර

en: %1 (%2!d! bits)
si: %1 (%2!d! බිටු)

en: SHA1 hash
si: SHA1 හෑෂ්

en: Friendly name
si: මිත්‍රශීලි නම

en: Description
si: විස්තර

en: Certificate Properties
si: සහතිකයේ ගුණාංග

en: Please enter an OID in the form 1.2.3.4
si: කරුණාකරල OID එකක් ඇතුල් කරන්න 1.2.3.4 විදිහට

en: The OID you entered already exists.
si: ඇතුල් කරපු OID එක දැනටමත් තියෙනවා.

en: Please select a certificate store.
si: කරුණාකරලා සහතික ගබඩාවයක් තෝරන්න.

en: File to Import
si: ආයාත කරන ගොනුව

en: Certificate Store
si: සහතික ගබඩාවය

en: X.509 Certificate (*.cer; *.crt)
si: X.509 සහතිකය (*.cer; *.crt)

en: Personal Information Exchange (*.pfx; *.p12)
si: පුද්ගලික තොරතුරු හුවමාරුව (*.pfx; *.p12)

en: Certificate Revocation List (*.crl)
si: සහතික අවලංගු කිරීමකි ලැයිස්තුව (*.crl)

en: Certificate Trust List (*.stl)
si: සහතික සංගත ලැයිස්තුව (*.stl)

en: CMS/PKCS #7 Messages (*.spc; *.p7b)
si: CMS/PKCS #7 පණිවිඩ (*.spc; *.p7b)

en: Please select a file.
si: කරුණාකරලා ගොනුවක් තෝරන්න.

en: The file format is not recognized. Please select another file.
si: ගොනු හැඩතලය හදුනාගන්න බැහැ. කරුණාකරලා තව ගොනුවක් තෝරන්න.

en: Could not open
si: විවෘත කරන්න බැරි උනා

en: Please select a store
si: කරුණාකරලා ගබඩාවයක් තෝරන්න

en: Certificate Store Selected
si: සහතික ගබඩාවයක් තෝරලා

en: File
si: ගොනුව

en: Content
si: අන්තර්ගතය

en: Certificate Revocation List
si: සහතික අවලංගු කිරීමකි ලිස්තුව

en: CMS/PKCS #7 Message
si: CMS/PKCS #7 පණිවිඩය

en: Personal Information Exchange
si: පුද්ගලික තොරතුරු හුවමාරුව

en: The import was successful.
si: ආයාත කිරීම හරියට උනා.

en: The import failed.
si: ආයාත කිරීම බැරි උනා.

en: <Advanced Purposes>
si: <උසස් අරමුණු>

en: Issued To
si: නිකුත් කිරීම ලැබුවේ

en: Issued By
si: නිකුත් කළේ

en: Expiration Date
si: කල්පිරෙන දිනය

en: Friendly Name
si: මිත්‍රශීලි නම

en: <None>
si: <කිසිවක් නැත>

en: Protects e-mail messages
si: ඊමේල් පණිවිඩ ආරක්ෂා කරනවා

en: Export Format
si: නිර්යාත කිරීම ආකෘතිය

en: Export Filename
si: ගොනුවේ නම නිර්යාත කරන්න

en: DER-Encoded Binary X.509 (*.cer)
si: DER-කේත කරපු ද්විමය X.509 (*.cer)

en: Base64-Encoded X.509 (*.cer)
si: Base64-කේත කරපු X.509 (*.cer)

en: CMS/PKCS #7 Messages (*.p7b)
si: CMS/PKCS #7 පණිවිඩ (*.p7b)

en: Personal Information Exchange (*.pfx)
si: පුද්ගලික තොරතුරු හුවමාරුව (*.pfx)

en: File Format
si: ගොනු හැඩතලය

en: Export keys
si: යතුරු නිර්යාත කරන්න

en: The export was successful.
si: නිර්යාත කිරීම හරියට උනා.

en: The export failed.
si: නිර්යාත කිරීම බැරි උනා.

en: Export Private Key
si: පෞද්ගලික යතුර නිර්යාත කරන්න

en: Enter Password
si: මුර පදය ඇතුල් කරන්න

en: The passwords do not match.
si: මුර පද ගැලපෙන්නේ නැහැ.

en: Note: The private key for this certificate could not be opened.
si: සටහන: මේ සහතිකයේ පෞද්ගලික යතුර අරින්න බැරි උනා.

en: Note: The private key for this certificate is not exportable.
si: සටහන: මේ සහතිකයේ පෞද්ගලික යතුර නිර්යාත කරන්න බැහැ.

en: Location
si: ස්ථානය

en: Select a certificate
si: සහතිකයක් තෝරන්න

en: Not yet implemented
si: තවම හදල නැහැ

en: Configure Devices
si: ආම්පන්න වින්‍යාස කරන්න

en: Reset
si: නැවත සකසන්න

en: Player
si: ක්‍රීඩකයා

en: Device
si: ආම්පන්නය

en: Actions
si: ක්‍රියා

en: Mapping
si: සිතියම්කරණය

en: Action
si: ක්‍රියාව

en: Object
si: වස්තුව

en: Regional Setting
si: කලාපීය සැකසුම

en: %1!u!MB used, %2!u!MB available
si: %1!u!MB පාවිච්චි කරලා, %2!u!MB තියෙනවා

en: Western
si: බටහිර

en: Central European
si: මධ්‍යම යුරෝප

en: Cyrillic
si: සිරිලික්

en: Greek
si: ග්‍රීක

en: Turkish
si: තුර්කියානු

en: Hebrew
si: හීබෲ

en: Arabic
si: අරාබි

en: Baltic
si: බෝල්ටික්

en: Vietnamese
si: වියට්නාම

en: Thai
si: තායි

en: Japanese
si: ජපන්

en: CHINESE_GB2312
si: චීන GB2312

en: Hangul
si: හැන්ගුල්

en: CHINESE_BIG5
si: චීන BIG5

en: Hangul(Johab)
si: හැන්ගුල්(ජෝහාබ්)

en: Symbol
si: ලකුණ

en: Other
si: අනිත්

en: Files on Camera
si: කැමරාවේ තියෙන ගොනු

en: Import Selected
si: ආයාත කරන්න

en: Preview
si: පෙරදසුන

en: Import All
si: ඔක්කොම ආයාත කරන්න

en: Exit
si: පිටවෙන්න

en: Transferring
si: මාරු කරනවා

en: Transferring... Please Wait
si: මාරු කරනවා... කරුණාකරලා බලාගෙන ඉන්න

en: Connecting to camera
si: කැමරාවට සබඳිනවා

en: Connecting to camera... Please Wait
si: කැමරාවට සබඳිනවා... කරුණාකරලා බලාගෙන ඉන්න

en: S&ync
si: සමමුහුර්ත කරන්න

en: &Back
si: ආපසු (&D)

en: &Forward
si: ඉදිරියට (&F)

[ctx: table of contents]
en: &Home
si: මුල (&H)

en: &Stop
si: නවත්තන්න (&S)

en: &Refresh
si: නැවුම් කරන්න (&R)

en: &Print...
si: මුද්‍රණය කරන්න... (&P)

en: Select &All
si: ඔක්කොම තෝරන්න (&A)

en: &View Source
si: මූලය බලන්න (&V)

en: Proper&ties
si: ගුණාංග (&T)

en: Cu&t
si: කපන්න (&T)

en: &Copy
si: පිටපත් කරන්න (&C)

en: Paste
si: අලවන්න

en: &Print
si: මුද්‍රණය කරන්න

en: &Contents
si: පටුන (&C)

en: I&ndex
si: දර්ශකය (&N)

en: &Search
si: සොයන්න (&S)

en: Favor&ites
si: ප්‍රියතමයන් (&I)

en: Hide &Tabs
si: පටිති හංගන්න (&T)

en: Show &Tabs
si: පටිති පෙන්නන්න (&T)

en: Show
si: පෙන්නන්න

en: Hide
si: හංගන්න

en: Stop
si: නවත්තන්න

en: Refresh
si: නැවුම් කරන්න

en: Back
si: ආපසු

[ctx: table of contents]
en: Home
si: මුල

en: Sync
si: සමමුහුර්ත කරන්න

en: Forward
si: ඉදිරියට

en: Cinepak Video codec
si: Cinepak වීඩියෝ කොඩෙක්

en: &File
si: ගොනුව (&F)

en: &New
si: අලුත් (&N)

en: &Window
si: කවුළුව (&W)

en: &Open...
si: විවෘත කරන්න (&O)...

en: Save &as...
si: මෙසේ සුරකින්න... (&A)

en: Print &format...
si: මුද්‍රණ හැඩතලය... (&F)

en: Pr&int...
si: මුද්‍රණය කරන්න... (&I)

en: Print previe&w
si: මුද්‍රණ පෙරදසුන (&W)

en: &Toolbars
si: මෙවලම් තීරු (&T)

en: &Standard bar
si: සම්මත තීරුව (&S)

en: &Address bar
si: ලිපින තීරුව (&A)

en: &Favorites
si: ප්‍රියතමයන් (&F)

en: &Add to Favorites...
si: ප්‍රියතමයන් වලට එක් කරන්න... (&A)

en: &About Internet Explorer
si: Internet Explorer ගැන (&A)

en: Open URL
si: URL විවෘත කරන්න

en: Open:
si: විවෘත කරන්න:

[ctx: home page]
en: Home
si: මුල

en: Print...
si: මුද්‍රණය කරන්න...

en: Address
si: ලිපිනය

en: Searching for %s
si: %s හොයනවා

en: Start downloading %s
si: %s බාගැනීම කරන්න පටන්ගන්න

en: Downloading %s
si: %s බාගැනීම කරනවා

en: Asking for %s
si: %s ඉල්ලනවා

en: Home page
si: මුල් පිටුව

en: &Current page
si: වත්මන් පිටුව (&C)

en: &Default page
si: පෙරනිමි පිටුව (&D)

en: &Blank page
si: හිස් පිටුවක් (&B)

en: Browsing history
si: පිරික්සුම් ඉතිහාසය

en: Delete &files...
si: ගොනු මකන්න... (&F)

en: &Settings...
si: සැකසුම්... (&S)

en: Delete browsing history
si: පිරික්සුම් ඉතිහාසය මකන්න

en: Cookies
    Files saved on your computer by websites, which store things like user preferences and login information.
si: කුකි
    ගොනු ඔබගේ පරිගණකේ සුරැකිලා වෙබ්-අඩවි වලින්, ඒවා ගබඩා කරන්නේ පරිශීලකගේ මනාපයන් හා ඇතුල් වෙන විස්තර වැනි දේ.

en: History
    List of websites you have accessed.
si: ඉතිහාසය
    ඔබ ප්රවේශ කරපු වෙබ් අඩබ් ලැයිස්තුව

en: Passwords
    Saved passwords you have entered into forms.
si: මුර පද
    සුරැකපු මුර පද ඔබ පෝරම් වලට ඇතුල් කරපු.

en: Delete
si: මකන්න

en: Certificates...
si: සහතික...

en: Publishers...
si: ප්රකාශකයෝ...

en: Connections
si: සබැඳුම්

en: Automatic configuration
si: ස්වයංක්රීය වින්යාසය

en: Address:
si: ලිපිනය:

en: Proxy server
si: නියුතු සේවාදායකය

en: Use a proxy server
si: නියුතු සේවාදායකයක් පාවිච්චි කරන්න

en: Port:
si: තොට:

en: Internet Settings
si: අන්තර්ජාල සැකසුම්

en: Custom
si: චාරිත්ර

en: Very Low
si: ඉතා අඩු

en: Low
si: අඩු

en: Medium
si: මැදි

en: High
si: වැඩි

en: Joysticks
si: නියාමක යටි

en: &Disable
si: ඕෆ් කරන්න (&D)

en: &Enable
si: සබල කරන්න (&E)

en: Connected
si: සබඳිලා

en: Disabled
si: ඕෆ් කරලා

en: Buttons
si: බොත්තම්

en: Object required
si: වස්තුවක් ඕනේ

en: Syntax error
si: වාග් රීතියේ දෝෂයක්

en: Expected ';'
si: අපේක්ෂා කරේ ';'

en: Expected '('
si: අපේක්ෂා කරේ '('

en: Expected ')'
si: අපේක්ෂා කරේ ')'

en: Expected identifier
si: අපේක්ෂා කරේ අනන්යකාරකයක්

en: Expected '='
si: අපේක්ෂා කරේ '='

en: Invalid character
si: අවලංගු අනුලකුණක්

en: Can't have 'break' outside of loop
si: ලූපයක් එළියේ 'break' තියෙන්න බැහැ

en: Can't have 'continue' outside of loop
si: ලූපයක් එළියේ 'continue' තියෙන්න බැහැ

en: Label not found
si: ලේබලය හම්බු උනේ නැහැ

en: Expected '@end'
si: අපේක්ෂා කරේ '@end'

en: Expected '@'
si: අපේක්ෂා කරේ '='

en: Number expected
si: නොම්බරයක් අපේක්ෂා කරේ

en: Function expected
si: ශ්රිතයක් අපේක්ෂා කරේ

en: Object expected
si: වස්තුවක් අපේක්ෂා කරේ

en: '|' is undefined
si: '|' නිර්ණය නොකළ

en: Boolean object expected
si: බූලීය වස්තුවක් අපේක්ෂා කරේ

en: Cannot delete '|'
si: '|' මකන්න බැහැ

en: VBArray object expected
si: VBArray වස්තුවක් අපේක්ෂා කරේ

en: JScript object expected
si: JScript වස්තුවක් අපේක්ෂා කරේ

en: Array object expected
si: ආරාව වස්තුවක් අපේක්ෂා කරේ

en: Wine kernel DLL
si: Wine කර්නලයේ DLL

en: Success.
si: සාර්ථකත්වය.

en: Invalid function.
si: අවලංගු ශ්රිතය.

en: File not found.
si: ගොනුව හම්බු උනේ නැහැ.

en: Path not found.
si: පෙත හම්බු උනේ නැහැ.

en: Too many open files.
si: විවෘත කරපු ගොනු වැඩි.

en: Access denied.
si: ප්‍රවේශය අත්හිටුවා ඇත.

en: Invalid handle.
si: අවලංගු හසුරුවක්.

en: Not enough memory.
si: මතක මදි.

en: Invalid block.
si: අවලංගු බ්ලොක් එකක්.

en: Bad environment.
si: හොඳ නැති වටපිටාව.

en: Bad format.
si: හොඳ නැති හැඩතලයක්.

en: Invalid access.
si: අවලංගු ප්‍රවේශය.

en: Invalid data.
si: අවලංගු දත්ත.

en: Out of memory.
si: මතක ඉවරයි.

en: Invalid drive.
si: අවලංගු ධාවකය.

en: Can't delete current directory.
si: වත්මන් ඩිරෙක්ටරිය මකන්න බැහැ.

en: Not same device.
si: එකම ආම්පන්නය නොවේ.

en: No more files.
si: තව ගොනු නැහැ.

en: Write protected.
si: ලිවීම ඇවුරූයි.

en: Bad unit.
si: හොඳ නැති ඒකකය.

en: Not ready.
si: ලෑස්ති නැහැ.

en: Bad command.
si: හොඳ නැති විධානය.

en: CRC error.
si: CRC දෝෂයක්.

en: Bad length.
si: හොඳ නැති දිගක්.

en: Seek error.
si: සෙවීමේ දෝෂයක්.

en: Not DOS disk.
si: DOS ඩිස්කයක් නෙමේ.

en: Out of paper.
si: කඩදාසි ඉවරයි.

en: Write fault.
si: ලියවීමේ දෝෂයක්.

en: Read fault.
si: කියවීමේ දෝෂයක්.

en: Sharing violation.
si: බෙදාහදා ගැනීම උල්ලංඝනයක්.

en: Lock violation.
si: අගුල උල්ලංඝනයක්.

en: Wrong disk.
si: වැරදි ඩිස්කය.

en: End of file.
si: ගොනුවේ අවසානය.

en: Disk full.
si: ඩිස්කය පිරිලා.

en: Bad network path.
si: හොඳ නැති ජාලය පෙත.

en: Network busy.
si: ජාලය කාර්යබහුලයි.

en: Device does not exist.
si: ධාවකය තියෙන්නේ නැහැ.

en: Adapter hardware error.
si: ඇඩැප්ටරය දෘඩාංග දෝෂයක්.

en: Bad network response.
si: හොඳ නැති ජාලය ප්‍රතිචාරය.

en: Unexpected network error.
si: අපේක්ෂා කර නැති ජාලේ දෝෂයක්.

en: Print queue full.
si: මුද්‍රණ පෝලිම පිරිලා.

en: Print canceled.
si: මුද්‍රණය අවලංගු කරලා.

en: Network name deleted.
si: ජාලයේ නම මකලා.

en: Bad device type.
si: හොඳ නැති ආම්පන්නය වර්ගය.

en: Bad network name.
si: හොඳ නැති ජාලය නම.

en: Too many network names.
si: ජාල නම් වැඩි.

en: File exists.
si: ගොනුව පවතිනවා.

en: Cannot create.
si: හදන්න බැහැ.

en: Int24 failure.
si: Int24 දෝෂයක්.

en: Invalid password.
si: අවලංගු මුර පදයක්.

en: Invalid parameter.
si: අවලංගු පරාමිතියක්.

en: Insert disk for drive %1.
si: %1 ධාවකයට ඩිස්කයක් ඇතුලට දාන්න.

en: Drive locked.
si: ධාවකය අගුලු කරලා.

en: Broken pipe.
si: කැඩිච්ච බටයක්.

en: Open failed.
si: විවෘත කිරීම බැරි උනා.

en: Buffer overflow.
si: බෆරය එකමත එක යාම.

en: Invalid target handle.
si: අවලංගු ඉලක්ක හසුරුව.

en: Invalid IOCTL.
si: අවලංගු IOCTL.

en: Invalid verify switch.
si: අවලංගු verify ස්විචය.

en: Call not implemented.
si: කෝල් එක හදල නැහැ.

en: Insufficient buffer.
si: බෆරය මදි.

en: Invalid name.
si: අවලංගු නමක්.

en: Invalid level.
si: අවලංගු මට්ටමක්.

en: No volume label.
si: වෙළුමේ ලේබලයක් නැහැ.

en: Module not found.
si: මොඩියුලය හම්බු උනේ නැහැ.

en: Procedure not found.
si: පටිපාටිය හම්බු උනේ නැහැ.

en: Drive is already JOINed.
si: ධාවකය දැනටමත් JOIN කරලා.

en: Drive is already SUBSTed.
si: ධාවකය දැනටමත් SUBST කරලා.

en: Drive is not JOINed.
si: ධාවකය JOIN කරලා නැහැ.

en: Drive is not SUBSTed.
si: ධාවකය SUBST කරලා නැහැ.

en: Attempt to JOIN onto a JOINed drive.
si: JOIN කරපු ධාවකයකකට JOIN කරන්නට උත්සාහයක්.

en: Attempt to SUBST onto a SUBSTed drive.
si: SUBST කරපු ධාවකයකකට SUBST කරන්නට උත්සාහයක්.

en: Attempt to JOIN to a SUBSTed drive.
si: SUBST කරපු ධාවකයකකට JOIN කරන්නට උත්සාහයක්.

en: Attempt to SUBST to a JOINed drive.
si: JOIN කරපු ධාවකයකකට SUBST කරන්නට උත්සාහයක්.

en: Drive is busy.
si: ධාවකය කාර්යබහුලයි.

en: Same drive.
si: එකම ධාවකය.

en: Directory is not empty.
si: ඩිරෙක්ටරිය හිස් නැහැ.

en: DosSemMuxWait list invalid.
si: DosSemMuxWait ලිස්තුව වලංගු නැහැ.

en: Volume label too long.
si: වෙළුමේ ලේබලය දිග වැඩි.

en: Too many TCBs.
si: TCBs වැඩි.

en: Bad thread ID address.
si: හොඳ නැති පොට ID ලිපිනයක්.

en: Path is invalid.
si: පෙත වලංගු නැහැ.

en: Resource in use.
si: සම්පතය පාවිච්චි වෙනවා.

en: Cancel violation.
si: අවලංගු කිරීමේ උල්ලංඝනයක්.

en: Invalid segment number.
si: අවලංගු ඛණ්ඩය නොම්බරය.

en: Invalid ordinal for %1.
si: අවලංගු ක්‍රමසංඛ්‍යාව %1 ට.

en: File already exists.
si: ගොනුව දැනටමත් පවතිනවා.

en: Invalid flag number.
si: අවලංගු සලකුණ නොම්බරය.

en: Semaphore name not found.
si: Semaphore එකේ නම හම්බු උනේ නැහැ.

en: Invalid starting code segment for %1.
si: අවලංගු පටන්ගන කේත ඛණ්ඩයක් %1 ට.

en: Invalid starting stack segment for %1.
si: අවලංගු පටන්ගන දත්ත ඛණ්ඩයක් %1 ට.

en: Invalid module type for %1.
si: අවලංගු මොඩියුල වර්ගය %1 ට.

en: Invalid EXE signature in %1.
si: අවලංගු EXE අත්සනක් %1 ඇතුලේ.

en: EXE %1 is marked invalid.
si: EXE %1 වලංගු නැහැ කියල සලකුණු කරා.

en: Bad EXE format for %1.
si: හොඳ නැති EXE ආකෘතියක් %1 ට.

en: Invalid MinAllocSize in %1.
si: අවලංගු MinAllocSize %1 ඇතුලෙ.

en: IOPL not enabled.
si: IOPL සබල කරල නැහැ.

en: Invalid SEGDPL in %1.
si: අවලංගු SEGDPL %1 ඇතුලෙ.

en: Environment variable not found.
si: පරිසරය විචල්‍යය හම්බු වෙලා නැහැ.

en: No signal sent.
si: සංඥාවක් යැවුවේ නැහැ.

en: File name is too long.
si: ගොනුවේ නම දිග වැඩි.

en: Invalid signal number.
si: අවලංගු සංඥාව අංකය.

en: Too many modules.
si: මොඩියුල වැඩි.

en: Bad pipe.
si: හොඳ නැති බටයක්.

en: Pipe closed.
si: බටය වහලා.

en: Session canceled.
si: සැසිය අවලංගු කරලා.

en: Cannot use Copy API.
si: පිටපත් කරන API එක පාවිච්චි කරන්න බැහැ.

en: Directory name invalid.
si: ඩිරෙක්ටරියෙ නම වලංගු නැහැ.

en: Extended attributes didn't fit.
si: විස්තෘත උපලක්‍ෂණ ගැලපුනේ නැහැ.

en: Extended attribute file corrupt.
si: විස්තෘත උපලක්‍ෂණ ගොනුව සදොස් වෙලා.

en: Extended attribute table full.
si: විස්තෘත උපලක්‍ෂණ වගුව පිරිලා.

en: Invalid extended attribute handle.
si: අවලංගු විස්තෘත උපලක්‍ෂණය හසුරුව.

en: Extended attributes not supported.
si: විස්තෘත උපලක්‍ෂණ සහාය නොදක්වයි.

en: Read/WriteProcessMemory partially completed.
si: Read/WriteProcessMemory අර්ධ වශයෙන් ඉවර වෙලා.

en: The oplock wasn't granted.
si: Oplock එක දුන්නේ නැහැ.

en: Invalid oplock message received.
si: අවලංගු oplock පණිවිඩයක් හම්බු උනා.

en: Message 0x%1 not found in file %2.
si: පණිවිඩය 0x%1 හම්බු උනේ නැහැ ගොනුව %2 ඇතුලේ.

en: Invalid address.
si: අවලංගු යොමුව.

en: Pipe connected.
si: බටය සබැඳි.

en: Pipe listening.
si: බටය අහගෙන ඉන්නවා.

en: I/O operation aborted.
si: I/O මෙහෙයුම අහෝසි කරා.

en: Swap error.
si: ප්‍රතිහරණ දෝෂයක්.

en: Stack overflow.
si: දත්ත එකමත එක යාම.

en: Invalid message.
si: අවලංගු පණිවිඩය.

en: Cannot complete.
si: ඉවර කරන්න බැහැ.

en: Invalid flags.
si: අවලංගු සලකුණු.

en: Unrecognized volume.
si: හඳුනගත්තු නැති පංගුවක්.

en: File invalid.
si: ගොනුව වලංගු නැහැ.

en: Nonexistent token.
si: තියෙන්නේ නැති ටෝකනයක්.

en: Registry corrupt.
si: රෙජිස්තරය සදොස් වෙලා.

en: Invalid key.
si: අවලංගු යතුරක්.

en: Can't open registry key.
si: රෙජිස්තරයේ යතුර විවෘත කරන්න බැහැ.

en: Can't read registry key.
si: රෙජිස්තරයේ යතුර කියවන්න බැහැ.

en: Can't write registry key.
si: රෙජිස්තරයේ යතුර ලියන්න බැහැ.

en: Registry is corrupt.
si: රෙජිස්තරය සදොස් වෙලා.

en: I/O to registry failed.
si: රෙජිස්තරයට I/O අසාර්ථක උනා.

en: Not registry file.
si: රෙජිස්තරයේ ගොනුවක් නෙමේ.

en: Key deleted.
si: යතුර මකලා.

en: Registry key has subkeys.
si: රෙජිස්තරයෙ යතුරට යට යතුරු තියෙනවා.

en: Invalid service control.
si: අවලංගු සේවාව පාලකය.

en: Cannot create service thread.
si: සේවාව පොට හදන්න බැහැ.

en: Service database locked.
si: සේවාවේ දත්ත සමුදාය අගුලු කරලා.

en: Service already running.
si: සේවාව දැනටමත් ධාවන කරනවා.

en: Invalid service account.
si: අවලංගු සේවාව ගිණුම.

en: Service is disabled.
si: සේවාව අක්‍රිය කරලා.

en: Circular dependency.
si: වෘත්තාකාර පරායත්තතාවක්.

en: Service does not exist.
si: සේවාව තියෙන්නේ නැහැ.

en: Service cannot accept control message.
si: සේවාවට පාලක පණිවිඩය පිළිගන්න බැහැ.

en: Service not active.
si: සේවාව සක්‍රිය නැහැ.

en: Exception in service.
si: සේවාව ඇතුලේ ව්‍යතිරේකක්.

en: Database does not exist.
si: දත්ත සමුදාය තියෙන්නේ නැහැ.

en: Service-specific error.
si: සේවාවක විතරක් තියෙන දෝෂයක්.

en: Process aborted.
si: සැකසුම අහෝසි කරා.

en: Service dependency failed.
si: සේවාව පරායත්තයේ දෝෂයක් උනා.

en: Service login failed.
si: සේවාව පුරන්න බැරි උනා.

en: Service start-hang.
si: සේවාව start-hang.

en: Invalid service lock.
si: අවලංගු සේවාව අගුල.

en: Service marked for delete.
si: සේවාව සලකුණු කරලා මැකීමට.

en: Service exists.
si: සේවාව තියෙනවා.

en: Service dependency deleted.
si: සේවාවේ පරායත්තතාව මකලා.

en: Duplicate service name.
si: අනුපිටපත් සේවාව නම.

en: Different service account.
si: වෙන සේවාව ගිණුමක්.

en: No recovery program for service.
si: ප්‍රතිසාධන ක්‍රමලේඛයක් සේවාවට නැහැ.

en: Device not partitioned.
si: ආම්පන්නය කොටස් කරලා නැහැ.

en: Media changed.
si: මාධ්‍ය වෙනස් කරා.

en: No media in drive.
si: මාධ්‍යයක් ධාවකය ඇතුලේ නැහැ.

en: No Unicode translation.
si: යුනිකෝඩ් පරිවර්තනයක් නැහැ.

en: Shutdown in progress.
si: වැහීමක් වෙනවා.

en: No shutdown in progress.
si: වැහීමක් වෙන්නේ නැහැ.

en: I/O device error.
si: I/O ආම්පන්නයේ දෝෂයක්.

en: Serial I/O completed.
si: අනුක්‍රමික I/O ඉවරයි.

en: Serial I/O counter timeout.
si: අනුක්‍රමික I/O counter timeout.

en: Unknown floppy error.
si: දන්නේ නැති නම්‍ය දෝෂයක්.

en: Hard disk recalibrate failed.
si: දෘඩ තැටිය ආයෙත් ක්රමාංකණය කිරීම බැරි උනා.

en: Hard disk operation failed.
si: දෘඩ තැටිය මෙහෙයුම බැරි උනා.

en: Hard disk reset failed.
si: දෘඩ තැටිය නැවත සකසන්න බැරි උනා.

en: Not enough server memory.
si: සේවාදායකයේ මතක මදි.

en: Possible deadlock.
si: අවහිරතාවක් තියෙනවා ඇති.

en: Incorrect alignment.
si: වැරදි පෙළගැස්වීම.

en: Too many links.
si: සබැඳි වැඩි.

en: Newer Windows version needed.
si: අලුත් Windows අනුවාදයක් අවශ්යයි.

en: Wrong operating system.
si: මෙහෙයුම් පද්ධතිය වැරදි.

en: Single-instance application.
si: එක අවස්ථාව යෙදුම.

en: Real-mode application.
si: තාත්වික ප්‍රකාරය යෙදුම.

en: Invalid DLL.
si: අවලංගු DLL එකක්.

en: No associated application.
si: සබැඳි යෙදුමක් නැහැ.

en: DDE failure.
si: DDE දෝෂයක්.

en: DLL not found.
si: DLL එක හම්බු උනේ නැහැ.

en: Out of user handles.
si: පරිශීලකයන්ගේ හසුරු ඉවරයි.

en: The device requires cleaning.
si: ආම්පන්නය සුද්ද කරන්න ඕනේ.

en: The device door is open.
si: ආම්පන්නයේ දොර ඇරලා තියෙන්නේ.

en: The device is not connected.
si: ආම්පන්නය සබැඳි කරලා නැහැ.

en: Element not found.
si: මූලාංගය හම්බු උනේ නැහැ.

en: No match found.
si: ගැළපුම‍ක් හම්බු උනේ නැහැ.

en: Property set not found.
si: ගුණාංග සිටුවම හම්බු උනේ නැහැ.

en: Point not found.
si: පොයින්ටය හම්බු උනේ නැහැ.

en: The journal is being deleted.
si: ජර්නලය දැන් මකනවා.

en: Invalid device name.
si: අවලංගු ආම්පන්නය නාමය.

en: Invalid network provider name.
si: අවලංගු ජාල සපයන්නා නම.

en: Not a container.
si: බහලුවක් නෙමෙයි.

en: Extended error.
si: විස්තෘත දෝෂයක්.

en: Invalid group name.
si: අවලංගු සමූහය නම.

en: Invalid computer name.
si: අවලංගු පරිගණක නම.

en: Invalid event name.
si: අවලංගු සිද්ධිය නම.

en: Invalid domain name.
si: අවලංගු වසම් නම.

en: Invalid service name.
si: අවලංගු සේවාව නම.

en: Invalid network name.
si: අවලංගු ජාල නම.

en: Invalid share name.
si: අවලංගු හවුල නම.

en: Invalid message name.
si: අවලංගු පණිවිඩයේ නම.

en: Invalid message destination.
si: අවලංගු පණිවිඩයෙ ගමනාන්තය.

en: Session credential conflict.
si: සැසියෙ අක්තපත්‍ර ගැටීමක්.

en: No network.
si: ජාලයක් නැහැ.

en: Operation canceled by user.
si: පරිශිලකයා මෙහෙයුම අවලංගු කරලා.

en: Connection refused.
si: සබැඳුම ප්‍රතික්ෂේප කරා.

en: Connection gracefully closed.
si: සබැඳුම හොඳට වැහුවා.

en: Connection invalid.
si: සබැඳුම වලංගු නැහැ.

en: Connection is active.
si: සබැඳුම සක්‍රියයි.

en: Network unreachable.
si: ජාලයට ලඟාවිය නොහැකිය.

en: Host unreachable.
si: සත්කාරකයට ලඟාවිය නොහැකිය.

en: Protocol unreachable.
si: ප්‍රොටෝකෝලයට ලඟාවිය නොහැකිය.

en: Port unreachable.
si: තොට ලඟාවිය නොහැකිය.

en: Request aborted.
si: ඉල්ලීම අහෝසි කරා.

en: Connection aborted.
si: සබැඳුම් අහෝසි කරා.

en: Please retry operation.
si: කරුණාකරලා අයෙත් මෙහෙයුම කරන්න හදන්න.

en: Incorrect network address.
si: වැරදි ජාල ලිපිනය.

en: Service not found.
si: සේවාව හම්බු උනේ නැහැ.

en: The user profile is invalid.
si: පරිශීලක පැතිකඩය වලංගු නැහැ.

en: Unknown revision.
si: දන්නෙ නැති ප්‍රතිශෝධනයක්.

en: Invalid owner.
si: අවලංගු හිමිකරු.

en: Invalid primary group.
si: අවලංගු මූලික සමූහය.

en: No such privilege.
si: මෙහෙම වරප්‍රසාදයක් නැහැ.

en: Invalid account name.
si: අවලංගු ගිණුම් නම.

en: User already exists.
si: පරිශීලකය දැනටමත් තියෙනවා.

en: No such user.
si: මෙහෙම පරිශීලකයෙක් නැහැ.

en: Group already exists.
si: සමූහය දැනටමත් තියෙනවා.

en: No such group.
si: මෙහෙම සමූහයක් නැහැ.

en: User already in group.
si: පරිශීලකය දැනටමත් සමූහය ඇතුලේ ඉන්නවා.

en: User not in group.
si: පරිශීලකය සමූහය ඇතුලේ නැහැ.

en: Can't delete last admin user.
si: අන්තිම පරිපාලක පරිශීලකයව මකන්න බැහැ.

en: Wrong password.
si: වැරදි මුර පදය.

en: Ill-formed password.
si: මුර පදය හොඳට හදල නැහැ.

en: Password restriction.
si: මුර පදය සීමාකිරීමක්.

en: Logon failure.
si: යොමුකය අසාර්ථකයි.

en: Account restriction.
si: ගිණුම සීමාකිරීමක්.

en: Invalid logon hours.
si: අවලංගු යොමුකය පැය.

en: Invalid workstation.
si: අවලංගු සේවාස්ථානය.

en: Password expired.
si: මුර පදය ඉකුත් වෙලා.

en: Account disabled.
si: ගිණුම අක්‍රිය කරලා.

en: Too many LUIDs requested.
si: LUIDs වැඩියෙන් ඉල්ලලා.

en: LUIDs exhausted.
si: LUIDs ඉවරයි.

en: Invalid sub authority.
si: අවලංගු යට අධිකාරිය.

en: Invalid ACL.
si: අවලංගු ACL එකක්.

en: Invalid SID.
si: අවලංගු SID එකක්.

en: Invalid security descriptor.
si: අවලංගු ආරක්ෂණය සූචකයක්.

en: Bad inherited ACL.
si: හොඳ නැති උරුම වී තිබෙන්නේ ACL එකක්.

en: Server disabled.
si: සේවාදායකය අක්‍රිය කරලා.

en: Server not disabled.
si: සේවාදායකය අක්‍රිය කරලා නැහැ.

en: Invalid ID authority.
si: අවලංගු ID අධිකාරිය.

en: Invalid group attributes.
si: අවලංගු සමූහය ගුණාංග.

en: Bad impersonation level.
si: හොඳ නැති සමාරෝපනය මට්ටම.

en: Bad validation class.
si: හොඳ නැති වලංගුකරණ පන්තියක්.

en: Bad token type.
si: හොඳ නැති සංකේතය වර්ගය.

en: No security on object.
si: වස්තුවට ආරක්ෂණය නැහැ.

en: Invalid server state.
si: අවලංගු සේවාදායකය තත්වය.

en: Invalid domain state.
si: අවලංගු වසම තත්වය.

en: Invalid domain role.
si: අවලංගු වසම භූමිකාව.

en: No such domain.
si: මෙහෙම වසමක් නැහැ.

en: Domain already exists.
si: වසම දැනටමත් පවතිනවා.

en: Internal error.
si: ඇතුලේ දෝෂයක්.

en: Logon session ID exists.
si: යොමුකය සැසියෙ ID එක තියෙනවා.

en: Unknown authentication package.
si: දන්නෙ නැති සත්‍යාපන පැකේජයක්.

en: Bad logon session state.
si: හොඳ නැති යොමුකය සැසියෙ තත්වය.

en: Logon session ID collision.
si: යොමුකය සැසියෙ ID එකේ ගැටීමක්.

en: Invalid logon type.
si: අවලංගු යොමුකය වර්ගය.

en: Invalid transaction state.
si: අවලංගු ක්‍රියා සමුදාය තත්වය.

en: Account is built-in.
si: ගිණුම ඇතුලේ හදල තියෙනවා.

en: Group is built-in.
si: සමූහය ඇතුලේ හදල තියෙනවා.

en: User is built-in.
si: පරිශිලකය ඇතුලේ හදල තියෙනවා.

en: Invalid member.
si: අවලංගු සාමාජිකයා.

en: File or directory corrupt.
si: ගොනුව හෝ ඩිරෙක්ටරිය සදොස් වෙලා.

en: Disk is corrupt.
si: ඩිස්කය සදොස් වෙලා.

en: No user session key.
si: පරිශිලකය සැසිය යතුර නැහැ.

en: Wrong target name.
si: වැරදි ඉලක්කය නම.

en: Invalid window handle.
si: අවලංගු කවුළුවේ හසුරුව.

en: Invalid menu handle.
si: අවලංගු මෙනුවේ හසුරුව.

en: Invalid cursor handle.
si: අවලංගු කර්සරයේ හසුරුව.

en: Invalid accelerator table handle.
si: අවලංගු ත්වරක වගුව හසුරුව.

en: Invalid hook handle.
si: අවලංගු කොක්ක හසුරුව.

en: Invalid DWP handle.
si: අවලංගු DWP හසුරුව.

en: Can't find window class.
si: කවුළු පන්තිය හොයාගන්න බැහැ.

en: Class already exists.
si: පන්තිය දැනටමත් තියෙනවා.

en: Class does not exist.
si: පන්තිය තියෙන්නෙ නැහැ.

en: Class has open windows.
si: පන්තියේ ඇරපු කවුළු තියෙනවා.

en: Invalid index.
si: අවලංගු සූචිය.

en: Invalid icon handle.
si: අවලංගු අයිකන හසුරුවක්.

en: Private dialog index.
si: පෞද්ගලික සංවාද සූචිය.

en: No wildcard characters.
si: ආදේශක ලකුණු නැහැ.

en: Clipboard not open.
si: පසුරු පුවරුව විවෘත නැහැ.

en: Not a dialog window.
si: සංවාද කවුළුවක් නෙමෙයි.

en: Invalid combo box message.
si: අවලංගු සංයුක්ත කොටුවේ පණිවිඩය.

en: Not a combo box window.
si: සංයුක්ත කොටු කවුළුවක් නෙමෙයි.

en: Invalid edit height.
si: අවලංගු edit උස.

en: DC not found.
si: DC හම්බු උනේ නැහැ.

en: Invalid hook filter.
si: අවලංගු කොක්ක පෙරහන.

en: Invalid filter procedure.
si: අවලංගු පෙරහන පටිපාටිය.

en: Invalid list box message.
si: අවලංගු ලැයිස්තු කොටුව පණිවිඩය.

en: Invalid LB_SETCOUNT sent.
si: අවලංගු LB_SETCOUNT එකක් යවලා.

en: Can't destroy object owned by another thread.
si: වෙන පොටක වස්තුවක් විනාශ කරන්න බැහැ.

en: Window has no system menu.
si: කවුළුවට පද්දතිය මෙනුවක් නැහැ.

en: Invalid message box style.
si: අවලංගු පණිවිඩ කොටුව විලාසය.

en: Invalid SPI parameter.
si: අවලංගු SPI පරාමිතියක්.

en: Not a child window.
si: ළමා කවුළුවක් නෙමෙයි.

en: Invalid GW command.
si: අවලංගු GW විධානය.

en: Invalid thread ID.
si: අවලංගු පොට ID එකක්.

en: Not an MDI child window.
si: MDI ළමා කවුළුවක් නෙමෙයි.

en: Popup menu already active.
si: උත්පතන මෙනුව දැනටමත් සක්‍රියයි.

en: No scrollbars.
si: අනුචලන තීරු නැහැ.

en: Invalid scrollbar range.
si: අවලංගු අනුචලන තීරුවේ පරාසය.

en: Invalid ShowWin command.
si: අවලංගු ShowWin විධානය.

en: No system resources.
si: පද්ධති සම්පත් නැහැ.

en: No non-paged system resources.
si: නොන්-පේජ්ඩ් පද්ධති සම්පත් නැහැ.

en: No paged system resources.
si: පිටුගත කළ පද්ධති සම්පත් නැහැ.

en: No working set quota.
si: Working set කෝටාවක් නැහැ.

en: No page file quota.
si: ප්‍රතිහරණ ගොනුව කෝටාවක් නැහැ.

en: Menu item not found.
si: මෙනුවෙ අයිතමය හම්බු උනේ නැහැ.

en: Invalid keyboard handle.
si: අවලංගු යතුරුපුවරුව හසුරුව.

en: Hook type not allowed.
si: කොක්ක වර්ගයට ඉඩ දෙන්න බැහැ.

en: Timeout.
si: කාලඡේදනය.

en: Invalid monitor handle.
si: අවලංගු මොනිටරය හසුරුව.

en: Event log file corrupt.
si: සිද්ධි ලොගය ගොනුව සදොස් වෙලා.

en: Event log can't start.
si: සිද්ධි ලොගය පටන් ගන්න බැහැ.

en: Event log file full.
si: සිද්ධි ලොගය ගොනුව පිරිලා.

en: Event log file changed.
si: සිද්ධි ලොගය ගොනුව වෙනස් වෙලා.

en: Installer service failed.
si: ස්ථාපකය සේවාව අසාර්ථකයි.

en: Installation aborted by user.
si: ස්ථාපනය අහෝසි කරා.

en: Installation failure.
si: ස්ථාපනය අසාර්ථකයි.

en: Installation suspended.
si: ස්ථාපනය අත්හිටුවා.

en: Unknown product.
si: දන්නේ නැති නිෂ්පාදිතයක්.

en: Unknown feature.
si: දන්නේ නැති වි‍ශේෂාංගයක්.

en: Unknown component.
si: දන්නේ නැති සංරචකයක්.

en: Unknown property.
si: දන්නේ නැති ගුණාංගයක්.

en: Invalid handle state.
si: අවලංගු හසුරුව තත්වය.

en: Bad configuration.
si: හොඳ නැති වින්‍යාසයක්.

en: Index is missing.
si: සූචිය නැහැ.

en: Installation source is missing.
si: ස්ථාපනය මූලය නැහැ.

en: Wrong installation package version.
si: වැරදි ස්ථාපන පැකේජය අනුවාදය.

en: Product uninstalled.
si: නිෂ්පාදිතය අස්ථාපනය කරා.

en: Invalid query syntax.
si: අවලංගු විමසුම රීතිය.

en: Invalid field.
si: ක්ෂේත්රය වලංගු නැහැ.

en: Device removed.
si: ආම්පන්නය ඉවත් කරලා.

en: Installation already running.
si: ස්ථාපනය දැනටමත් වෙනවා.

en: Installation package failed to open.
si: ස්ථාපන පැකේජය ඇරෙන්න බැරි උනා.

en: Installation package is invalid.
si: ස්ථාපන පැකේජය වලංගු නැහැ.

en: Failed to open installation log file.
si: ස්ථාපනය ලොග ගොනුව විවෘත කරන්න බැරි උනා.

en: Installation language not supported.
si: ස්ථාපනය භාෂාව සහාය නොදක්වයි.

en: Installation package rejected.
si: ස්ථාපන පැකේජය ප්‍රතික්ෂේප කරා.

en: Function could not be called.
si: ශ්‍රිතය කෝල් කරන්න බැරි උනා.

en: Function failed.
si: ශ්‍රිතය අසාර්ථකයි.

en: Invalid table.
si: අවලංගු වගුවක්.

en: Data type mismatch.
si: දත්ත වර්ගය ගැලපෙන්නේ නැහැ.

en: Unsupported type.
si: වර්ගය සහාය නොදක්වයි.

en: Creation failed.
si: හැදීම අසාර්ථකයි.

en: Installation platform not supported.
si: ස්ථාපනය වේදිකාව සහාය නොදක්වයි.

en: Installer not used.
si: ස්ථාපකය පාවිච්චි කරලා නැහැ.

en: Invalid patch package.
si: අවලංගු සිදුර පැකේජය.

en: Unsupported patch package.
si: සිදුර පැකේජය සිදුර පැකේජය.

en: Another version is installed.
si: වෙන අනුවාදයක් ස්ථාපන කරලා තියෙනවා.

en: Invalid command line.
si: අවලංගු විධාන පේළිය.

en: Invalid string binding.
si: අවලංගු අනුලකුණු වැල බැඳීම.

en: Wrong kind of binding.
si: වැරදි බැඳීම වර්ගය.

en: Invalid binding.
si: අවලංගු බැඳීම.

en: RPC protocol sequence not supported.
si: RPC ප්‍රොටෝකෝලයෙ පටිපාටිය නොදක්වයි.

en: Invalid RPC protocol sequence.
si: අවලංගු RPC ප්‍රොටෝකෝලයෙ පටිපාටිය.

en: Invalid string UUID.
si: අවලංගු අනුලකුණු වැල UUID.

en: Invalid endpoint format.
si: අවලංගු අවසන් ලක්ෂ්‍යය ආකෘතිය.

en: Invalid network address.
si: අවලංගු ජාල ලිපිනය.

en: No endpoint found.
si: අවසන් ලක්ෂ්‍යයක් හම්බු උනේ නැහැ.

en: Invalid timeout value.
si: අවලංගු කාලඡේදනය අගය.

en: UUID already registered.
si: UUID එක දැනටමත් ලියාපදිංච කරලා තියෙන්නේ.

en: UUID type already registered.
si: UUID වර්ගය දැනටමත් ලියාපදිංච කරලා තියෙන්නේ.

en: Server already listening.
si: සේවාදායකය දැනටමත් අහගෙන ඉන්නවා.

en: RPC server not listening.
si: RPC සේවාදායකය අහගෙන ඉන්නෙ නැහැ.

en: Unknown manager type.
si: දන්නෙ නැති කළමනාකරු වර්ගයක්.

en: Unknown interface.
si: දන්නෙ නැති අතුරුමුහුණතක්.

en: No bindings.
si: බැඳිම් නැහැ.

en: No protocol sequences.
si: ප්‍රොටෝකෝල පටිපාටි නැහැ.

en: Can't create endpoint.
si: අවසන් ලක්ෂ්‍යය හදන්න බැහැ.

en: Out of resources.
si: සම්පත් ඉවරයි.

en: RPC server unavailable.
si: RPC සේවාදායකය ලද නොහැකි.

en: RPC server too busy.
si: RPC සේවාදායකය කාර්යබහුල වැඩි.

en: Invalid network options.
si: අවලංගු ජාල විකල්ප.

en: No RPC call active.
si: සක්‍රිය RPC කෝල් නැහැ.

en: RPC call failed.
si: RPC කෝල් එක බැරි උනා.

en: RPC protocol error.
si: RPC ප්‍රොටොකෝලයේ දෝෂයක්.

en: Unsupported transfer syntax.
si: මාරුව රීති සහාය නොදක්වයි.

en: Invalid tag.
si: අවලංගු ටැගය.

en: Invalid array bounds.
si: අවලංගු ආරාව සීමාවෙන්.

en: Invalid name syntax.
si: අවලංගු නමේ රීතිය.

en: Unsupported name syntax.
si: නම රීති සහාය නොදක්වයි.

en: No network address.
si: ජාල ලිපිනය නැහැ.

en: Unknown authentication type.
si: දන්නේ නැති සත්‍යාපනය වර්ගයක්.

en: String too long.
si: අනුලකුණු වැලේ දිග වැඩි.

en: Unknown authentication service.
si: දන්නෙ නැති සත්‍යාපනය සේවාව.

en: Unknown authentication level.
si: දන්නෙ නැති සත්‍යාපනය මට්ටම.

en: Invalid authentication identity.
si: අවලංගු සත්‍යාපන අනන්‍යතාවය.

en: Unknown authorization service.
si: දන්නේ නැති අනුමැතිය සේවාවක්.

en: Invalid entry.
si: අවලංගු සටහනක්.

en: Can't perform operation.
si: මෙහෙයුම කරන්න බැහැ.

en: Nothing to export.
si: නිර්යාත කරන්නට මොකක්වත් නැහැ.

en: Incomplete name.
si: අසම්පුර්ණ නම.

en: Invalid version option.
si: අවලංගු අනුවාදය විකල්පය.

en: Name service unavailable.
si: නම සේවාව ලද නොහැකි.

en: Invalid network address family.
si: අවලංගු ජාල ලිපිනය පවුල.

en: Operation not supported.
si: මෙහෙයුම සහාය නොදක්වයි.

en: RPCInternal error.
si: RPCInternal දෝෂයක්.

en: RPC divide-by-zero.
si: RPC ශුන්ය-ලෙස-බෙදීම.

en: Address error.
si: ලිපින දෝෂයක්.

en: Null reference pointer.
si: අභිශුන්‍යය පරිශීලන සුමකය.

en: Byte count too small.
si: බයිට ගණන පොඩි වැඩි.

en: Bad stub data.
si: හොඳ නැති ස්ටබ් දත්ත.

en: Invalid user buffer.
si: අවලංගු පරිශීලක බෆරය.

en: Unrecognized media.
si: මාධ්‍ය අඳුරගන්න බැහැ.

en: RPC call already in progress.
si: RPC කෝල් එක දැනටමත් වෙනවා.

en: NETLOGON is not started.
si: NETLOGON ධාවන කරලා නැහැ.

en: Account expired.
si: ගිණුම ඉකුත් වෙලා.

en: Printer driver already installed.
si: මුද්‍රකයේ ධාවකය දැනටමත් ස්ථාපන කරලා.

en: Unknown port.
si: දන්නේ නැති තොට.

en: Unknown printer driver.
si: දන්නේ නැති මුද්‍රකයේ ධාවකය.

en: Unknown print processor.
si: දන්නේ නැති මුද්‍රණ සකසුව.

en: Invalid separator file.
si: අවලංගු වෙන්කරණ ගොනුව.

en: Invalid priority.
si: අවලංගු ප්‍රමුඛතාවය.

en: Invalid printer name.
si: අවලංගු මුද්‍රකයේ නම.

en: Printer already exists.
si: මුද්‍රකය දැනටමත් පවතිනවා.

en: Invalid printer command.
si: අවලංගු මුද්‍රකය විධානය.

en: Invalid data type.
si: අවලංගු දත්ත වර්ගය.

en: Invalid environment.
si: අවලංගු වටපිටාව.

en: Resource data not found.
si: සම්පත දත්ත හම්බු උනේ නැහැ.

en: Resource type not found.
si: සම්පත වර්ගය හම්බු උනේ නැහැ.

en: Resource name not found.
si: සම්පත නම හම්බු උනේ නැහැ.

en: Resource language not found.
si: සම්පත භාෂාව හම්බු උනේ නැහැ.

en: Not enough quota.
si: කෝටාව මදි.

en: No interfaces.
si: අතුරුමුහුණත් නැහැ.

en: RPC call canceled.
si: RPC කෝල් එක අවලංගු කරා.

en: Binding incomplete.
si: බැඳීම ඉවර නැහැ.

en: Not an RPC error.
si: RPC දෝෂයක් නොවේ.

en: UUID is local only.
si: UUID පෙදෙසි විතරයි.

en: Security package error.
si: ආරක්ෂණ පැකේජය දෝෂයක්.

en: Thread not canceled.
si: පොට අවලංගු කරල නැහැ.

en: Invalid handle operation.
si: අවලංගු හසුරුව මෙහෙයුම.

en: Wrong serializing package version.
si: වැරදි අනුක්‍රමගත කිරීමට පැකේජය අනුවාදය.

en: Wrong stub version.
si: වැරදි ස්ටබ් අනුවාදය.

en: Invalid pipe object.
si: අවලංගු බටය වස්තුව.

en: Wrong pipe order.
si: වැරදි බට අනුපිළිවෙළ.

en: Wrong pipe version.
si: වැරදි බටය අනුවාදය.

en: Invalid object.
si: අවලංගු වස්තුව.

en: Invalid time.
si: අවලංගු වෙලාව.

en: Invalid form name.
si: අවලංගු පෝරමයේ නම.

en: Invalid form size.
si: අවලංගු පෝරමයේ ප්‍රමාණය.

en: Printer deleted.
si: මුද්‍රකයව මකලා.

en: Invalid printer state.
si: අවලංගු මුද්‍රකය තත්වය.

en: User must change password.
si: පරිශීලකයට මුර පදය වෙනස් කරන්න ඕනේ.

en: Invalid pixel format.
si: අවලංගු පික්සල ආකෘතිය.

en: Invalid driver.
si: අවලංගු ධාවකයක්.

en: Incomplete RPC send.
si: RPC යැවීම ඉවර නැහැ.

en: Invalid asynchronous RPC handle.
si: අවලංගු අසමමුහුර්ත RPC හසුරුවක්.

en: Invalid asynchronous RPC call.
si: අවලංගු අසමමුහුර්ත RPC කෝල් එකක්.

en: RPC pipe closed.
si: RPC බටය වහලා.

en: No data on RPC pipe.
si: RPC බටයේ දත්ත නැහැ.

en: No Signature found in file.
si: ගොනුවේ අත්සනයක් නැහැ.

en: Normal
si: සාමාන

en: Local Port
si: පෙදෙසි තොට

en: Local Monitor
si: පෙදෙසි මොනිටරය

en: Add a Local Port
si: පෙදෙසි තොටක් එක් කරන්න

en: &Enter the port name to add:
si: එක් කරන තොට නම ඇතුල් කරන්න (&E):

en: Configure LPT Port
si: LPT තොට වින්‍යාස කරන්න

en: Timeout (seconds)
si: කාලඡේදනය (තප්පර)

en: '%s' is not a valid port name
si: '%s' වලංගු තොට නමක් නෙමෙයි.

en: Port %s already exists
si: %s තොට දැනටමත් තියෙනවා

en: Send Mail
si: තැපැල යවන්න

en: Media Foundation platform is not initialized.
si: මාධ්‍ය පදනම වේදිකාවය ආරම්භනය කරල නැහැ.

en: Buffer is too small.
si: බෆරය පොඩි වැඩි.

en: Invalid request.
si: අවලංගු ඉල්ලීම.

en: Invalid stream number.
si: අවලංගු ඛණ්ඩය නොම්බරය.

en: Invalid media type.
si: අවලංගු මාධ්‍ය වර්ගය.

en: Object is not initialized.
si: වස්තුව ආරම්භනය කරල නැහැ.

en: Representation is not supported.
si: ඉදිරිපත්කිරීම සහාය නොදක්වයි.

en: Unsupported service.
si: සේවාව සහාය නොදක්වයි.

en: Unexpected error.
si: අපේක්ෂා කර නැති දෝෂයක්.

en: Invalid type.
si: අවලංගු වර්ගය.

en: Invalid file format.
si: අවලංගු ගොනු හැඩතලය.

en: Invalid timestamp.
si: අවලංගු කාල මුද්‍රාව.

en: Unsupported scheme.
si: පටිපාටිය සහාය නොදක්වයි.

en: Unsupported bytestream type.
si: Bytestream වර්ගය සහාය නොදක්වයි.

en: Unsupported time format.
si: වෙලාව ආකෘතිය සහාය නොදක්වයි.

en: Invalid stream data.
si: අවලංගු දහරාව දත්ත.

en: Realtime support is not available.
si: යථා කාල සහාය ලද හැකි නැහැ.

en: Unsupported rate.
si: ශීඝ්‍රතාව සහාය නොදක්වයි.

en: Unsupported thinning.
si: Thinning සහාය නොදක්වයි.

en: Reversing is not supported.
si: ප්‍රතිවර්තනය කිරීම සහාය නොදක්වයි.

en: Unsupported rate transition.
si: ශීඝ්‍රතාව සංක්‍රාන්තිය සහාය නොදක්වයි.

en: Object or value wasn't found.
si: වස්තුව හෝ අගය හම්බු උනේ නැහැ.

en: Value is not available.
si: අගය ලද හැකි නැහැ.

en: Clock is not available.
si: ඔරලෝසුව ලද හැකි නැහැ.

en: State transition is pending.
si: තත්වය සංක්‍රාන්තිය වෙන්න යනවා.

en: Unsupported state transition.
si: තත්වය සංක්‍රාන්තිය සහාය නොදක්වයි.

en: Unrecoverable error occurred.
si: ප්‍රතිසාධනය කළ නොහැකි දෝෂයක් සිදු විය.

en: Key is invalid.
si: යතුර වලංගු නැහැ.

en: Bad startup version.
si: හොඳ නැති ආරම්භය අනුවාදය.

en: Unsupported caption.
si: කැප්ෂනය සහාය නොදක්වයි.

en: Invalid position.
si: අවලංගු ස්ථානය.

en: Attribute is not found.
si: උපලක්ෂණය හම්බු උනේ නැහැ.

en: Property type is not allowed.
si: ගුණාංග වර්ගය අවසර නැහැ.

en: Property type is not supported.
si: ගුණාංග වර්ගය සහාය නොදක්වයි.

en: Property is empty.
si: ගුණාංගය හිස්.

en: Property is not empty.
si: ගුණාංගය හිස් නැහැ.

en: Operation was cancelled.
si: මෙහෙයුම අවලංගු කරා.

en: Unknown bytestream length.
si: දන්නේ නැති bytestream දිගක්.

en: Invalid work queue index.
si: අවලංගු වැඩ පෝලිම සූචිය.

en: No events available.
si: සිද්ධීන් ලද හැකි නැහැ.

en: Invalid media source state transition.
si: අවලංගු මාධ්‍ය මූලයේ තත්වය සංක්‍රාන්තිය.

en: Shutdown() was called.
si: Shutdown() කෝල් කරා.

en: Media format was recognized but is invalid.
si: මාධ්‍ය ආකෘතිය හදුනාගන්නවා හැබැයි වලංගු නැහැ.

en: Property wasn't found.
si: ගුණාංගය හම්බු උනේ නැහැ.

en: Property is read-only.
si: ගුණාංගය කියවීම් පමණි.

en: Property is not allowed.
si: ගුණාංගය අවසර නැහැ.

en: Media source is not started.
si: මාධ්‍ය මූලය ධාවන කරලා නැහැ.

en: Unsupported media format.
si: මාධ්‍ය ආකෘතිය සහාය නොදක්වයි.

en: Media source is in wrong state.
si: මාධ්‍ය මූලය වැරදි තත්වයක ඉන්නේ.

en: Unsupported media source characteristics.
si: මාධ්‍ය මූලයේ ගුණාංග සහාය නොදක්වයි.

en: Stream sink was removed.
si: දහර නැවතුම ඉවත් කරා.

en: Stream sink already exists.
si: දහර නැවතුම දැනටමත් පවතිනවා.

en: Metadata was too long.
si: මෙටාදත්ත දිග වැඩියට තිබුනේ.

en: Optional node is invalid.
si: විකල්පයකි නෝඩය වලංගු නැහැ.

en: Cannot find decryptor.
si: විසංයුක්ත කරන්නා සොයාගන්න බැහැ.

en: Codec was not found.
si: කොඩෙක් එක හම්බු උනේ නැහැ.

en: Invalid topology time attributes.
si: අවලංගු ස්ථලකය වෙලාව උපලක්‍ෂණ.

en: Found loops in topology.
si: ස්ථලකය ඇතුලේ ලූප හම්බු උනා.

en: Presentation descriptor is missing.
si: දේශනාධාරකය සූචකය නැහැ.

en: Stream descriptor is missing.
si: ධාරාව සූචකය නැහැ.

en: Stream descriptor is not selected.
si: ධාරාව සූචකය තෝරලා නැහැ.

en: Source is missing.
si: මූලය නැහැ.

en: Clock has no time source set.
si: ඔරලෝසුවට කාල මූලයක් නැහැ.

en: Clock state was already set.
si: ඔරලෝසුවේ තත්වය සකස් කරල තිබුනේ.

en: Enter Network Password
si: ජාලයේ මුර පදය ඇතුල් කරන්න

en: Please enter your username and password:
si: කරුණාකරලා ඔබගේ පරිශීලක නමයි හා මුර පදයයි ඇතුල් කරන්න:

en: Proxy
si: නියුතුව

en: User
si: පරිශීලකය

en: Password
si: මුර පදය

en: &Save this password (insecure)
si: මුර පදය සුරකින්න (ආරක්ෂිත නැහැ) (&S)

en: Entire Network
si: මුළු ජාලය

en: Sound Selection
si: සද්ද තේරීම

en: &Save As...
si: මෙසේ සුරකින්න... (&S)

en: &Format:
si: ආකෘතිය (&F):

en: &Attributes:
si: උපලක්‍ෂණ (&A):

en: Hyperlink
si: අධිබැඳිය

en: Hyperlink Information
si: අධිබැඳියේ තොරතුරු

en: &Type:
si: වර්ගය (&T):

en: HTML Document
si: HTML ලේඛය

en: Downloading from %s...
si: %s එකිං බාගැනීම කරනවා...

en: Done
si: ඉවරයි

en: path %s not found
si: %s පෙත හම්බු උනේ නැහැ

en: insert disk %s
si: %s ඩිස්කය ඇතුළු කරන්න

en: New Folder
si: අලුත් ෆෝල්ඩරයක්

en: Creating folders
si: ෆෝල්ඩර හදනවා

en: Creating shortcuts
si: කෙටිමඟන් හදනවා

en: Deleting services
si: සේවා මකනවා

en: Creating duplicate files
si: අනුපිටපත් ගොනු හදනවා

en: Copying new files
si: අලුත් ගොනු පිටපත් කරනවා

en: Installing ODBC components
si: ODBC සංරචක ස්ථාපනය කරනවා

en: Installing new services
si: අලුත් සේවා ස්ථාපනය කරනවා

en: Installing system catalog
si: පද්ධතිය නාමාවලිය ස්ථාපනය කරනවා

en: Validating install
si: ස්ථාපනය වලංගු කරනවා

en: Registering Class servers
si: පන්ති සේවාදායකයන් ලියාපදිංචි කරනවා

en: Registering extension servers
si: දිගු සේවාදායකයන් ලියාපදිංචි කරනවා

en: Registering fonts
si: ෆොන්ට ලියාපදිංචි කරනවා

en: Registering MIME info
si: MIME තතු ලියාපදිංචි කරනවා

en: Registering user
si: පරිශීලකයව ලියාපදිංචි කරනවා

en: Removing applications
si: යෙදුම් ඉවත් කරනවා

en: Removing files
si: ගොනු ඉවත් කරනවා

en: Removing folders
si: ෆෝල්ඩර ඉවත් කරනවා

en: Removing INI files entries
si: INI ගොනු පිවිසුම් ඉවත් කරනවා

en: Removing ODBC components
si: ODBC සංරචක ඉවත් කරනවා

en: Removing system registry values
si: පද්ධතියේ රෙජිස්තර අගයන් ඉවත් කරනවා

en: Removing shortcuts
si: කෙටිමඟන් ඉවත් කරනවා

en: Registering modules
si: මොඩියුල ලියාපදිංචි කරනවා

en: Unregistering modules
si: මොඩියුල ලියාපදිංචිය ඉවත් කරනවා

en: Starting services
si: සේවා පටන් ගන්නවා

en: Stopping services
si: සේවා නවත්තනවා

en: Unregister Class servers
si: පන්ති සේවාදාවකයන් ලියාපදිංචිය ඉවත් කරන්න

en: Unregistering COM+ Applications and Components
si: COM+ යෙදුම් හා සංරචක ලියාපදිංචිය ඉවත් කරනවා

en: Unregistering extension servers
si: දිගු සේවාදාවකයන් ලියාපදිංචිය ඉවත් කරනවා

en: Unregistering fonts
si: ෆොන්ට ලියාපදිංචිය ඉවත් කරනවා

en: Unregistering MIME info
si: MIME තතු ලියාපදිංචිය ඉවත් කරනවා

en: Unregistering type libraries
si: වර්ග පුස්තකාල ලියාපදිංචිය ඉවත් කරනවා

en: Free space: [1]
si: නිදහස් ස්ථානය: [1]

en: Property: [1], Signature: [2]
si: ගුණාංගය: [1], අත්සන: [2]

en: File: [1]
si: ගොනුව: [1]

en: Folder: [1]
si: ෆෝල්ඩරය: [1]

en: Shortcut: [1]
si: කෙටිමඟ: [1]

en: Service: [1]
si: සේවාව: [1]

en: File: [1],  Directory: [9],  Size: [6]
si: ගොනුව: [1],  ඩිරෙක්ටරිය: [9],  තරම: [6]

en: Found application: [1]
si: හම්බු වෙච්ච යෙදුම: [1]

en: File: [1], Directory: [9], Size: [6]
si: ගොනුව: [1], ඩිරෙක්ටරිය: [9], තරම: [6]

en: Service: [2]
si: සේවාව: [2]

en: File: [1],  Dependencies: [2]
si: ගොනුව: [1],  පරායත්ති: [2]

en: Application: [1]
si: යෙදුම: [1]

en: File: [1],  Directory: [2],  Size: [3]
si: ගොනුව: [1],  ඩිරෙක්ටරිය: [2],  තරම: [3]

en: Feature: [1]
si: වි‍ශේෂාංගය: [1]

en: Class Id: [1]
si: පන්තිය ID: [1]

en: AppId: [1]{{, AppType: [2], Users: [3], RSN: [4]}}
si: AppId: [1]{{, AppType: [2], පරිශීලකයන්: [3], RSN: [4]}}

en: Extension: [1]
si: දිගුව: [1]

en: Font: [1]
si: ෆොන්ටය: [1]

en: MIME Content Type: [1], Extension: [2]
si: MIME අන්තර්ගතයේ වර්ගය: [1], දිගුව: [2]

en: File: [1], Directory: [9]
si: ගොනුව: [1], ඩිරෙක්ටරිය: [9]

en: Name: [1], Value: [2], Action [3]
si: නම: [1], අගය: [2], ක්රියාව [3]

en: Application: [1], Command line: [2]
si: යෙදුම: [1], විධාන රේඛාව: [2]

en: File: [1],  Section: [2],  Key: [3], Value: [4]
si: ගොනුව: [1],  අංශය: [2],  යතුර: [3], අගය: [4]

en: Key: [1], Name: [2]
si: යතුර: [1], නම: [2]

en: File: [1], Folder: [2]
si: ගොනුව: [1], ෆෝල්ඩරය: [2]

en: Key: [1], Name: [2], Value: [3]
si: යතුර: [1], නම: [2], අගය: [3]

en: {{Fatal error: }}
si: {{බැරෑරුම් දෝෂයක්: }}

en: {{Error [1]. }}
si: {{දෝෂයක් [1]. }}

en: Warning [1].
si: අවවාදය [1].

en: Info [1].
si: තතු [1].

en: {{Disk full: }}
si: {{ඩිස්කය පිරිලා: }}

en: Action [Time]: [1]. [2]
si: ක්‍රියාව [වෙලාව]: [1]. [2]

en: Message type: [1], Argument: [2]{, [3]}
si: පණිවිඩය වර්ගය, විස්තාරකය: [2]{, [3]}

en: === Logging started: [Date]  [Time] ===
si: === ලොගනය පටන්ගත්තා: [දිනය]  [වෙලාව] ===

en: Action start [Time]: [1].
si: ක්‍රියාව ඇරඹුම [වෙලාව]: [1].

en: Action ended [Time]: [1]. Return value [2].
si: ක්‍රියාව ඉවර උනා [වෙලාව]: [1]. ආපසු අගය [2].

en: Please insert the disk: [2]
si: කරුණාකරලා ඩිස්කයක් ඇතුළු කරන්න: [2]

en: Wine MS-RLE video codec
si: Wine MS-RLE වීඩියෝ කොඩෙක්

en: Wine MS-RLE video codec
    Copyright 2002 by Michael Guennewig
si: Wine MS-RLE වීඩියෝ කොඩෙක්
    Copyright 2002 by Michael Guennewig

en: Video Compression
si: වීඩියෝ හැකිළීම

en: Con&figure...
si: වින්‍යාසය කරන්න... (&F)

en: &About
si: ගැන (&A)

en: Compression &Quality:
si: සැසඳීම් ගුණාත්මය (&Q):

en: &Data Rate
si: දත්ත අනුපාතය (&D)

en: Full Frames (Uncompressed)
si: මුළු රාමු (සම්පීඩණය කරපු නැති)

en: Wine Video 1 video codec
si: Wine වීඩියෝ 1 වීඩියෝ කොඩෙක්

en: unknown object
si: දන්නේ නැති වස්තුවක්

en: title bar
si: නාම තීරුව

en: menu bar
si: මෙනු තීරුව

en: scroll bar
si: අනුචලන තීරුව

en: grip
si: ග්‍රහනය

en: sound
si: සද්දය

en: cursor
si: කර්සරය

en: alert
si: ඇඟවුම

en: window
si: කවුළුව

en: client
si: සේවාලාභීයා

en: popup menu
si: උත්පතන මෙනුව

en: menu item
si: මෙනුවේ අයිතමය

en: tool tip
si: මෙවලම් ඉඟිය

en: application
si: යෙදුම

en: document
si: ලේඛය

en: pane
si: කවුළුව

en: chart
si: ප්රස්තාරය

en: dialog
si: දෙබස

en: border
si: දාරය

en: separator
si: වෙන්කරණය

en: tool bar
si: මෙවලම් තීරුව

en: status bar
si: තත්ව තීරුව

en: table
si: වගුව

en: column header
si: තීරුවේ ශීර්ෂය

en: row header
si: පේළියේ ශීර්ෂය

en: column
si: තීරුව

en: row
si: පේළිය

en: cell
si: කොටුව

en: link
si: සබැඳිය

en: help balloon
si: උදව් බැලූනය

en: character
si: අනුලකුණ

en: list
si: ලැයිස්තුව

en: list item
si: ලැයිස්තුවේ අයිතමය

en: outline
si: ලුහුඬු සටහන

en: outline item
si: ලුහුඬු සටහනේ අයිතමය

en: page tab
si: පිටු ටැබ

en: property page
si: ගුණාංග පිටුව

en: indicator
si: දර්ශකය

en: graphic
si: චිත්‍රණය

en: static text
si: ස්ථිතික පෙළ

en: text
si: පෙළ

en: push button
si: එබුම් බොත්තම

en: check button
si: සලකුණු බොත්තම

en: radio button
si: රේඩියෝ බොත්තම

en: combo box
si: සංයුක්ත කොටුව

en: drop down
si: පතන

en: progress bar
si: ප්රගති තීරුව

en: dial
si: ඩයල්

en: hot key field
si: කෙටිමං යතුර ක්ෂේත්රය

en: slider
si: ස්ලයිඩරය

en: spin box
si: බැමුම් මංජුසාව

en: diagram
si: රූප සටහන

en: animation
si: සජීවනය

en: equation
si: සමීකරණය

en: drop down button
si: පතන බොත්තම

en: menu button
si: මෙනු බොත්තම

en: grid drop down button
si: ජාලකය පතන බොත්තම

en: white space
si: සුදු ඉඩ

en: page tab list
si: පිටු ටැබ ලැයිස්තුව

en: clock
si: ඔරලෝසුව

en: split button
si: වෙන්කිරීම් බොත්තම

en: IP address
si: IP යොමුව

en: outline button
si: ලුහුඬු බොත්තම

[ctx: object state]
en: normal
si: සාමාන්‍ය

[ctx: object state]
en: unavailable
si: ලද නොහැකි

[ctx: object state]
en: selected
si: තෝරගත්

[ctx: object state]
en: focused
si: අවධානය යොමු කළ

[ctx: object state]
en: pressed
si: ඔබන ලදී

[ctx: object state]
en: checked
si: සලකුණු කළ

[ctx: object state]
en: mixed
si: මිශ්‍ර

[ctx: object state]
en: read only
si: කියවීම පමණි

[ctx: object state]
en: default
si: පෙරනිමි

[ctx: object state]
en: expanded
si: ප්‍රසාරණය කරන ලද

[ctx: object state]
en: collapsed
si: හැකිලී ගියේය

[ctx: object state]
en: busy
si: කාර්යබහුලයි

[ctx: object state]
en: floating
si: පාවෙනවා

[ctx: object state]
en: invisible
si: අදෘශ්‍යමාන

[ctx: object state]
en: offscreen
si: තිරයෙන් බැහැර

[ctx: object state]
en: moveable
si: චලන

[ctx: object state]
en: selectable
si: තෝරන්න පුළුවන්

[ctx: object state]
en: alert low
si: ඇඟවුම අඩු

[ctx: object state]
en: alert medium
si: ඇඟවුම මධ්‍යම

[ctx: object state]
en: alert high
si: ඇඟවුම වැඩි

[ctx: object state]
en: protected
si: ආරක්ෂා කරලා

[ctx: object state]
en: has popup
si: උත්පතනයක් තියෙනවා

en: True
si: සත්‍ය

en: False
si: අසත්‍ය

en: Off
si: ඕෆ්

en: Advanced
si: උසස්

en: Insert Object
si: වස්තුව ඇතුළු කරන්න

en: Object Type:
si: වස්තුව වර්ගය:

en: Result
si: ප්‍රතිඵල

en: Create New
si: හදන්න අලුත්

en: Create Control
si: පාලකය හදන්න

en: Create From File
si: ගොනුවකින් හදන්න

en: &Add Control...
si: පාලකය එක් කරන්න... (&A)

en: Display As Icon
si: අයිකනයක් විදිහට පෙන්නන්න

en: Browse...
si: පිරික්සන්න...

en: File:
si: ගොනුව:

en: Paste Special
si: ඇලවීම් විශේෂතා

en: Source:
si: මූලය:

en: &Paste
si: අලවන්න

en: Paste &Link
si: සබැඳිය අලවන්න (&L)

en: &As:
si: පරිදි (&A):

en: &Display As Icon
si: අයිකනයක් විදිහට පෙන්නන්න (&D)

en: Change &Icon...
si: අයිකනය වෙනස් කරන්න... (&I)

en: Insert a new %s object into your document
si: අලුත් %s වස්තුවක් ලේඛයට ඇතුළු කරන්න

en: Browse
si: පිරික්සන්න

en: Add Control
si: පාලකය එක් කරන්න

en: &Convert...
si: පරිවර්තනය කරන්න... (&C)

en: %1 %2 &Object
si: %1 %2 වස්තුව (&O)

en: %1 &Object
si: %1 වස්තුව (&O)

en: &Object
si: වස්තුව (&O)

en: Unknown Type
si: දන්නේ නැති වර්ගය

en: Unknown Source
si: දන්නේ නැති මූලය

en: the program which created it
si: ඒක හදපු යෙදුම

en: Scanning
si: ස්කෑන් කරනවා

en: SCANNING... Please Wait
si: ස්කෑන් කරනවා... කරුණාකරලා බලාගෙන ඉන්න

en: Settings for %s
si: %s එකේ සැකසුම්

en: Baud Rate
si: බෝඩ් ශීඝ්‍රතාව

en: Parity
si: සමතාව

en: Data Bits
si: දත්ත බිටු

en: Stop Bits
si: නවත්තන බිටු

en: Copying Files...
si: ගොනු පිටපත් කරනවා...

en: Destination:
si: ගමනාන්තය:

en: Files Needed
si: ගොනු ඕනේ

en: The file '%1' on %2 is needed
si: %2 උඩ තියෙන '%1' ගොනුව ඕනේ

en: Unknown
si: නොදනී

en: &Copy Background
si: පසුබිම පිටපත් කරන්න (&C)

en: Create Shor&tcut
si: කෙටිමඟක් හදන්න (&T)

en: &Encoding
si: සංකේතනය (&E)

en: Pr&int
si: මුද්‍රණය කරන්න (&I)

en: &Open Link
si: සබැඳිය විවෘත කරන්න (&O)

en: Open Link in &New Window
si: සබැඳිය විවෘත කරන්න අලුත් කවුළුවක (&N)

en: Save Target &As...
si: ලෙස සුරකින්න ඉලක්කය... (&A)

en: &Print Target
si: ඉලක්කය මුද්‍රණය කරන්න

en: S&how Picture
si: පින්තූරය පෙන්නන්න (&H)

en: &Save Picture As...
si: ලෙස සුරකින්න පින්තුරය... (&S)

en: &E-mail Picture...
si: පින්තූරය ඊමේල් කරන්න... (&E)

en: Pr&int Picture...
si: පින්තූරය මුද්‍රණ කරන්න... (&I)

en: &Go to My Pictures
si: 'මගේ පින්තූර' ට යන්න (&G)

en: Copy Shor&tcut
si: කෙටිමඟක් පිටපත් කරන්න (&T)

en: P&roperties
si: ගුණාංග (&R)

en: &Undo
si: ආපසු කරන්න (&U)

en: &Delete
si: ගොනු මකන්න (&D)

en: &Select
si: තෝරන්න (&S)

en: &Cell
si: කොටුව (&C)

en: &Row
si: පේළිය (&R)

en: &Column
si: තීරුව (&C)

en: &Table
si: වගුව (&T)

en: &Cell Properties
si: කොටුවේ ගුණාංග (&C)

en: &Table Properties
si: වගුවේ ගුණාංග (&T)

en: Open in &New Window
si: විවෘත කරන්න අලුත් කවුළුවක (&N)

en: Cut
si: කපන්න

en: Play
si: ධාවනය කරන්න

en: Rewind
si: පසුධාවනය කරන්න

en: Memory Monitor
si: මතක මොනිටරය

en: Performance Meters
si: කාර්ය සාධනය මීටර

en: Save HTML
si: HTML සුරකින්න

en: Scroll Here
si: මෙතෙන්ට අනුචලනය කරන්න

en: Top
si: ඉහළ

en: Bottom
si: පතුල

en: Page Up
si: පිටුව ඉහළට

en: Page Down
si: පිටුව පහළට

en: Scroll Up
si: උඩට අනුචලනය කරන්න

en: Scroll Down
si: පහලට අනුචලනය කරන්න

en: Left Edge
si: වම අග්‍රය

en: Right Edge
si: දකුණ අග්‍රය

en: Page Left
si: පිටුව වමට

en: Page Right
si: පිටුව දකුණට

en: Scroll Left
si: වමට අනුචලනය කරන්න

en: Scroll Right
si: දකුණට අනුචලනය කරන්න

en: &w&bPage &p
si: &w&bපිටුව &p

en: Lar&ge Icons
si: ලොකු අයිකන (&G)

en: S&mall Icons
si: පොඩි අයිකන (&M)

en: &List
si: ලැයිස්තුව (&L)

en: &Details
si: විස්තර (&D)

en: Arrange &Icons
si: අයිකන සූදානම් කරන්න (&I)

en: By &Name
si: නමෙන් (&N)

en: By &Type
si: වර්ගයෙන් (&T)

en: By &Size
si: තරමයෙන් (&S)

en: By &Date
si: දිනයෙන් (&D)

en: Line up Icons
si: අයිකන පේලියකින් තියන්න

en: Paste as Link
si: අලවන්න සබැඳියක් විදිහට

en: New
si: අලුත්

en: New &Folder
si: අලුත් ෆෝල්ඩරයක් (&F)

en: New &Link
si: අලුත් සබැඳියක් (&L)

[ctx: recycle bin]
en: &Restore
si: පිළිනගන්න (&R)

en: &Erase
si: මකන්න (&E)

en: E&xplore
si: ගවේෂණය කරන්න (&X)

en: C&ut
si: කපන්න (&U)

en: Create &Link
si: සබැඳියක් හදන්න (&L)

en: &Rename
si: නම වෙනස් කරන්න (&R)

en: E&xit
si: පිටවෙන්න (&X)

en: &About Control Panel
si: පාලක පුවරුව ගැන (&A)

en: Browse for Folder
si: ෆෝල්ඩරයකකට පිරික්සන්න

en: Folder:
si: ෆෝල්ඩරය:

en: &Make New Folder
si: අලුත් ෆෝල්ඩරයක් හදන්න (&M)

en: Message
si: පණිවිඩය

en: Yes to &all
si: ඔව් ඔක්කොටොමට (&A)

en: About %s
si: %s ගැන

en: Wine &license
si: Wine බලපත්රය (&L)

en: Running on %s
si: ධාවනය කරනවා %s උඩ

en: Wine was brought to you by:
si: Wine ඔබට ගෙනල්ල තියෙන්නේ මේගොල්ලොගෙන්:

en: Run
si: ධාවනය කරන්න

en: &Open:
si: විවෘත කරන්න (&O):

en: &Browse...
si: පිරික්සන්න... (&B)

en: File type:
si: ගොනුවේ වර්ගය:

en: Location:
si: නිශ්චයනය:

en: Size:
si: තරම:

en: Creation date:
si: හදපු දිනය:

en: Attributes:
si: උපලක්ෂණ:

en: H&idden
si: හංගලා (&I)

en: &Archive
si: සංරක්ෂිතය (&A)

en: Open with:
si: විවෘත කිරීම යොදාගනිමින්:

en: &Change...
si: වෙනස් කරන්න... (&C)

en: Last modified:
si: අවසන් සැකසුම:

en: Last accessed:
si: අවසන් පිවිසුම:

en: Size
si: තරම

en: Type
si: වර්ගය

en: Modified
si: සැකසුම

en: Attributes
si: උපලක්‍ෂණ

en: Comments
si: සටහන්

en: Original location
si: මුල් පිහිටුම

en: Date deleted
si: මකපු දිනය

[ctx: display name]
en: Desktop
si: වැඩතලය

en: My Computer
si: මගේ පරිගණකය

en: Control Panel
si: පාලක පුවරුව

en: Select
si: තෝරන්න

en: Restart
si: යළි අරඔන්න

en: Shutdown
si: වැහීම

en: Do you want to shutdown your Wine session?
si: ඔබගේ Wine සැසිම වසා දමන්න ඕනෙද?

en: Programs
si: ක්‍රමලේඛයන්

en: Documents
si: ලේඛ

en: Favorites
si: ප්‍රියතමයන්

en: Start Menu
si: ඇරඹුම් මෙනුව

en: Music
si: සංගීත

en: Videos
si: වීඩියෝ

[ctx: directory]
en: Desktop
si: වැඩතලය

en: Templates
si: අච්චු

en: History
si: ඉතිහාසය

en: Program Files
si: ක්‍රමලේඛ ගොනු

en: Pictures
si: පින්තූර

en: Common Files
si: පොදු ගොනු

en: Administrative Tools
si: පරිපාලක මෙවලම්

en: Program Files (x86)
si: ක්‍රමලේඛ ගොනු (x86)

en: Contacts
si: සබඳතා

en: Links
si: සබැඳියන්

en: Slide Shows
si: ස්ලයිඩ දැක්ම

en: Playlists
si: ධාවන ලැයිස්තු

en: Status
si: තත්වය

en: Model
si: මාදිලිය

en: Sample Music
si: නියැදි සංගීත

en: Sample Pictures
si: නියැදි පින්තූර

en: Sample Playlists
si: නියැදි ධාවන ලැයිස්තු

en: Sample Videos
si: නියැදි වීඩියෝ

en: Saved Games
si: සුරැකි ක්‍රීඩා

en: Searches
si: සෙවීම්

en: Users
si: පරිශීලකයන්

en: Downloads
si: බාගැනීම්

en: Unable to create new Folder: Permission denied.
si: අලුත් ෆෝල්ඩරයක් හදන්න බැහැ: අවසර නැත.

en: Error during creation of a new folder
si: අලුත් ෆෝල්ඩරයක් හදන ගමං දෝෂයක් උනා

en: Confirm file deletion
si: ගොනුව මැකීම තහවුරු කරන්න

en: Confirm folder deletion
si: ෆෝල්ඩරය මැකීම තහවුරු කරන්න

en: Are you sure you want to delete '%1'?
si: ඔබට විශ්වාසයි ද '%1' මකන්න ඕනේ කියලා?

en: Are you sure you want to delete these %1 items?
si: ඔබට විශ්වාසයි ද මේ අයිතම %1 මකන්න ඕනේ කියලා?

en: Are you sure you want to delete the selected item(s)?
si: ඔබට විශ්වාසයි ද මේ තෝරපු අයිතමය (අයිතම) මකන්න ඕනේ කියලා?

en: Are you sure that you want to send '%1' and all its content to the Trash?
si: ඔබට විශ්වාසයි ද '%1' හා ඒකෙ ඔක්කොම තියෙන ටික කුණු එකට යවන්න ඕනේ කියලා?

en: Are you sure that you want to send '%1' to the Trash?
si: ඔබට විශ්වාසයි ද '%1' කුණු එකට යවන්න ඕනේ කියලා?

en: Are you sure that you want to send these %1 items to the Trash?
si: ඔබට විශ්වාසයි ද මේ අයිතම %1 කුණු එකට යවන්න ඕනේ කියලා?

en: The item '%1' can't be sent to Trash. Do you want to delete it instead?
si: අයිතමය '%1' කුණු එකට යවන්න බැහැ. ඔබට ඒක මකන්න ඕනෙද?

en: Wine Control Panel
si: Wine පාලක පුවරුව

en: Executable files (*.exe)
si: ක්රියාත්මක කළ ගොනු (*.exe)

en: There is no Windows program configured to open this type of file.
si: Windows යෙදුමක් නැහැ මේ ගොනුව වර්ගය විවෘත කරන්නට.

en: Confirm deletion
si: මැකීම තහවුරු කරන්න

en: A file already exists at the path %1.
    
    Do you want to replace it?
si: ගොනුවක් දැනටමත් තියෙන පෙත %1 ඇතුලේ.
    
    ඔබට එක උඩින් ලියන්න ඕනෙද?

en: A folder already exists at the path %1.
    
    Do you want to replace it?
si: ෆෝල්ඩරයක් දැනටමත් තියෙන පෙත %1 ඇතුලේ.
    
    ඔබට එක උඩින් ලියන්න ඕනෙද?

en: Wine License
si: Wine බලපත්රය

en: Trash
si: කුණු

en: Error
si: දෝෂයක්

en: Don't show me th&is message again
si: මේ පණිවිඩය අයෙත් මට පෙන්නන්න එපා (&I)

en: %d bytes
si: %d බයිට

[ctx: time unit: hours]
en:  hr
si:  පැය

[ctx: time unit: minutes]
en:  min
si:  මිනිත්තු

[ctx: time unit: seconds]
en:  sec
si:  තත්පර

en: Select Source
si: මූලය තෝරන්න

[ctx: maximum 31 characters]
en: China Standard Time
si: චීනයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: China Daylight Time
si: චීනයේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: North Asia Standard Time
si: උතුරු ආසියාවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: North Asia Daylight Time
si: උතුරු ආසියාවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Georgian Standard Time
si: ජෝර්ජියාවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Georgian Daylight Time
si: ජෝර්ජියාවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Nepal Standard Time
si: නේපාලයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Nepal Daylight Time
si: නේපාලයේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Cape Verde Standard Time
si: කේප් වර්ඩෙ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Cape Verde Daylight Time
si: කේප් වර්ඩෙ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central European Standard Time
si: මධ්‍යම යුරෝපයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central European Daylight Time
si: මධ්‍යම යුරෝපයේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Morocco Standard Time
si: මොරොක්කෝවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Morocco Daylight Time
si: මොරොක්කෝවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Europe Standard Time
si: මධ්‍යම යුරෝපයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Europe Daylight Time
si: මධ්‍යම යුරෝපයේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Iran Standard Time
si: ඉරානයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Iran Daylight Time
si: ඉරානයේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Namibia Standard Time
si: නැමීබියාවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Namibia Daylight Time
si: නැමීබියාවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tonga Standard Time
si: ටොන්ගාවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tonga Daylight Time
si: ටොන්ගාවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Mountain Standard Time (Mexico)
si: කන්දේ සම්මත වෙලාව (මෙක්සිකෝව)

[ctx: maximum 31 characters]
en: GMT Standard Time
si: GMT සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: GMT Daylight Time
si: GMT දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Asia Standard Time
si: මධ්‍යම ආසියාවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Asia Daylight Time
si: මධ්‍යම ආසියාවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arabic Standard Time
si: අරාබි සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arabic Daylight Time
si: අරාබි දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Magadan Standard Time
si: මාගඩාන් සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Magadan Daylight Time
si: මාගඩාන් දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Newfoundland Standard Time
si: නිව්ෆවුන්ඩ්ලන්තයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: West Pacific Standard Time
si: බටහිර පැසිෆිකයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pacific Standard Time
si: පැසිෆිකයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pacific Daylight Time
si: පැසිෆිකයේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Azerbaijan Standard Time
si: අසර්බයිජානයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Azerbaijan Daylight Time
si: අසර්බයිජානයේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Samoa Standard Time
si: සැමෝවා සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Samoa Daylight Time
si: සැමෝවා දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Kaliningrad Standard Time
si: කලිනින්ග්රාඩ් සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Kaliningrad Daylight Time
si: කලිනින්ග්රාඩ් දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Middle East Standard Time
si: මැද පෙරදිගයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Middle East Daylight Time
si: මැද පෙරදිගයේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tokyo Standard Time
si: ටෝකියෝවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tokyo Daylight Time
si: ටෝකියෝවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Line Islands Standard Time
si: රේඛිය දූපත් සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Line Islands Daylight Time
si: රේඛිය දූපත් දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Jordan Standard Time
si: පෝර්දානයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Jordan Daylight Time
si: පෝර්දානයේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Standard Time
si: මධ්‍යම සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Daylight Time
si: මධ්‍යම දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Azores Standard Time
si: ඇසෝරස් සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Azores Daylight Time
si: ඇසෝරස් දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Argentina Standard Time
si: ආර්ජන්ටිනාවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Argentina Daylight Time
si: ආර්ජන්ටිනාවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Myanmar Standard Time
si: මියන්මාරයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Myanmar Daylight Time
si: මියන්මාරයේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Coordinated Universal Time
si: සම්බන්ධිත විශ්ව වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: India Standard Time
si: ඉන්දියාවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: India Daylight Time
si: ඉන්දියාවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: GTB Standard Time
si: GTB සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: GTB Daylight Time
si: GTB දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Turkey Standard Time
si: තුර්කියේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Turkey Daylight Time
si: තුර්කියේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Fiji Standard Time
si: ෆිජියේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Fiji Daylight Time
si: ෆිජියේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Canada Central Standard Time
si: මධ්‍යම කැනඩාවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Canada Central Daylight Time
si: මධ්‍යම කැනඩාවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Taipei Standard Time
si: තායිපේයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Taipei Daylight Time
si: තායිපේයේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Europe Standard Time
si: බටහිර යුරෝපයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Europe Daylight Time
si: බටහිර යුරෝපයේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Montevideo Standard Time
si: මොන්ටෙවිඩෝ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Montevideo Daylight Time
si: මොන්ටෙවිඩෝ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pakistan Standard Time
si: පකිස්ථානයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pakistan Daylight Time
si: පකිස්ථානයේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Caucasus Standard Time
si: කොකේසස් සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Caucasus Daylight Time
si: කොකේසස් දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Eastern Standard Time
si: නැගෙනහිර සම්මත වේලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Eastern Daylight Time
si: නැගෙනහිර දිවා ආලෝකය වේලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Standard Time (Mexico)
si: මධ්‍යම සම්මත වෙලාව (මෙක්සිකෝව)

[ctx: maximum 31 characters]
en: Atlantic Standard Time
si: අත්ලාන්තිකයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Atlantic Daylight Time
si: අත්ලාන්තිකයේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Mountain Standard Time
si: කන්දේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Mountain Daylight Time
si: කන්දේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tasmania Standard Time
si: ටැස්මේනියාවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Tasmania Daylight Time
si: ටැස්මේනියාවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central America Standard Time
si: මධ්‍යම ඇමරිකාවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: US Mountain Standard Time
si: එක්සත් ජනපදයේ කන්දේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: South Africa Standard Time
si: දකුණු අප්රිකාවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Cen. Australia Standard Time
si: මධ්යම ඕස්ට්රේලියාවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sri Lanka Standard Time
si: ශ්‍රී ලංකාවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Sri Lanka Daylight Time
si: ශ්‍රී ලංකාවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Afghanistan Standard Time
si: ඇෆ්ඝනිස්ථානයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Afghanistan Daylight Time
si: ඇෆ්ඝනිස්ථානයේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Yakutsk Standard Time
si: යකුට්ස්ක් සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Yakutsk Daylight Time
si: යකුට්ස්ක් දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Eastern Standard Time
si: SA නැගෙනහිර සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Eastern Daylight Time
si: SA නැගෙනහිර දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arab Standard Time
si: අරාබි සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arab Daylight Time
si: අරාබි දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arabian Standard Time
si: අරාබි ජාතිකයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Arabian Daylight Time
si: අරාබි ජාතිකයේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Russian Standard Time
si: රුසියාවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Russian Daylight Time
si: රුසියාවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Romance Standard Time
si: Romance සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Romance Daylight Time
si: Romance දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Ekaterinburg Standard Time
si: ඊකේටර්බින්බර්ග් සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Syria Standard Time
si: සිරියාවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Syria Daylight Time
si: සිරියාවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Greenwich Standard Time
si: ග්රිනිච් සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Greenwich Daylight Time
si: ග්රිනිච් දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Ulaanbaatar Standard Time
si: උලාන්බාටර් සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Ulaanbaatar Daylight Time
si: උලාන්බාටර් දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Israel Standard Time
si: ඊශ්රායෙලයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Israel Daylight Time
si: ඊශ්රායෙලයේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Bangladesh Standard Time
si: බංගලාදේශයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Bangladesh Daylight Time
si: බංගලාදේශයේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Pacific Standard Time
si: SA පැසිෆිකයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Pacific Daylight Time
si: SA පැසිෆිකයේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: West Asia Standard Time
si: බටහිර ආසියාවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: West Asia Daylight Time
si: බටහිර ආසියාවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Alaskan Standard Time
si: ඇලස්කාවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Alaskan Daylight Time
si: ඇලස්කාවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Paraguay Standard Time
si: පැරගුවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Paraguay Daylight Time
si: පැරගුවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Dateline Standard Time
si: Dateline සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Dateline Daylight Time
si: Dateline දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Libya Standard Time
si: ලිබියාවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Libya Daylight Time
si: ලිබියාවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Bahia Standard Time
si: බහියාවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Bahia Daylight Time
si: බහියාවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Venezuela Standard Time
si: වෙනිසියුලාවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Venezuela Daylight Time
si: වෙනිසියුලාවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Hawaiian Standard Time
si: හවායි සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Hawaiian Daylight Time
si: හවායි දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: SE Asia Standard Time
si: SE ආසියාවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: SE Asia Daylight Time
si: SE ආසියාවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: New Zealand Standard Time
si: නවසීලන්තයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: New Zealand Daylight Time
si: නවසීලන්තයේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Brazilian Standard Time
si: මධ්‍යම බ්‍රසීලයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Belarus Standard Time
si: බෙලාරස් සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Belarus Daylight Time
si: බෙලාරස් දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Western Standard Time
si: SA බටහිර සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: SA Western Daylight Time
si: SA බටහිර දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Greenland Standard Time
si: ග්රීන්ලන්තයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Greenland Daylight Time
si: ග්රීන්ලන්තයේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Easter Island Standard Time
si: ඊස්ටර් දූපතේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Easter Island Daylight Time
si: ඊස්ටර් දූපතේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Egypt Standard Time
si: ඊජිප්තුවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Egypt Daylight Time
si: ඊජිප්තුවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Mauritius Standard Time
si: මෞරිටුයුස් සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Mauritius Daylight Time
si: මෞරිටුයුස් දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Vladivostok Standard Time
si: ලාඩිවොස්ටොක් සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Vladivostok Daylight Time
si: ලාඩිවොස්ටොක් දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Singapore Standard Time
si: සිංගප්පූරුවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Singapore Daylight Time
si: සිංගප්පූරුවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Korea Standard Time
si: කොරියාවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Korea Daylight Time
si: කොරියාවේ දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: E. Africa Standard Time
si: නැගෙනහිර අප්රිකාවේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: FLE Standard Time
si: FLE සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: FLE Daylight Time
si: FLE දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Central Pacific Standard Time
si: මධ්‍යම පැසිෆිකයේ සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pacific SA Standard Time
si: පැසිෆිකය SA සම්මත වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: Pacific SA Daylight Time
si: පැසිෆිකය SA දිවා ආලෝකය වෙලාව

[ctx: maximum 31 characters]
en: W. Australia Standard Time
si: බටහිර ඕස්ට්රේලියාවේ සම්මත වෙලාව

en: Security Warning
si: ආරක්ෂණය අවවාදය

en: Do you want to install this software?
si: මේ මෘදුකාංගය ඔබට ස්ථාපනය කරන්න ඕනෙද?

en: Don't install
si: ස්ථාපනය කරන්න එපා

en: Installation of component failed: %08x
si: සංරචකයේ ස්ථාපනය බැරි උනා: %08x

en: Install (%d)
si: ස්ථාපනය කරන්න (%d)

en: Install
si: ස්ථාපනය කරන්න

en: &Move
si: ගෙනයන්න (&M)

en: &Size
si: තරම (&S)

en: Mi&nimize
si: හකුළන්න (&N)

en: Ma&ximize
si: විහිදන්න (&X)

en: &Close	Alt+F4
si: වහන්න (&C)	Alt+F4

en: &About Wine
si: Wine ගැන (&A)

en: &Close	Ctrl+F4
si: වහන්න (&C)	Ctrl+F4

en: Nex&t	Ctrl+F6
si: ඊළඟ (&T)	Ctrl+F6

en: &Abort
si: අහෝසි කරන්න (&A)

en: &Ignore
si: නොසලකන්න (&I)

en: &Try Again
si: අයෙත් කරන්න හදන්න (&T)

en: &Continue
si: ඉදිරියට යන්න (&C)

en: Select Window
si: කවුළුවක් තෝරන්න

en: &More Windows...
si: තව කවුළු... (&M)

en: Hide %@
si: %@ හංගන්න

en: Hide Others
si: අනිත් ඒවා හංගන්න

en: Show All
si: සියලුම පෙන්නන්න

en: Quit %@
si: %@ එකින් පිටවෙන්න

en: Quit
si: පිටවෙන්න

en: Window
si: කවුළුව

en: Minimize
si: හකුළන්න

en: Zoom
si: විශාලනය

en: Enter Full Screen
si: මුළු තිර ඇතුල් වෙන්න

en: Bring All to Front
si: ඔක්කොම ඉස්සරහට ගේන්න

en: Paper Si&ze:
si: කඩදාසි තරම:

en: Duplex:
si: ද්වීපත:

en: Realm
si: බල ප්‍රදේශය

en: Authentication Required
si: සත්‍යාපනය ඕනේ

en: Server
si: සේවාදායකය

en: There is a problem with the certificate for this site.
si: මේ අඩවියෙ සහතිකයේ ප්‍රශ්නයක් තියෙනවා.

en: LAN Connection
si: පෙදෙසි ජාලයට සබැඳුම

en: The date on the certificate is invalid.
si: සහතිකයේ තියෙන දිනය වලංගු නැහැ.

en: An internal error has occurred.
si: ඇතුලේ දෝෂයක් ඇවිල්ලා.

en: The URL is invalid.
si: URL එක වලංගු නැහැ.

en: The device driver is not ready.
si: ආම්පන්නයේ ධාවකය ලෑස්ති නැහැ.

en: Cannot save an unnamed file. Supply a filename.
si: නමක් නැති ගොනුවක් සුරකින්න බැහැ. ගොනුවට නමක් දෙන්න.

en: Could not create or use window.
si: කවුළුවක් හදන්න හෝ පාවිච්චි කරන්න බැරි උනා.

en: Volume
si: ශබ්දය

en: Mute
si: නිහඬ කරන්න

en: Print to File
si: මුද්‍රණය කරන්න ගොනුවකකට

en: Success
si: සාර්ථකත්වය

en: Operations Error
si: මෙහෙයුම් දෝෂයක්

en: Protocol Error
si: ප්රොටොකෝලයේ දෝෂයක්

en: Time Limit Exceeded
si: කාල සීමාව ඉක්මවා ඇත

en: Size Limit Exceeded
si: ප්රමාණය සීමාව ඉක්මවා ඇත

en: Referral (v2)
si: යොමු කිරීම (v2)

en: Referral
si: යොමු කිරීම

en: Confidentiality Required
si: රහස්යභාවය ඕනේ

en: No Such Attribute
si: මෙහෙම උපලක්‍ෂණයක් නැහැ

en: Undefined Type
si: නිර්ණය නොකළ වර්ගයක්

en: Invalid Syntax
si: අවලංගු රීති

en: No Such Object
si: මෙහෙම වස්තුවක් නැහැ

en: Alias Problem
si: අන්වර්ථය ප්‍රශ්නයක්

en: Invalid DN Syntax
si: අවලංගු DN රීති

en: Is Leaf
si: කොලයක් ද

en: Invalid Credentials
si: අවලංගු අක්තපත්‍ර

en: Busy
si: කාර්යබහුලයි

en: Unavailable
si: ලද නොහැකි

en: Loop Detected
si: ලූපයක් හමුවිය

en: Already Exists
si: දැනටමත් තියෙනවා

en: Results Too Large
si: ප්‍රතිඵල් ලොකු වැඩි

en: Local Error
si: පෙදෙසි දෝෂයක්

en: Encoding Error
si: සංකේතනය දෝෂයක්

en: Decoding Error
si: විකේතනය දෝෂයක්

en: Timeout
si: කාලඡේදනය

en: Auth Unknown
si: සත්‍යාපනය දන්නෙ නැහැ

en: Filter Error
si: පෙරහනේ දෝෂය

en: User Canceled
si: පරිශීලකය අවලංගු කරා

en: Parameter Error
si: පරාමිතියේ දෝෂයක්

en: No Memory
si: මතකය නැහැ

en: Can't connect to the LDAP server
si: LDAP සේවාදායකයට සබඳින්න බැහැ

en: No result present in message
si: පණිවිඩය ඇතුලෙ ප්‍රතිඵලක් නැහැ

en: More results returned
si: තව ප්‍රතිඵල් ආපසු ඇවිල්ලා

en: Not Yet Implemented
si: තවම හදල නැහැ

en: %1: File Not Found
si: %1: ගොනුව හම්බු උනේ නැහැ

en: ATTRIB - Displays or changes file attributes.
    
    Syntax:
    ATTRIB [+R | -R] [+A | -A ] [+S | -S] [+H | -H] [drive:][path][filename]
           [/S [/D]]
    
    Where:
    
      +   Sets an attribute.
      -   Clears an attribute.
      R   Read-only file attribute.
      A   Archive file attribute.
      S   System file attribute.
      H   Hidden file attribute.
      [drive:][path][filename]
          Specifies a file or files for attrib to process.
      /S  Processes matching files in the current folder and all subfolders.
      /D  Processes folders as well.
si: ATTRIB - ගොනු උපලක්‍ෂණ පෙන්නනවා හෝ වෙනස් කරනවා.
    
    රීති:
    ATTRIB [+R | -R] [+A | -A] [+S | -S] [+H | -H] [ධාවකය:][පෙත][ගොනුව නම]
           [/S [/D]]
    
    කොහෙද:
    
      +   උපලක්‍ෂණයක් දානවා.
      -   උපලක්‍ෂණයක් මකනවා.
      R   කියවීම් පමණි ගොනුවක උපලක්‍ෂණයක්.
      A   සංරක්ෂිතයේ ගොනුවක උපලක්‍ෂණයක්.
      S   පද්ධතියේ ගොනුවක උපලක්‍ෂණයක්.
      H   හංගපු ගොනුවක උපලක්‍ෂණයක්.
      [ධාවකය:][පෙත][ගොනුව නම]
          සකසන්න ඕනේ ගොනුවක් හෝ ගොනු නිශ්චය කරනවා.
      /S  මේ ෆෝල්ඩරය හා යට ෆෝල්ඩර් වල ඇතුලේ ගැලපෙන ගොනු සකසනවා.
      /D  ෆෝල්ඩර් උත් සකසනවා.

en: Ana&log
si: ප්‍රතිසම (&L)

en: Digi&tal
si: ඩිජිටල් (&T)

en: &Font...
si: ෆොන්ටය... (&F)

en: &Without Titlebar
si: නාම තීරුව නැතුව (&W)

en: &Seconds
si: තප්පර (&S)

en: &Date
si: දිනය (&D)

en: &Always on Top
si: හැම වෙලේම උඩ (&A)

en: &About Clock
si: ඔරලෝසුව ගැන (&A)

en: Clock
si: ඔරලෝසුව

en: CD <directory> is the short version of CHDIR. It changes the current
    default directory.
si: CD <ඩිරෙක්ටරිය> කොට අනුවාදය CHDIR වල. ඒක වත්මන්
    ඩිරෙක්ටරිය වෙනස් කරනවා.

en: CHDIR <directory> changes the current default directory.
si: CHDIR <ඩිරෙක්ටරිය> වත්මන් ඩිරෙක්ටරිය වෙනස් කරනවා.

en: CLS clears the console screen.
si: CLS කොන්සෝලයේ තිරය මකනවා.

en: COPY <filename> copies a file.
si: COPY <ගොනුව නම> ගොනුවක් පිටපත් කරනවා.

en: CTTY changes the input/output device.
si: CTTY ආදාන/ප්‍රතිදාන ආම්පන්නය වෙනස් කරනවා.

en: DATE shows or changes the system date.
si: DATE පද්ධතියේ දිනය පෙන්නනවා හෝ වෙනස් කරනවා.

en: DEL <filename> deletes a file or set of files.
si: DEL <ගොනුව නම> ගොනුවක් හෝ ගොනු මකනවා.

en: DIR lists the contents of a directory.
si: DIR ඩිරෙක්ටරියක තියෙන අන්තර්ගතය ලැයිස්තු කරනවා.

en: ERASE <filename> deletes a file or set of files.
si: ERASE <ගොනුව නම> ගොනුවක් හෝ ගොනු මකනවා.

en: MD <name> is the short version of MKDIR. It creates a subdirectory.
si: MD <නම> කොට අනුවාදය MKDIR වල. ඒක යට ඩිරෙක්ටරියක් හදනවා.

en: MKDIR <name> creates a subdirectory.
si: MKDIR <නම> යට ඩිරෙක්ටරියක් හදනවා.

en: REN <filename> is the short version of RENAME. It renames a file.
si: REN <ගොනුව නම> කොට අනුවාදය RENAME වල. ඒක ගොනුවක නම වෙනස් කරනවා.

en: RENAME <filename> renames a file.
si: RENAME <ගොනුව නම> ගොනුවක නම වෙනස් කරනවා.

en: RD <directory> is the short version of RMDIR. It deletes a directory.
si: RD <ඩිරෙක්ටරිය> කොට අනුවාදය RMDIR වල. ඒක ඩිරෙක්ටරියක් මකනවා.

en: RMDIR <directory> deletes a directory.
si: RMDIR <ඩිරෙක්ටරිය> ඩිරෙක්ටරියක් මකනවා.

en: TITLE <string> sets the window title for the cmd window.
si: TITLE <අනුලකුණු වැල> cmd කවුළුවට කවුළුව නම දානවා.

en: VER displays the version of cmd you are running.
si: VER පාවිච්චි කරන cmd අනුවාදය පෙන්නනවා.

en: POPD changes current directory to the last one saved with PUSHD.
si: POPD වත්මන් ඩිරෙක්ටරිය වෙනස් කරනවා PUSHD අන්තිමට සුරැකපු එකට.

en: Are you sure?
si: ඔබට විශ්වාසද?

en: Overwrite %1?
si: %1 උඩින් ලියන්නද?

en: More...
si: තව...

en: Argument missing
si: විස්තාරකය නැහැ

en: Syntax error
si: වාග් රීති දෝෂයක්

en: No help available for %1
si: %1 සඳහා උදවු නැහැ

en: Target to GOTO not found
si: GOTO වල ඉලක්කය හම්බු උනේ නැහැ

en: Current Date is %1
si: වත්මන් දිනය %1

en: Current Time is %1
si: වත්මන් වෙලාව %1

en: Enter new date:
si: අලුත් දිනයක් ඇතුල් කරන්න:

en: Enter new time:
si: අලුත් වෙලාවක් ඇතුල් කරන්න:

en: Environment variable %1 not defined
si: පරිසරය විචල්‍යය %1 නිර්ණය කරලා නැහැ

en: Failed to open '%1'
si: '%1' විවෘත කරන්න බැරි උනා

en: Delete %1?
si: %1 මකන්නද?

en: Verify must be ON or OFF
si: Verify OFF හෝ ON වෙන්න ඕනේ

en: Parameter error
si: පරාමිතියේ දෝෂයක්

en: Volume Serial Number is %1!04x!-%2!04x!
si: පංගුවේ අන්රක්රමික අංකය %1!04x!-%2!04x!

en: PATH not found
si: PATH හම්බු උනේ නැහැ

en: Wine Command Prompt
si: Wine විධාන ප්‍රේරකය

en: More?
si: තව?

en: The input line is too long.
si: ආදාන පේලිය දිග වැඩි.

en: Volume in drive %1!c! is %2
si: ධාවකය %1!c! ඇතුලේ තියෙන වෙළුම %2

en: Volume in drive %1!c! has no label.
si: ධාවකය %1!c! ඇතුලේ තියෙන වෙළුමට ලේබලයක් නැහැ.

en:  (Yes|No)
si:  (ඔව්|නෑ)

en:  (Yes|No|All)
si:  (ඔව්|නෑ|ඔක්කොම)

en: Division by zero error.
si: බිංදුවෙන් බෙදීම දෝෂයක්.

en: Expected an operand.
si: අපේක්ෂා කරේ කර්තව්‍යයක්.

en: Expected an operator.
si: අපේක්ෂා කරේ මෙහෙයුම්කාරකයක්.

en: Mismatch in parentheses.
si: වරහන් ගැලපෙන්නේ නැහැ.

en: Cursor size
si: කර්සරය ප්රමාණය

en: &Small
si: පොඩි (&S)

en: &Medium
si: මධ්යම (&M)

en: &Large
si: ලොකු (&L)

en: Command history
si: විධාන ඉතිහාසය

en: &Buffer size:
si: බෆරයේ ප්රමාණය (&B):

en: Popup menu
si: උත්පතන මෙනුව

en: Console
si: කොන්සෝලය

en: &Insert mode
si: ඇතුළු කරන්න ප්රකාරය (&I)

en: &Font
si: ෆොන්ටය (&F)

en: &Color
si: පාට (&C)

en: Configuration
si: වින්‍යාසය

en: Buffer zone
si: බෆරය කලාපය

en: &Width:
si: පළල (&W):

en: &Height:
si: උස (&H):

en: Window size
si: කවුළු ප්‍රමාණය

en: W&idth:
si: පළල (&I):

en: H&eight:
si: උස (&E):

en: &Close console
si: කොන්සෝලය වහන්න (&C)

en: Edition
si: සංස්කරණය

en: &Edit
si: සකසන්න (&E)

en: &Mark
si: සලකුණු කරන්න (&M)

en: &Select all
si: සියල්ල තෝරන්න (&S)

en: Sc&roll
si: අනුචලනය කරන්න (&R)

en: S&earch
si: සොයන්න (&E)

en: Setup - Default settings
si: පිහිටුම - නිශ්චය කළ පසුතල

en: Setup - Current settings
si: පිහිටුම - පවතින සිටුවම්

en: Configuration error
si: වින්‍යාසයේ දෝෂයක්

en: This is a test
si: මේ පරික්‍ෂණයක්

en: DirectX Diagnostic Tool
si: DirectX දෝෂ විමර්ශන මෙවලම

en: Usage: dxdiag [/whql:off | /whql:on] [/t filename | /x filename]
si: භාවිතය: dxdiag [/whql:off | /whql:on] [/t ගොනුව නම | /x ගොනුව නම]

en: Start
si: ඇරඹුම

en: &Run...
si: ධාවනය කරන්න... (&R)

en: Usage: hostname
si: භාවිතය: hostname

en: Error: Invalid option '%c'.
si: දෝෂය: අවලංගු විකල්පය '%c'.

en: Error: Could not get hostname: %u.
si: දෝෂය: ධාරක නම ගන්න බැරි උනා: %u.

en: Error: Setting the system hostname is not possible with the hostname utility.
si: දෝෂය: hostname උපයෝගිතා වැඩසටහනට පද්ධතියේ සත්කාරකය නම දාන්න බැහැ.

en: Usage: ipconfig [ /? | /all ]
si: භාවිතය: ipconfig [ /? | /all ]

en: Error: Unknown or invalid command line parameters specified
si: දෝෂය: දන්නේ නැති හෝ වලංගු නැති විධාන රේඛා පරාමිති සඳහන් කරලා.

en: %1 adapter %2
si: %1 ඇඩැප්ටරය %2

en: Ethernet
si: ඊතර්නෙට්

en: IPv4 address
si: IPv4 යොමුව

en: Hostname
si: ධාරක නම

en: Node type
si: නෝඩ් වර්ගය

en: Broadcast
si: විකාශය

en: Peer-to-peer
si: සම-සම

en: Mixed
si: මිශ්‍ර

en: Hybrid
si: මිශ්‍

en: Physical address
si: භෞතික ලිපිනය

en: DHCP enabled
si: DHCP සබල කර ඇත

en: Default gateway
si: නිශ්චය කළ ද්වාරය

en: IPv6 address
si: IPv6 යොමුව

en: System Information
si: පද්ධති තොරතුරු

en: The syntax of this command is:
    
    NET command [arguments]
        -or-
    NET command /HELP
    
    Where 'command' is one of HELP, START, STOP or USE.
si: මේ විධානයේ රීති මෙහෙම:
    
    NET විධානය [විස්තාරක]
        -හෝ-
    NET විධානය /HELP
    
    'විධානය' කියන්නේ HELP, START, STOP or USE වලින් එකක්.

en: The syntax of this command is:
    
    NET START [service]
    
    Displays the list of running services if 'service' is omitted. Otherwise 'service' is the name of the service to start.
si: මේ විධානයේ රීති මෙහෙම:
    
    NET START [සේවාව]
    
    ධාවන කරන සේවා ලැයිස්තුව පෙන්නනවා 'සේවාව' බැහැර කරොත්. 'සේවාව' කියන්නේ ධාවන කරන්න ඕනේ සේවාවේ නම.

en: The syntax of this command is:
    
    NET STOP service
    
    Where 'service' is the name of the service to stop.
si: මේ විධානයේ රීතිය මෙහෙම:
    
    NET STOP සේවාව
    
    'සේවාව' කියන්නේ නවත්තන්න ඕනේ සේවවයේ නම.

en: Stopping dependent service: %1
si: පරායත්ත සේවාව නවත්තනවා: %1

en: Could not stop service %1
si: %1 සේවාව නවත්තන්න බැරි උනා

en: Could not get handle to service.
si: සේවාවට හසුරුවක් ගන්න බැරි උනා.

en: The %1 service is starting.
si: %1 සේවාව පටං ගන්නවා.

en: The %1 service was started successfully.
si: %1 සේවාව හරියට පටං ගත්තා.

en: The %1 service failed to start.
si: %1 සේවාව පටං ගන්න බැරි උනා.

en: The %1 service is stopping.
si: %1 සේවාව නැවතෙනවා.

en: The %1 service was stopped successfully.
si: %1 සේවාව හරියට නැවතුනා.

en: The %1 service failed to stop.
si: %1 සේවාව නවත්තන්න බැරි උනා.

en: 
    Status  Local   Remote
    ---------------------------------------------------------------
si: 
    තත්වය  පෙදෙසි   දුරස්ථ
    ---------------------------------------------------------------

en: Disconnected
si: විසන්ධි කර ඇත

en: A network error occurred
si: ජාල දෝෂයක් උනා

en: Connection is being made
si: සබැඳුම දැන් හදනවා

en: Local Address
si: පෙදෙසි ලිපිනය

en: Foreign Address
si: විදේශීය ලිපිනය

en: State
si: තත්වය

en: Interface Statistics
si: අතුරුමුහුණත සංඛ්‍යාලේඛන

en: Bytes
si: බයිට

en: Errors
si: දෝෂ

en: Unknown protocols
si: දන්නේ නැති ප්‍රොටොකෝල

en: TCP Statistics for IPv4
si: TCP සංඛ්‍යාලේඛන IPv4 වලට

en: Segments Received
si: හම්බු වෙච්ච කොටස්

en: Segments Sent
si: යවපු කොටස්

en: Segments Retransmitted
si: ආයෙත් යවපු කොටස්

en: UDP Statistics for IPv4
si: UDP සංඛ්‍යාලේඛන IPv4 වලට

en: No Ports
si: තොටු නැහැ

en: &New	Ctrl+N
si: අලුත් (&N)	Ctrl+N

en: &Open...	Ctrl+O
si: විවෘත කරන්න... (&O)	Ctrl+O

en: &Save	Ctrl+S
si: සුරකින්න (&S)	Ctrl+S

en: &Print...	Ctrl+P
si: මුද්‍රණය කරන්න...	Ctrl+P

en: Page Se&tup...
si: පිටු පිහිටුම... (&T)

en: P&rinter Setup...
si: මුද්‍රකය පිහිටුම... (&R)

en: &Undo	Ctrl+Z
si: ආපසු කරන්න (&U)	Ctrl+Z

en: Cu&t	Ctrl+X
si: කපන්න (&T)	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
si: පිටපත් කරන්න (&C)	Ctrl+C

en: &Paste	Ctrl+V
si: අලවන්න	Ctrl+V

en: &Delete	Del
si: මකන්න (&D)	Del

en: Select &all	Ctrl+A
si: සියල්ල තෝරන්න (&A)	Ctrl+A

en: &Time/Date	F5
si: වෙලාව/දිනය (&T)	F5

en: &Wrap long lines
si: දිග පේලි ඔතන්න (&W)

en: &Search...	Ctrl+F
si: සොයන්න... (&S)	Ctrl+F

en: &Search next	F3
si: ඊළඟ සොයන්න (&S)	F3

en: &Replace...	Ctrl+H
si: ප්රතිස්ථාපනය කරන්න... (&R)	Ctrl+H

en: &Status Bar
si: තත්ව තීරුව (&S)

en: &Contents	F1
si: පටුන (&C)	F1

en: &About Notepad
si: සටහන්පුවරුව ගැන (&A)

en: Page Setup
si: පිටු පිහිටුම

en: &Header:
si: ශීර්ෂය (&H):

en: &Footer:
si: පාදකය (&F):

en: Margins (millimeters)
si: මායිම් ඉඩ (මිලිමීටර)

en: &Left:
si: වම (&L):

en: &Top:
si: ඉහළ (&T):

en: Encoding:
si: සංකේතනය:

en: Page &p
si: පිටුව &p

en: Notepad
si: සටහන්පුවරුව

en: ERROR
si: දෝෂයක්

en: Untitled
si: නම් නොකළ

en: Text files (*.txt)
si: පෙළ ගොනු (*.txt)

en: File '%s' does not exist.
    
    Do you want to create a new file?
si: '%s' ගොනුව තියෙන්නේ නැහැ.
    
    ඔබට අලුත් ගොනුවක් හදන්න ඕනේද?

en: File '%s' has been modified.
    
    Would you like to save the changes?
si: '%s' ගොනුව වෙනස් කරල තියෙන්නේ.
    
    ඔබට වෙනස් කරපු ටික සුරකින්න ඕනෙද?

en: '%s' could not be found.
si: '%s' සොයා ගන්න බැරි උනා.

en: Unicode (UTF-16)
si: යුනිකෝඩ් (UTF-16)

en: Unicode (UTF-16 big-endian)
si: යුනිකෝඩ් (UTF-16 බිග් එන්ඩියන්)

en: Unicode (UTF-8)
si: යුනිකෝඩ් (UTF-8)

en: &View TypeLib...
si: TypeLib බලන්න... (&V)

en: &System Configuration
si: පද්ධති වින්‍යාසය (&S)

en: &Run the Registry Editor
si: රෙජිස්තරය සකසනය ධාවනය කරන්න (&R)

en: &CoCreateInstance Flag
si: &CoCreateInstance සලකුණ

en: &Local server
si: පෙදෙසි සේවාදායකය (&L)

en: &Remote server
si: දුරස්ථ සේවාදායකය (&R)

en: View &Type information
si: වර්ගයෙ තොරතුරු බලන්න (&T)

en: Create &Instance
si: ප්‍රස්තාවයක් හදන්න (&I)

en: Create Instance &On...
si: ප්‍රස්තාවයක් හදන්න උඩ... (&O)

en: Copy C&LSID to clipboard
si: C&LSID එක පසුරු පුවරුවට පිටපත් කරන්න

en: &Expert mode
si: විශේෂඥ මාදිලිය (&E)

en: &Toolbar
si: මෙවලම් තීරුව (&T)

en: &Refresh	F5
si: නැවුම් කරන්න (&R)	F5

en: &About OleView
si: OleView ගැන (&A)

en: &Save as...
si: මෙසේ සුරකින්න... (&S)

en: &Machine name:
si: යන්ත්‍රය නම (&M):

en: System Configuration
si: පද්ධති වින්‍යාසය

en: System Settings
si: පද්ධති සිටුවම්

en: &Enable Distributed COM
si: DCOM සබල කරන්න (&E)

en: Enable &Remote Connections (Win95 only)
si: දුරස්ථ සබැඳුම් සබල කරන්න (Win95 විතරක්)

en: Interface
si: අතුරුමුහුණත

en: &View Type Info
si: වර්ගයෙ තතු බලන්න (&V)

en: IPersist Interface Viewer
si: IPersist අතුරුමුහුණතක් දක්වනය

en: Class Name:
si: පන්තිය නම:

en: IPersistStream Interface Viewer
si: IPersistStream අතුරුමුහුණතක් දක්වනය

en: ITypeLib viewer
si: ITypeLib දක්වනය

en: OleView - OLE/COM Object Viewer
si: OleView - OLE/COM වස්තු දක්වනය

en: TypeLib files (*.tlb; *.olb; *.dll; *.ocx; *.exe)
si: TypeLib ගොනු (*.tlb; *.old; *.dll; *.ocx; *.exe)

en: Run the Wine registry editor
si: Wine රෙජිස්තරය සකසනය ධාවනය කරන්න

en: Show or hide the toolbar
si: මෙවලම් තීරුව පෙන්නන්න හෝ හංගන්න

en: Show or hide the status bar
si: තත්ව තීරුව පෙන්නන්න හෝ හංගන්න

en: Refresh all lists
si: ඔක්කොම ලිස්තු නැවුම් කරන්න

en: Ask for a local server when calling CoGetClassObject
si: CoGetClassObject කෝල් කරන කොට පෙදෙසි සේවාදායකයකට අහන්න

en: Ask for a remote server when calling CoGetClassObject
si: CoGetClassObject කෝල් කරන කොට දුරස්ථ සේවාදායකයකට අහන්න

en: OLE 1.0 Objects
si: OLE 1.0 වස්තු

en: COM Library Objects
si: COM පුස්තකාලයෙ වස්තු

en: All Objects
si: සියලු වස්තු

en: Type Libraries
si: වර්ග පුස්තකාල

en: Interfaces
si: අතුරුමුහුණත්

en: Registry
si: රෙජිස්තරය

en: CoGetClassObject failed.
si: CoGetClassObject අසාර්ථක උනා.

en: Unknown error
si: දන්නේ නැති දෝෂයක්

en: bytes
si: බයිට

en: LoadTypeLib( %1 ) failed ($%2!x!)
si: LoadTypeLib ( %1 ) අසාර්ථක උනා ($%2!x!)

en: Inherited Interfaces
si: උරුම වී අතුරුමුහුණත්

en: Save as an .IDL or .H file
si: සුරකින්න .IDL හෝ .H ගොනුවක් විදිහට

en: Close window
si: කවුළුව වහන්න

en: &New...
si: අලුත්... (&N)

en: O&pen	Enter
si: විවෘත කරන්න	Enter

en: &Move...	F7
si: ගෙනයන්න...	F7

en: &Copy...	F8
si: පිටපත් කරන්න... (&C)	F8

en: &Properties	Alt+Enter
si: ගුණාංග	Alt+Enter

en: &Execute...
si: ක්‍රියාත්මක කරන්න... (&E)

en: E&xit Windows
si: Windows වලින් පිටවෙන්න (&X)

en: &Options
si: අභිරුචි (&O)

en: &Save settings on exit
si: සැකසුම් සුරකින්න පිටත් වෙන කොට (&S)

en: &Windows
si: කවුළු (&W)

en: &Side by side	Shift+F4
si: දෙපස	Shift+F4

en: &About Program Manager
si: ක්‍රමලේඛ කළමනාකාරකය ගැන (&A)

en: Program &group
si: ක්‍රමලේඛ සමූහය (&G)

en: &Program
si: ක්‍රමලේඛය

en: Move Program
si: ක්‍රමලේඛය ගෙනයන්න

en: Move program:
si: ක්‍රමලේඛය ගෙනයන්න:

en: Copy Program
si: ක්‍රමලේඛය පිටපත් කරන්න

en: Copy program:
si: ක්‍රමලේඛය පිටපත් කරන්න:

en: &Group file:
si: සමූහය ගොනුව (&G):

en: &Command line:
si: විධාන රේඛාව (&C):

en: Change &icon...
si: අයිකනය වෙනස් කරන්න... (&I)

en: Change Icon
si: අයිකනය වෙනස් කරන්න

en: &Filename:
si: ගොනුව නම (&F):

en: Current &icon:
si: දැනට තියෙන අයිකනය (&I):

en: Program Manager
si: ක්‍රමලේඛ කළමනාකාරකය

en: WARNING
si: අවවාදය

en: Information
si: තොරතුරු

en: Delete group `%s'?
si: `%s' සමූහය මකන්නද?

en: Delete program `%s'?
si: `%s' ක්‍රමලේඛය මකන්නද?

en: Not implemented
si: හදල නැහැ

en: Error reading `%s'.
si: දෝෂයක් `%s' කියවන ගමං.

en: Error writing `%s'.
si: දෝෂයක් `%s' ලියන ගමං.

en: Help not available.
si: උදවු ලද හැකි නැහැ.

en: Unknown feature in %s
si: දන්නේ නැති වි‍ශේෂාංගයක් %s ඇතුලෙ

en: File `%s' exists. Not overwritten.
si: `%s' ගොනුව තියෙනවා. උඩින් ලියුවේ නැහැ.

en: Libraries (*.dll)
si: පුස්තකාල (*.dll)

en: Icon files
si: අයිකන ගොනු

en: Icons (*.ico)
si: අයිකන (*.ico)

en: reg: Invalid syntax.
si: reg: අවලංගු රීති.

en: Type "REG %1 /?" for help.
si: "REG %1 /?" ගහන්න උදව්වට.

en: (Default)
si: (පෙරනිමිය)

en: Type "REG /?" for help.
si: "REG /?" ගහන්න උදව්වට.

en: reg: Invalid option [%1].
si: reg: අවලංගු විකල්පය [%1].

en: reg: The option [/d] must be followed by a valid hexadecimal value
si: reg: [/d] විකල්පයට පස්සේ වලංගු හෙක්සාඩෙසිමල් අගයක් තියෙන්න ඕනේ

en: reg: The option [/d] must be followed by a valid string
si: reg: [/d] විකල්පයට පස්සේ වලංගු අනුලකුණු වැලක් තියෙන්න ඕනේ

en: reg: Unsupported registry data type [%1]
si: reg: රෙජිස්තරය දත්ත වර්ගය [%1] සහාය නොදක්වයි

en: The registry value '%1' already exists. Do you want to overwrite it?
si: රෙජිස්තරයේ අගය '%1' දැනටමත් තියෙනවා. ඔබට ඒක උඩින් ලියන්න ඕනෙද?

en: reg: Invalid command line parameters
si: reg: අවලංගු විධාන රේඛා පරාමිති

en: The file '%1' already exists. Do you want to overwrite it?
si: '%1' ගොනුව දැනටමත් තියෙනවා. ඔබට ඒක උඩින් ලියන්න ඕනෙද?

en: reg: Unrecognized escape sequence [\%1!c!]
si: reg: හඳුනගත්තු නැති escape sequence එකක් [\%1!c!]

en: reg: The file '%1' was not found.
si: reg: '%1' ගොනුව හම්බු උනේ නැහැ.

en: &Registry
si: රෙජිස්තරය (&R)

en: &Import Registry File...
si: රෙජිස්තරයෙ ගොනුවක් ආයාත කරන්න... (&I)

en: &Export Registry File...
si: රෙජිස්තරයෙ ගොනුවක් නිර්යාත කරන්න

en: &Key
si: යතුර (&K)

en: &String Value
si: අනුලකුණු වැල අගය (&S)

en: &Binary Value
si: ද්විමය අගය (&B)

en: &DWORD Value
si: DWORD අගය (&D)

en: &Multi-String Value
si: බහු-අනුලකුණු වැල අගය (&M)

en: &Expandable String Value
si: ලොකු කරන්න පුළුවන් අනුලකුණු වැල අගය (&E)

en: &Rename	F2
si: නම වෙනස් කරන්න (&R)	F2

en: &Copy Key Name
si: යතුරේ නම පිටපත් කරන්න (&C)

en: &Find...	Ctrl+F
si: සොයා ගන්න... (&F)	Ctrl+F

en: Find Ne&xt	F3
si: ඊළඟ සොයන්න (&X)	F3

en: Status &Bar
si: තත්ව තීරුව (&B)

en: Sp&lit
si: බෙදන්න (&L)

en: &Remove Favorite...
si: ප්‍රියතමය ඉවත් කරන්න... (&R)

en: &About Registry Editor
si: රෙජිස්තරය සකසනය ගැන (&A)

en: Expand
si: විදහන්න

en: Export registry
si: රෙජිස්තරය නිර්යාත කරන්න

en: Find:
si: සොයන්න:

en: Find in:
si: සොයන්න ඇතුලේ:

en: Keys
si: යතුරු

en: Value names
si: අගයන් වල නම්

en: Value content
si: අගය අන්තර්ගතය

en: Whole string only
si: මුළු අනුලකුණු වැල විතරක්

en: Add Favorite
si: ප්‍රියතමය එක් කරන්න

en: Name:
si: නම:

en: Remove Favorite
si: ප්‍රියතමය ඉවත් කරන්න

en: Edit String
si: අනුලකුණු වැල සකසන්න

en: Value name:
si: අගයෙ නම:

en: Value data:
si: අගයෙ දත්ත:

en: Edit DWORD
si: DWORD සකසන්න

en: Hexadecimal
si: හෙක්සාඩෙසිමල්

en: Decimal
si: ඩෙසිමල්

en: Data
si: දත්ත

en: Registry Editor
si: රෙජිස්තරය සකසනය

en: Import Registry File
si: රෙජිස්තරයෙ ගොනුවක් ආයාත කරන්න

en: Export Registry File
si: රෙජිස්තරයෙ ගොනුවක් නිර්යාත කරන්න

en: Registry files (*.reg)
si: රෙජිස්තරයෙ ගොනු (*.reg)

en: Win9x/NT4 Registry files (REGEDIT4)
si: Win9x/NT4 රෙජිස්තරයෙ ගොනු (REGEDIT4)

en: (cannot display value)
si: (අගය පෙන්නන්න බැහැ)

en: (unknown %d)
si: (දන්නේ නැති %d)

en: Unable to modify the selected registry value.
si: තෝරපු රෙජිස්තරයෙ අගය වෙනස් කරන්න බැහැ.

en: Unable to create a new registry key.
si: අලුත් රෙජිස්තරයෙ යතුරක් හදන්න බැහැ.

en: Unable to create a new registry value.
si: අලුත් රෙජිස්තරයෙ අගයක් හදන්න බැහැ.

en: regedit: Invalid or unrecognized switch [%1]
si: regedit: අවලංගු හෝ හඳුනගත්තු නැති ස්විචයක් [%1]

en: Type "regedit /?" for help.
si: "regedit /?" ගහන්න උදව්වට.

en: regedit: The file '%1' was not found.
si: regedit: '%1' ගොනුව හම්බු උනේ නැහැ.

en: regedit: Unable to open the file '%1'.
si: regedit: '%1' ගොනුව විවෘත කරන්න කරන්න බැරි උනා.

en: regedit: Out of memory! (%1!S!, line %2!u!)
si: regedit: මතක ඉවරයි! (%1!S!, රේඛාවය %2!u!)

en: regedit: Invalid hexadecimal value.
si: regedit: අවලංගු හෙක්සාඩෙසිමල් අගයක්.

en: regedit: Unable to convert hexadecimal data. An invalid value was encountered at '%1'.
si: regedit: හෙක්සදෙසිමල්  දත්ත පරිවර්තනය කරන්න බැහැ. අවලංගු අගයක් හම්බු උනා '%1' ඇතුලේ.

en: regedit: Unrecognized escape sequence [\%1!c!]
si: regedit: හඳුනගත්තු නැති escape sequence එකක් [\%1!c!]

en: regedit: Unsupported registry data type [0x%1!x!]
si: regedit: රෙජිස්තරය දත්ත වර්ගය [0x%1!x!] සහාය නොදක්වයි

en: regedit: The line '%1' was not recognized.
si: regedit: '%1' පේලිය අඳුරගන්න බැරි උනා.

en: regedit: Unable to open the registry key '%1'.
si: regedit: රෙජිස්තරයෙ යතුර '%1' විවෘත කරන්න බැහැ.

en: regedit: Unsupported registry data type [0x%1!x!] encountered in '%2'.
si: regedit: සහාය නොදක්වන රෙජිස්තරය දත්ත වර්ගය [0x%1!x!] '%2' ඇතුලේ හම්බ උනා.

en: regedit: Invalid system key [%1]
si: regedit: අවලංගු පද්ධතිය යතුර [%1]

en: regedit: Unable to delete the registry key '%1'.
si: regedit: රෙජිස්තරයෙ යතුර '%1' මකන්න බැහැ.

en: regedit: The line contains invalid syntax.
si: regedit: පේළියේ අවලංගු රීති තියෙනවා.

en: Quits the Registry Editor
si: රෙජිස්තරය සකසනයෙන් පිටත් වෙනවා

en: Shows or hides the status bar
si: තත්ව තීරුව පෙන්නනවා හෝ හංගනවා

en: Refreshes the window
si: කවුළුව නැවුම් කරනවා

en: Deletes the selection
si: තේරීම මකනවා

en: Renames the selection
si: තේරීමේ නම වෙනස් කරනවා

en: Modifies the value's data
si: අගයේ දත්ත වෙනස් කරනවා

en: Adds a new key
si: අලුත් යතුරක් එක් කරනවා

en: Adds a new string value
si: අලුත් අනුලකුණු වැල අගයක් එක් කරනවා

en: Adds a new binary value
si: අලුත් ද්විමය අගයක් එක් කරනවා

en: Adds a new 32-bit value
si: අලුත් 32-බිටු අගයක් එක් කරනවා

en: Unable to edit registry keys of this type (%1!u!).
si: මේ වර්ගයේ රෙජිස්තරයේ යතුරු සකසන්න බැහැ (%1!u!).

en: The value is too big (%1!u!).
si: අගය ලොකු වැඩි (%1!u!).

en: Confirm Value Delete
si: අගය මැකීම තහවුරු කරන්න

en: Search complete. The string '%1' was not found.
si: සෙවීම ඉවරයි. අනුලකුණු වැල '%1' හම්බු උනේ නැහැ.

en: New Key #%d
si: අලුත් යතුර #%d

en: New Value #%d
si: අලුත් අගය #%d

en: Confirm Key Delete
si: යතුර මැකීම තහවුරු කරන්න

en: Collapse
si: අකුළන්න

en: Usage:
      regsvr32 [/u] [/s] [/n] [/i[:cmdline]] DllName
    
    Options:
      [/u]  Unregister a server.
      [/s]  Silent mode (no messages will be displayed).
      [/i]  Call DllInstall, passing an optional [cmdline].
    	When used with [/u] DllInstall is called in uninstall mode.
      [/n]  Do not call DllRegisterServer. This option must be used with [/i].
si: භාවිතය:
      regsvr32 [/u] [/s] [/n] [/i[:cmdline]] DllName
    
    විකල්ප:
      [/u]  Unregister a server.
      [/s]  Silent mode (no messages will be displayed).
      [/i]  Call DllInstall, passing an optional [cmdline].
    	When used with [/u] DllInstall is called in uninstall mode.
      [/n]  Do not call DllRegisterServer. This option must be used with [/i].

en: regsvr32: Invalid or unrecognized switch [%1]
si: regsvr32: අවලංගු හෝ හඳුනගත්තු නැති ස්විචය [%1]

en: regsvr32: Failed to load DLL '%1'
si: regsvr32: '%1' DLL එක ප්‍රවේශනය කරන්න බැරි උනා.

en: regsvr32: '%1!S!' not implemented in DLL '%2'
si: regsvr32: '%2' DLL එක ඇතුලේ '%1!S!' හදල නැහැ

en: regsvr32: Failed to register DLL '%1'
si: regsvr32: '%1' DLL එක ලියාපදිංචි කරන්න බැරි උනා

en: regsvr32: Successfully registered DLL '%1'
si: regsvr32: '%1' DLL එක ලියාපදිංචි කරා

en: regsvr32: Failed to unregister DLL '%1'
si: regsvr32: '%1' DLL එක unregister කරන්න බැරි උනා

en: regsvr32: Successfully unregistered DLL '%1'
si: regsvr32: '%1' DLL එක unregister කරා

en: regsvr32: Failed to install DLL '%1'
si: regsvr32: '%1' DLL එක ස්ථාපනය කරන්න බැරි උනා

en: regsvr32: Successfully installed DLL '%1'
si: regsvr32: '%1' DLL එක ස්ථාපනය කරා

en: regsvr32: Failed to uninstall DLL '%1'
si: regsvr32: '%1' DLL එක අස්ථාපනය කරන්න බැරි උනා

en: regsvr32: Successfully uninstalled DLL '%1'
si: regsvr32: '%1' DLL එක අස්ථාපනය කරා

en: Usage: taskkill [/?] [/f] [/im ProcessName | /pid ProcessID]
si: භාවිතය: taskkill [/?] [/f] [/im ProcessName | /pid ProcessID]

en: Error: Unknown or invalid command line option specified.
si: දෝෂය: දන්නේ නැති හෝ වලංගු නැති විධාන රේඛා විකල්පයක් සඳහන් කරලා.

en: Error: Invalid command line parameter specified.
si: දෝෂය: අවලංගු විධාන රේඛා පරාමිතියක් සඳහන් කරලා.

en: Error: One of options /im or /pid must be specified.
si: දෝෂය: විකල්ප /im හෝ /pid වලින් එකක් සඳහන් කරන්න ඕනේ.

en: Error: Option %1 expects a command line parameter.
si: දෝෂය: %1 විකල්පය අපේක්ෂා කරන්නේ විධාන රේඛා පරාමිතීයක්.

en: Error: Options /im and /pid are mutually exclusive.
si: දෝෂය: /im හා /pid විකල්ප අන්යොන්ය වශයෙන් බැහැර.

en: Error: Could not find process "%1".
si: දෝෂය: "%1" ක්රියාවලිය සොයා ගන්න බැරි උන.

en: Error: Unable to terminate process "%1".
si: දෝෂය: ක්රියාවලිය "%1" නතර කරන්න බැහැ.

en: Error: Process self-termination is not permitted.
si: දෝෂය: ක්රියාවලියක් තමංම නතර කරන්න බැහැ.

en: Mem Usage
si: මතක භාවිතය

en: &New Task (Run...)
si: අලුත් කාර්යයක් (ධාවන කරන්න...) (&N)

en: E&xit Task Manager
si: කාර්ය කළමනාකරුවෙන් පිටත් වෙන්න (&X)

en: &Minimize On Use
si: පාවිච්චි කරන කොට හකුලන්න (&M)

en: &Hide When Minimized
si: හකුලලා තියෙන කොට හංගන්න (&H)

en: &Show 16-bit tasks
si: 16-bit කාර්යයන් පෙන්නන්න (&S)

en: &Refresh Now
si: දැන් නැවුම් කරන්න (&R)

en: &Select Columns...
si: තීරු තෝරන්න... (&S)

en: &CPU History
si: &CPU ඉතිහාසය

en: &Show Kernel Times
si: කර්නලයේ වෙලාවල් පෙන්නන්න (&S)

en: &Minimize
si: හකුළන්න (&M)

en: &Bring To Front
si: ඉස්සරහට ගේන්න (&B)

en: &About Task Manager
si: කාර්ය කළමනාකරු ගැන (&A)

en: &End Task
si: කාර්යය නිමා කරන්න (&E)

en: &Debug
si: නිදොසන්න (&D)

en: Set &Priority
si: ප්‍රමුඛතාවය ලබා දෙන්න

en: Task Manager
si: කාර්ය කළමනාකරු

en: &New Task...
si: අලුත් කාර්යයක්... (&N

en: CPU usage
si: CPU භාවිතය

en: Mem usage
si: මතක භාවිතය

en: Physical memory (K)
si: භෞතික මතක (K)

en: Kernel memory (K)
si: කර්නලයේ මතක (K)

en: Handles
si: හසුරු

en: Threads
si: පොට

en: Processes
si: ක්‍රියාවලියන්

en: Total
si: එකතුව

en: Limit
si: සීමාව

en: Peak
si: පීක්

en: Paged
si: පිටුගත

en: Nonpaged
si: නොන්පේජ්ඩ්

en: CPU usage history
si: CPU භාවිතය ඉතිහාසය

en: Memory usage history
si: මතක භාවිතය ඉතිහාසය

en: Debug Channels
si: නිදොසන චැනල

en: Processor Affinity
si: සකසුවෙහි බැඳුම් හැකියාව

en: Select Columns
si: තීරු තෝරන්න

en: &CPU Usage
si: CPU භාවිතය (&C)

en: CPU Tim&e
si: CPU කාලය (&E)

en: &Memory Usage
si: මතක භාවිතය (&M)

en: Memory Usage &Delta
si: මතක භාවිතය ඩෙල්ටා (&D)

en: Pea&k Memory Usage
si: පීක් මතක භාවිතය (&K)

en: Page &Faults
si: පිටු වැරදි (&F)

en: &Session ID
si: සැසියෙ හැඳුනුම්පත (&S)

en: User &Name
si: පරිශීලකය නම (&N)

en: Page F&aults Delta
si: පිටු වැරදි ඩෙල්ටා (&A)

en: &Handle Count
si: හසුරු ගණන (&C)

en: &Thread Count
si: පොට ගණන (&T)

en: GDI Objects
si: GDI වස්තු

en: Create New Task
si: අලුත් කාර්යයක් හදන්න

en: Updates the display twice per second
si: සංදර්ශකය යාවත් කරනවා දෙසැරයක් හැම තප්පරක

en: Updates the display every two seconds
si: සංදර්ශකය යාවත් කරනවා හැම තප්පර දෙකක

en: Updates the display every four seconds
si: සංදර්ශකය යාවත් කරනවා හැම තප්පර හතරක

en: Minimizes the windows
si: කවුළු හකුළනවා

en: Maximizes the windows
si: කවුළු විහිදනවා

en: Shows 16-bit tasks under the associated ntvdm.exe
si: 16-bit කාර්යයන් පෙන්නනවා ntvdm.exe එක යට

en: Performance
si: කාර්ය සාධනය

en: CPU Usage: %3d%%
si: CPU භාවිතය: %3d%%

en: Processes: %d
si: ක්‍රියාවලියන්: %d

en: Mem Usage: %1!u!kB / %2!u!kB
si: මතකය භාවිතය: %1!u!kB / %2!u!kB

en: CPU Time
si: CPU කාලය

en: Mem Delta
si: මතක ඩෙල්ටා

en: Peak Mem Usage
si: පීක් මතක භාවිතය

en: Page Faults
si: පිටු වැරදි

en: Session ID
si: සැසියෙ හැඳුනුම්පත

en: Username
si: පරිශීලක නම

en: PF Delta
si: PF ඩෙල්ටා

en: VM Size
si: VM ප්රමාණය

en: Paged Pool
si: පිටුගත කළ සංචිතය

en: NP Pool
si: NP සංචිතය

en: Task Manager Warning
si: කාර්ය කළමනාකරු අවවාදය

en: Unable to Change Priority
si: ප්‍රමුඛතාවය වෙනස් කරන්න බැහැ

en: Invalid Option
si: අවලංගු විකල්පය

en: Not Responding
si: ප්‍රතිචාර නොදක්වයි

en: Running
si: ධාවනය කරනවා

en: Task
si: කාර්යය

en: Wine Application Uninstaller
si: Wine යෙදුම් අස්ථාපකය

en: uninstaller: The application with GUID '%1' was not found
si: uninstaller: GUID '%1' තියෙන යෙදුම හම්බු උනේ නැහැ

en: uninstaller: The option '--remove' must be followed by an application GUID
si: uninstaller: '--remove' විකල්පයට පස්සෙන් යෙදුමක UUID එකක් තියෙන්න ඕනේ

en: uninstaller: Invalid option [%1]
si: uninstaller: අවලංගු විකල්පය [%1]

en: Wine Application Uninstaller
    
    Uninstall applications from the current Wine prefix.
si: Wine යෙදුම් අස්ථාපකය
    
    යෙදුම් අස්ථාපනය කරනවා දැනට පාවිච්චි කරන Wine prefix එකින්.

en: Usage:
      uninstaller [options]
    
    Options:
      --help	    Display this information.
      --list	    List all applications installed in this Wine prefix.
      --remove {GUID}   Uninstall the specified application.
    		    Use '--list' to determine the application GUID.
      [no option]       Launch the graphical version of this program.
si: භාවිතය:
      uninstaller [විකල්ප]
    
    විකල්ප:
      --help	    මේ තොරතුරු පෙන්නන්න.
      --list	    මේ Wine prefix එක ඇතුලේ ස්ථාපනය කරපු යෙදුම් ලැයිස්තු කරන්න.
      --remove {GUID}   තෝරපු යෙදුම අස්ථාපනය කරන්න.
    		    '--list' පාවිච්චි කරන්න යෙදුමේ GUID එක ගන්නට.
      [විකල්ප නෑ]       ක්‍රමලේඛනයේ චිත්‍රක අනුවාදය ධාවන කරන්න.

en: &Pan
si: පෑන් කරන්න

en: &Scale to Window
si: කවුළුවට පරිමාණ කරන්න (&S)

en: &Left
si: වම (&L)

en: &Right
si: දකුණ (&R)

en: Regular Metafile Viewer
si: සාමාන්‍ය මෙටාගොනුව දක්වනය

en: Metafiles (*.wmf, *.emf)
si: මෙටාගොනු (*.wmf, *.emf)

en: Waiting for Program
si: ක්‍රමලේඛණයට බලාගෙන ඉන්නවා

en: Terminate Process
si: සැකසුම අවසන් කරන්න

en: The Wine configuration in %s is being updated, please wait...
si: Wine වින්‍යාසය %s ඇතුලේ යාවත්කාලීන වේ, කරුණාකරලා බලාගෙන ඉන්න...

en: Windows registration information
si: Windows ලියාපදිංචිය තොරතුරු

en: &Owner:
si: හිමිකරු (&O):

en: Organi&zation:
si: සංවිධානය (&Z):

en: Application settings
si: යෙදුම් සැකසීම්

en: Add appli&cation...
si: යෙදුම එක් කරන්න... (&C)

en: &Remove application
si: යෙදුම ඉවත් කරන්න (&R)

en: &Windows Version:
si: Windows අනුවාදය (&W):

en: Window settings
si: කවුළු සැකසුම්

en: &Emulate a virtual desktop
si: අතථ්‍ය වැඩතලයක් අනුකරණය කරන්න (&E)

en: Screen resolution
si: තිරයේ විභේදනය

en: A&dd
si: එක් කරන්න (&D)

en: &Edit...
si: වෙනස් කරන්න... (&E)

en: Edit Override
si: Override එක වෙනස් කරන්න

en: Select Drive Letter
si: ධාවකය අකුර තෝරන්න

en: Drive configuration
si: ධාවක වින්‍යාසය

en: A&dd...
si: එක් කරන්න (&D)

en: &Path:
si: පෙත:

en: Show Advan&ced
si: 'උසස්' පෙන්නන්න (&C)

en: De&vice:
si: ආම්පන්නය (&V):

en: Bro&wse...
si: පිරික්සන්න... (&W)

en: &Label:
si: ලේබලය (&L):

en: S&erial:
si: අනුක්‍රම (&E):

en: &Show dot files
si: dot ගොනු පෙන්නන්න (&S)

en: Driver diagnostics
si: ධාවක දෝෂ නිර්ණය

en: Defaults
si: පෙරනිමි

en: Output device:
si: ප්‍රතිදාන ආම්පන්නය:

en: Voice output device:
si: හඬ ප්‍රතිදාන ආම්පන්නය:

en: Input device:
si: ආදාන ආම්පන්නය:

en: Voice input device:
si: හඬ ආදාන ආම්පන්නය:

en: &Test Sound
si: ශ්‍රව්‍ය පරික්‍ෂණ කරන්න (&T)

en: Speaker configuration
si: ස්පීකර වින්‍යාසය

en: Speakers:
si: ස්පීකර

en: Appearance
si: පෙනුම

en: &Theme:
si: තේමාව (&T):

en: &Install theme...
si: තේමාව ස්ථාපනය කරන්න... (&I)

en: It&em:
si: අයිතමය (&E):

en: C&olor:
si: පාට (&O):

en: MIME types
si: MIME වර්ග

en: Folders
si: ෆෝල්ඩර

en: Libraries
si: පුස්තකාල

en: Drives
si: ධාවක

en: Select the Unix target directory, please.
si: යුනික්ස් ඉලක්ක ඩිරෙක්ටරිය තෝරන්න, කරුණාකරලා.

en: Hide Advan&ced
si: 'උසස්' හංගන්න (&C)

en: (No Theme)
si: (තේමාවක් නැහැ)

en: Graphics
si: චිත්‍රණ

en: Desktop Integration
si: වැඩතලය අනුකලනය

en: Audio
si: ශ්‍රව්‍ය

en: About
si: ගැන

en: Wine configuration
si: Wine වින්‍යාසය

en: Theme files (*.msstyles; *.theme)
si: තේමා ගොනු (*.msstyles; *.theme)

en: Select a theme file
si: තේමා ගොනුවක් තෝරන්න

en: Folder
si: ෆෝල්ඩරය

en: Wine configuration for %s
si: %s එකට Wine වින්‍යාසය

en: Selected driver: %s
si: තෝරපු ධාවකය: %s

en: (None)
si: (කිසිවක් නැත)

en: Audio test failed!
si: ශ්‍රව්‍ය පරික්‍ෂණය අසාර්ථක උනා!

en: (System default)
si: (පද්ධතියේ පෙරනිමිය)

en: 5.1 Surround
si: 5.1 වටාපිටාව

en: Quadraphonic
si: ක්වොඩ්රොෆොනික

en: Stereo
si: ස්ටීරියෝ

en: Mono
si: ඒකල

en: Warning: system library
si: අවවාදය: පද්ධතියෙ පුස්තකාලයක්

en: disabled
si: අබලිත

en: Default Settings
si: පෙරනිමි සැකසුම්

en: Wine Programs (*.exe; *.exe.so)
si: Wine ක්‍රමලේඛයන් (*.exe; *.exe.so)

en: Use global settings
si: පොදු සිටුවම් පාවිච්චි කරන්න

en: Select an executable file
si: ක්‍රියාත්මක කළ හැකි ගොනුවක් තෝරන්න

en: Autodetect
si: ස්වයං අනාවරිත

en: Local hard disk
si: පෙදෙසි දෘඩ තැටිය

en: Network share
si: ජාල හවුල

en: Floppy disk
si: නම්‍ය ඩිස්කය

en: System drive
si: පද්ධති තැටිය

[ctx: Drive letter]
en: Letter
si: අකුර

en: Target folder
si: ඉලක්ක ෆෝල්ඩරය

en: You don't have a drive C. This is not so great.
    
    Remember to click 'Add' in the Drives tab to create one!
si: ඔබට C ධාවකයක් නැහැ. මෙහෙම හොඳ නැහැ.
    
    මතක් කරලා 'එක් කරන්න' ඔබන්න 'ධාවක' ටැබ් එක ඇතුලේ එකක් හදන්නට!

en: Controls Background
si: පාලක පසුබිම

en: Controls Text
si: පාලක පෙළ

en: Menu Background
si: මෙනුවේ පසුබිම

en: Menu Text
si: මෙනුවේ පෙළ

en: Scrollbar
si: අනුචලන තීරුව

en: Selection Background
si: තේරීම පසුබිම

en: Selection Text
si: තේරීම පෙළ

en: Tooltip Background
si: මෙවලම් ඉඟියේ පසුබිම

en: Tooltip Text
si: මෙවලම් ඉඟියේ පෙළ

en: Window Background
si: කවුළුවේ පසුබිම

en: Window Text
si: කවුළුවේ පෙළ

en: Active Title Bar
si: සක්රිය නාම තීරුව

en: Active Title Text
si: සක්රිය නාම පෙළ

en: Inactive Title Bar
si: අක්රිය නාම තීරුව

en: Inactive Title Text
si: අක්රිය නාම පෙළ

en: Message Box Text
si: පණිවිඩ කොටුවේ පෙළ

en: Application Workspace
si: යෙදුමේ වැඩබිම

en: Window Frame
si: කවුළුව රාමුව

en: Active Border
si: සක්රිය දාරය

en: Inactive Border
si: අක්රිය දාරය

en: Controls Shadow
si: පාලක හෙවනැල්ල

en: Gray Text
si: අළු පෙළ

en: Controls Highlight
si: පාලක උද්දීපනය

en: Controls Dark Shadow
si: පාලක තද හෙවනැල්ල

en: Controls Light
si: පාලක ලා

en: Controls Alternate Background
si: පාලක වෙන පසුබිම

en: Active Title Bar Gradient
si: සක්රිය නාම තීරුවේ අනුක්රමණය

en: Inactive Title Bar Gradient
si: අක්රිය නාම තීරුවේ අනුක්රමණය

en: Menu Highlight
si: මෙනු උද්දීපනය

en: Menu Bar
si: මෙනු තීරුව

en: wineconsole: Starting program %s failed.
    The command is invalid.
si: wineconsole: %s ක්‍රමලේඛය ධාවන කිරීම බැරි උනා.
    විධානය වලංගු නැහැ.

en: Program Error
si: ක්‍රමලේඛයේ දෝෂයක්

en: Show &Details
si: විස්තර පෙන්නන්න (&D)

en: Program Error Details
si: ක්‍රමලේඛය දෝෂයකේ විස්තර

en: (unidentified)
si: (හඳුනා නොගත්)

en: Saving failed
si: සුරකින්න බැරි උනා

en: Loading detailed information, please wait...
si: විස්තරාත්මක තොරතුරු ප්‍රවේශනය කරනවා, කරුණාකරලා බලාගෙන ඉන්න...

en: &Open	Enter
si: විවෘත කරන්න (&O)	Enter

en: Re&name...
si: නම වෙනස් කරන්න... (&N)

en: Propert&ies	Alt+Enter
si: ගුණාංග (&I)\tAlt+Enter

en: Cr&eate Directory...
si: ඩිරෙක්ටරියක් හදන්න... (&E)

en: &Disk
si: ඩිස්කය (&D)

en: Connect &Network Drive...
si: ජාල ධාවකය සබඳින්න... (&N)

en: &Disconnect Network Drive
si: ජාල ධාවකය විසන්ධි කරන්න (&D)

en: &Name
si: නම (&N)

en: &All File Details
si: ඔක්කොම ගොනුවේ විස්තර (&A)

en: &Sort by Name
si: නම අනුව වර්ග කරන්න (&S)

en: Sort &by Type
si: වර්ගය අනුව වර්ග කරන්න (&B)

en: Sort by Si&ze
si: ප්රමාණය අනුව වර්ග කරන්න (&Z)

en: Sort by &Date
si: දිනය අනුව වර්ග කරන්න (&D)

en: Filter by&...
si: අනුව පෙරන්න&...

en: &Drive Bar
si: ධාවක තීරුව (&D)

en: F&ull Screen	Ctrl+Shift+S
si: පුන් තිරය (&U)	Ctrl+Shift+S

en: New &Window
si: අලුත් කවුළුවක් (&W)

en: Cascading	Ctrl+F5
si: කඳුරැලි	Ctrl+F5

en: &About Wine File Manager
si: Wine ගොනු කළමනාකරු ගැන (&A)

en: Select destination
si: ගමනාන්තය තෝරන්න

en: By File Type
si: ගොනුවේ වර්ගයෙන්

en: File type
si: ගොනුවේ වර්ගය

en: &Directories
si: ඩිරෙක්ටරියන් (&D)

en: &Programs
si: ක්‍රමලේඛයන්

en: Docu&ments
si: ලේඛ (&M)

en: &Other files
si: අනිත් ගොනු (&O)

en: Show Hidden/&System Files
si: හංගපු/පද්ධතියේ ගොනු පෙන්නන්න (&S)

en: &File Name:
si: ගොනුව නම (&F):

en: Full &Path:
si: මුළු පෙත:

en: Last Change:
si: අන්තිම වෙනස:

en: Cop&yright:
si: කතුහිමිකම:

en: &System
si: පද්ධතිය (&S)

en: &Compressed
si: සම්පීඩිත වේ (&C)

en: Version information
si: අනුවාදයේ තොරතුරු

en: Error while selecting new font.
si: අලුත් ෆොන්ටයක් තෝරන ගමං දෝෂයක් උනා.

en: Wine File Manager
si: Wine ගොනු කළමනාකරු

en: Shell
si: කවචය

en: Creation date
si: හදපු දිනය

en: Access date
si: පිවිසුම් දිනය

en: Modification date
si: වෙනස් කරපු දිනය

en: Index/Inode
si: සූචිය/අයිනෝඩය

en: &Game
si: සෙල්ලම (&G)

en: &New	F2
si: අලුත් (&N)	F2

en: Question &Marks
si: ප්‍රශ්නාර්ථ ලකුණු (&M)

en: &Beginner
si: ආරම්භකයෙක් (&B)

en: &Expert
si: විශේෂඥයෙක් (&E)

en: &Custom...
si: චාරිත්ර... (&C)

en: &Fastest Times
si: වේගවත්ම කාල (&F)

en: &About WineMine
si: WineMine ගැන (&A)

en: Fastest Times
si: වේගවත්ම කාල

en: Fastest times
si: වේගවත්ම කාල

en: Beginner
si: ආරම්භකයෙක්

en: Expert
si: විශේෂඥයෙක්

en: Reset Results
si: ප්‍රතිඵල නැවත සකසන්න

en: Congratulations!
si: සුබ පැතුම්!

en: Please enter your name
si: කරුණාකරලා ඔබගේ නම ඇතුල්කරන්න

en: Custom Game
si: රේගු ක්රීඩවක්

en: Rows
si: පේළි

en: Columns
si: තීරු

en: Mines
si: පතල්

en: Nobody
si: කිසිවෙක් නැත

en: Printer &setup...
si: මුද්‍රකය පිහිටුම... (&S)

en: &Annotate...
si: විවරණය කරන්න... (&A)

en: &Bookmark
si: පිටුසන් කරන්න (&B)

en: &Define...
si: නිර්වචනය... (&D)

en: Always on &top
si: හැම වෙලේම උඩ (&T)

en: Fonts
si: ෆොන්ට

en: Small
si: පොඩි

en: Large
si: ලොකු

en: &Help on help	F1
si: උදව්වට උදව් (&H)	F1

en: &About Wine Help
si: Wine උදවු ගැන (&A)

en: Annotation...
si: සංඥාව...

en: Copy
si: පිටපත් කරන්න

en: Index
si: දර්ශකය

en: Search
si: සොයන්න

en: Wine Help
si: Wine උදවු

en: Error while reading the help file `%s'
si: උදවු ගොනුව `%s' කියවන ගමං දෝෂයක් ආවා

en: Summary
si: සාරාංශය

en: &Index
si: දර්ශකය (&I)

en: Help files (*.hlp)
si: උදවු ගොනු (*.hlp)

en: Cannot find '%s'. Do you want to find this file yourself?
si: '%s' සොයා ගන්න බැහැ. ඔබට මේ ගොනුව තනියෙන්ම සොයාගන්න ඕනෙද?

en: Help topics:
si: උදව් මාතෘකා:

en: Error: Command line not supported
si: දෝෂය: විධාන රේඛාව සහාය නොදක්වයි

en: Error: Alias not found
si: දෝෂය: අන්වර්ථය සොයා ගත්තේ නැහැ

en: Error: Invalid query
si: දෝෂය: අවලංගු විමසුම

en: Error: Invalid syntax for PATH
si: දෝෂය: PATH එකේ වාග් රීති වලංගු නැහැ

en: &New...	Ctrl+N
si: අලුත්... (&N)	Ctrl+N

en: R&edo	Ctrl+Y
si: අයෙත් කරන්න (&E)	Ctrl+Y

en: &Clear	Del
si: හිස් කරන්න (&C)	Del

en: &Select all	Ctrl+A
si: සියල්ල තෝරන්න (&S)\tCtrl+A

en: Find &next	F3
si: ඊළඟ සොයන්න (&N)	F3

en: Read-&only
si: කියවීම පමණි (&O)

en: &Modified
si: වෙනස් කරා (&M)

en: E&xtras
si: අතිරේක (&X)

en: Character &format
si: අනුලකුණ ආකෘතිය (&F)

en: &Def. char format
si: පෙරනිමි අනුලකුණ ආකෘතිය (&D)

en: Paragrap&h format
si: ඡේදයේ හැඩතලය (&H)

en: &Get text
si: පෙළ ගන්න (&G)

en: &Format Bar
si: හැඩතල තීරුව (&F)

en: &Ruler
si: කෝදුව (&R)

en: &Insert
si: ඇතුළු කරන්න (&I)

en: &Date and time...
si: දිනය සහ වෙලාව... (&D)

en: F&ormat
si: හැඩතලය (&O)

en: &Lists
si: ලැයිස්තු (&L)

en: &Bullet points
si: වෙඩි උණ්ඩ (&B)

en: Numbers
si: නොම්බර

en: Letters - lower case
si: කුඩා අකුරු

en: Letters - upper case
si: ලොකු අකුරු

en: Roman numerals - lower case
si: රෝමානු සංඛ්‍යා - කුඩකුරු

en: Roman numerals - upper case
si: රෝමානු සංඛ්‍යා - මහකුරු

en: &Paragraph...
si: ඡේදය...

en: &Tabs...
si: ටැබ... (&T)

en: Backgroun&d
si: පසුබිම (&D)

en: &System	Ctrl+1
si: පද්ධතිය (&S)	Ctrl+1

en: &Pale yellow	Ctrl+2
si: ලා කහ	Ctrl+2

en: &About Wine Wordpad
si: Wine Wordpad ගැන (&A)

en: Automatic
si: ස්වයංක්රීයව

en: Date and time
si: දිනය සහ වෙලාව

en: Available formats
si: තියෙන ආකෘති

en: New document type
si: අලුත් ලේඛයේ වර්ගය

en: Paragraph format
si: ඡේදයේ හැඩතලය

en: Indentation
si: එබුම

en: Left
si: වම

en: Right
si: දකුණ

en: First line
si: පලවෙනි පේලිය

en: Alignment
si: පෙළ ගැසුම

en: Tabs
si: ටැබ

en: Tab stops
si: පිමි නැවතුම

en: &Add
si: එක් කරන්න (&A)

en: Remove al&l
si: සියලුම ඉවත් කරන්න (&L)

en: Line wrapping
si: රේඛා ඔතා

en: &No line wrapping
si: රේඛා ඔතා නැතුව (&N)

en: Wrap text by the &window border
si: කවුළුව දාරයෙන් පෙළ ඔතන්න (&W)

en: Wrap text by the &margin
si: මායිමයෙන් පෙළ ඔතන්න (&M)

en: Toolbars
si: මෙවලම් තීරු

en: All documents (*.*)
si: සියලුම ලේඛ (*.*)

en: Text documents (*.txt)
si: පෙළ ලේඛ (*.txt)

en: Unicode text documents (*.txt)
si: යුනිකෝඩ් පෙළ ලේඛ (*.txt)

en: Rich text format (*.rtf)
si: සරු පෙළ හැඩතලය (*.rtf)

en: Rich text document
si: සරු පෙළ ලේඛය

en: Text document
si: පෙළ ලේඛය

en: Unicode text document
si: යුනිකෝඩ් පෙළ ලේඛය

en: Printer files (*.prn)
si: මුද්‍රණ ගොනු (*.prn)

en: Center
si: මැද

en: Text
si: පෙළ

en: Rich text
si: සරු පෙළ

en: Next page
si: ඊළඟ පිටුව

en: Previous page
si: කලින් පිටුව

en: Two pages
si: පිටු දෙකක්

en: One page
si: එක පිටුවක්

en: Zoom in
si: විශාල කරන්න

en: Zoom out
si: කුඩා කරන්න

en: Page
si: පිටුව

en: Pages
si: පිටු

en: inch
si: අඟල්

en: Document
si: ලේඛය

en: Save changes to '%s'?
si: '%s' එකට වෙනස්කම් සුරකින්නද?

en: Finished searching the document.
si: ලේඛය ඇතුලේ සොයලා ඉවරයි.

en: Failed to load the RichEdit library.
si: RichEdit පුස්තකාලය ප්‍රවේශන කරන්න බැරි උනා.

en: Invalid number format.
si: අවලංගු නොම්බරේ හැඩතලය.

en: OLE storage documents are not supported.
si: OLE ගබඩා ලේඛ සහාය නොදක්වයි.

en: Could not save the file.
si: ගොනුව සුරකින්න බැරි උනා.

en: You do not have access to save the file.
si: ඔබට ප්රවේශ නැහැ ගොනුව සුරකින්නට.

en: Could not open the file.
si: ගොනුව විවෘත කරන්න බැරි උනා.

en: You do not have access to open the file.
si: ඔබට ප්රවේශ නැහැ ගොනුව විවෘත කරන්නට.

en: Printing not implemented.
si: මුද්‍රණ කිරීම හදල නැහැ.

en: Cannot add more than 32 tab stops.
si: පිමි නැවතුම් 32 වඩා එක් කරන්න බැහැ.

en: Starting Wordpad failed
si: Wordpad ආරම්භ කරන්න බැරි උනා

en: Invalid number of parameters - Use xcopy /? for help
si: අවලංගු පරාමිති ගාණ - xcopy /? ගහන්න උදව්වට

en: Invalid parameter '%1' - Use xcopy /? for help
si: අවලංගු පරාමිතිය '%1' - xcopy /? ගහන්න උදව්වට

en: Press <Enter> to begin copying
si: <Enter> ඔබන්න පිටපත් කරන එක පටන්ගන්නට

en: %1!d! file(s) would be copied
si: %1!d! ගොනුවක් (ගොනු) පිටපත් කෙරෙනු ඇත

en: %1!d! file(s) copied
si: %1!d! ගොනුවක් (ගොනු) පිටපත් කරා

en: Is '%1' a filename or directory
    on the target?
    (F - File, D - Directory)
si: '%1' කියන්නේ ගොනුවක නමක් හෝ ඩිරෙක්ටරියක් ද
    ඉලක්කය උඩ?
    (F - ගොනුවක්, D - ඩිරෙක්ටරියක්)

en: %1? (Yes|No)
si: %1? (ඔව්|නෑ)

en: Overwrite %1? (Yes|No|All)
si: %1 උඩින් ලියන්නද? (ඔව්|නෑ|ඔක්කොම)

en: Copying of '%1' to '%2' failed with r/c %3!d!
si: '%1' ඉඳල '%2' ට පිටපත් කිරීම බැරි උනා (r/c %3!d!)

en: Failed during reading of '%1'
si: '%1' කියවන ගමන් දෝෂයක් උනා
