Wine - en to nb_NO translation catalogue (3398 entries)

en: Security
nb_NO: Sikkerhet

en: &Group or user names:
nb_NO: &Gruppe eller brukernavn:

en: Allow
nb_NO: Tillat

en: Deny
nb_NO: Nekt

en: Permissions for %1
nb_NO: Tilgang for %1

en: Install/Uninstall
nb_NO: Installer/Avinstaller

en: To install a new program from a floppy disk, CD-ROM drive, or your hard drive, click Install.
nb_NO: Trykk Installer for å installere et program fra en diskett, CD-stasjon eller annet medium.

en: &Install...
nb_NO: &Installer...

en: The following software can be automatically removed. To remove a program or to modify its installed components, select it from the list and click Modify/Remove.
nb_NO: Følgende programmer kan fjernes automatisk. Merk et program og trykk Endre/Fjern for å fjerne det eller endre installerte komponenter.

en: &Support Information
nb_NO: &Støtteinformasjon

en: &Modify...
nb_NO: &Endre...

en: &Remove
nb_NO: &Fjern

en: Support Information
nb_NO: Støtteinformasjon

en: The following information can be used to get technical support for %s:
nb_NO: Følgende informasjon kan brukes til å få teknisk støtte for %s:

en: Publisher:
nb_NO: Utgiver:

en: Version:
nb_NO: Versjon:

en: Contact:
nb_NO: Kontakt:

en: Support Information:
nb_NO: Støtteinformasjon:

en: Support Telephone:
nb_NO: Kundestøtte, tlf:

en: Readme:
nb_NO: Lesmeg-fil:

en: Product Updates:
nb_NO: Produktoppdateringer:

en: Comments:
nb_NO: Kommentarer:

en: Wine Gecko Installer
nb_NO: Installere Wine Gecko

en: Wine could not find a Gecko package which is needed for applications embedding HTML to work correctly. Wine can automatically download and install it for you.
    
    Note: it is recommended to use your distribution's packages instead. See <a href="https://wiki.winehq.org/Gecko">https://wiki.winehq.org/Gecko</a> for details.
nb_NO: Wine fant ikke Gecko-pakken, som er nødvendig for at programmer som bruker HTML skal fungere ordentlig. Wine kan laste ned og installere denne automatisk.
    
    Merk: det anbefales at du bruker Gecko-pakken som følger med operativsystemet ditt. Se <a href="https://wiki.winehq.org/Gecko">https://wiki.winehq.org/Gecko</a> for flere detaljer.

en: &Install
nb_NO: &Installer

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Wine Mono Installer
nb_NO: Installere Wine Mono

en: Wine could not find a wine-mono package which is needed for .NET applications to work correctly. Wine can automatically download and install it for you.
    
    Note: it is recommended to use your distribution's packages instead. See <a href="https://wiki.winehq.org/Mono">https://wiki.winehq.org/Mono</a> for details.
nb_NO: Wine fant ikke wine-mono pakken, som er nødvendig for at .NET programmer skal fungere ordentlig. Wine kan laste ned og installere denne pakken for deg.
    
    Merk: det anbefales at du bruker Mono-pakken som følger med operativsystemet ditt. Se <a href="https://wiki.winehq.org/Mono">https://wiki.winehq.org/Mono</a> for flere detaljer.

en: Add/Remove Programs
nb_NO: Legg til/Fjern programmer

en: Allows you to install new software, or remove existing software from your computer.
nb_NO: Lar deg installere ny programvare eller fjerne installerte programmer.

en: Applications
nb_NO: Programmer

en: Unable to execute the uninstaller, '%s'. Do you want to remove the uninstall entry for this program from the registry?
nb_NO: Klarte ikke kjøre avinstalleringsprogrammet, %s. Vil du fjerne oppføringen fra listen over installerte programmer?

en: Not specified
nb_NO: Ikke oppgitt

en: Name
nb_NO: Navn

en: Publisher
nb_NO: Utgiver

en: Version
nb_NO: Versjon

en: Installation programs
nb_NO: Installasjonsprogrammer

en: Programs (*.exe)
nb_NO: Programmer (*.exe)

en: All files (*.*)
nb_NO: Alle filer (*.*)

en: &Modify/Remove
nb_NO: &Endre/Fjern

en: Downloading...
nb_NO: Laster ned...

en: Installing...
nb_NO: Installerer...

en: Unexpected checksum of downloaded file. Aborting installation of corrupted file.
nb_NO: Uventet kontrollsum for filen som ble lastet ned. Avbryter installasjon av den korrupte filen.

en: Compress options
nb_NO: Komprimeringsinnstillinger

en: &Choose a stream:
nb_NO: &Velg en strøm:

en: &Options...
nb_NO: &Alternativer...

en: &Interleave every
nb_NO: Sett &inn for hver

en: frames
nb_NO: bilde

en: Current format:
nb_NO: Gjeldende format:

en: Waveform: %s
nb_NO: Lydformat: %s

en: Waveform
nb_NO: Lydformat

en: All multimedia files
nb_NO: Alle multimedia-filer

en: audio
nb_NO: lyd

en: Wine AVI-default-filehandler
nb_NO: Wine standardfilhåndterer for AVI

en: uncompressed
nb_NO: ukomprimert

en: Canceling...
nb_NO: Avbryter...

en: %1!u! %2 remaining
nb_NO: %1!u! %2 gjenstår

en: %1!u! %2 and %3!u! %4 remaining
nb_NO: %1!u! %2 og %3!u! %4 gjenstår

en: seconds
nb_NO: sekunder

en: minutes
nb_NO: minutter

en: hours
nb_NO: timer

en: Properties for %s
nb_NO: Egenskaper for %s

en: &Apply
nb_NO: &Bruk

en: Help
nb_NO: Hjelp

en: Wizard
nb_NO: Veiviser

en: < &Back
nb_NO: < Til&bake

en: &Next >
nb_NO: &Neste >

en: Finish
nb_NO: Fullfør

en: Customize Toolbar
nb_NO: Tilpass verktøylinje

en: &Close
nb_NO: &Lukk

en: R&eset
nb_NO: Tilbak&estill

en: &Help
nb_NO: &Hjelp

en: Move &Up
nb_NO: Flytt &opp

en: Move &Down
nb_NO: Flytt ne&d

en: A&vailable buttons:
nb_NO: Tilgjengelige &knapper:

en: &Add ->
nb_NO: Le&gg til ->

en: <- &Remove
nb_NO: <- Fje&rn

en: &Toolbar buttons:
nb_NO: Verk&tøylinje-knapper:

en: Separator
nb_NO: Adskiller

[ctx: hotkey]
en: None
nb_NO: Ingen

en: &Yes
nb_NO: &Ja

en: &No
nb_NO: &Nei

en: &Retry
nb_NO: P&røv igjen

en: Hide details
nb_NO: Skjul detaljer

en: See details
nb_NO: Se detaljer

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Today:
nb_NO: Idag:

en: Go to today
nb_NO: Gå til idag

en: Open
nb_NO: Åpne

en: File &Name:
nb_NO: Fil&navn:

en: &Directories:
nb_NO: &Kataloger:

en: List Files of &Type:
nb_NO: Vis filer av &typen:

en: Dri&ves:
nb_NO: &Stasjoner:

en: &Read Only
nb_NO: Sk&rivebeskyttet

en: Save As...
nb_NO: Lagre som...

en: Save As
nb_NO: Lagre som

en: Print
nb_NO: Skriv ut

en: Printer:
nb_NO: Skriver:

en: Print range
nb_NO: Utskriftsområde

en: &All
nb_NO: &Alt

en: S&election
nb_NO: M&erket område

en: &Pages
nb_NO: Si&der

en: &Setup
nb_NO: Opp&sett

en: &From:
nb_NO: &Fra:

en: &To:
nb_NO: &Til:

en: Print &Quality:
nb_NO: &Utskriftskvalitet:

en: Print to Fi&le
nb_NO: Skriv til fi&l

en: Condensed
nb_NO: Kondensert

en: Print Setup
nb_NO: Utskriftsinnstillinger

en: Printer
nb_NO: Skriver

en: &Default Printer
nb_NO: Stan&dardskriver

en: [none]
nb_NO: [ingen]

en: Specific &Printer
nb_NO: S&pesifik skriver

en: Orientation
nb_NO: Retning

en: Po&rtrait
nb_NO: &Stående

en: &Landscape
nb_NO: &Liggende

en: Paper
nb_NO: Papir

en: Si&ze
nb_NO: St&ørrelse

en: &Source
nb_NO: &Kilde

en: Font
nb_NO: Skrift

en: &Font:
nb_NO: &Skrift:

en: Font St&yle:
nb_NO: Skriftst&il:

en: &Size:
nb_NO: &Størrelse:

en: Effects
nb_NO: Effekter

en: Stri&keout
nb_NO: Gjennomstre&ket

en: &Underline
nb_NO: &Understreket

en: &Color:
nb_NO: &Farge:

en: Sample
nb_NO: Forhåndsvisning

en: Scr&ipt:
nb_NO: Skr&ipt:

en: Color
nb_NO: Farge

en: &Basic Colors:
nb_NO: &Basisfarger:

en: &Custom Colors:
nb_NO: &Egendefinerte farger:

en: &Red:
nb_NO: &Rød:

en: &Green:
nb_NO: &Grønn:

en: &Blue:
nb_NO: &Blå:

en: &Hue:
nb_NO: &Nyanse:

[ctx: Saturation]
en: &Sat:
nb_NO: &Metning:

[ctx: Luminance]
en: &Lum:
nb_NO: Be&lysning:

en: &Add to Custom Colors
nb_NO: Legg til i egendefinerte f&arger

en: &Define Custom Colors >>
nb_NO: &Definer egendefinerte farger >>

en: Find
nb_NO: Finn

en: Fi&nd What:
nb_NO: Fi&nn:

en: Match &Whole Word Only
nb_NO: Finn &kun hele ord

en: Match &Case
nb_NO: Skill &mellom store og små bokstaver

en: Direction
nb_NO: Retning

en: &Up
nb_NO: &Opp

en: &Down
nb_NO: Ne&d

en: &Find Next
nb_NO: &Finn neste

en: Replace
nb_NO: Erstatt

en: Re&place With:
nb_NO: &Erstatt med:

en: &Replace
nb_NO: E&rsatt

en: Replace &All
nb_NO: Erstatt &alle

en: &Properties
nb_NO: &Egenskaper

en: Print to fi&le
nb_NO: Skriv ti&l fil

en: &Name:
nb_NO: &Navn:

en: Where:
nb_NO: Hvor:

en: Comment:
nb_NO: Kommentar:

en: Pa&ges
nb_NO: Si&der

en: &Selection
nb_NO: &Merket område

en: &from:
nb_NO: &Fra:

en: &to:
nb_NO: &Til:

en: Copies
nb_NO: Kopier

en: Number of &copies:
nb_NO: Antall &kopier:

en: C&ollate
nb_NO: S&orter

en: Si&ze:
nb_NO: St&ørrelse:

en: &Source:
nb_NO: &Kilde:

en: P&ortrait
nb_NO: S&tående

en: L&andscape
nb_NO: &Liggende

en: Setup Page
nb_NO: Sideoppsett

en: &Tray:
nb_NO: Sku&ff:

en: &Portrait
nb_NO: &Stående

en: L&eft:
nb_NO: V&enstre:

en: &Right:
nb_NO: Høy&re:

en: T&op:
nb_NO: T&opp:

en: &Bottom:
nb_NO: &Bunn:

en: P&rinter...
nb_NO: Sk&river...

en: Look &in:
nb_NO: Se &i:

en: File &name:
nb_NO: Fil&navn:

en: Files of &type:
nb_NO: Fil&type:

en: Open as &read-only
nb_NO: Åpne som sk&rivebeskyttet

en: &Open
nb_NO: &Åpne

en: File name:
nb_NO: Filnavn:

en: Files of type:
nb_NO: Filtype:

en: File not found
nb_NO: Fant ikke filen

en: Please verify that the correct file name was given
nb_NO: Kontroller at filnavnet som ble oppgitt er korrekt

en: File does not exist.
    Do you want to create file?
nb_NO: Filen finnes ikke.
    Skal den opprettes?

en: File already exists.
    Do you want to replace it?
nb_NO: Filen finnes fra før.
    Skal den overskrives?

en: Invalid character(s) in path
nb_NO: Ugyldig(e) tegn i filnavnet

en: A filename cannot contain any of the following characters:
                              / : < > |
nb_NO: Et filnavn kan ikke inneholde følgende tegn:
                              / : < > |

en: Path does not exist
nb_NO: Stien finnes ikke

en: File does not exist
nb_NO: Filen finnes ikke

en: The selection contains a non-folder object
nb_NO: Valget inneholder ett objekt som ikke er en mappe

en: Up One Level
nb_NO: Opp ett nivå

en: Create New Folder
nb_NO: Lag ny katalog

en: List
nb_NO: Liste

en: Details
nb_NO: Detaljer

en: Browse to Desktop
nb_NO: Bla til skrivebordet

en: Regular
nb_NO: Normal

en: Bold
nb_NO: Fet

en: Italic
nb_NO: Kursiv

en: Bold Italic
nb_NO: Fet kursiv

en: Black
nb_NO: Sort

en: Maroon
nb_NO: Rødbrun

en: Green
nb_NO: Grønn

en: Olive
nb_NO: Oliven

en: Navy
nb_NO: Marineblå

en: Purple
nb_NO: Purpur

en: Teal
nb_NO: Cyanblå

en: Gray
nb_NO: Grå

en: Silver
nb_NO: Sølv

en: Red
nb_NO: Rød

en: Lime
nb_NO: Lime-grønn

en: Yellow
nb_NO: Gul

en: Blue
nb_NO: Blå

en: Fuchsia
nb_NO: Magenta

en: Aqua
nb_NO: Havblå

en: White
nb_NO: Hvit

en: Unreadable Entry
nb_NO: Uleselig oppføring

en: This value does not lie within the page range.
    Please enter a value between %1!d! and %2!d!.
nb_NO: Denne verdien er ikke innenfor sidetallene.
    Oppgi en verdi mellom %1!d! og %2!d!.

en: The 'from' entry cannot exceed the 'to' entry.
nb_NO: Fra-verdien kan ikke være større en Til-verdien.

en: Margins overlap or fall outside Paper boundaries.
    Please reenter margins.
nb_NO: Margene overlapper hverandre eller faller utenfor siden.
    Skriv inn andre verdier.

en: The 'Number of copies' field cannot be empty.
nb_NO: Feltet Antall kopier kan ikke være tomt.

en: This large number of copies is not supported by your printer.
    Please enter a value between 1 and %d.
nb_NO: Et så høyt antall kopier støttes ikke av den valgte skriveren.
    Velg en verdi mellom 1 og %d.

en: A printer error occurred.
nb_NO: En skriverfeil har oppstått.

en: No default printer defined.
nb_NO: Ingen standardskriver er definert.

en: Cannot find the printer.
nb_NO: Kan ikke finne skriveren.

en: Out of memory.
nb_NO: Ikke nok minne.

en: An error occurred.
nb_NO: En feil har oppstått.

en: Unknown printer driver.
nb_NO: Ukjent skriverdriver.

en: Before you can perform printer-related tasks such as page setup or printing a document, you need to install a printer. Please install one and retry.
nb_NO: Du må installere en skriver før du kan gjøre skriver-relaterte oppgaver som å endre sideoppsettet og skrive ut et dokument. Installer en og prøv på nytt.

en: Select a font size between %1!d! and %2!d! points.
nb_NO: Velg en skriftstørrelse mellom %1!d! og %2!d! punkter.

en: &Save
nb_NO: &Lagre

en: Save &in:
nb_NO: Lagre &i:

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Open File
nb_NO: Åpne fil

en: Select Folder
nb_NO: Velg mappe

en: Font size has to be a number.
nb_NO: Skriftstørrelse må være ett tall.

en: Ready
nb_NO: Klar

en: Paused;
nb_NO: Satt på pause;

en: Error;
nb_NO: Feil;

en: Pending deletion;
nb_NO: Venter på sletting;

en: Paper jam;
nb_NO: Papir sitter fast;

en: Out of paper;
nb_NO: Tom for papir;

en: Feed paper manual;
nb_NO: Fyll på papir manuelt;

en: Paper problem;
nb_NO: Papirproblem;

en: Printer offline;
nb_NO: Skriver frakoblet;

en: I/O Active;
nb_NO: Inn/Ut aktiv;

en: Busy;
nb_NO: Opptatt;

en: Printing;
nb_NO: Skriver ut;

en: Output tray is full;
nb_NO: Utskuffen er full;

en: Not available;
nb_NO: Ikke tilgjengelig;

en: Waiting;
nb_NO: Venter;

en: Processing;
nb_NO: Behandler;

en: Initializing;
nb_NO: Initaliserer;

en: Warming up;
nb_NO: Varmer opp;

en: Toner low;
nb_NO: Toner lav;

en: No toner;
nb_NO: Ingen toner;

en: Page punt;
nb_NO: Utskriftsfeil;

en: Interrupted by user;
nb_NO: Avbrutt av bruker;

en: Out of memory;
nb_NO: Ikke mer minne;

en: The printer door is open;
nb_NO: Skriverdøren er åpen;

en: Print server unknown;
nb_NO: Ukjent skrivertjener;

en: Power save mode;
nb_NO: Strømsparingsmodus;

en: Default Printer;
nb_NO: Standardskriver;

en: There are %d documents in the queue
nb_NO: Det er %d dokumenter i køen

en: Margins [inches]
nb_NO: Marger [tommer]

en: Margins [mm]
nb_NO: Marger [mm]

en: Properties
nb_NO: Egenskaper

en: Options
nb_NO: Alternativer

en: &User name:
nb_NO: Br&ukernavn:

en: &Password:
nb_NO: &Passord:

en: &Remember my password
nb_NO: Husk passo&rd

en: Connect to %s
nb_NO: Koble til %s

en: Connecting to %s
nb_NO: Kobler til %s

en: Logon unsuccessful
nb_NO: Klarte ikke logge på

en: Make sure that your user name
    and password are correct.
nb_NO: Sørg for at du oppga riktig
    brukernavn og passord.

en: Having Caps Lock on may cause you to enter your password incorrectly.
    
    Press the Caps Lock key on your keyboard to turn off Caps Lock before
    entering your password.
nb_NO: Å ha Caps Lock på kan føre til at du skriver inn passordet på feil måte.
    
    Trykk på Caps Lock-knappen på tastaturet for å slå av Caps Lock før du
    skriver inn passordet på nytt.

en: Caps Lock is On
nb_NO: Caps Lock er på

en: Authority Key Identifier
nb_NO: Identifikator for autentiseringsnøkkel

en: Key Attributes
nb_NO: Nøkkelegenskaper

en: Key Usage Restriction
nb_NO: Begrensning av nøkkelbruk

en: Subject Alternative Name
nb_NO: Alternativt navn for emne

en: Issuer Alternative Name
nb_NO: Alternativt navn for utsteder

en: Basic Constraints
nb_NO: Basisbegrensninger

en: Key Usage
nb_NO: Nøkkelbruk

en: Certificate Policies
nb_NO: Sertifikatregler

en: Subject Key Identifier
nb_NO: Identifiserer for emnenøkkel

en: CRL Reason Code
nb_NO: CRL-grunnkode

en: CRL Distribution Points
nb_NO: CRL-distribusjonspunkter

en: Enhanced Key Usage
nb_NO: Forbedret nøkkelbruk

en: Authority Information Access
nb_NO: Myndighet-informasjonstilgang

en: Certificate Extensions
nb_NO: Sertifikatutvidelser

en: Next Update Location
nb_NO: Neste oppdateringsplassering

en: Yes or No Trust
nb_NO: Ja eller nei-tillit

en: Email Address
nb_NO: E-postadresse

en: Unstructured Name
nb_NO: Ustrukturert navn

en: Content Type
nb_NO: Innholdstype

en: Message Digest
nb_NO: Meldingssammendrag

en: Signing Time
nb_NO: Signeringstidspunkt

en: Counter Sign
nb_NO: Tellersymbol

en: Challenge Password
nb_NO: Utfordre passord

en: Unstructured Address
nb_NO: Ustrukturert adresse

en: S/MIME Capabilities
nb_NO: Støttede S/MIME-typer

en: Prefer Signed Data
nb_NO: Fortrekk signert data

en: User Notice
nb_NO: Brukervarsel

en: On-line Certificate Status Protocol
nb_NO: Protokoll for online sertifikatstatus

en: Certification Authority Issuer
nb_NO: Utsteder for sertifiseringsautoritet

en: Certification Template Name
nb_NO: Navn på sertifiseringsmal

en: Certificate Type
nb_NO: Sertifikattype

en: Certificate Manifold
nb_NO: Sertifikatmangfold

en: Netscape Cert Type
nb_NO: Netscape sertifikattype

en: Netscape Base URL
nb_NO: Netscape basis-URL

en: Netscape Revocation URL
nb_NO: Netscape tilbakekallings-URL

en: Netscape CA Revocation URL
nb_NO: Netscape CA-tilbakekallings-URL

en: Netscape Cert Renewal URL
nb_NO: Netscape sertifikatfornyings-URL

en: Netscape CA Policy URL
nb_NO: Netscape CA-politikk-URL

en: Netscape SSL ServerName
nb_NO: Netscape SSL-tjenernavn

en: Netscape Comment
nb_NO: Netscape kommentar

en: Country/Region
nb_NO: Land/Region

en: Organization
nb_NO: Organisasjon

en: Organizational Unit
nb_NO: Organisasjonsell enhet

en: Common Name
nb_NO: Vanlig navn

en: Locality
nb_NO: Lokalitet

en: State or Province
nb_NO: Fylke

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Given Name
nb_NO: Oppgitt navn

en: Initials
nb_NO: Initialer

en: Surname
nb_NO: Etternavn

en: Domain Component
nb_NO: Domenekomponent

en: Street Address
nb_NO: Gateadresse

en: Serial Number
nb_NO: Serienummer

en: CA Version
nb_NO: CA-versjon

en: Cross CA Version
nb_NO: Kryss CA-versjon

en: Serialized Signature Serial Number
nb_NO: Serienummer for serialisert signatur

en: Principal Name
nb_NO: Hovednavn

en: Windows Product Update
nb_NO: Windows produktoppdatering

en: Enrollment Name Value Pair
nb_NO: Innrullerings-navneverdipar

en: OS Version
nb_NO: OS-versjon

en: Enrollment CSP
nb_NO: Innrullerings-CSP

en: CRL Number
nb_NO: CRL-nummer

en: Delta CRL Indicator
nb_NO: Delta CRL-indikator

en: Issuing Distribution Point
nb_NO: Utsteder distribusjonspunkt

en: Freshest CRL
nb_NO: Nyeste CRL

en: Name Constraints
nb_NO: Navnebegrensninger

en: Policy Mappings
nb_NO: Framgangsmåtekartlegginger

en: Policy Constraints
nb_NO: Framgangsmåtebegresninger

en: Cross-Certificate Distribution Points
nb_NO: Distribusjonspunkter for kryss-sertifikat

en: Application Policies
nb_NO: Framgangsmåter for programmer

en: Application Policy Mappings
nb_NO: Framgangsmåtekartlegginger for programmer

en: Application Policy Constraints
nb_NO: Framgangsmåtebegrensninger for programmer

en: CMC Data
nb_NO: CMC-data

en: CMC Response
nb_NO: CMS-svar

en: Unsigned CMC Request
nb_NO: Usignert CMC-forespørsel

en: CMC Status Info
nb_NO: CMC-statusinformasjon

en: CMC Extensions
nb_NO: CMC-utvidelser

en: CMC Attributes
nb_NO: CMC-egenskaper

en: PKCS 7 Signed
nb_NO: PKCS 7 Signert

en: PKCS 7 Enveloped
nb_NO: PKCS 7 Innpakket

en: PKCS 7 Signed Enveloped
nb_NO: PKCS 7 Signert Innpakket

en: PKCS 7 Digested
nb_NO: PKCS 7 Fordøyet

en: PKCS 7 Encrypted
nb_NO: PKCS 7 Kryptert

en: Previous CA Certificate Hash
nb_NO: Forrige CA-sertifikat-hash

en: Virtual Base CRL Number
nb_NO: Virtuelt basis-CRL-nummer

en: Next CRL Publish
nb_NO: Neste CRL-utgiving

en: CA Encryption Certificate
nb_NO: CA-krypteringssertifikat

en: Key Recovery Agent
nb_NO: Agent for gjenoppretting av nøkler

en: Certificate Template Information
nb_NO: Informasjon om sertifikatmal

en: Enterprise Root OID
nb_NO: Selskap-rot-OID

en: Dummy Signer
nb_NO: Tullesignerer

en: Encrypted Private Key
nb_NO: Kryptert privat nøkkel

en: Published CRL Locations
nb_NO: Publiserte CRL-plasseringer

en: Enforce Certificate Chain Policy
nb_NO: Håndhev sertifikatlenkepolitikk

en: Transaction Id
nb_NO: Transaksjons-id

en: Sender Nonce
nb_NO: Gjeldende sender

en: Recipient Nonce
nb_NO: Gjeldende mottaker

en: Reg Info
nb_NO: Reg info

en: Get Certificate
nb_NO: Hent sertifikat

en: Get CRL
nb_NO: Hent CRL

en: Revoke Request
nb_NO: Gjenoppliv forespørsel

en: Query Pending
nb_NO: Spørring venter

en: Certificate Trust List
nb_NO: Liste over tiltrodde sertifikater

en: Archived Key Certificate Hash
nb_NO: Arkivert nøkkelsertifikat-hash

en: Private Key Usage Period
nb_NO: Privat nøkkelbrukperiode

en: Client Information
nb_NO: Klientinformasjon

en: Server Authentication
nb_NO: Tjenerautentisering

en: Client Authentication
nb_NO: Klientautentisering

en: Code Signing
nb_NO: Kodesignering

en: Secure Email
nb_NO: Sikker e-post

en: Time Stamping
nb_NO: Tidsstempling

en: Microsoft Trust List Signing
nb_NO: Microsoft tillitslistesignering

en: Microsoft Time Stamping
nb_NO: Microsoft tidsstempling

en: IP security end system
nb_NO: IP-sikkerhetsendesystem

en: IP security tunnel termination
nb_NO: IP-sikkerhetstunnel-terminering

en: IP security user
nb_NO: IP-sikkerhetsbruker

en: Encrypting File System
nb_NO: Krypterer filsystem

en: Windows Hardware Driver Verification
nb_NO: Kontroll av maskinvaredrivere for Windows

en: Windows System Component Verification
nb_NO: Kontroll av systemkomponenter for Windows

en: OEM Windows System Component Verification
nb_NO: Kontroll av Windows-komponenter fra PC-leverandør

en: Embedded Windows System Component Verification
nb_NO: Kontroll av innebygde Windows-komponenter

en: Key Pack Licenses
nb_NO: Lisenser for nøkkelpakker

en: License Server Verification
nb_NO: Kontroll av lisenstjener

en: Smart Card Logon
nb_NO: Smart Card-pålogging

en: Digital Rights
nb_NO: Digitale rettigheter

en: Qualified Subordination
nb_NO: Kvalifisert underenhet

en: Key Recovery
nb_NO: Gjenoppretting av nøkler

en: Document Signing
nb_NO: Dokumentsignering

en: IP security IKE intermediate
nb_NO: IP-sikkerhet IKE viderekommen

en: File Recovery
nb_NO: Filgjenoppretting

en: Root List Signer
nb_NO: Rotsignerer for lister

en: All application policies
nb_NO: Alle framgangsmåter for programmer

en: Directory Service Email Replication
nb_NO: Kopiering av e-post fra katalogtjenester

en: Certificate Request Agent
nb_NO: Agent for sertifikatforespørsler

en: Lifetime Signing
nb_NO: Livstidssignering

en: All issuance policies
nb_NO: Alle framgangsmåter for utsteding

en: Trusted Root Certification Authorities
nb_NO: Klarerte rotsertifiseringsinstanser

en: Personal
nb_NO: Personlig

en: Intermediate Certification Authorities
nb_NO: Mellomliggende sertifiseringsinstanser

en: Other People
nb_NO: Andre personer

en: Trusted Publishers
nb_NO: Betrodde utgivere

en: Untrusted Certificates
nb_NO: Mistrodde sertifikater

en: KeyID=
nb_NO: NøkkelID=

en: Certificate Issuer
nb_NO: Utsteder

en: Certificate Serial Number=
nb_NO: Serienummer=

en: Other Name=
nb_NO: Annet navn=

en: Email Address=
nb_NO: E-postadresse=

en: DNS Name=
nb_NO: DNS-navn=

en: Directory Address
nb_NO: Katalogadresse

en: IP Address=
nb_NO: IP-adresse=

en: Registered ID=
nb_NO: Registrert ID=

en: Unknown Key Usage
nb_NO: Ukjent nøkkelbruk

en: Subject Type=
nb_NO: Emnetype=

en: End Entity
nb_NO: Sluttenhet

en: Path Length Constraint=
nb_NO: Begrensning på stilengde=

[ctx: path length]
en: None
nb_NO: Ingen

en: Information Not Available
nb_NO: Informasjonen er utilgjengelig

en: Authority Info Access
nb_NO: Tilgang til autoritetsinfo

en: Access Method=
nb_NO: Tilgangsmetode=

en: CA Issuers
nb_NO: CA-utstedere

en: Unknown Access Method
nb_NO: Ukjent tilgangsmetode

en: Alternative Name
nb_NO: Alternativt navn

en: CRL Distribution Point
nb_NO: Distribusjonspunkt for CRL

en: Distribution Point Name
nb_NO: Navn på distribusjonspunkt

en: Full Name
nb_NO: Fullt navn

en: RDN Name
nb_NO: RDN-navn

en: CRL Reason=
nb_NO: CRL-årsak=

en: CRL Issuer
nb_NO: CRL-utsteder

en: Key Compromise
nb_NO: Nøkkelkompromiss

en: CA Compromise
nb_NO: CA-kompromiss

en: Affiliation Changed
nb_NO: Tilslutning endret

en: Superseded
nb_NO: Erstattet

en: Operation Ceased
nb_NO: Operasjonen opphørte

en: Certificate Hold
nb_NO: Sertifikatet er holdt tilbake

en: Financial Information=
nb_NO: Finansiell informasjon=

en: Available
nb_NO: Tilgjengelig

en: Not Available
nb_NO: Ikke tilgjengelig

en: Meets Criteria=
nb_NO: Møter kriterier=

en: Yes
nb_NO: Ja

en: No
nb_NO: Nei

en: Digital Signature
nb_NO: Digital signatur

en: Non-Repudiation
nb_NO: Kan ikke tilbakekalles

en: Key Encipherment
nb_NO: Nøkkelkryptering

en: Data Encipherment
nb_NO: Datakryptering

en: Key Agreement
nb_NO: Nøkkel-avtale

en: Certificate Signing
nb_NO: Sertifikatsignering

en: Off-line CRL Signing
nb_NO: Lokal CRL-signering

en: CRL Signing
nb_NO: CRL-signering

en: Encipher Only
nb_NO: Kun kryptering

en: Decipher Only
nb_NO: Kun dekryptering

en: SSL Client Authentication
nb_NO: Autentisering av SSL-klient

en: SSL Server Authentication
nb_NO: Autentisering av SSL-tjener

en: Signature
nb_NO: Signatur

en: Signature CA
nb_NO: Signatur CA

en: Certificate Policy
nb_NO: Sertifikatregler

en: Policy Identifier:
nb_NO: ID for regel:

en: Policy Qualifier Info
nb_NO: Info om politikkvalifiserer

en: Policy Qualifier Id=
nb_NO: ID for politikkvalifiserer=

en: Qualifier
nb_NO: Kvalifiserer

en: Notice Reference
nb_NO: Notisreferanse

en: Organization=
nb_NO: Organisasjon=

en: Notice Number=
nb_NO: Serienummer=

en: Notice Text=
nb_NO: Notistekst=

en: General
nb_NO: Generelt

en: &Install Certificate...
nb_NO: &Installer sertifikat...

en: Issuer &Statement
nb_NO: Info fra ut&steder

en: &Show:
nb_NO: Vi&s:

en: &Edit Properties...
nb_NO: R&ediger egenskaper...

en: &Copy to File...
nb_NO: &Kopier til fil...

en: Certification Path
nb_NO: Sertifiseringssti

en: Certification path
nb_NO: Sertifiseringssti

en: &View Certificate
nb_NO: &Vis sertifikat

en: Certificate &status:
nb_NO: Sertifikat&status:

en: Disclaimer
nb_NO: Ansvarsfraskrivelse

en: More &Info
nb_NO: Mer &info

en: &Friendly name:
nb_NO: &Vennlig navn:

en: &Description:
nb_NO: &Beskrivelse:

en: Certificate purposes
nb_NO: Sertifikatformål

en: &Enable all purposes for this certificate
nb_NO: Bruk sertifikat&et til alle mulige formål

en: D&isable all purposes for this certificate
nb_NO: &Ikke bruk dette sertifikatet til noen formål

en: Enable &only the following purposes for this certificate:
nb_NO: Bruk sertifikatet kun til følgende f&ormål:

en: Add &Purpose...
nb_NO: Legg til &formål...

en: Add Purpose
nb_NO: Legg til formål

en: Add the object identifier (OID) for the certificate purpose you wish to add:
nb_NO: Skriv inn identifiseringskoden (OID'en) for formålet du vil legge til:

en: Select Certificate Store
nb_NO: Velg sertifikatlager

en: Select the certificate store you want to use:
nb_NO: Velg sertifikatlageret du vil bruke:

en: &Show physical stores
nb_NO: Vi&s fysiske lagre

en: Certificate Import Wizard
nb_NO: Veiviser for import av sertifikater

en: Welcome to the Certificate Import Wizard
nb_NO: Velkommen til veiviseren for import av sertifikater

en: This wizard helps you import certificates, certificate revocation lists, and certificate trust lists from a file to a certificate store.
    
    A certificate can be used to identify you or the computer with which you are communicating. It can also be used for authentication, and to sign messages. Certificate stores are collections of certificates, certificate revocation lists, and certificate trust lists.
    
    To continue, click Next.
nb_NO: Denne veiviseren hjelper deg å importere sertifikater og lister over tilbakekalte eller tiltrodde sertifikater fra en fil til et sertifikatlager.
    
    Et sertifikat kan brukes til å identifisere deg eller datamaskinen du kommuniserer med. Det kan også brukes til signering av meldinger eller andre former for godkjenning. Sertifikatlagre er samlinger av sertifikater og lister over tiltrodde eller tilbakekalte sertifikater.
    
    Trykk Neste for å fortsette.

en: &File name:
nb_NO: &Filnavn:

en: B&rowse...
nb_NO: &Bla...

en: Note: The following file formats may contain more than one certificate, certificate revocation list, or certificate trust list:
nb_NO: Merk: Følgende filformater kan inneholde flere enn ett sertifikat eller liste over tiltrodde eller tilbakekalte sertifikater:

en: Cryptographic Message Syntax Standard/PKCS #7 Messages (*.p7b)
nb_NO: Standardformat for kryptografiske meldinger/PKCS #7 Messages (*.p7b)

en: Personal Information Exchange/PKCS #12 (*.pfx; *.p12)
nb_NO: Personlig informasjonsutveksling/PKCS #12 (*.pfx; *.p12)

en: Microsoft Serialized Certificate Store (*.sst)
nb_NO: Microsoft serialisert sertifikatlager (*.sst)

en: Wine can automatically select the certificate store, or you can specify a location for the certificates.
nb_NO: Wine kan velge sertifikatlageret automatisk, eller du kan oppgi en plassering for sertifikatene selv.

en: &Automatically select certificate store
nb_NO: Velg sertifikatlager &automatisk

en: &Place all certificates in the following store:
nb_NO: &Plasser alle sertifikatene i følgende lager:

en: Completing the Certificate Import Wizard
nb_NO: Fullføring av veiviseren for import av sertifikater

en: You have successfully completed the Certificate Import Wizard.
nb_NO: Veiviseren for import av sertifikater er fullført; operasjonene var vellykket.

en: You have specified the following settings:
nb_NO: Følgende innstillinger ble valgt:

en: Certificates
nb_NO: Sertifikater

en: I&ntended purpose:
nb_NO: Tilte&nkt formål:

en: &Import...
nb_NO: &Importér...

en: &Export...
nb_NO: &Eksporter...

en: &Advanced...
nb_NO: &Avansert...

en: Certificate intended purposes
nb_NO: Sertifikatets tiltenkte formål

en: &View
nb_NO: &Vis

en: Advanced Options
nb_NO: Avanserte innstillinger

en: Certificate purpose
nb_NO: Sertifikatformål

en: Select one or more purposes to be listed when Advanced Purposes is selected.
nb_NO: Velg ett eller flere formål som skal vises når avanserte formål er valgt.

en: &Certificate purposes:
nb_NO: &Sertifikatformål:

en: Certificate Export Wizard
nb_NO: Veiviser for eksport av sertifikater

en: Welcome to the Certificate Export Wizard
nb_NO: Velkommen til veiviseren for eksport av sertifikater

en: This wizard helps you export certificates, certificate revocation lists, and certificate trust lists from a certificate store to a file.
    
    A certificate can be used to identify you or the computer with which you are communicating. It can also be used for authentication, and to sign messages. Certificate stores are collections of certificates, certificate revocation lists, and certificate trust lists.
    
    To continue, click Next.
nb_NO: Denne veiviseren hjelper deg å eksportere sertifikater og lister over tilbakekalte eller tiltrodde sertifikater fra et sertifikatlager til en fil.
    
    Et sertifikat kan brukes til å identifisere deg eller datamaskinen du kommuniserer med. Det kan også brukes til signering av meldinger eller andre former for godkjenning. Sertifikatlagre er samlinger av sertifikater og lister over tiltrodde eller tilbakekalte sertifikater.
    
    Trykk Neste for å fortsette.

en: If you choose to export the private key, you will be prompted for a password to protect the private key on a later page.
nb_NO: Hvis du velger å eksportere den private nøkkelen vil du bli bedt om å velge et passord seinere, slik at du kan beskytte nøkkelen.

en: Do you wish to export the private key?
nb_NO: Vil du eksportere den private nøkkelen?

en: &Yes, export the private key
nb_NO: &Ja, eksportér den private nøkkelen

en: N&o, do not export the private key
nb_NO: &Nei, ikke eksportér den private nøkkelen

en: &Confirm password:
nb_NO: &Bekreft passord:

en: Select the format you want to use:
nb_NO: Velg formatet du ønsker å bruke:

en: &DER-encoded X.509 (*.cer)
nb_NO: &DER-kodet X.509 (*.cer)

en: Ba&se64-encoded X.509 (*.cer):
nb_NO: Ba&se64-kodet X.509 (*.cer):

en: &Cryptographic Message Syntax Standard/PKCS #7 Message (*.p7b)
nb_NO: Standardformat for &kryptografiske meldinger/PKCS #7 Message (*.p7b)

en: &Include all certificates in the certification path if possible
nb_NO: Ta med alle sertifikater &i sertifikatstien, hvis mulig

en: &Personal Information Exchange/PKCS #12 (*.pfx)
nb_NO: &Personlig informasjonsutveksling/PKCS #12 (*.pfx)

en: Incl&ude all certificates in the certification path if possible
nb_NO: Ta med alle sertifikater i sertifikatstien, hvis m&ulig

en: &Enable strong encryption
nb_NO: Bruk st&erk kryptering

en: Delete the private &key if the export is successful
nb_NO: Slett den private nø&kkelen hvis eksporten er vellykket

en: Completing the Certificate Export Wizard
nb_NO: Fullføring av veiviseren for eksport av sertifikater

en: You have successfully completed the Certificate Export Wizard.
nb_NO: Veiviseren for eksport av sertifikater er fullført; operasjonene var vellykket.

en: Select Certificate
nb_NO: Velg sertifikat

en: Select a certificate you want to use
nb_NO: Velg et sertifikat du vil bruke

en: Certificate
nb_NO: Sertifikat

en: Certificate Information
nb_NO: Sertifikatinformasjon

en: This certificate has an invalid signature. The certificate may have been altered or corrupted.
nb_NO: Dette sertifikatet har en ugyldig signatur. Sertifikatet kan ha blitt endret eller skadet.

en: This root certificate is not trusted. To trust it, add it to your system's trusted root certificate store.
nb_NO: Dette rotsertifikatet er ikke tiltrodd. Legg det til i systemets lagringssted for tiltrodde sertifikater hvis du ønsker å stole på det.

en: This certificate could not be validated to a trusted root certificate.
nb_NO: Dette sertifikatet kunne ikke godkjennes til et rotsertifikat.

en: This certificate's issuer could not be found.
nb_NO: Klarte ikke finne sertifikatets utsteder.

en: All the intended purposes of this certificate could not be verified.
nb_NO: Klarte ikke godkjenne alle formålene til dette sertifikatet.

en: This certificate is intended for the following purposes:
nb_NO: Dette sertifikatet er ment for følgende formål:

en: Issued to:
nb_NO: Utstedt til:

en: Issued by:
nb_NO: Utstedt av:

en: Valid from
nb_NO: Gyldig fra

en:  to
nb_NO:  til

en: This certificate has an invalid signature.
nb_NO: Dette sertifikatet har en ugyldig signatur.

en: This certificate has expired or is not yet valid.
nb_NO: Dette sertifikatet har utgått eller er ikke gyldig ennå.

en: This certificate's validity period exceeds that of its issuer.
nb_NO: Dette sertifikatets gyldighetsperiode er lenger enn utstederens.

en: This certificate was revoked by its issuer.
nb_NO: Dette sertifikatet ble tilbakekalt av utstederen.

en: This certificate is OK.
nb_NO: Dette sertifikatet er OK.

en: Field
nb_NO: Felt

en: Value
nb_NO: Verdi

en: <All>
nb_NO: <Alle>

en: Version 1 Fields Only
nb_NO: Kun versjon 1 felt

en: Extensions Only
nb_NO: Kun utvidelser

en: Critical Extensions Only
nb_NO: Kun kritiske utvidelser

en: Properties Only
nb_NO: Kun egenskaper

en: Serial number
nb_NO: Serienummer

en: Issuer
nb_NO: Utsteder

en: Valid from
nb_NO: Gyldig fra

en: Valid to
nb_NO: Gyldig til

en: Subject
nb_NO: Emne

en: Public key
nb_NO: Offentlig nøkkel

en: %1 (%2!d! bits)
nb_NO: %1 (%2!d! bit)

en: SHA1 hash
nb_NO: SHA1-hash

en: Enhanced key usage (property)
nb_NO: Utvidet nøkkelbruk (egenskap)

en: Friendly name
nb_NO: Vennlig navn

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Certificate Properties
nb_NO: Sertifikategenskaper

en: Please enter an OID in the form 1.2.3.4
nb_NO: Angi en OID i format 1.2.3.4

en: The OID you entered already exists.
nb_NO: OID'en du oppgav finnes allerede.

en: Please select a certificate store.
nb_NO: Velg et lagringssted for sertifikater.

en: The file contains objects that do not match the given criteria. Please select another file.
nb_NO: Filen inneholder objekter som ikke passer de oppgitte kriteriene. Velg en annen fil.

en: File to Import
nb_NO: Fil å importere

en: Specify the file you want to import.
nb_NO: Velg filen du ønsker å importere.

en: Certificate Store
nb_NO: Sertifikatlager

en: Certificate stores are collections of certificates, certificate revocation lists, and certificate trust lists.
nb_NO: Sertifikatlagre er samlinger av sertifikater, tilbakekallingslister og lister over tiltrodde sertifikater.

en: X.509 Certificate (*.cer; *.crt)
nb_NO: X.509-sertifikat (*.cer; *.crt)

en: Personal Information Exchange (*.pfx; *.p12)
nb_NO: Personlig informasjonsutveksling (*.pfx; *.p12)

en: Certificate Revocation List (*.crl)
nb_NO: Liste over tilbakekalte sertifikater (*.crl)

en: Certificate Trust List (*.stl)
nb_NO: Liste over tiltrodde sertifikater (*.stl)

en: CMS/PKCS #7 Messages (*.spc; *.p7b)
nb_NO: CMS/PKCS #7 meldinger (*.spc; *.p7b)

en: Please select a file.
nb_NO: Velg en fil.

en: The file format is not recognized. Please select another file.
nb_NO: Filformatet ble ikke gjenkjent. Velg en annen fil.

en: Could not open
nb_NO: Klarte ikke åpne

en: Determined by the program
nb_NO: Bestemt av programmet

en: Please select a store
nb_NO: Velg en lagringsplass

en: Certificate Store Selected
nb_NO: Sertifikatlager valgt

en: Automatically determined by the program
nb_NO: Bestemt av programmet

en: File
nb_NO: Fil

en: Content
nb_NO: Innhold

en: Certificate Revocation List
nb_NO: Liste over tilbakekalte sertifikater

en: CMS/PKCS #7 Message
nb_NO: CMS/PKCS #7 meldinger

en: Personal Information Exchange
nb_NO: Personlig informasjonsutveksling

en: The import was successful.
nb_NO: Importeringen var vellykket.

en: The import failed.
nb_NO: Klarte ikke importere.

en: <Advanced Purposes>
nb_NO: <Avanserte formål>

en: Issued To
nb_NO: Utstedt til

en: Issued By
nb_NO: Utstedt av

en: Expiration Date
nb_NO: Utløpsdato

en: Friendly Name
nb_NO: Vennlig navn

en: <None>
nb_NO: <Ingen>

en: You will no longer be able to decrypt messages with this certificate, or sign messages with it.
    Are you sure you want to remove this certificate?
nb_NO: Du vil ikke lenger ha mulighet til å dekryptere meldinger med dette sertifikatet, eller til å signere med det.
    Er du sikker på at du vil fjerne dette sertifikatet?

en: You will no longer be able to decrypt messages with these certificates, or sign messages with them.
    Are you sure you want to remove these certificates?
nb_NO: Du vil ikke lenger ha mulighet til å dekryptere meldinger med disse sertifikatene, eller til å signere med dem.
    Er du sikker på at du vil fjerne disse sertifikatene?

en: You will no longer be able to encrypt messages with this certificate, or verify messages signed with it.
    Are you sure you want to remove this certificate?
nb_NO: Du vil ikke lenger ha mulighet til å kryptere meldinger med dette sertifikatet, eller til å kontrollere meldinger som er signert med det.
    Er du sikker på at du vil fjerne dette sertifikatet?

en: You will no longer be able to encrypt messages with these certificates, or verify messages signed with them.
    Are you sure you want to remove these certificates?
nb_NO: Du vil ikke lenger ha mulighet til å kryptere meldinger med disse sertifikatene, eller til å kontrollere meldinger som er signert med dem.
    Er du sikker på at du vil fjerne disse sertifikatene?

en: Certificates issued by this certification authority will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove this certificate?
nb_NO: Sertifikater utstedt av denne sertifiseringsenheten vil ikke lenger være tiltrodd.
    Er du sikker på at du vil fjerne dette sertifikatet?

en: Certificates issued by these certification authorities will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove these certificates?
nb_NO: Sertifikater utstedt av disse sertifiseringsenhetene vil ikke lenger være tiltrodde.
    Er du sikker på at du vil fjerne disse sertifikatene?

en: Certificates issued by this root certification authority, or any certification authorities it issued, will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove this trusted root certificate?
nb_NO: Sertifikater utstedt av denne rotsertifikatenheten, eller underenheter av denne, vil ikke lenger være tiltrodd.
    Er du sikker på at du vil fjerne dette rotsertifikatet?

en: Certificates issued by these root certification authorities, or any certification authorities they issued, will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove these trusted root certificates?
nb_NO: Sertifikater utstedt av disse rotsertifikatenhetene, eller underenheter av disse, vil ikke lenger være tiltrodde.
    Er du sikker på at du vil fjerne disse rotsertifikatene?

en: Software signed by this publisher will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove this certificate?
nb_NO: Programvare signert av denne utgiveren vil ikke lenger være tiltrodd.
    Er du sikker på at du vil fjerne dette sertifikatet?

en: Software signed by these publishers will no longer be trusted.
    Are you sure you want to remove these certificates?
nb_NO: Programvare signert av disse utgiverne vil ikke lenger være tiltrodd.
    Er du sikker på at du vil fjerne disse sertifikatene?

en: Are you sure you want to remove this certificate?
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne dette sertifikatet?

en: Are you sure you want to remove these certificates?
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne disse sertifikatene?

en: Ensures the identity of a remote computer
nb_NO: Kontrollerer identiteten til en ekstern datamaskin

en: Proves your identity to a remote computer
nb_NO: Bekrefter din identitet overfor en ekstern datamaskin

en: Ensures software came from software publisher
    Protects software from alteration after publication
nb_NO: Forsikrer at programvare kommer fra den originale utgiveren
    Beskytter programvare mot endringer etter utgivelse

en: Protects e-mail messages
nb_NO: Beskytter e-postmeldinger

en: Allows secure communication over the Internet
nb_NO: Muliggjør sikker kommunikasjon over Internett

en: Allows data to be signed with the current time
nb_NO: Gjør det mulig å signere data med klokkeslett

en: Allows you to digitally sign a certificate trust list
nb_NO: Gjør det mulig å signere en liste over tiltrodde sertifikater digitalt

en: Allows data on disk to be encrypted
nb_NO: Gjør det mulig å kryptere data på disken

en: Private Key Archival
nb_NO: Arkivering av private nøkler

en: Export Format
nb_NO: Eksportformat

en: Choose the format in which the content will be saved.
nb_NO: Velg formatet du vil lagre innholdet i.

en: Export Filename
nb_NO: Filnavn

en: Specify the name of the file in which the content will be saved.
nb_NO: Angi navnet på filen som innholdet skal lagres i.

en: The specified file already exists. Do you want to replace it?
nb_NO: Filen finnes fra før. Vil du erstatte den?

en: DER-Encoded Binary X.509 (*.cer)
nb_NO: DER-kodet binær X.509 (*.cer)

en: Base64-Encoded X.509 (*.cer)
nb_NO: Base64-kodet X.509 (*.cer)

en: CMS/PKCS #7 Messages (*.p7b)
nb_NO: CMS/PKCS #7 meldinger (*.p7b)

en: Personal Information Exchange (*.pfx)
nb_NO: Personlig informasjonsutveksling (*.pfx)

en: File Format
nb_NO: Filformat

en: Include all certificates in certificate path
nb_NO: Ta med alle sertifikater i sertifikatstien

en: Export keys
nb_NO: Eksportér nøkler

en: The export was successful.
nb_NO: Eksporteringen var vellykket.

en: The export failed.
nb_NO: Eksporteringen mislyktes.

en: Export Private Key
nb_NO: Eksportér privat nøkkel

en: The certificate contains a private key which may be exported along with the certificate.
nb_NO: Sertifikatet inneholder en privat nøkkel som kan bli eksportert sammen med sertifikatet.

en: Enter Password
nb_NO: Angi passord

en: You may password-protect a private key.
nb_NO: Du kan passordbeskytte en privat nøkkel.

en: The passwords do not match.
nb_NO: Passordene er ikke like.

en: Note: The private key for this certificate could not be opened.
nb_NO: Merk: Klarte ikke åpne den private nøkkelen for dette sertifikatet.

en: Note: The private key for this certificate is not exportable.
nb_NO: Merk: Den private nøkkelen for dette sertifikatet kan ikke eksporteres.

en: Intended Use
nb_NO: Tiltenkt formål

en: Location
nb_NO: Plassering

en: Select a certificate
nb_NO: Velg et sertifikat

en: Not yet implemented
nb_NO: Ikke implementert ennå

en: Configure Devices
nb_NO: Oppsett av enheter

en: Reset
nb_NO: Tilbakestill

en: Player
nb_NO: Avspiller

en: Device
nb_NO: Enhet

en: Actions
nb_NO: Handlinger

en: Mapping
nb_NO: Tilordning

en: Show Assigned First
nb_NO: Vis tilordnede først

en: Action
nb_NO: Handling

en: Object
nb_NO: Objekt

en: Regional Setting
nb_NO: Region

en: %1!u!MB used, %2!u!MB available
nb_NO: %1!u!MB brukt, %2!u!MB tilgjengelig

en: Western
nb_NO: Vestlig

en: Central European
nb_NO: Sentral-europeisk

en: Cyrillic
nb_NO: Kyrillisk

en: Greek
nb_NO: Gresk

en: Turkish
nb_NO: Tyrkisk

en: Hebrew
nb_NO: Hebraisk

en: Arabic
nb_NO: Arabisk

en: Baltic
nb_NO: Baltisk

en: Vietnamese
nb_NO: Vietnamesisk

en: Thai
nb_NO: Thailandsk

en: Japanese
nb_NO: Japansk

en: CHINESE_GB2312
nb_NO: Kinesisk (GB2312)

en: CHINESE_BIG5
nb_NO: Kinesisk (BIG5)

en: Hangul(Johab)
nb_NO: Hangul (Johab)

en: Other
nb_NO: Annen

en: Files on Camera
nb_NO: Filer på kamera

en: Import Selected
nb_NO: Importer valgte

en: Preview
nb_NO: Forhåndsvisning

en: Import All
nb_NO: Importer alle

en: Skip This Dialog
nb_NO: Hopp over dette dialogvinduet

en: Exit
nb_NO: Avslutt

en: Transferring
nb_NO: Overfører

en: Transferring... Please Wait
nb_NO: Overfører... vent litt

en: Connecting to camera
nb_NO: Kobler til kamera

en: Connecting to camera... Please Wait
nb_NO: Kobler til kamera... vent litt

en: S&ync
nb_NO: S&ynkroniser

en: &Back
nb_NO: Til&bake

en: &Forward
nb_NO: &Fram

[ctx: table of contents]
en: &Home
nb_NO: &Hjem

en: &Stop
nb_NO: &Stopp

en: &Refresh
nb_NO: Oppdate&r

en: &Print...
nb_NO: Skriv &ut...

en: Select &All
nb_NO: Merk &alt

en: &View Source
nb_NO: &Vis kildekode

en: Proper&ties
nb_NO: E&genskaper

en: Cu&t
nb_NO: Klipp u&t

en: &Copy
nb_NO: &Kopier

en: Paste
nb_NO: Lim inn

en: &Print
nb_NO: Skriv &ut

en: &Contents
nb_NO: &Innhold

en: I&ndex
nb_NO: I&ndeks

en: &Search
nb_NO: &Søk

en: Favor&ites
nb_NO: Favor&itter

en: Hide &Tabs
nb_NO: &Skjul faner

en: Show &Tabs
nb_NO: &Vis faner

en: Show
nb_NO: Vis

en: Hide
nb_NO: Skjul

en: Stop
nb_NO: Stopp

en: Refresh
nb_NO: Oppdater

en: Back
nb_NO: Tilbake

[ctx: table of contents]
en: Home
nb_NO: Hjem

en: Sync
nb_NO: Synkroniser

en: Forward
nb_NO: Fram

en: Cinepak Video codec
nb_NO: Cinepak videokodeks

en: &File
nb_NO: &Fil

en: &New
nb_NO: &Ny

en: &Window
nb_NO: Vind&u

en: &Open...
nb_NO: &Åpne...

en: Save &as...
nb_NO: L&agre som...

en: Print &format...
nb_NO: Utskri&ftformat...

en: Pr&int...
nb_NO: Skr&iv ut...

en: Print previe&w
nb_NO: Forhånds&visning

en: &Toolbars
nb_NO: Verk&tøylinjer

en: &Standard bar
nb_NO: &Standardlinje

en: &Address bar
nb_NO: &Adresselinje

en: &Favorites
nb_NO: &Favoritter

en: &Add to Favorites...
nb_NO: Legg til i f&avoritter...

en: &About Internet Explorer
nb_NO: &Om Internet Explorer

en: Open URL
nb_NO: Åpne URL

en: Specify the URL you wish to open in Internet Explorer
nb_NO: Oppgi URL'en du vil åpne i Internet Explorer

en: Open:
nb_NO: Åpne:

[ctx: home page]
en: Home
nb_NO: Hjem

en: Print...
nb_NO: Skriv ut...

en: Address
nb_NO: Adresse

en: Searching for %s
nb_NO: Søker etter %s

en: Start downloading %s
nb_NO: Start nedlasting av %s

en: Downloading %s
nb_NO: Laster ned %s

en: Asking for %s
nb_NO: Spør etter %s

en: Home page
nb_NO: Hjemmeside

en: You can choose the address that will be used as your home page.
nb_NO: Du kan velge adressen som skal brukes som hjemmeside.

en: &Current page
nb_NO: &Gjeldende side

en: &Default page
nb_NO: Stan&dardside

en: &Blank page
nb_NO: &Tom side

en: Browsing history
nb_NO: Nettleserhistorikk

en: You can delete cached pages, cookies and other data.
nb_NO: Du kan slette midlertidig lagrede sider, informasjonskapsler og annen data.

en: Delete &files...
nb_NO: Slett &filer...

en: &Settings...
nb_NO: Inn&stillinger...

en: Delete browsing history
nb_NO: Slett nettleserhistorikk

en: Temporary internet files
    Cached copies of web pages, images and certificates.
nb_NO: Midlertidige Internett-filer
    Midlertidig lagrede nettsider, bilder og sertifikater.

en: Cookies
    Files saved on your computer by websites, which store things like user preferences and login information.
nb_NO: Informasjonskapsler
    Filer som er lagret på datamaskinen av nettsider og brukes til å lagre f.eks. brukervalg og påloggingsinformasjon.

en: History
    List of websites you have accessed.
nb_NO: Historikk
    Liste over nettsidene du har besøkt.

en: Form data
    Usernames and other information you have entered into forms.
nb_NO: Skjemadata
    Brukernavn og annen informasjon du har skrevet inn i skjemaer.

en: Passwords
    Saved passwords you have entered into forms.
nb_NO: Passord
    Lagrede passord fra skjemaer.

en: Delete
nb_NO: Slett

en: Certificates are used for your personal identification and to identify certificate authorities and publishers.
nb_NO: Sertifikater brukes for å identifisere deg, sertifikatautoriteter og -utstedere.

en: Certificates...
nb_NO: Sertifikater...

en: Publishers...
nb_NO: Utgivere...

en: Connections
nb_NO: Nettverksforbindelser

en: Automatic configuration
nb_NO: Automatisk oppsett

en: Use Web Proxy Auto-Discovery (WPAD)
nb_NO: Bruk automatisk oppdagelse (WPAD)

en: Use Proxy Auto-Config (PAC) script
nb_NO: Bruk automatisk oppsett skript (PAC)

en: Address:
nb_NO: Adresse:

en: Proxy server
nb_NO: Mellomtjener

en: Use a proxy server
nb_NO: Bruk en mellomtjener

en: Internet Settings
nb_NO: Internett-innstillinger

en: Configure Wine Internet Browser and related settings
nb_NO: Oppsett av Wine Internet Explorer og relaterte innstillinger

en: Security settings for zone:
nb_NO: Sikkerhetsinnstillinger for sone:

en: Custom
nb_NO: Egendefinert

en: Very Low
nb_NO: Veldig lav

en: Low
nb_NO: Lav

en: Increased
nb_NO: Økt

en: High
nb_NO: Høy

en: Joysticks
nb_NO: Styrespaker

en: &Disable
nb_NO: &Deaktiver

en: &Enable
nb_NO: Sl&å på

en: Connected
nb_NO: Tilkoblet

en: Disabled
nb_NO: Slått av

en: After disabling or enabling a device, the connected joysticks won't be updated here until you restart this applet.
nb_NO: Etter at en enhet er slått på eller av vil ikke styrespaken bli oppdatert her før programmet startes på nytt.

en: Buttons
nb_NO: Knapper

en: Press any button in the controller to activate the chosen effect. The effect direction can be changed with the controller axis.
nb_NO: Trykk en knapp på kontrolleren for å aktivere den valgte effekten. Effektens retning kan endres med kontrollerens akse.

en: Game Controllers
nb_NO: Spillkontrollere

en: Test and configure game controllers.
nb_NO: Test og konfigurer spillkontrollere.

en: Error converting object to primitive type
nb_NO: Klarte ikke konvertere objekt til primitiv type

en: Invalid procedure call or argument
nb_NO: Ugyldig funksjonskall eller argument

en: Subscript out of range
nb_NO: ID'ene er utenfor rekkevidde

en: Object required
nb_NO: Trenger et objekt

en: Automation server can't create object
nb_NO: Automatiseringstjeneren klarte ikke opprette objekt

en: Object doesn't support this property or method
nb_NO: Objektet støtter ikke denne egenskapen eller metoden

en: Object doesn't support this action
nb_NO: Objektet støtter ikke denne handlingen

en: Argument not optional
nb_NO: Argumentet er ikke valgfritt

en: Syntax error
nb_NO: Syntaksfeil

en: Expected ';'
nb_NO: Forventet ';'

en: Expected '('
nb_NO: Forventet '('

en: Expected ')'
nb_NO: Forventet ')'

en: Expected identifier
nb_NO: Forventet identifiserer

en: Expected '='
nb_NO: Forventet '='

en: Invalid character
nb_NO: Ugyldig tegn

en: Unterminated string constant
nb_NO: Uavsluttet strengkonstant

en: 'return' statement outside of function
nb_NO: 'return' utenfor en funksjon

en: Can't have 'break' outside of loop
nb_NO: 'break' kan kun forekomme i en løkke

en: Can't have 'continue' outside of loop
nb_NO: 'continue' kan kun forekomme i en løkke

en: Label redefined
nb_NO: Etiketten ble omdefinert

en: Label not found
nb_NO: Fant ikke etiketten

en: Expected '@end'
nb_NO: Forventet '@end'

en: Conditional compilation is turned off
nb_NO: Avhengig kompilering er skrudd av

en: Expected '@'
nb_NO: Forventet '@'

en: Microsoft JScript compilation error
nb_NO: Microsoft JScript kompileringsfeil

en: Number expected
nb_NO: Forventet nummer

en: Function expected
nb_NO: Forventet funksjon

en: '[object]' is not a date object
nb_NO: '[object]' er ikke et dataobjekt

en: Object expected
nb_NO: Forventet objekt

en: Illegal assignment
nb_NO: Ugyldig tilordning

en: '|' is undefined
nb_NO: '|' er udefinert

en: Boolean object expected
nb_NO: Forventet boolsk verdi

en: Cannot delete '|'
nb_NO: Kan ikke slette '|'

en: VBArray object expected
nb_NO: Forventet et VBArray-objekt

en: JScript object expected
nb_NO: Forventet JScript-objekt

en: Syntax error in regular expression
nb_NO: Syntaksfeil i regulært uttrykk

en: URI to be encoded contains invalid characters
nb_NO: URI'en som skal kodes inneholder ugyldige tegn

en: URI to be decoded is incorrect
nb_NO: URI'en som skal dekodes er feil

en: Number of fraction digits is out of range
nb_NO: Antall brøktegn er utenfor rekken av gyldige verdier

en: Precision is out of range
nb_NO: Presisjonen er utenfor rekken av gyldige verdier

en: Array length must be a finite positive integer
nb_NO: Rekkens lengde må være et endelig, positivt tall

en: Array object expected
nb_NO: Forventet rekke-objekt

en: Wine kernel DLL
nb_NO: Wine kjerne-DLL

en: Western Europe and United States
nb_NO: Vest-Europa og USA

en: Central Europe
nb_NO: Sentral-Europa

en: Turkic
nb_NO: Tyrkisk

en: Korean
nb_NO: Koreansk

en: Traditional Chinese
nb_NO: Kinesisk (tradisjonell)

en: Simplified Chinese
nb_NO: Kinesisk (forenklet)

en: Indic
nb_NO: Indisk

en: Georgian
nb_NO: Georgisk

en: Armenian
nb_NO: Armensk

en: Success.
nb_NO: Vellykket.

en: Invalid function.
nb_NO: Ugyldig funksjon.

en: File not found.
nb_NO: Fant ikke filen.

en: Path not found.
nb_NO: Fant ikke filstien.

en: Too many open files.
nb_NO: For mange åpne filer.

en: Access denied.
nb_NO: Tilgang nektet.

en: Invalid handle.
nb_NO: Ugyldig referanse.

en: Memory trashed.
nb_NO: Minnet er ødelagt.

en: Not enough memory.
nb_NO: Ikke nok minne.

en: Invalid block.
nb_NO: Ugyldig blokk.

en: Bad environment.
nb_NO: Ugyldig miljø.

en: Bad format.
nb_NO: Ugyldig format.

en: Invalid access.
nb_NO: Ugyldig tilgang.

en: Invalid data.
nb_NO: Ugyldig data.

en: Out of memory.
nb_NO: Tom for minne.

en: Invalid drive.
nb_NO: Ugyldig stasjon.

en: Can't delete current directory.
nb_NO: Kan ikke slette arbeidskatalogen.

en: Not same device.
nb_NO: Ikke samme stasjon.

en: No more files.
nb_NO: Ikke flere filer.

en: Write protected.
nb_NO: Skrivebeskyttet.

en: Bad unit.
nb_NO: Ugyldig enhet.

en: Not ready.
nb_NO: Ikke klar.

en: Bad command.
nb_NO: Ugyldig kommando.

en: CRC error.
nb_NO: CRC-feil.

en: Bad length.
nb_NO: Ugyldig lengde.

en: Seek error.
nb_NO: Søkefeil.

en: Not DOS disk.
nb_NO: Ikke en DOS-disk.

en: Sector not found.
nb_NO: Fant ikke sektoren.

en: Out of paper.
nb_NO: Tom for papir.

en: Write fault.
nb_NO: Klarte ikke skrive.

en: Read fault.
nb_NO: Klarte ikke lese.

en: General failure.
nb_NO: Generell feil.

en: Sharing violation.
nb_NO: Delingsbrudd.

en: Lock violation.
nb_NO: Låsebrudd.

en: Wrong disk.
nb_NO: Feil disk.

en: Sharing buffer exceeded.
nb_NO: Delingsminnet er oppbrukt.

en: End of file.
nb_NO: Enden av filen.

en: Disk full.
nb_NO: Disken er full.

en: Request not supported.
nb_NO: Forespørselen støttes ikke.

en: Remote machine not listening.
nb_NO: Den eksterne maskinen lytter ikke.

en: Duplicate network name.
nb_NO: Nettverksnavnet finnes fra før.

en: Bad network path.
nb_NO: Ugyldig nettverksbane.

en: Network busy.
nb_NO: Nettverket er opptatt.

en: Device does not exist.
nb_NO: Enheten finnes ikke.

en: Too many commands.
nb_NO: For mange kommandoer.

en: Adapter hardware error.
nb_NO: Maskinvarefeil i omformer.

en: Bad network response.
nb_NO: Ugyldig nettverkssvar.

en: Unexpected network error.
nb_NO: Uventet nettverksfeil.

en: Bad remote adapter.
nb_NO: Ugyldig ekstern omformer.

en: Print queue full.
nb_NO: Skriverkøen er full.

en: No spool space.
nb_NO: Ingen spoleplass.

en: Print canceled.
nb_NO: Utskriften er avbrutt.

en: Network name deleted.
nb_NO: Nettverksnavnet er slettet.

en: Network access denied.
nb_NO: Nettverkstilgang nektet.

en: Bad device type.
nb_NO: Ugyldig enhetstype.

en: Bad network name.
nb_NO: Ugyldig nettverksnavn.

en: Too many network names.
nb_NO: For mange nettverksnavn.

en: Too many network sessions.
nb_NO: For mange nettverksøkter.

en: Sharing paused.
nb_NO: Deling midlertidig stoppet.

en: Request not accepted.
nb_NO: Forespørselen ble ikke godtatt.

en: Redirector paused.
nb_NO: Omdirigering midlertidig stoppet.

en: File exists.
nb_NO: Filen finnes fra før.

en: Cannot create.
nb_NO: Kan ikke opprette.

en: Int24 failure.
nb_NO: Int24-feil.

en: Out of structures.
nb_NO: Tom for strukturer.

en: Already assigned.
nb_NO: Allerede oppnevnt.

en: Invalid password.
nb_NO: Ugyldig passord.

en: Invalid parameter.
nb_NO: Ugyldig parameter.

en: Net write fault.
nb_NO: Feil ved nettverksskriving.

en: No process slots.
nb_NO: Ingen prosessplasser.

en: Too many semaphores.
nb_NO: For mange semaforer.

en: Exclusive semaphore already owned.
nb_NO: Utelukkende semafore eies allerede.

en: Semaphore is set.
nb_NO: Semeforen er aktiv.

en: Too many semaphore requests.
nb_NO: For mange semaforeforespørsler.

en: Invalid at interrupt time.
nb_NO: Ugyldig ved avbrytingstid.

en: Semaphore owner died.
nb_NO: Semafore-eieren døde.

en: Semaphore user limit.
nb_NO: Brukergrense for semaforer.

en: Insert disk for drive %1.
nb_NO: Sett i disken for stasjon %1.

en: Drive locked.
nb_NO: Stasjonen er låst.

en: Broken pipe.
nb_NO: Ugyldig rør.

en: Open failed.
nb_NO: Klarte ikke åpne.

en: Buffer overflow.
nb_NO: Brukte utover minnedelen.

en: No more search handles.
nb_NO: Ingen flere søkereferanser.

en: Invalid target handle.
nb_NO: Ugyldig målreferanse.

en: Invalid IOCTL.
nb_NO: Ugyldig IOCTL.

en: Invalid verify switch.
nb_NO: Ugyldig godkjenningsbryter.

en: Bad driver level.
nb_NO: Ugyldig drivernivå.

en: Call not implemented.
nb_NO: Funksjonen støttes ikke.

en: Semaphore timeout.
nb_NO: Tidsavbrudd for semafore.

en: Insufficient buffer.
nb_NO: Utilstrekkelig minneandel.

en: Invalid name.
nb_NO: Ugyldig navn.

en: Invalid level.
nb_NO: Ugyldig nivå.

en: No volume label.
nb_NO: Intet volumnavn.

en: Module not found.
nb_NO: Fant ikke modulen.

en: Procedure not found.
nb_NO: Fant ikke prosedyren.

en: No children to wait for.
nb_NO: Ingen barn å vente på.

en: Child process has not completed.
nb_NO: Underprosessen har ikke fullført.

en: Invalid use of direct access handle.
nb_NO: Ugyldig bruk av direkte tilgangsreferanse.

en: Negative seek.
nb_NO: Negativt søk.

en: Drive is a JOIN target.
nb_NO: Stasjonen er et JOIN-mål.

en: Drive is already JOINed.
nb_NO: Stasjonen har allerede blitt JOIN'et.

en: Drive is already SUBSTed.
nb_NO: Stasjonen har allerede blitt SUBST'et.

en: Drive is not JOINed.
nb_NO: Stasjonen er ikke JOIN'et.

en: Drive is not SUBSTed.
nb_NO: Stasjonen er ikke SUBST'et.

en: Attempt to JOIN onto a JOINed drive.
nb_NO: Prøvde å JOIN'e til en JOIN'et stasjon.

en: Attempt to SUBST onto a SUBSTed drive.
nb_NO: Prøvde å SUBST'e til en SUBST'et stasjon.

en: Attempt to JOIN to a SUBSTed drive.
nb_NO: Prøvde å JOIN'e til en SUBST'et stasjon.

en: Attempt to SUBST to a JOINed drive.
nb_NO: Prøvde å SUBST'e til en JOIN'et stasjon.

en: Drive is busy.
nb_NO: Stasjonen er opptatt.

en: Same drive.
nb_NO: Samme stasjon.

en: Not top-level directory.
nb_NO: Ikke toppkatalogen.

en: Directory is not empty.
nb_NO: Katalogen er ikke tom.

en: Path is in use as a SUBST.
nb_NO: Stien er i bruk som SUBST.

en: Path is in use as a JOIN.
nb_NO: Stien er i bruk som JOIN.

en: Path is busy.
nb_NO: Stien er opptatt.

en: Already a SUBST target.
nb_NO: Allerede et SUBST-mål.

en: System trace not specified or disallowed.
nb_NO: Systemsporing er ikke oppgitt eller nektes.

en: Event count for DosMuxSemWait incorrect.
nb_NO: Ugyldig antall hendelser for DosMuxSemWait.

en: Too many waiters for DosMuxSemWait.
nb_NO: For mange som venter på DosMuxSemWait.

en: DosSemMuxWait list invalid.
nb_NO: DosSemMuxWait-listen er ugyldig.

en: Volume label too long.
nb_NO: Volumnavnet er for langt.

en: Too many TCBs.
nb_NO: For mange TCB'er.

en: Signal refused.
nb_NO: Signalet ble nektet.

en: Segment discarded.
nb_NO: Segmentet ble forkastet.

en: Segment not locked.
nb_NO: Segmentet er ikke låst.

en: Bad thread ID address.
nb_NO: Ugyldig adresse for tråd-ID.

en: Bad arguments to DosExecPgm.
nb_NO: Ugyldig inndata til DosExecPgm.

en: Path is invalid.
nb_NO: Stien er ugyldig.

en: Signal pending.
nb_NO: Signalet venter.

en: Max system-wide thread count reached.
nb_NO: Nådde høyeste antall tråder på systemet.

en: Lock failed.
nb_NO: Klarte ikke låse.

en: Resource in use.
nb_NO: Ressursen er i bruk.

en: Cancel violation.
nb_NO: Ulovlig avbryting.

en: Atomic locks not supported.
nb_NO: Atomisk låsing støttes ikke.

en: Invalid segment number.
nb_NO: Ugyldig segmentnummer.

en: Invalid ordinal for %1.
nb_NO: Ugyldig ordinal for %1.

en: File already exists.
nb_NO: Filen finnes fra før.

en: Invalid flag number.
nb_NO: Ugyldig flaggnummer.

en: Semaphore name not found.
nb_NO: Fant ikke semaforenavnet.

en: Invalid starting code segment for %1.
nb_NO: Ugyldig start på kodesegment for %1.

en: Invalid starting stack segment for %1.
nb_NO: Ugyldig start på stabelsegment for %1.

en: Invalid module type for %1.
nb_NO: Ugyldig modultype for %1.

en: Invalid EXE signature in %1.
nb_NO: Ugyldig EXE-signatur for %1.

en: EXE %1 is marked invalid.
nb_NO: EXE %1 er markert som ugyldig.

en: Bad EXE format for %1.
nb_NO: Ugyldig EXE-format for %1.

en: Iterated data exceeds 64k in %1.
nb_NO: Gjentatt data overstiger 64k i %1.

en: Invalid MinAllocSize in %1.
nb_NO: Ugyldig MinAllocSize i %1.

en: Dynlink from invalid ring.
nb_NO: Dynlink fra ugyldig ring.

en: IOPL not enabled.
nb_NO: IOPL er ikke slått på.

en: Invalid SEGDPL in %1.
nb_NO: Ugyldig SEGDPL i %1.

en: Auto data segment exceeds 64k.
nb_NO: Automatisk datasegment overstiger 64k.

en: Ring 2 segment must be movable.
nb_NO: Ring 2-segment må være flyttbare.

en: Relocation chain exceeds segment limit in %1.
nb_NO: Flyttingskjeden overstiger segmentgrensen i %1.

en: Infinite loop in relocation chain in %1.
nb_NO: Uendelig løkke i flyttingskjeden i %1.

en: Environment variable not found.
nb_NO: Fant ikke miljøvariablen.

en: No signal sent.
nb_NO: Intet signal sendt.

en: File name is too long.
nb_NO: Filnavnet er for langt.

en: Ring 2 stack in use.
nb_NO: Ring 2-stabel er i bruk.

en: Error in use of filename wildcards.
nb_NO: Feil bruk av søketegn i filnavn.

en: Invalid signal number.
nb_NO: Ugyldig signalnummer.

en: Error setting signal handler.
nb_NO: Klarte ikke angi signalhåndterer.

en: Segment locked.
nb_NO: Segmentet er låst.

en: Too many modules.
nb_NO: For mange moduler.

en: Nesting LoadModule calls not allowed.
nb_NO: Sammenhengende LoadModule-kall ikke tillatt.

en: Machine type mismatch.
nb_NO: Feil maskintype.

en: Bad pipe.
nb_NO: Ugyldig rør.

en: Pipe busy.
nb_NO: Røret er opptatt.

en: Pipe closed.
nb_NO: Røret er lukket.

en: Pipe not connected.
nb_NO: Røret er ikke tilkoblet.

en: More data available.
nb_NO: Mer data tilgjengelig.

en: Session canceled.
nb_NO: Økten ble avbrutt.

en: Invalid extended attribute name.
nb_NO: Ugyldig utvidet atributtnavn.

en: Extended attribute list inconsistent.
nb_NO: Listen over utvidede atributter er inkonsistent.

en: No more data available.
nb_NO: Ikke mer data tilgjengelig.

en: Cannot use Copy API.
nb_NO: Kan ikke bruke Copy API'en.

en: Directory name invalid.
nb_NO: Katalognavnet er ugyldig.

en: Extended attributes didn't fit.
nb_NO: De utvidede egenskapene fikk ikke plass.

en: Extended attribute file corrupt.
nb_NO: Filen med utvidede atributter er skadet.

en: Extended attribute table full.
nb_NO: Tabellen med utvidede atributter er full.

en: Invalid extended attribute handle.
nb_NO: Ugyldig referanse for utvidet atributt.

en: Extended attributes not supported.
nb_NO: Utvidede egenskaper støttes ikke.

en: Mutex not owned by caller.
nb_NO: Mutex eies ikke av brukeren.

en: Too many posts to semaphore.
nb_NO: For mange poster til semaforen.

en: Read/WriteProcessMemory partially completed.
nb_NO: Read/WriteProcessMemory ble delvis ferdig.

en: The oplock wasn't granted.
nb_NO: oplock'en ble ikke tildelt.

en: Invalid oplock message received.
nb_NO: Mottok ugyldig oplock-melding.

en: Message 0x%1 not found in file %2.
nb_NO: Fant ikke meldingen 0x%1 i filen %2.

en: Invalid address.
nb_NO: Ugyldig adresse.

en: Arithmetic overflow.
nb_NO: Aritmetisk overstigning.

en: Pipe connected.
nb_NO: Røret er tilkoblet.

en: Pipe listening.
nb_NO: Røret lytter.

en: Extended attribute access denied.
nb_NO: Nektet tilgang til utvidede atributter.

en: I/O operation aborted.
nb_NO: I/U-operasjonen ble avbrutt.

en: Overlapped I/O incomplete.
nb_NO: Overlappet I/U er uferdig.

en: Overlapped I/O pending.
nb_NO: Overlappet I/U venter.

en: No access to memory location.
nb_NO: Ikke tilgang til minneplasseringen.

en: Swap error.
nb_NO: Swap-feil.

en: Stack overflow.
nb_NO: Overfylt stabel.

en: Invalid message.
nb_NO: Ugyldig melding.

en: Cannot complete.
nb_NO: Kan ikke fullføre.

en: Invalid flags.
nb_NO: Ugyldige flagg.

en: Unrecognized volume.
nb_NO: Volumet gjenkjennes ikke.

en: File invalid.
nb_NO: Filen er ugyldig.

en: Cannot run full-screen.
nb_NO: Kan ikke kjøre i fullskjerm.

en: Nonexistent token.
nb_NO: Ugyldig tegn.

en: Registry corrupt.
nb_NO: Registeret er skadet.

en: Invalid key.
nb_NO: Ugyldig nøkkel.

en: Can't open registry key.
nb_NO: Kan ikke åpne registernøkkel.

en: Can't read registry key.
nb_NO: Kan ikke lese registernøkkel.

en: Can't write registry key.
nb_NO: Kan ikke å skrive til registernøkkel.

en: Registry has been recovered.
nb_NO: Registeret har blitt gjenopprettet.

en: Registry is corrupt.
nb_NO: Registeret er skadet.

en: I/O to registry failed.
nb_NO: I/U til registeret feilet.

en: Not registry file.
nb_NO: Ikke en registerfil.

en: Key deleted.
nb_NO: Nøkkelen er slettet.

en: No registry log space.
nb_NO: Ikke loggingsplass for registeret.

en: Registry key has subkeys.
nb_NO: Registernøkkelen har undernøkler.

en: Subkey must be volatile.
nb_NO: Undernøkkelen må være kastbar.

en: Notify change request in progress.
nb_NO: Forespørsel om endringsmelding er i gang.

en: Dependent services are running.
nb_NO: Avhengige tjenester kjører.

en: Invalid service control.
nb_NO: Ugyldig tjenestekontroll.

en: Service request timeout.
nb_NO: Tidsavbrudd for tjenesteforespørsel.

en: Cannot create service thread.
nb_NO: Kan ikke opprette tjenestetråd.

en: Service database locked.
nb_NO: Tjenestedatabasen er låst.

en: Service already running.
nb_NO: Tjenesten kjører allerede.

en: Invalid service account.
nb_NO: Ugyldig tjenestekonto.

en: Service is disabled.
nb_NO: Tjenesten er slått av.

en: Circular dependency.
nb_NO: Sirkulær avhengighet.

en: Service does not exist.
nb_NO: Tjenesten finnes ikke.

en: Service cannot accept control message.
nb_NO: Tjenesten kan ikke godta kontrollmelding.

en: Service not active.
nb_NO: Tjenesten er inaktiv.

en: Service controller connect failed.
nb_NO: Klarte ikke koble til tjenestekontroller.

en: Exception in service.
nb_NO: Unntak i tjenesten.

en: Database does not exist.
nb_NO: Databasen finnes ikke.

en: Service-specific error.
nb_NO: Tjeneste-spesifik feil.

en: Process aborted.
nb_NO: Prosessen ble avbrutt.

en: Service dependency failed.
nb_NO: Avhengighet for tjenesten feilet.

en: Service login failed.
nb_NO: Tjenesteinnlogging feilet.

en: Service start-hang.
nb_NO: Tjenesten hang ved start.

en: Invalid service lock.
nb_NO: Ugyldig tjenestelås.

en: Service marked for delete.
nb_NO: Tjenesten er markert for sletting.

en: Service exists.
nb_NO: Tjenesten finnes.

en: System running last-known-good config.
nb_NO: Systemet kjører siste fungerende oppsett.

en: Service dependency deleted.
nb_NO: Tjenesteavhengighet er slettet.

en: Boot already accepted as last-good config.
nb_NO: Oppstarten er allerede godtatt som siste fungerende oppsett.

en: Service not started since last boot.
nb_NO: Tjenesten er ikke startet siden forrige oppstart.

en: Duplicate service name.
nb_NO: Tjenestenavnet finnes fra før.

en: Different service account.
nb_NO: Annen tjenestekonto.

en: Driver failure cannot be detected.
nb_NO: Driverfeil kan ikke oppdages.

en: Process abort cannot be detected.
nb_NO: Kan ikke finne ut om prosessen har avsluttet.

en: No recovery program for service.
nb_NO: Intet gjenopprettingsprogram for tjenesten.

en: Service not implemented by exe.
nb_NO: Tjenesten er ikke implementert av programfilen.

en: End of media.
nb_NO: Slutt på medium.

en: Filemark detected.
nb_NO: Filmerke oppdaget.

en: Beginning of media.
nb_NO: Begynnelsen på medium.

en: Setmark detected.
nb_NO: Set-merke oppdaget.

en: No data detected.
nb_NO: Ingen data oppdaget.

en: Partition failure.
nb_NO: Partisjonsfeil.

en: Invalid block length.
nb_NO: Ugyldig blokklengde.

en: Device not partitioned.
nb_NO: Enheten er ikke partisjonert.

en: Unable to lock media.
nb_NO: Klarte ikke låse medium.

en: Unable to unload media.
nb_NO: Klarte ikke løse ut medium.

en: Media changed.
nb_NO: Medium endret.

en: I/O bus reset.
nb_NO: I/U-bus'en er tilbakestilt.

en: No media in drive.
nb_NO: Intet medium i stasjonen.

en: No Unicode translation.
nb_NO: Ingen oversetting til unicode.

en: DLL initialization failed.
nb_NO: Klarte ikke starte DLL.

en: Shutdown in progress.
nb_NO: Avslutting pågår.

en: No shutdown in progress.
nb_NO: Ingen avslutting pågår.

en: I/O device error.
nb_NO: I/U-feil på enhet.

en: No serial devices found.
nb_NO: Fant ingen seriellenheter.

en: Shared IRQ busy.
nb_NO: Delt IRQ er opptatt.

en: Serial I/O completed.
nb_NO: Seriell I/U er fullført.

en: Serial I/O counter timeout.
nb_NO: Tidsavbrudd for seriell I/U-teller.

en: Floppy ID address mark not found.
nb_NO: Fant ikke adressemerke for diskett-ID.

en: Floppy reports wrong cylinder.
nb_NO: Disketten rapporterer feil sylinder.

en: Unknown floppy error.
nb_NO: Ukjent diskett-feil.

en: Floppy registers inconsistent.
nb_NO: Diskett-registre er inkonsistente.

en: Hard disk recalibrate failed.
nb_NO: Klarte ikke kalibrere harddisken på nytt.

en: Hard disk operation failed.
nb_NO: Harddisk-operasjonen feilet.

en: Hard disk reset failed.
nb_NO: Klarte ikke tilbakestille harddisken.

en: End of tape media.
nb_NO: Slutt på tape-medium.

en: Not enough server memory.
nb_NO: Ikke nok tjenerminne.

en: Possible deadlock.
nb_NO: Mulig fastlåst.

en: Incorrect alignment.
nb_NO: Ugyldig oppstilling.

en: Set-power-state vetoed.
nb_NO: Veto mot å angi strømstatus.

en: Set-power-state failed.
nb_NO: Klarte ikke angi strømstatus.

en: Too many links.
nb_NO: For mange koblinger.

en: Newer Windows version needed.
nb_NO: Nyere Windows-versjon er nødvendig.

en: Wrong operating system.
nb_NO: Feil operativsystem.

en: Single-instance application.
nb_NO: Programmet tillater bare én instans.

en: Real-mode application.
nb_NO: Real-mode-program.

en: Invalid DLL.
nb_NO: Ugyldig DLL.

en: No associated application.
nb_NO: Intet tilordnet program.

en: DDE failure.
nb_NO: DDE-feil.

en: DLL not found.
nb_NO: Kan ikke finne DLL.

en: Out of user handles.
nb_NO: Ingen flere brukerreferanser tilgjengelig.

en: Message can only be used in synchronous calls.
nb_NO: Meldingen kan kun brukes i synkroniserte kall.

en: The source element is empty.
nb_NO: Kildeelementet er tomt.

en: The destination element is full.
nb_NO: Mål-elementet er fullt.

en: The element address is invalid.
nb_NO: Elementets adresse er ugyldig.

en: The magazine is not present.
nb_NO: Magasinet er ikke tilstede.

en: The device needs reinitialization.
nb_NO: Enheten må startes på nytt.

en: The device requires cleaning.
nb_NO: Enheten må rengjøres.

en: The device door is open.
nb_NO: Enhetens dør er åpen.

en: The device is not connected.
nb_NO: Enheten er ikke koblet til.

en: Element not found.
nb_NO: Kan ikke finne elementet.

en: No match found.
nb_NO: Ingen treff.

en: Property set not found.
nb_NO: Fant ikke settet av egenskaper.

en: Point not found.
nb_NO: Fant ikke punktet.

en: No running tracking service.
nb_NO: Ingen sporingstjeneste kjører.

en: No such volume ID.
nb_NO: Volum-ID'en finnes ikke.

en: Unable to remove the file to be replaced.
nb_NO: Klarte ikke fjerne filen som skulle erstattes.

en: Unable to move the replacement file into place.
nb_NO: Klarte ikke å flytte erstatningsfilen til plasseringen.

en: Moving the replacement file failed.
nb_NO: Klarte ikke flytte erstatningsfilen.

en: The journal is being deleted.
nb_NO: Sletting av journalen pågår.

en: The journal is not active.
nb_NO: Journalen er ikke aktiv.

en: Potential matching file found.
nb_NO: Fant mulig samsvarende fil.

en: The journal entry was deleted.
nb_NO: Journaloppføringen ble slettet.

en: Invalid device name.
nb_NO: Ugyldig enhetsnavn.

en: Connection unavailable.
nb_NO: Tilkoblingen er utilgjengelig.

en: Device already remembered.
nb_NO: Enheten har allerede fått nytt medlemskap.

en: No network or bad path.
nb_NO: Intet nettverk eller ugyldig sti.

en: Invalid network provider name.
nb_NO: Ugyldig navn på nettverkstilbyder.

en: Cannot open network connection profile.
nb_NO: Kan ikke åpne profil for nettverkstilkobling.

en: Corrupt network connection profile.
nb_NO: Profilen for nettverkstilkobling er skadet.

en: Not a container.
nb_NO: Ikke en beholder.

en: Extended error.
nb_NO: Utvidet feil.

en: Invalid group name.
nb_NO: Ugyldig gruppenavn.

en: Invalid computer name.
nb_NO: Ugyldig maskinnavn.

en: Invalid event name.
nb_NO: Ugyldig hendelsesnavn.

en: Invalid domain name.
nb_NO: Ugyldig domenenavn.

en: Invalid service name.
nb_NO: Ugyldig tjenestenavn.

en: Invalid network name.
nb_NO: Ugyldig nettverksnavn.

en: Invalid share name.
nb_NO: Ugyldig delingsnavn.

en: Invalid message name.
nb_NO: Ugyldig meldingsnavn.

en: Invalid message destination.
nb_NO: Ugydlig mål for meldingen.

en: Session credential conflict.
nb_NO: Ugyldig øktinfo.

en: Remote session limit exceeded.
nb_NO: Grensen for eksterne økter er nådd.

en: Duplicate domain or workgroup name.
nb_NO: Navnet på domenet eller arbeidsgruppen er allerede i bruk.

en: No network.
nb_NO: Intet nettverk.

en: Operation canceled by user.
nb_NO: Operasjonen ble avbrutt av brukeren.

en: File has a user-mapped section.
nb_NO: En del av filen er tilordnet brukeren.

en: Connection refused.
nb_NO: Tilkobling nektet.

en: Connection gracefully closed.
nb_NO: Tilkoblingen ble lukket riktig.

en: Address already associated with transport endpoint.
nb_NO: Adressen er allerede tilordnet transportens endepunkt.

en: Address not associated with transport endpoint.
nb_NO: Adressen er ikke tilordnet transportens endepunkt.

en: Connection invalid.
nb_NO: Tilkoblingen er ugyldig.

en: Connection is active.
nb_NO: Tilkoblingen er aktiv.

en: Network unreachable.
nb_NO: Nettverket kan ikke nås.

en: Host unreachable.
nb_NO: Verten kan ikke nås.

en: Protocol unreachable.
nb_NO: Protokollen kan ikke nås.

en: Port unreachable.
nb_NO: Porten kan ikke nås.

en: Request aborted.
nb_NO: Forespørselen ble avbrutt.

en: Connection aborted.
nb_NO: Tilkoblingen ble avbrutt.

en: Please retry operation.
nb_NO: Prøv på nytt.

en: Connection count limit reached.
nb_NO: Grensen for antall tilkoblinger er nådd.

en: Login time restriction.
nb_NO: Grense for innloggingstid.

en: Login workstation restriction.
nb_NO: Begrensning for pålogging på arbeidsstasjonen.

en: Incorrect network address.
nb_NO: Ugyldig nettverksadresse.

en: Service already registered.
nb_NO: Tjenesten er allerede registrert.

en: Service not found.
nb_NO: Fant ikke tjenesten.

en: User not authenticated.
nb_NO: Brukeren ble ikke godkjent.

en: User not logged on.
nb_NO: Brukeren er ikke innlogget.

en: Continue work in progress.
nb_NO: Fortsettelsesarbeid pågår.

en: Already initialized.
nb_NO: Allerede lastet.

en: No more local devices.
nb_NO: Ingen flere lokale enheter.

en: The site does not exist.
nb_NO: Siden finnes ikke.

en: The domain controller already exists.
nb_NO: Domenekontrolleren finnes allerede.

en: Supported only when connected.
nb_NO: Støttes kun hvis tilkoblet.

en: Perform operation even when nothing changed.
nb_NO: Utfør operasjonen selv om ingenting ble endret.

en: The user profile is invalid.
nb_NO: Brukerprofilen er ugyldig.

en: Not supported on Small Business Server.
nb_NO: Støttes ikke på Small Business Server.

en: Not all privileges assigned.
nb_NO: Ikke alle privilegier er tilordnet.

en: Some security IDs not mapped.
nb_NO: Noen sikkerhets-ID'er er ikke kartlagt.

en: No quotas for account.
nb_NO: Ingen kvoter for kontoen.

en: Local user session key.
nb_NO: Lokal nøkkel for brukerøkt.

en: Password too complex for LM.
nb_NO: Passordet er for kompleks for LM.

en: Unknown revision.
nb_NO: Ukjent revisjon.

en: Incompatible revision levels.
nb_NO: Ukompatible revisjonsnivåer.

en: Invalid owner.
nb_NO: Ugyldig eier.

en: Invalid primary group.
nb_NO: Ugyldig primærgruppe.

en: No impersonation token.
nb_NO: Ikke et personifiseringstegn.

en: Can't disable mandatory group.
nb_NO: Kan ikke deaktivere en påkrevd gruppe.

en: No logon servers available.
nb_NO: Ingen påloggingstjenere tilgjengelig.

en: No such logon session.
nb_NO: Påloggingsøkten finnes ikke.

en: No such privilege.
nb_NO: Privilegiet finnes ikke.

en: Privilege not held.
nb_NO: Privilegiet er ikke gitt.

en: Invalid account name.
nb_NO: Ugyldig kontonavn.

en: User already exists.
nb_NO: Brukeren finnes allerede.

en: No such user.
nb_NO: Brukeren finnes ikke.

en: Group already exists.
nb_NO: Gruppen finnes allerede.

en: No such group.
nb_NO: Gruppen finnes ikke.

en: User already in group.
nb_NO: Brukeren er allerede i gruppen.

en: User not in group.
nb_NO: Brukeren er ikke i gruppen.

en: Can't delete last admin user.
nb_NO: Kan ikke slette eneste administrator.

en: Wrong password.
nb_NO: Feil passord.

en: Ill-formed password.
nb_NO: Feilformet passord.

en: Password restriction.
nb_NO: Passordbegrensning.

en: Logon failure.
nb_NO: Pålogging feilet.

en: Account restriction.
nb_NO: Kontobegrensning.

en: Invalid logon hours.
nb_NO: Ugyldig påloggingstid.

en: Invalid workstation.
nb_NO: Ugyldig arbeidsstasjon.

en: Password expired.
nb_NO: Passordet har utløpt.

en: Account disabled.
nb_NO: Kontoen er deaktivert.

en: No security ID mapped.
nb_NO: Ingen tilordnet sikkerts-ID.

en: Too many LUIDs requested.
nb_NO: Ba om for mange LUID'er.

en: LUIDs exhausted.
nb_NO: Tom for LUID'er.

en: Invalid sub authority.
nb_NO: Ugyldig underautoritet.

en: Invalid ACL.
nb_NO: Ugyldig ACL.

en: Invalid SID.
nb_NO: Ugyldig SID.

en: Invalid security descriptor.
nb_NO: Ugyldig sikkerhetsbeskriver.

en: Bad inherited ACL.
nb_NO: Ugyldig arvet ACL.

en: Server disabled.
nb_NO: Tjeneren er deaktivert.

en: Server not disabled.
nb_NO: Tjeneren er ikke deaktivert.

en: Invalid ID authority.
nb_NO: Ugyldig ID-autoritet.

en: Allotted space exceeded.
nb_NO: Tilordnet plass er oppbrukt.

en: Invalid group attributes.
nb_NO: Ugyldige innstilliger for gruppen.

en: Bad impersonation level.
nb_NO: Ugyldig personifiseringsnivå.

en: Can't open anonymous security token.
nb_NO: Kan ikke åpne anonymt sikkerhetstegn.

en: Bad validation class.
nb_NO: Ugyldig godkjenningsklasse.

en: Bad token type.
nb_NO: Ugyldig tegntype.

en: No security on object.
nb_NO: Ingen sikkerhet på objektet.

en: Can't access domain information.
nb_NO: Fikk ikke tilgang til domeneinformasjon.

en: Invalid server state.
nb_NO: Ugyldig tjenertilstand.

en: Invalid domain state.
nb_NO: Ugyldig domenetilstand.

en: Invalid domain role.
nb_NO: Ugyldig domenerolle.

en: No such domain.
nb_NO: Domenet finnes ikke.

en: Domain already exists.
nb_NO: Domenet finnes allerede.

en: Domain limit exceeded.
nb_NO: Domenegrensen er oversteget.

en: Internal database corruption.
nb_NO: Den interne databasen er skadet.

en: Internal error.
nb_NO: Intern feil.

en: Generic access types not mapped.
nb_NO: Generelle tilgangstyper er ikke tilordnet.

en: Bad descriptor format.
nb_NO: Ugyldig format på beskriver.

en: Not a logon process.
nb_NO: Ikke en påloggingsprosess.

en: Logon session ID exists.
nb_NO: ID'en til påloggingsøkten finnes allerede.

en: Unknown authentication package.
nb_NO: Ukjent godkjenningspakke.

en: Bad logon session state.
nb_NO: Ugyldig tilstand for påloggingsøkten.

en: Logon session ID collision.
nb_NO: Kollisjon med ID for påloggingsøkt.

en: Invalid logon type.
nb_NO: Ugyldig påloggingstype.

en: Cannot impersonate.
nb_NO: Kan ikke personifisere.

en: Invalid transaction state.
nb_NO: Ugyldig transaksjonstatus.

en: Security DB commit failure.
nb_NO: Klarte ikke skrive til sikkerhetsdatabase.

en: Account is built-in.
nb_NO: Kontoen er innebygget.

en: Group is built-in.
nb_NO: Gruppen er innebygget.

en: User is built-in.
nb_NO: Brukeren er innebygget.

en: Group is primary for user.
nb_NO: Gruppen er hovedgruppe for bruker.

en: Token already in use.
nb_NO: Tegner er allerede i bruk.

en: No such local group.
nb_NO: Ingen slik lokal gruppe.

en: User not in local group.
nb_NO: Brukeren er ikke i lokal gruppe.

en: User already in local group.
nb_NO: Brukeren er allerede i lokal gruppe.

en: Local group already exists.
nb_NO: Den lokale gruppen finnes allerede.

en: Logon type not granted.
nb_NO: Påloggingstypen ble ikke innvilget.

en: Too many secrets.
nb_NO: For mange hemmeligheter.

en: Secret too long.
nb_NO: Hemmeligheten er for lang.

en: Internal security DB error.
nb_NO: Intern feil i sikkerhetsdatabasen.

en: Too many context IDs.
nb_NO: For mange sammenhengs-ID'er.

en: Cross-encrypted NT password required.
nb_NO: Krever tverrkryptert NT-passord.

en: No such member.
nb_NO: Intet slikt medlem.

en: Invalid member.
nb_NO: Ugyldig medlem.

en: Too many SIDs.
nb_NO: For mange SID'er.

en: Cross-encrypted LM password required.
nb_NO: Krever tverrkryptert LM-passord.

en: No inheritable components.
nb_NO: Ingen komponenter kan arves.

en: File or directory corrupt.
nb_NO: Filen eller mappen er skadet.

en: Disk is corrupt.
nb_NO: Disken er skadet.

en: No user session key.
nb_NO: Ingen øktnøkkel for brukeren.

en: License quota exceeded.
nb_NO: Lisenskvoten er oversteget.

en: Wrong target name.
nb_NO: Feil mål-navn.

en: Mutual authentication failed.
nb_NO: Gjensidig godkjenning mislyktes.

en: Time skew between client and server.
nb_NO: Tidsforskyvning mellom klient og tjener.

en: Invalid window handle.
nb_NO: Ugyldig vindureferanse.

en: Invalid menu handle.
nb_NO: Ugyldig menyreferanse.

en: Invalid cursor handle.
nb_NO: Ugyldig pekerreferanse.

en: Invalid accelerator table handle.
nb_NO: Ugyldig referanse til akseleratortabell.

en: Invalid hook handle.
nb_NO: Ugyldig krokreferanse.

en: Invalid DWP handle.
nb_NO: Ugyldig DWP-referanse.

en: Can't create top-level child window.
nb_NO: Kan ikke lage undervindu på toppnivå.

en: Can't find window class.
nb_NO: Kan ikke finne vindusklassen.

en: Window owned by another thread.
nb_NO: Vinduet eies av en annen tråd.

en: Hotkey already registered.
nb_NO: Hurtigtasen er allerede registrert.

en: Class already exists.
nb_NO: Klassen finnes allerede.

en: Class does not exist.
nb_NO: Klassen finnes ikke.

en: Class has open windows.
nb_NO: Klassen har åpne vinduer.

en: Invalid index.
nb_NO: Ugyldig indeks.

en: Invalid icon handle.
nb_NO: Ugyldig ikonreferanse.

en: Private dialog index.
nb_NO: Privat dialogindeks.

en: List box ID not found.
nb_NO: Fant ikke ID'en til listeelementet.

en: No wildcard characters.
nb_NO: Ingen søketegn.

en: Clipboard not open.
nb_NO: Utklipstavlen er ikke åpen.

en: Hotkey not registered.
nb_NO: Hurtigtasen er ikke registrert.

en: Not a dialog window.
nb_NO: Ikke et dialogvindu.

en: Control ID not found.
nb_NO: Fant ikke kontroller-ID'en.

en: Invalid combo box message.
nb_NO: Ugyldig melding for kombinasjonsboks.

en: Not a combo box window.
nb_NO: Ikke et vindu for kombinasjonsboks.

en: Invalid edit height.
nb_NO: Ugyldig høyde for redigeringsfelt.

en: DC not found.
nb_NO: Fant ikke DC.

en: Invalid hook filter.
nb_NO: Ugyldig krokfilter.

en: Invalid filter procedure.
nb_NO: Ugyldig filterprosedyre.

en: Hook procedure needs module handle.
nb_NO: Krokprosedyren trenger en modulreferanse.

en: Global-only hook procedure.
nb_NO: Krokprosedyren er kun global.

en: Journal hook already set.
nb_NO: Journalkroken er allerede aktiv.

en: Hook procedure not installed.
nb_NO: Krokprosedyren er ikke installert.

en: Invalid list box message.
nb_NO: Ugyldig melding for listeelement.

en: Invalid LB_SETCOUNT sent.
nb_NO: Sendte ugyldig LB_SETCOUNT.

en: No tab stops on this list box.
nb_NO: Ingen tabulatorstopp i dette listeelementet.

en: Can't destroy object owned by another thread.
nb_NO: Kan ikke slette objekt som eies av en annen tråd.

en: Child window menus not allowed.
nb_NO: Menyer tillates ikke i undervinduet.

en: Window has no system menu.
nb_NO: Vinduet har ingen systemmeny.

en: Invalid message box style.
nb_NO: Ugyldig stil for meldingsvindu.

en: Invalid SPI parameter.
nb_NO: Ugyldig SPI-parameter.

en: Screen already locked.
nb_NO: Skjermen er allerede låst.

en: Window handles have different parents.
nb_NO: Vindusreferansene er underordnet ulike vinduer.

en: Not a child window.
nb_NO: Ikke et undervindu.

en: Invalid GW command.
nb_NO: Ugyldig GW-kommando.

en: Invalid thread ID.
nb_NO: Ugyldig tråd-ID.

en: Not an MDI child window.
nb_NO: Ikke et MDI-undervindu.

en: Popup menu already active.
nb_NO: Sprettopp-menyen er allerede aktiv.

en: No scrollbars.
nb_NO: Ingen rullefelt.

en: Invalid scrollbar range.
nb_NO: Ugyldig rekkevidde for rullefeltet.

en: Invalid ShowWin command.
nb_NO: Ugyldig ShowWin-kommando.

en: No system resources.
nb_NO: Ingen systemressurser.

en: No non-paged system resources.
nb_NO: Kun sidevekslede systemressurser.

en: No paged system resources.
nb_NO: Ingen sidevekslede systemressurser.

en: No working set quota.
nb_NO: Ingen kvota for arbeidssett.

en: No page file quota.
nb_NO: Ingen kvote for sidevekslingsfil.

en: Exceeded commitment limit.
nb_NO: Oversted grensen for tilknytning.

en: Menu item not found.
nb_NO: Klarte ikke finne menyelementet.

en: Invalid keyboard handle.
nb_NO: Ugyldig tastaturreferanse.

en: Hook type not allowed.
nb_NO: Hook-typen er ikke tillat.

en: Interactive window station required.
nb_NO: Krever en interaktiv Windows-stasjon.

en: Timeout.
nb_NO: Tidsavbrudd.

en: Invalid monitor handle.
nb_NO: Ugyldig skjermreferanse.

en: Event log file corrupt.
nb_NO: Hendelsesloggen er skadet.

en: Event log can't start.
nb_NO: Kan ikke starte hendelsesloggen.

en: Event log file full.
nb_NO: Filen for hendelsesloggen er full.

en: Event log file changed.
nb_NO: Filen for hendelsesloggen er endret.

en: Installer service failed.
nb_NO: Installasjonstjenesten støtte på en feil.

en: Installation aborted by user.
nb_NO: Installasjonen ble avbrutt av brukeren.

en: Installation failure.
nb_NO: Installasjonen mislyktes.

en: Installation suspended.
nb_NO: Installasjonen ble avbrutt.

en: Unknown product.
nb_NO: Ukjent produkt.

en: Unknown feature.
nb_NO: Ukjent egenskap.

en: Unknown component.
nb_NO: Ukjent komponent.

en: Unknown property.
nb_NO: Ukjent egenskap.

en: Invalid handle state.
nb_NO: Ugyldig status for referanse.

en: Bad configuration.
nb_NO: Ugyldig oppsett.

en: Index is missing.
nb_NO: Indeksen mangler.

en: Installation source is missing.
nb_NO: Installasjonskilden mangler.

en: Wrong installation package version.
nb_NO: Feil versjon av installasjonspakke.

en: Product uninstalled.
nb_NO: Produktet ble avinstallert.

en: Invalid query syntax.
nb_NO: Ugyldig syntaks for spørring.

en: Invalid field.
nb_NO: Ugyldig felt.

en: Device removed.
nb_NO: Enheten er fjernet.

en: Installation already running.
nb_NO: Installasjonen kjører allerede.

en: Installation package failed to open.
nb_NO: Klarte ikke åpne installasjonspakke.

en: Installation package is invalid.
nb_NO: Installasjonspakken er ugyldig.

en: Installer user interface failed.
nb_NO: Feil i brukergrensesnitt for installasjon.

en: Failed to open installation log file.
nb_NO: Klarte ikke åpne installasjonslogg.

en: Installation language not supported.
nb_NO: Installasjonsspråket støttes ikke.

en: Installation transform failed to apply.
nb_NO: Klarte ikke bruke installasjonsomformer.

en: Installation package rejected.
nb_NO: Installasjonspakken ble avvist.

en: Function could not be called.
nb_NO: Klarte ikke kalle funksjonen.

en: Function failed.
nb_NO: Funksjonen feilet.

en: Invalid table.
nb_NO: Ugyldig tabell.

en: Data type mismatch.
nb_NO: Feil datatype.

en: Unsupported type.
nb_NO: Typen støttes ikke.

en: Creation failed.
nb_NO: Klarte ikke opprette.

en: Temporary directory not writable.
nb_NO: Mappen for midlertidige filer kan ikke skrives til.

en: Installation platform not supported.
nb_NO: Installasjonsplattformen støttes ikke.

en: Installer not used.
nb_NO: Installasjonsprogrammet er ikke brukt.

en: Failed to open the patch package.
nb_NO: Klarte ikke åpne oppdateringspakken.

en: Invalid patch package.
nb_NO: Ugyldig oppdateringspakke.

en: Unsupported patch package.
nb_NO: Oppdateringspakken støttes ikke.

en: Another version is installed.
nb_NO: En annen versjon er allerede installert.

en: Invalid command line.
nb_NO: Ugyldig kommandolinje.

en: Remote installation not allowed.
nb_NO: Ekstern installasjon er ikke tillat.

en: Reboot initiated after successful install.
nb_NO: Starter på nytt etter vellykket installasjon.

en: Invalid string binding.
nb_NO: Ugyldig strengbinding.

en: Wrong kind of binding.
nb_NO: Feil type binding.

en: Invalid binding.
nb_NO: Ugyldig binding.

en: RPC protocol sequence not supported.
nb_NO: RPC-protokollsekvensen støttes ikke.

en: Invalid RPC protocol sequence.
nb_NO: Ugyldig RPC-protokollsekvens.

en: Invalid string UUID.
nb_NO: Ugyldig streng-UUID.

en: Invalid endpoint format.
nb_NO: Ugyldig format for endepunktet.

en: Invalid network address.
nb_NO: Ugyldig nettverksadresse.

en: No endpoint found.
nb_NO: Fant ikke endepunktet.

en: Invalid timeout value.
nb_NO: Ugyldig verdi for tidsavbrudd.

en: Object UUID not found.
nb_NO: Fant ikke objekt-UUID'en.

en: UUID already registered.
nb_NO: UUID'en er allerede registrert.

en: UUID type already registered.
nb_NO: UUID-typen er allerede registrert.

en: Server already listening.
nb_NO: Tjeneren lytter allerede.

en: No protocol sequences registered.
nb_NO: Ingen protokollsekvens er registrert.

en: RPC server not listening.
nb_NO: RPC-tjeneren lytter ikke.

en: Unknown manager type.
nb_NO: Ukjent behandlertype.

en: Unknown interface.
nb_NO: Ukjent grensesnitt.

en: No bindings.
nb_NO: Ingen bindinger.

en: No protocol sequences.
nb_NO: Ingen protokollsekvens.

en: Can't create endpoint.
nb_NO: Kan ikke opprette endepunkt.

en: Out of resources.
nb_NO: Tom for ressurser.

en: RPC server unavailable.
nb_NO: RPC-tjeneren er utilgjengelig.

en: RPC server too busy.
nb_NO: RPC-tjeneren er for opptatt.

en: Invalid network options.
nb_NO: Ugyldige nettverksinnstillinger.

en: No RPC call active.
nb_NO: Intet RPC-kall er aktivt.

en: RPC call failed.
nb_NO: RPC-kall feilet.

en: RPC call failed and didn't execute.
nb_NO: RPC-kall feilet og ble ikke kjørt.

en: RPC protocol error.
nb_NO: Feil i RPC-protokoll.

en: Unsupported transfer syntax.
nb_NO: Overføringssyntaksen støttes ikke.

en: Invalid tag.
nb_NO: Ugyldig merkelapp.

en: Invalid array bounds.
nb_NO: Ugyldige grenser for rekken.

en: No entry name.
nb_NO: Intet oppføringsnavn.

en: Invalid name syntax.
nb_NO: Ugyldig navnsyntaks.

en: Unsupported name syntax.
nb_NO: Navnsyntaksen støttes ikke.

en: No network address.
nb_NO: Ingen nettverksadresse.

en: Duplicate endpoint.
nb_NO: Endepunktet finnes fra før.

en: Unknown authentication type.
nb_NO: Ukjent godkjenningstype.

en: Maximum calls too low.
nb_NO: Høyeste antall kall er for lavt.

en: String too long.
nb_NO: Strengen er for lang.

en: Protocol sequence not found.
nb_NO: Fant ikke protokollsekvensen.

en: Procedure number out of range.
nb_NO: Prosedyrenummeret er utenfor rekkevidde.

en: Binding has no authentication data.
nb_NO: Bindingen har ingen godkjenningsdata.

en: Unknown authentication service.
nb_NO: Ukjent godkjenningstjeneste.

en: Unknown authentication level.
nb_NO: Ukjent godkjenningsnivå.

en: Invalid authentication identity.
nb_NO: Ukjent godkjenningsidentitet.

en: Unknown authorization service.
nb_NO: Ukjent godkjenningstjeneste.

en: Invalid entry.
nb_NO: Ugyldig oppføring.

en: Can't perform operation.
nb_NO: Kan ikke utføre operasjonen.

en: Endpoints not registered.
nb_NO: Endepunktene er ikke registrert.

en: Nothing to export.
nb_NO: Ingenting å eksportere.

en: Incomplete name.
nb_NO: Ufullstendig navn.

en: Invalid version option.
nb_NO: Ugyldig versjonsinnstilling.

en: No more members.
nb_NO: Ingen flere medlemmer.

en: Not all objects unexported.
nb_NO: Ikke alle objektene er aveksportert.

en: Interface not found.
nb_NO: Fant ikke grensesnittet.

en: Entry already exists.
nb_NO: Oppføringen finnes fra før.

en: Entry not found.
nb_NO: Fant ikke oppføringen.

en: Name service unavailable.
nb_NO: Navnetjenesten er utilgjengelig.

en: Invalid network address family.
nb_NO: Ugyldig familie for nettverksadressen.

en: Operation not supported.
nb_NO: Operasjonen støttes ikke.

en: No security context available.
nb_NO: Ingen sikkerhetskontekst er tilgjengelig.

en: RPCInternal error.
nb_NO: Intern feil i RPC.

en: RPC divide-by-zero.
nb_NO: Deling på null i RPC.

en: Address error.
nb_NO: Adressefeil.

en: Floating-point divide-by-zero.
nb_NO: Deling på null med flyttall.

en: Floating-point underflow.
nb_NO: Flyttall sendes for sakte.

en: Floating-point overflow.
nb_NO: For stort flyttall.

en: No more entries.
nb_NO: Ingen flere oppføringer.

en: Character translation table open failed.
nb_NO: Klarte ikke åpne tabellen for tegnkonvertering.

en: Character translation table file too small.
nb_NO: Filen for tegnkonvertering er for liten.

en: Null context handle.
nb_NO: Kontekstreferansen er null.

en: Context handle damaged.
nb_NO: Kontekstreferansen er skadet.

en: Binding handle mismatch.
nb_NO: Bindingsreferansen stemmer ikke.

en: Cannot get call handle.
nb_NO: Kan ikke hente kallreferansen.

en: Null reference pointer.
nb_NO: Referansepekeren er null.

en: Enumeration value out of range.
nb_NO: Enum-verdien er utenfor rekkevidde.

en: Byte count too small.
nb_NO: Antall byte er for lavt.

en: Bad stub data.
nb_NO: Ugyldige stub-data.

en: Invalid user buffer.
nb_NO: Ugyldig lagringsplass for brukerminne.

en: Unrecognized media.
nb_NO: Mediet gjenkjennes ikke.

en: No trust secret.
nb_NO: Ingen hemmelighet om pålitelighet.

en: No trust SAM account.
nb_NO: Ingen SAM-konto for pålitlighet.

en: Trusted domain failure.
nb_NO: Feil i pålitelig domene.

en: Trusted relationship failure.
nb_NO: Feil i pålitelig forhold.

en: Trust logon failure.
nb_NO: Innloggingsfeil for pålitelighet.

en: RPC call already in progress.
nb_NO: RPC-kall er allerede under utføring.

en: NETLOGON is not started.
nb_NO: NETLOGON er ikke startet.

en: Account expired.
nb_NO: Kontoen har utløpt.

en: Redirector has open handles.
nb_NO: Omdirigereren har åpne referanser.

en: Printer driver already installed.
nb_NO: Skriverdriveren er allerede installert.

en: Unknown port.
nb_NO: Ukjent port.

en: Unknown printer driver.
nb_NO: Ukjent skriverdriver.

en: Unknown print processor.
nb_NO: Ukjent skriverbehandler.

en: Invalid separator file.
nb_NO: Ugyldig adskillingsfil.

en: Invalid priority.
nb_NO: Ugyldig prioritet.

en: Invalid printer name.
nb_NO: Ugyldig skrivernavn.

en: Printer already exists.
nb_NO: Skriveren finnes allerede.

en: Invalid printer command.
nb_NO: Ukjent skriverkommando.

en: Invalid data type.
nb_NO: Ugyldig datatype.

en: Invalid environment.
nb_NO: Ugyldig miljø.

en: No more bindings.
nb_NO: Ingen flere bindinger.

en: Can't log on with inter-domain trust account.
nb_NO: Kan ikke logge på med pålitelighetskonto for flere domerer.

en: Can't log on with workstation trust account.
nb_NO: Kan ikke logge på med pålitelighetskonto for arbeidsstasjonen.

en: Can't log on with server trust account.
nb_NO: Kan ikke logge på med pålitelighetskonto for tjeneren.

en: Domain trust information inconsistent.
nb_NO: Domenets info om pålitelighet samsvarer ikke.

en: Server has open handles.
nb_NO: Tjeneren har åpne referanser.

en: Resource data not found.
nb_NO: Fant ikke ressursdata.

en: Resource type not found.
nb_NO: Fant ikke ressurstypen.

en: Resource name not found.
nb_NO: Fant ikke ressursnavnet.

en: Resource language not found.
nb_NO: Fant ikke ressursspråket.

en: Not enough quota.
nb_NO: Ikke stor nok kvote.

en: No interfaces.
nb_NO: Ingen grensesnitt.

en: RPC call canceled.
nb_NO: RPC-kallet ble avbrutt.

en: Binding incomplete.
nb_NO: Bindingen er ufullstendig.

en: RPC comm failure.
nb_NO: Kommunikasjonsfeil i RPC.

en: Unsupported authorization level.
nb_NO: Godkjenningsnivået støttes ikke.

en: No principal name registered.
nb_NO: Hovednavn er ikke registrert.

en: Not an RPC error.
nb_NO: Ikke en RPC-feil.

en: UUID is local only.
nb_NO: UUID'en er kun lokal.

en: Security package error.
nb_NO: Feil i sikkerhetspakke.

en: Thread not canceled.
nb_NO: Tråden er ikke avbrutt.

en: Invalid handle operation.
nb_NO: Ugyldig operasjon på referanse.

en: Wrong serializing package version.
nb_NO: Ugyldig pakkeversjon for serialisering.

en: Wrong stub version.
nb_NO: Feil stub-versjon.

en: Invalid pipe object.
nb_NO: Ugyldig rørobjekt.

en: Wrong pipe order.
nb_NO: Feil rekkefølge på rør.

en: Wrong pipe version.
nb_NO: Feil versjon på rør.

en: Group member not found.
nb_NO: Fant ikke gruppemedlemmet.

en: Can't create endpoint mapper DB.
nb_NO: Kan ikke lage database for endepunkt.

en: Invalid object.
nb_NO: Ugyldig objekt.

en: Invalid time.
nb_NO: Ugyldig tid.

en: Invalid form name.
nb_NO: Ugyldig skjemanavn.

en: Invalid form size.
nb_NO: Ugyldig skjemastørrelse.

en: Already awaiting printer handle.
nb_NO: Venter allerede på skriverreferanse.

en: Printer deleted.
nb_NO: Skriveren er slettet.

en: Invalid printer state.
nb_NO: Ugyldig skriverstatus.

en: User must change password.
nb_NO: Brukeren må endre passord.

en: Domain controller not found.
nb_NO: Fant ikke domenekontrolleren.

en: Account locked out.
nb_NO: Kontoen er låst ute.

en: Invalid pixel format.
nb_NO: Ugyldig format for bildepunkt.

en: Invalid driver.
nb_NO: Ugyldig driver.

en: Invalid object resolver set.
nb_NO: Ugyldig sett for objektløser.

en: Incomplete RPC send.
nb_NO: Ufullstendig RPC-forsendelse.

en: Invalid asynchronous RPC handle.
nb_NO: Ugyldig asynkron RPC-referanse.

en: Invalid asynchronous RPC call.
nb_NO: Ugyldig asynkront RPC-kall.

en: RPC pipe closed.
nb_NO: RPC-røret er lukket.

en: Discipline error on RPC pipe.
nb_NO: Disiplin-feil på RPC-rør.

en: No data on RPC pipe.
nb_NO: Ingen data i RPC-røret.

en: No site name available.
nb_NO: Intet stedsnavn tilgjengelig.

en: The file cannot be accessed.
nb_NO: Kan ikke åpne filen.

en: The filename cannot be resolved.
nb_NO: Kan ikke slå opp filnavnet.

en: RPC entry type mismatch.
nb_NO: Feil RPC-oppføringstype.

en: Not all objects could be exported.
nb_NO: Klarte ikke eksportere alle objektene.

en: The interface could not be exported.
nb_NO: Klarte ikke eksportere grensesnittet.

en: The profile could not be added.
nb_NO: Klarte ikke legge til profilen.

en: The profile element could not be added.
nb_NO: Klarte ikke legge til profilelementet.

en: The profile element could not be removed.
nb_NO: Klarte ikke fjerne profilelementet.

en: The group element could not be added.
nb_NO: Klarte ikke legge til gruppeelementet.

en: The group element could not be removed.
nb_NO: Klarte ikke fjerne gruppeelementet.

en: The username could not be found.
nb_NO: Brukernavnet finnes ikke.

en: This network connection does not exist.
nb_NO: Denne nettverksforbindelsen finnes ikke.

en: Connection reset by peer.
nb_NO: Tilkobling nullstilt av likemann.

en: Not implemented.
nb_NO: Ikke implementert.

en: Call failed.
nb_NO: Kall feilet.

en: No Signature found in file.
nb_NO: Fant ingen signatur i filen.

en: Invalid call.
nb_NO: Ugyldig kall.

en: Resource is not currently available.
nb_NO: Ressursen er for øyeblikket ikke tilgjengelig.

en: Local Port
nb_NO: Lokal port

en: Local Monitor
nb_NO: Lokal overvåker

en: Add a Local Port
nb_NO: Legg til en lokal port

en: &Enter the port name to add:
nb_NO: Skriv inn navn&et på den nye porten:

en: Configure LPT Port
nb_NO: Oppsett av LPT-port

en: Timeout (seconds)
nb_NO: Tidsavbrudd (sekunder)

en: &Transmission Retry:
nb_NO: Prøv å sende på nyt&t:

en: '%s' is not a valid port name
nb_NO: "%s" er ikke et gyldig portnavn

en: Port %s already exists
nb_NO: Porten "%s" finnes allerede

en: This port has no options to configure
nb_NO: Denne porten har ingen innstillinger

en: Mail sending failed as you do not have a MAPI mail client installed.
nb_NO: Klarte ikke sende e-post fordi en MAPI-klient ikke er installert.

en: Send Mail
nb_NO: Send e-post

en: Media Foundation platform is not initialized.
nb_NO: Media Foundation plattformen er ikke lastet.

en: Buffer is too small.
nb_NO: For lite hurtigminne.

en: Invalid request.
nb_NO: Ugyldig forespørsel.

en: Invalid stream number.
nb_NO: Ugyldig strømnummer.

en: Invalid media type.
nb_NO: Ugyldig mediatype.

en: No more input is accepted.
nb_NO: Ingen flere inndata akseptert.

en: Object is not initialized.
nb_NO: Objekt er ikke lastet.

en: Representation is not supported.
nb_NO: Representasjonen støttes ikke.

en: No more types in the list of suggested media types.
nb_NO: Ingen flere typer i listen av foreslåtte mediatyper.

en: Unsupported service.
nb_NO: Tjenesten støttes ikke.

en: Unexpected error.
nb_NO: Uventet feil.

en: Invalid type.
nb_NO: Ugyldig type.

en: Invalid file format.
nb_NO: Ugyldig filformat.

en: Invalid timestamp.
nb_NO: Ugyldig tidspunkt.

en: Unsupported scheme.
nb_NO: Skjemaet støttes ikke.

en: Unsupported time format.
nb_NO: Tidsformatet støttes ikke.

en: Invalid stream data.
nb_NO: Ugyldig strømdata.

en: Realtime support is not available.
nb_NO: Sanntidsstøtte er ikke tilgjengelig.

en: Object or value wasn't found.
nb_NO: Fant ikke objekt eller verdi.

en: Value is not available.
nb_NO: Verdi er ikke tilgjengelig.

en: Clock is not available.
nb_NO: Klokken er ikke tilgjengelig.

en: Unrecoverable error occurred.
nb_NO: En ugjenopprettelig feil har oppstått.

en: Key is invalid.
nb_NO: Nøkkelen er ugyldig.

en: Invalid position.
nb_NO: Ugyldig posisjon.

en: Attribute is not found.
nb_NO: Fant ikke egenskapen.

en: Operation was cancelled.
nb_NO: Operasjonen ble avbrutt.

en: Platform is disabled in safe mode.
nb_NO: Plattformen er avslått i sikkermodus.

en: Media stream has no duration set.
nb_NO: Mediastrømmen har ingen satt varighet.

en: Media format was recognized but is invalid.
nb_NO: Mediaformatet ble gjenkjent men er ugyldig.

en: Property wasn't found.
nb_NO: Fant ikke egenskapen.

en: Property is read-only.
nb_NO: Egenskapen kan kun leses.

en: Property is not allowed.
nb_NO: Egenskapen er ikke tillat.

en: Media source is not started.
nb_NO: Mediakilden er ikke startet.

en: Unsupported media format.
nb_NO: Mediaformatet støttes ikke.

en: No media streams were selected.
nb_NO: Ingen mediastrømmer ble valgt.

en: Codec was not found.
nb_NO: Fant ikke kodeks.

en: Source is missing.
nb_NO: Kilde mangler.

en: Enter Network Password
nb_NO: Skriv inn nettverkspassord

en: Please enter your username and password:
nb_NO: Skriv inn brukernavnet og passordet ditt:

en: Proxy
nb_NO: Mellomtjener

en: User
nb_NO: Bruker

en: Password
nb_NO: Passord

en: &Save this password (insecure)
nb_NO: Lagre dette pa&ssordet (usikkert)

en: Entire Network
nb_NO: Hele nettverket

en: Sound Selection
nb_NO: Lydutvalg

en: &Save As...
nb_NO: Lagre &som...

en: &Attributes:
nb_NO: &Egenskaper:

en: Hyperlink
nb_NO: Hyperkobling

en: Hyperlink Information
nb_NO: Informasjon om koblingen

en: HTML Document
nb_NO: HTML-dokument

en: Downloading from %s...
nb_NO: Laster ned fra %s...

en: Done
nb_NO: Fullført

en: The specified installation package could not be opened. Please check the file path and try again.
nb_NO: Klarte ikke å åpne den oppgitte installasjonspakken. Kontroller filbanen og prøv igjen.

en: path %s not found
nb_NO: fant ikke stien %s

en: insert disk %s
nb_NO: sett inn disk %s

en: Windows Installer %s
    
    Usage:
    msiexec command {required parameter} [optional parameter]
    
    Install a product:
    	/i {package|product_code} [property]
    	/package {package|product_code} [property]
    	/a package [property]
    Repair an installation:
    	/f[p|o|e|d|c|a|u|m|s|v] {package|product_code}
    Uninstall a product:
    	/uninstall {package|product_code} [property]
    	/x {package|product_code} [property]
    Advertise a product:
    	/j[u|m] package [/t transform] [/g languageid]
    Apply a patch:
    	/p patch_package [property]
    	/p patch_package /a package [property]
    Log and user interface modifiers for the above commands:
    	/l[*][i|w|e|a|r|u|c|m|o|p|v|][+|!] log_file
    	/q{|n|b|r|f|n+|b+|b-}
    Register the MSI Service:
    	/y
    Unregister the MSI Service:
    	/z
    Display this help:
    	/help
    	/?
nb_NO: Windows Installer %s
    
    Bruk:
    msiexec kommando {obligatorisk parameter} [valgfritt parameter]
    
    Installere et produkt:
    	/i {pakke|produktkode} [egenskap]
    	/package {pakke|produktkode} [egenskap]
    	/a pakke [egenskap]
    Reparere en installasjon:
    	/f[p|o|e|d|c|a|u|m|s|v] {pakke|produktkode}
    Avinstallere et produkt:
    	/uninstall {pakke|produktkode} [egenskap]
    	/x {pakke|produktkode} [egenskap]
    Annonsere et produkt:
    	/j[u|m] pakke [/t transformerer] [/g språk-ID]
    Installere oppdatering:
    	/p oppdateringspakke [egenskap]
    	/p oppdateringspakke /a pakke [egenskap]
    Logg og brukergrensesnitt-innstillinger for overnevnte kommandoer:
    	/l[*][i|w|e|a|r|u|c|m|o|p|v|][+|!] loggfil
    	/q{|n|b|r|f|n+|b+|b-}
    Registrer MSI-tjenesten:
    	/y
    Avregistrer MSI-tjeneste:
    	/z
    Vis denne hjelpeteksten:
    	/help
    	/?

en: enter which folder contains %s
nb_NO: Oppgi katalogen som inneholder %s

en: install source for feature missing
nb_NO: Egenskapens installasjonskilde mangler

en: network drive for feature missing
nb_NO: Egenskapens nettverksstasjon mangler

en: feature from:
nb_NO: Egenskap fra:

en: choose which folder contains %s
nb_NO: Velg katalogen som inneholder %s

en: New Folder
nb_NO: Ny mappe

en: Allocating registry space
nb_NO: Tildeler registerplass

en: Searching for installed applications
nb_NO: Leter etter installerte programmer

en: Binding executables
nb_NO: Binder kjørbare

en: Searching for qualifying products
nb_NO: Søker etter kvalifiserte produkter

en: Computing space requirements
nb_NO: Utregner plasskrav

en: Creating folders
nb_NO: Oppretter mapper

en: Creating shortcuts
nb_NO: Oppretter snarveier

en: Deleting services
nb_NO: Sletter tjenester

en: Creating duplicate files
nb_NO: Oppretter duplikate filer

en: Searching for related applications
nb_NO: Søker etter relaterte programmer

en: Copying network install files
nb_NO: Kopierer nettverks-installasjonsfiler

en: Copying new files
nb_NO: Kopierer nye filer

en: Installing ODBC components
nb_NO: Installerer ODBC komponenter

en: Installing new services
nb_NO: Installerer nye tjenester

en: Installing system catalog
nb_NO: Installerer systemkatalog

en: Validating install
nb_NO: Godkjenner installasjon

en: Evaluating launch conditions
nb_NO: Evaluerer startbetingelser

en: Migrating feature states from related applications
nb_NO: Migrerer egenskapstilstand fra relaterte programmer

en: Moving files
nb_NO: Flytter filer

en: Publishing assembly information
nb_NO: Publiserer assembly informasjon

en: Unpublishing assembly information
nb_NO: Avpubliserer assembly informasjon

en: Patching files
nb_NO: Oppdaterer filer

en: Updating component registration
nb_NO: Oppdaterer komponentregistrering

en: Publishing Qualified Components
nb_NO: Publiserer kvalifiserte komponenter

en: Publishing Product Features
nb_NO: Publiserer produktegenskaper

en: Publishing product information
nb_NO: Publiserer produktinformasjon

en: Registering Class servers
nb_NO: Registrerer Klassetjenere

en: Registering COM+ Applications and Components
nb_NO: Registrerer COM+ programmer og komponenter

en: Registering extension servers
nb_NO: Registrerer utvidelsestjenere

en: Registering fonts
nb_NO: Registrerer skrifter

en: Registering MIME info
nb_NO: Registrerer MIME informasjon

en: Registering product
nb_NO: Registrerer produkt

en: Registering program identifiers
nb_NO: Registrerer programidentifikatorer

en: Registering type libraries
nb_NO: Registrerer typebibliotek

en: Registering user
nb_NO: Registrerer bruker

en: Removing duplicated files
nb_NO: Fjerner duplikate filer

en: Updating environment strings
nb_NO: Oppdaterer miljøvariabler

en: Removing applications
nb_NO: Fjerner programmer

en: Removing files
nb_NO: Fjerner filer

en: Removing folders
nb_NO: Fjerner mapper

en: Removing INI files entries
nb_NO: Fjerner INI filoppføringer

en: Removing ODBC components
nb_NO: Fjerner ODBC komponenter

en: Removing system registry values
nb_NO: Fjerner systemregister verdier

en: Removing shortcuts
nb_NO: Fjerner snarveier

en: Registering modules
nb_NO: Registrerer moduler

en: Unregistering modules
nb_NO: Avregistrerer moduler

en: Initializing ODBC directories
nb_NO: Initaliserer ODBC mapper

en: Starting services
nb_NO: Starter tjenester

en: Stopping services
nb_NO: Stopper tjenester

en: Unpublishing Qualified Components
nb_NO: Avpubliserer kvalifiserte komponenter

en: Unpublishing Product Features
nb_NO: Avpubliserer produktegenskaper

en: Unpublishing product information
nb_NO: Avpubliserer produktinformasjon

en: Unregister Class servers
nb_NO: Avregistrerer Klassetjenere

en: Unregistering COM+ Applications and Components
nb_NO: Avregistrerer COM+ programmer og komponenter

en: Unregistering extension servers
nb_NO: Avregistrerer utvidelsestjenere

en: Unregistering fonts
nb_NO: Avregistrerer skrifter

en: Unregistering MIME info
nb_NO: Avregistrerer MIME informasjon

en: Unregistering program identifiers
nb_NO: Avregistrerer programidentifikatorer

en: Unregistering type libraries
nb_NO: Avregistrerer typebibliotek

en: Writing INI files values
nb_NO: Skriver INI filverdier

en: Writing system registry values
nb_NO: Skriver systemregister verdier

en: Free space: [1]
nb_NO: Plass ledig: [1]

en: Property: [1], Signature: [2]
nb_NO: Egenskap: [1], Signatur: [2]

en: File: [1]
nb_NO: Fil: [1]

en: Folder: [1]
nb_NO: Mappe: [1]

en: Shortcut: [1]
nb_NO: Snarvei: [1]

en: Service: [1]
nb_NO: Tjeneste: [1]

en: File: [1],  Directory: [9],  Size: [6]
nb_NO: Fil: [1],  Katalog: [9], Størrelse: [6]

en: Found application: [1]
nb_NO: Funnet program: [1]

en: File: [1], Directory: [9], Size: [6]
nb_NO: Fil: [1], Katalog: [9], Størrelse: [6]

en: Service: [2]
nb_NO: Tjeneste: [2]

en: File: [1],  Dependencies: [2]
nb_NO: Fil: [1], Avhengigheter: [2]

en: Application: [1]
nb_NO: Program: [1]

en: Application Context:[1], Assembly Name:[2]
nb_NO: Programkontekst:[1], Assembly-navn:[2]

en: File: [1],  Directory: [2],  Size: [3]
nb_NO: Fil: [1],  Katalog: [2], Størrelse: [6]

en: Component ID: [1], Qualifier: [2]
nb_NO: Komponent ID: [1], Kvalifiserer: [2]

en: Feature: [1]
nb_NO: Egenskap: [1]

en: Class Id: [1]
nb_NO: Klasse Id: [1]

en: AppId: [1]{{, AppType: [2], Users: [3], RSN: [4]}}
nb_NO: AppId: [1]{{, AppType: [2], Brukere: [3], RSN: [4]}}

en: Extension: [1]
nb_NO: Utvidelse: [1]

en: Font: [1]
nb_NO: Skrift: [1]

en: MIME Content Type: [1], Extension: [2]
nb_NO: MIME innholdstype: [1], Utvidelse: [2]

en: File: [1], Directory: [9]
nb_NO: Fil: [1], Katalog: [2]

en: Name: [1], Value: [2], Action [3]
nb_NO: Navn: [1], Verdi: [2], Handling [3]

en: Application: [1], Command line: [2]
nb_NO: Program: [1], Kommandolinje: [2]

en: File: [1],  Section: [2],  Key: [3], Value: [4]
nb_NO: Fil: [1], Seksjon: [2], Nøkkel: [3], Verdi: [4]

en: Key: [1], Name: [2]
nb_NO: Nøkkel: [1], Navn: [2]

en: File: [1], Folder: [2]
nb_NO: Fil: [1], Mappe: [2]

en: Key: [1], Name: [2], Value: [3]
nb_NO: Nøkkel: [1], Navn: [2], Verdi: [3]

en: {{Fatal error: }}
nb_NO: {{Fatal feil: }}

en: {{Error [1]. }}
nb_NO: {{Feil [1]. }}

en: Warning [1].
nb_NO: Advarsel [1].

en: The installer has encountered an unexpected error installing this package. This may indicate a problem with this package. The error code is [1]. {{The arguments are: [2], [3], [4]}}
nb_NO: Installeren har truffet på ett uventet problem under installeringen av denne pakken. Dette kan skyldes ett problem med denne pakken. Errorkoden er [1]. {{Argumentene er: [2], [3], [4]}}

en: {{Disk full: }}
nb_NO: {{Disken er full: }}

en: Action [Time]: [1]. [2]
nb_NO: Handling [Time]: [1]. [2]

en: Message type: [1], Argument: [2]{, [3]}
nb_NO: Meldingstype: [1], Argument: [2]{, [3]}

en: === Logging started: [Date]  [Time] ===
nb_NO: === Logging startet: [Date]  [Time] ===

en: Action start [Time]: [1].
nb_NO: Handling startet [Time]: [1].

en: Action ended [Time]: [1]. Return value [2].
nb_NO: Handling avsluttet [Time]: [1]. Returnert verdi [2].

en: Please insert the disk: [2]
nb_NO: Vennligst sett inn disk: [2]

en: Source file not found{{(cabinet)}}: [2]. Verify that the file exists and that you can access it.
nb_NO: Kildefil ikke funnet{{(cabinet)}}: [2]. Bekreft at den finnes og at du har tilgang til den.

en: Wine MS-RLE video codec
nb_NO: Wine MS-RLE videokodeks

en: Wine MS-RLE video codec
    Copyright 2002 by Michael Guennewig
nb_NO: Wine MS-RLE videokodeks
    Kopirett 2002 tilhører Michael Günnewig

en: Video Compression
nb_NO: Videokomprimering

en: &Compressor:
nb_NO: &Komprimerer:

en: Con&figure...
nb_NO: &Oppsett...

en: &About
nb_NO: O&m

en: Compression &Quality:
nb_NO: Komprimeringskvalite&t:

en: &Key Frame Every
nb_NO: Nø&kkelbilde for hvert

en: &Data Rate
nb_NO: &Datahastighet

en: Full Frames (Uncompressed)
nb_NO: Fulle bilder (ukomprimert)

en: Wine Video 1 video codec
nb_NO: Wine Video 1 videokodeks

en: unknown object
nb_NO: ukjent objekt

en: title bar
nb_NO: tittellinje

en: menu bar
nb_NO: menylinje

en: scroll bar
nb_NO: rullefelt

en: sound
nb_NO: lyd

en: cursor
nb_NO: peker

en: caret
nb_NO: markør

en: alert
nb_NO: varsel

en: window
nb_NO: vindu

en: client
nb_NO: klient

en: popup menu
nb_NO: sprettoppmeny

en: menu item
nb_NO: menyelement

en: tool tip
nb_NO: verktøytips

en: application
nb_NO: program

en: document
nb_NO: dokument

en: pane
nb_NO: panel

en: chart
nb_NO: diagram

en: dialog
nb_NO: meldingsvindu

en: border
nb_NO: kant

en: grouping
nb_NO: gruppering

en: separator
nb_NO: skille

en: tool bar
nb_NO: verktøylinje

en: status bar
nb_NO: statuslinje

en: table
nb_NO: tabell

en: column header
nb_NO: kolonneoverskrift

en: row header
nb_NO: radoverskrift

en: column
nb_NO: kolonne

en: row
nb_NO: rad

en: cell
nb_NO: celle

en: link
nb_NO: kobling

en: help balloon
nb_NO: hjelpetekst

en: character
nb_NO: tegn

en: list
nb_NO: liste

en: list item
nb_NO: listeelement

en: outline
nb_NO: utheving

en: outline item
nb_NO: uthevet element

en: page tab
nb_NO: sidefane

en: property page
nb_NO: egenskap fane

en: indicator
nb_NO: indikator

en: graphic
nb_NO: grafikk

en: static text
nb_NO: statisk tekst

en: text
nb_NO: tekst

en: push button
nb_NO: knapp

en: check button
nb_NO: avkrysningsboks

en: radio button
nb_NO: radioknapp

en: combo box
nb_NO: komboboks

en: drop down
nb_NO: rullemeny

en: progress bar
nb_NO: framgangsindikator

en: dial
nb_NO: hjul

en: hot key field
nb_NO: felt for hurtigtaster

en: slider
nb_NO: rullefelt

en: spin box
nb_NO: rullemeny

en: animation
nb_NO: animasjon

en: equation
nb_NO: likning

en: drop down button
nb_NO: knapp for rullemeny

en: menu button
nb_NO: menyknapp

en: grid drop down button
nb_NO: felt for rullemeny-knapp

en: white space
nb_NO: mellomrom

en: page tab list
nb_NO: faneliste

en: clock
nb_NO: klokke

en: split button
nb_NO: oppdelt knapp

en: IP address
nb_NO: IP-adresse

en: outline button
nb_NO: utheving for knapp

[ctx: object state]
en: unavailable
nb_NO: utilgjengelig

[ctx: object state]
en: selected
nb_NO: valgt

[ctx: object state]
en: focused
nb_NO: fokusert

[ctx: object state]
en: pressed
nb_NO: presset

[ctx: object state]
en: checked
nb_NO: sjekket

[ctx: object state]
en: mixed
nb_NO: blandet

[ctx: object state]
en: read only
nb_NO: skrivebeskyttet

[ctx: object state]
en: hot tracked
nb_NO: merket

[ctx: object state]
en: default
nb_NO: standardverdi

[ctx: object state]
en: expanded
nb_NO: utvidet

[ctx: object state]
en: collapsed
nb_NO: kollapset

[ctx: object state]
en: busy
nb_NO: opptatt

[ctx: object state]
en: floating
nb_NO: flytende

[ctx: object state]
en: marqueed
nb_NO: uthevet

[ctx: object state]
en: animated
nb_NO: animert

[ctx: object state]
en: invisible
nb_NO: usynlig

[ctx: object state]
en: offscreen
nb_NO: utenfor skjermen

[ctx: object state]
en: sizeable
nb_NO: skalerbar

[ctx: object state]
en: moveable
nb_NO: flyttbar

[ctx: object state]
en: self voicing
nb_NO: selv-snakkende

[ctx: object state]
en: focusable
nb_NO: fokuserbar

[ctx: object state]
en: selectable
nb_NO: valgbar

[ctx: object state]
en: linked
nb_NO: koblet

[ctx: object state]
en: traversed
nb_NO: traversert

[ctx: object state]
en: multi selectable
nb_NO: flervalgbar

[ctx: object state]
en: extended selectable
nb_NO: utvidet valgbar

[ctx: object state]
en: alert low
nb_NO: varsel lav

[ctx: object state]
en: alert medium
nb_NO: varsel medium

[ctx: object state]
en: alert high
nb_NO: varsel høy

[ctx: object state]
en: protected
nb_NO: beskyttet

[ctx: object state]
en: has popup
nb_NO: har sprettoppvindu

en: True
nb_NO: Sann

en: False
nb_NO: Usann

en: On
nb_NO: På

en: Off
nb_NO: Av

en: Provider
nb_NO: Tilbyder

en: Select the data you want to connect to:
nb_NO: Velg data du ønsker å koble til:

en: Connection
nb_NO: Nettverksforbindelse

en: Specify the following to connect to ODBC data:
nb_NO: Spesifiser følgende for å koble til ODBC-data:

en: 1. Specify the source of data:
nb_NO: 1. Spesifiser datakilden:

en: Use &data source name
nb_NO: Bruk &datakilde-navnet

en: User &name:
nb_NO: Bruker&navn:

en: &Blank password
nb_NO: &Blankt passord

en: Allow &saving password
nb_NO: Tillat lagring av pa&ssord

en: &Test Connection
nb_NO: &Test tilkobling

en: Advanced
nb_NO: Avansert

en: Network settings
nb_NO: Nettverksinnstillinger

en: &Impersonation level:
nb_NO: Person&ifiseringsnivå:

en: Connect:
nb_NO: Koble til:

en: seconds.
nb_NO: sekunder.

en: Insert Object
nb_NO: Sett inn objekt

en: Object Type:
nb_NO: Objekttype:

en: Result
nb_NO: Resultat

en: Create New
nb_NO: Opprett ny

en: Create Control
nb_NO: Opprett kontroller

en: Create From File
nb_NO: Opprett fra fil

en: &Add Control...
nb_NO: &Legg til kontroller...

en: Display As Icon
nb_NO: Vis som ikon

en: Browse...
nb_NO: Bla...

en: File:
nb_NO: Fil:

en: Paste Special
nb_NO: Lim inn spesiell

en: Source:
nb_NO: Kilde:

en: &Paste
nb_NO: &Lim inn

en: Paste &Link
nb_NO: Lim inn kob&ling

en: &As:
nb_NO: &Som:

en: &Display As Icon
nb_NO: &Vis som ikon

en: Change &Icon...
nb_NO: Endre &ikon...

en: Insert a new %s object into your document
nb_NO: Sett inn et nytt %s-objekt i dokumentet

en: Insert the contents of the file as an object into your document so that you may activate it using the program which created it.
nb_NO: Sett filens innhold inn som et objekt i dokumentet, slik at du kan aktivere det ved hjelp av programmet som laget den.

en: Browse
nb_NO: Bla gjennom

en: File does not appear to be a valid OLE module. Unable to register OLE control.
nb_NO: Filen ser ikke ut til å være en gyldig OLE-modul. Kunne ikke registrere OLE-kontroller.

en: Add Control
nb_NO: Legg til kontroller

en: &Convert...
nb_NO: &Konverter...

en: %1 %2 &Object
nb_NO: %1 %2 &Objekt

en: %1 &Object
nb_NO: %1 &Objekt

en: &Object
nb_NO: &Objekt

en: Inserts the contents of the clipboard into your document as %s.
nb_NO: Setter innholdet fra utklippstavlen inn i dokumentet som %s.

en: Inserts the contents of the clipboard into your document so that you can activate it using %s.
nb_NO: Setter innholdet fra utklippstavlen inn i dokumentet så du kan aktivere det med %s.

en: Inserts the contents of the clipboard into your document so that you can activate it using %s. It will be displayed as an icon.
nb_NO: Setter innholdet fra utklippstavlen inn i dokumentet så du kan aktivere det med %s. Det vises som et ikon.

en: Inserts the contents of the clipboard into your document as %s. The data is linked to the source file so that changes to the file will be reflected in your document.
nb_NO: Setter innholdet fra utklippstavlen inn i dokumentet som %s. Det kobles til kildefilen så endringer i denne også skjer i dokumentet.

en: Inserts a picture of the clipboard contents into your document. The picture is linked to the source file so that changes to the file will be reflected in your document.
nb_NO: Setter inn et bilde av utklippstavleinnholdet i dokumentet. Bildet kobles til kildefilen så endringer i denne også skjer i dokumentet.

en: Inserts a shortcut which points to the location of the clipboard contents. The shortcut is linked to the source file so that changes to the file will be reflected in your document.
nb_NO: Setter inn en snarvei som peker til plasseringen av innholdet på utklippstavlen. Snarveien kobles til kildefilen så endringer i denne også skjer i dokumentet.

en: Inserts the contents of the clipboard into your document.
nb_NO: Setter innholdet fra utklippstavlen inn i dokumentet.

en: Unknown Type
nb_NO: Ukjent type

en: Unknown Source
nb_NO: Ukjent kilde

en: the program which created it
nb_NO: programmet som laget det

en: Scanning
nb_NO: Skanner

en: SCANNING... Please Wait
nb_NO: Skanner... vent litt

[ctx: unit: pixels]
en: px
nb_NO: pks

[ctx: unit: microseconds]
en: us
nb_NO: µs

en: Settings for %s
nb_NO: Egenskaper for %s

en: Baud Rate
nb_NO: Modulasjonshastighet

en: Parity
nb_NO: Paritet

en: Flow Control
nb_NO: Flytkontroll

en: Data Bits
nb_NO: Databiter

en: Stop Bits
nb_NO: Stoppbiter

en: Copying Files...
nb_NO: Kopierer filer...

en: Destination:
nb_NO: Mål:

en: Files Needed
nb_NO: Nødvendige filer

en: Insert the manufacturer's installation disk, and then
    make sure the correct drive is selected below
nb_NO: Sett inn disken fra produsenten, og sørg for
    at den riktige stasjonen er valgt nedenfor

en: Copy manufacturer's files from:
nb_NO: Kopier produsentens filer fra:

en: The file '%1' on %2 is needed
nb_NO: Programmet trenger filen %1 på %2

en: Unknown
nb_NO: Ukjent

en: Copy files from:
nb_NO: Kopier filer fra:

en: Type the path where the file is located, and then click OK.
nb_NO: Skriv inn plasseringen til filen, og trykk OK.

en: F&orward
nb_NO: &Fram

en: &Save Background As...
nb_NO: Lagre bakgrunn &som...

en: Set As Back&ground
nb_NO: Bruk som bak&grunn

en: &Copy Background
nb_NO: &Kopier bakgrunn

en: Set as &Desktop Item
nb_NO: Bruk som skrivebor&dsobjekt

en: Create Shor&tcut
nb_NO: Lag s&narvei

en: Add to &Favorites...
nb_NO: Legg til i &favoritter...

en: &Encoding
nb_NO: K&oding

en: Pr&int
nb_NO: Skr&iv ut

en: &Open Link
nb_NO: Åpne k&obling

en: Open Link in &New Window
nb_NO: Åpne kobling i &nytt vindu

en: Save Target &As...
nb_NO: L&agre mål som...

en: &Print Target
nb_NO: Skriv &ut mål

en: S&how Picture
nb_NO: &Vis bilde

en: &Save Picture As...
nb_NO: Lagre bilde &som...

en: &E-mail Picture...
nb_NO: Send bilde via &e-post...

en: Pr&int Picture...
nb_NO: Skr&iv ut bilde...

en: &Go to My Pictures
nb_NO: &Gå til mine bilder

en: Set as Back&ground
nb_NO: Bruk som bak&grunn

en: Set as &Desktop Item...
nb_NO: Bruk som skrivebor&dsobjekt...

en: Copy Shor&tcut
nb_NO: Kopier snar&vei

en: P&roperties
nb_NO: Egenskape&r

en: &Undo
nb_NO: &Angre

en: &Delete
nb_NO: &Slett

en: &Select
nb_NO: &Merk

en: &Cell
nb_NO: &Celle

en: &Row
nb_NO: &Rad

en: &Column
nb_NO: &Kolonne

en: &Table
nb_NO: &Tabell

en: &Cell Properties
nb_NO: Egenskaper for &celle

en: &Table Properties
nb_NO: Egenskaper for &tabell

en: Open in &New Window
nb_NO: Åpne i &nytt vindu

en: Cut
nb_NO: Klipp ut

en: &Save Video As...
nb_NO: Lagre video &som...

en: Play
nb_NO: Spill av

en: Rewind
nb_NO: Spol tilbake

en: Trace Tags
nb_NO: Sporingsmerkelapper

en: Resource Failures
nb_NO: Ressursfeil

en: Dump Tracking Info
nb_NO: Dump sporingsinformasjon

en: Debug Break
nb_NO: Feilsøkingspause

en: Debug View
nb_NO: Feilsøkingsvisning

en: Dump Tree
nb_NO: Dump 'Tree'

en: Dump Lines
nb_NO: Dump 'Lines'

en: Dump DisplayTree
nb_NO: Dump 'DisplayTree'

en: Dump FormatCaches
nb_NO: Dump 'FormatCaches'

en: Dump LayoutRects
nb_NO: Dump 'LayoutRects'

en: Memory Monitor
nb_NO: Minneovervåker

en: Performance Meters
nb_NO: Ytelsesmålere

en: Save HTML
nb_NO: Lagre HTML

en: &Browse View
nb_NO: &Bla-visning

en: &Edit View
nb_NO: R&edigerings-visning

en: Scroll Here
nb_NO: Rull her

en: Top
nb_NO: Topp

en: Bottom
nb_NO: Bunn

en: Page Up
nb_NO: Side opp

en: Page Down
nb_NO: Side ned

en: Scroll Up
nb_NO: Rull opp

en: Scroll Down
nb_NO: Rull ned

en: Left Edge
nb_NO: Venstre kant

en: Right Edge
nb_NO: Høyre kant

en: Page Left
nb_NO: Side venstre

en: Page Right
nb_NO: Side høyre

en: Scroll Left
nb_NO: Rull til venstre

en: Scroll Right
nb_NO: Rull til høyre

en: &w&bPage &p
nb_NO: &w&bSide &p

en: Lar&ge Icons
nb_NO: S&tore ikoner

en: S&mall Icons
nb_NO: S&må ikoner

en: &List
nb_NO: &Liste

en: &Details
nb_NO: &Detaljer

en: Arrange &Icons
nb_NO: Ordne &ikoner

en: By &Name
nb_NO: Etter &navn

en: By &Type
nb_NO: Etter &type

en: By &Size
nb_NO: Etter &størrelse

en: By &Date
nb_NO: Etter &dato

en: &Auto Arrange
nb_NO: Ordne &automatisk

en: Line up Icons
nb_NO: Still opp ikoner

en: Paste as Link
nb_NO: Lim inn som snarvei

en: New
nb_NO: Ny

en: New &Folder
nb_NO: Ny &mappe

en: New &Link
nb_NO: Ny &snarvei

[ctx: recycle bin]
en: &Restore
nb_NO: Gjenopp&rett

en: &Erase
nb_NO: Fj&ern

en: E&xplore
nb_NO: &Utforsk

en: C&ut
nb_NO: Klipp &ut

en: Create &Link
nb_NO: &Opprett snarvei

en: &Rename
nb_NO: &Gi nytt navn

en: E&xit
nb_NO: &Avslutt

en: &About Control Panel
nb_NO: &Om Kontrollpanel

en: Browse for Folder
nb_NO: Bla etter mappe

en: Folder:
nb_NO: Mappe:

en: &Make New Folder
nb_NO: Ny &mappe

en: Message
nb_NO: Melding

en: Yes to &all
nb_NO: Ja til &alt

en: About %s
nb_NO: Om %s

en: Wine &license
nb_NO: Wine &lisens

en: Running on %s
nb_NO: Kjører på %s

en: Wine was brought to you by:
nb_NO: Wine er laget av:

en: Run
nb_NO: Kjør

en: Type the name of a program, folder, document, or Internet resource, and Wine will open it for you.
nb_NO: Skriv inn navnet på programmet, mappen, dokumentet, eller Internett-ressursen du ønsker å åpne.

en: &Open:
nb_NO: &Åpne:

en: &Browse...
nb_NO: &Bla...

en: File type:
nb_NO: Filtype:

en: Location:
nb_NO: Plassering:

en: Size:
nb_NO: Størrelse:

en: Creation date:
nb_NO: Dato opprettet:

en: Attributes:
nb_NO: Egenskaper:

en: H&idden
nb_NO: Sk&jult

en: &Archive
nb_NO: &Arkiv

en: Open with:
nb_NO: Åpne med:

en: &Change...
nb_NO: &Endre...

en: Last modified:
nb_NO: Sist endret:

en: Last accessed:
nb_NO: Siste tilgang:

en: Size
nb_NO: Størrelse

en: Modified
nb_NO: Endret

en: Attributes
nb_NO: Egenskaper

en: Size available
nb_NO: Ledig plass

en: Comments
nb_NO: Kommentarer

en: Original location
nb_NO: Opprinnelig plassering

en: Date deleted
nb_NO: Dato slettet

[ctx: display name]
en: Desktop
nb_NO: Skrivebord

en: My Computer
nb_NO: Min datamaskin

en: Control Panel
nb_NO: Kontrollpanel

en: Select
nb_NO: Velg

en: Restart
nb_NO: Starte på nytt

en: Do you want to simulate a Windows reboot?
nb_NO: Vil du simulere en omstart av Windows?

en: Shutdown
nb_NO: Avslutt

en: Do you want to shutdown your Wine session?
nb_NO: Vil du avslutte Wine-økten?

en: Programs
nb_NO: Programmer

en: Documents
nb_NO: Dokumenter

en: Favorites
nb_NO: Favoritter

en: StartUp
nb_NO: Oppstart

en: Start Menu
nb_NO: Start-meny

en: Music
nb_NO: Musikk

en: Videos
nb_NO: Video

[ctx: directory]
en: Desktop
nb_NO: Skrivebord

en: Templates
nb_NO: Maler

en: PrintHood
nb_NO: Skrivere

en: History
nb_NO: Historikk

en: Program Files
nb_NO: Programfiler

en: Pictures
nb_NO: Bilder

en: Common Files
nb_NO: Fellesfiler

en: Administrative Tools
nb_NO: Administrative verktøy

en: Program Files (x86)
nb_NO: Programfiler (x86)

en: Contacts
nb_NO: Kontakter

en: Links
nb_NO: Koblinger

en: Slide Shows
nb_NO: Lysbildevisninger

en: Playlists
nb_NO: Spillelister

en: Model
nb_NO: Modell

en: Sample Music
nb_NO: Eksempelmusikk

en: Sample Pictures
nb_NO: Eksempelbilder

en: Sample Playlists
nb_NO: Eksempelspillelister

en: Sample Videos
nb_NO: Eksempelvideo

en: Saved Games
nb_NO: Lagrede spill

en: Searches
nb_NO: Søk

en: Users
nb_NO: Brukere

en: Downloads
nb_NO: Nedlastinger

en: Unable to create new Folder: Permission denied.
nb_NO: Kunne ikke opprette ny mappe: Tilgang nektet.

en: Error during creation of a new folder
nb_NO: Klarte ikke opprette ny mappe

en: Confirm file deletion
nb_NO: Bekreft filsletting

en: Confirm folder deletion
nb_NO: Bekreft sletting av mappe

en: Are you sure you want to delete '%1'?
nb_NO: Vil du virkelig slette %1?

en: Are you sure you want to delete these %1 items?
nb_NO: Vil du virkelig slette disse %1 elementene?

en: Confirm file overwrite
nb_NO: Bekreft overskriving av fil

en: This folder already contains a file called '%1'.
    
    Do you want to replace it?
nb_NO: Denne mappen inneholder allerede en fil med navn %1.
    
    Vil du erstatte den?

en: Are you sure you want to delete the selected item(s)?
nb_NO: Vil du virkelig slette valgte element(er)??

en: Are you sure that you want to send '%1' and all its content to the Trash?
nb_NO: Vil du virkelig legge %1 og alt innholdet i papirkurven?

en: Are you sure that you want to send '%1' to the Trash?
nb_NO: Vil du virkelig legge %1 i papirkurven?

en: Are you sure that you want to send these %1 items to the Trash?
nb_NO: Vil du virkelig legge disse %1 valgte elementene i papirkurven?

en: The item '%1' can't be sent to Trash. Do you want to delete it instead?
nb_NO: Elementet %1 kan ikke legges i papirkurven. Vil du slette det i stedet?

en: This folder already contains a folder named '%1'.
    
    If the files in the destination folder have the same names as files in the
    selected folder they will be replaced. Do you still want to move or copy
    the folder?
nb_NO: Denne mappen inneholder allerede en mappe med navn %1.
    
    Hvis filene i mappen du kopierer til heter det samme som filene i mappen du
    kopierer fra, vil disse bli erstattet. Ønsker du fortsatt å flytte eller kopiere
    denne mappen?

en: Wine Control Panel
nb_NO: Wine Kontrollpanel

en: Unable to display Run dialog box (internal error)
nb_NO: Klarte ikke vise Kjør-vinduet (intern feil)

en: Unable to display Browse dialog box (internal error)
nb_NO: Klarte ikke vise Bla gjennom-vinduet (intern feil)

en: Executable files (*.exe)
nb_NO: Programfiler (*.exe)

en: There is no Windows program configured to open this type of file.
nb_NO: Intet Windows-program er satt opp til å åpne denne filtypen.

en: Are you sure you wish to permanently delete '%1'?
nb_NO: Vil du virkelig slette %1 permanent?

en: Are you sure you wish to permanently delete these %1 items?
nb_NO: Vil du virkelig slette disse %1 elementene permanent?

en: Confirm deletion
nb_NO: Bekreft sletting

en: A file already exists at the path %1.
    
    Do you want to replace it?
nb_NO: Filen i %1 finnes fra før.
    
    Vil du overskrive den?

en: A folder already exists at the path %1.
    
    Do you want to replace it?
nb_NO: Mappen i %1 finnes fra før.
    
    Vil du erstatte den?

en: Confirm overwrite
nb_NO: Bekreft overskriving

en: Wine is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
    
    Wine is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU Lesser General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU Lesser General Public License along with Wine; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
nb_NO: Wine er fri programvare; du kan distribuere det og/eller endre det i henhold til vilkårene i GNU Lesser General Public License, utgitt av Free Software Foundation; enten versjon 2.1 av Lisensen, eller (hvis du ønsker det) en nyere versjon.
    
    Wine utgis i håp om at det er nyttig, men UTEN ENHVER GARANTI; uten engang den antydede garantien om HANDELSEGNETHET eller EGNETHET FOR ET SPESIELT FORMÅL. Se GNU Lesser General Public License for flere detaljer.
    
    Du skal ha mottatt et eksemplar av GNU Lesser General Public License sammen med dette programmet; hvis ikke, skriv til: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Wine License
nb_NO: Lisensbetingelser

en: Trash
nb_NO: Papirkurv

en: Error
nb_NO: Feil

en: Don't show me th&is message again
nb_NO: &Ikke vis denne meldingen igjen

en: %d bytes
nb_NO: %d byte

[ctx: time unit: hours]
en:  hr
nb_NO:  t

[ctx: time unit: seconds]
en:  sec
nb_NO:  sek

en: Select Source
nb_NO: Velg kilde

en: Security Warning
nb_NO: Sikkerhetsadvarsel

en: Do you want to install this software?
nb_NO: Vil du installere dette programmet?

en: Don't install
nb_NO: Ikke installer

en: When installed, an ActiveX component has full access to your computer. Do not click install unless you have absolute trust in the above source.
nb_NO: Når en ActiveX-komponent er installert har den full tilgang til datamaskinen. Ikke klikk Installer med mindre du stoler på kilden over fullstendig.

en: Installation of component failed: %08x
nb_NO: Klarte ikke installere komponenten: %08x

en: Install (%d)
nb_NO: Installer (%d)

en: Install
nb_NO: Installer

[ctx: window]
en: &Restore
nb_NO: Gjenopp&rett

en: &Move
nb_NO: &Flytt

en: &Size
nb_NO: &Størrelse

en: Mi&nimize
nb_NO: Mi&nimer

en: Ma&ximize
nb_NO: Ma&ksimer

en: &Close	Alt+F4
nb_NO: &Lukk	Alt+F4

en: &About Wine
nb_NO: &Om Wine

en: &Close	Ctrl+F4
nb_NO: &Lukk	Ctrl+F4

en: Nex&t	Ctrl+F6
nb_NO: Nes&te	Ctrl+F6

en: &Abort
nb_NO: &Stopp

en: &Ignore
nb_NO: &Ignorer

en: &Try Again
nb_NO: P&røv igjen

en: &Continue
nb_NO: &Fortsett

en: Select Window
nb_NO: Velg vindu

en: &More Windows...
nb_NO: &Mer Windows...

en: Hide %@
nb_NO: Skjul %@

en: Hide Others
nb_NO: Skjul andre

en: Show All
nb_NO: Vis alle

en: Quit %@
nb_NO: Avslutt %@

en: Quit
nb_NO: Avslutt

en: Window
nb_NO: Vindu

en: Minimize
nb_NO: Minimer

en: Zoom
nb_NO: Forstørr

en: Enter Full Screen
nb_NO: Gå til fullskjerm

en: Bring All to Front
nb_NO: Vis alle øverst

en: Paper Si&ze:
nb_NO: Papir&størrelse:

en: Duplex:
nb_NO: Retning:

en: Realm
nb_NO: Område

en: Authentication Required
nb_NO: Pålogging

en: Server
nb_NO: Tjener

en: There is a problem with the certificate for this site.
nb_NO: Det er et problem med sertifikatet for denne siden.

en: Do you want to continue anyway?
nb_NO: Vil du fortsette allikevel?

en: LAN Connection
nb_NO: Lokal nettverksforbindelse

en: The certificate is issued by an unknown or untrusted publisher.
nb_NO: Sertifikatet er utstedt av en ukjent eller ubetrodd utgiver.

en: The date on the certificate is invalid.
nb_NO: Datoen på sertifikatet er ugydlig.

en: The name on the certificate does not match the site.
nb_NO: Navnet på sertifikatet samsvarer ikke med siden.

en: There is at least one unspecified security problem with this certificate.
nb_NO: Det er minst ett uspesifisert sikkerhetsproblem med dette sertifikatet.

en: The request has timed out.
nb_NO: Forespørselen ble tidsavbrutt.

en: An internal error has occurred.
nb_NO: En intern feil har oppstått.

en: The URL is invalid.
nb_NO: URL'en er ugyldig.

en: The URL scheme could not be recognized or is not supported.
nb_NO: URL-skjemaet ble ikke gjenkjent eller er ikke støttet.

en: The server name could not be resolved.
nb_NO: Tjenernavnet kunne ikke slåes opp.

en: The requested operation is invalid.
nb_NO: Den forespurte operasjonen er ugyldig.

en: The requested item could not be located.
nb_NO: Det forespurte elementet kunne ikke lokaliseres.

en: The attempt to connect to the server failed.
nb_NO: Tilkoblingsforsøk til tjeneren mislyktes.

en: The connection with the server has been terminated.
nb_NO: Tilkoblingen til tjeneren har blitt terminert.

en: SSL certificate date that was received from the server is bad. The certificate is expired.
nb_NO: SSL-sertifikatdato som ble mottatt fra tjeneren er feil. Sertifikatet er utgått.

en: SSL certificate common name (host name field) is incorrect.
nb_NO: SSL-sertifikatets vertsnavn-felt er feil.

en: The specified command was carried out.
nb_NO: Den oppgitte kommandoen ble utført.

en: Undefined external error.
nb_NO: Udefinert ekstern feil.

en: A device ID has been used that is out of range for your system.
nb_NO: En enhets-ID som er utenfor rekkevidde på ditt system er brukt.

en: The driver was not enabled.
nb_NO: Driveren ble ikke aktivert.

en: The specified device is already in use. Wait until it is free, and then try again.
nb_NO: Den oppgitte enheten er allerede i bruk. Vent til den er ledig og prøv igjen.

en: The specified device handle is invalid.
nb_NO: Det oppgitte enhetshåndtaket er ugyldig.

en: There is no driver installed on your system!
nb_NO: Det er ingen driver installert på systemet!

en: Not enough memory available for this task. Quit one or more applications to increase available memory, and then try again.
nb_NO: Ikke nok minne for denne operasjonen. Avslutt ett eller flere programmer for å frigjøre minne og prøv igjen.

en: This function is not supported. Use the Capabilities function to determine which functions and messages the driver supports.
nb_NO: Denne funksjonen støttes ikke. Bruk funksjonen 'Capabilities' for å finne ut hvilke funksjoner og meldinger driveren støtter.

en: An error number was specified that is not defined in the system.
nb_NO: Et feilnummer som ikke er definert i systemet ble oppgitt.

en: An invalid flag was passed to a system function.
nb_NO: Et ugyldig flagg ble gitt til en systemfunksjon.

en: An invalid parameter was passed to a system function.
nb_NO: En ugyldig parameter ble gitt til en systemfunksjon.

en: The specified format is not supported or cannot be translated. Use the Capabilities function to determine the supported formats.
nb_NO: Det oppgitte formatet støttes ikke eller kan ikke oversettes. Bruk funksjonen 'Capabilities' for å se de støttede formaten.

en: Cannot perform this operation while media data is still playing. Reset the device, or wait until the data is finished playing.
nb_NO: Kan ikke utføre denne operasjonen mens medie-data spilles. Tilbakestill enheten, eller vent til dataene er spilt av.

en: The wave header was not prepared. Use the Prepare function to prepare the header, and then try again.
nb_NO: Digitallydhodet var ikke forberedt. Bruk funksjonen Prepare for å forberede hodet og prøv deretter igjen.

en: Cannot open the device without using the WAVE_ALLOWSYNC flag. Use the flag, and then try again.
nb_NO: Kan ikke åpne enheten uten å bruke flagget WAVE_ALLOWSYNC. Bruk flagget og prøv igjen.

en: The MIDI header was not prepared. Use the Prepare function to prepare the header, and then try again.
nb_NO: MIDI-hodet var ikke forberedt. Bruk funksjonen Prepare for å forberede hodet og prøv deretter igjen.

en: A MIDI map was not found. There may be a problem with the driver, or the MIDIMAP.CFG file may be corrupt or missing.
nb_NO: Fant ikke et MIDI-kart. Det kan være et problem med driveren, eller filen MIDIMAP.CFG kan være korrupt eller mangler.

en: The port is transmitting data to the device. Wait until the data has been transmitted, and then try again.
nb_NO: Porten sender data til enheten. Vent til datene er ferdig sendt og prøv igen.

en: The current MIDI Mapper setup refers to a MIDI device that is not installed on the system.
nb_NO: Oppsettet for MIDI-kartleggeren refererer til en MIDI-enhet som ikke er installert på systemet.

en: The current MIDI setup is damaged. Copy the original MIDIMAP.CFG file to the Windows SYSTEM directory, and then try again.
nb_NO: Det gjeldende MIDI-oppsettet er skadet. Kopier den opprinnelige MIDIMAP.CFG-filen til Windows' system-katalog og prøv igjen.

en: Invalid MCI device ID. Use the ID returned when opening the MCI device.
nb_NO: Ugyldig MCI enhets-ID. Bruk ID'en som returneres når MCI-enheten åpnes.

en: The driver cannot recognize the specified command parameter.
nb_NO: Driveren kunne ikke gjenkjenne den oppgitte kommandoparameteren.

en: The driver cannot recognize the specified command.
nb_NO: Driveren kunne ikke gjenkjenne den oppgitte kommandoen.

en: There is a problem with your media device. Make sure it is working correctly or contact the device manufacturer.
nb_NO: Det er et problem med medieenheten. Sørg for at den virker ordentlig eller kontakt leverandøren.

en: The specified device is not open or is not recognized by MCI.
nb_NO: Den oppgitte enheten er ikke åpen, eller ikke gjenkjent av MCI.

en: The device name is already being used as an alias by this application. Use a unique alias.
nb_NO: Enhetsnavnet brukes allerede som et alias av dette programmet. Bruk et unikt alias.

en: There is an undetectable problem in loading the specified device driver.
nb_NO: Et uoppdagelig problem oppstod under lastingen av den oppgitte driveren.

en: No command was specified.
nb_NO: Ingen kommando ble oppgitt.

en: The output string was too large to fit in the return buffer. Increase the size of the buffer.
nb_NO: Skrevne strengen var for stor til å passe i returhurtigminnet. Øk størrelsen på hurtigminnet.

en: The specified command requires a character-string parameter. Please provide one.
nb_NO: Den oppgitte kommandoen krever en tegnstreng-parameter. Oppgi en.

en: The specified integer is invalid for this command.
nb_NO: Det oppgitte heltallet er ugyldig for denne kommandoen.

en: The device driver returned an invalid return type. Check with the device manufacturer about obtaining a new driver.
nb_NO: Enhetsdriveren returnerte en ugyldig returtype. Kontakt produsenten for å få en ny driver.

en: There is a problem with the device driver. Check with the device manufacturer about obtaining a new driver.
nb_NO: Det er et problem med enhetsdriveren. Kontakt produsenten for å få en ny driver.

en: The specified command requires a parameter. Please supply one.
nb_NO: Den oppgitte kommandoen krever en parameter. Oppgi en.

en: The MCI device you are using does not support the specified command.
nb_NO: MCI-enheten som brukes støtter ikke den oppgitte kommandoen.

en: Cannot find the specified file. Make sure the path and filename are correct.
nb_NO: Kan ikke finne den oppgitte filen. Kontroller at stien og filnavnet er riktig.

en: The device driver is not ready.
nb_NO: Enhetsdriveren er ikke klar.

en: A problem occurred in initializing MCI. Try restarting Windows.
nb_NO: Et problem oppstod under initialiseringen av MCi. Prøv å starte Windows på nytt.

en: There is a problem with the device driver. The driver has closed. Cannot access error.
nb_NO: Det er et problem med enhetsdriveren. Driveren har avsluttet, får ikke tilgang til feil.

en: Cannot use 'all' as the device name with the specified command.
nb_NO: Kan ikke bruke 'all' som enhetsnavn med den oppgitte kommandoen.

en: Errors occurred in more than one device. Specify each command and device separately to determine which devices caused the error.
nb_NO: Feil oppstod i mer enn én enhet. Oppgi hver kommando og enhet seperat for å finne ut hvilken enhet som forårsaket feilen.

en: Cannot determine the device type from the given filename extension.
nb_NO: Kan ikke bestemme enhetstypen fra den oppgitte filens etternavn.

en: The specified parameter is out of range for the specified command.
nb_NO: Den oppgitte parameteren er utenfor rekkevidde for den oppgitte kommandoen.

en: The specified parameters cannot be used together.
nb_NO: De oppgitte parameterne kan ikke brukes sammen.

en: Cannot save the specified file. Make sure you have enough disk space or are still connected to the network.
nb_NO: Kan ikke lagre den oppgitte filen. Kontroller at du har nok diskplass, og at du fortsatt er tilkoblet nettverket.

en: Cannot find the specified device. Make sure it is installed and that the device name is spelled correctly.
nb_NO: Fant ikke den oppgitte enheten. Kontroller at den er installert og at enhetsnavnet er riktig stavet.

en: The specified device is now being closed. Wait a few seconds, and then try again.
nb_NO: Den oppgitte enheten er iferd med å avsluttes. Vent et par sekunder og prøv igjen.

en: The specified alias is already being used in this application. Use a unique alias.
nb_NO: Det oppgitte aliaset brukes allerede i dette programmet. Bruk et unikt alias.

en: The specified parameter is invalid for this command.
nb_NO: Den oppgitte parameteren er ugyldig for denne kommandoen.

en: The device driver is already in use. To share it, use the 'shareable' parameter with each 'open' command.
nb_NO: Enhetsdriveren er allerede i bruk. Bruk parameteren 'shareable' for hver 'open'-kommando for å dele den.

en: The specified command requires an alias, file, driver, or device name. Please supply one.
nb_NO: Den oppgitte kommandoen krever et alias, en fil, driver eller et enhetsnavn.

en: The specified value for the time format is invalid. Refer to the MCI documentation for valid formats.
nb_NO: Den oppgitte verdien for tidsformatet er ugyldig. Se i MCI-dokumentasjonen for gyldige formater.

en: A closing double-quotation mark is missing from the parameter value. Please supply one.
nb_NO: Et dobbelt hermetegn for lukking mangler fra parameterverdien. Oppgi et.

en: A parameter or value was specified twice. Only specify it once.
nb_NO: En parameter eller verdi ble oppgitt to ganger. Oppgi det kun én gang.

en: The specified file cannot be played on the specified MCI device. The file may be corrupt, or not in the correct format.
nb_NO: Den oppgitte filen kan ikke spilles av på den oppgitte MCI-enheten. Filen er kanskje korrupt, eller i feil format.

en: A null parameter block was passed to MCI.
nb_NO: En nullparamterblokk ble gitt til MCI.

en: Cannot save an unnamed file. Supply a filename.
nb_NO: Kan ikke lagre en fil uten navn. Oppgi et filnavn.

en: You must specify an alias when using the 'new' parameter.
nb_NO: Du må oppgi et alias når du bruker parameteren 'new'.

en: Cannot use the 'notify' flag with auto-opened devices.
nb_NO: Kan ikke bruke flagget 'notify' med automatisk åpnete enheter.

en: Cannot use a filename with the specified device.
nb_NO: Kan ikke bruke et filnavn med den oppgitte enheten.

en: Cannot carry out the commands in the order specified. Correct the command sequence, and then try again.
nb_NO: Kunne ikke utføre kommandoen i den oppgitte rekkefølgen. Ordne rekkefølgden og prøv igjen.

en: Cannot carry out the specified command on an auto-opened device. Wait until the device is closed, and then try again.
nb_NO: Kunne ikke utføre den oppgitte kommandoen på en automatisk åpnet enhet. Vent til enheten er lukket og prøv igjen.

en: The filename is invalid. Make sure the filename is not longer than 8 characters, followed by a period and an extension.
nb_NO: Filnavnet er ugyldig. Kontroller at filnavnet ikke er lengre enn 8 tegn, etterfulgt av et punktum og et etternavn.

en: Cannot specify extra characters after a string enclosed in quotation marks.
nb_NO: Kan ikke oppgi ekstra tegn etter en streng omsluttet av doble anførselstegn.

en: The specified device is not installed on the system. Use the Drivers option in Control Panel to install the device.
nb_NO: Den oppgitte enheten er ikke installert på systemet. Bruk valget 'Drivere' i Kontrollpanel for å installere enheten.

en: Cannot access the specified file or MCI device. Try changing directories or restarting your computer.
nb_NO: Fikk ikke tilgang til den oppgitte filen eller MCI-enheten. Prøv å endre kataloger eller starte maskinen på nytt.

en: Cannot access the specified file or MCI device because the application cannot change directories.
nb_NO: Fikk ikke tilgang til den oppgitte filen eller MCI-enheten fordi programmet ikke kan endre arbeidskatalog.

en: Cannot access specified file or MCI device because the application cannot change drives.
nb_NO: Fikk ikke tilgang til den oppgitte filen eller MCI-enheten fordi programmet ikke kan endre arbeidsstasjon.

en: Specify a device or driver name that is less than 79 characters.
nb_NO: Oppgi en enhet eller drivernavn som er mindre enn 79 tegn.

en: Specify a device or driver name that is less than 69 characters.
nb_NO: Oppgi en enhet eller drivernavn som er mindre enn 69 tegn.

en: The specified command requires an integer parameter. Please provide one.
nb_NO: Den oppgitte kommandoen trenger en heltall-parameter. Oppgi en.

en: All wave devices that can play files in the current format are in use. Wait until a wave device is free, and then try again.
nb_NO: Alle digitallydenheten som kan spille av filer i det gjeldende formatet er opptatt. Vent til en digitallydenhet er ledig og prøv igjen.

en: Cannot set the current wave device for play back because it is in use. Wait until the device is free, and then try again.
nb_NO: Kunne ikke sette den gjeldende digitallydenheten til avspilling fordi den er i bruk. Vent til enheten er ledig og prøv igjen.

en: All wave devices that can record files in the current format are in use. Wait until a wave device is free, and then try again.
nb_NO: Alle digitallydenheter som kan ta opp filer i det gjeldende formatet er opptatt. Vent til en digitallydenhet er ledig og prøv igjen.

en: Cannot set the current wave device for recording because it is in use. Wait until the device is free, and then try again.
nb_NO: Kunne ikke sette den gjeldende digitallydenheten til opptak fordi den er i bruk. Vent til enheten er ledig og prøv igjen.

en: Any compatible waveform playback device may be used.
nb_NO: Enhver kompatibel enhet for digitallydavspilling kan brukes.

en: Any compatible waveform recording device may be used.
nb_NO: Enhver kompatibel lydopptakenhet kan brukes.

en: No wave device that can play files in the current format is installed. Use the Drivers option to install the wave device.
nb_NO: Ingen digitallydenhet som kan spille av filer i det gjeldende formatet er installert. Bruk valget 'Drivere' for å installere digitallydenheten.

en: The device you are trying to play to cannot recognize the current file format.
nb_NO: Enheten du prøver å spille av på gjenkjenner ikke det gjeldende filformatet.

en: No wave device that can record files in the current format is installed. Use the Drivers option to install the wave device.
nb_NO: Ingen digitallydenhet som kan ta opp filer i det gjeldende formatet er installert. Bruk 'Drivere'-valget for å installere digitallydenheten.

en: The device you are trying to record from cannot recognize the current file format.
nb_NO: Enheten du prøver å ta opp fra gjenkjenner ikke det gjeldende filformatet.

en: The time formats of the "song pointer" and SMPTE are mutually exclusive. You can't use them together.
nb_NO: Tidsformatet til "song pointer" og SMPTE kan ikke brukes sammen.

en: The specified MIDI port is already in use. Wait until it is free, and then try again.
nb_NO: Den oppgitte MIDI-porten er allerede i bruk. Vent til den er ledig og prøv igjen.

en: The specified MIDI device is not installed on the system. Use the Drivers option from the Control Panel to install a MIDI device.
nb_NO: Den oppgitte MIDI-enheten er ikke installert på systemet. Bruk valget 'Drivere' i Kontrollpanelet for å installere en MIDI-enhet.

en: An error occurred with the specified port.
nb_NO: En feil oppstod med den oppgitte porten.

en: All multimedia timers are being used by other applications. Quit one of these applications, and then try again.
nb_NO: Alle multimediatidtakere brukes av andre programmer. Avslutt ett av disse programmene og prøv igjen.

en: The system doesn't have a current MIDI port specified.
nb_NO: Systemet har ikke spesifisert en gjeldende MIDI-port.

en: The system has no installed MIDI devices. Use the Drivers option from the Control Panel to install a MIDI driver.
nb_NO: Systemet har ikke noen installerte MIDI-enheter. Bruk valget 'Drivere' i Kontrollpanelet for å installere en MIDI-driver.

en: There is no display window.
nb_NO: Det er ikke noe visningsvindu.

en: Could not create or use window.
nb_NO: Kunne ikke opprette eller bruke vindu.

en: Cannot read the specified file. Make sure the file is still present, or check your disk or network connection.
nb_NO: Kunne ikke lese den oppgitte filen. Kontroller at filen fortsatt finnes, og kontroller forbindelsen til disken eller nettverket.

en: Cannot write to the specified file. Make sure you have enough disk space or are still connected to the network.
nb_NO: Kunne ikke skrive til den oppgitte filen. Kontroller at du har nok ledig diskplass, og at du fortsatt er tilkoblet nettverket.

en: Volume
nb_NO: Volum

en: Master Volume
nb_NO: Master volum

en: Mute
nb_NO: Demp

en: Print to File
nb_NO: Skriv til fil

en: &Output File Name:
nb_NO: &Ut-fil:

en: The output file already exists. Click OK to overwrite.
nb_NO: Ut-filen finnes allerede. Trykk OK for å overskrive den.

en: Unable to create the output file.
nb_NO: Klarte ikke lage ut-filen.

en: Success
nb_NO: Suksess

en: Operations Error
nb_NO: Operasjonsfeil

en: Protocol Error
nb_NO: Protokollfeil

en: Time Limit Exceeded
nb_NO: Tidsbegrensning overskredet

en: Size Limit Exceeded
nb_NO: Størrelsesbegrensing overskredet

en: Compare False
nb_NO: Sammenlikne usann

en: Compare True
nb_NO: Sammenlikne sann

en: Authentication Method Not Supported
nb_NO: Autentiseringsmetoden støttes ikke

en: Strong Authentication Required
nb_NO: Sterk autentisering kreves

en: Referral (v2)
nb_NO: Henvisning (v2)

en: Referral
nb_NO: Henvisning

en: Administration Limit Exceeded
nb_NO: Administrasjonsbegrensing overskredet

en: Unavailable Critical Extension
nb_NO: Kritisk utvidelse utilgjengelig

en: Confidentiality Required
nb_NO: Krever konfidensialitet

en: SASL Bind in Progress
nb_NO: SASL binding pågår

en: No Such Attribute
nb_NO: Ingen sånn attributt

en: Undefined Type
nb_NO: Udefinert type

en: Inappropriate Matching
nb_NO: Upassende sammenlikning

en: Constraint Violation
nb_NO: Pressovertredelse

en: Attribute Or Value Exists
nb_NO: Attributt eller verdi finnes allerede

en: Invalid Syntax
nb_NO: Ugyldig syntaks

en: No Such Object
nb_NO: Ikke noe sånt objekt

en: Alias Problem
nb_NO: Alias-problem

en: Invalid DN Syntax
nb_NO: Ugyldig DN-syntaks

en: Is Leaf
nb_NO: Er blad

en: Alias Dereference Problem
nb_NO: Problem med alias-dereferanse

en: Inappropriate Authentication
nb_NO: Upassende autentisering

en: Invalid Credentials
nb_NO: Ugyldige kreditiver

en: Insufficient Rights
nb_NO: Manglende rettigheter

en: Busy
nb_NO: Opptatt

en: Unavailable
nb_NO: Utilgjengelig

en: Unwilling To Perform
nb_NO: Uvillig til å utføre

en: Loop Detected
nb_NO: Løkke oppdaget

en: Sort Control Missing
nb_NO: Sorteringskontroller mangler

en: Index range error
nb_NO: Feil med indeksrekkevidde

en: Naming Violation
nb_NO: Navngivingsovertredelse

en: Object Class Violation
nb_NO: Objektklasseovertredelse

en: Not allowed on Non-leaf
nb_NO: Ikke tillatt på ikke-blad

en: Not allowed on RDN
nb_NO: Ikke tillatt på RDN

en: Already Exists
nb_NO: Finnes allerede

en: No Object Class Mods
nb_NO: Ingen objektklassemodifiserere

en: Results Too Large
nb_NO: Resultatene er for store

en: Affects Multiple DSAs
nb_NO: Berører flere DSA'er

en: Server Down
nb_NO: Tjener nede

en: Local Error
nb_NO: Lokal feil

en: Encoding Error
nb_NO: Kodingsfeil

en: Decoding Error
nb_NO: Dekodingsfeil

en: Timeout
nb_NO: Tidsavbrudd

en: Auth Unknown
nb_NO: Ukjent autentisering

en: Filter Error
nb_NO: Filterfeil

en: User Canceled
nb_NO: Bruker avbrøt

en: Parameter Error
nb_NO: Parameterfeil

en: No Memory
nb_NO: Intet minne

en: Can't connect to the LDAP server
nb_NO: Kan ikke koble til LDAP-tjeneren

en: Operation not supported by this version of the LDAP protocol
nb_NO: Operasjonen støttes ikke av denne versjonen av LDAP-protokollen

en: Specified control was not found in message
nb_NO: Den oppgitte kontrolleren ble ikke funnet i meldingen

en: No result present in message
nb_NO: Ingen resultater i melding

en: More results returned
nb_NO: Flere resultater returnert

en: Loop while handling referrals
nb_NO: Løkke under håndtering av henvisninger

en: Referral hop limit exceeded
nb_NO: Grense for henvisningshopp overskredet

en: Not Yet Implemented
nb_NO: Ikke implementert ennå

en: %1: File Not Found
nb_NO: %1: fant ikke filen

en: ATTRIB - Displays or changes file attributes.
    
    Syntax:
    ATTRIB [+R | -R] [+A | -A ] [+S | -S] [+H | -H] [drive:][path][filename]
           [/S [/D]]
    
    Where:
    
      +   Sets an attribute.
      -   Clears an attribute.
      R   Read-only file attribute.
      A   Archive file attribute.
      S   System file attribute.
      H   Hidden file attribute.
      [drive:][path][filename]
          Specifies a file or files for attrib to process.
      /S  Processes matching files in the current folder and all subfolders.
      /D  Processes folders as well.
nb_NO: ATTRIB - Viser eller endrer filegenskaper.
    
    Syntaks:
    ATTRIB [+R | -R] [+A | -A ] [+S | -S] [+H | -H] [stasjon:][sti][filnavn]
           [/S [/D]]
    
    Hvor:
    
      +   Slå på en egenskap.
      -   Fjerner alle egenskaper.
      R   Egenskap: skrivebeskyttet.
      A   Egenskap: arkiv.
      S   Egenskap: systemfil.
      H   Egenskap: skjult.
      [stasjon:][sti][filnavn]
          Angir en fil eller filer som attrib skal behandle.
      /S  Behandle oppgitte filer i gjeldende katalog og alle underkataloger.
      /D  Behandle kataloger i tillegg.

en: &Font...
nb_NO: Skri&ft...

en: &Without Titlebar
nb_NO: &Uten tittellinje

en: &Seconds
nb_NO: &Sekunder

en: &Date
nb_NO: &Dato

en: &Always on Top
nb_NO: &Alltid øverst

en: &About Clock
nb_NO: &Om Klokke

en: Clock
nb_NO: Klokke

en: CALL <batchfilename> is used within a batch file to execute commands from
    another batch file. When the batch file exits, control returns to the file
    which called it. The CALL command may supply parameters to the called
    procedure.
    
    Changes to default directory, environment variables etc made within a
    called procedure are inherited by the caller.
nb_NO: CALL <satsvisfilnavn> brukes i en satsvis fil for å utføre kommandoer fra
    en annen satsvis fil. Når den satsvise filen avslutter, returneres
    kontrollen til filen som kalte den. CALL-kommandoen kan gi parametere til
    den kalte prosedyren.
    
    Endringer til standardkatalogen, miljøvariabler etc. gjort av den kalte
    prosedyren arves av påkalleren.

en: CD <directory> is the short version of CHDIR. It changes the current
    default directory.
nb_NO: CD <katalog> er den korte versjonen av CHDIR. Den endrer arbeidskatalogen.

en: CHDIR <directory> changes the current default directory.
nb_NO: CHDIR <katalog> endrer arbeidskatalogen.

en: CLS clears the console screen.
nb_NO: CLS tømmer konsollskjermen.

en: COPY <filename> copies a file.
nb_NO: COPY <filnavn> kopierer en fil.

en: CTTY changes the input/output device.
nb_NO: CTTY endrer inn/ut-enhet.

en: DATE shows or changes the system date.
nb_NO: DATE viser eller endrer systemets dato.

en: DEL <filename> deletes a file or set of files.
nb_NO: DEL <filnavn> fjerner én eller flere filer.

en: DIR lists the contents of a directory.
nb_NO: DIR viser innholdet i en katalog.

en: ECHO <string> displays <string> on the current terminal device.
    
    ECHO ON causes all subsequent commands in a batch file to be displayed on
    the terminal device before they are executed.
    
    ECHO OFF reverses the effect of a previous ECHO ON (ECHO is OFF by
    default). The ECHO OFF command can be prevented from displaying by
    preceding it with an @ sign.
nb_NO: ECHO <streng> viser <streng> på den gjeldende terminalenheten.
    
    ECHO ON forårsaker at alle kommandoer i en satsvis fil vises på
    terminalenheten før de kjøres.
    
    ECHO OFF reverserer effekten av en tidligere ECHO ON (ECHO er OFF som
    standard). ECHO OFF-kommandoen kan hindres fra å vises ved å plassere
    et @-tegn foran den.

en: ERASE <filename> deletes a file or set of files.
nb_NO: ERASE <filnavn> sletter én eller flere filer.

en: The FOR command is used to execute a command for each of a set of files.
    
    Usage: FOR %variable IN (set) DO command
    
    The % sign must be doubled when using FOR in a batch file.
nb_NO: FOR-kommandoen brukes til å kjøre en kommando for hver fil i et sett filer.
    
    Syntaks: FOR %variabel IN (sett) DO kommando
    
    %-tegnet må være dobbelt hvis FOR brukes i en satsvis (.bat) fil.

en: The GOTO command transfers execution to another statement within a batch
    file.
    
    The label which is the target of a GOTO may be up to 255 characters long
    but may not include spaces (this is different from other operating
    systems). If two or more identical labels exist in a batch file the first
    one will always be executed. Attempting to GOTO a nonexistent label
    terminates the batch file execution.
    
    GOTO has no effect when used interactively.
nb_NO: GOTO-kommandoen flytter kjøringen til et annet sted i en satsvis fil.
    
    Merkelappen som er målet til GOTO kan være opptil 255 tegn langt, men kan
    ikke inneholde mellomrom (dette er forskjellig fra andre operativsystemer).
    Hvis det finnes to eller flere identiske merkelapper i en satsvis fil,
    kjøres alltid den første. Å peke GOTO til en ikke-eksisterende merkelapp
    avbryter kjøringen av den satsvise filen.
    
    GOTO har ingen effekt når den brukes interaktivt.

en: HELP <command> shows brief help details on a topic.
    HELP without an argument shows all CMD built-in commands.
nb_NO: HELP <kommando> viser en kort hjelpetekst for et emne.
    HELP uten noen argumenter viser alle innebygde kommandoer.

en: IF is used to conditionally execute a command.
    
    Syntax: IF [NOT] EXIST filename command
            IF [NOT] string1==string2 command
            IF [NOT] ERRORLEVEL number command
    
    In the second form of the command, string1 and string2 must be in double
    quotes. The comparison is not case-sensitive.
nb_NO: IF brukes til å kjøre en kommando på betingelser.
    
    Bruk:   IF [NOT] EXIST filnavn kommando
            IF [NOT] streng1==streng2 kommando
            IF [NOT] ERRORLEVEL nummer kommando
    
    I kommandoform nummer to må streng1 og streng2 omsluttes av doble
    anførselstegn. Det skilles ikke mellom store og små bokstaver.

en: LABEL is used to set a disk volume label.
    
    Syntax: LABEL [drive:]
    The command will prompt you for the new volume label for the given drive.
    You can display the disk volume label with the VOL command.
nb_NO: LABEL brukes for å navgi et stasjonsvolum.
    
    Syntaks: LABEL [stasjon:]
    Kommandoen vil be om det nye volumnavnet for stasjonen.
    Du kan vise en stasjons volumnavn med VOL-kommandoen.

en: MD <name> is the short version of MKDIR. It creates a subdirectory.
nb_NO: MD <navn> er en korte versjonen av MKDIR. Den oprretter en underkatalog.

en: MKDIR <name> creates a subdirectory.
nb_NO: MKDIR <navn> oppretter en underkatalog.

en: MOVE relocates a file or directory to a new point within the file system.
    
    If the item being moved is a directory then all the files and
    subdirectories below the item are moved as well.
    
    MOVE fails if the old and new locations are on different DOS drive letters.
nb_NO: MOVE flytter en fil eller katalog til et nytt sted innenfor filsystemet.
    
    Hvis elementet som flyttes er en katalog, flyttes også filene og
    underkatalogene i den.
    
    MOVE feiler hvis den gamle og nye plasseringen har forskjellige
    stasjonsbokstaver.

en: PATH displays or changes the cmd search path.
    
    Entering PATH will display the current PATH setting (initially taken from
    the registry). To change the setting follow the PATH command with the new
    value.
    
    It is also possible to modify the PATH by using the PATH environment
    variable, for example:
    PATH %PATH%;c:\temp
nb_NO: PATH viser eller endrer CMDs søkesti.
    
    Å skrive inn PATH viser den gjeldende PATH-innstillingen (opprinnelig
    hentet fra registeret). Etterfølg PATH-kommandoen med en ny verdi
    for å endre innstillingen.
    
    Det er også mulig å endre PATH ved å bruke miljøvariablen PATH, for eksempel:
    PATH %PATH%;c:\temp

en: PAUSE displays a message on the screen asking the user to press a key.
    
    It is mainly useful in batch files to allow the user to read the output of
    a previous command before it scrolls off the screen.
nb_NO: PAUSE viser en melding på skjermen hvor brukeren bes om å trykke en tast.
    
    Den er hovedsakelig nyttig i satsvise (.bat) filer, for å la brukeren lese
    utdata fra en tidligere kommando før det ruller bort fra skjermen.

en: PROMPT sets the command-line prompt.
    
    The string following the PROMPT command (and the space immediately after)
    appears at the beginning of the line when cmd is waiting for input.
    
    The following character strings have the special meaning shown:
    
    $$    Dollar sign         $_    Linefeed            $b    Pipe sign (|)
    $d    Current date        $e    Escape              $g    > sign
    $l    < sign              $n    Current drive       $p    Current path
    $q    Equal sign          $t    Current time        $v    cmd version
    
    Note that entering the PROMPT command without a prompt-string resets the
    prompt to the default, which is the current directory (which includes the
    current drive letter) followed by a greater-than (>) sign.
    (like a command PROMPT $p$g).
    
    The prompt can also be changed by altering the PROMPT environment variable,
    so the command 'SET PROMPT=text' has the same effect as 'PROMPT text'.
nb_NO: PROMPT angir kommandolinje-klartegnet.
    
    Strengen som etterfølger PROMPT-kommandoen (og mellomrommet rett etter)
    vises ved begynnelsen av linjen når cmd venter på inndata.
    
    Følgende tegnstrenger har den spesielle betydningen som vises:
    
    $$   Dollar-tegn       $_   Linjemating         $b   Rørtegn (|)
    $d   Gjeldende dato    $e   Escape              $g   Større enn-tegn
    $l   Mindre enn-tegn   $n   Gjeldende stasjon   $p   Gjeldende sti
    $q   Likhetstegn       $t   Gjeldende tid       $v   cmd-versjon
    
    Merk at å bruke PROMPT-kommandoen uten en klartegn-streng tilbakestiller
    klartegnet til standardverdien, som er arbeidskatalogen (inkludert
    stasjonsbokstaven) etterfulgt av et større enn-tegn (>)
    (som kommandoen PROMPT $p$g).
    
    Klartegnet kan også endres ved å endre miljøvariabelen PROMPT, så
    kommandoen 'SET PROMPT=tekst' har samme effekt som 'PROMPT tekst'.

en: A command line beginning with REM (followed by a space) performs no action,
    and can therefore be used as a comment in a batch file.
nb_NO: En kommandolinje som begynner med REM (etterfulgt av et mellomrom) utfører
    ingen handling, og kan derfor brukes som kommentar i en satsvis fil.

en: REN <filename> is the short version of RENAME. It renames a file.
nb_NO: REN <filnavn> er den korte versjonen av RENAME. Den gir nytt navn til en fil.

en: RENAME <filename> renames a file.
nb_NO: RENAME <filnavn> gir nytt navn til en fil.

en: RD <directory> is the short version of RMDIR. It deletes a directory.
nb_NO: RD <katalog> er den korte versjonen av RMDIR. Den sletter en katalog.

en: RMDIR <directory> deletes a directory.
nb_NO: RMDIR <katalog> sletter en katalog.

en: SET displays or changes the cmd environment variables.
    
    SET without parameters shows all of the current environment.
    
    To create or modify an environment variable the syntax is:
    
    SET <variable>=<value>
    
    where <variable> and <value> are character strings. There must be no space
    before the equals sign, nor can the variable name have embedded spaces.
    
    Under Wine, the environment of the underlying operating system is included
    into the Win32 environment, there will generally therefore be many more
    values than in a native Win32 implementation. Note that it is not possible
    to affect the operating system environment from within cmd.
nb_NO: SET viser eller endrer miljøvariablene i cmd.
    
    SET uten parametere viser alle gjeldende miljøvariabler.
    
    Syntaksen for å opprette eller endre en miljøvariabel er:
    
    SET <variabel>=<verdi>
    
    hvor <variabel> og <verdi> er tegnstrenger. Det må ikke være mellomrom før
    likhetstegnet, og variabelnavnet kan heller ikke inneholde mellomrom.
    
    I Wine er miljøvariablene i det underliggende operativsystemet inkludert i
    Win32-miljøet, og det er derfor vanligvis mange flere verdier enn i et
    vanlig Win32-miljø. Vær oppmerksom på at det ikke går an å endre mijøet i
    det underliggende operativsystemet fra cmd.

en: SHIFT is used in a batch file to remove one parameter from the head of the
    list, so parameter 2 becomes parameter 1 and so on. It has no effect if
    called from the command line.
nb_NO: SHIFT brukes i en satsvis fil for å fjerne den første parameteren i en
    liste, sånn at parameter 2 blir parameter 1 og så videre. Det har ingen
    effekt hvis det brukes fra kommandolinjen.

en: Start a program, or open a document in the program normally used for files
    with that suffix.
    Usage:
    start [options] program_filename [...]
    start [options] document_filename
    
    Options:
    "title"        Specifies the title of the child windows.
    /d directory   Start the program in the specified directory.
    /b             Don't create a new console for the program.
    /i             Start the program with fresh environment variables.
    /min           Start the program minimized.
    /max           Start the program maximized.
    /low           Start the program in the idle priority class.
    /normal        Start the program in the normal priority class.
    /high          Start the program in the high priority class.
    /realtime      Start the program in the realtime priority class.
    /abovenormal   Start the program in the abovenormal priority class.
    /belownormal   Start the program in the belownormal priority class.
    /node n        Start the program on the specified NUMA node.
    /affinity mask Start the program with the specified affinity mask.
    /wait          Wait for the started program to finish, then exit with its
    exit code.
    /unix          Use a Unix filename and start the file like Windows
    Explorer.
    /ProgIDOpen    Open a document using the specified progID.
    /?             Display this help and exit.
nb_NO: Starter et program eller åpner et dokument i programmet som er assosiert
    med filtypen.
    Bruk:
    start [alternativer] program_filnavn [...]
    start [alternativer] dokument_filnavn
    
    Alternativer:
    "tittel"        Angir tittelen for vinduet.
    /d katalog      Start programmet i angitt katalog.
    /b              Ikke opprett en ny konsoll for programmet.
    /i              Start programmet med nye miljøvariabler.
    /min            Start programmet minimert.
    /max            Start programmet maksimert.
    /low            Start programmet i prioritetklassen 'ledig'.
    /normal         Start programmet i prioritetklassen 'normal'.
    /high           Start programmet i prioritetklassen 'høy'.
    /realtime       Start programmet i prioritetklassen 'samtid'.
    /abovenormal    Start programmet i prioritetklassen 'over normal'.
    /belownormal    Start programmet i prioritetklassen 'under normal'.
    /node n         Start programmet på angitt NUMA-node.
    /affinity maske Start programmet med angitt affinitet-maske.
    /wait           Vent til programmet er ferdig og avslutt med
                    dets avslutningskode.
    /unix           Bruk et Unix-filnavn og start filen som i Windows
                    Utforsker.
    /ProgIDOpen     Åpne et dokument med angitt progID.
    /?              Vis denne hjelpeteksten og avslutt.

en: TIME sets or shows the current system time.
nb_NO: TIME angir eller viser systemets tid.

en: TITLE <string> sets the window title for the cmd window.
nb_NO: TITLE <streng> angir tittelen for cmd-vinduet.

en: TYPE <filename> copies <filename> to the console device (or elsewhere if
    redirected). No check is made that the file is readable text.
nb_NO: TYPE <filnavn> kopierer <filnavn> til konsollenheten (eller et annet sted
    hvis det omdirigeres). Det kontrolleres ikke om filen er leselig tekst.

en: VERIFY is used to set, clear or test the verify flag. Valid forms are:
    
    VERIFY ON	Set the flag.
    VERIFY OFF	Clear the flag.
    VERIFY		Displays ON or OFF as appropriate.
    
    The verify flag has no function in Wine.
nb_NO: VERIFY brukes til å aktivere, deaktivere eller teste 'verify'-flagget.
    Gyldige måter er:
    
    VERIFY ON	Aktiverer flagget.
    VERIFY OFF	Deaktiverer flagget.
    VERIFY		Viser ON hvis på eller OFF hvis av.
    
    Verify-flagget har ingen funksjon i Wine.

en: VER displays the version of cmd you are running.
nb_NO: VER viser versjonnummeret til cmd.

en: VOL shows the volume label of a disk device.
nb_NO: VOL viser volumnavnet for en diskenhet.

en: ENDLOCAL ends localization of environment changes in a batch file which
    were introduced by a preceding SETLOCAL.
nb_NO: ENDLOCAL avslutter lokalisering av endringer i miljøet i statsvise filer,
    hvor lokaliseringen tidligere ble startet med SETLOCAL.

en: SETLOCAL starts localization of environment changes in a batch file.
    
    Environment changes done after a SETLOCAL are local to the batch file, and
    are preserved until the next ENDLOCAL is encountered (or at the end of the
    file, whichever comes first), at which point the previous environment
    settings are restored.
nb_NO: SETLOCAL starter lokalisering av miljøendringer i en satsvis fil.
    
    Endringer i miljøet som gjøres etter SETLOCAL gjelder kun i den satsvise
    filen og beholdes helt til ENDLOCAL kalles (eller ved slutten av filen,
    hvis ENDLOCAL ikke oppgis). Etter ENDLOCAL gjenopprettes det opprinnelige
    miljøet.

en: PUSHD <directory> saves the current directory onto a stack, and then
    changes the current directory to the supplied one.
nb_NO: PUSHD <katalog> lagrer arbeidskatalogen i en stabel, og endrer deretter
    arbeidskatalog til den som er oppgitt.

en: POPD changes current directory to the last one saved with PUSHD.
nb_NO: POPD endrer arbeidskatalog til den som sist ble angitt med PUSHD.

en: ASSOC shows or modifies file extension associations.
    
    Syntax: ASSOC [.ext[=[fileType]]]
    
    ASSOC without parameters displays current file associations.
    If used with only a file extension, displays the current association.
    Specifying no file type after the equal sign removes the current
    association, if any.
nb_NO: ASSOC viser eller endrer assosiasjoner for filetternavn.
    
    Syntaks: ASSOC [.ext[=[filtype]]]
    
    ASSOC uten parametre viser gjeldende filassosiasjoner.
    Hvis kun et filetternavn oppgis vises gjeldende assosiasjon.
    Hvis ingen filtype oppgis etter likhetstegnet fjernes gjeldende assosiasjon.

en: FTYPE shows or modifies open commands associated with file types.
    
    Syntax: FTYPE [fileType[=[openCommand]]]
    
    Without parameters, shows the file types for which open command strings are
    currently defined.
    If used with only a file type, displays the associated open command string,
    if any.
    Specifying no open command after the equal sign removes the command string
    associated to the specified file type.
nb_NO: FTYPE viser eller endrer åpne-kommandoer assosiert med filtyper.
    
    Syntaks: FTYPE [filType[=[åpneKommando]]]
    
    Uten parametre vises filtypene hvor en åpne-kommando er angitt.
    Hvis kun en filtype oppgis, vises den assosierte åpne-kommandoen.
    Hvis ingen åpne-kommando angis etter likhetstegnet fjernes den tilordnede
    åpne-kommandoen.

en: MORE displays output of files or piped input in pages.
nb_NO: MORE lar deg bla gjennom innholdet i filer eller inndata i rør.

en: CHOICE displays a text and waits, until the User presses an allowed Key
    from a selectable list.
    CHOICE is mainly used to build a menu selection in a batch file.
nb_NO: CHOICE viser en tekst og venter til brukeren har trykket på en av de valgte
    knappene.
    CHOICE brukes for det meste til å lage menyer i satsvise filer.

en: Create a symbolic link.
    
    Syntax: MKLINK [options] link_name target
    
    Options:
    /d             Create a directory symbolic link.
    /h             Create a hard link.
    /j             Create a directory junction.
    link_name is the name of the new symbolic link.
    target is the path that link_name points to.
nb_NO: Opprett en symbolsk lenke.
    
    Syntaks: MKLINK [alternativer] lenke_navn mål
    
    Alternativer:
    /d             Opprett en symbolsk lenke til en katalog.
    /h             Opprett en hard lenke.
    /j             Opprett et katalog-knutepunkt.
    lenke_navn er navnet på den nye symbolske lenken.
    mål er stien som lenke_navn peker til.

en: EXIT terminates the current command session and returns to the operating
    system or shell from which you invoked cmd.
nb_NO: EXIT avslutter gjeldende kommandoøkt og returnerer til operativsystemet
    eller skallet CMD ble startet fra.

en: CMD built-in commands are:
    ASSOC		Show or modify file extension associations
    ATTRIB		Show or change DOS file attributes
    CALL		Invoke a batch file from inside another
    CD (CHDIR)	Change current default directory
    CHOICE		Wait for an keypress from a selectable list
    CLS		Clear the console screen
    COPY		Copy file
    CTTY		Change input/output device
    DATE		Show or change the system date
    DEL (ERASE)	Delete a file or set of files
    DIR		List the contents of a directory
    ECHO		Copy text directly to the console output
    ENDLOCAL	End localization of environment changes in a batch file
    FTYPE		Show or modify open commands associated with file types
    HELP		Show brief help details on a topic
    MD (MKDIR)	Create a subdirectory
    MKLINK	Create a symbolic link
    MORE		Display output in pages
    MOVE		Move a file, set of files or directory tree
    PATH		Set or show the search path
    PAUSE		Suspend execution of a batch file
    POPD		Restore the directory to the last one saved with PUSHD
    PROMPT		Change the command prompt
    PUSHD		Change to a new directory, saving the current one
    REN (RENAME)	Rename a file
    RD (RMDIR)	Delete a subdirectory
    SET		Set or show environment variables
    SETLOCAL	Start localization of environment changes in a batch file
    START		Start a program, or open a document in the associated program
    TIME		Set or show the current system time
    TITLE		Set the window title for the CMD session
    TYPE		Type the contents of a text file
    VER		Show the current version of CMD
    VOL		Show the volume label of a disk device
    XCOPY		Copy source files or directory trees to a destination
    EXIT		Close down CMD
    
    Enter HELP <command> for further information on any of the above commands.
nb_NO: Innebygde kommandoer i CMD:
    ASSOC		Viser eller endrer assosiasjoner for filetternavn
    ATTRIB		Viser eller endrer DOS-filattributter
    CALL		Kjører en satsvis fil inne i en annen
    CD (CHDIR)	Endrer arbeidskatalog
    CHOICE		Venter på ett tastetrykk fra en valgbar liste
    CLS		Tømmer konsollskjermen
    COPY		Kopierer filer
    CTTY		Endrer inn/ut-enhet
    DATE		Viser eller endrer systemdatoen
    DEL (ERASE)	Sletter én eller flere filer
    DIR		Viser innholdet i en katalog
    ECHO		Kopierer tekst direkte til konsoll-utdataen
    ENDLOCAL	Stopper lokalisering av endringer i miljøvariabler i en satsvis
    		fil
    FTYPE		Viser eller endrer kommandoer for åpning av ulike filtyper
    HELP		Viser en kort hjelpebeskrivelse om et emne
    MD (MKDIR)	Lager en underkatalog
    MKLINK	Opprett en symbolsk lenke
    MORE		Viser utdata i sider
    MOVE		Flytter én eller flere filer, eller et katalogtre
    PATH		Endrer eller viser søkestien
    PAUSE		Stopp kjøring av en satsvis fil midlertidig
    POPD		Endrer arbeidskatalog til den sist lagret med PUSHD
    PROMPT		Endrer kommando-klartegnet
    PUSHD		Endrer arbeidskatalog og lagrer den gjeldende
    REN (RENAME)	Gir nytt navn til en fil
    RD (RMDIR)	Sletter en underkatalog
    SET		Angir eller viser miljøvariabler
    SETLOCAL	Start lokalisering av miljøendringer i en statsvis fil
    START		Starter et program eller åpner et dokument i det tilordnede
    		programmet
    TIME		Angir eller viser gjeldende systemtid
    TITLE		Angir vindustittelen for CMD-økten
    TYPE		Viser innholdet i en tekstfil
    VER		Viser CMDs versjonnummer
    VOL		Viser volumnavnet til en diskenhet
    XCOPY		Kopierer kildefiler eller et katalogtre til et mål
    EXIT		Avslutter CMD
    
    Skriv HELP <kommando> for mer informasjon om kommandoene ovenfor.

en: Are you sure?
nb_NO: Er du sikker?

[ctx: Yes key]
en: Y
nb_NO: J

en: File association missing for extension %1
nb_NO: Fant ingen filtilknytning for filtypen "%1"

en: No open command associated with file type '%1'
nb_NO: Ingen åpne-kommando er tilknyttet filtypen "%1"

en: Overwrite %1?
nb_NO: Skrive over %1?

en: More...
nb_NO: Mer...

en: Line in Batch processing possibly truncated. Using:
nb_NO: Deler av linje i satsvis fil mangler muligens. Bruker:

en: Argument missing
nb_NO: Manglende argument

en: Syntax error
nb_NO: Syntaksfeil

en: No help available for %1
nb_NO: Ingen hjelp tilgjengelig for %1

en: Target to GOTO not found
nb_NO: Målet for GOTO ble ikke funnet

en: Current Date is %1
nb_NO: Gjeldende dato er %1

en: Current Time is %1
nb_NO: Gjeldende tid er %1

en: Enter new date:
nb_NO: Angi ny dato:

en: Enter new time:
nb_NO: Angi ny tid:

en: Environment variable %1 not defined
nb_NO: Miljøvariabelen %1 er ikke definert

en: Failed to open '%1'
nb_NO: Klarte ikke åpne %1

en: Cannot call batch label outside of a batch script
nb_NO: En merkelapp kan ikke kalles utenfor en satsvis fil

en: Delete %1?
nb_NO: Slette %1?

en: Echo is %1
nb_NO: Echo er %1

en: Verify is %1
nb_NO: Bekreft er %1

en: Verify must be ON or OFF
nb_NO: Bekreft må være PÅ eller AV

en: Parameter error
nb_NO: Feil i parameter

en: Volume Serial Number is %1!04x!-%2!04x!
nb_NO: Volumets serienummer er %1!04x!-%2!04x!

en: Volume label (11 characters, <Enter> for none)?
nb_NO: Volumnavn (11 tegn, <Enter> for intet navn)?

en: PATH not found
nb_NO: Fant ikke PATH

en: Press any key to continue...
nb_NO: Trykk en tast for å fortsette ...

en: Wine Command Prompt
nb_NO: Wine Kommandolinje

en: More?
nb_NO: Mer?

en: The input line is too long.
nb_NO: Inndatalinjen er for lang.

en: Volume in drive %1!c! is %2
nb_NO: Volumet i stasjon %1!c! er %2

en: Volume in drive %1!c! has no label.
nb_NO: Volumet i stasjon %1!c! har ikke et navn.

en:  (Yes|No)
nb_NO:  (Ja|Nei)

en:  (Yes|No|All)
nb_NO:  (Ja|Nei|Alle)

en: Can't recognize '%1' as an internal or external command, or batch script.
nb_NO: %1 er ikke en intern eller ekstern kommando, eller en satsvis fil.

en: Division by zero error.
nb_NO: Feil: Deling på null.

en: Expected an operand.
nb_NO: Forventet en operand.

en: Expected an operator.
nb_NO: Forventet en operator.

en: Mismatch in parentheses.
nb_NO: Feil i parenteser.

en: Badly formed number - must be one of decimal (12),
     hexadecimal (0x34) or octal (056).
nb_NO: Ugyldig tallformat - må være enten desimal (12),
    heksadesimal (0x34) eller oktal (056).

en: Cursor size
nb_NO: Pekerstørrelse

en: &Small
nb_NO: &Liten

en: &Medium
nb_NO: &Middels

en: &Large
nb_NO: &Stor

en: Command history
nb_NO: Kommandohistorikk

en: &Buffer size:
nb_NO: &Bufferstørrelse:

en: &Remove duplicates
nb_NO: Fje&rn duplikater

en: Popup menu
nb_NO: Hurtigmeny

en: &Control
nb_NO: &Kontroll

en: S&hift
nb_NO: S&kift

en: Console
nb_NO: Konsoll

en: &Quick Edit mode
nb_NO: Rask redigerings&modus

en: &Insert mode
nb_NO: &Innrykksmodus

en: &Font
nb_NO: Skri&ft

en: &Color
nb_NO: Farg&e

en: Configuration
nb_NO: Oppsett

en: Buffer zone
nb_NO: Hurtigminnesone

en: &Width:
nb_NO: &Bredde:

en: &Height:
nb_NO: &Høyde:

en: Window size
nb_NO: Vindustørrelse

en: W&idth:
nb_NO: &Bredde:

en: H&eight:
nb_NO: Høyd&e:

en: End of program
nb_NO: Ved programslutt

en: &Close console
nb_NO: &Lukk konsoll

en: Edition
nb_NO: Utgave

en: &Edit
nb_NO: R&ediger

en: Set &Defaults
nb_NO: Angi stan&dardverdier

en: &Mark
nb_NO: &Marker

en: &Select all
nb_NO: Merk &alt

en: Sc&roll
nb_NO: &Rull

en: S&earch
nb_NO: &Søk

en: Setup - Default settings
nb_NO: Oppsett - Standardinnstillinger

en: Setup - Current settings
nb_NO: Oppsett - Gjeldende innstillinger

en: Configuration error
nb_NO: Konfigurasjonsfeil

en: The size of the screen buffer must be greater than or equal to the size of the window.
nb_NO: Størrelsen på skjermbufferen må være større eller lik størrelsen påvinduet.

en: Each character is %1!u! pixels wide and %2!u! pixels high
nb_NO: Hvert tegn er %1!u! piksler bredt og %2!u! piksler høyt

en: This is a test
nb_NO: Dette er en test

en: DirectX Diagnostic Tool
nb_NO: Feilsøkingsverktøy for DirectX

en: Usage: dxdiag [/whql:off | /whql:on] [/t filename | /x filename]
nb_NO: Bruk: dxdiag [/whql:off | /whql:on] [/t filnavn | /x filnavn]

en: Wine Explorer
nb_NO: Wine Utforsker

en: &Run...
nb_NO: Kjø&r...

en: Usage: hostname
nb_NO: Bruk: hostname

en: Error: Invalid option '%c'.
nb_NO: Feil: "%c" er et ugyldig valg.

en: Error: Could not get hostname: %u.
nb_NO: Feil: Kunne ikke finne vertsnavn: %u.

en: Error: Setting the system hostname is not possible with the hostname utility.
nb_NO: Feil: systemets vertsnavn kan ikke angis med hostname-programmet.

en: Usage: ipconfig [ /? | /all ]
nb_NO: Bruk: ipconfig [ /? | /all ]

en: Error: Unknown or invalid command line parameters specified
nb_NO: Feil: Ukjent eller ugyldig kommandolinjeparameter ble angitt

en: %1 adapter %2
nb_NO: %1 enhet %2

en: Connection-specific DNS suffix
nb_NO: Tilkoblingsspesifikt DNS-suffiks

en: IPv4 address
nb_NO: IPv4-adresse

en: Hostname
nb_NO: Vertsnavn

en: Node type
nb_NO: Nodetype

en: Broadcast
nb_NO: Kringkasting

en: Peer-to-peer
nb_NO: Ad-hoc

en: Mixed
nb_NO: Blandet

en: IP routing enabled
nb_NO: IP-ruting slått på

en: Physical address
nb_NO: Fysisk adresse

en: DHCP enabled
nb_NO: DHCP slått på

en: Default gateway
nb_NO: Standard gateway

en: IPv6 address
nb_NO: IPv6-adresse

en: System Information
nb_NO: Systeminformasjon

en: The syntax of this command is:
    
    NET command [arguments]
        -or-
    NET command /HELP
    
    Where 'command' is one of HELP, START, STOP or USE.
nb_NO: Syntaksen for denne kommandoen er:
    
    NET kommando [argumenter]
        -eller-
    NET kommando /HELP
    
    hvor 'kommando' er HELP, START, STOP eller USE.

en: The syntax of this command is:
    
    NET START [service]
    
    Displays the list of running services if 'service' is omitted. Otherwise 'service' is the name of the service to start.
nb_NO: Syntaksen for denne kommandoen er:
    
    NET START [tjeneste]
    
    Hvis ikke 'tjeneste' oppgis vises alle kjørende tjenester. Ellers er 'tjeneste' navnet på tjenesten som skal startes.

en: The syntax of this command is:
    
    NET STOP service
    
    Where 'service' is the name of the service to stop.
nb_NO: Syntaksen for denne kommandoen er:
    
    NET STOP tjeneste
    
    Hvor 'tjeneste' er navnet på tjenesten som skal stoppes.

en: Stopping dependent service: %1
nb_NO: Stopper avhengig tjeneste: %1

en: Could not stop service %1
nb_NO: Klarte ikke stoppe tjenesten "%1"

en: Could not get handle to service control manager.
nb_NO: Klarte ikke nå tjenestebehandleren.

en: Could not get handle to service.
nb_NO: Klarte ikke nå tjenesten.

en: The %1 service is starting.
nb_NO: Tjenesten "%1" starter.

en: The %1 service was started successfully.
nb_NO: Tjenesten "%1" ble startet.

en: The %1 service failed to start.
nb_NO: Klarte ikke starte tjenesten "%1".

en: The %1 service is stopping.
nb_NO: Stopper tjenesten "%1".

en: The %1 service was stopped successfully.
nb_NO: Tjenesten "%1" ble stoppet.

en: The %1 service failed to stop.
nb_NO: Klarte ikke stoppe tjenesten "%1".

en: There are no entries in the list.
nb_NO: Det er ingen oppføringer på listen.

en: 
    Status  Local   Remote
    ---------------------------------------------------------------
nb_NO: 
    Status  Lokal   Remote
    ---------------------------------------------------------------

en: %1      %2      %3      Open resources: %4!u!
nb_NO: %1      %2      %3      Åpne ressurser: %4!u!

en: Paused
nb_NO: Satt på pause

en: Disconnected
nb_NO: Frakoblet

en: A network error occurred
nb_NO: En nettverksfeil oppstod

en: Connection is being made
nb_NO: Kobler til

en: Reconnecting
nb_NO: Kobler til på nytt

en: The following services are running:
nb_NO: Følgende tjenester kjører:

en: Active Connections
nb_NO: Aktive tilkoblinger

en: Local Address
nb_NO: Lokal adresse

en: Foreign Address
nb_NO: Fremmed adresse

en: State
nb_NO: Status

en: Interface Statistics
nb_NO: Statistikk for grensesnitt

en: Sent
nb_NO: Sendt

en: Received
nb_NO: Mottatt

en: Bytes
nb_NO: byte

en: Unicast packets
nb_NO: Unicast-pakker

en: Non-unicast packets
nb_NO: Ikke-unicast-pakker

en: Discards
nb_NO: Forkastinger

en: Errors
nb_NO: Feil

en: Unknown protocols
nb_NO: Ukjente protokoller

en: TCP Statistics for IPv4
nb_NO: TCP-statistikk for IPv4

en: Active Opens
nb_NO: Aktive åpninger

en: Passive Opens
nb_NO: Passive åpninger

en: Failed Connection Attempts
nb_NO: Mislykkede tilkoblingsforsøk

en: Reset Connections
nb_NO: Tilbakestill tilkoblinger

en: Current Connections
nb_NO: Gjeldende tilkoblinger

en: Segments Received
nb_NO: Segmenter mottatt

en: Segments Sent
nb_NO: Segmenter sendt

en: Segments Retransmitted
nb_NO: Segmenter sendt på nytt

en: UDP Statistics for IPv4
nb_NO: UDP-statistikk for IPv4

en: Datagrams Received
nb_NO: Datagram mottatt

en: No Ports
nb_NO: Ingen porter

en: Receive Errors
nb_NO: Mottaksfeil

en: Datagrams Sent
nb_NO: Datagrammer sendt

en: &New	Ctrl+N
nb_NO: &Ny	Ctrl+N

en: &Open...	Ctrl+O
nb_NO: &Åpne...	Ctrl+O

en: &Save	Ctrl+S
nb_NO: &Lagre	Ctrl+S

en: &Print...	Ctrl+P
nb_NO: &Skriv ut...	Ctrl+P

en: Page Se&tup...
nb_NO: Sideoppse&tt...

en: P&rinter Setup...
nb_NO: Sk&riveroppsett...

en: &Undo	Ctrl+Z
nb_NO: &Angre	Ctrl+Z

en: Cu&t	Ctrl+X
nb_NO: Klipp u&t	Ctrl+X

en: &Copy	Ctrl+C
nb_NO: &Kopier	Ctrl+C

en: &Paste	Ctrl+V
nb_NO: &Lim inn	Ctrl+V

en: &Delete	Del
nb_NO: &Slett	Del

en: Select &all	Ctrl+A
nb_NO: Merk &alt	Ctrl+A

en: &Time/Date	F5
nb_NO: &Tid/Dato	F5

en: &Wrap long lines
nb_NO: Tekstbrytin&g

en: &Search...	Ctrl+F
nb_NO: &Søk...	Ctrl+F

en: &Search next	F3
nb_NO: &Søk etter neste	F3

en: &Replace...	Ctrl+H
nb_NO: E&rstatt...	Ctrl+H

en: &Status Bar
nb_NO: &Statuslinje

en: &Contents	F1
nb_NO: &Innhold	F1

en: &About Notepad
nb_NO: &Om Notepad

en: Page Setup
nb_NO: Sideoppsett

en: &Header:
nb_NO: &Topptekst:

en: &Footer:
nb_NO: &Bunntekst:

en: Margins (millimeters)
nb_NO: Marger (mm)

en: &Left:
nb_NO: &Venstre:

en: &Top:
nb_NO: &Topp:

en: Encoding:
nb_NO: Tegnkoding:

en: Page &p
nb_NO: Side &s

en: Notepad
nb_NO: Notisblokk

en: ERROR
nb_NO: FEIL

en: Untitled
nb_NO: Uten navn

en: Text files (*.txt)
nb_NO: Tekstfiler (*.txt)

en: File '%s' does not exist.
    
    Do you want to create a new file?
nb_NO: Filen %s finnes ikke.
    
    Opprette en ny fil?

en: File '%s' has been modified.
    
    Would you like to save the changes?
nb_NO: Filen %s er endret.
    
    Lagre endringene?

en: '%s' could not be found.
nb_NO: Klarte ikke finne %s.

en: %1
    This file contains Unicode characters which will be lost if
    you save this file in the %2 encoding.
    To keep these characters, click Cancel, and then select
    one of the Unicode options in the Encoding drop down list.
    Continue?
nb_NO: %1
    Denne filen inneholder Unicode-tegn som vil gå tapt hvis
    den lagres med tegnkodingen %2.
    Trykk Avbryt og velg et av Unicode-valgene fra listen
    hvis du vil beholde tegnene.
    Fortsette?

en: &Bind to file...
nb_NO: &Bind til fil...

en: &View TypeLib...
nb_NO: &Vis TypeLib...

en: &System Configuration
nb_NO: &Systemoppsett

en: &Run the Registry Editor
nb_NO: Kjø&r registerredigerer

en: &CoCreateInstance Flag
nb_NO: &CoCreateInstance-flagg

en: &In-process server
nb_NO: Tjener &i prosessen

en: In-process &handler
nb_NO: &Håndterer i prosessen

en: &Local server
nb_NO: &Lokal tjener

en: &Remote server
nb_NO: Ekste&rn tjener

en: View &Type information
nb_NO: Vis &type-informasjon

en: Create &Instance
nb_NO: Opprett &instans

en: Create Instance &On...
nb_NO: &Opprett instans på...

en: &Release Instance
nb_NO: &Slipp instans

en: Copy C&LSID to clipboard
nb_NO: Kopier C&LSID til utklippstavlen

en: Copy &HTML object Tag to clipboard
nb_NO: Kopier &HTML-objektlapp til utklippstavlen

en: &Expert mode
nb_NO: &Ekspertmodus

en: &Hidden component categories
nb_NO: Skjult&e komponentkategorier

en: &Toolbar
nb_NO: Verk&tøylinje

en: &Refresh	F5
nb_NO: Oppdate&r	F5

en: &About OleView
nb_NO: &Om OleView

en: &Save as...
nb_NO: Lagre &som...

en: &Group by type kind
nb_NO: Sorte&r etter type

en: Connect to another machine
nb_NO: Koble til en annen maskin

en: &Machine name:
nb_NO: &Maskinnavn:

en: System Configuration
nb_NO: Systemoppsett

en: System Settings
nb_NO: Systeminnstillinger

en: &Enable Distributed COM
nb_NO: Slå på distribu&ert COM

en: Enable &Remote Connections (Win95 only)
nb_NO: Slå på eksterne tilkoblinge&r (kun Win95)

en: These settings change only registry values.
    They have no effect on Wine performance.
nb_NO: Disse innstillingene endrer kun registerverdier.
    De påvirker ikke Wines ytelse.

en: Default Interface Viewer
nb_NO: Standard grensesnittviser

en: Interface
nb_NO: Grensesnitt

en: &View Type Info
nb_NO: &Vis typeinfo

en: IPersist Interface Viewer
nb_NO: Grensesnittvsier for IPersist

en: Class Name:
nb_NO: Klassenavn:

en: IPersistStream Interface Viewer
nb_NO: Grensesnittviser for IPersistStream

en: ITypeLib viewer
nb_NO: ITypeLib-viser

en: OleView - OLE/COM Object Viewer
nb_NO: OleView - objektviser for OLE/COM

en: TypeLib files (*.tlb; *.olb; *.dll; *.ocx; *.exe)
nb_NO: TypeLib-filer (*.tlb; *.olb; *.dll; *.ocx; *.exe)

en: Bind to file via a File Moniker
nb_NO: Bind til fil via File Moniker

en: Open a TypeLib file and view the contents
nb_NO: Åpne en TypeLib-fil og vis innholdet

en: Change machine wide Distributed COM settings
nb_NO: Endre innstillinger for distribuert COM for hele maskinen

en: Run the Wine registry editor
nb_NO: Kjør Wine registerredigering

en: Quit the application. Prompts to save changes
nb_NO: Avslutt programmet. Det spør om å lagre endringer

en: Create an instance of the selected object
nb_NO: Opprett en instans av det valgte objektet

en: Create an instance of the selected object on a specific machine
nb_NO: Opprett en instans av det valgte objektet på en bestemt maskin

en: Release the currently selected object instance
nb_NO: Slipp valgte objektinstans

en: Copy the GUID of the currently selected item to the clipboard
nb_NO: Kopier det valgte elementets GUID til utklippstavlen

en: Display the viewer for the selected item
nb_NO: Åpne viseren for det valgte elementet

en: Toggle between expert and novice display mode
nb_NO: Bytt mellom ekspert- og nybegynnermodus

en: Toggle the display of component categories that are not meant to be visible
nb_NO: Slå av/på visningen av komponentkategorier som ikke er ment å vises

en: Show or hide the toolbar
nb_NO: Slå verktøylinjen av/på

en: Show or hide the status bar
nb_NO: Vis eller skjul statuslinjen

en: Refresh all lists
nb_NO: Oppdater alle lister

en: Display program information, version number and copyright
nb_NO: Vis programinformasjon, versjonnummer og opphavsrett

en: Ask for an in-process server when calling CoGetClassObject
nb_NO: Be om en tjener i prosessen når CoGetClassObject kalles

en: Ask for an in-process handler when calling CoGetClassObject
nb_NO: Be om en håndterer i prosessen når CoGetCLassObject kalles

en: Ask for a local server when calling CoGetClassObject
nb_NO: Be om en lokal tjener når CoGetClassObject kalles

en: Ask for a remote server when calling CoGetClassObject
nb_NO: Be om en ekstern tjener når CoGetCDlassObject kalles

en: ObjectClasses
nb_NO: Objektklasser

en: Grouped by Component Category
nb_NO: Sorter etter komponentkategori

en: OLE 1.0 Objects
nb_NO: OLE 1.0-objekter

en: COM Library Objects
nb_NO: COM bibliotekobjekter

en: All Objects
nb_NO: Alle objekter

en: Application IDs
nb_NO: Program-ID'er

en: Type Libraries
nb_NO: Typebibliotek

en: Interfaces
nb_NO: Grensesnitt

en: Registry
nb_NO: Register

en: Implementation
nb_NO: Implementering

en: Activation
nb_NO: Aktivering

en: CoGetClassObject failed.
nb_NO: CoGetClassObject feilet.

en: Unknown error
nb_NO: Ukjent feil

en: bytes
nb_NO: byte

en: LoadTypeLib( %1 ) failed ($%2!x!)
nb_NO: LoadTypeLib( %1 ) feilet ($%2!x!)

en: Inherited Interfaces
nb_NO: Arvete grensesnitt

en: Save as an .IDL or .H file
nb_NO: Lagre som en '.IDL'- eller '.H'-fil

en: Close window
nb_NO: Lukk vindu

en: Group typeinfos by kind
nb_NO: Sorter typeinfo etter type

en: &New...
nb_NO: &Ny...

en: O&pen	Enter
nb_NO: Å&pne	Enter

en: &Move...	F7
nb_NO: &Flytt...	F7

en: &Copy...	F8
nb_NO: &Kopier...	F8

en: &Properties	Alt+Enter
nb_NO: &Egenskaper	Alt+Enter

en: &Execute...
nb_NO: K&jør...

en: E&xit Windows
nb_NO: A&vslutt Windows

en: &Options
nb_NO: &Innstillinger

en: &Arrange automatically
nb_NO: Ordne &automatisk

en: &Minimize on run
nb_NO: &Minimer ved oppstart

en: &Save settings on exit
nb_NO: Lagre inn&stillinger ved avslutting

en: &Windows
nb_NO: &Vinduer

en: &Overlapped	Shift+F5
nb_NO: &Overlappet	Shift+F5

en: &Side by side	Shift+F4
nb_NO: &Side ved side	Shift+F4

en: &Arrange Icons
nb_NO: Ordne &ikoner

en: &About Program Manager
nb_NO: &Om Programbehandling

en: Program &group
nb_NO: Program&gruppe

en: Move Program
nb_NO: Flytt program

en: Move program:
nb_NO: Flytt program:

en: From group:
nb_NO: Fra gruppe:

en: &To group:
nb_NO: &Til gruppe:

en: Copy Program
nb_NO: Kopier program

en: Copy program:
nb_NO: Kopier program:

en: Program Group Attributes
nb_NO: Programgruppe-egenskaper

en: &Group file:
nb_NO: &Gruppefil:

en: Program Attributes
nb_NO: Programegenskaper

en: &Command line:
nb_NO: &Kommandolinje:

en: &Working directory:
nb_NO: &Arbeidskatalog:

en: &Key combination:
nb_NO: Nø&kkelkombinasjon:

en: &Minimize at launch
nb_NO: &Minimer ved oppstart

en: Change &icon...
nb_NO: Endre &ikon...

en: Change Icon
nb_NO: Endre ikon

en: &Filename:
nb_NO: &Filnavn:

en: Current &icon:
nb_NO: Gjeldende &ikon:

en: Execute Program
nb_NO: Kjør program

en: Program Manager
nb_NO: Programbehandling

en: WARNING
nb_NO: ADVARSEL

en: Information
nb_NO: Informasjon

en: Delete group `%s'?
nb_NO: Slette gruppen %s?

en: Delete program `%s'?
nb_NO: Slette programmet %s?

en: Not implemented
nb_NO: Ikke implementert

en: Error reading `%s'.
nb_NO: Feil ved lesing av %s.

en: Error writing `%s'.
nb_NO: Feil ved skriving til %s.

en: The group file `%s' cannot be opened.
    Should it be tried further on?
nb_NO: Kunne ikke åpne gruppefilen "%s".
    Vil du prøve mer?

en: Help not available.
nb_NO: Ingen hjelp er ikke tilgjengelig.

en: Unknown feature in %s
nb_NO: Ukjent egenskap i "%s"

en: File `%s' exists. Not overwritten.
nb_NO: Filen %s fantes allerede, og ble ikke overskrevet.

en: Save group as `%s' to prevent overwriting original files.
nb_NO: Lagre gruppe som "%s" for å unngå å overskrive filer.

en: Libraries (*.dll)
nb_NO: Biblioteker (*.dll)

en: Icon files
nb_NO: Ikonfiler

en: Icons (*.ico)
nb_NO: Ikoner (*.ico)

en: reg: Invalid syntax.
nb_NO: reg: Ugyldig syntaks.

en: Type "REG %1 /?" for help.
nb_NO: Skriv "REG %1 /?" for hjelp.

en: (Default)
nb_NO: (Standard)

en: Type "REG /?" for help.
nb_NO: Skriv "REG /?" for hjelp.

en: reg: Unable to access remote machine
nb_NO: reg: Ingen tilgang til ekstern maskin

en: reg: Invalid option [%1].
nb_NO: reg: [%1] er et ugyldig valg.

en: reg: The option [/d] must be followed by a valid hexadecimal value
nb_NO: reg: Alternativet [/d] må etterfølges av en gyldig heksadesimal verdi

en: reg: The option [/d] must be followed by a valid string
nb_NO: reg: Alternativet [/d] må etterfølges av en gyldig streng

en: reg: Unhandled registry data type [/t 0x%1!x!, /d %2]
nb_NO: reg: Uhåndtert registerdatatype [/t 0x%1!x!, /d %2]

en: reg: Unsupported registry data type [%1]
nb_NO: reg: Registerdatatypen støttes ikke [%1]

en: The registry value '%1' already exists. Do you want to overwrite it?
nb_NO: Registerverdien "%1" finnes fra før. Vil du erstatte den?

en: reg: Invalid command line parameters
nb_NO: reg: Ugyldige parametere på kommandolinjen

en: Are you sure you want to delete the registry value '%1'?
nb_NO: Virkelig slette registerverdien "%1"?

en: Are you sure you want to delete all registry values in '%1'?
nb_NO: Virkelig slette alle registerverdiene i "%1"?

en: Are you sure you want to delete the registry key '%1'?
nb_NO: Vil du virkelig slette registernøkkel "%1"?

en: The file '%1' already exists. Do you want to overwrite it?
nb_NO: Filen "%1" finnes fra før. Vil du erstatte den?

en: reg: Unrecognized escape sequence [\%1!c!]
nb_NO: reg: Ukjent escape-sekvens [\%1!c!]

en: reg: The file '%1' was not found.
nb_NO: reg: Filen "%1" ble ikke funnet.

en: (value not set)
nb_NO: (verdi ikke oppgitt)

en: Search complete. Number of matches found: %1!d!
nb_NO: Søk fullført. Antall treff: %1!d!

en: &Registry
nb_NO: &Register

en: &Import Registry File...
nb_NO: &Importer registerfil...

en: &Export Registry File...
nb_NO: &Eksporter registerfil...

en: &Key
nb_NO: Nø&kkel

en: &String Value
nb_NO: &Strengverdi

en: &Binary Value
nb_NO: &Binærverdi

en: &DWORD Value
nb_NO: &DWORD-verdi

en: &Multi-String Value
nb_NO: &Flerstrengverdi

en: &Expandable String Value
nb_NO: Utvidbar str&engverdi

en: &Rename	F2
nb_NO: &Gi nytt navn	F2

en: &Copy Key Name
nb_NO: &Kopier nøkkelnavn

en: &Find...	Ctrl+F
nb_NO: &Søk etter...	Ctrl+F

en: Find Ne&xt	F3
nb_NO: Finn &neste	F3

en: Status &Bar
nb_NO: &Statuslinje

en: Sp&lit
nb_NO: De&l

en: &Remove Favorite...
nb_NO: Fje&rn favoritt...

en: &About Registry Editor
nb_NO: &Om Registerredigering

en: Expand
nb_NO: Utvid

en: Modify &Binary Data...
nb_NO: Endre &binærdata...

en: Export registry
nb_NO: Eksporter register

en: S&elected branch:
nb_NO: &Merket del:

en: Find:
nb_NO: Finn:

en: Find in:
nb_NO: Finn i:

en: Keys
nb_NO: Nøkler

en: Value names
nb_NO: Verdinavn

en: Value content
nb_NO: Verdiinnhold

en: Whole string only
nb_NO: Kun hele strenger

en: Add Favorite
nb_NO: Legg til favoritt

en: Name:
nb_NO: Navn:

en: Remove Favorite
nb_NO: Fjern favoritt

en: Edit String
nb_NO: Rediger streng

en: Value name:
nb_NO: Verdinavn:

en: Value data:
nb_NO: Verdidata:

en: Edit DWORD
nb_NO: Rediger DWORD

en: Hexadecimal
nb_NO: Heksadesimal

en: Decimal
nb_NO: Desimal

en: Edit Binary
nb_NO: Rediger binær

en: Edit Multi-String
nb_NO: Rediger flerstreng

en: Contains commands for working with the whole registry
nb_NO: Inneholder kommandoer for å arbeide med hele registeret

en: Contains commands for editing values or keys
nb_NO: Inneholder kommandoer for å redigere verdier og nøkler

en: Contains commands for customizing the registry window
nb_NO: Inneholder kommandoer for å tilpasse registervinduet

en: Contains commands for accessing frequently used keys
nb_NO: Inneholder kommandoer for å få tilgang til nøkler som brukes ofte

en: Contains commands for displaying Help and information about Registry Editor
nb_NO: Inneholder kommandoer for å vise hjelp og informasjon om Registerredigering

en: Contains commands for creating new keys or values
nb_NO: Inneholder kommandoer for å opprette nye nøkler eller verdier

en: Registry Editor
nb_NO: Registerredigering

en: Import Registry File
nb_NO: Importer registerfil

en: Export Registry File
nb_NO: Eksporter registerfil

en: Registry files (*.reg)
nb_NO: Registerfiler (*.reg)

en: Win9x/NT4 Registry files (REGEDIT4)
nb_NO: Win9x-/NT4-registerfiler (REGEDIT4)

en: (cannot display value)
nb_NO: (kan ikke vise verdi)

en: (unknown %d)
nb_NO: (ukjent %d)

en: Unable to modify the selected registry value.
nb_NO: Kan ikke modifisere den valgte registerverdien.

en: Unable to create a new registry key.
nb_NO: Kan ikke opprette en ny registernøkkel.

en: Unable to create a new registry value.
nb_NO: Kan ikke opprette en ny registerverdi.

en: Unable to rename the key '%1'.
    The specified key name already exists.
nb_NO: Kan ikke gi nytt navn til nøkkel "%1".
    Det spesifiserte nøkkelnavnet finnes allerede.

en: Unable to rename the value '%1'.
    The specified value name already exists.
nb_NO: Kan ikke gi nytt navn til verdien "%1".
    Det spesifiserte verdinavnet finnes allerede.

en: Unable to delete the selected registry key.
nb_NO: Kan ikke slette den valgte registernøkkelen.

en: Unable to rename the selected registry key.
nb_NO: Kan ikke gi nytt navn til den valgte registernøkkelen.

en: Unable to rename the selected registry value.
nb_NO: Kan ikke gi nytt navn til den valgte registerverdien.

en: The keys and values contained in %1 were successfully added to the registry.
nb_NO: Nøklene og verdiene i %1 ble vellykket lagt til registeret.

en: Unable to import %1. The specified file is not a valid registry file.
nb_NO: Kan ikke importere %1. Den spesifiserte filen er ikke en gyldig registerfil.

en: Usage:
      regedit [options] [filename] [reg_key]
    
    Options:
      [no option]    Launch the graphical version of this program.
      /L:system.dat  The location of the system.dat file to be modified.
                     Compatible with any other switch. Ignored.
      /R:user.dat    The location of the user.dat file to be modified.
                     Compatible with any other switch. Ignored.
      /C             Import the contents of a registry file.
      /D             Delete a specified registry key.
      /E             Export the contents of a specified registry key to a file.
                     If no key is specified, the entire registry is exported.
      /S             Silent mode. No messages will be displayed.
      /V             Launch the GUI in advanced mode. Ignored.
      /?             Display this information and exit.
      [filename]     The location of the file containing registry information to
                     be imported. When used with [/E], this option specifies the
                     file location where registry information will be exported.
      [reg_key]      The registry key to be modified.
    
    Usage examples:
      regedit "import.reg"
      regedit /E "export.reg" "HKEY_CURRENT_USER\Console"
      regedit /D "HKEY_LOCAL_MACHINE\Key\Path"
nb_NO: Bruk:
      regedit [alternativer] [filnavn] [reg_key]
    
    Alternativer:
      [Ingen alt.]   Kjør den grafiske versjonen av dette programmet.
      /L:system.dat  Plasseringen til system.dat filen som skal modifiseres.
                     Kompatibel med hvilken som helst annen bryter. Ignorert.
      /R:user.dat    Plasseringen til user.dat filen som skal modifiseres.
                     Kompatibel med hvilken som helst annen bryter. Ignorert.
      /C             Importér innholdet av en registerfil.
      /D             Slett en spesifikk registernøkkel.
      /E             Eksportér innholdet av en spesifikk registernøkkel til en fil.
                     Hvis ingen nøkkel er spesifisert, er hele registeret eksportert.
      /S             Stille modus. Ingen beskjeder vil bli vist.
      /V             Kjør GUI'et i avansert modus. Ignorert.
      /?             Vis denne informasjonen og avslutt.
      [filnavn]      Plasseringen til filen som inneholder registerinformasjonen som
                     skal importeres. Når brukt med [/E], spesifiserer dette
                     alternativet plasseringen hvor registerinformasjonen vil
                     bli eksportert.
      [reg_key]      Registernøkkelen som skal modifiseres.
    
    Brukseksempler:
      regedit "import.reg"
      regedit /E "export.reg" "HKEY_CURRENT_USER\Console"
      regedit /D "HKEY_LOCAL_MACHINE\Key\Path"

en: regedit: Invalid or unrecognized switch [%1]
nb_NO: regedit: Ugyldig eller ukjent bryter [%1]

en: Type "regedit /?" for help.
nb_NO: Skriv "regedit /?" for hjelp.

en: regedit: No filename was specified.
nb_NO: regedit: Intet filnavn ble oppgitt.

en: regedit: No registry key was specified for removal.
nb_NO: regedit: Ingen registernøkkel ble oppgitt for fjerning.

en: regedit: The file '%1' was not found.
nb_NO: regedit: Filen "%1" ble ikke funnet.

en: regedit: Unable to open the file '%1'.
nb_NO: regedit: Kan ikke åpne filen "%1".

en: regedit: Unhandled action.
nb_NO: regedit: Uhåndtert handling.

en: regedit: Out of memory! (%1!S!, line %2!u!)
nb_NO: regedit: Ikke nok minne! (%1!S!, linje %2!u!)

en: regedit: Invalid hexadecimal value.
nb_NO: regedit: Ugyldig heksadesimal verdi.

en: regedit: Unable to convert hexadecimal data. An invalid value was encountered at '%1'.
nb_NO: regedit: Kan ikke konvertere heksadesimale data. En ugyldig verdi inntraff ved "%1".

en: regedit: Unrecognized escape sequence [\%1!c!]
nb_NO: regedit: Ukjent escape-sekvens [\%1!c!]

en: regedit: Unsupported registry data type [0x%1!x!]
nb_NO: regedit: Register-datatypen [0x%1!x!] støttes ikke

en: regedit: Unexpected end of line in '%1'.
nb_NO: regedit: Uventet ende på linje i "%1".

en: regedit: The line '%1' was not recognized.
nb_NO: regedit: Linjen "%1" ble ikke gjenkjent.

en: regedit: Unable to add the registry value '%1' to '%2'.
nb_NO: regedit: Kan ikke legge registerverdien "%1" til "%2".

en: regedit: Unable to open the registry key '%1'.
nb_NO: regedit: Kan ikke åpne registernøkkelen "%1".

en: regedit: Unsupported registry data type [0x%1!x!] encountered in '%2'.
nb_NO: regedit: Register-datatypen [0x%1!x!], funnet i "%2", støttes ikke.

en: regedit: The registry value '%1' will be exported as binary data.
nb_NO: regedit: Registerverdien "%1" vil bli eksportert som binære data.

en: regedit: Invalid system key [%1]
nb_NO: regedit: Ugyldig systemnøkkel [%1]

en: regedit: Unable to export '%1'. The specified registry key was not found.
nb_NO: regedit: Kan ikke eksportere "%1". Den spesifiserte registernøkkelen ble ikke funnet.

en: regedit: Unable to delete the registry key '%1'.
nb_NO: regedit: Kan ikke slette registernøkkel "%1".

en: regedit: The line contains invalid syntax.
nb_NO: regedit: Linjen inneholder ugyldig syntaks.

en: Quits the Registry Editor
nb_NO: Avslutter Registerredigering

en: Adds keys to the favorites list
nb_NO: Legger nøkler til i favorittlisten

en: Removes keys from the favorites list
nb_NO: Fjerner nøkler fra favorittlisten

en: Shows or hides the status bar
nb_NO: Viser eller skjuler statuslinjen

en: Changes the position of the split between two panes
nb_NO: Endrer posisjonen til delingslinjen mellom to ruter

en: Refreshes the window
nb_NO: Oppdaterer vinduet

en: Deletes the selection
nb_NO: Sletter utvalget

en: Renames the selection
nb_NO: Gir nytt navn til utvalget

en: Copies the name of the selected key to the clipboard
nb_NO: Kopierer navnet på den valgte nøkkelen til utklippstavlen

en: Finds a text string in a key, value or data
nb_NO: Finner en tekststreng i en nøkkel, verdi eller data

en: Finds next occurrence of text specified in previous search
nb_NO: Finner neste treff til teksten spesifisert i forrige søk

en: Modifies the value's data
nb_NO: Endrer verdiens data

en: Adds a new key
nb_NO: Legger til en ny nøkkel

en: Adds a new string value
nb_NO: Legger til en ny strengverdi

en: Adds a new binary value
nb_NO: Legger til en ny binærverdis

en: Adds a new 32-bit value
nb_NO: Legger til en ny 32-bit verdi

en: Imports a text file into the registry
nb_NO: Importerer en tekstfil inn i registeret

en: Exports all or part of the registry to a text file
nb_NO: Eksporterer hele eller deler av registeret til en tekstfil

en: Prints all or part of the registry
nb_NO: Skriver ut hele eller deler av registeret

en: Opens Registry Editor Help
nb_NO: Åpner register-redigeringshjelp

en: Displays program information, version number and copyright
nb_NO: Viser programinformasjon, versjonnummer og opphavsrett

en: Unable to query the registry value '%1'.
nb_NO: Kan ikke forespørre registerverdien "%1".

en: Unable to edit registry keys of this type (%1!u!).
nb_NO: Kan ikke redigere registernøkler av typen (%1!u!).

en: The value is too big (%1!u!).
nb_NO: Verdien er for stor (%1!u!).

en: Confirm Value Delete
nb_NO: Bekreft sletting av verdi

en: Are you sure you want to delete the selected registry value?
nb_NO: Virkelig slette den valgte registerverdien?

en: Search complete. The string '%1' was not found.
nb_NO: Søk fullført. Fant ikke søkestrengen "%1".

en: Are you sure you want to delete these values?
nb_NO: Virkelig slette disse verdiene?

en: New Key #%d
nb_NO: Ny nøkkel #%d

en: New Value #%d
nb_NO: Ny verdi #%d

en: Unable to query the registry key '%1'.
nb_NO: Kan ikke forespørre registernøkkelen "%1".

en: Modifies the value's data in binary form
nb_NO: Endrer verdiens data i binær form

en: Adds a new multi-string value
nb_NO: Legger til en ny flerstrengverdi

en: Exports the selected branch of the registry to a text file
nb_NO: Eksporterer den valgte greinen av registeret til en tekstfil

en: Adds a new expandable string value
nb_NO: Legger til en ny utvidbar strengverdi

en: Confirm Key Delete
nb_NO: Bekreft sletting av nøkkel

en: Are you sure you want to delete this registry key and all of its subkeys?
nb_NO: Vil du virkelig slette denne registernøkkelen og alle dens undernøkler?

en: Expands or collapses the selected node
nb_NO: Utvid eller kollaps den valgte noden

en: Collapse
nb_NO: Kollaps

en: Wine DLL Registration Utility
    
    Provides DLL registration services.
nb_NO: Wine DLL Registreringsverktøy
    
    Tilbyr DLL registreringstjenester.

en: Usage:
      regsvr32 [/u] [/s] [/n] [/i[:cmdline]] DllName
    
    Options:
      [/u]  Unregister a server.
      [/s]  Silent mode (no messages will be displayed).
      [/i]  Call DllInstall, passing an optional [cmdline].
    	When used with [/u] DllInstall is called in uninstall mode.
      [/n]  Do not call DllRegisterServer. This option must be used with [/i].
nb_NO: Bruk:
      regsvr32 [/u] [/s] [/n] [/i[:cmdline]] DllNavn
    
    Alternativer:
      [/u]  Avregistrer en tjener.
      [/s]  Stille modus (ingen beskjeder vil bli vist).
      [/i]  Kjør DllInstall, alternativt med [cmdline].
    	Når brukt med [/u], vil DllInstall kjøre i avinstalleringsmodus.
      [/n]  Ikke kjør DllRegisterServer. Dette alternativet må brukes sammen med [/i].

en: regsvr32: Invalid or unrecognized switch [%1]
nb_NO: regsvr32: Ugyldig eller ukjent bryter [%1]

en: regsvr32: Failed to load DLL '%1'
nb_NO: regsvr32: Klarte ikke åpne DLL %1

en: regsvr32: '%1!S!' not implemented in DLL '%2'
nb_NO: regsvr32: '%1!S!' ikke implementert i DLL %2

en: regsvr32: Failed to register DLL '%1'
nb_NO: regsvr32: Kan ikke registrere DLL %1

en: regsvr32: Successfully registered DLL '%1'
nb_NO: regsvr32: Vellykket registrering av DLL %1

en: regsvr32: Failed to unregister DLL '%1'
nb_NO: regsvr32: Kan ikke avregistrere DLL %1

en: regsvr32: Successfully unregistered DLL '%1'
nb_NO: regsvr32: Vellykket avregistrering av DLL %1

en: regsvr32: Failed to install DLL '%1'
nb_NO: regsvr32: Kan ikke installere DLL %1

en: regsvr32: Successfully installed DLL '%1'
nb_NO: regsvr32: Vellykket installasjon av DLL %1

en: regsvr32: Failed to uninstall DLL '%1'
nb_NO: regsvr32: Kan ikke avinstallere DLL %1

en: regsvr32: Successfully uninstalled DLL '%1'
nb_NO: regsvr32: Vellykket avinstallasjon av DLL %1

en: Application could not be started, or no application associated with the specified file.
    ShellExecuteEx failed
nb_NO: Kunne ikke starte programmet, eller intet program er tilknyttet den oppgitte filen.
    ShellExecuteEx feilet

en: Could not translate the specified Unix filename to a DOS filename.
nb_NO: Klarte ikke å konvertere Unix-filnavnet til et DOS-filnavn.

en: Usage: taskkill [/?] [/f] [/im ProcessName | /pid ProcessID]
nb_NO: Bruk: taskkill [/?] [/f] [/im ProsessNavn | /pid ProsessID]

en: Error: Unknown or invalid command line option specified.
nb_NO: Feil: Ukjente eller ugyldige parametere på kommandolinjen.

en: Error: Invalid command line parameter specified.
nb_NO: Feil: Ugyldige parametere på kommandolinjen.

en: Error: One of options /im or /pid must be specified.
nb_NO: Feil: /im eller /pid må oppgis.

en: Error: Option %1 expects a command line parameter.
nb_NO: Feil: Valget "%1" krever en kommandolinje-parameter.

en: Error: Options /im and /pid are mutually exclusive.
nb_NO: Feil: /im og /pid kan ikke brukes sammen.

en: Close message sent to top-level windows of process with PID %1!u!.
nb_NO: Avslutningsmelding ble sendt til toppnivå-vinduer for prosessen med PID %1!u!.

en: Close message sent to top-level windows of process "%1" with PID %2!u!.
nb_NO: Avslutningsmelding ble sendt til toppnivå-vinduer til prosessen "%1" med PID %2!u!.

en: Process with PID %1!u! was forcibly terminated.
nb_NO: Tvang avslutning av prosessen med PID %1!u!.

en: Process "%1" with PID %2!u! was forcibly terminated.
nb_NO: Tvang avslutning av prosessen "%1" med PID %2!u!.

en: Error: Could not find process "%1".
nb_NO: Feil: Klarte ikke finne prosessen "%1".

en: Error: Unable to enumerate the process list.
nb_NO: Feil: Klarte ikke fylle ut prosesslisten.

en: Error: Unable to terminate process "%1".
nb_NO: Feil: Klarte ikke stoppe prosessen "%1".

en: Error: Process self-termination is not permitted.
nb_NO: Feil: Selvterminering av prosesser er ikke tillatt.

en: Image Name
nb_NO: Bildenavn

en: Mem Usage
nb_NO: Minnebruk

en: &New Task (Run...)
nb_NO: &Ny oppgave (Kjør...)

en: E&xit Task Manager
nb_NO: &Avslutt oppgavebehandleren

en: &Minimize On Use
nb_NO: &Minimer ved bruk

en: &Hide When Minimized
nb_NO: S&kjul når minimert

en: &Show 16-bit tasks
nb_NO: Vi&s 16 bit-jobber

en: &Refresh Now
nb_NO: Oppdate&r nå

en: &Update Speed
nb_NO: &Oppdateringsfrekvens

en: &High
nb_NO: &Høy

en: &Low
nb_NO: &Lav

en: &Paused
nb_NO: &Pause

en: &Select Columns...
nb_NO: &Velg kolonner...

en: &CPU History
nb_NO: &Prosessorhistorikk

en: &One Graph, All CPUs
nb_NO: En graf, alle pr&osessorer

en: One Graph &Per CPU
nb_NO: En graf &per prosessor

en: &Show Kernel Times
nb_NO: Vi&s kjernetider

en: Tile &Horizontally
nb_NO: Still opp &vannrett

en: Tile &Vertically
nb_NO: Still opp &loddrett

en: &Minimize
nb_NO: &Minimer

en: &Cascade
nb_NO: &Kortstokk

en: &Bring To Front
nb_NO: &Vis øverst

en: &About Task Manager
nb_NO: &Om Oppgavebehandler

en: &Switch To
nb_NO: B&ytt til

en: &End Task
nb_NO: Avslutt oppgav&e

en: &Go To Process
nb_NO: &Gå til prosess

en: &End Process
nb_NO: Avslutt pros&ess

en: End Process &Tree
nb_NO: Avslu&tt prosesstre

en: &Debug
nb_NO: &Feilsøk

en: Set &Priority
nb_NO: Angi &prioritet

en: &Realtime
nb_NO: &Samtid

en: &Above Normal
nb_NO: Over norm&alt

en: &Below Normal
nb_NO: &Under normalt

en: Set &Affinity...
nb_NO: &Angi slektskap...

en: Edit Debug &Channels...
nb_NO: &Rediger feilsøkingskanaler...

en: Task Manager
nb_NO: Oppgavebehandler

en: &New Task...
nb_NO: &Ny oppgave...

en: &Show processes from all users
nb_NO: Vi&s prosesser fra alle brukere

en: CPU usage
nb_NO: Prosessorbruk

en: Mem usage
nb_NO: Minnebruk

en: Totals
nb_NO: Totalt

en: Commit charge (K)
nb_NO: Virtuelt minne (kB)

en: Physical memory (K)
nb_NO: Fysisk minne (kB)

en: Kernel memory (K)
nb_NO: Kjerneminne (kB)

en: Handles
nb_NO: Referanser

en: Threads
nb_NO: Tråder

en: Processes
nb_NO: Prosesser

en: Total
nb_NO: Totalt

en: Limit
nb_NO: Grense

en: Peak
nb_NO: Topp

en: System Cache
nb_NO: Hurtigbufret

en: Paged
nb_NO: Sidevekslet

en: Nonpaged
nb_NO: Ikke sidevekslet

en: CPU usage history
nb_NO: Historikk for prosessorbruk

en: Memory usage history
nb_NO: Historikk for minnebruk

en: Debug Channels
nb_NO: Feilsøkingskanaler

en: Processor Affinity
nb_NO: Prosesslektsskap

en: The Processor Affinity setting controls which CPUs the process will be allowed to execute on.
nb_NO: Instillingen for prosesslektsskap bestemmer hvilke prosessorer prosessen kan kjøre på.

en: Select Columns
nb_NO: Velg kolonner

en: Select the columns that will appear on the Process page of the Task Manager.
nb_NO: Velg kolonnene som vises på prosessiden i oppgavebehandleren.

en: &Image Name
nb_NO: B&ildenavn

en: &PID (Process Identifier)
nb_NO: &PID (Prosessidentifiserer)

en: &CPU Usage
nb_NO: &Prosessorbruk

en: CPU Tim&e
nb_NO: Pros&essortid

en: &Memory Usage
nb_NO: &Minnebruk

en: Memory Usage &Delta
nb_NO: Minnebruk-&delta

en: Pea&k Memory Usage
nb_NO: Høyeste minnebru&k

en: Page &Faults
nb_NO: Side&feil

en: &USER Objects
nb_NO: Br&ukerobjekter

en: I/O Reads
nb_NO: I/U leseøkter

en: I/O Read Bytes
nb_NO: I/U leste byte

en: &Session ID
nb_NO: &Økt-ID

en: User &Name
nb_NO: Bruker&navn

en: Page F&aults Delta
nb_NO: Sidefeil-delt&a

en: &Virtual Memory Size
nb_NO: Størrelse på &virtuelt minne

en: Pa&ged Pool
nb_NO: &Sidevekslet brønn

en: N&on-paged Pool
nb_NO: &Ikke-sidevekslet brønn

en: Base P&riority
nb_NO: Basisp&rioritet

en: &Handle Count
nb_NO: Antall &håndtak

en: &Thread Count
nb_NO: Antall &tråder

en: GDI Objects
nb_NO: GDI-objekter

en: I/O Writes
nb_NO: I/U skriveøkter

en: I/O Write Bytes
nb_NO: I/U skrevne byte

en: I/O Other
nb_NO: I/U annet

en: I/O Other Bytes
nb_NO: I/O annet, byte

en: Create New Task
nb_NO: Opprett ny oppgave

en: Runs a new program
nb_NO: Kjører et nytt program

en: Task Manager remains in front of all other windows unless minimized
nb_NO: Oppgavebehandleren vises foran andre programmer med mindre den minimeres

en: Task Manager is minimized when a SwitchTo operation is performed
nb_NO: Oppgavebehandler minimeres når du bytter til en annen prosess

en: Hide the Task Manager when it is minimized
nb_NO: Skjul oppgavebehandleren når den minimeres

en: Force Task Manager to update now, regardless of Update Speed setting
nb_NO: Tving oppgavebehandleren til å oppdatere nå, uansett oppdateringsfrekvens

en: Displays tasks by using large icons
nb_NO: Viser oppgaver med store ikoner

en: Displays tasks by using small icons
nb_NO: Viser oppgaver med små ikoner

en: Displays information about each task
nb_NO: Viser informasjon om hver oppgave

en: Updates the display twice per second
nb_NO: Oppdaterer visningen to ganger per sekund

en: Updates the display every two seconds
nb_NO: Oppdaterer visningen annenhvert sekund

en: Updates the display every four seconds
nb_NO: Oppdaterer visningen hvert fjerde sekund

en: Does not automatically update
nb_NO: Oppdaterer ikke automatisk

en: Tiles the windows horizontally on the desktop
nb_NO: Stiller vinduene opp vannrett på skrivebordet

en: Tiles the windows vertically on the desktop
nb_NO: Stiller vinduene opp loddrett på skrivebordet

en: Minimizes the windows
nb_NO: Minimerer vinduene

en: Maximizes the windows
nb_NO: Maksimerer vinduene

en: Cascades the windows diagonally on the desktop
nb_NO: Viser vinduene oppå hverandre diagonalt over skrivebordet

en: Brings the window front, but does not switch to it
nb_NO: Henter vinduet fram, men setter det ikke i fokus

en: Displays Task Manager help topics
nb_NO: Viser hjelpeemner om oppgavebehandleren

en: Displays program information, version number, and copyright
nb_NO: Viser programinformasjon, versjonnummer og opphavsrett

en: Exits the Task Manager application
nb_NO: Avslutter Oppgavebehandler

en: Shows 16-bit tasks under the associated ntvdm.exe
nb_NO: Viser 16-biters programmer under 'ntvdm.exe'

en: Select which columns will be visible on the Process page
nb_NO: Velger hvilke kolonner som vises på prosessiden

en: Displays kernel time in the performance graphs
nb_NO: Viser kjernetid i ytelsesgrafene

en: A single history graph shows total CPU usage
nb_NO: En enkelt historikk viser total prosessorbruk

en: Each CPU has its own history graph
nb_NO: Hver prosessor har sin egen graf

en: Brings a task to the foreground, switch focus to that task
nb_NO: Henter en oppgave til forgrunnen, og setter den i fokus

en: Tells the selected tasks to close
nb_NO: Gir den valgte oppgaven beskjed om å avslutte

en: Switches the focus to the process of the selected task
nb_NO: Bytter fokus til den valgte oppgavens prosess

en: Restores the Task Manager from its hidden state
nb_NO: Gjenoppretter oppgavebehandleren fra dens skjulte status

en: Removes the process from the system
nb_NO: Fjerner prosessen fra systemet

en: Removes this process and all descendants from the system
nb_NO: Fjerner denne prosessen og alle etterkommere fra systemet

en: Attaches the debugger to this process
nb_NO: Legger feilsøkeren til denne prosessen

en: Controls which processors the process will be allowed to run on
nb_NO: Kontrollerer hvilke prosessorer prosessen kan kjøre på

en: Sets process to the REALTIME priority class
nb_NO: Gir prosessen til samtidsprioritet

en: Sets process to the HIGH priority class
nb_NO: Gir prosessen høy prioritet

en: Sets process to the ABOVE NORMAL priority class
nb_NO: Gir prosessen over normal prioritet

en: Sets process to the NORMAL priority class
nb_NO: Gir prosessen normal prioritet

en: Sets process to the BELOW NORMAL priority class
nb_NO: Gir prosessen under normal prioritet

en: Sets process to the LOW priority class
nb_NO: Gir prosessen lav prioritet

en: Controls Debug Channels
nb_NO: Kontrollerer feilsøkingskanaler

en: Performance
nb_NO: Ytelse

en: CPU Usage: %3d%%
nb_NO: Prosessorbruk: %3d%%

en: Processes: %d
nb_NO: Prosesser: %d

en: Mem Usage: %1!u!kB / %2!u!kB
nb_NO: Minnebruk: %1!u!kB / %2!u!kB

en: CPU Time
nb_NO: CPU-tid

en: Mem Delta
nb_NO: Minnedelta

en: Peak Mem Usage
nb_NO: Høyeste minnebruk

en: Page Faults
nb_NO: Sidefeil

en: USER Objects
nb_NO: USER-objekter

en: Session ID
nb_NO: Økt-ID

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: PF Delta
nb_NO: PF-delta

en: VM Size
nb_NO: VM-størrelse

en: Paged Pool
nb_NO: Sidevekslingsbrønn

en: NP Pool
nb_NO: NP-brønn

en: Base Pri
nb_NO: Basispri.

en: Task Manager Warning
nb_NO: Oppgavebehandler - advarsel

en: WARNING: Changing the priority class of this process may
    cause undesired results including system instability. Are you
    sure you want to change the priority class?
nb_NO: ADVERSEL: Å endre prioritetsklassen for denne prosessen kan
    føre til uønskede resultater, som et ustabilt system. Er du
    sikker på at du vil endre prioritetsklassen?

en: Unable to Change Priority
nb_NO: Kan ikke endre prioriteten

en: WARNING: Terminating a process can cause undesired
    results including loss of data and system instability. The
    process will not be given the chance to save its state or
    data before it is terminated. Are you sure you want to
    terminate the process?
nb_NO: ADVERSEL: Å avbryte en prosess kan føre til uønskede
    resultater, som tap av data og et ustabilt system.
    Prosessen vil ikke få anledning til å lagre gjeldende status
    eller data før den avsluttes. Er du sikker på at du
    vil avbryte prosessen?

en: Unable to Terminate Process
nb_NO: Klarte ikke avbryte prosessen

en: WARNING: Debugging this process may result in loss of data.
    Are you sure you wish to attach the debugger?
nb_NO: ADVARSEL: Å feilsøke denne prosessen kan føre til tap av data.
    Er du sikker på at du vil koble til feilsøkeren?

en: Unable to Debug Process
nb_NO: Klarte ikke feilsøke prosessen

en: The process must have affinity with at least one processor
nb_NO: Prosessen må ha tilhørighet til minst én prosessor

en: Invalid Option
nb_NO: Ugyldig valg

en: Unable to Access or Set Process Affinity
nb_NO: Klarte ikke lese eller endre tilhørighet til prosessen

en: System Idle Process
nb_NO: Ledige ressurser

en: Not Responding
nb_NO: Svarer ikke

en: Running
nb_NO: Kjører

en: Task
nb_NO: Oppgave

en: Wine Application Uninstaller
nb_NO: Avinstaller programmer

en: Execution of uninstall command '%s' failed, perhaps due to missing executable.
    Do you want to remove the uninstall entry from the registry?
nb_NO: Kjøring av avinstalleringskommandoen "%s" feilet, kanskje på grunn av en manglende programfil.
    Fjerne avinstalleringsoppføringen fra registeret?

en: uninstaller: The application with GUID '%1' was not found
nb_NO: uninstaller: Programmet med GUID %1 ble ikke funnet

en: uninstaller: The option '--remove' must be followed by an application GUID
nb_NO: uninstaller: Alternativet '--remove' må etterfølges av en program GUID

en: uninstaller: Invalid option [%1]
nb_NO: uninstaller: [%1] er et ugyldig valg

en: Wine Application Uninstaller
    
    Uninstall applications from the current Wine prefix.
nb_NO: Avinstaller programmer
    
    Avinstaller programmer fra det nåværende Wine prefixet.

en: Usage:
      uninstaller [options]
    
    Options:
      --help	    Display this information.
      --list	    List all applications installed in this Wine prefix.
      --remove {GUID}   Uninstall the specified application.
    		    Use '--list' to determine the application GUID.
      [no option]       Launch the graphical version of this program.
nb_NO: Bruk:
      uninstaller [alternativer]
    
    Alternativer:
      --help	    Vis denne informasjonen.
      --list	    Vis alle programmene installert i dette Wine prefixet.
      --remove {GUID}   Avinstaller det spesifiserte programmet.
    		    Bruk '--list' for å avgjøre programmets GUID.
      [intet valg]       Kjør det grafiske brukergrensesnittet.

en: &Pan
nb_NO: &Panorer

en: &Scale to Window
nb_NO: &Skaler til vindu

en: &Left
nb_NO: &Venstre

en: &Right
nb_NO: Høy&re

en: Regular Metafile Viewer
nb_NO: Vanlig metafil-framviser

en: Metafiles (*.wmf, *.emf)
nb_NO: Metafiler (*.wmf, *.emf)

en: Waiting for Program
nb_NO: Venter på program

en: Terminate Process
nb_NO: Avslutt programmet

en: A simulated log-off or shutdown is in progress, but this program isn't responding.
    
    If you terminate the process you may lose all unsaved data.
nb_NO: En simulert avlogging eller avslutting har startet, men dette programmet svarer ikke.
    
    Hvis du avslutter programmet kan all ulagret data gå tapt.

en: The Wine configuration in %s is being updated, please wait...
nb_NO: Vent mens Wine-oppsettet i %s blir oppdatert...

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
nb_NO: Dette programmet er fri programvare; det kan redistribueres i henhold til vilkårene i GNU Lesser General Public License utgitt av Free Software Foundation, enten versjon 2.1 av denne Lisensen, eller (hvis du ønsker det) en nyere versjon.

en: Windows registration information
nb_NO: Brukerinformasjon for Windows

en: &Owner:
nb_NO: &Eier:

en: Organi&zation:
nb_NO: Organi&sasjon:

en: Application settings
nb_NO: Programminnstillinger

en: Wine can mimic different Windows versions for each application. This tab is linked to the Libraries and Graphics tabs to allow you to change system-wide or per-application settings in those tabs as well.
nb_NO: Wine kan etterligne forskjellige Windows-versjoner for hvert program. Denne fanen er koblet med bibliotek- og grafikkfanene, sånn at du kan endre innstillinger for hele systemet eller enkelte programmer der også.

en: Add appli&cation...
nb_NO: Legg til progr&am...

en: &Remove application
nb_NO: Fje&rn program

en: &Windows Version:
nb_NO: &Windows-versjon:

en: Window settings
nb_NO: Vinduinnstillinger

en: Automatically capture the &mouse in full-screen windows
nb_NO: Fang &musen automatisk i fullskjermvinduer

en: Allow the window manager to &decorate the windows
nb_NO: Tillat vindusbehandleren å &dekorere vinduer

en: Allow the &window manager to control the windows
nb_NO: Tillat &vindusbehandleren å kontrollere vinduene

en: &Emulate a virtual desktop
nb_NO: Vis &et virtuelt skrivebord

en: Desktop &size:
nb_NO: &Størrelse:

en: Screen resolution
nb_NO: Skjermoppløsning

en: This is a sample text using 10 point Tahoma
nb_NO: Forhåndsvisning av tekst med 10 punkters Tahoma

en: DLL overrides
nb_NO: DLL-overstyring

en: Dynamic Link Libraries can be specified individually to be either builtin (provided by Wine) or native (taken from Windows or provided by the application).
nb_NO: Dynamisk koblede biblioteker kan oppgis individuelt til å være enten innebygget (fra Wine) eller innfødt (tatt fra Windows eller gitt av et program).

en: &New override for library:
nb_NO: &Ny overstyring for bibliotek:

en: A&dd
nb_NO: &Legg til

en: Existing &overrides:
nb_NO: Gjeldende &overstyringer:

en: &Edit...
nb_NO: R&ediger...

en: Edit Override
nb_NO: Rediger overstyring

en: Load order
nb_NO: Lastingsrekkefølge

en: &Builtin (Wine)
nb_NO: Inne&bygget (Wine)

en: &Native (Windows)
nb_NO: I&nnfødt (Windows)

en: Buil&tin then Native
nb_NO: Innebygge&t så innfødt

en: Nati&ve then Builtin
nb_NO: Innfød&dt så innebygget

en: Select Drive Letter
nb_NO: Velg stasjonsbokstav

en: Drive configuration
nb_NO: Oppsett av stasjoner

en: Failed to connect to the mount manager; the drive configuration cannot be edited.
nb_NO: Klarte ikke koble til monteringsbehandleren; stasjonsoppsettet kan derfor ikke redigeres.

en: A&dd...
nb_NO: &Legg til...

en: &Path:
nb_NO: &Sti:

en: Show Advan&ced
nb_NO: Avansert &visning

en: De&vice:
nb_NO: En&het:

en: Bro&wse...
nb_NO: &Bla...

en: &Label:
nb_NO: Vo&lumnavn:

en: S&erial:
nb_NO: S&erienummer:

en: &Show dot files
nb_NO: Vi&s .-filer

en: Driver diagnostics
nb_NO: Driverdiagnostikk

en: Defaults
nb_NO: Standardverdier

en: Output device:
nb_NO: Ut-enhet:

en: Voice output device:
nb_NO: Ut-enhet for tale:

en: Input device:
nb_NO: Inn-enhet:

en: Voice input device:
nb_NO: Inn-enhet for tale:

en: &Test Sound
nb_NO: &Test

en: Speaker configuration
nb_NO: Høytaleroppsett

en: Speakers:
nb_NO: Høytalere:

en: Appearance
nb_NO: Utseende

en: &Theme:
nb_NO: &Tema:

en: &Install theme...
nb_NO: &Installer tema...

en: It&em:
nb_NO: &Element:

en: C&olor:
nb_NO: &Farge:

en: MIME types
nb_NO: MIME typer

en: Folders
nb_NO: Mappe

en: &Link to:
nb_NO: Pek ti&l:

en: Libraries
nb_NO: Biblioteker

en: Drives
nb_NO: Stasjoner

en: Select the Unix target directory, please.
nb_NO: Velg Unix-målkatalogen.

en: Hide Advan&ced
nb_NO: Enkel &visning

en: (No Theme)
nb_NO: (Intet tema)

en: Graphics
nb_NO: Grafikk

en: Desktop Integration
nb_NO: Skrivebordsintegrering

en: Audio
nb_NO: Lyd

en: About
nb_NO: Om

en: Wine configuration
nb_NO: Oppsett av Wine

en: Theme files (*.msstyles; *.theme)
nb_NO: Temafiler (*.msstyles; *.theme)

en: Select a theme file
nb_NO: Velg en temafil

en: Folder
nb_NO: Mappe

en: Links to
nb_NO: Peker til

en: Wine configuration for %s
nb_NO: Oppsett av Wine for %s

en: Selected driver: %s
nb_NO: Valgt driver: %s

en: (None)
nb_NO: (Ingen)

en: Audio test failed!
nb_NO: Lydtesten feilet!

en: (System default)
nb_NO: (Standard)

en: Changing the load order of this library is not recommended.
    Are you sure you want to do this?
nb_NO: Endring av lastingsrekkefølgen for dette biblioteket anbefales ikke.
    Er du sikker på at du vil gjøre det?

en: Warning: system library
nb_NO: Advarsel: systembibliotek

en: native
nb_NO: innfødt

en: builtin
nb_NO: innebygget

en: native, builtin
nb_NO: innfødt, innebygget

en: builtin, native
nb_NO: innebygget, innfødt

en: disabled
nb_NO: slått av

en: Default Settings
nb_NO: Globale innstillinger

en: Wine Programs (*.exe; *.exe.so)
nb_NO: Wine-programmer (*.exe; *.exe.so)

en: Use global settings
nb_NO: Bruk globale innstillinger

en: Select an executable file
nb_NO: Velg en programfil

en: Autodetect
nb_NO: Finn automatisk

en: Local hard disk
nb_NO: Lokal harddisk

en: Network share
nb_NO: Nettverksressurs

en: Floppy disk
nb_NO: Diskett

en: You cannot add any more drives.
    
    Each drive must have a letter, from A to Z, so you cannot have more than 26.
nb_NO: Du kan ikke legge til flere stasjoner.
    
    Hver stasjon må ha en bokstav fra A til Z, så 26 stasjoner er det meste.

en: System drive
nb_NO: Systemstasjon

en: Are you sure you want to delete drive C?
    
    Most Windows applications expect drive C to exist, and will die messily if it doesn't. If you proceed, remember to recreate it!
nb_NO: Vil du virkelig fjerne stasjon C?
    
    De fleste Windows-programmer forventer at C finnes, og lager bråk hvis den ikke er der. Husk å lage den på nytt hvis du fortsetter!

[ctx: Drive letter]
en: Letter
nb_NO: Bokstav

en: Target folder
nb_NO: Målmappe

en: You don't have a drive C. This is not so great.
    
    Remember to click 'Add' in the Drives tab to create one!
nb_NO: Du har ikke en C-stasjon. Det er ikke så bra.
    
    Husk å trykke Legg til i stasjonsfanen for å lage en!

en: Controls Background
nb_NO: Kontrollerbakgrunn

en: Controls Text
nb_NO: Kontrollertekst

en: Menu Background
nb_NO: Menybakgrunn

en: Menu Text
nb_NO: Menytekst

en: Scrollbar
nb_NO: Rullefelt

en: Selection Background
nb_NO: Bakgrunn for merking

en: Selection Text
nb_NO: Merket tekst

en: Tooltip Background
nb_NO: Bakgrunn for verktøytips

en: Tooltip Text
nb_NO: Tekst i verktøytips

en: Window Background
nb_NO: Vindusbakgrunn

en: Window Text
nb_NO: Vindusteksts

en: Active Title Bar
nb_NO: Aktiv tittellinje

en: Active Title Text
nb_NO: Aktiv titteltekst

en: Inactive Title Bar
nb_NO: Inaktiv tittellinje

en: Inactive Title Text
nb_NO: Inaktiv titteltekst

en: Message Box Text
nb_NO: Meldingsvindutekst

en: Application Workspace
nb_NO: Arbeidsområde i program

en: Window Frame
nb_NO: Vindusramme

en: Active Border
nb_NO: Aktiv kant

en: Inactive Border
nb_NO: Inaktiv kant

en: Controls Shadow
nb_NO: Kontrollerskygge

en: Gray Text
nb_NO: Grå tekst

en: Controls Highlight
nb_NO: Merket kontroller

en: Controls Dark Shadow
nb_NO: Mørk skygge i kontroller

en: Controls Light
nb_NO: Kontrollerlys

en: Controls Alternate Background
nb_NO: Bakgrunn for skiftende kontroller

en: Hot Tracked Item
nb_NO: Merket element

en: Active Title Bar Gradient
nb_NO: Gradient for aktiv tittellinje

en: Inactive Title Bar Gradient
nb_NO: Gradient for inaktiv tittellinje

en: Menu Highlight
nb_NO: Menymerking

en: Menu Bar
nb_NO: Menylinje

en: wineconsole: Starting program %s failed.
    The command is invalid.
nb_NO: wineconsole: Klarte ikke å starte programmet %s.
    Ugyldig kommando.

en: Program Error
nb_NO: Programfeil

en: The program %s has encountered a serious problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience.
nb_NO: Programmet %s har fått et alvorlig problem og må avsluttes. Vi beklager det inntrufne.

en: This can be caused by a problem in the program or a deficiency in Wine. You may want to check the <a href="https://appdb.winehq.org">Application Database</a> for tips about running this application.
nb_NO: Dette kan skyldes et problem i programmet eller en feil i Wine. Du kan besøke <a href="https://appdb.winehq.org">Wines programdatabase</a> for råd om hvordan du kan kjøre dette programmet.

en: Show &Details
nb_NO: Vis &detaljer

en: Program Error Details
nb_NO: Detaljer for programfeil

en: If this problem is not present under Windows and has not been reported yet, you can save the detailed information to a file using the "Save As" button, then <a href="https://wiki.winehq.org/Bugs">file a bug report</a> and attach that file to the report.
nb_NO: Hvis dette problemet ikke oppstår i Windows og ikke har blitt rapportert ennå, så kan du lagre detaljert informasjon til en fil ved å trykke på "Lagre som"-knappen. Deretter kan du <a href="https://wiki.winehq.org/Bugs">opprette en feilrapport</a> og legge ved loggfilen.

en: (unidentified)
nb_NO: (uidentifisert)

en: Saving failed
nb_NO: Klarte ikke lagre

en: Loading detailed information, please wait...
nb_NO: Laster detaljert informasjon, vent litt ...

en: &Open	Enter
nb_NO: &Åpne	Enter

en: Re&name...
nb_NO: Gi &nytt navn...

en: Propert&ies	Alt+Enter
nb_NO: &Egenskaper	Alt+Enter

en: Cr&eate Directory...
nb_NO: Oppr&et katalog...

en: &Disk
nb_NO: &Stasjon

en: Connect &Network Drive...
nb_NO: Koble til &nettverkstasjon...

en: &Disconnect Network Drive
nb_NO: Koble &fra nettverksstasjon

en: &Name
nb_NO: &Navn

en: &All File Details
nb_NO: &Alle fildetaljer

en: &Sort by Name
nb_NO: &Sorter etter navn

en: Sort &by Type
nb_NO: Sorter etter &type

en: Sort by Si&ze
nb_NO: Sorter etter st&ørrelse

en: Sort by &Date
nb_NO: Sorter etter &dato

en: Filter by&...
nb_NO: Filtrer &etter...

en: &Drive Bar
nb_NO: Stas&jonslinje

en: F&ull Screen	Ctrl+Shift+S
nb_NO: F&ullskjerm	Ctrl+Shift+S

en: New &Window
nb_NO: Nytt &vindu

en: Cascading	Ctrl+F5
nb_NO: Kortstokk	Ctrl+F5

en: Tile &Vertically	Ctrl+F4
nb_NO: Still &loddrett	Ctrl+F4

en: &About Wine File Manager
nb_NO: &Om Wine Filbehandling

en: Select destination
nb_NO: Velg plassering

en: By File Type
nb_NO: Etter filtype

en: File type
nb_NO: Filtype

en: &Directories
nb_NO: &Kataloger

en: &Programs
nb_NO: &Programmer

en: Docu&ments
nb_NO: Doku&menter

en: &Other files
nb_NO: &Andre filer

en: Show Hidden/&System Files
nb_NO: Vi&s skjulte/systemfiler

en: &File Name:
nb_NO: &Filnavn:

en: Full &Path:
nb_NO: F&ull sti:

en: Last Change:
nb_NO: Sist endret:

en: Cop&yright:
nb_NO: Oppha&vsrett:

en: &Compressed
nb_NO: Kompr&imert

en: Version information
nb_NO: Versjoninformasjon

en: Applying font settings
nb_NO: Aktiverer skriftinnstillinger

en: Error while selecting new font.
nb_NO: Feil ved valg av ny skrift.

en: Wine File Manager
nb_NO: Filbehandling

en: root fs
nb_NO: Rotfilsystem

en: Shell
nb_NO: Skall

en: Creation date
nb_NO: Dato opprettet

en: Access date
nb_NO: Sist brukt

en: Modification date
nb_NO: Sist endret

en: Index/Inode
nb_NO: Indeks/Inode

en: %1 of %2 free
nb_NO: %1 av %2 ledig

en: &Game
nb_NO: &Spill

en: &New	F2
nb_NO: &Ny	F2

en: Question &Marks
nb_NO: Spørs&målstegn

en: &Beginner
nb_NO: Ny&begynner

en: &Expert
nb_NO: &Ekspert

en: &Custom...
nb_NO: E&gendefinert...

en: &Fastest Times
nb_NO: &Beste tider

en: &About WineMine
nb_NO: &Om WineMine

en: Fastest Times
nb_NO: Beste tider

en: Fastest times
nb_NO: Beste tider

en: Beginner
nb_NO: Nybegynner

en: Expert
nb_NO: Ekspert

en: Reset Results
nb_NO: Tilbakestill resultater

en: Congratulations!
nb_NO: Gratulerer!

en: Please enter your name
nb_NO: Skriv inn navnet ditt

en: Custom Game
nb_NO: Egendefinert spill

en: Rows
nb_NO: Rader

en: Columns
nb_NO: Kolonner

en: Mines
nb_NO: Miner

en: All results will be lost. Are you sure?
nb_NO: Alle resultater vil bli tapt. Er du sikker?

en: WineMine
nb_NO: Minesveiper

en: Nobody
nb_NO: Ingen

en: Copyright 2000 Joshua Thielen
nb_NO: Opphavsrett 2000 tilhører Joshua Thielen

en: Printer &setup...
nb_NO: Opp&sett av skriveren...

en: &Annotate...
nb_NO: K&ommenter...

en: &Bookmark
nb_NO: &Bokmerke

en: &Define...
nb_NO: &Definer...

en: Always on &top
nb_NO: All&tid øverst

en: Fonts
nb_NO: Skrifttyper

en: Small
nb_NO: Liten

en: Large
nb_NO: Stor

en: &Help on help	F1
nb_NO: &Hjelp om hjelp	F1

en: &About Wine Help
nb_NO: &Om Wine Hjelp

en: Annotation...
nb_NO: Kommentar...

en: Copy
nb_NO: Kopier

en: Index
nb_NO: Innhold

en: Search
nb_NO: Søk

en: Wine Help
nb_NO: Hjelp

en: Error while reading the help file `%s'
nb_NO: Klarte ikke lese hjelpefilen %s

en: Summary
nb_NO: Oppsummering

en: &Index
nb_NO: &Innhold

en: Help files (*.hlp)
nb_NO: Hjelp-filer (*.hlp)

en: Cannot find '%s'. Do you want to find this file yourself?
nb_NO: Klarte ikke finne %s. Vil du finne filen selv?

en: Cannot find a richedit implementation... Aborting
nb_NO: Klarte ikke finne richedit; avbryter

en: Help topics:
nb_NO: Emner i Hjelp:

en: Error: Command line not supported
nb_NO: Feil: Kommandolinjen støttes ikke

en: Error: Alias not found
nb_NO: Feil: Klarte ikke finne aliaset

en: Error: Invalid query
nb_NO: Feil: Ugyldig spørring

en: Error: Invalid syntax for PATH
nb_NO: Feil: Ugyldig syntaks for PATH

en: &New...	Ctrl+N
nb_NO: &Ny...	Ctrl+N

en: R&edo	Ctrl+Y
nb_NO: &Gjenta	Ctrl+Y

en: &Clear	Del
nb_NO: &Fjern	Del

en: &Select all	Ctrl+A
nb_NO: &Merk alt	Ctrl+A

en: Find &next	F3
nb_NO: Søk etter &neste	F3

en: Read-&only
nb_NO: S&krivebeskyttet

en: &Modified
nb_NO: E&ndret

en: E&xtras
nb_NO: &Ekstra

en: Selection &info
nb_NO: &Info om merket område

en: Character &format
nb_NO: Tegn&format

en: &Def. char format
nb_NO: Stan&dard tegnformat

en: Paragrap&h format
nb_NO: &Avsnittformat

en: &Get text
nb_NO: &Hent tekst

en: &Format Bar
nb_NO: &Formatlinje

en: &Ruler
nb_NO: &Linjal

en: &Insert
nb_NO: Sett &inn

en: &Date and time...
nb_NO: &Dato og klokkeslett...

en: &Lists
nb_NO: &Lister

en: &Bullet points
nb_NO: &Punktmerking

en: Numbers
nb_NO: Numre

en: Letters - lower case
nb_NO: Små bokstaver

en: Letters - upper case
nb_NO: Store bokstaver

en: Roman numerals - lower case
nb_NO: Små romertall

en: Roman numerals - upper case
nb_NO: Store romertall

en: &Paragraph...
nb_NO: &Avsnitt...

en: &Tabs...
nb_NO: &Tabulatorer...

en: Backgroun&d
nb_NO: &Bakgrunn

en: &Pale yellow	Ctrl+2
nb_NO: &Lys gul	Ctrl+2

en: &About Wine Wordpad
nb_NO: &Om Wine Wordpad

en: Automatic
nb_NO: Automatisk

en: Date and time
nb_NO: Dato og klokkeslett

en: Available formats
nb_NO: Tilgjengelige formater

en: New document type
nb_NO: Ny dokumenttype

en: Paragraph format
nb_NO: Formater avsnitt

en: Indentation
nb_NO: Innrykk

en: Left
nb_NO: Venstrestilt

en: Right
nb_NO: Høyrestilt

en: First line
nb_NO: Første linje

en: Alignment
nb_NO: Justering

en: Tabs
nb_NO: Tabulatorer

en: Tab stops
nb_NO: Tabulatorstopp

en: &Add
nb_NO: &Legg til

en: Remove al&l
nb_NO: Fjern all&e

en: Line wrapping
nb_NO: Linjebryting

en: &No line wrapping
nb_NO: I&ngen linjebryting

en: Wrap text by the &window border
nb_NO: Bryt tekst etter v&indusbredden

en: Wrap text by the &margin
nb_NO: Bryt tekst etter &margen

en: Toolbars
nb_NO: Verktøylinjer

en: All documents (*.*)
nb_NO: Alle filer (*.*)

en: Text documents (*.txt)
nb_NO: Tekstdokument (*.txt)

en: Unicode text documents (*.txt)
nb_NO: Unicode-tekstdokumenter (*.txt)

en: Rich text format (*.rtf)
nb_NO: Rikt tekstformat (*.rtf)

en: Rich text document
nb_NO: Rikt tekstdokument

en: Text document
nb_NO: Tekstdokument

en: Unicode text document
nb_NO: Tekstdokument (Unicode)

en: Printer files (*.prn)
nb_NO: Skriverfiler (*.prn)

en: Center
nb_NO: Midtstilt

en: Text
nb_NO: Tekst

en: Rich text
nb_NO: Rik tekst

en: Next page
nb_NO: Neste side

en: Previous page
nb_NO: Forrige side

en: Two pages
nb_NO: To sider

en: One page
nb_NO: Én side

en: Zoom in
nb_NO: Forstørr

en: Zoom out
nb_NO: Forminsk

en: Page
nb_NO: Side

en: Pages
nb_NO: Sider

en: inch
nb_NO: tommer

en: Document
nb_NO: Dokument

en: Save changes to '%s'?
nb_NO: Lagre endringer i %s?

en: Finished searching the document.
nb_NO: Ferdig med å søke i dokumentet.

en: Failed to load the RichEdit library.
nb_NO: Klarte ikke laste RichEdit-biblioteket.

en: You have chosen to save in plain text format, which will cause all formatting to be lost. Are you sure that you wish to do this?
nb_NO: Du har valgt å lagre i rent tekstformat, noe som vil føre til at all formatering går tapt. Er du sikker på at du vil fortsette?

en: Invalid number format.
nb_NO: Ugyldig tallformat.

en: OLE storage documents are not supported.
nb_NO: OLE storage-dokumenter støttes ikke.

en: Could not save the file.
nb_NO: Klarte ikke lagre filen.

en: You do not have access to save the file.
nb_NO: Du har ikke tilgang til å lagre filen.

en: Could not open the file.
nb_NO: Klarte ikke åpne filen.

en: You do not have access to open the file.
nb_NO: Du har ikke tilgang til å åpne filen.

en: Printing not implemented.
nb_NO: Utskriftfunksjonen er ikke laget ennå.

en: Cannot add more than 32 tab stops.
nb_NO: Kan ikke legge til mer enn 32 tabulatorstopp.

en: Starting Wordpad failed
nb_NO: Klarte ikke starte Wordpad

en: Invalid number of parameters - Use xcopy /? for help
nb_NO: Ugyldig antall parametere; bruk 'xcopy /?' for hjelp

en: Invalid parameter '%1' - Use xcopy /? for help
nb_NO: Ugyldig parameter "%1"; bruk 'xcopy /?' for hjelp

en: Press <Enter> to begin copying
nb_NO: Trykk <Enter> for å starte kopieringen

en: %1!d! file(s) would be copied
nb_NO: %1!d! fil(er) ville blitt kopiert

en: %1!d! file(s) copied
nb_NO: %1!d! fil(er) ble kopiert

en: Is '%1' a filename or directory
    on the target?
    (F - File, D - Directory)
nb_NO: Er %1 et filnavn eller katalog
    i målet?
    (F - Fil, K - Katalog)

en: %1? (Yes|No)
nb_NO: %1? (Ja|Nei)

en: Overwrite %1? (Yes|No|All)
nb_NO: Skrive over %1? (Ja|Nei|Alle)

en: Copying of '%1' to '%2' failed with r/c %3!d!
nb_NO: Klarte ikke kopiere %1 til %2; feilet med r/c %3!d!

en: Failed during reading of '%1'
nb_NO: Klarte ikke lese %1

[ctx: Directory key]
en: D
nb_NO: K

en: XCOPY - Copies source files or directory trees to a destination.
    
    Syntax:
    XCOPY source [destination] [/I] [/S] [/Q] [/F] [/L] [/W] [/T] [/N] [/U]
    	     [/R] [/H] [/C] [/P] [/A] [/M] [/E] [/D] [/Y] [/-Y] [/K]
    
    Where:
    
    [/I]  Assume directory if destination does not exist and copying two or
    	more files.
    [/S]  Copy directories and subdirectories.
    [/E]  Copy directories and subdirectories, including any empty ones.
    [/Q]  Do not list names during copy; that is, be quiet.
    [/F]  Show full source and destination names during copy.
    [/L]  Simulate operation, showing names which would be copied.
    [/W]  Prompts before beginning the copy operation.
    [/T]  Creates empty directory structure but does not copy files.
    [/Y]  Suppress prompting when overwriting files.
    [/-Y] Enable prompting when overwriting files.
    [/P]  Prompts on each source file before copying.
    [/N]  Copy using short names.
    [/U]  Copy only files which already exist in destination.
    [/R]  Overwrite any read-only files.
    [/H]  Include hidden and system files in the copy.
    [/C]  Continue even if an error occurs during the copy.
    [/A]  Only copy files with archive attribute set.
    [/M]  Only copy files with archive attribute set, removes the
    	archive attribute.
    [/K]  Copy file attributes; without this, attributes are not preserved.
    [/D | /D:m-d-y] Copy new files or those modified after the supplied date.
    		If no date is supplied, only copy if destination is older
    		than source.
nb_NO: XCOPY - Kopierer filer eller katalogtre til en målplassering.
    
    Syntaks:
    XCOPY kilde [mål] [/I] [/S] [/Q] [/F] [/L] [/W] [/T] [/N] [/U]
    	     [/R] [/H] [/C] [/P] [/A] [/M] [/E] [/D] [/Y] [/-Y] [/K]
    
    Hvor:
    
    [/I]  Anta at målet er en katalog hvis målet ikke finnes og to eller
    	flere filer blir kopiert.
    [/S]  Kopier kataloger og underkataloger.
    [/E]  Kopier kataloger og underkataloger, ta med tomme kataloger.
    [/Q]  Stille modus: ikke vis filnavn under kopiering.
    [/F]  Vis hele kilde- og målnavn under kopiering.
    [/L]  Simuler operasjonen; vis bare hva som ville blitt kopiert.
    [/W]  Spør for kopieringen starter.
    [/T]  Lag tom  katalogstruktur; ikke kopier filer.
    [/Y]  Ikke spør når filer skal overskrives.
    [/-Y] Spør før filer skal overskrives.
    [/P]  Spør for hver kildefil som skal kopieres.
    [/N]  Kopier med korte filnavn (8.3 tegn).
    [/U]  Bare kopier filer som allerede finnes i målet.
    [/R]  Skriv over filer som er skrivebeskyttet.
    [/H]  Kopier skjulte filer og systemfiler
    [/C]  Fortsett selv om det oppstår feil under kopieringen.
    [/A]  Bare kopier filer som er markert som arkiv.
    [/M]  Bare kopier filer som er markert som arkiv; fjern denne
    	merkingen etterpå.
    [/K]  Kopier filegenskaper; uten denne blir ikke egenskapene preservert.
    [/D | /D:m-d-å] Kopier nye filer eller de som er endret etter
    		den oppgitte datoen. Hvis ingen dato oppgis kopieres det bare hvis
    		målet er eldre enn kilden.
